Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Καλήμερα εγκυούλες φιλές μου...

Είμαι πολύ χαρούμενη έρχονται οι γονείς μου για μερικές μέρες και ανυπομονώ έχω να τους δω πολύ καιρό και πετάωωωωω....

Βρε κορίτσια και εγώ θέλω μια μικρή κλωτσιά από το σποράκι αλλά τίποτα...

Διάβασα ότι μετά την 18-19η εβδομάδα το νιώθεις, πάντως η φίλη μου το ένιωσε στην 20η και είναι και κοριτσάκι που γενικά λένε ότι τα κορίτσια είναι πιο δραστήρια:P

Είχα κάνει και εξετάσεις και χθες πήρα τα αποτελέσματα αν εξαιρέσεις τον αιματοκρίτη που ήταν στα χαμηλότερα επίπεδα τα υπόλοιπα ήταν μια χαρά!

Αυτά φιλιά σε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην αναγκη τους μην πέσεις!!!!

Εννοειται οτι και στις ιδιωτικές γίνονται απιστευτα πράγματα... αλλά σκεφτομαι θετικά!!!

Καλά εγω χωρις επισκληρίδιο δεν παίζει ουτε για αστείο..

Στο γιο μου πήγα με πρόκληση και μου λεει η μαια αφου μου εσπασε τα νερα

"αν κάνεις υπομονη μιση ωριτσα και δεν βάλεις επισκληριδιο γρηγορα θα γεννησεις σε μια ωρα το πολύ...."

οκ της λεω κανενα πρόβλημα αντεχω........

δεν περασαν 5 λεπτα κουδουνάκι σαν τρελλή και τις λέω βάλτη τωρα δεν αντεχω με τιποτα....

εκανα να γεννήσω περίπου 6 ωρες αλλά όχι δεν το αντεχω με τιποτα!!!

Μπράβο σε όσες τα καταφερετε χωρις επισκληρίδιο!!!!

Σημερα πάντως απο τις χειρότερες μερες μου εχω πολύ αναγουλα. ναυτια και δυστυχως συνεχίζω να εχω καφέ-ροζ- εως και λιγο κόκκινο αιματάκι!!!!

Υπομονή!!!!

Όσο για τις κινησεις του μωρού μετα την 18η-19η νιωθεις τα πρωτα ¨"φτερουγισματα"!!!

Υπομονή μικρή μου και θετική σκέψη!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην αναγκη τους μην πέσεις!!!!

Εννοειται οτι και στις ιδιωτικές γίνονται απιστευτα πράγματα... αλλά σκεφτομαι θετικά!!!

Καλά εγω χωρις επισκληρίδιο δεν παίζει ουτε για αστείο..

Στο γιο μου πήγα με πρόκληση και μου λεει η μαια αφου μου εσπασε τα νερα

"αν κάνεις υπομονη μιση ωριτσα και δεν βάλεις επισκληριδιο γρηγορα θα γεννησεις σε μια ωρα το πολύ...."

οκ της λεω κανενα πρόβλημα αντεχω........

δεν περασαν 5 λεπτα κουδουνάκι σαν τρελλή και τις λέω βάλτη τωρα δεν αντεχω με τιποτα....

εκανα να γεννήσω περίπου 6 ωρες αλλά όχι δεν το αντεχω με τιποτα!!!

Μπράβο σε όσες τα καταφερετε χωρις επισκληρίδιο!!!!

Σημερα πάντως απο τις χειρότερες μερες μου εχω πολύ αναγουλα. ναυτια και δυστυχως συνεχίζω να εχω καφέ-ροζ- εως και λιγο κόκκινο αιματάκι!!!!

Υπομονή!!!!

Όσο για τις κινησεις του μωρού μετα την 18η-19η νιωθεις τα πρωτα ¨"φτερουγισματα"!!!

Ιoanna μου δεν ξέρω τι πόνος είναι ,έτσι λέω ότι θα αντέξω γιατί είμαι και λίγο ανεκτική στον πόνο αλλά έξω από το χορό πολλά τραγούδια λες...μακάρι να αντέξω...περαστικά κοριτσάκι μου κ εγώ στην 9η περίπου εβδομάδα είχα λίγο αιματάκι αλλά όλα καλά...η γιατρός μου δεν είχε ανυσηχήσει καθόλου μου είχε πει ότι 4 στις 10 εγκυμονούσες βλέπουν αίμα στην αρχή....μακιααααααα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε?εγω πολυ χαλια αναγουλα συνεχεια κ εμετο που κ που.ολο ξαπλα θελω να μαι ορεξη για δουλειες στο σπιτι καθολου κ ειδικα να μαγειρεψω δεν μπορω ανακατευομαι.με το ζορι τρωω κανα κρακερακι κ καμια φρυγανια.στις 26/2 θα κανω αυχενικη κ 27 πεταω για το νησι στους δικους μου


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Και εγω ανυπομονω να νιωσω το μωρακι μου να κλωτσαει!! Προς το παρον κανω υπομονη μεχρι τις 22 του μηνα που εχω ραντεβου στο γιατρο.

