Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλημέρα καλημέρα! Λιάνα μου από συμπτώματα όχι πολλά πράγματα, μια ενόχληση στο στήθος, λίγο πιο συχνές επισκέψεις στο πιπι-room και από αναγούλες πολύ λίγες.. ελάχιστες σχεδόν κ η αλήθεια είναι οτι ανησυχώ γιατί στην 1η εγκυμοσύνη στην αντιστοιχη εβδομάδα ήμουν χάλια ούτε νερό δεν μπορούσα να πιω. Δε ξερω ρε συ έχω γενικά ένα άσχημο προαισθημα δε θέλω να το λέω αλλά αλλά δυστυχώς το έχω. Μετράω ανάποδα τις μέρες μέχρι να ξαναπάμε στο γιατρό δεν αντέχεται τόση αγωνία..

Θύμησε μου εσύ σήμερα έχεις ραντεβού με τον άλλο ντοκτορ? Να μας πεις νέα μόλις γυρίσεις!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν έχω καταλάβει πως μετράμε τους μήνες στην εγκυμοσύνη? Εγώ σε ποιο μήνα είμαι?? Είμαι λίγο ξανθιά κ καταλαβαίνεις..:oops::oops::oops:


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!εισαι μουρλη!!σημερα πηγα ναι!καλα δεν το συζητω!εφαγε χ κατευθειαν!μου ειπε οτι για να γεννησω φυσιολογικα μετα απο καισαρικη δεν πρεπει να κανω παιδι πανω απο 3 κιλα!!!!!!

και πως σημερα σπανια γυναικες γενανε 4 κιλα παιδια φυσιολογικα!!!!

και οως το πρωτο μου παιδι που γεννηθηκε 3770 ηταν πολυυυ μεγαλο για να βγει φτ γι αυτο και δεν κατεβαινε και εκανα κτ!!!!!!

Μιλαμε με κουφανε!

Ειδαμε καρδουλα και δεν την εβαλε να την ακουσουμε!

Μου ειπε αφου τη βλεπεις τη θες να την ακουσεις?!!!!!!!!

Ο, τι να 'ναι λεμε!!

Λοιπον οσον αφορα τους μηνες εγκυμοσυνης....

Πρώτος μήνας (1 έως 5 εβδομάδες)

Δεύτερος μήνας (6 έως 9 εβδομάδες)

Τρίτος μήνας (10 έως 13 εβδομάδες)

Τέταρτος μήνας (14 έως 17 εβδομάδες)

Πέμπτος μήνας (18 έως 21 εβδομάδες)

Έκτος μήνας (22 έως 26 εβδομάδες)

Έβδομος μήνας (27 έως 31 εβδομάδα

Όγδοος μήνας (32 έως 36 εβδομάδες)

Ένατος μήνας (37 έως 40 εβδομάδες)


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλες!

Εγώ πήγα χθες στο γιατρό. Αγχώθηκα λίγο μέχρι να ακούσουμε την καρδιά γιατί το προσπαθούσε αρκετή ώρα (μου είπε άλλη φορά να έχω πιει αρκετό νερό για να είναι πιο εύκολο) αλλά τελικά όλα καλά! Είμαι στην 8η εβδομάδα και μάλλον αύριο θα πάω για τις πρώτες εξετάσεις.

Κορίτσια το θέμα του γιατρού είναι μεγάλη υπόθεση. Πρέπει να του έχεις απόλυτη εμπιστοσύνη. Εγώ το δικό μου τον ξέρω από την αδερφή μου (γέννησε με φτ 2 παιδιά περίπου 4 κιλά το καθένα) και τον είχα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Εμένα η μπουμπού μου δεν ήταν πολύ μεγάλη, αλλάερχόταν ανάποδα (μπρούμητα δηλαδή και όχι ανάσκελα). Όλοι του έλεγαν να με βάλει για κτ γιατί δε θα γεννούσα φυσιολογικά, αλλά εκείνος επέμεινε και τελικά τα καταφέραμε. Δεν τον αλλάζω με τίποτα και νομίζω ότι έτσι πρέπει να είναι. Οπότε Λιάνα, συνέχισε να ψάχνεις μέχρι να βρεις κάποιον που να μπορείς να εμπιστευτείς, ανεξάρτητα από το σε ποιο μαιευτήριο είναι. Ο γιατρός κάνει τη διαφορά. Του εμπιστευόμαστε τη ζωή μας και τη ζωή των μωρών μας!

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερααα!!!!

πηγαμε χθες γιατρο, ακουσαμε καρδουλα, αλλα με αγχωσε το οτι βρισκει το μπεμπε 3 ημερες μικροτερο σε σχεση με την εγκυμοσυνη... αλλα μου ειπε δεν ειναι τιποτα να μην αγχωνομαι!!!

