Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια! Χαθηκα αυτες τις μερες γιατι εχω κ την φιλη στο σπιτι! Σημερα το μενου θα εχει η παστιτσιο η μουσακα.εχθες ειχαμε γεμιστα! Αυτες τις μερες μας ετρεχαν στους γιατρους για τα μωρα γιατι μας ειπαν οτι ενω επρεπε να ηταν 9,5 κιλα ο μεγαλος μ ειναι 8,5 κ ο μικρος 7.700. Καναμε καλλιεργεια ουρων για να δουμε για ουρολημωξη αλλα βγηκε αρνητικη. Τον τελευταιο καιρο δεν τρωνε, με το ζορι ανοιγουν το στομα στο κουταλι,ειδικα ο μεγαλος, με τα κλαματα καθε φορα τον καταφερνω κ τον ταιζω,ενω ο μικρος ειναι πιο συμβιβασιμος στο κουταλι. Ο μεγαλος μονο οτι ειναι σε μπιμπερο το πινει.... μηπως ειναι δοντια??? Ο μικρος εχει τα 2 τα κατω ο μεγαλος τιποτα ακομα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα σε ολες και ολους.

φωτεινη επειδη δεν εχω καταλαβει, μετακομιζεις μονιμα στην Κεφαλονια? Τα παιδια ποτε θα τα παρεις? Ευχομαι να προσαρμοστεις ευκολα και να σταματησουν και τα κουνηματα.

Σημερα το μενου λεει γιουβαρλακια, καμμια σχεση δηλαδη με τσικνοπεμπτη. Ο αντρας μου θα σχολασει στις 11 το βραδυ και ο μικρος βλεπω αν δεν σταματησει την αντιβιωση να μην ηρεμει. Εχει χαλασει παλι και ο υπνος του.

Εσεις τι θα κανετε σημερα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα θα φάμε αρακά που έχει μείνει από χτες. Το βράδυ δεν νομίζω να κάνουμε κάτι αλλά θα γίνει σίγουρα μέσα στο Σαββατοκύριακο αναδρομικά!!!

Φωτεινή η υγρασία στην Αθήνα αυτές τις μέρες χτυπάει κόκκινο! Ευτυχώς τα montast που πίνω δεν έχουν αφήσει την αλλεργία μου να κάνει αισθητή την παρουσία της! Μόνο ένα ψιλό βηχαλάκι που το αντιμετωπίζω με aerolin.

Πως πήγε ο μικρούλης σου στον παιδικό?

Όσο για την δίαιτα νομίζω πως όντως είναι μία πολύ καλή ευκαιρία να την ξεκινήσεις τώρα που θα είσαι μόνη στο νησί!

Μεθαύριο αναχωρείς ε? Πως πέρασαν οι μέρες...

jellyfishch έχεις πολύ καιρό μέχρι να δώσεις εξετάσεις? Κούραση το διάβασμα όλη μέρα...

Νινάκι αύριο είναι το χειρουργείο? Καλή επιτυχία κοριτσάκι!

Εβιράκι η συνάντηση με τις καθηγήτριες θα είναι σχετικά με την πρόοδο της Εβιρίνας ή μήπως θα σας αναθέσουν κάνενα νεό project?

Βάγια τι ωραία που έχεις την φίλη σου στο σπίτι! Παρεούλα καλή και κουτσομπολιό! Τα μικρούλια σου μήπως πέρασαν κάποια ίωση και αυτό τους χάλασε την όρεξη? Θα επανέλθουν νομίζω. Προσπάθησε να τους δίνεις φαγάκια που τους αρέσουν πολύ για να τα δελεάζεις μέχρι να βρουν ξανά την όρεξή τους.

Ιωάννα εύχομαι γρήγορα περαστικά στον μικρούλη σου! Ούτε κι εμείς θα κάνουμε κάτι απόψε!

Νίκο πολλές καλημέρες στην όμορφη Θεσσαλονίκη! Τι υγιεινό φάγατε χτες?????:tongue:

Πολλά φιλιά και σέ όλα τα υπόλοιπα μέλη της παρεούλας μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!! Τι ακλα που μεγαλωνει κ αλλο η παρεουλα μας!!!

Smurfita καλως ηρθες κ με το καλο να ερθει το μωρακι σας.Καταλαβαινω την χαρα σας κ την αγωνια σας!!! Αντε περιμενουμε κ απο σενα καινουριες ιδεες στα μαγειρικα μας!!!

