Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Nιώθω ότι την κοροϊδεύω....


theodorap

Recommended Posts

Μπορει βεβαια να γινει και το αλλο...

Να παει να μιλησει στην κοπελα και αυτη να νευριασει και να της πει οτι τα βγαζει ολα απο το μυαλο της γιατι ζηλευει! Περιεργο σας φαινεται να ξερει και να το δεχεται? Μπορει να σκεφτεται οτι για 3 εβδομαδες που βλεπει την αλλη το χρονο αξιζει να χαλασει το σπιτι της?

Επισης..εισαι σιγουρη οτι κατι συμβαινει μεταξυ τους εκτος απο το να λενε ποσο ερωτευμενοι ειναι? Αυτη ερχεται με τον αντρα της, ο αλλος με τη γυναικα του...λογικα δε βρισκονται μονοι ποτε. Επειδη δλδ συντηρουν μια ψευδαισθηση οτι εχουν παρανομη σχεση? Θα πας και θα πεις στη γυναικα του οτι αυτοι μεταξυ τους λενε ακομα οτι ειναι μαζι? Δε ξερω, εγω δε θα παιρνα τετοια ευθυνη. Να την υποψιασεις με τροπο ναι...να ψαχτει μονη της. Και οπως εγω πιστευω..παιζει να τα ξερει ολα!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πω πωωωωω...ένας χαμός. Είσαι σε πραγματικά δύσκολη θέση και ότι και να κάνεις θα είναι λάθος. Είτε δεν πεις τίποτα θα είναι λάθος/σωστό είτε της το πεις, το ίδιο. Θα συμφωνήσω όμως με κάποιους/ες που μίλησαν προηγουμένως και θα σου πω ότι το πιο πιθανό είναι η φίλη σου να το υποψιάζεται. Επίσης, αν εγώ ήμουν στη θέση της και υποψιαζόμουν ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει μια φορά το χρόνο και αποφάσιζα να το δεχτώ για χάρη της οικογένειας και των παιδιών μου, δεν θα ήταν κάτι που θα ήθελα να το μοιραστώ με κανέναν, ακόμη και με τις κολλητές μου. Τις περισσότερες φορές οι γυναίκες (κι οι άνδρες ίσως) αντιλαμβανόμαστε ενστικτωδώς αλλαγές στο σύντροφό μας. Ξέρουμε κι ας μην ξέρουμε!! Αν της το πεις, την αναγκάζεις αυτόματα να πάρει μια απόφαση. να μείνει και να το δεχτεί (πέφτοντας στα μάτια του περίγυρου πλέον) ή να φύγει (διαλύοντας την οικογένεια για κάτι που ίσως δεν θα το έκανε αν δεν έβγαινε ανοιχτά προς τα έξω). Και στο τέλος θα κατηγορηθείς εσύ για αυτό. Μάλλον σου το εξέφρασε ανοιχτά ότι υποψιάζεται, αφού σου ανέφερε τους "φόβους' της για την άλλη γυναίκα. Αν σου ζήτησε ποτέ ευθέως να της πεις αν ξέρεις κάτι, τότε να της πεις. Αλλά όπως ανέφερες, μάλλον δεν εννοούσε κι η ίδια όταν σου είπε ότι θα σου το έλεγε...Ίσως είναι καλύτερο να σταματήσεις να ασχολείσαι και πιθανόν να σε βοηθούσε να αισθανθείς καλύτερα, αν σκεφτείς ότι το πιο πιθανό είναι να ξέρει ή να υποψιάζεται και έχει πάρει κάποιες αποφάσεις. Επομένως, θα πρέπει κι εσύ ως φίλη να τις σεβαστείς. Επαναλαμβάνω, αν εμένα με ρωτούσε μια φίλη ευθέως να της πω αν ξέρω κάτι, γιατί το υποψιάζεται, τότε και μόνο τότε θα το έλεγα. Διαφορετικά, θα άφηνα τα πράγματα ως έχουν...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σας ευχαριστώ τό πολύ για τις απαντήσεις σας !

Έχετε όλες δίκιο....αν είναι δυνατόν, αλλά έχετε όλες δίκιο.....

