Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάλι σε φιτ club μπήκα χαχαχα... (είμαι κ στο καφέ Αυγούστου 2010)... Πήγαμε σήμερα κ ακούσαμε καρδούλα... Όλα καλά μέχρι τώρα... (αν εξαιρέσω τα στομαχικά προβλήματα)... Εγώ μάλλον για μέσα Ιουλίου είμαι... (λόγω της πρώτης καισαρικής)...

Φιλιά σε όλες κ κουράγιοοοοο


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα.Είμαι κι εγώ έγκυος στο πρώτο(α) παιδάκι(α). Είμαι στην 11η βδομάδα. Στην 8η εβδομάδα πήγαμε στο γιατρό να ακούσουμε καρδούλα και είδαμε στο σάκο 2 έμβρυα. Ακούσαμε μία καρδούλα αλλά ο γιατρός μου είπε ότι το 2ο μπορεί να καθυστέρησε να εμφυτευτεί και να ακούσουμε καρδούλα πιο μετά. Στις 20/12 θα πάμε για αυχενική διαφάνεια και θα λυθούν όλες μας οι απορίες για τον αν είναι 2 ή ένα τελικά. Από βάρος ξεκίνησα 70 και είμαι 70,8, χωρίς να έχω εμετούς, κάτι που με ανησυχεί, γιατί η κοιλιά μου είναι τεράστια (στη δουλειά που πήγα αυτή τη βδομάδα) με περνάγαν για 5 μηνών)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.πρωτη φορα ακούω να λένε ευτυχώς εχω κοντά την πεθερά μου... εγω κορίτσια μπορεί να μην εχω αλλο παιδακι. αλλα η μαμα μ δεν μενει κοντά μ και εχω τρελαθεί... είμαι και στο κρεβάτι, δεν μπορω να κανω δουλειές .... το σπίτι μ ειναι χάλια...δεν το αντέχω ούτε λεπτό... Να σε ρωτήσω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχες σάκχαρο απο οτι κατάλαβα. θυμάσαι απο πόσο ξεκίνησε να ανεβαίνει??? εγω εχω 104 κ η γιατρος με μαλώνει.

104-114 ηταν και εμενα αν χρειαστεις ενδοκρινολογο μου λες ξερω μια πολυ καλη στο λητω που ειδικευεται για σαχαρωδη διαβητη κυησης φαντασου οτι εγω με 100 σαχαρο ξεκινησα ινσουλινη ο γιατρος σου δεν σου εχει πει να δεις ενδοκρινολογο?


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα.Είμαι κι εγώ έγκυος στο πρώτο(α) παιδάκι(α). Είμαι στην 11η βδομάδα. Στην 8η εβδομάδα πήγαμε στο γιατρό να ακούσουμε καρδούλα και είδαμε στο σάκο 2 έμβρυα. Ακούσαμε μία καρδούλα αλλά ο γιατρός μου είπε ότι το 2ο μπορεί να καθυστέρησε να εμφυτευτεί και να ακούσουμε καρδούλα πιο μετά. Στις 20/12 θα πάμε για αυχενική διαφάνεια και θα λυθούν όλες μας οι απορίες για τον αν είναι 2 ή ένα τελικά. Από βάρος ξεκίνησα 70 και είμαι 70,8, χωρίς να έχω εμετούς, κάτι που με ανησυχεί, γιατί η κοιλιά μου είναι τεράστια (στη δουλειά που πήγα αυτή τη βδομάδα) με περνάγαν για 5 μηνών)

μην ανχωνεσαι για την κοιλια στον γιο μου 9 εβδομαδων ειχα κοιλια για 5 μηνων!!!!! μερικες φορες ειναι πριξιμο,κατακρατηση υγρων......εμενα μου αρεσε που φουσκωσε τοσο γρηγορα :D ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις 2 εμβρυακια :D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάλι σε φιτ club μπήκα χαχαχα... (είμαι κ στο καφέ Αυγούστου 2010)... Πήγαμε σήμερα κ ακούσαμε καρδούλα... Όλα καλά μέχρι τώρα... (αν εξαιρέσω τα στομαχικά προβλήματα)... Εγώ μάλλον για μέσα Ιουλίου είμαι... (λόγω της πρώτης καισαρικής)...

