Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts

και φυσικα....το δεντρο του παιδικου!!!!!!

phpmOXAX6AM.jpg

phpzvJfbIAM.jpg

μενουν λιγες λεπτομερειες και ετοιμο!

Υ.Γ.: πηρα την ιδεα απο δω: http://paizoumemazi.blogspot.gr/2012/12/blog-post_8958.html

Πολύ ωραίο το έκανε μπράβο του!!!

χε χε το είδα κ εγώ στην ανάρτηση στο φεις κ το κατέβασα , τώρα που θα κατέβουμε αθήνα για τις γιορτές θα το ενώσω κ θα βάλω τη μικρή με τον ανιψιό μου να το βάψουν να περνάει η ώρα τους ευχάριστα!! ;):D

Α τώρα εξηγείται... γιατί εγώ μένω σε ένα σπίτι όπως αυτά της... Δυναστείας! Οταν είδα το δικό σου βρε Καλαμαρίδιο, μου έκανε εντυπωση που δεν είχες κρεμαστούς κήπους... :tongue::tongue::tongue::tongue:

Τους έχω στείλει για συντήρηση ρεεεεεεεεε :tongue::tongue::tongue:

αχ κορίτσια χαίρομαι πολύ που σας άρεσαν.βέβαια νομίζω ότι πιο πολύ σας άρεσε η θέα...!λοιπόν σας βάζω και κάποιες άλλες

η πεταλούδα στην κουρτίνα του σαλονιού

100_4298.jpg[/img]

τα λατρεμένα κεράκια

100_4281.jpg[/img]

Λατρευω κεράκια κ ειδικά τα χρυσά με τα τζιμπλικια πάνω τους! Κ η πεταλούδα σφυράει κ λαμπυρίζει!! ;)

Τελικά εμένα ο σϋζυξ είχε ξεχάσει να φέρει όοοοολα τα χριστουγεννιάτικα από την αποθήκη irked.gif, και ευτυχώς θυμήθηκα τί έλειπαν από πράγματα και έψαξα και τα βρήκα.

Ιδού μετά από μερικές αλλαγές:

Το ταρανδάκι-μπισκοτιέρα

Αγιοβασιλάκι που φωτίζει

Τα αγγελάκια μου

Νάνος-ρεσώ

Χιονάνθρωπος που φωτίζει

Πού είναι καλύτερα ο Αη-Βασίλης-κουτί; στο πάσο ή στον απορροφητήρα;

Έκανα 300 ώρες να ξεμπλέξω τα φωτάκια :evil::mad:, αλλά .... το αποτέλεσμα με δικαίωσε :rolleyes:

πφφφφ άντρες!!

Ολα πανέμορφα , μου αρέσουν οι ογκώδεις μπισκοτιέρες χε χε

Υγ Εγώ τον προτιμώ στον απορροφητήρα ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πως σας φαίνονται τα γιορτινά μου κεκάκια;

http://apospitimeagapi.blogspot.gr/2012/12/blog-post_11.html

Ακου κοπελιά..... εσύ δεν θα κάνεις τέτοια πράγματα και θα βγάζεις και φωτογραφίες και θα μας αφήνεις έτσι μετά. Είμαστε και στις δουλειές μας και παθαίνουμε και σιελόρροια. Να φέρεις να φάμε, ακούς;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

thankyou-04.gif

Ευχαριστώ καλή μου....

Θα κάνω έκπληξη στον μεγάλο μου και θα το χαρεί αφάνταστα, του αρέσει πολύ να χρωματίζει............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πως σας φαίνονται τα γιορτινά μου κεκάκια;

http://apospitimeagapi.blogspot.gr/2012/12/blog-post_11.html

Πλάκα μας κάνεις!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είναι τόοοοοοοοοοοοοοοοσο τέλεια.....

Νομίζω οτι ποτε δεν θα καταφέρω τέτοιες δημιουργίες....:|

Link to comment
Share on other sites

Ομμμμμμμμμ ομμμμμμμμμμμμμμμ εγώ τον οπτικοποιώ ντε ένα χρόνο τώρα αλλά τζίφος :tongue:τελοσπάντων ευτυχώς που έχω εγώ δουλειά! ;)

Έχεις δίκιο μωρέ δε λέω.....αλλά κ λίγα μπικικίνια να είχαμε φέτος καλά θα ήταν....απλά με έχει πάρει από κάτω η εκτεταμένη ενός χρόνου πια ανεργία του συζύγου.....κ ο μικρός μισθός μου...που δεν αντισταθμίζει την ανεργία του αλλά τέσπα:rolleyes:

Λοιπόν, θα σου πω αναλυτικά μετά τον δικό μου πόνο μου για το σπίτι :rolleyes: , αλλά το θέμα "δουλειά" καίει....

