Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Nιώθω ότι την κοροϊδεύω....


theodorap

Recommended Posts

Δεν της αξίζει αυτό σίγουρα...είναι πολύ καλός άνθρωπος πραγματικά....

και μου έχει πει ότι θα ήθελε να το ξέρει....είχαμε κάνει μαι συζήτηση και την είχα ρωτήσει δήθεν για μένα, αν μάθαινε κάτι για τον άντρα μου αν θα μου το έλεγε κι είχε πει "εννοείται !"

....αλλά δεν την πίστεψα....νομίζω πως δε θα μου το έλεγε....

Είχα σκεφτεί κάποια στιγμή να πιάσω την άλλη....και να της πω να μαζευτεί γιατί θα ενημερώσω τον δικό της άντρα....αλλά με τη συμπεριφορά που είχε πέρισυ, έδειχνε να μην την πολυενδιαφέρει...ο άντρας της....

Τι να πω ρε κορίτσια, είμαι να σκάσω !!!

Ήδη μας έχουν καλέσει στο πάρτυ που θα κάνουν την Παρασκευή για το καλωσόρισμα....σκέφτομαι να μην πάω....

κι έχουμε και την παραμονή των χριστουγέννων μάζωξη....και την πρωτοχρονιά....κι όλο τέτοια...

να πας και να πιάσεις τον άντρα της να του τσιμπήσεις και το μαγουλάκι και να του πεις:καλως ήρθες κερατούκλη!!!τρυφερά και όμορφα!!!!:tongue::tongue::tongue:

πέρα απο την πλάκα τί να σου πω...μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

είτε το πεις είτε οχι ΑΝ μάθει η γυναίκα του οτι το ήξερες θα βγεις φταίχτρα...όπως και να έχει.

Να αραιώσετε τις επαφές παίζει;


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

..μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

είτε το πεις είτε οχι ΑΝ μάθει η γυναίκα του οτι το ήξερες θα βγεις φταίχτρα...όπως και να έχει.

Να αραιώσετε τις επαφές παίζει;

Ούτε παίζει να αραιώσουμε, ούτε θέλω.....την εκτιμώ πάρα πολύ και απολαμβάνω την παρέα της...και του άντρα της επίσης....ο οποίος εκτός από αυτό είναι άριστος στα υπόλοιπα....

Επίσης τα παιδιά μας έχουν ένα πολύ δυνατό δέσιμο....περνούν πολύ χρόνο μαζί, πάμε μαζί διακοπές.....κλπ

Link to comment
Share on other sites

αν ειδοποιουσες τον αντρα της αλληνης??με καποιο μυνημα ε μαιλ κτλ... με αποδειξεις ομως πχ να του πεις την ημερα κ που συναντιουνται ωστε να τους τσακωσει στα πρασα?:|:oops:

Επισης τι εννοουσες πριν πως η φιλη συ την ''φοβαται'' ειχε ενδειξεις ποτε?


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites

αν ειδοποιουσες τον αντρα της αλληνης??με καποιο μυνημα ε μαιλ κτλ... με αποδειξεις ομως πχ να του πεις την ημερα κ που συναντιουνται ωστε να τους τσακωσει στα πρασα?:|:oops:

Επισης τι εννοουσες πριν πως η φιλη συ την ''φοβαται'' ειχε ενδειξεις ποτε?

Αν ειδοποιούσα τον άντρα της αλληνής θα γινόταν χαμός... ,το αποτέλεσμα θα ήταν το ίδιο, γιατί η φίλη μου θα το μάθαινε, καθώς όπως έγραψα παρακάτω είμαστε όλοι στην ίδια παρέα, οπότε θα χώριζε...πάλι δηλαδή θα ήμουν η αφορμή.....

Την φοβάται γιατί ήταν παλιά σχέη του άντρα της κι εξακολουθεί να κάνει παρέα μαζί της....κι έχει στην άκρη του μυαλού της , ότι μπορεί κάποια μέρα να ξυπνήσει το παλιό feeling.....