Φωτεινη μου πως περασε ετσι ο καιρος!! Κ μην το ξαναπεις αυτο καθολου δεν μας πρηζεις, ισα ισα που εχουμε αγωνια για σενα κ τα παιδακια.

Οσο για την διαιτα ναι συμφωνω κ εγω ευκαιρια ειναι μιας κ δεν θα εχεις κ τους πειρασμους του συζυγου κ των παιδιων κ επισης θα εχεις κ με ενα σμπαρο δυο τριγονια κ διαιτα κ ξεκουραση απο το μαγειρεμα.

Για τον αρτοπαρασκευαστη που με ρωτησες,οχι δεν εχω με τα χερια ζυμωνω .

Αγγελικη κ ο αντρας μου που εχει ρινιτιδα αυτες τις μερες ολο αψου κ αψου ειναι. Εγω εχω απο την Δευτερα περιπου με εχει πιασει εντονα μια δυσπνια χωρις καποιο αλλο συμπτωμα κ πολυ φοβαμαι πως ειναι απο τον καιρο.

Αλιμονο σιγα μην αφησουμε την μερα παραπονεμενη,ας μην ειναι τσικνοπεμπτη θα γινει τσικνοσαββατο!! Λες κ εμεις ειμαστε απο αυτους που μαζευομαστε κ ψηνουμε μονο σε γιορτες !!!

Νινακι μου καλη επιτυχια σημερα.Σιδερενια κοριτσακι !!!! οποτε μπορεσεις περιμενουμε νεα σου!

Εβιρακι μου χειμαρος ιδεων οπως παντα!! τελικα εκανα γαλακτομπουρεκο.Ενω εγινε υπερτραγανο μολις το εβγαλα απο το φουρνο( νομιζω πως το ματιασα ) μολις εριξα το σιροπι μετα απο καμια ωρα τα φυλλα μαλακωσαν.Εχετε καμια ιδεα τι μπορει να εφταιξε?

Τζελυ κουνελακι ε? λεμομονατο η στιφαδο το φτιαχνω εγω!!

Ιωαννα μου χρονος ελευθερος?νομιζω εχω ξεχασει αυτη την λεξη απο οταν γεννηθηκε ο πρωτος μου γιος.Περαστικα κ στο μικρουλη σου!!

Βαγια τα παιδακια περνανε γενικως κρισεις αφαγιας μην ανησυχεις.Προσπαθησε οπως ειπε κ η Αγγελικη ν ατους δινεις περισσοτερο αυτα που τους αρεσουν κ θα τους ερθει η ορεξη κ θα αναπληρωσουν κ αυτα που δεν εφαγαν.Αλλα παιδακια δεν τρωνε με τα δοντια,αλλα με τις ιωσεις,αλλα οταν παιρνουν υψος ....

Νικο πως περνατε στην Σαλλονικα?

Τελικα την εκανα την ζυμη για το φυλλο χτες βραδυ κ την εχω στο ψυγειο.Μολις παω σπιτι θα την βγαλω στην συντηρηση μεχρι να ετοιμασω την γεμιση κλπ κ θελω να πιστευω πως δεν θα εχω θεμα.Η μαμα μου μου ειπε πως της ειχε μεινει την προηγουμενη βδομαδα απο μια πιτα κ την εβαλε στο ψυγειο κ την επομενη που την χρησιμοποιησε να φτιαξει αλλη πιτα ανοιγει το φυλλο πανευκολα.μακαρι ελπιζω να μην μου αλλαξει τα φωτα.

φαγητο για σημερα εφτιαξα μοσχαρι βραστο σουπα κ μαλιστα εκαν αμπολικο να μεινει κ για αυριο.Το βραδυ θα παμε σε φιλους να ψησουμε.