Φιλιά σε όλες κ κουράγιοοοοο

και εγω μεσα ιουλιου υπολογιζω αν οχι τελη λογο πρωτης καισαρικης ;)


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

104-114 ηταν και εμενα αν χρειαστεις ενδοκρινολογο μου λες ξερω μια πολυ καλη στο λητω που ειδικευεται για σαχαρωδη διαβητη κυησης φαντασου οτι εγω με 100 σαχαρο ξεκινησα ινσουλινη ο γιατρος σου δεν σου εχει πει να δεις ενδοκρινολογο?

οχι μου ειπε απλα να κόψω εντελώς τα γλυκά, και να το ξανα δούμε. η αλήθεια είναι οτι μένω ξάνθη . επειδή όμως η μαμά μ ειναι αθήνα θα κοιτάξω να έρθω εκει για εξετάσεις αν δω κ ανεβαίνει αντί να κατεβαίνει.


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα.Είμαι κι εγώ έγκυος στο πρώτο(α) παιδάκι(α). Είμαι στην 11η βδομάδα. Στην 8η εβδομάδα πήγαμε στο γιατρό να ακούσουμε καρδούλα και είδαμε στο σάκο 2 έμβρυα. Ακούσαμε μία καρδούλα αλλά ο γιατρός μου είπε ότι το 2ο μπορεί να καθυστέρησε να εμφυτευτεί και να ακούσουμε καρδούλα πιο μετά. Στις 20/12 θα πάμε για αυχενική διαφάνεια και θα λυθούν όλες μας οι απορίες για τον αν είναι 2 ή ένα τελικά. Από βάρος ξεκίνησα 70 και είμαι 70,8, χωρίς να έχω εμετούς, κάτι που με ανησυχεί, γιατί η κοιλιά μου είναι τεράστια (στη δουλειά που πήγα αυτή τη βδομάδα) με περνάγαν για 5 μηνών)

Ελένη μου τι κάνεις? είμαι σίγουρη οτι όλα είναι καλά. οσο για την κοιλιά. και εγώ ετσι είμαι η κολλητή μου που είναι ενα μήνα πανω απο εμάς δεν έχει ουτε την μισή. κάπνιζες πριν μείνεις έγκυος? γτ εμένα μου είπε οτι ειναι ένας λόγος που είμαι τόσο πρησμένη. σκέψου οτι ξεκίνησα 79,5 την πρωτη επίσκεψη, 82 την δευτερη κ προχθές στη δική μου ζυγαριά έλεγε 79. τελικα άλλαξε το ραντεβού κ πάω αυριο για αυχενική διαφάνεια :)΄το περιμένω πως κ πώς. νομίζω οτι εμείς γεννάμε μαζί?


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω μεσα ιουλιου υπολογιζω αν οχι τελη λογο πρωτης καισαρικης ;)

οι παλιές μαμάδες να ξέρετε.... θα σας πρήξουμε με τις ερωτήσεις μας... κ ιδικά στο κομμάτι της γέννας. Η μαμά μου γέννησε πριν 3 χρόνια το τέταρτο (όλα κορίτσια ήμαστε) αλλα οτι και να ρωτάω δεν απαντάει η κακούργα...ασε που εκείνη πέρασε όλες τις εγκυμοσύνες παν ευκολα κ γέννησε εύκολα κ γρήγορα... μακάρι να πάρω απο εκείνη στις γέννες γιατι σε ολα τα αλλα δεν εχω πάρει τιποτα.......Δεν αντέχω αλλη αναγούλα....


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

οχι μου ειπε απλα να κόψω εντελώς τα γλυκά, και να το ξανα δούμε. η αλήθεια είναι οτι μένω ξάνθη . επειδή όμως η μαμά μ ειναι αθήνα θα κοιτάξω να έρθω εκει για εξετάσεις αν δω κ ανεβαίνει αντί να κατεβαίνει.