EleniAgglia

Είμαι σίγουρη ναι. Γνωρίζω λεπτομέρειες ανατριχιαστικές

Πω πωωωωω...ένας χαμός. Είσαι σε πραγματικά δύσκολη θέση και ότι και να κάνεις θα είναι λάθος. Είτε δεν πεις τίποτα θα είναι λάθος/σωστό είτε της το πεις, το ίδιο. Θα συμφωνήσω όμως με κάποιους/ες που μίλησαν προηγουμένως και θα σου πω ότι το πιο πιθανό είναι η φίλη σου να το υποψιάζεται. Επίσης, αν εγώ ήμουν στη θέση της και υποψιαζόμουν ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει μια φορά το χρόνο και αποφάσιζα να το δεχτώ για χάρη της οικογένειας και των παιδιών μου, δεν θα ήταν κάτι που θα ήθελα να το μοιραστώ με κανέναν, ακόμη και με τις κολλητές μου. Τις περισσότερες φορές οι γυναίκες (κι οι άνδρες ίσως) αντιλαμβανόμαστε ενστικτωδώς αλλαγές στο σύντροφό μας. Ξέρουμε κι ας μην ξέρουμε!! Αν της το πεις, την αναγκάζεις αυτόματα να πάρει μια απόφαση. να μείνει και να το δεχτεί (πέφτοντας στα μάτια του περίγυρου πλέον) ή να φύγει (διαλύοντας την οικογένεια για κάτι που ίσως δεν θα το έκανε αν δεν έβγαινε ανοιχτά προς τα έξω). Και στο τέλος θα κατηγορηθείς εσύ για αυτό. Μάλλον σου το εξέφρασε ανοιχτά ότι υποψιάζεται, αφού σου ανέφερε τους "φόβους' της για την άλλη γυναίκα. Αν σου ζήτησε ποτέ ευθέως να της πεις αν ξέρεις κάτι, τότε να της πεις. Αλλά όπως ανέφερες, μάλλον δεν εννοούσε κι η ίδια όταν σου είπε ότι θα σου το έλεγε...Ίσως είναι καλύτερο να σταματήσεις να ασχολείσαι και πιθανόν να σε βοηθούσε να αισθανθείς καλύτερα, αν σκεφτείς ότι το πιο πιθανό είναι να ξέρει ή να υποψιάζεται και έχει πάρει κάποιες αποφάσεις. Επομένως, θα πρέπει κι εσύ ως φίλη να τις σεβαστείς. Επαναλαμβάνω, αν εμένα με ρωτούσε μια φίλη ευθέως να της πω αν ξέρω κάτι, γιατί το υποψιάζεται, τότε και μόνο τότε θα το έλεγα. Διαφορετικά, θα άφηνα τα πράγματα ως έχουν...

Αυτά που γράφεις είναι αυτά που εφαρμόζω....ο λόγος που δε λέω κάτι....

αλλά όλα αυτά θα έχουν ένα τίμημα : όταν αποκαλυφθούν θα χάσω τη φίλη μου...Δε θα μου το συγχωρήσει..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σας ευχαριστώ τό πολύ για τις απαντήσεις σας !

Έχετε όλες δίκιο....αν είναι δυνατόν, αλλά έχετε όλες δίκιο.....

EleniAgglia

Είμαι σίγουρη ναι. Γνωρίζω λεπτομέρειες ανατριχιαστικές

Αυτά που γράφεις είναι αυτά που εφαρμόζω....ο λόγος που δε λέω κάτι....

αλλά όλα αυτά θα έχουν ένα τίμημα : όταν αποκαλυφθούν θα χάσω τη φίλη μου...Δε θα μου το συγχωρήσει..

Αυτο που λες το πιστευω κι εγω.....

Οτι κι αν γινει οταν μαθευτει, η αληθεια ειναι οτι θα τη χασεις........το πιστευω αυτο. Εκεινη μπορει να μη χωρισει τελικα ή και να χωρισει αλλα εσενα τουλαχιστον στην αρχη δε θα σε συγχωρεσει.......Λυπαμαι που το λεω ετσι αλλα ειναι φυσικη και ανθρωπινη αντιδραση.....πιστευω πολυ σε αυτο που ειπα και καπου πιο πριν, οτι δηλαδη σε καποιες δυσκολες στιγμες τα βαζουμε συνηθως με αυτους που δεν πρεπει ουσιαστικα γιατι δεν εχουμε δυναμη να αντιμετωπισουμε την πραγματικοτητα.....δυστυχως ενα μικρο μεριδιο για τη μοιχεια του αντρα της ισως το εχει κι η ιδια της αλλα δεν θα μπορεσει να το δει και φυσικα μπροστα στα συναισθηματα για τον αντρα της και την ηρεμια των παιδιων της δε θα μπορεσει να τα βαλει μαζι του.........επομενως τα ευκολα θυματα θα ειστε εσυ κι ο αντρας σου.........

