Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

κορίτσια καλησπέρα και απο εμένα. λοιπόν ας γνωριστούμε με λένε Χριστίνα είμαι 23ετών και περιμένω το πρώτο μου παιδάκι. ΠΗΤ 3/7. Στης 20/11 ακούσαμε καρδούλα(ήταν τέλεια).Είχα μερικές ψιλό επιπλοκές αλλά τώρα είμαι καλά, αν εξαιρέσεις πώς αν και είμαι στα μέσα του τρίτου μήνα οι αναγούλες είναι αφόρητες και πιο έντονες με τις μυρωδιές και εδώ κ 2 μέρες άρχησαν οι ζαλάδες. εμείς έχουμε 17/12 επίσκεψη για αυχενική διαφάνεια και είμαι πολύ αγχωμένη....

εύχομαι το καλύτερο για όλες.


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

όσο για το αγόρι ή κορίτσι ... γερό να είναι και ότι θέλει ο θεός ας μας στείλει. Εμείς βέβαια πρω αισθανόμαστε οτι θα είναι κοριτσάκι αν κ το 2013 ειναι η χρονιά τον αγοριών. λοιπόν μένω σε ένα μικρο χωριό με λίγους κατοίκους κ ήμαστε μέσα στο χωριό 4 που περιμένουμε μωρακί + η ξαδέλφη μου που δεν μένει εδώ οι δύο που γεννάνε τον Ιανουάριο και η ξαδέλφη μου που γεννάει στα τέλη Απριλίου περιμένουν αγόρι. η κουμπάρα μου που έχει πητ 3 ιουνίου, (έχουμε 1μηνα ακριβώς ) είδαν στην αυχενική διαφάνεια το φύλλο (είπε η γιατρος 80% ΑΓΟΡΙ) . μου ετοιμάζουν το βαφτιστήρι. Οπως καταλάβατε θα κάνουμε ποδοσφαιρική ομάδα....


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! κοριτσια τα συμπτωματα δεν νομιζω οτι εχουν να κανουν με το φυλλο,μακαρι να εχετε δικιο!!! γιατι και εγω με τον γιο μου δεν ειχα τπτ μονο τρελη πεινα!! θελουμε και εμεις το κοριτσακι αλλα πανω απο'λα γερο μωρακι ;)

αχ σε μια βδομαδουλα θα ξαναδω το σπορακι μου :D

Κοριτσια με ποσα κιλα ξεκινησατε??? εγω ειμαι 70 και ανχωνομαι λιγο...προσεχω οσο μπορω και μεχρι τωρα δεν εχω βαλει γραμμαριο

μπράβο κορίτσι μου αφου καταφερες να μην βάλεις! εγω ξεκίνησα 79 (παρα πολλά το ξέρω) στήν προηγούμενη εξέταση ήμουν 82 κ ξεκίνησα διατροφή, αλλα γτ ηταν λίγο ανεβασμένο το σάκχαρο μου. κ σήμερα που ζυγίστικα στην κουμπάρα μου έλεγε 79. περιμένω τώρα που θα πάω στην γιατρό να δω τη θα δείξει κ η δική της ζυγαριά.


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Εγώ από τον Αύγουστο που βάλαμε μπρος για μωράκι μέχρι και τώρα έχω βάλει 4 κιλά ξέρω ότι όσο και να προσέχω θα τα τσιμπήσω τα κιλάκια μου στης άλλες έβαζα 22 με 25.

Όσο για το φύλλο σαφώς και το πρώτο πράγμα που με ενδιαφέρει είναι ένα γερό μωρό αλλά με 3 αγοράκια συν τον άντρα μου που και αυτός αγοράκι είναι ένα κοριτσάκι θα το ήθελα πολύ!


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Εγώ από τον Αύγουστο που βάλαμε μπρος για μωράκι μέχρι και τώρα έχω βάλει 4 κιλά ξέρω ότι όσο και να προσέχω θα τα τσιμπήσω τα κιλάκια μου στης άλλες έβαζα 22 με 25.