αααα τρως γλυκα??? οχι εγω μιλαω για τετοιες τιμες ενω ημουν σε αυστηρη διατροφη!!!!!! κοψε τα γλυκια για λιγο κανε και λιγο διετροφη και κανε ξανα μια εξεταση :D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αααα τρως γλυκα??? οχι εγω μιλαω για τετοιες τιμες ενω ημουν σε αυστηρη διατροφη!!!!!! κοψε τα γλυκια για λιγο κανε και λιγο διετροφη και κανε ξανα μια εξεταση :D

αυτή ήταν η τιμή στήν πρώτη εξέταση ακόμα έτρωγα τα γλυκά χωρίς όριο. τώρα ξεκίνησα διατροφή αλλα ετσι χάλια που είμαι ... τίποτα δεν μπορώ να φάω.... αυριο θα πάω να δώ το παπάκι μου να κουνιέται κ η γιατρός είπε πως αν είναι συνεργάσιμο θα δούμε και φύλλο :o


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελένη μου τι κάνεις? είμαι σίγουρη οτι όλα είναι καλά. οσο για την κοιλιά. και εγώ ετσι είμαι η κολλητή μου που είναι ενα μήνα πανω απο εμάς δεν έχει ουτε την μισή. κάπνιζες πριν μείνεις έγκυος? γτ εμένα μου είπε οτι ειναι ένας λόγος που είμαι τόσο πρησμένη. σκέψου οτι ξεκίνησα 79,5 την πρωτη επίσκεψη, 82 την δευτερη κ προχθές στη δική μου ζυγαριά έλεγε 79. τελικα άλλαξε το ραντεβού κ πάω αυριο για αυχενική διαφάνεια :)΄το περιμένω πως κ πώς. νομίζω οτι εμείς γεννάμε μαζί?

Καλά είμαι. όχι δεν κάπνιζα. Ναι γεννάμε μαζί. Για την αυχενική θα πάω την άλλη Πέμπτη και έχω πολλή αγωνία. Καλά αποτελέσματα αύριο

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα.Είμαι κι εγώ έγκυος στο πρώτο(α) παιδάκι(α). Είμαι στην 11η βδομάδα. Στην 8η εβδομάδα πήγαμε στο γιατρό να ακούσουμε καρδούλα και είδαμε στο σάκο 2 έμβρυα. Ακούσαμε μία καρδούλα αλλά ο γιατρός μου είπε ότι το 2ο μπορεί να καθυστέρησε να εμφυτευτεί και να ακούσουμε καρδούλα πιο μετά. Στις 20/12 θα πάμε για αυχενική διαφάνεια και θα λυθούν όλες μας οι απορίες για τον αν είναι 2 ή ένα τελικά. Από βάρος ξεκίνησα 70 και είμαι 70,8, χωρίς να έχω εμετούς, κάτι που με ανησυχεί, γιατί η κοιλιά μου είναι τεράστια (στη δουλειά που πήγα αυτή τη βδομάδα) με περνάγαν για 5 μηνών)

eleni εύχομαι να ακούσεις 2 καρδούλες και να είναι όλα καλά!


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

οι παλιές μαμάδες να ξέρετε.... θα σας πρήξουμε με τις ερωτήσεις μας... κ ιδικά στο κομμάτι της γέννας. Η μαμά μου γέννησε πριν 3 χρόνια το τέταρτο (όλα κορίτσια ήμαστε) αλλα οτι και να ρωτάω δεν απαντάει η κακούργα...ασε που εκείνη πέρασε όλες τις εγκυμοσύνες παν ευκολα κ γέννησε εύκολα κ γρήγορα... μακάρι να πάρω απο εκείνη στις γέννες γιατι σε ολα τα αλλα δεν εχω πάρει τιποτα.......Δεν αντέχω αλλη αναγούλα....

Τι ωραία ρε συ που έχεις μικρό αδερφάκι μπράβο στην μαμά σου, όσο για την γέννα νομίζω ότι η μανούλα σου το κάνει για το καλό σου.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πήγα στο γιατρό όλα ειναι πολυ καλά βέβαια περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της διαφάνειας... αλλα η γιατρός είπε όλα μια χαρα φαίνονται... μας είπε πως 90% ειναι αγόρι :D Για λίγα δευτερόλεπτα τρόμαξα.... μαλλον γτ είμαστε μόνο κορίτσια και μου ήρθε πολύ ξένο και απότομο το αγόρι... ειμαι όμως πολύ χαρούμενη. το πιο σημαντικό είναι οτι κουνιέται κ η καρδούλα του κανει σαν αλογο... ;) ΓΕρο να ειναι ...ολα τα παιδάκια του κόσμου να είναι γερά. Ειμαι τόσο μα τόσο ενθουσιασμένη!


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...