Διαβασα που λετε για την επισκληριδιο.... η μητερα μου ειναι ανθρωπος που αντεχει τον πονο και σπανια παραπονιεται, στην γεννα του μικρου μου αδερφου δεν αντεξε ομως....1,5 μερα υπεφερε και της εκαναν συνεχεια επισκληριδιο.

Επισης, πριν 1 χρονο που η εγκυμοσυνη μου δεν προχωρουσε φυσιολογικα και επρεπε να διακοψω μου εκαναν τεχνιτους πονους για να γενησω φυσιολογικα (ειχα μπει στον 4ο) και φυσικα δεν αντεξα τον πονο και ζητησα να μου κανουν επισκληριδιο. Ευχομαι ολα να πανε καλα τωρα και οταν ερθει η ωρα αν χρειαστει θα ξανα κανω επισκληριδιο! Δεν αντεχω τον πονο με τιποτα!!

Οσο για μενα....τα εντονα συμπτωματα εχουν υποχωρησει, αλλα επειδη ανοιγει η λεκανη μου...εχω κατι πονους στη μεση! Ποσο θελω να νιωσω ενα φτερουγισμα απο το μωρακι μου....


eNortjKzUjIyNLWwMFOyBlwwFaIC2w,,91.png

eNortjKzUjIyMjI1MVGyBlwwFXIC0A,,79.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Μαράκι μου,δεν είναι λίγο νωρίς ακόμη?εσύ το νιώθεις?εγώ βέβαια είμαι τελείως άσχετη,όλα είναι καινούρια για μένα μιας και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη...δηλαδή από πότε θα αρχίσω να νιώθω το μωράκι μου?:P

Κοριτσάκι μου εγώ τον Κωστή τον κατάλαβα στη 15 εβδομάδα.. από τότε εδινε καθημερινά το παρών!! Κ λένε πως οι δευτερομανούλες τα νιώθουν πιο νωρίς τα μωρά τους!

Καλήμερα εγκυούλες φιλές μου...

Είμαι πολύ χαρούμενη έρχονται οι γονείς μου για μερικές μέρες και ανυπομονώ έχω να τους δω πολύ καιρό και πετάωωωωω....

Βρε κορίτσια και εγώ θέλω μια μικρή κλωτσιά από το σποράκι αλλά τίποτα...

Διάβασα ότι μετά την 18-19η εβδομάδα το νιώθεις, πάντως η φίλη μου το ένιωσε στην 20η και είναι και κοριτσάκι που γενικά λένε ότι τα κορίτσια είναι πιο δραστήρια:P

Είχα κάνει και εξετάσεις και χθες πήρα τα αποτελέσματα αν εξαιρέσεις τον αιματοκρίτη που ήταν στα χαμηλότερα επίπεδα τα υπόλοιπα ήταν μια χαρά!

Αυτά φιλιά σε όλες!!!!

Τι ωραία θα έχεις παρέα τους γονείς σου!! Συγχαρητήρια για τα καλά σου αποτελέσματα .. όσο για τον αιματοκρίτη πέφτει αρκετά στην εγκυμοσύνη λένε..

Κοριτσια τι κανετε?εγω πολυ χαλια αναγουλα συνεχεια κ εμετο που κ που.ολο ξαπλα θελω να μαι ορεξη για δουλειες στο σπιτι καθολου κ ειδικα να μαγειρεψω δεν μπορω ανακατευομαι.με το ζορι τρωω κανα κρακερακι κ καμια φρυγανια.στις 26/2 θα κανω αυχενικη κ 27 πεταω για το νησι στους δικους μου

Αχ βρε πουλάκι μου κουράγιο..

Με το καλό την αυχενική! ΚΑι μετά βουουουουρ για μαμαδομπαμπαδίστικες αγκαλίτσες!!!

Καλησπερα! Και εγω ανυπομονω να νιωσω το μωρακι μου να κλωτσαει!! Προς το παρον κανω υπομονη μεχρι τις 22 του μηνα που εχω ραντεβου στο γιατρο.

Διαβασα που λετε για την επισκληριδιο.... η μητερα μου ειναι ανθρωπος που αντεχει τον πονο και σπανια παραπονιεται, στην γεννα του μικρου μου αδερφου δεν αντεξε ομως....1,5 μερα υπεφερε και της εκαναν συνεχεια επισκληριδιο.