Τετοιες καταστασεις χρειαζονται χρονο και θα πρεπει να της δωσεις το χρονο αυτο κι αν πραγματικα δεν θες να τη χασεις παλεψε το οσο κι αν εκεινη σε διωχνει ή σε κατηγορει.....καποια στιγμη που θα ηρεμησει θα το καταλαβει και θα κατανοησει τη θεση σου........

Ολα αυτα βεβαια αν μαθευτει και οταν, απλα ηθελα να επιβεβαιωσω τη σκεψη σου και να σου πω οτι καταβαθος οπως και να το διαχειριστεις τωρα το θεμα η καταληξη εγω πιστευω θα ειναι αυτη που προαναφερα. Και να της το ελεγες στα ισια παλι θα εβρισκε να πει...."το ηξερες τοσο καιρο και τωρα θυμηθηκες να το πεις...." κτλ...........


UW0Gp2.png

wlX5p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα, δεν ξέρω αν αυτό το θέμα έληξε, αλλά η δική μου γνώμη είναι ότι παρόλο που ξέρεις τι γίνεται , δεν πρέπει να ανακατευτείς. Τα ζευγάρια περνάνε διάφορες φάσεις. Θα του φύγει κάποια στιγμή το όλο πάθος, όπως θα φύγει και στην αλλη. Είναι το απαγορευμενο που το κάνει τόσο εθιστικό. Τα προβλήματα της φίλης σου με τον άντρα της (γιατί σίγουρα κάτι θα υπάρχει για να πηγαίνει με άλλη αυτός) κάποια στιγμή θα βγούν στην επιφάνεια και θα ξεκαθαρίσει το τοπίο. Ίσως να είναι πιο ουσιαστικά και βαθειά. Ασε τον χρονο να δουλέψει και μην παρεις θέση, γιατί αυτά είναι πολύ λεπτά θέματα για όλους. Αν η φίλη σου υποψιαζεται ότι ο άντρας της βλεπει αλλη, αστην να το δουλεψει στο μυαλο της και να κανει οτι κινησεις εκεινη νομιζει. Εξάλλου αυτη ζει το γαμο της και την καθημερινοτητα της. Αυτη θα προσπαθησει να βρει λυση για να κανει τη ζωη της καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κοπέλα μου είσαι πραγματικά σε πολύ δύσκολη θέση.Όλα τα κορίτσια έχουν δίκιο όσο αντικρουόμενες και αν είναι οι απόψεις τους.Εμένα προσωπικά αν ήμουν η φίλη σου θα με ενοχλούσε πολύ που δεν μου το είπες κυρίως επειδή είστε όλοι μια παρέα.Αυτό θα με σκότωνε.Ότι δηλαδή ο άντρας μου με ξεφτιλίζει μ'αυτό τον τρόπο με μια κοινή μας γνωστή.Αν δεν ήξερα το τρίτο πρόσωπο δεν θα με πείραζε αν μάθαινα μετά ότι το ήξερες και δεν μου είχες πει τίποτα.Αλλά το να γελάνε πίσω από την πλάτη μου ο άντρας μου με μια γνωστή μας και να το γνωρίζει αυτό η φίλη μου και να μην μου λέει τίποτα θα με διέλυε.

Διαφωνώ με την κοπέλα που πάει να τα ρίξει στο τρίτο πρόσωπο λέγοντας ότι αυτός άντρας είναι.Αυτός οφείλει να σκεφτεί την δική του οικογένεια και το τρίτο πρόσωπο τη δική της.Δεν είναι δυνατόν να δίνουμε στους άντρες τέτοια ελαφρυντικά.Γυναίκες ''ελαφριές" να το πω υπάρχουν πολλές δεν θα καθίσω να τις κυνηγήσω όλες μήπως μου ξεμυαλίσουν τον άντρα.Το ζήτημα είναι ο άντρας μου τι κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ευχομαι να βρήκες λύση σε αυτό το θέμα που σε προβλημάτισε τόσο πολύ.