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ δύσκολη η θέση σου πραγματικά. Κι εγώ δεν ξέρω πώς θα χειριζόμουν κάτι τέτοιο. Από τη μία δεν θέλεις να συμμετέχεις έστω και με τη σιωπή σου σε αυτή την κοροϊδία εις βάρος της φίλης σου, από την άλλη όπως είπε και η κοπέλα παραπάνω πώς να πάρεις πάνω σου την ευθύνη της αποκάλυψης και όσων θα ακολουθήσουν; Ειδικά όταν υπάρχουν παιδιά στη μέση.

Μεγάλο μπέρδεμα..

Πάντως ούτε το να πιάσεις την άλλη είναι λύση κατά τη γνώμη μου γιατί δεν ξέρεις πώς μπορεί να αντιδράσει. Να απομακρυνεί πάντως δεν το νόμίζω πιό πιθανό μου φαίνεται να τα τινάξει όλα στον αέρα.

Αλήθεια ο άντρας της φίλης σου αφού είναι τόσο ερωτευμένος με την άλλη γιατί δεν χωρίζει να ζήσει ανενόχλητος τον έρωτά του, σας έχει πει;


jxhyp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλήθεια ο άντρας της φίλης σου αφού είναι τόσο ερωτευμένος με την άλλη γιατί δεν χωρίζει να ζήσει ανενόχλητος τον έρωτά του, σας έχει πει;

Γιατί αγαπάει πάρα πάρα πολύ τα παιδιά του....κι αυτό είναι αλήθεια....

Τόσο αλήθεια που δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε τα αγαπάει περισσότερο από το πάθος του.....

Link to comment
Share on other sites

για να λες οτι η φιλη σου τη φοβαται παει να πει πως το υποψιαζεται ,στην ουσια δεν φοβαται την κοπελα αλλα τη σταση του συζυγου της απεναντι της,και προφανως κατι εχει καταλαβει.μιλησε της ,καντην να ανοιχτει και να σου πει αυτα που φοβαται,γιατι μπορει να εθελοτυφλει για χαρη της οικογενειας της.κ ελα στη θεση της λιγο,θα ηθελες πραγματικα καποιος να σε βοηθιησει σε τετοια περιπτωση?στην τελικη μην πας κατευθειαν να πεις οτι ξερεις ο αντρας σου σε απατα μ αυτην ,ξεκινα σιγα σιγα με υποψιες και υπονοιες κ αστο να εξελιχθει.εαν κανει πως δεν ξερει τιποτα θα το καταλαβεις αμεσως...θα βρεις τοιχο αν πας να κανεις νυξη στο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

για να λες οτι η φιλη σου τη φοβαται παει να πει πως το υποψιαζεται ,στην ουσια δεν φοβαται την κοπελα αλλα τη σταση του συζυγου της απεναντι της,και προφανως κατι εχει καταλαβει.μιλησε της ,καντην να ανοιχτει και να σου πει αυτα που φοβαται,γιατι μπορει να εθελοτυφλει για χαρη της οικογενειας της.κ ελα στη θεση της λιγο,θα ηθελες πραγματικα καποιος να σε βοηθιησει σε τετοια περιπτωση?στην τελικη μην πας κατευθειαν να πεις οτι ξερεις ο αντρας σου σε απατα μ αυτην ,ξεκινα σιγα σιγα με υποψιες και υπονοιες κ αστο να εξελιχθει.εαν κανει πως δεν ξερει τιποτα θα το καταλαβεις αμεσως...θα βρεις τοιχο αν πας να κανεις νυξη στο θεμα.

Nαι , θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει.....

Ανοίγεται μαζί μου, ξέρω τους φόβους της....

αλλά δε μπορώ να τους επιβεβαιώσω....

Ακόμα κι αν το υποψιάζεται , πάλι δε μπορώ ....

Link to comment
Share on other sites

Ισως να διαφωνησετε με αυτο που θα πω, αλλα εγω θα ελεγα να μεινεις εξω απο ολο αυτο. Δε σε αφορα, και οσο και αν θα ηθελε η γυναικα του να ξερει μπορει να βρεθει να σε κατηγορησει και για τρελλη.."τη ρουφιανια πολλοι αγαπησαν, το ρουφιανο κανεις". ας ανοιξει τα ματια της να δει η κοπελα...αν εθελοτυφλει ειναι προβλημα της αυτο οχι δικο σου...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ισως να διαφωνησετε με αυτο που θα πω, αλλα εγω θα ελεγα να μεινεις εξω απο ολο αυτο. Δε σε αφορα, και οσο και αν θα ηθελε η γυναικα του να ξερει μπορει να βρεθει να σε κατηγορησει και για τρελλη.."τη ρουφιανια πολλοι αγαπησαν, το ρουφιανο κανεις". ας ανοιξει τα ματια της να δει η κοπελα...αν εθελοτυφλει ειναι προβλημα της αυτο οχι δικο σου...