Κοριτσια νομιζω πως τελευταια το εχω παρακανει απο θεμα κουρασης κ εχω κουραστει υπερβολικα.Ειναι κ η διαιτα κ τοι γυμνασηριο κ εχω ψιλοατονια καμια φορα κ ζαλαδα φφφ....Σχολαει κ ο συζυγος αργα καθε μερα κ δεν εχω καθολου βοηθαεια τα εχω ολα πανω μου.Απο το πρωι που ξυπναω 7 παρα μεχρι της 11 το βραδυ τρεχω.... Κ δεν προβλεπεται να χαλαρωσω συντομα γιατι ερχεται κ τοπαρτυ του μικρου σε 2 βδομαδες κ θελω να εχω ετοιμα μερικα πραγματα να μην τρεχω τελευταια στιγμη γι αολα .... το θεμα ειναι πως οτι κανω το κανω μαζι με τα μικρα κ οπου παω τα σερνω μαζι κ αυτα ουφφφ σταματαω μην σας πρηζω κ εσας ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τι υγρασία είχαμε σήμερα δε λέγεται... Αγγελική, μου φαίνεται φυσήξατε χτες από τον Πειραιά και ήρθε σε μας:P... η ομίχλη ήταν θεαματική... ευτυχώς που δεν άφησα την απλώστρα έξω το βράδυ, αλλιώς θα ήταν μούσκεμα και τα ρούχα, εκτός των υπολοίπων!

ggeny δεν έχω κάνει ποτέ γαλακτομπούρεκο... δε μπορώ να σε βοηθήσω... εγώ λέω να κάνω το κέικ μήλου, που κάποια μου είχε προτείνει την προηγούμενη βδομάδα. και πρέπει να χαλαρώσεις λίγο, νομίζω... το παρακάνεις κορίτσι μου και θα πάθεις καμία υπερκόπωση και θα τρέχεις μετά...

Εβιράκι ευχαριστώ για τα διαλυτικά... όλο ξεχνάω πώς μπαίνουν και μετά βαριέμαι να ψάχνω όταν γράφω:)

ggeny και όλα τα κορίτσια, ευχαριστώ για τις ευχές σας... αύριο μπαίνω.. προς το παρόν ετοιμάζω παστίτσιο για να έχουμε αύριο και ίσως μεθαύριο... το βράδυ θα ψήσουμε Ναξιώτικο κρεατάκι, που πήραμε από γνωστό μας, θα κάνω τσατζίκι, σαλάτες και πατάτες...

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ggeny μεχρι και απο τις απαντησεις φαινεται οτι ασχολησε. Απαντας σε ολους και ταυτοχρονα εχεις και τοσα στο κεφαλι σου. Αφου αντεχεις ακομα μπραβο, μου αρεσει που εισαι ορεξατη

Σημερα στη δουλεια ακουσα ενα δυσαρεστο, κλεινει την αλλη βδομαδα ακομα ενα μαγαζι μας και επειδη δεν εχει λεφτα για απολυσεις θα ειμαστε ολοι σε ενα και θα καθομαστε ολοι εξω να πινουμε καφε αφου δουλεια δεν υπαρχει. Αλοιμονο μας, αν βρει λεφτα μαλλον θ απολυθει κοσμος. Πριν μεινω εγκυος ειμασταν 180 ατομα σε 10 μαγαζια, τωρα δεν ειμαστε ουτε 80 και μειναμε 2 μαγαζια, ερχεται μαλλον και η δικη μας ωρα να παμε σπιτια μας, ουφ να σκασω ειμαι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!! Τι ακλα που μεγαλωνει κ αλλο η παρεουλα μας!!!

όντως ωραία είναι!

Αγγελικη κ ο αντρας μου που εχει ρινιτιδα αυτες τις μερες ολο αψου κ αψου ειναι. Εγω εχω απο την Δευτερα περιπου με εχει πιασει εντονα μια δυσπνια χωρις καποιο αλλο συμπτωμα κ πολυ φοβαμαι πως ειναι απο τον καιρο.

Το πίο πιθανό είναι αυτό!

Αλιμονο σιγα μην αφησουμε την μερα παραπονεμενη,ας μην ειναι τσικνοπεμπτη θα γινει τσικνοσαββατο!! Λες κ εμεις ειμαστε απο αυτους που μαζευομαστε κ ψηνουμε μονο σε γιορτες !!!

Όχι δα!!!!

Τελικα την εκανα την ζυμη για το φυλλο χτες βραδυ κ την εχω στο ψυγειο.Μολις παω σπιτι θα την βγαλω στην συντηρηση μεχρι να ετοιμασω την γεμιση κλπ κ θελω να πιστευω πως δεν θα εχω θεμα.Η μαμα μου μου ειπε πως της ειχε μεινει την προηγουμενη βδομαδα απο μια πιτα κ την εβαλε στο ψυγειο κ την επομενη που την χρησιμοποιησε να φτιαξει αλλη πιτα ανοιγει το φυλλο πανευκολα.μακαρι ελπιζω να μην μου αλλαξει τα φωτα.

