Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Κοριτσάκι, με το καλό να κρατήσεις το μπεμπάκι στην αγκαλίτσα σου αύριο!

Όσο για τον αντρούλη σου, είμαι σίγουρη ότι η βοήθειά του με το μωρό θα είναι ανεκτίμητη!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Πόσο είναι τα μικρά? Δεν πάιζει το ενδεχόμενο να πάνε σταθμό? Θα τους κάνει πολύ καλό να συναναστραφούν για κάποιες ώρες και με άλλα παιδιά! Ζήτα και την συμβουλή μίας παιδοψυχολόγου. Εμένα με βοήθησε πολύ με τον μικρό μου που είναι πολύ ζωηρός και όπως λες κι εσύ δεν ακούει!

Είναι 2,5 ο Παναγιώτης μου και 1,5 και κάτι ψιλά η Αμάντα. Το σκεφτόμαστε απλά επειδή μόλις μετακομοίσαμε σε άλλη πόλη ακόμα είμαστε στην φάση της ετοιμασίας του σπιτιού και τρέχουμε και με δουλειές ταυτόχρονα άστα να πάνε. Θα οργανωθούμε όμως που θα πάει. Θέλω να μιλήσω με παιδοψυχολόγο με ανησυχει κορίτσια ο Παναγιώτης που...δαγκώνεται είτε αν θυμώνει είτε αν ενθουσιάζεται..αλλά με ΔΥΝΑΜΗ που εχει κοκκινισει το χέρι του. Πολύ με προβληματιζει αυτό. Να τονίσω εδω...ξεκίνησε αυτο όταν γεννήθηκε η Αμάντα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια είπα και εγώ να γράψω τι έκανα σήμερα :P:p:p

Σηκώθηκα και κάναμε κληρωση με τα μικρά για την νικήτρια του διαγωνισμού στο blog. O Παναγιώτης διάλεξε αμέσως η Αμαντα επερνε 20 20 τους κλήρους μετα απο 10 λεπτά διάλεξε και αυτή :P

Μετά έκοψα μερικα από τα ξύλα με αλυσοπρίονο (μεγάλα κουτσουρα δεν χώραγαν στο τζακι)

Ανέβηκα στο γραφείο ξεκινησα τα παραμυθάκια για τις νικήτριες.

Έκανα διάλειμμα εκανα εναν choco caramel (οι μπαμπάδες και τα παχυντικά μας :P) και δούλεψα πάνω σε μια εικονογράφηση για ένα βιβλίο που πρέπει να στείλω σε μια συγγραφέα δοκιμαστικά.

Πήγα σπίτι εκανα κεικ λεμόνι (τελειωνει αμεσως και το ανανεώνω:P:p:p) και καραμέλα σε βαζάκι!!

όσο γίνοταν αυτα εφτιαξα κάτι ηλεκτρικά (χαλασμένες πρίζες) και και ξεκίνησα και ένα ράφι για να βάλω το xbox μου πάνω να παιζω κανα παιχνιδάκι όταν τα τερατα κομούνται:P:p

Πήρα την οικογένεια και πήγαμε για ψώνια εβδομάδας σουπερ μαρκετ, γυρίσαμε, έκανα την "πικαντικη πιτσα του μπαμπα!" φάγαμε

Μπήκα εδώ να μάθω τα νέα σας

Συνεχίζω τις δουλειές μου στο γραφείο:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιά δουλέυω τώρα σταματάω ξαναρχίζω κ.ο.κ μπαίνω μια διαβάζω εδώ τα θέματα πίνω καφέ, ξαναρχίζω. Δουλεύω σε μεγάλο project σήμερα. Δοκίμασα να ποστάρω εδω την φωτο να μη βάζω συνέχεια links αλλα μου λέει οτι για να βάλω photo πρεπει να χω λεει λογαριασμό στο imageshark η κατι...:confused: όποτε την βάζω σαν λινκ.