να σου πω..σαν να έχεις δίκιο...

theodorap έχετε μιλήσει και στον άντρα της άντε να μιλήσεις και στο 3ο πρόσωπο..ζούνε κι οι 2 την ψευαίσθηση του μεγάλου έρωτα.Απλώς ο φίλος σας έχει και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο και δεν του καίγεται καρφί!!Μάλλον η γυναίκα του πρέπει να του βάλει κάνα ψύλλο στ'αυτιά να συνέλθει!!!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν διαφωνω καθολου.........

Νομιζω οτι νιωθεις ετσι γιατι την αγαπας και μπαινεις στη θεση της αθελα σου.......

Παρε αποσταση απο το θεμα και κανε delete στο μυαλο σου......δεσ'το σαν να τελειωσαν οι δυο τους πραγματικα......(ο αντρας με τη πρωην)

Πιστευω πολυ οτι η φιλη σου και ψιλιαζεται και κανει τα στραβα ματια για τα παιδια της........ειναι δικη της επιλογη ομως........να σου βαλω και λιγους ψυλους στα αυτια εγω τωρα? Κι αν η φιλη σου γνωριζει (δεν κανει τιποτα για δικους της λογους) και εσενα σε "δοκιμαζει" να δει αν ξερεις και δεν μιλας? Δεν προσπαθω να τη βγαλω πονηρη ή οτιδηποτε αλλο, απλα καμια φορα οταν ποναμε για κατι και δεν μπορουμε να τα βαλουμε μ'αυτον που πρεπει ή να αντιμετωπισουμε τη κατασταση στα ισια, ψαχνουμε τριγυρω ευθυνες.........

Καλυτερα λοιπον πιστευω κι εγω να το αφησεις το ολο θεμα και να μην ασχοληθεις αλλο. Πες πως διεκοψαν μεταξυ τους και μην νιωθεις τυψεις για τιποτα.......δεν φταις εσυ για κατι......και που το εμαθες δεν το επεδιωξες, ετυχε..........προς το παρον η φιλη σου δεν σε χρειαζεται οταν θα ερθει η ωρα που ισως το μαθει τοτε θα ειναι λιγο δυσκολα και τοτε θα σε χρειαζεται περισσοτερο.........

Ευχομαι μονο να διακοψει ο αντρας της και να μη γινει αυτο αλλα και τοτε εδω θα ειμαστε............


UW0Gp2.png

wlX5p3.png

Link to comment
Share on other sites

να πω και γω τη γνωμη μου κοριτσάκι μου;

δεν μπορείς να σαι συνένοχος σε ένα ψέμα σε μια απάτη........

ειδικά οταν λες οτι την αγαπάς και πρόκειται για την καλύτερή σου φίλη!

οφείλει να ξέρει την αλήθεια κατ'εμέ με κάθε κόστος!

ακόμη και με το ρίσκο του να χωρίσει!

όχι δε θα φταις εσύ και δε θα σαι εσύ η αντροχωρίστρα!

ας μη ρίχνουμε στάχτη στα μάτια! ας μη διαστρεβλώνουμε την πραγματικότητα!

εσύ την αλήθεια θα πεις...........οι αποφάσεις είναι άλλων καθώς και οι επιλογές........

εσύ σε τί ακριβώς θα φταις αν τελικά χωρίσουν;

δηλαδή τόσο καιρό είναι μια ευτυχισμένη και αγαπημένη οικογένεια;

...........μην εθελοτυφλούμε!!!!

αφού όλα είναι ψεύτικα! αφού υπάρχει τρίτο πρόσωπο, κέρατο, πράξεις, μοιχεία!

