Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μαγεία! Η γνώμη σας-οι εμπεριές σας από περιστατικά.


angel25

Recommended Posts

Κορίτσια να ρωτήσω κι εγώ κάτι άλλο τώρα! Αυτά τα μάγια του στυλ να δέσω τον άντρα μου μαζί μου για πάντα να μη με κερατώσει κι άλλα όπως να κάνω το συγκεκριμένο ξόρκι να λυθεί μια παρεξήγηση με κάποιο αγαπημένο πρόσωπο που δεν μιλάμε για χαζομάρες,κ.τ.λ όλα αυτά τα μάγια δηλ που έχουν ως αποτέλεσμα θετικά πράγματα είναι κι αυτά κακά; γιατί πολλές κοπέλες που γνωρίζω τα κάνουν και μάλιστα είναι αποδεκτά.

πλακα κανεις? το να κρατησεις με την αξια σου τον αντρα ειναι "η μαγεια" οχι να του κανεις μαγια μη σε κερατωσει,, χαχαχαχαχα καλο!!!!:lol:

οποιος ασχολειτε με τετοια σιγουρα εχει καποιο οφελος οποιο κ να ειναι αυτο , με το που θα ξεκινησεις να κανεις τετοια εχει μπλεξει με το συμπαν οπος ειπε κ η κοπελα πριν


v2T5p2.png

1YZ6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγώ είμαι της γνώμης να προσέχεις τι σου δίνουν να φας και τι να φορέσεις, παλαιότερα ήμουν απίστευτα καλοπροαίρετη αλλά μου συνέβησαν πολλά και τελικά κατάλαβα ότι υπάρχει πολύ κακός κόσμος και πολύ ζήλεια αλλά και κάτι ακόμα απλά μερικοί άνθρωποι δεν σε θέλουν γιατί δεν τους συμφέρει, και με την υποψία και μόνο ότι θα δηχθούν τα συμφέροντα τους σου κάνουν κακό με όποιο τρόπο βρουν. Πιστεύω ότι καλό είναι να προσέχεις γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να σε πιάσουν τα μάγια και να υποφέρεις αλλά σίγουρα και αυτός που τα κάνει θα την πατήσει στο τέλος.

Πάντως τις περισσότερες φορές υπάρχουν όλες οι ενδείξεις ότι κάποιος ψάχνεται περίεργα, ψάχνει να βρεις ημερομηνίες γέννησης, πλήρες όνομα, ημερομηνίας γέννησης, επιμένει να πας στο σπίτι του για φαγητό (ενώ δεν σε θέλει), σου κάνει δώρο ενώ ξέρεις ότι είναι σφικτός κλπ.

Και εγώ είμαι της εκκλησίας (με τον δικό μου τρόπο) αλλά έχω φίλη που είναι υποτίθεται πολύ θρησκευόμενη και όταν ειχα σχέση με πήρε στο άσχετο και μου ζήτησε το επώνυμο του και μετά μου το έκλεισε στα μούτρα, από όσο κατάλαβα, καλή η εκκλησία αλλά προκειμένου να βρει άνδρα μέσα στην απελπισία της.....(μην πω). πάντως η ίδια μου είχε πει (σε άσχετη φάση) ότι η μάνα της ασχολιόταν με μάγια κλπ. Πες μου μετά αν τον κάνεις τον περίεργο συνειρμό ή όχι.

Τελικά το καλύτερο είναι να μην πλέκεις. Η μάνα μου μου λέει ότι είμαι γραφική αλλά εγώ φυσάω πλέον και το γιαούρτι. Όποιος μου κάνει δώρο απλά πάω και το αλλάζω...ειδικά όλα τα ρουχαλάκια της μπέμπας τα άλλαξα όλα. Ειδικά από άτομα που σκάσαν από την κακία τους που απέκτησα παιδί. Όταν ακούς "μαλ...κιες" του στυλ, έλα να σε γηροκομίσουμε (καλά άπό τα 34). Από φαγώσιμα δεν δέχομαι τίποτα πλέον και όταν πάω κάπου αναγκαστικά λέω ότι κάνω δίαιτα, και ότι μέχρι το νερό παχαίνει. Δεν είναι απαραίτητο να σου κάνουν μάγια....και μια ουσία από βότανα να σου ρίξουν αυτό που θέλουν το πετυχαίνουν.