Υπερπόσταρα σήμερα οπότε αποσύρομαι καληνύτα κορίτσια :P Ωρα για ξεκούραση και ΚΕΙΚ!!!!! :P:p:p:p

http://dyonikoskriss.blogspot.gr/2014/02/blog-post_3525.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!:P

Σας διάβασα όλους και σιγά μη τα θυμηθώ όλα:) οπότε αρχίζω από την ricola που θα φέρει αύριο στον κόσμο το πλασματάκι της! με το καλό κορίτσι μου... περιμένουμε νέα σου, μόλις μπορέσεις:tongue:

NIKOSXRISTINA βλέπω τρέχεις ολοταχώς για μπαμπάς της χρονιάς! εύγε! όντως τυχερή η γυναίκα σου! το χαλούμι είχα πολλά χρόνια να το φάω και το λιμπίστηκα... το έκανα στο τηγάνι ψητό και ήταν καταπληκτικό... θα το δοκιμάσω και σαγανάκι, όπως μας προτείνεις.

Φωτεινή σε δύσκολη φάση σε πέτυχε ο σεισμός... αλλά και αυτό το πράγμα να μην καταλαβαίνουν μερικοί άνθρωποι, όταν τους λες μη τα λέτε μπροστά στα παιδιά:o... τα παιδιά τα πιάνουν όλα! από πολύ μικρά! τι να πει κανείς?!

Την Εβίρι δε είδα σήμερα! η εργασία φαίνεται την αποτελείωσε:tongue: κουράγιο μάνα!

Αρακά λεμονάτο έκανα σήμερα με μπιφτέκια... για να δούμε εντυπώσεις από τον σύζυγο, που τα θέλει όλα κοκκινιστά...;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι, με το καλό να κρατήσεις το μπεμπάκι στην αγκαλίτσα σου αύριο!

Όσο για τον αντρούλη σου, είμαι σίγουρη ότι η βοήθειά του με το μωρό θα είναι ανεκτίμητη!

Αγγελικη μου σε ετχαριστω πολυ!!!

Σιγουρα θα με βοηθησει πολυ ο αντρουλης μου!!!!(δουλευει στο σπιτι).Ειναι πολυ προθυμος να μαθει.....αλλα μου εχει αγχωθει λιγο για τοπως θα τα παει μιας και δεν ξερει τιποτα απο παιδια!!!!Εγω παντως ειμαι σιγουρη πως θα τα παει περιφημα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!:P

Σας διάβασα όλους και σιγά μη τα θυμηθώ όλα:) οπότε αρχίζω από την ricola που θα φέρει αύριο στον κόσμο το πλασματάκι της! με το καλό κορίτσι μου... περιμένουμε νέα σου, μόλις μπορέσεις:tongue:

Νινακι μου σε ευχαριστω πολυ!!!!!!

Αρακά λεμονάτο έκανα σήμερα με μπιφτέκια... για να δούμε εντυπώσεις από τον σύζυγο, που τα θέλει όλα κοκκινιστά...;)

χαχαχα...και εμεις ετσι ειμαστε εκεινος κοκκινιστα και εγω λατρευω λεμονατα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα έφτιαξα μια απλή μακαρονάδα με κόκκινη σάλτσα.

Χτες είχαμε ψαρονέφρι και φιλέτο κοτόπουλου ψητά τα οποία συνοδεύσαμε με ψητές πατάτες τυλιχτές, μελιτζανοσαλάτα, τζατζίκι, μπουγιουρντί λιωμένο, πιπεριές κέρατο ψητές, μανιτάρια ψητά κι όλα αυτά φτιαγμένα από τα χεράκια του Έβιρου, εγώ μπήκα στην κουζίνα μόνο για πλύνω τα πιάτα.

Νίκο είναι κι άλλος σαν κι εσένα. Μόνο που ο Έβιρος περιορίζεται σε φαγητά κι όχι σε γλυκά και δυστυχώς αφήνει πίσω του συντρίμμια μετά τη μαγειρική. Αλλά χαλάλι του για τις νοστιμιές που μας έφτιαξε.

Στο χωράφι που λέτε μαζεύαμε φράουλες. Δεν ήταν δικό μας, εργάτες ήμασταν. Στο εξωτερικό.

