Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

Πάρτυ τελευταίας στιγμής στο σπίτι ( HELP )


Recommended Posts

Επίσης εγώ στη θέση σου δεν θα καθόμουν να υπολογίσω σφολιατοειδή ή χάμπουργκερ ανά άτομο. Είναι πολύ δύσκολο να το υπολογίσεις και ακόμα και αν πέσεις μέσα, μπορεί κάποιος να θέλει να φάει δεύτερο ή να θέλει κάτι άλλο από αυτό που φανταζόσουν. πχ μπορεί ένας μεγάλος να θέλει χάμπουργκερ και ένα παιδάκι σφολιατοειδή...

Φτιάξε λίγα παραπάνω ή ό,τι φτιάξεις κάντο σε μικρά κομμάτια (πχ πιτσάκια) και ας διαλέγει ο καθένας ό,τι θέλει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοιτα την μπομπα

http://ftiaxto.gr/projects/%CE%B2%CE%AE%CE%BC%CE%B1-%CE%B2%CE%AE%CE%BC%CE%B1/%CE%BC%CF%80%CF%8C%CE%BC%CF%80%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CE%AC%CF%81%CF%84%CF%85

πως την λετε δηλαδη εσεις;;;:D:D

τα 4 για τον καθενα ειναι μια χαρα

Μια ιδεα που μου αρεσε και την ειχα δει ειναι κατι μικρες ατομικες μπυρες πολυ ελαφριες που ξεβιδωνει το καπακι τις εχει το lidl...εκαναν θραυση σε παιδικο παρτυ βραδινο βεβαια...αν φυσικα βγαλεις αλκοολ.

Θα δωσεις δωρακια;;;

θα τους εχεις κατω να παιξουν με ηλεκτρονικα;;αν ναι να προσεξεις πριζες και νερα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ετοιμάσει δωράκια για τα παιδιά;

Πάρε κάτι unisex ώστε να μην χρειαστεί πάλι να υπολογίζεις ακριβώς τα παιδιά που θα έρθουν ή την αναλογία αγοριών προς κοριτσιών.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπόμπες σε πάρτυ ( παρόλλο που έχω πάει σε ουκ ολίγα δεν έτυχε να δω )...επίσης δεν ματαέχω ξαναδεί ποτέ στρόγγυλα ψωμιά του τοστ...

Δωράκια για τα παιδιά όχι δεν θα κάνω.Τα τελευταία 2 χρόνια δεν συνηθίζεται σε κανένα πάρτυ.

Αλκόολ δεν θα βγάλω και ακριβώς γι'αυτό το λόγο επέλεξα να τα κάνω πρωί.

Μπα όχι δεν θα ασχοληθούν με ηλεκτρονικά παιχνίδια είναι πολλά.

Ανακεφαλαιωση: Τα στάνταρ άτομο 18μεγάλοι και 12 παιδιά. Τα δεν ξέρω 10παιδιά με 10γονείς.

Παιδάκια: θα έχω έτοιμα 20χάμπουργκερ και εκείνη τη στιγμή θα ρωτάω τι θέλουν μέσα συνοδευόμενα από πατατούλες μακαιν.

Ενήλικες σε πιάτο που θα τους πηγαίνω εγώ μετά τον καφέ και το βούτημα: 1-2 τριγωνάκια από club, 1 τυροπιτάκι,1πεινιρλάκια,1 σπανακοτυροπιτάκι ή λουκονοπιτάκη. ( Σύνολο από αυτά θα έχω 35 από το καθένα ).

Στην ουσία δεν θα έχω μπουφέ που να διαλέγεις..όπως στον παιδότοπο δεν σε ρωτάνε πχ. εσείς τι προτιμάτε..ότι έχει το πιάτο. Από τους στάνταρ δεν πρόκειται να παρεξηγηθώ από κανέναν οι σχέσεις είναι ουσιαστικές και όχι τυπικές...από τους υπόλοιπους καλή καρδιά αν δεν τους αρέσει κάτι:rolleyes:

Έχω να πάω σούπερ για χυμους-αναψυκτικά και jumbo για πλαστικά.

Έχω τι δυνατότητα να έχω δωρεάν άσπρα πιάτα και ποτήρια...Να πάρω χρωματιστά μόνο για τα παιδιά και για τους μεγάλους λευκά ?:? ( αλήθεια θέλω ε? )

Σαββάτο καθαριότητα, διαμόρφωση χώρων πάνω κάτω.

Κυριακή καφεδάκι στις 6 και ξεκινάμε ψήσιμο.

Για πείτε ?

Link to comment
Share on other sites

ωραια βρε κοριτσι. οργανωθηκες.

με το καλο το παρτυ σας.

νομιζω οτι το να πηγαινεις πιατο εινια καλυτερο για σενα γιατι με το μποφε δε εινια λεγξιμη η ποσοτητα των φαγωσιμων.

ναι καλε, για τους μεγαλους παρε ασπρα πιατα και ποτηρια. μονο για τα παιδακια χρωματιστα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια χαρά τα έχεις οργανώσει!!!

Σοβαρά δεν έχεις ξαναδεί μπόμπες;;;; Περίεργο. Εδώ υπάρχει και ειδικό ψωμί στρογγυλό για μπόμπες (νομίζω έτσι έγραφε πάνω), αλλά μπορείς να το κάνεις και με τετράγωνο ψωμί.