τωρα εχω να κανω εξετασεις αιματος και ουρων....

εγω στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου αλλαξα 3 γιατρους μεχρι να βρω αυτον που θελω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες!!!Πολυ χαιρομαι για ολες σας!!

Τι πιο ομορφος ηχος απ το τικ τακ της καρδουλας του μωρου σου? :D

Εγω σαν καισαρικη το πρωτο, δυσκολα να εμπιστευτω γιατρο τωρα στο δευτερο!Θα παω στον πρωτο γιατρο που επισκεφτηκα στην εγκυμοσυνη τωρα που μου προτηνε ο ιδιος φτ χωρις να πω εγω τιποτα κι ελπιζω να πανε ολα καλα!

Δευτερα εχουμε την επομενη επισκεψη μας!

Μαιρυ ολα τα μωρακια "καθυστερημενα" συλληψης μας βγηκαν!!

Τι γινεται?!

Κατα τα αλλα τι κανετε?Πως πατε?


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Τι κάνετε φιλενάδες? Εγώ είμαι πτώμα, τώρα γυρισα σπίτι λείπω από το πρωι..

Κορίτσια το ξαναειπα κ πιο πάνω κάτι παίζει αυτό το μήνα με τις καθυστερημένες συλλήψεις!Λιάνα μου ακόμα είναι στην αρχή η εγκυμοσύνη μας, μπορείς να το ψάξεις λίγο παραπάνω με το γιατρό.Πάντως μπράβο σου που θες να το παλέψεις για φτ μετά από καισαρική! Τι καλά που έχεις τόσο συντομα ραντεβου, εγώ δεν κρατιέμαι μέχρι τις 20-21 που θα ξαναπάω έχω κ αυτό το κωλοπροαίσθημα...


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι δεν ειναι προαισθημα!Ειναι φοβος!

Απλα ξερεις και καταλαβαινεις περισσοτερο τωρα τι γινεται στο σωμα σου!

Κι εγω ετσι νιωθω!Αγχωνομαι και συνεχως φοβαμαι μηπως κατι δεν παει καλα!Ομως πιστευω ειναι φυσιολογικο!Απλα πρεπει να το μετριασουμε!

Ετσι πιστευω εγω!

Ναι κι εγω θελω να το ψαξω...Η τουλαχιστον αν καταληξω σε κτ παλι να μη γινει στις 38 εβδομαδες που γινεται λογο ρουτινας!Να περιμενω οσο παει!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν ανήκω στις υποψήφιες του Αυγούστου αλλά λόγω καισαρικης στο πρώτο παιδάκι το θεωρώ πολύ πιθανόν!

Εκανα χθες και σήμερα τεστ και βγήκαν θετικά.Περιμενω να έρθει η Δευτέρα να πάω για χοριακη.αχ άγχος...

Σύμφωνα με τα site του ιντερνετ με υπολογιζω 10 σεπτεμβρη!


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας μανούλες αυγούστου 13!!!

Είμαι και εγώ εδώ..... με ΠΗΤ 15/08

Πρώτο ραντεβού με γιατρό το έκανα 20/12 και είδαμε το σάκο και μια κουκίδα!!!

Καρδούλα δεν ακούσαμε.....ομωσ ελπίζω την τετάρτη που έχω το επομενο ραντεβού.

Όσο για το στομάχι μου έχει το μαύρο του το χαλί!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή εβδομάδα και χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν ή έχουν δικούς τους που γιορτάζουν. Εγώ έχω το μπαμπά μου και την ανηψιά μου!

Πήγα το Σάββατο και έκανα τις πρώτες μου εξετάσεις. Μου είπαν 3-4 εργάσιμες για τα αποτελέσματα. Ευτυχώς αυτή τη φορά ο γιατρός μου μπόρεσε και μου τις έγραψε οπότε πλήρωσα μόνο συμμετοχή 28 ευρώ!

Σούπερ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Καλωσορίζω τα καινούρια κορίτσια της παρέας!!! anat έχουμε ίδια ΠΗΤ !

Λιάνα έχεις δίκιο πρέπει να μετριάσουμε τον φόβο αλλά πως??

Κατά τα άλλα τι κάνετε?Από συμπτώματα?Εγώ μέτρια πράγματα αλλά για κάποιο λόγο δεν κοιμάμαι καλά τα βράδυα..


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και απο εμένα χθες έμαθα ότι είμαι έγκυος και πήγα στον γιατρό και είμαι 5 εβδομάδων!πητ έχω 8 Σεπτέμβρη όμως λόγω προηγούμενης καισαρικης θα γεννησω γύρω στις 25 Αυγούστου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...