Σε ποια χώρα μαζεύατε φράουλες;

Το κέηκ τελικά σύμφωνα με τα υλικά που είχα διαθέσιμα έγινε ραβανι, το οποίο έγινε νόστιμο μεν, αλλά δε μου φουσκωσε..................μια ζωή το ίδιο πρόβλημα έχω:-(:sad::-(:sad: θα μου πείτε κανένα κολπάκι ως πιο έμπειρες????:-D:grin:

Αχ αν το έβλεπα νωρίτερα, έχω την καλύτερη συνταγή για ραβανί στην Ελλάδα. Είναι του Τσελεμεντέ, θα τη ζητήσω με την πρώτη ευκαιρία να μου τη δώσουν. Έψαχνα πριν από λίγο αλλά δεν την έχω εδώ παρόλο που την είχα φτιάξει πέρσι, το χαρτάκι της συνταγής φαίνεται ότι το πέταξα.

Η μέρα του Μπαμπά είναι η μέρα που έχουμε στο σπίτι στην διάρκεια της οποίας εγώ μαγειρευώ τα νόστιμα παχυντικά κέικ, μακαρόνια και πίτσες μου (βέβαια σήμερα έκανα όσπρια) και όχι τα ξενέρωτα Ευρωπαικά της συζύγου (Γαλλίδα) με κουνουπίδια:-P:razz::-P

Βλέπω ότι έχεις χρυσά χέρια κι εσύ. Εύγε!!!!!!!!!!!!!!

Eviri που λες όταν ήμουν μικρός η μάνα μου με έβαζε να συγιρίζω και να κάνω δουλειές σπιτιού κάτι που έκανε ΕΞΑΛΛΗ την γιαγιά μου (την μαμά της) και δεν άρεσε στον πατέρα μου. Αλλα χαίρομαι πολύ, είναι υπέροχο κάθε μπαμπάς να ξέρει όταν για κάποιο λόγο η μαμά δεν μπορεί, να παρέχει πλήρες γευμά καλομαγειρεμένο στα μωρά του και όχι τηγανιτές πατάτες φλαμπέ που μας έκανε ο δικός μου :-P:razz::-P

Έχεις απόλυτο δίκιο και πολύ καλά σκέφτεσαι. Ένας ακόμη λόγος είναι όταν ο άντρας γίνεται φοιτητής κι αργότερα εργένης μέχρι να παντρευτεί, είναι πολύ πιο ωραίο και πρακτικό να μπορεί να κάνει τα πάντα μέσα στο σπίτι αντί να πληρώνει γι' αυτά ή να μην τα κάνει καθόλου και να γίνεται μπάχαλο ή να τρώει διαρκώς σαβούρες.

Δε συζητώ βέβαια τη χρησιμότητα να γνωρίζει ως μπαμπάς πλέον ο κάθε άντρας τα της κουζίνας και αρκετές από τις δουλειές του σπιτιού. Θα χρειαστεί να βοηθήσει τη γυναίκα του στην εγκυμοσύνη (ειδικά σε καταστάσεις που εκείνη θα είναι κλινήρης όπως μου έτυχε εμένα στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου), αν τυχόν λείψει αυτή σε μακρινά ταξίδια, ή αν αρρωστήσει.

Εγώ στο παρελθόν είχα μείνει στο κρεββάτι 4 μήνες εξαιτίας της μέσης μου. Είχα βέβαια, βοήθεια τη μητέρα μου, αλλά όταν αρρώστησε κι εκείνη βαριά και δεν μπορούσε να έρχεται, μαγείρευε ο Έβιρος και φρόντιζε και την πρώτη κόρη μας που τότε ηταν 6 ετών.

Καλησπερα Εviri!!!!!!!!

Ρίκολα να σου ευχηθώ να έχεις καλό τοκετό και να φέρεις στον κόσμο ένα γερό και υπέροχο μωράκι. Με το καλό.

Ειναι κ ψιλοαρρωστα, εχει κ ωραια μερα εξω! Πο πο! Βαρεθηκα μεσα κ μονη.... αυριο θα παμε στο ιπποκρατειο να δει παιδοχειρουργος τον μεγαλο για την βουβονοκηλη....

Περαστικά στα παιδιά κι ελπίζω να μας φέρεις καλά νέα από τον παιδοχειρούργο.

