Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλήμερα!!!

Η αυχενική μας βγήκε τέλεια και για τα δυο μωράκια μας... και είναι και κοριτσάκια!!! χαχαχα!! επειδή τόσο καιρό φαντασιωνόμασταν ότι είναι ένα κοριτσάκι και ένα αγοράκι λίγο μας έκατσε κάπως, αλλά η χαρά που είναι καλά τα παιδάκια μας μας έκανε να τα ξεχάσουμε όλα! Η κοπέλα που μας έκανε την εξέταση πασπάτευε τα μωράκια σχεδόν 1 ώρα! Τα είδαμε σε όλες τις στάσεις :P:p Πολύ ωραία εμπειρία, κρίμα που στο κέντρο που πήγαμε δεν δίνουν βίντεο :rolleyes: Μετά περάσαμε και από τη γυναικολόγο μου μια βόλτα, η οποία μας απαγόρευσε το κοκο γιατί λέει ο ένας πλακούντας είναι πιασμένος χαμηλά και δεν πρέπει να τον ταλαιπωρήσουμε :( τι τραβάμε κι εμείς οι μητέρες...

ευτυχώς λύθηκε και το θέμα με τη συνταγή, πήγα σε ενα άλλο μικροβιολογικό στο κέντρο που με έστειλαν από εκεί που έκανα την αυχενική και εκτέλεσαν το παραπεμπτικό του ΕΟΠΠΥΥ κανονικότατα, με τις λάθος εξετάσεις γραμμένες, μόνο που στην πραγματικότητα μου έκαναν τις σωστές :tongue:. Τυχερή ήμουν, γιατί από σήμερα σταματούν να εκτελούν παραπεμπτικά του ΕΟΠΠΥΥ στα μικροβιολογικά :tongue:

Χαίρομαι πάρα πολύ που επιτέλους μπορώ να το πω σε όλους ότι είμαι έγκυος :P Επειδή είναι δίδυμα η κοιλια μου είναι ήδη σαν 5ο μήνα και φαίνεται, οπότε είναι πολύ ανακουφιστικό!!!

Λιάνα μου δυστυχώς η γυναικολόγος δεν μου άφησε περιθώρια για φυσιολογικό τοκετό. Μακάρι να είχα επιλογή, αλλά αφού πιστεύει ότι πρέπει να γίνει έτσι, έτσι θα γίνει :P

Πολλά φιλάκια σε όλες τις νυν και μέλλουσες μανούλες!

Μπραβο κοπελα μου που πηγαν ολα καλα!!!!!!!!!μα καλα τι γινεται?πολλα κοριτσια εχει το φορουμ μας ..........


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλημερα!

χθες βραδυ ειδα λιγο αιμα!!δεν περαει η ωρα να παω στο γιατρο!το τι κλαμα εριξα..και τωρα ετοιμη ειμαι!τις 3-4 τελευταιες φορες που πηγα τουαλετα να ενεργηθω ειχα αιμα αλλα ειπα λογο δυσκοιλιοτητας!

χθες βραδυ ομως ξυπνησα απο συχνοουρια και ειδα παλι σταγονες χωρις να παω για αλλο λογο τουαλετα!!αχ θα σκασω! :-(

crochetmania σε ποα πολη εισαι?μπορεις να κανεις vbac οποτε θελεις!

αθηνα και θεσσαλονικη υπαρχουν πολλοι γιατροι που αναλαμβανουν!εδω λαρισα δυσκολευτηκα να βρω και πραγματικα ευχομαι να μου βγει καλος και ανταξιος των προσδοκιων μου...αν φτασουμε μεχρι τελους...

Αχ ποσο στενοχωριεμαι..ολο να κλαιω θελω...

Αχ κοριτσακι μου Ευχομαι να ειναι ολα καλα,μιλησες με το γιατρο σου????

Ειμαι Περιστερι και θα γεννησω Λητω απλα δεν ξερω αν ο Γιατρος μου αναλαμβανει....δεν το εχουμε συζητησει βεβαια! :|


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλήμερα!!!