Επισης, πριν 1 χρονο που η εγκυμοσυνη μου δεν προχωρουσε φυσιολογικα και επρεπε να διακοψω μου εκαναν τεχνιτους πονους για να γενησω φυσιολογικα (ειχα μπει στον 4ο) και φυσικα δεν αντεξα τον πονο και ζητησα να μου κανουν επισκληριδιο. Ευχομαι ολα να πανε καλα τωρα και οταν ερθει η ωρα αν χρειαστει θα ξανα κανω επισκληριδιο! Δεν αντεχω τον πονο με τιποτα!!

Οσο για μενα....τα εντονα συμπτωματα εχουν υποχωρησει, αλλα επειδη ανοιγει η λεκανη μου...εχω κατι πονους στη μεση! Ποσο θελω να νιωσω ενα φτερουγισμα απο το μωρακι μου....

Καλά εννοείται οτι κ εγώ θα κάνω επισκληρίδιο!! Ζήτω η άγια επισκληρίδιος, χωρίς αυτή δεν την πάλευα στην πρώτη γέννα είμαι σίγουρη.. εκεί που το παιζα παληκάρι κ έλεγα όχι δεν θα κάων κτλ.. μετά παρακαλούσα να έρθει η ώρα που θα μου την έκαναν.. Όσο για τη μέση κ εγώ υποφέρω πολύ.. πόσο μάλλον εσύ που διάβασα παραπάνω είσαι πολύ αδυνατούλα!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κορίτσια ψηφίζω επισκληριδιο δαγκωτό! Δεν είμαι και τόσο γενναία και 2 μωρά είναι διπλή δουλειά ;)

Άλλωστε με την καισαρική νομίζω επιβάλλεται!

Καλή Κυριακή σε όλες σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Εγώ έκανα επισκληρίδιο στο πρώτο μου μωράκι, γιατί δεν άντεχα άλλο. Ήμουν πολλές ώρες με τους πόνους και δεν προχωρούσε η διαστολή αρκετά γρήγορα. Μπήκα στις 5 και 30 το πρωί για πρόκληση, αν και είχα και δικούς μου πόνους και γέννησα στις 11 και 30 το βράδυ! Ο λόγος της καθυστέρησης...η μπουμπούκα μου ήταν μεν με το κεφάλι κάτω, αλλά μπρούμητα και όχι ανάσκελα. Ο γιατρός μου με είχε προειδοποιήσει ότι θα αργούσαμε αρκετά λόγω της θέσης της και μου είχε πει να έχω υπομονη.

Anyway, όλα πήγαν καλά, παρά τα προγνωστικά που ήταν εναντίον μου. Όλες οι μαίες της βάρδιας έλεγαν στο γιατρό μου να με βάλει για καισαρική γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να γεννήσω φυσιολογικά. Μόνο εκείνος επέμενε και τελικά είχε απόλυτο δίκιο!

Σίγουρα όμως δε θα είχα αντέξει τόσες ώρες πόνο χωρίς την ένεση. Και μάλιστα έκανα δύο δόσεις (η δεύτερη πολύ ελαφριά, για να μπορώ να καταλαβαίνω τις οδύνες όταν θα ερχόταν η κατάλληλη ώρα).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε? Εμάς το Σ/κ που πέρασε μας άφησε όλους άρρωστους.. Ευτυχώς ο μικρός πιο ελαφριά από όλους! Σήμερα συνήλθα εγώ, οσύζυξ ακόμα χάλια αλλά ο Κωστής... ακμαιότατος!!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και καλή Εβδομάδα!

Μαράκι περαστικούλια σας!!! Κορίτσια υπομονή με τις αναγούλες...σε λίγες μέρες θα τελειώσουν για όλες.

Κι εγώ το έπαιζα γενναία με την επισκληρίδιο αρχικά όμως μετά την ζητούσα απεγνωσμένα. Κάποια στιγμή μετά από πολλές ώρες προσπαθειών να βγει το μωρό, μου λέει η μαία "προτείνω να μην βάλουμε άλλη δόση γιατί καμιά φορά η φύση κάνει καλύτερα τη δουλειά της" και μου λέει όσο αντέξω και λίγο παραπάνω. Εκεί τα είδα όλα και πραγματικά θαύμασα τις γυναίκες που γεννούσαν χωρίς επισκληρίδιο. Λίγο πριν βγει το μωρό μου έβαλε μια μικρή δόση οπότε στην ουσία σαν να γέννησα χωρίς. Είμαι σίγουρα υπέρ και θα ζητήσω οπωσδήποτε...