Σήμερα έκανα κοτόπουλο με πατάτες, μανιτάρια και χαλούμι στη γάστρα... και μία πράσινη σαλάτα.

Γεια σου βρε Νίνα με τα ωραία σου!!!!!!!!!!!!

χαλούμι ε; πω πω παιδιά η νύφη μου είναι Κύπρια και μας φέρνει χαλούμι συχνά πυκνά...αχ αχ γίνεται σαγανακι επικό :-D

Σαγανάκι δεν το έχω δοκιμάσει, μόνο στο τηγάνι και στο φούρνο. Επίσης, και η φορμαέλα γίνεται το ίδιο νόστιμη στο τηγάνι και ψητή.

Σήμερα λοιπόν εκτός από το μοσχαράκι κοκκινιστό με ρυζάκι, έφτιαξα ψωμάκι, σαλατούλα με φακή ντομάτα καρότο μαιντανό κρεμύδι, σαλατούλα με μαρούλι σγουρό, και λίγο τουρσί

Πολύ ωραίο μενού και ακόμα πιο ωραίο το σπιτικό ψωμάκι.

Πραγματικα μ ενδιαφερει η γνωμη σας, τι εχετε να μου πειτε κι εσεις για ολα αυτα?:?::?::?:

Η αλήθεια είναι ότι οι περισσότερες από μας έχουμε βαρυγκομήσει κάποιες στιγμές που τα παιδιά μας μας έπρηζαν. Είναι απόλυτα δικιολογημένο να έχουμε τέτοια ξεσπάσματα γιατί είμαστε άνθρωποι κι όχι ρομπότ. Ύστερα η υπομονή και τα νεύρα ποικίλουν από άνθρωπο σε άνθρωπο.

Χρειάζεται η αυτοσυγκράτηση ώστε να μην ξεπεράσουμε τα όρια της έκρηξης. Στην περίπτωση των μαμάδων με δίδυμα ή με παιδάκια που έχουν πολύ μικρή διαφορά ηλικίας είναι ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα. Κάτι που εμείς οι μαμάδες που δεν έχουμε δίδυμα δεν το έχουμε ζήσει.

Πιστεύω ότι το κλειδί είναι η βοήθεια από κάποιο συγγενή. Ίσως αν μπορούσες για 1-2 ώρες να δώσεις το ένα μωρό π.χ. στη μητέρα σου να το κρατάει κι εσύ να έχεις το άλλο κι αυτό να γίνεται εναλλάξ με τα δύο παιδιά, ίσως να ήταν κάπως πιο εύκολα τα πράγματα.

Μια μερα ηταν....δε σε μαλωνουμε εμεις...απ αυριο παλι εντατικα!!!:tongue:

χαχαχαχαχαχα

ισως και καποια φιλη που δεν δουλευει αυτο το διαστημα...να ερχοταν για λιγο!

Αυτο για τη φιλη στο λεω απο δικη μου πειρα.

Αυτό το βρίσκω πάρα πολύ καλή ιδέα. Μπράβο Ρίκολα.

Σήμερα έγινα έξαλλος γιατί έβαφα τα δωματια

Μπράβο που μαστορεύεις κιόλας.

και η Αμαντα ηταν μεσα στο τζάκι και έτρωγε σταχτη και κάρβουνα, και ο Παναγιώτης τα σκόρπαγε τριγύρω.

Καλά το πόσο γέλασα διαβάζοντάς το αυτό...δε λέγεται. Δεν είναι αστείο βέβαια, αλλά η εικόνα που μου δημιουργήθηκε αυτόματα ήταν σαν εικόνα από ταινία ή καρτούν. Να τα χαίρεσαι και τα δύο.

Πρέπει να ναι πολύ ζορι να είσαι διδυμομαμα:-P

Κι εγώ το πιστεύω αυτό.

Λοιπον στα δικα μου μαγειρικα του ΣΚ τωρα, το Σαββατο το μεσημερι τηγανισα αθερινα για τους δυο αντρες κ εβρασα κ πατατες καροτα κ εκανα πατατοσαλατα, για τον μικρο ψαροσουπ ακ γι αμενα τσιπουρα ψητη .Εκανα κ σαλατα μαρουλι για ολους.