Η αυχενική μας βγήκε τέλεια και για τα δυο μωράκια μας... και είναι και κοριτσάκια!!! χαχαχα!! επειδή τόσο καιρό φαντασιωνόμασταν ότι είναι ένα κοριτσάκι και ένα αγοράκι λίγο μας έκατσε κάπως, αλλά η χαρά που είναι καλά τα παιδάκια μας μας έκανε να τα ξεχάσουμε όλα! Η κοπέλα που μας έκανε την εξέταση πασπάτευε τα μωράκια σχεδόν 1 ώρα! Τα είδαμε σε όλες τις στάσεις :P:p Πολύ ωραία εμπειρία, κρίμα που στο κέντρο που πήγαμε δεν δίνουν βίντεο :rolleyes: Μετά περάσαμε και από τη γυναικολόγο μου μια βόλτα, η οποία μας απαγόρευσε το κοκο γιατί λέει ο ένας πλακούντας είναι πιασμένος χαμηλά και δεν πρέπει να τον ταλαιπωρήσουμε :( τι τραβάμε κι εμείς οι μητέρες...

ευτυχώς λύθηκε και το θέμα με τη συνταγή, πήγα σε ενα άλλο μικροβιολογικό στο κέντρο που με έστειλαν από εκεί που έκανα την αυχενική και εκτέλεσαν το παραπεμπτικό του ΕΟΠΠΥΥ κανονικότατα, με τις λάθος εξετάσεις γραμμένες, μόνο που στην πραγματικότητα μου έκαναν τις σωστές :tongue:. Τυχερή ήμουν, γιατί από σήμερα σταματούν να εκτελούν παραπεμπτικά του ΕΟΠΠΥΥ στα μικροβιολογικά :tongue:

Χαίρομαι πάρα πολύ που επιτέλους μπορώ να το πω σε όλους ότι είμαι έγκυος :P Επειδή είναι δίδυμα η κοιλια μου είναι ήδη σαν 5ο μήνα και φαίνεται, οπότε είναι πολύ ανακουφιστικό!!!

Λιάνα μου δυστυχώς η γυναικολόγος δεν μου άφησε περιθώρια για φυσιολογικό τοκετό. Μακάρι να είχα επιλογή, αλλά αφού πιστεύει ότι πρέπει να γίνει έτσι, έτσι θα γίνει :P

Πολλά φιλάκια σε όλες τις νυν και μέλλουσες μανούλες!

Μπραβο Φλορετα μου την ομορφα νεα!! 2 κοριτσακια εεε??? μην ανχωνεσαι και εγω σαν 5 μηνων φαινομαι και ειναι μολις 1....δεν ξερω ισως επειδη ειναι δευτερη εγκυμοσυνη η αν ειναι κατακρατηση υγρων :oops:


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες.

Floreta πολύ ευχάριστα νέα να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους.

Λιάνα μου μην στενοχωριέσαι. Πριν 10 μέρες είδα και εγώ πολύ αίμα. Αν και συνηθισμένη από την πρώτη εγκυμοσύνη στην οποία έκατσα 5 μήνες στο κρεβάτι λόγω 2 αποκολλήσεων έριξα τέτοιο κλάμα!!!! Τελικά ήταν αιμορραγία χωρίς κάποια συγκεκριμένη αιτία. Μάλλον κάποιο αγγείο του τράχηλου έσπασε. Ξεκούραση και utrogestan. Οπότε μην σκας. Κλείσε ραντεβού όσο πιο γρήγορα μπορείς για να δεις ότι δεν είναι τίποτα και να ησυχάσεις. Μην αγχώνεις αδικαιολόγητα το σποράκι σου... Να δεις που θα είναι όλα καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!

χθες βραδυ ειδα λιγο αιμα!!δεν περαει η ωρα να παω στο γιατρο!το τι κλαμα εριξα..και τωρα ετοιμη ειμαι!τις 3-4 τελευταιες φορες που πηγα τουαλετα να ενεργηθω ειχα αιμα αλλα ειπα λογο δυσκοιλιοτητας!

χθες βραδυ ομως ξυπνησα απο συχνοουρια και ειδα παλι σταγονες χωρις να παω για αλλο λογο τουαλετα!!αχ θα σκασω! :-(

crochetmania σε ποα πολη εισαι?μπορεις να κανεις vbac οποτε θελεις!

