Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Ενοικίαση σπιτιου


nefelli

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οχι. Απλά η πρακτική αυτή με το μεσιτικό να έχει κλειδιά είναι κοινή εδώ (μου το έχουν πει συνάδελφοι) και αν θυμάσαι από άλλο ποστ η περιοχή είναι πολύ ήσυχη. Δεν έχουμε και τίποτα αξίας να κλεψουνε πέραν μιας 32αρας τηλεόρασης και ενός laptop :)


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το θυμόμουν αυτό, αλλά λογικά αν η περιοχή είναι καλή θα πρέπει και το contents insurance να είναι χαμηλό, ίσως αξίζει τον κόπο.

Όταν είχαμε πρωτοέρθει στην Αγγλία, μπήκαν κλέφτες στο διαμέρισμά μας (γκαρσονιέρα) παρότι πραγματικά δεν είχαμε τίποτα να κλέψουν, και όμως πήραν το κομπιούτερ, τον εκτυπωτή και μια φωτογραφική μηχανή. Σκέψου ότι η τηλεόραση ήταν τόσο παλιά που δεν την καταδέχτηκαν. Από τότε έχουμε πάντα contents insurance γιατί όσο και να νομίζεις ότι δεν έχεις τίποτα να κλέψουν πάντα κάτι βρίσκεται, ένα ρολόι, ένα iPod, ένα CD player, ένα κόσμημα...

Link to comment
Share on other sites

Ποσο περιπου κοστιζει; Ενδεικτικα, ως ταξη μεγεθους ρωταω.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Thanks. Θα το κοιταξω, αν και ο αντρας μου σκεφτεται να βαλουμε συναγερμο.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα βγάλει συμπέρασμα δεν θα ρωτούσα.

Συναγερμό βάζει κανείς είτε μένει σε ισόγειο, είτε σε 4 όροφο, δεν παίζει ρόλο. Επίσης τον βάζει και σε σπίτι με παντζούρια.

Η ασφάλεια πάλι άντε να σε καλύψει από τα υλικά αγαθά. Τι γίνεται όμως αν σου έρθει ο ληστής την ώρα που κοιμάσαι? Η δεν γίνονται αυτά εκεί?

Εχουν όλα τα σπίτια συναγερμό? Πόσο εύκολο είναι να πέσεις για ύπνο το βράδυ αν δεν έχει το σπίτι συναγερμό?

Αν καταλάβατε, ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι μήπως μπει κάποιος το βράδυ στο σπίτι....:oops:

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την πόλη και τη γειτονιά στην οποία μένεις. Διαρρήξεις σαφώς γίνονται, και την ώρα που κοιμάσαι και όταν λείπεις από το σπίτι. Οι περισσότεροι απλά προφυλάσσονται όσο μπορούν και κάνουν το σταυρό τους να μην τους τύχει. Γενικά στην Αγγλία η αυξημένη εγκληματικότητα είναι μέρος της ζωής, προσαρμόζεσαι και προχωράς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εξαρταται απο το που μενεις κατριν. Εμεις εδω που ειμαστε δεν κλειδωνουμε ποτε (μονο διακοπες οταν φυγαμε ειχαμε κλειδωσει), το ιδιο κανουν και φιλοι μου που εχουν γεννηθει και μεγαλωσει εδω, οποτε η ασφαλεια θα ηταν περιττο εξοδο.

Ολα ειναι σχετικα...

Link to comment
Share on other sites

Οντως εξαρταται απο το που μενεις. Και η δικη μας περιοχη εχει χαμηλη εγκληματικοτητα γι' αυτο μεχρι στιγμης δεν ειχαμε κανει κατι. Ακουσαμε ωστοσο οτι αναφερθηκαν 9 αποπειρες ληστειας τον προηγουμενο μηνα (ο πληθυσμος ειναι περιπου 2500 κατοικοι, αν αυτο λεει κατι) οποτε γι' αυτο ο αντρας μου σκεφτεται να βαλουμε συναγερμο.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει iPhone application (αν έχεις) που λέγεται crime map. Οι πληροφορίες παρέχονται απο την National Policing Improvement Agency. Εδω που μένω εγω για παραδειγμα τον Σεπτεμβριο 2012 ειχε πολλά περιστατικά antisocial behaviour (53), 0 robberies, 8 burglaries. Στον χάρτη δείχνει και που ακριβώς τελέστηκαν τα αδικήματα.


RLcRp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...