μετα με πηρε τηλ ο αντρας μου κ μου ειπε πως θα ερχοταν καπιοι φιλοι σπιτι το βραδυ κ ετσι εφτιαξα μπριζολες στο φουρνο με πατατες με πιπεριες ντοματα μουσταρδα -λεμονι κ στο τελος γραβιερα.Εγιναν λουκουμι.Εφτιαξα κ σπετσοφαι κ λιγα τυροπιτακια κ σαλατα, τυρια αυτα.

Ποια είναι η χρυσοχέρα τώραααα;

Χτες Κυριακη ο γιος μου εδωσε παραγγελια ηθελε συκωταρια τηγανιτη κ δεν του χαλασα χατηρι.Εφτιαξα κ πατατες τηγανιτες κ σαλατα κ εψησα κ για μενα μοσχαρισι συκωτι κ φαγαμε.

Εφτιαξα κ τυροπιτακια κουρου για χτες το βραδυ κ για σημερα να παρουν μαζι μπαμπας κ γιος κ ενα κεικ πορτοκαλι! Αυτη την φορα το πετυχα ομως.Το εψησα στον αερα.

Τώραααα;

Κ

Εβιρι τι καλά που πηρες παραταση στην εργασια! Να μας αργοτερα και το βαθμο που θα παρεις:tongue:. Εχουμε αγωνια!

χαχαχαχα ο βαθμός που θα πάρω δε θα χωράει στην τσάντα μου θα χρειάζομαι γερανό για να τον φέρω σπίτι.

Χωρίς πλάκα τώρα η Εβιρίνα δε θα βαθμολογηθεί επιπλέον για την εργασία (όπως πιστεύω εγώ τουλάχιστον) γιατί κανένα άλλο παιδί δε θα κάνει, άρα θα ήταν άδικο για εκείνα. Δεν ανέθεσε ούτε καν στα άλλα ελληνόπουλα της τάξης να την κάνουν ομαδικά. Εκτός κι αν παίζει ρόλο ότι η Εβιρίνα είναι η μοναδική καθαρόαιμη Ελληνίδα ενώ τα άλλα έχουν τον ένα γονιό αλλοδαπό.

Τζελλυφις εμεις δε θα σε μαρτυρησουμε οτι δε διαβασες ουτε θα σε τιμωρησουμε. Να μην επαναληφθει ομως ε;:-D

χαχαχαχαχα

Εγω χτες πονεσα ξαφνικα στην πλατη, εκανα εμετους κι ειχα ριγη χωρις να εχω πυρετο. Απ'ότι καταλαβα ψυξη εχω παθει γιατι με θερμαντικη αλοιφη αρχισα να ειμαι καλύτερα (καλά παιζεται και να εχω σωματοποιησει τη στενοχωρια που περναω αυτο το διαστημα με ολες αυτες τις αλλαγες).

Περαστικά σου Φωτεινή. Αν αντανακλάται το άγχος σου σωματικά.....κακό που έπαθες. Δεν είναι και λίγο ούτε εύκολο αυτό που ετοιμάζεσαι να περάσεις. Θα πρέπει να είσαι όλη μέρα απασχολημένη με κάτι για να μη σκέφτεσαι.

Σημερα εγω θα φαω τραχανα σουπιτσα για να στρωσει λιγο το στομαχι μου (την εφερε η μαμα μου) και θα δω τι θα φτιαξω στους υπόλοιπους.

Εύχομαι σήμερα να είσαι καλύτερα.

Πειτε αν θελετε καμια ιδεα τι αλλο υγιεινο μπορω να του βαζω μαζι? σημερα του εβαλα τα κουρου κ μπανανα,αλλες φορες βαζω κριτσινια με τυρακι κ χυμο, μια φορα αυγο με ψωμακι κ χυμο η φρουτο, αν εχω καμια πιτα τι αλλο?

Σαντουιτσάκι με απλή ομελέτα μέσα, ψωμί του τοστ με φυστικοβούτυρο και μέλι (με δύο φέτες σαν σάντουιτς), ψωμάκι με τυρί κρέμα, σπιτικό μπιφτεκάκι απλό και λεπτό με τυρί ανάμεσα σε ψωμάκια, γιαουρτάκι, ψωμάκια σάντουιτς με μαρμελάδα, σταφιδόψωμο, τυρόψωμο......