αθηνα και θεσσαλονικη υπαρχουν πολλοι γιατροι που αναλαμβανουν!εδω λαρισα δυσκολευτηκα να βρω και πραγματικα ευχομαι να μου βγει καλος και ανταξιος των προσδοκιων μου...αν φτασουμε μεχρι τελους...

Αχ ποσο στενοχωριεμαι..ολο να κλαιω θελω...

Ξεκουράσου κουκλίτσα μου και όλα θα πάνε καλά..... Θα δείς θα πας στο γιατρό και θα σου πει οτι υπάρχουν πολύ λόγοι που θα μπορούσες να έχεις αίμα. Πολλά φιλία μη στεναχωριέσαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σας λογια!

Πηγα στο γιατρουλη σημερα τελικα, μου ειπε πως δεν ειδε καμια αποκολληση, μπορει να ηταν αιμμοροιδες!Επειδη δεν ειμαστε σιγουροι μου συνεστησε ξεκουραση το σαββατοκυριακο και κυριως να μην σηκωνω τον μικρο αγκαλια (το εκανα ειναι η αληθεια και ειναι 15 κιλα)

Το μωρακι μας το ερωτευτηκα!Ειναι 3 κομα κατι εκατοστα, κινουταν συνεχως και απ οτι ειδε μου ειπε οτι η αυχενικη του ειναι τελεια!Καλυτερα μου ειπε στην αυχενικη που θα παω! 169 παλμους το νινι μου και λιωνωωωω!! :D

crochetmania αθηνα ξερω πολλους γιατρους που αναλαμβανουν vbac και πολλες κοπελες που εχουν κανει μαζι τους!Εαν ενδιαφερεσαι να κανεις η εστω να ενημερωθεις, σου λεω τα ονοματα των γιατρων!

Floreta, τελεια νεα!!Γερα και τελειομηνα να ειναι τα μωρακια σου! Εχεις ακομα ελπιδες να σου βγει κι ενα αγορακι πιστευω!Η αυχενικη ειναι ενα ποσοστο μονο!Μεγαλο μεν αλλα εχουμε δει σε πολλες περιπτωσεις να πεφτουν εξω! Οτι και να ναι παντως θα ναι τα παιδακια σου και θα τα λατρεψεις!! :)

Γωγω δεν ηξερα οτι μπορει να ερθει αιμα και χωρις αιτια..Κι εγω για καμια αποκολληση τρομαξα...Μου ειπε πολυ προσοχη και οχι κουραση!

Ιωαννακι κι εγω αυτην την διαπιστωση εκανα!Στις μανουλες ιανουαριου 2011 που ειμαι ειχαμε ολο αγορια!Λετε αυτο το καφε να ναι ολο κοριτσια?Για να δουμε!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σας λογια!

Πηγα στο γιατρουλη σημερα τελικα, μου ειπε πως δεν ειδε καμια αποκολληση, μπορει να ηταν αιμμοροιδες!Επειδη δεν ειμαστε σιγουροι μου συνεστησε ξεκουραση το σαββατοκυριακο και κυριως να μην σηκωνω τον μικρο αγκαλια (το εκανα ειναι η αληθεια και ειναι 15 κιλα)

Το μωρακι μας το ερωτευτηκα!Ειναι 3 κομα κατι εκατοστα, κινουταν συνεχως και απ οτι ειδε μου ειπε οτι η αυχενικη του ειναι τελεια!Καλυτερα μου ειπε στην αυχενικη που θα παω! 169 παλμους το νινι μου και λιωνωωωω!! :D

crochetmania αθηνα ξερω πολλους γιατρους που αναλαμβανουν vbac και πολλες κοπελες που εχουν κανει μαζι τους!Εαν ενδιαφερεσαι να κανεις η εστω να ενημερωθεις, σου λεω τα ονοματα των γιατρων!

