Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

xwrizw kai fovamai


tzoylia

Recommended Posts

ευχαριστω μαρια.ναι πηγα σε εναν πατερ πολυ καλο.απλα μου ειπε να βαφτισουμε το παιδι πριν υπογραψουμε κατι γιατι ειναι γρουσουζια αλλα δεν δεχεται.θα ξαναπαω στον πατερ γιατι ειναι πολυ καλος.σε ευχαριστω τοσο πολυ για τα καλα σου λογια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η αδερφη μου μου αγορασε καποια επιπλα πριν απο 5 μηνες για να ειναι ομρφο το σπιτι με τον ερχομο της μπεμπας..και δεν τα δινει..τα ρουχα μου μου ειπε ελα να τα παρεις.οσο για την συναντιση την επιδιωξα αλλα δεν θελει να ασχοληθει γιατι θελει την ιρεμια του.το διαζυγιο το ανεθεσε στην θεια του που ειναι δικηγορος και ειναι πολυ μαγκας η θεια του.τα σπρωχνει τα πραγματα στην αντιδικια.οταν του το ειπα μου ειπε δεν τον νοιαζει.το αφισε εν λευκω για να μην τον ζαλιζω.

μίλησε μαζί της τότε..πες της συναινετικό θέλω...μην πληρώνουμε έξτρα δικηγόρο,ωστόσο μην αφήσεις τον δικό σου..(απλά πες του μέχρι να πάρω κάποια πράγματα θα κάνω το κορόιδο οτι θέλω κοινό δικηγόρο)..δεν μπορείς να πας να πάρεις τα πράγματα με τους δικούς σου ανθρώπους;ώστε να μη μπορεί να σου κάνει κάτι;


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

τα συζητισα με την αδερφη μου και θα κανει οτι μπορει λεει.θα δωσει λεει επιταγη αλλα αυτος πιεζει πολυ θελει διμηνη.εγω στην μεση.εγω τι φταιω μαζι τα δανεισαμε ειναι και δικα μου λεφτα.ασε που ξερει οτι δεν θα τα χασει αλλα και παλι να φοβαται τα πραγματα γιατι δεν μου τα δινει.δεν θελω να παω ετσι να τα παρω και να γινονται φασαριες στην γειτονια.ντρεπομαι.τωρα καθομαι με την μαμα μου που μενει μονη της γιατι ο μπαμπας μου πεθανε οταν ιμουν μικρη και δεν ξαναπαντρευτικε.αλλα ετοιμασα ενα σπιτι(ειναι της αδερφης μου)και μου το παραχωρει χωρισ ενοικιο.αλλα προσ το παρον μονο το κοιταω.

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσι που ειχες μπλεξει.......αλλα ο τιτλος του μηνυματος σου θα επρεπε να ειανι"χωριζω και ανασαίνω ξανα" !!!!!

να εισαι δυνατη για το παιδακι σου και ολα τα αλλα θα παρουν τον δρομο τους!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου ήθελες παιδί μάλλον και το έκανες...απλά τα πράγματα. Για μένα είναι τελείως περιττό να χωρίσεις μα τελείως περιττό. Ο άνθρωπος που βρήκες είναι μια χαρά αλλά όχι για σχέση σοβαρή ή γάμο ή παιδί.....

Επειδή λοιπόν είμαι μονογονεική άγαμη μητέρα, και το παιδί ζητάει τον μπαμπά καλό θα ήταν επειδή από εγωισμό ήθελες ένα παιδί ντε και καλά...να κρατήσεις και τον μαλ...κα που επέλεξες οικιοθελώς. Θα είναι χρήσιμος λίγο....αλλά αυτό το λίγο είναι σημαντικό, μην του ζητήσεις να αλλάξει κάτι από την ρουτίνα του...απλά έχε τον για ντεκόρ. Εκτός τώρα εάν είσαι τόσο εγωίστρια που λες....έκανα το παιδί ας βρω τώρα και κάποιον για να με αγαπήσει πραγματικά. Ξεκίνα να κάνεις θυσίες για το μικράκι σου αξίζει τον κόπο.

φιλάκια....σκέψου το λιγάκι…..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

beba09 se eyxaristw poy moy apantises...eimai sigoyri oti apo tis dikies soy empeiries milas etsi pws na to pw sklira kai apolyta.prepei na perases dyskola.telos pantwn nai ton epeleksa ekana lathos kai ithela kai poly ena paidi alla ilpiza kiollas .na sai kala kai esy kai to mwraki soy.