Δεν νομίζω! Αφού όσες το έχουν κάνει δεν έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα γιατί να τύχει σε σένα?

φαγητο για σημερα εφτιαξα μοσχαρι βραστο σουπα κ μαλιστα εκαν αμπολικο να μεινει κ για αυριο.Το βραδυ θα παμε σε φιλους να ψησουμε.

Να περάσετε καλά!

Κοριτσια νομιζω πως τελευταια το εχω παρακανει απο θεμα κουρασης κ εχω κουραστει υπερβολικα.Ειναι κ η διαιτα κ τοι γυμνασηριο κ εχω ψιλοατονια καμια φορα κ ζαλαδα φφφ....Σχολαει κ ο συζυγος αργα καθε μερα κ δεν εχω καθολου βοηθαεια τα εχω ολα πανω μου.Απο το πρωι που ξυπναω 7 παρα μεχρι της 11 το βραδυ τρεχω.... Κ δεν προβλεπεται να χαλαρωσω συντομα γιατι ερχεται κ τοπαρτυ του μικρου σε 2 βδομαδες κ θελω να εχω ετοιμα μερικα πραγματα να μην τρεχω τελευταια στιγμη γι αολα .... το θεμα ειναι πως οτι κανω το κανω μαζι με τα μικρα κ οπου παω τα σερνω μαζι κ αυτα ουφφφ σταματαω μην σας πρηζω κ εσας ...

Παιδεύεσαι πολύ κοριτσάκι! Μήπως να ελλάτωνες λίγο το γυμναστήριο αυτές τις μέρες? Μήπως να έπαιρνες και καμία βιταμίνη για ενίσχυση?

Καλημέρα!

Τι υγρασία είχαμε σήμερα δε λέγεται... Αγγελική, μου φαίνεται φυσήξατε χτες από τον Πειραιά και ήρθε σε μας:P... η ομίχλη ήταν θεαματική... ευτυχώς που δεν άφησα την απλώστρα έξω το βράδυ, αλλιώς θα ήταν μούσκεμα και τα ρούχα, εκτός των υπολοίπων!

Εγώ τα απλώνω έξω αρχικά και μετά τα βάζω λίγα λίγα μέσα στο σπίτι και στεγνώνουν! Αλλιώς δεν στεγνώνουνμε τίποτα!

ggeny και όλα τα κορίτσια, ευχαριστώ για τις ευχές σας... αύριο μπαίνω.. προς το παρόν ετοιμάζω παστίτσιο για να έχουμε αύριο και ίσως μεθαύριο... το βράδυ θα ψήσουμε Ναξιώτικο κρεατάκι, που πήραμε από γνωστό μας, θα κάνω τσατζίκι, σαλάτες και πατάτες...

καλά τσικνίσματα και σε σας!

Καλή συνέχεια!

Σημερα στη δουλεια ακουσα ενα δυσαρεστο, κλεινει την αλλη βδομαδα ακομα ενα μαγαζι μας και επειδη δεν εχει λεφτα για απολυσεις θα ειμαστε ολοι σε ενα και θα καθομαστε ολοι εξω να πινουμε καφε αφου δουλεια δεν υπαρχει. Αλοιμονο μας, αν βρει λεφτα μαλλον θ απολυθει κοσμος. Πριν μεινω εγκυος ειμασταν 180 ατομα σε 10 μαγαζια, τωρα δεν ειμαστε ουτε 80 και μειναμε 2 μαγαζια, ερχεται μαλλον και η δικη μας ωρα να παμε σπιτια μας, ουφ να σκασω ειμαι

Ωχ βρε κοριτσάκι, εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην έχετε άσχημες εξελιξεις!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη δεν ξερω πια αν ασχημες εξελιξεις ειναι η απολυση ή αυτο που ζουμε τωρα. ΒΑζω απο την τσεπη μου για να ερχομαι αφου τη βενζινη και τα εξοδα του αυτ/του τρεχουν και απο την αλλη νιωθω σαν να εχουμε κολλησει ουτε μπρος ουτε πισω παμε, διαιωνιζεται μια κατασταση πολυ ψυχοφθορα, ευχομαι πραγματικα ν ανοιξει η αγορα και να δουμε φως στο τουνελ

Link to comment
Share on other sites

[ΑΓΓΕΛΙΚΗ Νίκο πολλές καλημέρες στην όμορφη Θεσσαλονίκη! Τι υγιεινό φάγατε χτες?????]