Floreta, τελεια νεα!!Γερα και τελειομηνα να ειναι τα μωρακια σου! Εχεις ακομα ελπιδες να σου βγει κι ενα αγορακι πιστευω!Η αυχενικη ειναι ενα ποσοστο μονο!Μεγαλο μεν αλλα εχουμε δει σε πολλες περιπτωσεις να πεφτουν εξω! Οτι και να ναι παντως θα ναι τα παιδακια σου και θα τα λατρεψεις!! :)

Γωγω δεν ηξερα οτι μπορει να ερθει αιμα και χωρις αιτια..Κι εγω για καμια αποκολληση τρομαξα...Μου ειπε πολυ προσοχη και οχι κουραση!

Ιωαννακι κι εγω αυτην την διαπιστωση εκανα!Στις μανουλες ιανουαριου 2011 που ειμαι ειχαμε ολο αγορια!Λετε αυτο το καφε να ναι ολο κοριτσια?Για να δουμε!

Καλά νέα μπράβο κοριτσάκι!!!!!! ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΤΩΡΑ....

Link to comment
Share on other sites

Liana μου μπράβο για τα καλά νέα. Ξεκουράσου όπως κάνω και εγώ. Μεταξύ μας το εκμεταλλεύομαι και λίγο παραπάνω. Νομίζω ότι σαν εργαζόμενες γυναίκες και μητέρες το δικαιούμαστε. Πάντως ούτε και εγώ το πίστευα αίμα χωρίς αποκόλληση και πόσο αίμα και να έχω κορίτσι!!! Αλλά πολύ κορίτσι. Τον Αύγουστο του 2011 που γέννησα τον Γιάννη ήταν μοιρασμένα τα πράγματα. Οπως βλέπετε δεν βάζω μυαλό θέλω να γεννάω πάντα καλοκαίρι. Αν με το καλό πάμε για τρίτο Οκτώβρη Νοέμβρη Δεκέμβρη μεγάλη προσοχη!!!!😜😃

Link to comment
Share on other sites

Χαχα Γωγώ! Εμ γέννας καλοκαίρι εμ το τρως και όλο μέχρι Αύγουστο! :P

Για πες μιας και είσαι έμπειρη καλοκαιρινό μανούλα πως είναι να είσαι

Τους μεγάλους μήνες μες στον καύσωνα?

Εγώ Γενάρη που γέννησα τον Αντώνη μ' άρεσε παρά πολύ!

Το καλοκαίρι είχε ξεπεταχτει!

Όσο για το αίμα λες να'χει χω κι εγώ κορίτσι? Χαχα!

Ότι με συμφέρει εμένα! :)

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πολύ!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα εγκυουλες! Ερχομαι απο το καφε του αυγουστου 2012 να σας ευχηθω ολοψυχα να εχετε ολες καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη και γερα μωρακια στις αγκαλιες σας! Εμεις περυσι ειμασταν στην θεση σας κ μοιραστηκαμε με σχεδον εικοσι καφεδομαμαδες απιστευτες στιγμες μεσα σε αυτο το καφε που ενα χρονο μετα δημιουργησε γερες φιλιες ακομα κ κουμπαριες!


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λιανα μου χωρίς να θέλω να σας πανικοβάλλω είναι λίγο πίκρα η εγκυμοσύνη μέσα στη ζέστη. Εγώ προσωπικά ταλαιπωρήθηκα πολύ. Κατά τα άλλα είναι ωραίος ο Αύγουστος στην Αθήνα 😛. Οσο για το μικρό μου δεν νομίζω οτι είναι άσχημη εποχή. Τον έβγαλα έξω από την αρχή οπότε για δυο τρεις μήνες απολαύσαμε βόλτες. Κλείστηκε για λίγο καιρό μέσα αλλά την άνοιξη ηταν στην κατάλληλη φάση για να απολαμβάνει περιπάτους. Το κάλοκαίρι δε ήταν έτοιμος για μπάνια. Κάθε εποχή έχει τα καλά της έχει και τα κακά της. Σου εύχομαι ένα γερό μωρό και ας είναι και κορίτσι!!!!!

Mimika σε ευχαριστούμε για τις ευχές. Και του χρόνου να σου ευχόμαστε εμείς στο Μανούλες Αυγούστου 2014😜

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σας λογια!

