Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιουνίου 2013


kittymaria

Recommended Posts

με πόση συγκίνηση διαβάζω αυτό το θέμα..

μανούλα Ιουνίου και εγώ αλλά του 2012!!

Σας εύχομαι σε όλες ανέφελες εγκυμοσύνες και γερά μωράκια!!!!!!!!!

να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ κοριτσια κ εγω μανουλα ιουνιου του 2012!!!το ποσο συγκινουμαι δεν μπορω να σας περιγραψω!!!σας ευχομαι απο καρδιας μια τελειομηνη εγκυμοσυνη,με ενα πονο κ ενα γερο μωρο στην αγκαλιτσα σας!!!

στο δικο μας καφε καναμε υπεροχες φιλιες που κρατανε ακομα κ συνεχιζουν!!!εσας σας ευχομαι να κανετε ακομα περισσοτερα!!!

σ ευχαριστουμε πολυ!!!!να εισαι καλα και να χαιρεσαι το παιδακι σου..

και εγω οταν βλεπω ''αυγουστιατικα παιδακια'' που ειναι η κορη μου γεννημενη συγκινουμε πολυ!!!:P

Link to comment
Share on other sites

με πόση συγκίνηση διαβάζω αυτό το θέμα..

μανούλα Ιουνίου και εγώ αλλά του 2012!!

Σας εύχομαι σε όλες ανέφελες εγκυμοσύνες και γερά μωράκια!!!!!!!!!

ΣΤΕΓΙΑ μου!!Να`σαι καλα για τις ομορφες ευχες σου!!Ευχομαι και για εσενα και τα ζουζουνια σου τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια?

Εγω εδω κακοδιαθετη.

Διαβασα για τη σιελορροια ενα κολπο και το μοιραζομαι μαζι σας. Να μασατε τσιχλες μεντας/δυοσμου!Το εκανα χθες και ειδα διαφορα!;)

Επομενη επισκεψη στο γιατρο εχω τελος του μηνα.

Η πρωτη μου γεννα κατεληξε σε επειγουσα καισαρικη και ηταν μια τραυματικη εμπειρια για εμενα.

Αυτη τη φορα θελω να προσπαθησω για φυσιολογικο τοκετο και θα κανω μια συζητηση με το γιατρο μου για το αν θα με αναλαβει.Εχω αγχωθει ηδη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Χριστιανα πραγματικά εύχομαι να δεχτεί ο γιατρός σου κ να προχωρήσετε σε φυσιολογικό τοκετο. Κ εγω θα το ήθελα πολυ αυτο, μιας κ εγω γεννησα με καισαρικη, αλλα ειναι αδύνατον για μένα γιατι η προηγούμενη γέννα μου ειναι πολυ πρόσφατη.

Πήγατε στο γιατρό να ακούσετε την καρδιακή λειτουργία?εγω πήγα την Πέμπτη κ ακούσαμε την καρδούλα του. Ευτυχώς αναπτύσσεται κανονικά το μωρουλι μου, το είχα άγχος λόγω του προβλήματος με το λίγο αίμα.


qLIep2.png

y2qkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια?

Εγω εδω κακοδιαθετη.

Διαβασα για τη σιελορροια ενα κολπο και το μοιραζομαι μαζι σας. Να μασατε τσιχλες μεντας/δυοσμου!Το εκανα χθες και ειδα διαφορα!;)

Επομενη επισκεψη στο γιατρο εχω τελος του μηνα.

Η πρωτη μου γεννα κατεληξε σε επειγουσα καισαρικη και ηταν μια τραυματικη εμπειρια για εμενα.

Αυτη τη φορα θελω να προσπαθησω για φυσιολογικο τοκετο και θα κανω μια συζητηση με το γιατρο μου για το αν θα με αναλαβει.Εχω αγχωθει ηδη..

Απο αγχος αλλο τιποτα Χριστιανα μου και εγω μια απ τα ιδια,και χωρις λογο ε :confused:

μαλλον ειναι επειδη δεν εχουμε ακουσει την καρδουλα ακομα,οταν ακουσω καρδουλα ειμαι σιγουρη οτι θα ξε-αγχωθω αυτοματα.

να φανταστεις οταν εμεινα εγκυος στην κορη μου καθολου αγχος απο την αρχη μεχρι το τελος που γεννησα ητανε ολα ηρεμα!!

απλα επειδη ειχα περυσι παλλυνδρομη κυηση ειμαι πιο φοβισμενη δυστυχως μην τυχει κατι αναλλογο..

αν θελεις για φυσιολογικο μπορεις να το συζητησεις με τον γιατρο σου αν και ειναι λιγο νωρις ακομα να αγχωνεσαι απο τωρα...εχεις καιρο...

αν νομιζεις οτι το θελεις τοσο πολυ και δεν αναλαμβανει ο γιατρος σου βρες καποιον που να το κανει αυτο..