Πολλα και διαφορα ΑΓΓΕΛΙΚΗ μου. Πρωτα απο όλα εχω ΚΑΕΙ στα ντονατς περα απο παγωτα παντως τυπου γλυκα frozen yogurts τσουρεκια και πολλλλααα άλλα...α ρε ΑΓΓΕΛΙΚΗ νομίζω μονο εσυ καταλαβαινεις την αγαπη μου για τα "υγιεινα" :P:p:p:p αφου οταν τρωγαμε τα ντονατς ελεγα στην Χριστινα "θα βγαλω φωτο για την ΑΓΓΕΛΙΚΗ να της δειξω :P

[ggeny Νικο πως περνατε στην Σαλλονικα? ]

ggeny μου τα διαβασες υποθετω...ολα ηταν τελεια και μας εχουν τρελανει

Παρεπιπτοντως ΕΒΙΡΙ ετοιμαζομαι για το Ραβανι σου οταν επιστρεψω σπιτι το χω ταξει στην Χριστινα οταν το κανω θα ανεβασω φωτο του!!!

κορίτσια παω στην σχολη καλη μου επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα! Δεν νομίζω ότι μόνο εγώ καταλαβαίνω την αγάπη σου για τις " υγιεινές " τροφές Νίκο! Κι άλλοι τα αγαπούν κι ας μην το λένε! :tongue:

Μιά και μιλάμε για φαγητό, μόλις παραγγείλαμε στην δουλειά πιτόγυρα λόγω ημέρας!

Νίκο καλη επιτυχία σου εύχομαι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κι από εμένα μαγειροπαρέα!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την θερμή υποδοχή!!!!!!

Θα απαντήσω σε όλες τις ερωτησούλες σας...

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 και Nina-Tom το μωράκι μας το έχουμε δει εδώ και καιρό, είναι κοριτσάκι (αν και μας δυσκόλεψε μέχρι να μάθουμε :rolleyes:) και το περιμένουμε τον Μάιο.

Eviri δεν έχουμε μόνο ένα αγαπημένο φαγητό...αυτά που συνήθως κάνουν θραύση και όταν καλούμε κόσμο είναι η τάρτα κοτόπουλου με μανιτάρια και η πίτα του βοσκού. Κατα τα άλλα μας αρέσουν τα μακαρόνια, ο αρακάς, και το ψητό ψαράκι. Από γλυκά λατρεύουμε τα φουντουκοπιτάκια και οτιδήποτε περιέχει σοκολάτα!

ggeny, ΦΩΤΕΙΝΗ763, ioanna81 από ιδέες και όρεξη για μαγειρέματα έχουμε τεράστια αποθέματα!

Νίκο καλά να τα περάσετε στη Θεσσαλονίκη, είναι απλά τέλεια!!! Όσο για τον όρο χαζομπαμπάς...άσε ο άντρας μου έχει ήδη εμφανίσει τα πρώτα σημάδια κι ακόμα το μωρό δεν έχει γεννηθεί!

Σήμερα, για το μεσημέρι θα έχουμε ψιλοφάσουλα σούπα και για το βράδυ θα έχουμε ψητό λουκάνικο, σουβλάκια κοτόπουλο, σαλατούλα.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 και Nina-Tom το μωράκι μας το έχουμε δει εδώ και καιρό, είναι κοριτσάκι (αν και μας δυσκόλεψε μέχρι να μάθουμε :rolleyes:) και το περιμένουμε τον Μάιο.

Μάιο έχω γεννηθεί κι εγώ! Κι άλλο μαγιάτικο μπεμπάκι!

Eviri δεν έχουμε μόνο ένα αγαπημένο φαγητό...αυτά που συνήθως κάνουν θραύση και όταν καλούμε κόσμο είναι η τάρτα κοτόπουλου με μανιτάρια και η πίτα του βοσκού.

Όταν βρεις ευκαιρία πες μας πως κάνεις την πίτα του βοσκου.