Κοριτσάκια μου, εγώ το νιώθω το μπεμπέ και μάλιστα εδώ και 2-3 εβδομάδες. Βέβαια όχι πολύ συχνά ούτε πολύ έντονα, όμως 2-3 φορές τη μέρα μου δίνει το παρόν. Υπομονή και σε λίγο καιρό θα αρχίσουν όλα τα νινάκια της παρέας το ποδόσφαιρο!!!

Φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες!


FQzVp3.png

92nJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια τι κανετε?εγω καθε μερα ξυπναω 5.30 κ 6.30 θα κανω εμετο ουτε ρολοι να μαι,χτες μπηκα στην 10 εβδομαδα .Μιλησα με το γιατρο αν μπορω να παρω κατι γιατι ολη την μερα εχω εντονη την αναγουλα κ μου πε malox η gaviscon εχει παρει καμια σας?απο αυχενικες τι γινεται?ποια κοριτσια θα κανουν αυτη την εβδομαδα?μεχρι στιγμης οσες κανατε θα κανετε κοριτσια,σωστα θυμαμαι?


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Εγώ έκανα επισκληρίδιο στο πρώτο μου μωράκι, γιατί δεν άντεχα άλλο. Ήμουν πολλές ώρες με τους πόνους και δεν προχωρούσε η διαστολή αρκετά γρήγορα. Μπήκα στις 5 και 30 το πρωί για πρόκληση, αν και είχα και δικούς μου πόνους και γέννησα στις 11 και 30 το βράδυ! Ο λόγος της καθυστέρησης...η μπουμπούκα μου ήταν μεν με το κεφάλι κάτω, αλλά μπρούμητα και όχι ανάσκελα. Ο γιατρός μου με είχε προειδοποιήσει ότι θα αργούσαμε αρκετά λόγω της θέσης της και μου είχε πει να έχω υπομονη.

Anyway, όλα πήγαν καλά, παρά τα προγνωστικά που ήταν εναντίον μου. Όλες οι μαίες της βάρδιας έλεγαν στο γιατρό μου να με βάλει για καισαρική γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να γεννήσω φυσιολογικά. Μόνο εκείνος επέμενε και τελικά είχε απόλυτο δίκιο!

Σίγουρα όμως δε θα είχα αντέξει τόσες ώρες πόνο χωρίς την ένεση. Και μάλιστα έκανα δύο δόσεις (η δεύτερη πολύ ελαφριά, για να μπορώ να καταλαβαίνω τις οδύνες όταν θα ερχόταν η κατάλληλη ώρα).

εγω δεν ξερω ακομα αν θα προτιμησω επισκληριδιο η ολικη ναρκωση


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε? Εμάς το Σ/κ που πέρασε μας άφησε όλους άρρωστους.. Ευτυχώς ο μικρός πιο ελαφριά από όλους! Σήμερα συνήλθα εγώ, οσύζυξ ακόμα χάλια αλλά ο Κωστής... ακμαιότατος!!!

Μαρακι περαστικουλια σας


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?εγω καθε μερα ξυπναω 5.30 κ 6.30 θα κανω εμετο ουτε ρολοι να μαι,χτες μπηκα στην 10 εβδομαδα .Μιλησα με το γιατρο αν μπορω να παρω κατι γιατι ολη την μερα εχω εντονη την αναγουλα κ μου πε malox η gaviscon εχει παρει καμια σας?απο αυχενικες τι γινεται?ποια κοριτσια θα κανουν αυτη την εβδομαδα?μεχρι στιγμης οσες κανατε θα κανετε κοριτσια,σωστα θυμαμαι?

ωχ... καλό κουράγιο! Εγώ στην 14 εβδομάδα ξυπνάω κάθε μέρα στις 5 γιατί πεινάω! Τρωω καμιά φρυγανιά και την ξαναπέφτω :tongue:

Gaviscon παίρνω σχεδόν κάθε μέρα. Το λέει και πάνω στο μπουκάλι ότι επιτρέπεται. Το Maalox το απέφυγα γιατί διάβασα τις οδηγίες στο χαρτάκι μέσα και δε λέει ξεκάθαρα αν επιτρέπεται...

Link to comment
Share on other sites

ωχ... καλό κουράγιο! Εγώ στην 14 εβδομάδα ξυπνάω κάθε μέρα στις 5 γιατί πεινάω! Τρωω καμιά φρυγανιά και την ξαναπέφτω :tongue:

Gaviscon παίρνω σχεδόν κάθε μέρα. Το λέει και πάνω στο μπουκάλι ότι επιτρέπεται. Το Maalox το απέφυγα γιατί διάβασα τις οδηγίες στο χαρτάκι μέσα και δε λέει ξεκάθαρα αν επιτρέπεται...

σε βοηθαει?ποσο παιρνεις?


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...