Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Cultural differences


peekaboo

Recommended Posts

Lol, μου θυμισες Bridget Jones Diary και το Xmas jumper του Mr Darcy :) Καλά ψώνια!

Έμαθα για τις χάρτινες κορόνες που σας ελεγα οτι φοράνε στο Xmas dinner. Τα crackers που λέγαμε νωρίτερα, τυπικά περιλαμβάνουν μια τέτοια κορόνα, ενα (συνήθως κρύο) ανέκδοτο και ενα δωράκι. Σπας με τον διπλανό σου το cracker όσο περιμένεις να ερθει το φαι στο τραπέζι. Σε αυτον που θα μείνει το μεγαλυτερο κομμάτι του cracker στο χερι του, κερδίζει το περιεχόμενο του. Οι κορόνες είναι τα party hats!


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

aaa, peek θα σε μαλωσω, δε με προσεχεις :-( Δεν τα ιεπαμε παραπανω για τα κρακερς και τα crowns? Αγορασα φετος επειδη το συζητησαμε τοσο, και μι κι εχω τραπεζι την Κυριακη, χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε, τα διάβασα όσα εγραψες :) Απλα δεν είχα καταλάβει που τα βρισκουμε τα crowns και μου το εξήγησε μια Αγγλίδα φίλη, όπως και όλη την "τελετουργία". Μου είπε επίσης πως τα έφτιαχναν ως παιδάκια με το χαρτόνι απο το ρολο χαρτί υγείας :)


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο που τα πήρες; Έλεγα M&S αλλά είδα οτι έχουν και στα oxfam και λέω να πάρω απο εκεί.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

×
×
  • Δημιουργία νέου...