Εσύ είσαι θησαυρός! Τυχερή η γυναικούλα σου!

Συμφωνώ.

Το σκεφτόμαστε απλά επειδή μόλις μετακομοίσαμε σε άλλη πόλη ακόμα είμαστε στην φάση της ετοιμασίας του σπιτιού και τρέχουμε και με δουλειές ταυτόχρονα άστα να πάνε.

Φαντάζομαι το τρέξιμό σας και ειδικά με τα παιδιά.....

Θα οργανωθούμε όμως που θα πάει. Θέλω να μιλήσω με παιδοψυχολόγο με ανησυχει κορίτσια ο Παναγιώτης που...δαγκώνεται είτε αν θυμώνει είτε αν ενθουσιάζεται..αλλά με ΔΥΝΑΜΗ που εχει κοκκινισει το χέρι του. Πολύ με προβληματιζει αυτό. Να τονίσω εδω...ξεκίνησε αυτο όταν γεννήθηκε η Αμάντα

Ίσως να είναι εκδήλωση ζήλιας και ανασφάλειας ως προς την αγάπη σας. Η μικρή μου Εβιρίνα, όταν ήταν περίπου 1,5-2 ετών συνήθιζε να κοπανάει το κεφάλι της στο πάτωμα και στον τοίχο όταν δεν της κάναμε κάποιο χατήρι. Φυσικά αυτό δε μας πτόησε και γρήγορα το έκοψε το ελάττωμα.

Σηκώθηκα και κάναμε κληρωση με τα μικρά για την νικήτρια του διαγωνισμού στο blog. O Παναγιώτης διάλεξε αμέσως η Αμαντα επερνε 20 20 τους κλήρους μετα απο 10 λεπτά διάλεξε και αυτή :-P

Μετά έκοψα μερικα από τα ξύλα με αλυσοπρίονο (μεγάλα κουτσουρα δεν χώραγαν στο τζακι)

Ανέβηκα στο γραφείο ξεκινησα τα παραμυθάκια για τις νικήτριες.

Έκανα διάλειμμα εκανα εναν choco caramel (οι μπαμπάδες και τα παχυντικά μας :-P) και δούλεψα πάνω σε μια εικονογράφηση για ένα βιβλίο που πρέπει να στείλω σε μια συγγραφέα δοκιμαστικά.

Πήγα σπίτι εκανα κεικ λεμόνι (τελειωνει αμεσως και το ανανεώνω:-P:razz::-P) και καραμέλα σε βαζάκι!!

όσο γίνοταν αυτα εφτιαξα κάτι ηλεκτρικά (χαλασμένες πρίζες) και και ξεκίνησα και ένα ράφι για να βάλω το xbox μου πάνω να παιζω κανα παιχνιδάκι όταν τα τερατα κομούνται:-P:razz:

Πήρα την οικογένεια και πήγαμε για ψώνια εβδομάδας σουπερ μαρκετ, γυρίσαμε, έκανα την "πικαντικη πιτσα του μπαμπα!" φάγαμε

Μπήκα εδώ να μάθω τα νέα σας

Συνεχίζω τις δουλειές μου στο γραφείο:wink:

Μα καλά, πότε τα πρόλαβες όλα αυτά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δοκίμασα να ποστάρω εδω την φωτο να μη βάζω συνέχεια links αλλα μου λέει οτι για να βάλω photo πρεπει να χω λεει λογαριασμό στο imageshark η κατι...:confused: όποτε την βάζω σαν λινκ.

http://dyonikoskriss.blogspot.gr/2014/02/blog-post_3525.html

Είδα το μπλογκ σου κι έχω να πω ότι ζωγραφίζεις πάρα πολύ ωραία. Τα συγχαρητήριά μου.

Την Εβίρι δε είδα σήμερα! η εργασία φαίνεται την αποτελείωσε:tongue: κουράγιο μάνα!