Όσο για το φύλλο σαφώς και το πρώτο πράγμα που με ενδιαφέρει είναι ένα γερό μωρό αλλά με 3 αγοράκια συν τον άντρα μου που και αυτός αγοράκι είναι ένα κοριτσάκι θα το ήθελα πολύ!

γεια σου Νατασα μου είχες παρα πάνω κιλά πριν την εγκυμοσύνη ?


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπέρα, θα μπω κι εγώ στην παρέα σας αν κ ακόμα δεν εχω μάθει πητ. Πρεπει να ειμαι6 εβδομάδων, την προηγούμενη Τρίτη έκανα υπερηχο, δυστυχώς εχω μια αποκολληση, έτσι μάλιστα κατάλαβα ότι είμαι κ έγκυος γιατί εκτός απο καφε αιμα αλλά συμπτώματα δεν είχα. Ο γιατρός μου δεν μου είπε να κάθισω στο κρεβάτι αλλά να μην σήκωνω βάρη. Το θέμα ειναι με ένα ζουζούνι 21 μηνων που δεν βάζει κωλο κάτω πως θα ξεπεράσω την αποκολληση..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες... Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας...

Κ εγώ αύριο θα πάω να ακούσω καρδούλα για το δεύτερο παιδάκι μου... Εύχομαι όλα να πάνε καλά... Έχω κ εγώ τρελλές ναυτίες κ πονοκεφάλους... Δεν θέλω οχι να φάω αλλά ούτε να δω φαγητό..... Εγώ που κάθε μέρα έβλεπα όλες τις εκπομπές μαγειρικής κ έφτιαχνα ό,τι περίεργο έβλεπα τώρα όχι μόνο δεν τις βλέπω αλλά τις κλείνω κιόλας... :tongue: (από τη μία καλύτερα γιατί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου πήρα 25 κιλά)

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτα από αυτά μόνο υπνηλίες είχα κ τρελλά νεύρα... Όλοι λένε ότι τώρα θα έρθει κοριτσάκι (γιατί το πρώτο είναι αγόρι) αλλά κ εγώ δεν πιστεύω ότι έχουν να κάνουν τα συμπτώματα με το φύλο... Γερό να 'ναι κ ό,τι θέλει ο Θεός...

Φιλιά σε όλες τις κοιλούμπες... :D αν κ μικρές ακόμα...


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλημερα τι κανετε??? πως πανε τα συμτωματα??? εγω εχω κατι μερες που εχουν σταματησει οι πρωινες ναυτιες :D ελπιζω να μεινει και ετσι

zaki μου σε καταλαβαινω απολυτα εμενα ειναι 4 χρονων και κουραζομαι ευτυχως εχω κοντα την πεθερα μου και με βοηθαει πολυ επιστρατευσε λοιπον πεθερα μαμα και ζητα βοηθεια δεν ειναι κακο πρεπει να ξεκουραζεσαι με την αποκολληση!!

Nikolina 78 καλως μας ηρθες!! στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πηρα 9 κιλα Λογω σαχαρωδη διαβητη κυησεως :| με πολλη πολη διαιτα στο τελος αντι να παιρνω εχανα

Ελπιζω να μην περασω τα ιδια ινσουλινες μετρησεις και ανχοι :oops:

Παω να μαγειρεψω καλη μερα σε ολες σας!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας και απο μενα!!!θα γινω και γω μαμα το μαιο του 2013,πητ 23-05-2013! :D :D :D

Καλως την!! με το καλο το μωρακι σου! Φυλλο ξερεις?? αχ ανυπομονω να μεγαλωσουμε και εμεις ;)


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλημερα τι κανετε??? πως πανε τα συμτωματα??? εγω εχω κατι μερες που εχουν σταματησει οι πρωινες ναυτιες :D ελπιζω να μεινει και ετσι

zaki μου σε καταλαβαινω απολυτα εμενα ειναι 4 χρονων και κουραζομαι ευτυχως εχω κοντα την πεθερα μου και με βοηθαει πολυ επιστρατευσε λοιπον πεθερα μαμα και ζητα βοηθεια δεν ειναι κακο πρεπει να ξεκουραζεσαι με την αποκολληση!!