Η δικήμου γνώμη΄είναι ότι αποκλείεται να μην έχει καταλάβει ότι ο άντρας της την απατάει. Είναι αδύνατον να μην βλέπει τα σημάδια, γιατί υπάρχουν σίγουρα. Εκτός και αν κάνει πως δεν βλέπει για να μην χαλάσει το γάμο της για κάτι που συμβαίνει μια φορά το χρόνο και δεν δείχνει να είναι μόνιμο.

Σκέψου πως αν το γνωρίζει ή έστω το υποψιάζεται, αν ήταν να κάνει κάτι θα το είχε κάνει και αν της το πεις είναι σαν να την υποχρεώνεις να παρει απόφαση να κάνει κάτι άλλο, διαφορετικό από αυτό που κάνει.

Εγώ αν ήμουν στην θέση της φίλης σου, δεν θα ήθελα να μου το πουν. Αν το καταλάβαινα μόνη μου, μόνη μου θα αποφάσιζα και πως θα χειριζόμουν την κατάσταση αυτή που θα αφορουσε εμένα και την οικογένειά μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και γω θα θύμωνα αν η φίλη μου δεν μου ειχε πει κάτι τέτοιο και σαν τον βλακα ήμουν τοσα χρονια στην ίδια παρέα με την άλλη γυναίκα...

Εγώ δε θα το λεγα στη φίλη μου..θα επιανα τον αντρα της θα συζητούσα μαζί του και θα του λεγα οτι εχει διορια να το πει 1 μηνα αλλιώς θα το έλεγα εγώ...Φαντάσου να αποφασίσουν να ειναι με την αλλη και να το μαθει η φιλη σου ενα ωραίο πρωινό.... τι κεραμίδα θα ειναι ειδικά αν δεν εχει ψυλιαστεί κάτι..Πως αυτη η γυναίκα θα ξανασηκωθει και θα προχωρήσει?

Οφείλει να το πει στη γυναίκα του τι παίζει....ειτε συνεχιζει με την άλλη ειτε εχουν διακόψει...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

οσο φιλη και αν εισαι με τη γυναικα του με αυτον και με την αλλη!! δεν εχεις δουλεια να πεις τιποτα καλο ειναι να αφηνουμε τους ανθρωπους να αποφαιζουν οι ιδιοι γιατι σχεσεις τους ειναι κατι πολυ προσωπικο!εγω το εχω σαν αρχη να μην ανακατευομαι στα προσωπικα τον αλλον και δεν επιτρεπω σε κανεναν να ανακατευεται στα δικα μου!! το ζευγαρι πρεπει να τα διαχειριστει μονο του !! αφορα μονο αυτους εξαλου , ξερω πως θες να βοηθησεις αλλα συμβουλη μου κρατησου μακρυα !!στο τελος οτι και να κανεις θα βρεις μπελα!!

εγω για να ειμαι ειλικρινης θα απομακρυνομουν γενικα απο μια παρεα που ζει μεσα στην υποκρισια και με μου δημιουργει ασχημα συναισθηματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το δύσκολο δεν είναι τώρα....το δύσκολο θα έρθει αν σε πιάσει η φίλη σου και σου πει: έχω μία υποψία ότι με κερατώνει με την τάδε κάθε Χριστούγεννα. Εκεί είναι τα δύσκολα, τι απαντάς;:confused:

Μην ανακατευτείς γιατί μόνο το μπελά σου μπορείς να βρεις...παθούσα είμαι για αυτό στο λέω:evil:

Απλά ξέχασέ το!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μπήκα ξανά για να δω αν υπάρχουν εξελίξεις,αλλά απ'ότι φαίνεται ακόμα δεν έχει γίνει τίποτα.Συμφωνώ με τα υπόλοιπα κορίτσια ότι μια γυναίκα καταλαβαίνει πότε την απατά ο άντρας της από κάποιο σημείο και μετά,όμως στην περίπτωση αυτή που γίνεται μια φορά το χρόνο δεν ξέρω κατά πόσον θα μπορούσε να το καταλάβει και να το τεκμηριώσει στο μυαλό της.Είναι αλλιώς να γίνεται σε μόνιμη βάση και αλλιώς μια φορά το χρόνο.Και εννοώ τα σημάδια που θα την έκαναν να καταλάβει.Δεν ξέρω.Μπερδεμένες καταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...