Link to comment
Share on other sites

beba09 se eyxaristw poy moy apantises...eimai sigoyri oti apo tis dikies soy empeiries milas etsi pws na to pw sklira kai apolyta.prepei na perases dyskola.telos pantwn nai ton epeleksa ekana lathos kai ithela kai poly ena paidi alla ilpiza kiollas .na sai kala kai esy kai to mwraki soy.

Ειλικρινά δεν ήθελα να ήμαι ούτε κακιά κουτε σκληρή ούτε απόλυτη, πω πω πως εμένα δεν μου φαίνεται έτσι...ίσως γιατί έτσι μιλάω και στον ευατό μου. συγνώμη....αλλά σίγουρα μιλάω από την εμπειρία μου, όχι στον θέμα του να κάνω παιδί μόνη μου, αλλά στο ότι ναι τα μικράκια ζητάνε τον μπαμπά τους. Σίγουρα είμαι στο αντίθετο άκρο δεν ελπίζω...είναι τόσο άσχημο αλλά παράλληλα τόσο σκληρό και για μένα να βλέπω την αλήθεια κατάματα. Εγώ είχα άλλο θέμα...να παντρευτώ και να χωρίσω ή απλά να μείνω με το παιδί που ΝΑΙ εκείνος το ήθελε...αλλά εγώ....δεν άκουγα τα 800 άτομα που μου έλεγαν...ΦΥΓΕ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ....γιατί θεέ μου δεν μπορούμε να δούμε εμείς αυτό που είναι τόσο εμφανές στους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μετά από 7 χρόνια σχέσης εκ των οποίων τα 4 παντρεμένη και με ένα παιδί ενός έτους χώρισα πάνω κάτω για τους ίδιους λόγους. Απλά δεν ήταν για γάμο και οικογένεια ο συγκεκριμένος άνθρωπος. Χώρισα γιατί δεν ήθελα το παιδί μου να μεγαλώσει μέσα σε ένα σπίτι με καθημερινούς καβγάδες και με ένα λάθος πρότυπο πατέρα, που είναι τουρίστας στο σπίτι του και την οικογένειά του. Δεν το μετάνιωσα. Ο γιος μου είναι σήμερα 2.5 χρονών και είναι ένα πολύ χαρούμενο και ισορροπημένο παιδάκι. Έχει και τον μπαμπά στη ζωή του, ο οποίος δεν είναι απόλυτα τυπικός ως προς εμένα αλλά τουλάχιστον είναι στη ζωή του κι αυτό είναι πολύ σημαντικό για την εξέλιξη του παιδιού ως ολοκληρωμένη οντότητα. Μάλιστα, επειδή το παιδί δεν μεγάλωσε με τον μπαμπά στο σπίτι, δεν ένιωσε την απουσία του και μεγαλώνει γνωρίζοντας ότι ο μπαμπάς κοιμάται σε δικό του σπίτι (πλέον με τη νέα του σύντροφο και το δικό της παιδί). Πρέπει να κοιτάζεις και να φροντίζεις τον εαυτό σου για να είναι και το παιδί σου καλά. Να κοιτάς πάντα μπροστά. Δεν μπορείς να αλλάξεις το παρελθόν. Πιστεύω ότι θα έχεις θέματα με το διαζύγιο και αν έχεις την οικονομική δυνατότητα διεκδίκησε ότι μπορείς με διαζύγιο αντιδικίας. Εγώ ανέχτηκα πολλά εξαιτίας της έλλειψης χρημάτων (δουλεύω αλλά ζω μόνη μου και είναι δύσκολα) και προτιμούσα το συναινετικό. Αν είχα τα χρήματα όμως θα ήταν αλλιώς τα πράγματα. Αν μπορείς να βγάλεις συνεννόηση με τον πρώην και πάτε για συναινετικό, θα γλιτώσεις χρόνο, χρήμα και εντάσεις που θα κάνουν σε όλους κακό. Κάνε προσπάθειες προς αυτήν την κατεύθυνση. Σου εύχομαι ότι καλύτερο για σένα και το παιδί σου. Δεν μετάνιωσα για τίποτα. Ούτε που τον παντρεύτηκα, ούτε που έκανα το παιδάκι μου, αλλά ούτε και που χώρισα. Οι νύχτες είναι δύσκολες βέβαια με όλες τις σκέψεις να περνάνε από το μυαλό, όπως κι η καθημερινότητα ως μόνη μητέρα. όταν βλέπω όμως το γιο μου να μου χαμογελά όλα τα ξεχνάω και συνεχίζω. Για το μέλλον μην προδικάζεις....κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να γίνει...να είσαι θετική και αισιόδοξη...καλή δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μετά από 7 χρόνια σχέσης εκ των οποίων τα 4 παντρεμένη και με ένα παιδί ενός έτους χώρισα πάνω κάτω για τους ίδιους λόγους. Απλά δεν ήταν για γάμο και οικογένεια ο συγκεκριμένος άνθρωπος. Χώρισα γιατί δεν ήθελα το παιδί μου να μεγαλώσει μέσα σε ένα σπίτι με καθημερινούς καβγάδες και με ένα λάθος πρότυπο πατέρα, που είναι τουρίστας στο σπίτι του και την οικογένειά του. Δεν το μετάνιωσα. Ο γιος μου είναι σήμερα 2.5 χρονών και είναι ένα πολύ χαρούμενο και ισορροπημένο παιδάκι. Έχει και τον μπαμπά στη ζωή του, ο οποίος δεν είναι απόλυτα τυπικός ως προς εμένα αλλά τουλάχιστον είναι στη ζωή του κι αυτό είναι πολύ σημαντικό για την εξέλιξη του παιδιού ως ολοκληρωμένη οντότητα. Μάλιστα, επειδή το παιδί δεν μεγάλωσε με τον μπαμπά στο σπίτι, δεν ένιωσε την απουσία του και μεγαλώνει γνωρίζοντας ότι ο μπαμπάς κοιμάται σε δικό του σπίτι (πλέον με τη νέα του σύντροφο και το δικό της παιδί). Πρέπει να κοιτάζεις και να φροντίζεις τον εαυτό σου για να είναι και το παιδί σου καλά. Να κοιτάς πάντα μπροστά. Δεν μπορείς να αλλάξεις το παρελθόν. Πιστεύω ότι θα έχεις θέματα με το διαζύγιο και αν έχεις την οικονομική δυνατότητα διεκδίκησε ότι μπορείς με διαζύγιο αντιδικίας. Εγώ ανέχτηκα πολλά εξαιτίας της έλλειψης χρημάτων (δουλεύω αλλά ζω μόνη μου και είναι δύσκολα) και προτιμούσα το συναινετικό. Αν είχα τα χρήματα όμως θα ήταν αλλιώς τα πράγματα. Αν μπορείς να βγάλεις συνεννόηση με τον πρώην και πάτε για συναινετικό, θα γλιτώσεις χρόνο, χρήμα και εντάσεις που θα κάνουν σε όλους κακό. Κάνε προσπάθειες προς αυτήν την κατεύθυνση. Σου εύχομαι ότι καλύτερο για σένα και το παιδί σου. Δεν μετάνιωσα για τίποτα. Ούτε που τον παντρεύτηκα, ούτε που έκανα το παιδάκι μου, αλλά ούτε και που χώρισα. Οι νύχτες είναι δύσκολες βέβαια με όλες τις σκέψεις να περνάνε από το μυαλό, όπως κι η καθημερινότητα ως μόνη μητέρα. όταν βλέπω όμως το γιο μου να μου χαμογελά όλα τα ξεχνάω και συνεχίζω. Για το μέλλον μην προδικάζεις....κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να γίνει...να είσαι θετική και αισιόδοξη...καλή δύναμη!

se eyxaristw poly an kai poly katisterimena.den eixa tilefwno kai epomenws kai inernet.simera se diavasa.makari panagia moy gia olon ton kosmo kala na pane ta pragmata.valame tin 1 ypografi synainetikoy.alla kathe fora kati vgazei kai dimioyrgei thema.τωρα θελει ο νονος της μπεμπας να ειναι ο ξαδερφος του που ειναι γιος της δικηγορου της θειας του που με εβριζε και με απειλουσε.ενω ηταν απο πριν γεννηθει το παιδι να ηταν η ανηψια μου που ειναι 16 χρονων.μου λεει δεν γινεται το σοι του παραπονιεται οτι τα κανω ολα οπως θελω.μου εχει σπασει τα νευρα....δεν αντεχω που και να τον ειχα κανει εγω πραγματα.απαξιωνει τα παντα που εκανε ηταν λεει καποιεσ βλακειες και ημουν τελειος συζυγος και η μαμα μου ,μου λεει σιγα τι σου ειπε.απο την αλλη πλευρα εγω ημουν βρωμιαρα βαρετη και ξενερωτη και ειχε σκοπο να με χωρισει αλλα τον προλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...