Επεξεργάστηκαν by beba09
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κι εγώ κάτι άλλο τώρα! Αυτά τα μάγια του στυλ να δέσω τον άντρα μου μαζί μου για πάντα να μη με κερατώσει κι άλλα όπως να κάνω το συγκεκριμένο ξόρκι να λυθεί μια παρεξήγηση με κάποιο αγαπημένο πρόσωπο που δεν μιλάμε για χαζομάρες,κ.τ.λ όλα αυτά τα μάγια δηλ που έχουν ως αποτέλεσμα θετικά πράγματα είναι κι αυτά κακά; γιατί πολλές κοπέλες που γνωρίζω τα κάνουν και μάλιστα είναι αποδεκτά.

Όταν λες αποδέκτα...;απο ποιον;

Εγώ κ AYTA τα θεωρώ κακα.

Θα ΣΟΥ άρεσε να σε κρατάει ο άντρασ ΣΟΥ δεμένη;θα σου άρεσε κάποιον ΠOY δεν ήθελες να τον δεισ στα μάτια ΣΟΥ να σε δέσει κ να ΤΟΥ μιλήσεις;

Να το δούμε κ απ την άλλη..θα σου άρεσε ο άντρασ ΣΟΥ να ΣΟΥ είναι πιστός γιατί σ αγαπάει ή γιατί τον έδεσεσ;....κ όλα AYTA έχουν το καθένα το τίμημα τους φυσικά


bukbxm5vasxvirc0.png
Link to comment
Share on other sites

Eίναι "κακά" γιατί για να λύσεις μάγια "υποχρεώνεσαι" στο σύμπαν. Καμία παρέμβαση στη ζωή δεν επιτρέπεται, ούτε καλή ούτε κακή. Οπότε για να κάνεις λευκή μαγεία (μάγια για θετικά και καλά πράγματα) πρέπει να είσαι διαβασμένος. Τι πρέπει να ξέρεις δεν ξέρω ακριβώς. Πρέπει να γνωρίζεις πώς να εξαγνίζεσαι πριν και μετά τη διαδικασία και να έχεις καλη σχέση με τον θεό.

Συμφωνώ!μόνο που το τελευταίο για τον θεό δεν είναι έτσι.

Θυμηθείτε την πιο γνωστή φράση του αλχημιστη...

Εκεί τα βασίζει όλα η μαγεία.


bukbxm5vasxvirc0.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι της γνώμης να προσέχεις τι σου δίνουν να φας και τι να φορέσεις, παλαιότερα ήμουν απίστευτα καλοπροαίρετη αλλά μου συνέβησαν πολλά και τελικά κατάλαβα ότι υπάρχει πολύ κακός κόσμος και πολύ ζήλεια αλλά και κάτι ακόμα απλά μερικοί άνθρωποι δεν σε θέλουν γιατί δεν τους συμφέρει, και με την υποψία και μόνο ότι θα δηχθούν τα συμφέροντα τους σου κάνουν κακό με όποιο τρόπο βρουν. Πιστεύω ότι καλό είναι να προσέχεις γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να σε πιάσουν τα μάγια και να υποφέρεις αλλά σίγουρα και αυτός που τα κάνει θα την πατήσει στο τέλος.

Πάντως τις περισσότερες φορές υπάρχουν όλες οι ενδείξεις ότι κάποιος ψάχνεται περίεργα, ψάχνει να βρεις ημερομηνίες γέννησης, πλήρες όνομα, ημερομηνίας γέννησης, επιμένει να πας στο σπίτι του για φαγητό (ενώ δεν σε θέλει), σου κάνει δώρο ενώ ξέρεις ότι είναι σφικτός κλπ.

