Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα.

Επιτέλους αξιώθηκα να φτιάξω και το στεφάνι για έξω από την εξώπορτα. Η φωτογραφία όμως είναι από το κινητό (γιατί να μου πείτε οι άλλες από που ήταν) και τα χρώματα δεν φαίνονται καλά, είναι κόκκινο και πράσινο. Την ιδέα για να το φτιάξω την πήρα από το youtube.

60693353.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας βάζω το χριστουγεννιάτικο στεφανάκι που έφτιαξα για το παζάρι της μικρής μου στο σχολείο

80985574.jpg

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα.

Επιτέλους αξιώθηκα να φτιάξω και το στεφάνι για έξω από την εξώπορτα. Η φωτογραφία όμως είναι από το κινητό (γιατί να μου πείτε οι άλλες από που ήταν) και τα χρώματα δεν φαίνονται καλά, είναι κόκκινο και πράσινο. Την ιδέα για να το φτιάξω την πήρα από το youtube.

60693353.jpg

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: stavroulitsa κοπέλα μου είναι απλά ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!

Μπράβο σου, άκρως εππαγελματικό το αποτέλεσμα.

Το 1ο, πως το έφτιαξες ακριβώς? Χρησιμοποιώντας μόνο πολλές κορδέλες?

Το βρίσκω εξαιρετικό - τέλειο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το 1ο, πως το έφτιαξες ακριβώς? Χρησιμοποιώντας μόνο πολλές κορδέλες?

Το βρίσκω εξαιρετικό - τέλειο!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Για το πρώτο πήρα σύρμα το έκανα ένα στρογγυλό στεφάνι και μετά με σύρμα πάλι τύλιξα αραιά το πρώτο στεφάνι γύρω γύρω για να είναι πιο σταθερό. Μετά πήρα floratape (είναι ένα υλικό με το οποίο τυλίγουν τους μίσχους των λουλουδιών (έχω φίλη με ανθοπωλείο) και το τύλιξα γύρω γύρω για να μην φαίνεται το σύρμα (δεν το θεωρώ όμως απαραίτητο αυτό). Μετά έκοψα κορδέλες 15-20εκατοστά και επειδή βαριόμουνα να κάνω φιόγκους (άσε που θα χρειαζόταν η διπλή σε μήκος κορδέλα) απλά τις έκανα ένα δέσιμο (απλό, όχι κόμπο διπλό) και μετά την επόμενη, και την επόμενη μέχρι που γέμισα σφιχτά το στεφάνι μου. Μετά για να υπάρχει και η εντύπωση του φιόγκου έκανα 6 φιογκάκια με κορδέλες και τα κόλησα επάνω στο στεφάνι συμμετρικά και κόλλησα επάνω τους (επειδή δεν είχα τίποτα άλλο) χάντρες από μία χάντρινη γιρλάντα που είχα και .... βουαλά..... Δεν κόστισε, δεν ήταν κουραστικό (είπαμε δεν είχε φιόγκους ;) ) και το αποτέλεσμα βγήκε μάλλον καλό.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου! Δε φαίνεται ότι δεν έχει φιόγκους! Και εγώ η χαζή έκανα άπειρα φιογκάκια στο αντίστοιχο δικό μου!

Το δικό μου σημερινό ερώτημα είναι... Μελομακάρονα ή μπισκότα;

Σήμερα ολοκλήρωσα το αμπαλάζ στα δωράκια μου, έκοψα και ετικετούλες από μια παλιά χριστουγεννιάτικη κάρτα και έγραψα τα ονόματα των παραληπτών. Έγραψα τις κάρτες μας και θα πάω να πάρω φακέλους ώστε αύριο να τις ταχυδρομήσω.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Για το πρώτο πήρα σύρμα το έκανα ένα στρογγυλό στεφάνι και μετά με σύρμα πάλι τύλιξα αραιά το πρώτο στεφάνι γύρω γύρω για να είναι πιο σταθερό. Μετά πήρα floratape (είναι ένα υλικό με το οποίο τυλίγουν τους μίσχους των λουλουδιών (έχω φίλη με ανθοπωλείο) και το τύλιξα γύρω γύρω για να μην φαίνεται το σύρμα (δεν το θεωρώ όμως απαραίτητο αυτό). Μετά έκοψα κορδέλες 15-20εκατοστά και επειδή βαριόμουνα να κάνω φιόγκους (άσε που θα χρειαζόταν η διπλή σε μήκος κορδέλα) απλά τις έκανα ένα δέσιμο (απλό, όχι κόμπο διπλό) και μετά την επόμενη, και την επόμενη μέχρι που γέμισα σφιχτά το στεφάνι μου. Μετά για να υπάρχει και η εντύπωση του φιόγκου έκανα 6 φιογκάκια με κορδέλες και τα κόλησα επάνω στο στεφάνι συμμετρικά και κόλλησα επάνω τους (επειδή δεν είχα τίποτα άλλο) χάντρες από μία χάντρινη γιρλάντα που είχα και .... βουαλά..... Δεν κόστισε, δεν ήταν κουραστικό (είπαμε δεν είχε φιόγκους ;) ) και το αποτέλεσμα βγήκε μάλλον καλό.

Tόσο απλό λοιπόν.... Ευχαριστώ πολύ καλή μου.

Είχα δει και κάπου στην τβ οτι μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε

τις συρμάτινες κρεμάστρες των στεγνοκαθαριστηρίων για βάση στεφανιών....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...