Μα τόσες εργατοώρες που έχω ρίξει.......Το έχω πάρει πολύ πατριωτικά το ζήτημα, αλλιώς θα τα είχα παρατήσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χα χα Εβίρι δεν έχεις και άδικο με την Αμάντα :P:p Το μεσημέρι θύμωσα αλλά τώρα το βράδυ που τη σκεφτόμουν ξέρεις, μαυρισμένη μαυρισμένη την κακομοίρα, με ένα βλέμα τύπου "μα γιατί τώρα φωνάζει πάλι ο υστερικός μπαμπας, μα τι έκανα πια;" και ό αλλος ο πονηρούλης δίπλα να κρυφογελάει :P Τώρα αλήθεια μου φαίνεται αστείο και αν την βλέπατε κορίτσια έτσι παχουλή παχουλή και μαύρη μαύρη. Εν το μεταξύ επειδη της ειχα πει οτι ο κακος ο λυκος μπαινει απο την καμινάδα οταν καταλαβε οτι ειχε σταχτες πανω της φωναζε οτι ειναι ο ΚΑΚΟΛΟΣ (κακός λύκος) και ο Παναγιώτης φώναζε le loup le loup (μιλάει λίγα Γαλλικά σιγά σιγά) !!:P

Όσο για τον Εβίρο σου τον καταλαβαινω 100% και έγω ένα χάος δημιουργούσα μέχρι που άσκησε η σύζυγος βετο και συμορφώθηκα :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και αγορι! Σημερα το μενου θα εχει κριθαρακ με κοτουλα... τελικα τα νεα απο τον παιδοχειρουργο λενε επεμβαση. Θα κανουμε εναν υπερηχο κ μετα θα μας κλεισουν ραντεβου για την εγχειρηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Το μενού μας σήμερα έχει σουφλέ μελιτζάνας. Το μελετήσαμε τις προάλλες και το έφτιαξα.

Σήμερα σχολάω νωρίς και θα πάω να βάψω μαλλί. Δεν πήγαινε άλλο η άσπρη ρίζα έκανε αισθητή την παρουσία της!

Παιδιά δουλέυω τώρα σταματάω ξαναρχίζω κ.ο.κ μπαίνω μια διαβάζω εδώ τα θέματα πίνω καφέ, ξαναρχίζω. Δουλεύω σε μεγάλο project σήμερα. Δοκίμασα να ποστάρω εδω την φωτο να μη βάζω συνέχεια links αλλα μου λέει οτι για να βάλω photo πρεπει να χω λεει λογαριασμό στο imageshark η κατι...:confused: όποτε την βάζω σαν λινκ.

Υπερπόσταρα σήμερα οπότε αποσύρομαι καληνύτα κορίτσια :P Ωρα για ξεκούραση και ΚΕΙΚ!!!!! :P:p:p:p

http://dyonikoskriss.blogspot.gr/2014/02/blog-post_3525.html

Νίκο εικονογράφος ε? Πολύ δημιουργική δουλειά! Μην νομίζεις κι εγώ δεν είμαι συνέχεια μέσα στο φορουμ. Μπάινω μόνο από την δουλειά οπότε όταν έχω λίγο χρόνο διαβάζω τα νέα σας και απαντώ.

Καλησπέρα σας!:P

Γειά σου Νινάκι!

Αρακά λεμονάτο έκανα σήμερα με μπιφτέκια... για να δούμε εντυπώσεις από τον σύζυγο, που τα θέλει όλα κοκκινιστά...;)

Του άρεσε τελικά? Η αλήθεια είναι πως τον αρακά τον φτιάχνω κι εγώ μόνο κοκκινιστό. Μου φαίνεται παράξενο να τον φτιάξω λεμονάτο!

Αγγελικη μου σε ετχαριστω πολυ!!!

Σιγουρα θα με βοηθησει πολυ ο αντρουλης μου!!!!(δουλευει στο σπιτι).Ειναι πολυ προθυμος να μαθει.....αλλα μου εχει αγχωθει λιγο για τοπως θα τα παει μιας και δεν ξερει τιποτα απο παιδια!!!!Εγω παντως ειμαι σιγουρη πως θα τα παει περιφημα!!!!!