Κατα τα άλλα μας αρέσουν τα μακαρόνια, ο αρακάς, και το ψητό ψαράκι. Από γλυκά λατρεύουμε τα φουντουκοπιτάκια και οτιδήποτε περιέχει σοκολάτα!

Σοκολάτα!!!!! Λατρεύω την σοκολάτα!!!!

ggeny, ΦΩΤΕΙΝΗ763, ioanna81 από ιδέες και όρεξη για μαγειρέματα έχουμε τεράστια αποθέματα!

Ωραία τότε! Θα εμπλουτίσουμε τα μενού μας και με νέα πιάτα!

Νίκο καλά να τα περάσετε στη Θεσσαλονίκη, είναι απλά τέλεια!!! Όσο για τον όρο χαζομπαμπάς...άσε ο άντρας μου έχει ήδη εμφανίσει τα πρώτα σημάδια κι ακόμα το μωρό δεν έχει γεννηθεί!

Η χαζομπαμπακίαση εμφανίζεται σε πολλούς άντρες από την ανακοίνωση και μόνο της εγκυμοσύνης! Ενδέχεται να έχεις δύο μωρά στο σπίτι από τον Μάιο και πέρα!!!

Σήμερα, για το μεσημέρι θα έχουμε ψιλοφάσουλα σούπα και για το βράδυ θα έχουμε ψητό λουκάνικο, σουβλάκια κοτόπουλο, σαλατούλα.

Καλά να περάσετε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη μου ποσο δικιο εχεις γαι τα δυο μωρα σπιτι!!! Ασε που νομιζω οτι τ α"μεγαλυτερα" πολλες φορες γινονται χειροτερα απο τα μικρα!!! χαχαχα

Νικο καθολου βρε δεν ζηλευουμε με αυτα που τρως!!!! φαε φαε να το ευχαριστηθεις κ να βγαλεις το αχτι σου απο την καταναλωση βρωμης!!!

Νινακι φανταζομαι θα "κακοφατε" κ εσεις αποψε!!!!

Αγγελικη πιτογυρα ε??? εμεις μολις μασαμπουκωσαμε θα σκασω νομιζω!!! καλαμακια πηραμε κ πιτες σκετες αλλα αργησαν να τα φερουν κ πεσαμε με τα μουτρα γιατι πειναγαμε !!!! Αντε να δω τωρα που θα παω σπιτι πως θα ανπιξω το φυλλο για την πιτα!! χαχαχα

Ιωαννα μου, αυτο που περιγραφεις το ζουσαμε επι τρια συνεχομενα χροναι με την εργασια του συζυγου μου.ΕΠι τρια χρονια πηγαινοερχοταν στην δουλεια αποσταση 50 χμ πηγαινεελα ,στην αλλη ακρη της Αθηνας.Αρχθσαν αρχικα να τους καθυστρερουν τον μισθο απο 1η του μηνα πηγε 5 μετα 10 κλκλπ να μην στα πολυλογω φτασανε να τους χρωσταει 10 μηνιατικα.Ολο αυτο το διαστημα πληρωναμε παιδικο σταθμο για τον μεγαλο,γυναικα για τον μικρο, ενοικιο κ τις βενζινες διοδια να πηγαινει στην δουλεια κ ολα αυτα με τον δικο μου μισθο κ τα ψιχουλα που επαιρνε ο συζυγος οποτε τους εκανε την τιμη κ τους εδινε ενα ποσο απο τον μισθο τους.Εχοντας 16 χρονια στην εταιρεια εκεινη πιστευαμε πως κατι μαγικο θα γινοταν κ θα σωζοταν η κατασταση.. ο δε αντρας μου ετρεχε καθε τρεις κ λιγο σε γιατρους απο αυτα που του ειχαν δημιουργηθει απο το αγχος του κ την στεναχωρια.... ε κ ενα πρωι πηγε γαι δουλεια κ βρηκε λουκετα. Να σου πω κατι, μπορει να εχουμε χασει παρα πολλα λεφτα που δεν μας περισευουν, φαγαμε σχεδον ολες τις οικονομιες μας που μαζεψαμε τοσα χρονια με παρα πολυ κοπο για μια ωρα αναγκης για μας κ τα παιδια μας αλλα ομως απο την μερα που ξεκαθαρισε η κατασταση ειλικρινα ησυχασαμε κ οι δυο. Οπως λες κ εσυ ειχε εγκλωβισετι δεν μπρουσε να κανει ουτε μπρος κ να αφησει τοσα λεφτα να πανε στραφι, που τελικα αυτο εγινε ,αλλα κ που εμενε δουλευε κ λεφτα δεν επαιρνε.Εγω εχω να λεω πως για ολους εχει ο Θεος.Παλι καλα βρηκε μια δουλιτσα ανελπιστα γρηγορα με πολυ λιγοτερα χρηματα βεβαια κ πολυ κουραστικη αλλα τουλαχιστον τα παιρνει καθε μηνα κ με αυτα πορευομαστε.Δεν μας εχουν κανει κ εμας στην δουλεια περικοπες προς το παρον κ κοψε απο δω κοψε απο εκει την παλευουμε.Αυτο που δεν παλευοταν με τιποτα ειναι αυτη η αβεβαιοτητα που ειχαμε .δεν ξεραμε ειλικρινα τι επρεπε να κανουμε , τι ξημερωνε ...σε καταλαβαινω απολυτα κοριτσακι