Nikolina 78 καλως μας ηρθες!! στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πηρα 9 κιλα Λογω σαχαρωδη διαβητη κυησεως :| με πολλη πολη διαιτα στο τελος αντι να παιρνω εχανα

Ελπιζω να μην περασω τα ιδια ινσουλινες μετρησεις και ανχοι :oops:

Παω να μαγειρεψω καλη μερα σε ολες σας!

καλημερα.πρωτη φορα ακούω να λένε ευτυχώς εχω κοντά την πεθερά μου... εγω κορίτσια μπορεί να μην εχω αλλο παιδακι. αλλα η μαμα μ δεν μενει κοντά μ και εχω τρελαθεί... είμαι και στο κρεβάτι, δεν μπορω να κανω δουλειές .... το σπίτι μ ειναι χάλια...δεν το αντέχω ούτε λεπτό... Να σε ρωτήσω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχες σάκχαρο απο οτι κατάλαβα. θυμάσαι απο πόσο ξεκίνησε να ανεβαίνει??? εγω εχω 104 κ η γιατρος με μαλώνει.


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

μαζευόμαστε αρκετές τελικά!! εγώ σήμερα κατάφερα να σηκωθώ λίγο απο το κρεβάτι! πολύυυυυυυυυυυυ αναγούλα ρε κορίτσια....και εμετός και είχα και 7 πίεση προχθές, ούτε μάτια δεν μπορούσα να ανοίξω! και αυτό γτ δεν μπορώ να πιώ υγρά....οπότε πως να μην πέσει αυτή η πίεση? τώρα όμως έχω βρεί την λύση με λίγη σπράιτ ή γκαζόζα και παγωμένο πορτοκάλι....μόνο αυτό δέχομαι! βέβαια όλη μέρα είμαι με ένα μπολάκι που φτύνω.....(μπλιάχ)..... για καλή μου τύχη έχω εδώ την μαμά μου αυτές τις μέρες αλλά παρασκευή θα φύγει και να δώ τί θα κάνω μετά....

λοιπόν εγώ και στην πρώτη εγκυμοσύνη έτσι ήμουν....άρα να περιμένω αγόρι???? ο άντρας μου έιναι σίγουρος οτι έχουμε κοριτσάκι...όχι σίγουρος αλλά έτσι αισθάνεται, η αδελφή μου με ρωτάει "τί κάνει η μπεμπούλα" και η μαμά μου κοιτάζει απο τώρα βιτρίνες με ρόζ................ όμως κανείς δεν θα μάθει τί έχουμε γτ αυτή την φορά θέλω να το μάθω όταν γεννήσω....είμαι αποφασισμένη! εξάλλου δεν με νοιάζει αν είναι αγοράκι ή κοριτσάκι, μου αρκεί που θα έχω κι άλλο παιδάκι και να είναι γερό....

όσον αφορά τα κιλά....στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα ξεκινήσει 54. έφτασα 50 (λόγω της ωραιότατης αίσθησης της αναγούλας) και τέλος εγκυμοσύνης ήμουν 60-*61.

τώρα ξεκινάω 48,5.... πολύ λίγα το ξέρω, με ελιωσε ο γιός μου!

φιλιοπάκι μου............... σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολυ για τις ευχές σου (είναι μανούλα ιουλίου 2010). θα μπώ και στο άλλο να σας γράψω, πολλά φιλιά!!!!!!

εγώ τώρα είμαι στην 8η εβδομάδα, ακούσαμε καρδούλα και έχουμε πάλι ραντεβού 28/12...λίγο πρίν την αλλαγή της χρονιάς!!!!! θα μάθετε το φύλλο εσείς? απ'ότι διαβάζω είμαι η τελευταία που γέννάω βάση ΠΗΤ...


Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον...τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!

31/07/2010

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

zaki περαστικά η αλήθεια είναι ότι το μικρό σου είναι σε δύσκολη ηλικία υπομονή θα περάσει.

patousaki περαστικά και σε σένα, τώρα για το φύλλο αν αντέξεις σου βγάζω το καπέλο εγώ δεν αντέχω με τίποτα.

Την άλλη Τετάρτη θα κάνω την αυχενική μακάρι να φανεί.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...