τα τελευταια χρονια ολο και περισσοτερες μαμαδες το ζητανε ή το προσπαθουνε αυτο και πολυ καλα κανουνε ειναι δικαιωμα τους να γεννησουν οπως θελουνε :P

εχω γεννησει με φυσιολογικο τοκετο και χωρις επισκληριδιο και εχω να πω οτι η εμπειρια αυτη ειναι ανεπαναλιπτη!!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια?

Πως ειστε?

Εγω καπως καλυτερα!

Μου εδωσε ενα συμπληρωμα ο γιατρος και απο τη μερα που το ξεκινησα ειχα γινει χαλια απο αναγουλες.Το σταματησα 4 μερες τωρα και ειμαι καλα,Λετε να ειναι απο αυτο?Πεταξα ρε παιδι μου το φυλλαδιακι να δω τις παρενεργειες..:rolleyes:

GESTOSAN το λενε.Εχει φυλικο οξυ,Βιταμινες Β, Σιδηρο και κατι αλλα... Θα τα ξεκινησω παλι αυριο και αν δω πως θα με πειραξουν παλι θα τον παρω τηλ να τον ρωτησω τι να κανω μηπως μου δωσει κατι αλλο.

Ολη μερα πειναω βεβαια αλλα δεν εχω πολυ ορεξη.τρωω πολυ λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια?

Πως ειστε?

Εγω καπως καλυτερα!

Μου εδωσε ενα συμπληρωμα ο γιατρος και απο τη μερα που το ξεκινησα ειχα γινει χαλια απο αναγουλες.Το σταματησα 4 μερες τωρα και ειμαι καλα,Λετε να ειναι απο αυτο?Πεταξα ρε παιδι μου το φυλλαδιακι να δω τις παρενεργειες..:rolleyes:

GESTOSAN το λενε.Εχει φυλικο οξυ,Βιταμινες Β, Σιδηρο και κατι αλλα... Θα τα ξεκινησω παλι αυριο και αν δω πως θα με πειραξουν παλι θα τον παρω τηλ να τον ρωτησω τι να κανω μηπως μου δωσει κατι αλλο.

Ολη μερα πειναω βεβαια αλλα δεν εχω πολυ ορεξη.τρωω πολυ λιγο.

Γεια σας κορίτσια!

Χριστιανα υπομονή όλη αυτή η αδιαθεσία θα περάσει μόλις κλείσουμε το πρώτο τρίμηνο. Μπορει βεβαια να ειναι και απ αυτο το συμπληρωμα, καλυτερα να του το πεις. Εμένα ο γιατρός μου μου εχει δώσει μόνο φολικο οξύ (filicine) κ μαγνήσιο κ πινω προς το παρόν. Λιγουρα εχω κ εγω συνέχεια κ προσπαθώ να ξεγελιεμαι με φρούτα...


qLIep2.png

y2qkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, ευχομαι σε ολες μας μια πανεμορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και με το καλο τα μωρακια μας!!! Ειμαι και εγω εγκυουλα και δεν μπορω να το πιστεψω ακομα, ειμαι τρισευτυχισμενη!!! Ειμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερων, εχω κανει ηδη εναν υπερηχο στο οποιο ειδαμε το "χωραφι" μας, αλλα "σπορο" δεν ειδαμε, γιατι ηταν μικρουλακι. Παιρνω επισης χαπακια, οπως Folidex, Salospire, και Vasclor. Στις 12/11/12 εχουμε ραντεβου και μαλλον θα ακουσουμε καρδουλα!!! Ειμαστε πολυ πολυ ευτυχισμενοι, ομως σημερα ειχα λιγο αιμα, οποτε ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ..... φιλια σε ολες!! Μακαρι να μας πανε ολα οπως τα θελουμε!!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Πολυξενη μου!!Με το καλο να ερθει το μωρακι σου κ εσενα!Το πρωτο σας?

Εγω οπως εγραψα κ πιο πανω με ταλαιπωρουν διαφορα συμπτωματα. Ευτυχως ομως δεν ειμαι τοσο ασχημα οσο στην πρωτη εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

Χριστιανα μου εχεις τις καλυτερες ευχες απο μενα!!!! Ναι, ειναι το πρωτο μας, και ειμαστε χεσ....νοι απο τη χαρα μας!!! Το θελαμε πολυ!!! Ποτε εχεις ΠΗΤ; Εγω εχω 06/07/13 αλλα δεν εχει φτιαχτει ακομα καφε ιουλιου 2013. Να ανησυχησω για το αιματακι; Υπαρχει κινδυνος λες αποβολης;


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Polixenh καλημέρα!Με το καλο το μωράκι σου εύχομαι και ολα καλα με την εγκυμοσύνη σου.

Μην ανησυχείς ολα καλα θα πανε, λίγο προσοχή κ ξεκούραση θέλει. Κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου κ σε αυτή είχα λίγα ροζ...ο γιατρός μου συνέστησε ξεκούραση κ μου έδωσε κ χάπια προγεστερονης (utrogestan) για λίγες μερες κ μετα ολα καλα. Εννοείται βέβαια ότι πρέπει να ενημερώσεις το γιατρο σου.


qLIep2.png

y2qkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...