Και εγώ είμαι της εκκλησίας (με τον δικό μου τρόπο) αλλά έχω φίλη που είναι υποτίθεται πολύ θρησκευόμενη και όταν ειχα σχέση με πήρε στο άσχετο και μου ζήτησε το επώνυμο του και μετά μου το έκλεισε στα μούτρα, από όσο κατάλαβα, καλή η εκκλησία αλλά προκειμένου να βρει άνδρα μέσα στην απελπισία της.....(μην πω). πάντως η ίδια μου είχε πει (σε άσχετη φάση) ότι η μάνα της ασχολιόταν με μάγια κλπ. Πες μου μετά αν τον κάνεις τον περίεργο συνειρμό ή όχι.

Τελικά το καλύτερο είναι να μην πλέκεις. Η μάνα μου μου λέει ότι είμαι γραφική αλλά εγώ φυσάω πλέον και το γιαούρτι. Όποιος μου κάνει δώρο απλά πάω και το αλλάζω...ειδικά όλα τα ρουχαλάκια της μπέμπας τα άλλαξα όλα. Ειδικά από άτομα που σκάσαν από την κακία τους που απέκτησα παιδί. Όταν ακούς "μαλ...κιες" του στυλ, έλα να σε γηροκομίσουμε (καλά άπό τα 34). Από φαγώσιμα δεν δέχομαι τίποτα πλέον και όταν πάω κάπου αναγκαστικά λέω ότι κάνω δίαιτα, και ότι μέχρι το νερό παχαίνει. Δεν είναι απαραίτητο να σου κάνουν μάγια....και μια ουσία από βότανα να σου ρίξουν αυτό που θέλουν το πετυχαίνουν.

Αν θέλει κάποιος να σου κάνει κακό μπορεί να το κάνει κ με μόνο αρνητική σκέψη κ διάφορους άλλους τρόπους χωρίς να σε ταΐσει ή να σου κάνει δώρα.


bukbxm5vasxvirc0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν λες αποδέκτα...;απο ποιον;

Εγώ κ AYTA τα θεωρώ κακα.

Θα ΣΟΥ άρεσε να σε κρατάει ο άντρασ ΣΟΥ δεμένη;θα σου άρεσε κάποιον ΠOY δεν ήθελες να τον δεισ στα μάτια ΣΟΥ να σε δέσει κ να ΤΟΥ μιλήσεις;

Να το δούμε κ απ την άλλη..θα σου άρεσε ο άντρασ ΣΟΥ να ΣΟΥ είναι πιστός γιατί σ αγαπάει ή γιατί τον έδεσεσ;....κ όλα AYTA έχουν το καθένα το τίμημα τους φυσικά

Mάλλον δεν με κατάλαβες!!!!!

Δεν είπα ότι θα πάω να κάνω μάγια στον άντρα μου!!!!!!χαχαχαχαχα. Κύριε ελέησον

Δεν πάει πουθενά αυτός χωρίς τη γυναίκα και την κόρη του.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα για πράγματα που κάνουν σε μερικά σπίτια όπως όταν αλλάζει η χρονιά σπάνε το ρόδι έξω από την πόρτα και τα αφήνουν τα κομμάτια 3 μέρες και μετά λένε κάτι και τα μαζεύουν, αυτό για παράδειγμα είναι αποδεκτό από όλους και αν το δούμε θα πούμε έθιμο. κι όμως είναι κι αυτό μαγεία που περνάει απαρατήρητη γιατί είναι για καλό, για γούρι. Για κάτι τέτοιο μιλάω και ρωτάω αν συμβαίνει αυτό με το σύμπαν, αν η διαδικασία τέτοιου είδους είναι μακρυα από τον θεό!

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον δεν με κατάλαβες!!!!!