εχετε δικιο πως πρεπει να χαλαρωσω, αλλα ειλικρινα δεν ξερω τι να κοψω ,τι να περιορισω....

Παιρνω ηδη συμπληρωματα σιδηρου γιατι εχω πολυ χαμηλη φεριτινη αλλα θα κοιταξω να παρω κ καμια βιταμινη μπας κ με βοηθησει.

Ειπα κ στην μαμα μου να ερθει κ μια μερα πριν τα γεννεθλια οτυ μικρου να με βοηθησει με το σπιτι κ παλι καλα θα κατσει κ αλλη μια βδομαδα γιατι πρεπει να λειψει η κυρια που μου κραταει το μικρο κ τουλαχιστιν θα εχω ενα πιατο φαι κ κανα ρουχο ετοιμο κ θα ξεκουραστω κ εγω λιγο ....

μου λεει η καημενη συνεχεια να ερθει να βοηθησει αλλα μενει 2,5 ωρες δρομο κ δεν θελω να μενει κ ο πατερας μου μονος του εχει κ καποια προβληματα υγειας κ φοβαμαι κ συνεχεια της λεω οχι ..

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη μου ποσο δικιο εχεις γαι τα δυο μωρα σπιτι!!! Ασε που νομιζω οτι τ α"μεγαλυτερα" πολλες φορες γινονται χειροτερα απο τα μικρα!!! χαχαχα

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Αγγελικη πιτογυρα ε??? εμεις μολις μασαμπουκωσαμε θα σκασω νομιζω!!! καλαμακια πηραμε κ πιτες σκετες αλλα αργησαν να τα φερουν κ πεσαμε με τα μουτρα γιατι πειναγαμε !!!! Αντε να δω τωρα που θα παω σπιτι πως θα ανπιξω το φυλλο για την πιτα!! χαχαχα

Ευτυχώς εμείς παραγγείλαμε νωρίς γιατί το φανταστήκαμε ότι σήμερα θα αργούσαν οπότε το είχαμε υπό έλεγχο το θέμα!