Πηγα στο γιατρουλη σημερα τελικα, μου ειπε πως δεν ειδε καμια αποκολληση, μπορει να ηταν αιμμοροιδες!Επειδη δεν ειμαστε σιγουροι μου συνεστησε ξεκουραση το σαββατοκυριακο και κυριως να μην σηκωνω τον μικρο αγκαλια (το εκανα ειναι η αληθεια και ειναι 15 κιλα)

Το μωρακι μας το ερωτευτηκα!Ειναι 3 κομα κατι εκατοστα, κινουταν συνεχως και απ οτι ειδε μου ειπε οτι η αυχενικη του ειναι τελεια!Καλυτερα μου ειπε στην αυχενικη που θα παω! 169 παλμους το νινι μου και λιωνωωωω!! :D

crochetmania αθηνα ξερω πολλους γιατρους που αναλαμβανουν vbac και πολλες κοπελες που εχουν κανει μαζι τους!Εαν ενδιαφερεσαι να κανεις η εστω να ενημερωθεις, σου λεω τα ονοματα των γιατρων!

Floreta, τελεια νεα!!Γερα και τελειομηνα να ειναι τα μωρακια σου! Εχεις ακομα ελπιδες να σου βγει κι ενα αγορακι πιστευω!Η αυχενικη ειναι ενα ποσοστο μονο!Μεγαλο μεν αλλα εχουμε δει σε πολλες περιπτωσεις να πεφτουν εξω! Οτι και να ναι παντως θα ναι τα παιδακια σου και θα τα λατρεψεις!! :)

Γωγω δεν ηξερα οτι μπορει να ερθει αιμα και χωρις αιτια..Κι εγω για καμια αποκολληση τρομαξα...Μου ειπε πολυ προσοχη και οχι κουραση!

Ιωαννακι κι εγω αυτην την διαπιστωση εκανα!Στις μανουλες ιανουαριου 2011 που ειμαι ειχαμε ολο αγορια!Λετε αυτο το καφε να ναι ολο κοριτσια?Για να δουμε!

Μπραβο γλυκια μου ολα καλα λοιπον!!! :D:D

Μπορει να ειναι και κανα αγγειο σε κοπελα στο καφε ιουλιου 2013 ειχε αιματακι και ειχε σπασει αγγειακι στην ωοθηκη επειδη εκει πανω ειχε κατσει το Νινι :D:D

Αν θελεις στειλε μου σε πμ τους Γιατρους ενδιαφερομαι ναι,Δεν μπορω να πω οτι πονεσα τρελα στην καισαρικη η 2 πρωτες μερες ειναι δυσκολες απλα ειναι δυσκολο μετα γιατι για τουλαχιστον 10-15 μερες δεν μπορεις χωρις να εχεις ανθρωπο στο σπιτι....


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια ! Ειμαι η Ιωαννα 29 χρονων εχω μια κορουλα 3,5 χρονων και ειμαι εγκυος στο 2ο παιδακι μου η ΠΗΤ μου ειναι 6/9 αλλα λογω καισαρικης θα γεννησω στις 26/8! Τωρα ειμαι στην 9η εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κορίτσια για το καλοκαίρι σκεφτόμαστε μήπως νοικιάσουμε ένα διαμέρισμα στη Χαλκιδική για όλο τον Ιούνιο. Ο άντρας μου δουλεύει στην ορεινή Χαλκιδική παρόλο που μένουμε Θεσσαλονίκη και πηγαινοέρχεται κάθε μέρα, οπότε θα ψάξουμε ένα σπίτι κοντά στη θάλασσα αλλά όχι μακρυά από τη δουλειά του. Εγώ πάλι θα μένω εκεί και θα έχω το λάπτοπ μου μαζί να γράφω μανιωδως το διδακτορικό μου. Οπότε θα είναι τέλεια: και θα κάνουμε τη δουλειά μας, και θα κάνουμε και τα μπάνια μας τα απογεύματα! Περισσότερο με απασχολεί το οικονομικό, γιατί για να νοικιάσεις σπίτι για 1 μήνα θέλει κάμποσα... και με 2 μωράκια on the way πρέπει να είμαστε προσεκτικοί!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...