Δεν είπα ότι θα πάω να κάνω μάγια στον άντρα μου!!!!!!χαχαχαχαχα. Κύριε ελέησον

Δεν πάει πουθενά αυτός χωρίς τη γυναίκα και την κόρη του.

Δεν είπα ότι εσυ θα κάνεις βρε κούκλα μου.αλλά ρώτησεΣ αν είναι κακα κ αυτα κ σου απάντησα με παράδειγματα.


bukbxm5vasxvirc0.png
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα για πράγματα που κάνουν σε μερικά σπίτια όπως όταν αλλάζει η χρονιά σπάνε το ρόδι έξω από την πόρτα και τα αφήνουν τα κομμάτια 3 μέρες και μετά λένε κάτι και τα μαζεύουν, αυτό για παράδειγμα είναι αποδεκτό από όλους και αν το δούμε θα πούμε έθιμο. κι όμως είναι κι αυτό μαγεία που περνάει απαρατήρητη γιατί είναι για καλό, για γούρι. Για κάτι τέτοιο μιλάω και ρωτάω αν συμβαίνει αυτό με το σύμπαν, αν η διαδικασία τέτοιου είδους είναι μακρυα από τον θεό!

Τώρα για το ρόδι..ξέρω ότι σπάνε την πρωτοχρωνια αλλά δεν ξέρω λόγια που λένε.

Εσυ ξέρεις περίπου τι λένε;

Κοίτα υπάρχουν κάποια ξόρκια όπως πχ για να πουλήσεις ενα ακίνητο ή για να έχεις υγεία.αυτα θεωρώ ότι δεν βλάπτουν τρίτους αλλά μένει το χρέος που έλεγαν πιο πάνω τα κορίτσια σ εσένα.(όχι σ εσένα µΗν μπερδευτούμε πάλι.εννοώ σ αυτόν που τα κάνει)


bukbxm5vasxvirc0.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ!μόνο που το τελευταίο για τον θεό δεν είναι έτσι.

Θυμηθείτε την πιο γνωστή φράση του αλχημιστη...

Εκεί τα βασίζει όλα η μαγεία.

Sorry για την παρεμβαση κοριτσια αλλα το βιβλιο για αλλου είδους ''μαγεία'' μιλαει!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μην τα μπερδευουμε τα πραγματα!!!!!!!!:P:p:pΣυνεχιστε..

Επεξεργάστηκαν by RENAH
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και κάτι άλλο παιδιά που το θυμήθηκα σήμερα.Αυτό με το λάδι και το νερό που ξεματιάζουμε τα παιδιά μας που σίγουρα μερικές από εσάς το έχουν κάνει για ξεμάτιασμα ξόρκι δεν είναι;αυτό για παράδειγμα κάνει κακό στο κάρμα μας;

Link to comment
Share on other sites

Sorry για την παρεμβαση κοριτσια αλλα το βιβλιο για αλλου είδους ''μαγεία'' μιλαει!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μην τα μπερδευουμε τα πραγματα!!!!!!!!:P:p:pΣυνεχιστε..

Μίλησα για την φράση ΌΤΑΝ ΘΈΛΕΙΣ ΚΆΤΙ ΠΟΛΎ,ΌΛΟ ΤΟ ΣΎΜΠΑΝ ΣΥΝΩΜΟΤΕΊ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΉΣΕΙΣ..

Ακριβώς σ αυτό στηρίζετε η μαγεία.


bukbxm5vasxvirc0.png
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο παιδιά που το θυμήθηκα σήμερα.Αυτό με το λάδι και το νερό που ξεματιάζουμε τα παιδιά μας που σίγουρα μερικές από εσάς το έχουν κάνει για ξεμάτιασμα ξόρκι δεν είναι;αυτό για παράδειγμα κάνει κακό στο κάρμα μας;

Το να αντιμετωπίσεις κ να "λύσεις" κάτι που προκαλεί κακό δεν το θεωρώ αρνητικό.

Προσωπική μου άποψη,έτσι;


bukbxm5vasxvirc0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...