Ιωαννα μου, αυτο που περιγραφεις το ζουσαμε επι τρια συνεχομενα χροναι με την εργασια του συζυγου μου.ΕΠι τρια χρονια πηγαινοερχοταν στην δουλεια αποσταση 50 χμ πηγαινεελα ,στην αλλη ακρη της Αθηνας.Αρχθσαν αρχικα να τους καθυστρερουν τον μισθο απο 1η του μηνα πηγε 5 μετα 10 κλκλπ να μην στα πολυλογω φτασανε να τους χρωσταει 10 μηνιατικα.Ολο αυτο το διαστημα πληρωναμε παιδικο σταθμο για τον μεγαλο,γυναικα για τον μικρο, ενοικιο κ τις βενζινες διοδια να πηγαινει στην δουλεια κ ολα αυτα με τον δικο μου μισθο κ τα ψιχουλα που επαιρνε ο συζυγος οποτε τους εκανε την τιμη κ τους εδινε ενα ποσο απο τον μισθο τους.Εχοντας 16 χρονια στην εταιρεια εκεινη πιστευαμε πως κατι μαγικο θα γινοταν κ θα σωζοταν η κατασταση.. ο δε αντρας μου ετρεχε καθε τρεις κ λιγο σε γιατρους απο αυτα που του ειχαν δημιουργηθει απο το αγχος του κ την στεναχωρια.... ε κ ενα πρωι πηγε γαι δουλεια κ βρηκε λουκετα. Να σου πω κατι, μπορει να εχουμε χασει παρα πολλα λεφτα που δεν μας περισευουν, φαγαμε σχεδον ολες τις οικονομιες μας που μαζεψαμε τοσα χρονια με παρα πολυ κοπο για μια ωρα αναγκης για μας κ τα παιδια μας αλλα ομως απο την μερα που ξεκαθαρισε η κατασταση ειλικρινα ησυχασαμε κ οι δυο. Οπως λες κ εσυ ειχε εγκλωβισετι δεν μπρουσε να κανει ουτε μπρος κ να αφησει τοσα λεφτα να πανε στραφι, που τελικα αυτο εγινε ,αλλα κ που εμενε δουλευε κ λεφτα δεν επαιρνε.Εγω εχω να λεω πως για ολους εχει ο Θεος.Παλι καλα βρηκε μια δουλιτσα ανελπιστα γρηγορα με πολυ λιγοτερα χρηματα βεβαια κ πολυ κουραστικη αλλα τουλαχιστον τα παιρνει καθε μηνα κ με αυτα πορευομαστε.Δεν μας εχουν κανει κ εμας στην δουλεια περικοπες προς το παρον κ κοψε απο δω κοψε απο εκει την παλευουμε.Αυτο που δεν παλευοταν με τιποτα ειναι αυτη η αβεβαιοτητα που ειχαμε .δεν ξεραμε ειλικρινα τι επρεπε να κανουμε , τι ξημερωνε ...σε καταλαβαινω απολυτα κοριτσακι

Έχεις δίκιο! Αυτή η αβεβαιότητα είναι πολύ ψυχοφθόρα!

εχετε δικιο πως πρεπει να χαλαρωσω, αλλα ειλικρινα δεν ξερω τι να κοψω ,τι να περιορισω....

Παιρνω ηδη συμπληρωματα σιδηρου γιατι εχω πολυ χαμηλη φεριτινη αλλα θα κοιταξω να παρω κ καμια βιταμινη μπας κ με βοηθησει.

Ειπα κ στην μαμα μου να ερθει κ μια μερα πριν τα γεννεθλια οτυ μικρου να με βοηθησει με το σπιτι κ παλι καλα θα κατσει κ αλλη μια βδομαδα γιατι πρεπει να λειψει η κυρια που μου κραταει το μικρο κ τουλαχιστιν θα εχω ενα πιατο φαι κ κανα ρουχο ετοιμο κ θα ξεκουραστω κ εγω λιγο ....

μου λεει η καημενη συνεχεια να ερθει να βοηθησει αλλα μενει 2,5 ωρες δρομο κ δεν θελω να μενει κ ο πατερας μου μονος του εχει κ καποια προβληματα υγειας κ φοβαμαι κ συνεχεια της λεω οχι ..

Καλά έκανες! Εμένα όταν έρχονται οι δικοί μου τους κρατάω σπίτι 2-3 μέρες και για να δουν τα παιδιά αλλά και γιατί η μανούλα μου με ξεκουράζει όσο μπορεί από μαγείρεμα και σιδέρωμα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τα γράψα και στο άλλο ποστ τα γραφω και εδω γιατι ξερω οτι θέλατε να ακουσετε το αποτελεσμα, το οποιο ειναι τζιφος. Πρεπει να ανεβουμε πάνω και να χαλάσουμε και τις τελευταιες οικονομιες μας για να κανει το εργαστηριο και να περασει το τελευταιο μαθημα. Αυτο σημαινει λουκετο στο σπιτι μας και επιστροφη στο πατρικο για οσο χρειαστει...σημερα το πρωι ενας εφηβος στον δρομο σχολιασε οτι πως μπορει η γυναικα μου να κυκλοφορει με καποιον σαν και μενα, δεν ασχολήθηκα παραπανω, μιλάμε για παιδι, αλλα :) ας πουμε οτι νιωθω λιγο πιο ευαισθητος τωρα. Αντε να παω πισω στα μωρα μου νιωθω οτι τα σω τοσοοο αναγκη τωρα. φιλιά κουκλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...