Μια χαρά θα τα πάει κοριτσάκι! Από την στιγμή που έχει την θέλησει να ασχοληθεί με το μωρό θα τον βρει τον τρόπο να το φροντίζει! ¨Αλλωστε όταν κάτι το κάνεις με αγάπη το κάνεις καλά!

Σε λίγο θα είστε αγκαλίτσα με το θαυματάκι σου! Να το απόλάυσεις!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Γειά σου Εβιράκι!

Σήμερα έφτιαξα μια απλή μακαρονάδα με κόκκινη σάλτσα.

Με μπόλικο τυράκι, όνειρο!

Χτες είχαμε ψαρονέφρι και φιλέτο κοτόπουλου ψητά τα οποία συνοδεύσαμε με ψητές πατάτες τυλιχτές, μελιτζανοσαλάτα, τζατζίκι, μπουγιουρντί λιωμένο, πιπεριές κέρατο ψητές, μανιτάρια ψητά κι όλα αυτά φτιαγμένα από τα χεράκια του Έβιρου, εγώ μπήκα στην κουζίνα μόνο για πλύνω τα πιάτα.

Σου το έχω ξαναπεί πως και ο Έβιρος είναι άγιος συγχαρητηρίων!

Νίκο είναι κι άλλος σαν κι εσένα. Μόνο που ο Έβιρος περιορίζεται σε φαγητά κι όχι σε γλυκά και δυστυχώς αφήνει πίσω του συντρίμμια μετά τη μαγειρική. Αλλά χαλάλι του για τις νοστιμιές που μας έφτιαξε.

Μωρέ καλές οι λιχουδιές αλλά να έχεις να μαζέψεις μετά την μισή κουζίνα σε τζετζερέδια σου βγαίνει λίγο ξυνό!

Καλημερα κοριτσια και αγορι! Σημερα το μενου θα εχει κριθαρακ με κοτουλα... τελικα τα νεα απο τον παιδοχειρουργο λενε επεμβαση. Θα κανουμε εναν υπερηχο κ μετα θα μας κλεισουν ραντεβου για την εγχειρηση...

Εύχομαι το καλύτερο! Αν είναι ο μόνος τρόπος να διορθωθεί το πρόβλημα τότε δρομολογήστε το σύντομα για να ξεμπερδεύετε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και αγορι! Σημερα το μενου θα εχει κριθαρακ με κοτουλα... τελικα τα νεα απο τον παιδοχειρουργο λενε επεμβαση. Θα κανουμε εναν υπερηχο κ μετα θα μας κλεισουν ραντεβου για την εγχειρηση...

Αντε ρε ΒAGIA μου κάντε ένα κουράγιο ακόμα να το διορθωσετε αυτο να τελειώσει και να ησυχάσεις :P Σήμερα εδώ μαγειρεύει η σύζυγος μοσχαράκι σουπα και εγώ θα μαι όλη μερα στο γραφείο σήμερα γιατί έπεσαν πολλά. Σας χαιρετώ φίλες μου μαμάδες.

υ.γ

ήμουν χρόνια στο parents και μου άρεσε, άλλα το καφέ σας παιδιά είναι ΑΛΛΗ εμπειρία...νιώθω αλήθεια σαν να είστε δίπλα μου και να πίνουμε απλά το καφεδάκι μας. Είναι τόσο...υπέροχο...δουλευω και όταν σταματάω να πιω μια γουλιά μπαίνω και μιλάμε και πραγματικά χαλαρώνω. Είστε αστείες, δημιουργίκες, όλες σας, με βοηθάτε τόσο πολύ με την δουλειά ειδικά τώρα που είμαι ΣΥΝΕΧΩΣ στο γραφειο (πολύ απαιτητική δουλειά) και επίσης οι φίλοι μου σπουδάζουν ακόμα ή μόλις τελείωσαν και ψαχνουν δουλειές και κανείς δεν είναι παντρεμένος με παιδιά, όταν μιλάμε εγώ θέλω να μιλήσω για τα παιδιά και όλοι με βαριούνται...αυτοί και αυτές...ψάχνονται με τις σχεσείς,εγω ψάχνομαι με το ερώτημα "ποιος έχει σήμερα 40% έκτπωση στα libero;" χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...