εσύ με ποιόν τρόπο ακριβώς θα χεις την ευθύνη;;;;;;;;

επειδή θα διακόψεις ένα ευτυχισμένο ψέμα και θα πεις την αλήθεια;

προσωπικά θα θύμωνα πάρα πολύ με έναν φίλο μου αν ήξερε κάτι τέτοιο και μου το έκρυβε!!!!

τότε ποίο το νόημα και της φιλίας;;

αν όλα γύρω της είναι ψεύτικα.........ακόμη και οι φίλοι! αυτό αραγε αν το γνώριζε δε θα την πλήγωνε;;;;

η αληθεια πρέπει πάντα να ακούγεται με κάθε κοστος και καθε ρίσκο!!!!!!

συγνώμη αν έγινα ή φάνηκα αποτομη, την άποψή μου σου λέω μήπως και βοηθησω! η αλήθεια πάντα στο τέλος κερδίζει.....είναι ηθικό χρέος όλων μας.....ασχετα αν δεν αντέχουμε να την ακούμε!


kmMQp2.png

c4yvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Dream εχεις κι εσυ δικιο σε οσα λες?

Απλα εγω αναρωτιεμαι το εξης.........αν το πει στη φιλη της, το πιο λογικο ειναι να χωρισει αν και ποτε δεν ειμαστε σιγουροι για τιποτα........λοιπον οτι θα εχει προβλημα και οι ιδια καθως ο αντρας της της ειπε να μην ανακατευχτει..........κι εκει μου μπαινει η απορια στο μυαλο.........αραγε αξιζει να χαλασω τη γαλην της οικογενειας μου εγω για κατι που συμβαινει στο σπιτι των φιλων μας? Γιατι να μαλωσω εγω με τον αντρα μου και να παραξηγηθουμε για κατι που δεν μας αφορα στο τελος? Εν τω μεταξυ εκεινοι μπορει να συγχωρεσουν ο ενας τον αλλον και να τα βαλουν και μαζι τους απο πανω......

Η ζωη παιζει πολλα παιχνιδια και ποτε δεν ξερουμε........εγω μπορει να ακουγομαι "παρτακιας" αλλα θα με ενδιαφερε περισσοτερο η οικογενειακη μου γαληνη παρα να μας παρει η μπαλα χωρις να φερουμε ευθυνες.........δεν καλυπτεις τη μοιχεια αλλα δεν μπορεις και με ελαφρα τη καρδια να τα αποκαλυπτεις χωρις να σκεφτεσαι τις συνεπειες, οι οποιες επηρεαζουν κι εσενα χωρις να εχεις διαπραξει και τιποτα.........προσωπικα αν εβαζα τον αντρα μου απο τη μια και την φιλη μου απο την αλλη της ζυγαριας......νομιζω θα εγερνε προς τον αντρα μου. Ισως αυτος να ξερει και να μπορει να το χειριστει καλυτερα απλα να ειναι θεμα χρονου. Μπορει να μη θελει να μπλεξει τη γυναικα του σε αυτο που πιθανον να συμβει αν μαθευτει.......ισως εκεινος ξερει καλυτερα και τη συμβουλευει να μη πει τιποτα κι οχι για να καλυψει. Μπορει να τη προστατευει μ'αυτο το τροπο.

Ειναι τελικα πολυ δυσκολη η θεση σου και νομιζω δεν υπαρχουν αντικειμενικες συμβουλες και αποψεις.........μονο οτι νιωθεις μπορεις να κανεις απλα θα πρεπει να εισαι απολυτα ετοιμη γιατι θα υπαρξουν εντασεις και απωλειες και θα πρεπει να αντιμετωπισετε ολοι τις συνεπειες που επονται μιας τετοιας αποκαλυψης..........


UW0Gp2.png

wlX5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν μαθαινα ότι ο άντρας μου με κερατώνει και το ξέρει η φίλη μου κι ο άντρας της και συνεχίζουμε να κάνουμε παρέα σαν να μην τρέχει τίποτα και μάλιστα τη στιγμή που το τρίτο πρόσωπο είναι στην παρέα (δλδ με κοροϊδεύουν μπροστά στα μάτια μου) αυτή τη "φίλη" δεν θα ήθελα να την ξαναδώ μπροστά μου. Είναι συνένοχη στο παιχνίδι που παίζεται πίσω από την πλάτη μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...