Επίσης αυτό με τα δωράκια τουλάχιστον στο δικό μου κύκλο συνηθίζεται, οπότε το κάνω και εγώ. Όμως έχω ρίξει πολύ το κόστος. Δηλαδή παίρνω κάτι που κοστίζει το πολύ 1 ευρώ. Έχω βρει και φθηνότερα :-P

Δεν θα κουραστείς να ετοιμάζεις κατά τη διάρκεια του πάρτυ ατομικά τα πιάτα του καθενός;

Πάρε άσπρα πιατάκια για όλους, εκτός και αν ο γιος σου δίνει σημασία σε κάτι τέτοια. Σε αυτή την περίπτωση πάρτου ό,τι χρώμα-σχέδιο θέλει.

Στο πιάτο των μεγάλων πρόσθεσε και κάνα ντοματίνι για να πάνε κάτω τα σφολιατοειδή και για διακόσμηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κουραστείς να ετοιμάζεις κατά τη διάρκεια του πάρτυ ατομικά τα πιάτα του καθενός;

Πάρε άσπρα πιατάκια για όλους, εκτός και αν ο γιος σου δίνει σημασία σε κάτι τέτοια. Σε αυτή την περίπτωση πάρτου ό,τι χρώμα-σχέδιο θέλει.

όχι μωρέ έχω βρει και προθυμότατους βοηθούς...:D

μπα για τους μικρούς όχι...μπορεί να κλείνουμε τα 7 αλλά το μυαλουδάκι μας παραμένει παιδικό..:?

Να ρωτήσω...με τα σφολιατοειδή θα πήγαινε μια ωραία μακαρονοσαλάτα που έχω στο μυαλό μου ?

Μ'αρέσει που είχα πει δεν πρόκειται να ξανακάνω πάρτυ στο σπίτι και χάρισα και όλο το ντεκόρ....Κάτι ξέρω και λέω συνέχεια ποτέ μη λες ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

όχι μωρέ έχω βρει και προθυμότατους βοηθούς...:D

μπα για τους μικρούς όχι...μπορεί να κλείνουμε τα 7 αλλά το μυαλουδάκι μας παραμένει παιδικό..:?

Να ρωτήσω...με τα σφολιατοειδή θα πήγαινε μια ωραία μακαρονοσαλάτα που έχω στο μυαλό μου ?

Μ'αρέσει που είχα πει δεν πρόκειται να ξανακάνω πάρτυ στο σπίτι και χάρισα και όλο το ντεκόρ....Κάτι ξέρω και λέω συνέχεια ποτέ μη λες ποτέ.

Ναι θα ταίριαζε και η μακαρονοσαλάτα!

Βασικά επειδή είναι όλα σφολιατοειδή-ψωμιά, χρειάζεται και κάποιου είδους σαλάτας μαζί στο πιάτο.

Ακριβώς! Ποτέ μην λες ποτέ! :-P

Link to comment
Share on other sites

σφολιατα και μακαρονι μαζι; :rolleyes::rolleyes:, δεν ξερω. αμα την κανεις καπως ζουμερη ναι.

εναλλακτικα θα σου ελεγα να κανεις μια ζουμερη σαλατα με μαρουλι, ντοματα και αγγουρακι η σαλατα καροτο. τριβεις το καροτο και ριχνειςλαδι *θελει αρκετουτσικο, αλατι και λεμονι φρεσκο. την κανεις απο την προηγουμενη και τηνα φηνεις στο ψυγειο να μαριναριστει το καροτο. αμα ριξεις μεσα και αιγινης χωρις το κελυφος εινια θεικη.

Link to comment
Share on other sites

ωραίο το καροτοφυστικι. Αλλά μήπως να μείνεις στα βασικά? Το πιάτο με σαλάτα μου πάει σε "πιο μεσημεριανό" και τραβάει και αλκοόλ... νομίζω.... Δεν μου ταιριάζει με το καφεδάκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ωραίο το καροτοφυστικι. Αλλά μήπως να μείνεις στα βασικά? Το πιάτο με σαλάτα μου πάει σε "πιο μεσημεριανό" και τραβάει και αλκοόλ... νομίζω.... Δεν μου ταιριάζει με το καφεδάκι

Ταιριάζει όμως με αναψυκτικά!;)

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια τώρα βρήκα χρόνο να σας ευχαριστήσω κυρίως για το ξελαμπικάρισμα...

Το πάρτυ έγινε με απόλυτη επιτυχία...

Ο καιρός βοήθησε παίξανε ποδόσφαιρο και κουτσό στην αυλή, ζωγράφισαν σε Α4 και στον τοίχο με κιμωλίες...

Κάποια φεύγοντας έκλαιγαν:shock:

Από τα χάμπουργκερ δεν έμεινε μπουκιά...

Τελικά με πείσατε και πήρα δωράκια αλλά εγώ υπολόγιζα max 20 και ήρθαν 23...δυστυχώς δεν μου έφτασαν και τελικά δεν τα μοίρασα:cry:

Αυτά....

Σας ευχαριστώ να είστε όλες καλά...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με πείσατε και πήρα δωράκια αλλά εγώ υπολόγιζα max 20 και ήρθαν 23...δυστυχώς δεν μου έφτασαν και τελικά δεν τα μοίρασα:cry:

Αυτά....

Σας ευχαριστώ να είστε όλες καλά...

Χαίρομαι που ήταν όλα επιτυχημένα!

Κρίμα για τα δωράκια...

Σε τέτοιες περιπτώσεις παίρνω λίγα παραπάνω και αν μου περισσέψουν τα χρησιμοποιώ σε μελλοντικές "υποχρεώσεις" επικουρικά με τα κυρίως δώρα, ή τα δίνω στα παιδιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...