είμαι "μόνο μαμά" από τα τέλη του 2008 που γέννησα και την πρώτη κόρη... κι από τότε τπτ, και φυσικά ο άντρας μου έχει υποστεί τις γνωστές μειώσεις ...

και είναι ελ. επαγγελματίας, μη χ@σω :evil::evil::evil:, με μπλοκάκι σε γραφείο με 3,60 και ωράριο με σ/κ φουλ τώρα τελευταία μέσα....σκ@τ@ κοινώς:tongue::rolleyes:, ευτυχώς βοηθάνε ανά περιόδους οι γονείς, αλλά λέω τουλάχιστον υγεία ναέχουμε και την οικογενειά μας καλά. :|


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

AZIA μου, ούτε εγώ το πίστευα. Χρειάζεται απλά να ασχοληθείς και να μη το κάνεις σαν αγγαρία.

Δεν είναι πολύ ωραία ιδέα για τα πιτσιρικάκια;

10203536627249949_JuXinzH2_b.jpg

Ποιος είπε ότι τα παιδιά δεν μπορούν να γιορτάσουν μαζί μας στο ρεβεγιον; Γαλατάκι σε ποτηράκι λικερ, στη θέση της σαμπάνιας, και μπισκοτάκι. Έτοιμα για ύπνο!

210824826276324226_TTVp3Gs2_b.jpg

Δωράκι - έκπληξη για τους αγαπημένους γείτονες

95560823313140911_bsxFiC2f_b.jpg

Εύκολη και γλυκιά κατασκευή για τα παιδάκια μας

10907224067207634_xFuU1PPk_b.jpg

Δωράκι όλο γλύκα απ τα χεράκια μας!

66709638199922129_EzRZ9ktz_b.jpg

Μυρωδιά χριστουγέννων με φυσικό τρόπο!

126241595775712022_j72vetqD_b.jpg

Κάνω κάτι παρόμοιο όποτε έχω μαγειρέψει ψάρια για να υπερκαλύψω την ψαρίλα. Νεράκι, βανίλια και κανέλα, βράζουν σε ένα κατσαρολάκι για ώρα, με κλειστό απορροφητήρα ώστε να ξεχυθεί η μυρωδιά σε όλο το σπίτι. Το παραπάνω περιεχόμενο, δε θα μυρίζει μπουγάτσα αλλά ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Τελειώσα τον στολισμό μου με μικρές πινελίες στην κρεββατοκάμαρα....

Διακοσμητική κουπ με μπαλίτσς και κεράκια στο ενα κομοδίνο.

(πρέπει να έχω και δυο κηροπήγια ανάλογα, ήταν σετ δώρου στον γάμο μου, μάλλον πρέπει να τα αναζητήσω....)

index.php?module=thumbnail&file=75003800336894200079.jpg

Σύνθεση στο φωτιστικό του κομοδίνου...

index.php?module=thumbnail&file=67410090205086801363.jpg

Πινελιά στον πίνακα της κρεββατοκάμαρας...

index.php?module=thumbnail&file=23955412970380567114.jpg

Μια πιο γενική άποψη...

index.php?module=thumbnail&file=36128021522380896002.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


AZIA μου, ούτε εγώ το πίστευα. Χρειάζεται απλά να ασχοληθείς και να μη το κάνεις σαν αγγαρία.

Η αλήθεια είναι οτι δεν πολυασχολύμαι με την μαγειρική και την ζαχαροπλαστική και τόσο πολυ μιας και σε καθημερινή βάση μεγειρέυει η πεθερά (μένουμε πάνω-κάτω και κρατάει και τα παιδιά....) οπότε εγώ μόνο το σκ μαγειρέυω.

Και λόγω δουλειάς είναι ποοοοοοοοολύ περιορισμένος ο χρόνος οπότε δεν έχω και την διάθεση....

Χαρά στο κουράγιο σας πάντως, πραγματικά σας ζηλεύω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...