Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα παρεάκι, καλό μήνα και καλή εβδομάδα!

Χτες εδω ειχε πολύ ωραια μέρα μετά πο αρκετό καιρό κι έτσι πηγαμε με τα παιδια κι άλλη παρέα μια βολτούλα να μαζέψουμε ήλιο. Βεβαια πρωι και βραδυ έχει κρύο αλλά δεν πειράζει. Εγω για βροχη δεν μιλάω γιατι ζουμε πολύ με αυτήν κι έχουμε συνηθίσει. Σημερα έχω τρομερό πονοκεφαλο.

Ιωάννα μου καλά να περάσετε και να ξεκουραστείτε. Που θα παει θα οργανωθείς κι εσύ. Κι εγω πρεπει να κανω τη δευτερη δοση του εμβολίου στον μικρό αλλά καθως μπορώ να παω μονο πρωι στη γιατρο πρεπει να το κανονισω. 

Λιανα τι ωραια που συνηθιζει η μικρη, Ειδες που όλα πανε καλά;

Νινα τα ειδα τα κατορθώματα σου. Ποτε θα έρθεις απο εδώ να μας φτιαξεις τιποτα; 

Αγγελική εγω εχω να φαω καρμποναρα παρα πολύ καιρο γιατι αντιδρουν οι υπολοιποι αν και δεν έχω καταλάβει γιατι.

Το Σαββατο φαγαμε μπιφτεκια και λουκάνικα με πατατες στο φουρνο και χτες ψαρια, φαγκριά και γλώσσες, τηγανιτά με σαλάτα μαρουλι. Για σημερα σπανακορυζο που το έχω επιθυμήσει αν και με σπανακι κατεψυγμένο γιατι αυτο που έβρισκα φρέσκο δεν ήταν καθολου καλό. Ειχα βαρεθει ομως να τρωμε τα ιδια και τα ιδια κι έτσι πηρα την απόφαση. 

Φιλια

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλό μήνα!

Ψύχρανε ο καιρός κι ελπίζω να αλλάξει αυτό γιατί δεν θέλω ακόμη να φορέσω μακρυμάνικα!!! Ο μικρός μου με το ζόρι φόρεσε σήμερα μακρύ παντελόνι φόρμας. Μέχρι χτες ήταν με τις βερμούδες. Χώρια το ότι ξεκίνησε ο άντρας μου να βάψει το σπίτι σιγά σιγά και γίνεται ένας πανικός. Το τελευταίο πράγμα που θέλω είναι να έχω και τα κουτιά με τα χειμωνιάτικα μέσα στην μέση... για να μην μιλήσω για το πλύσιμο και το σιδέρωμα..... 

Στα μαγειρικά μας τώρα... Σάββατο μεσημέρι αυγουλάκια ομολέτα ή μάτια με πατατούλες τηγανιτές και ντοματοσαλάτα. Το βράδυ έψησα στον φούρνο εξοχικό και φάγαμε με λίγες πατατούλες τηγανιτές και σαλατούλα. Την Κυριακή το μεσημέρι φάγαμε στην πεθερά μου αρνάκι στον φούρνο με πατάτες. Για σήμερα δεν μαγείρεψα γιατί έμειναν κάτι υπόλοιπα από το Σαββατοκύριακο. Για αύριο θα φτιάξω μοσχαράκι κοκκινιστό.

Μαγειροπαρεάκι θα τα ξαναπούμε και πιο μετά γιατί έχω δουλίτσα....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Που χαθήκατε όλες; 

Αγγελική εμεις φοραμε εποχιακο παντελονι φορμας εδω και 2 εβδομαδες γιατι πρωι και βραδυ εχει πολλή υγρασία και συνεπως ψυχρα. 

Χτες περισσευματα και σημερα κοπανακια στο φουρνο με πουρε. Και το συνταρακτικό νέο: η κορη έφαγε σπανακορυζο , της άρεσε και ρωτουσε πότε θα ξαναφτιάξουμε!! Πιστεύω πλέον ότι τα δύσκολα τα αφήσαμε πισω μας αφου τρωμε και λαχανικα πια. Μπορείτε να φανταστειτε ανακουφιση. Βεβαια η γιαγια καθε μέρα λεει οτι η μικρη δεν προκειται να φαει αλλά καθε μέρα διαψεύδεται. 

Φιλια σε όλο τα παρεακι κι ελπίζω να διαβασω νέα σας.

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Φασολάκια έχω μαγειρέψει για σήμερα. Για αύριο δεν θα μαγειρέψω γιατί έχω από χτες μοσχαράκι με ρύζι στο ψυγείο. 

Βάφουμε το σπίτι αυτές τις μέρες και επικρατεί ένας πανικός. Χτες τελείωσε το παιδικό δωμάτιο. Στήσαμε και τα καινούρια κρεβάτια που πήραμε στα παιδιά και μπήκε και το γραφείο του μικρού. Μένει να κρεμάσω κουρτίνα και διάφορα διακοσμητικά στους τοίχους. Επίσης θα βάψει τα συρτάρια της συρταριέρας ο άντρας μου και θα μπει κι αυτή στο δωμάτιο. Και μετά έχει σειρά η δική μας κρεβατοκάμαρα....

Φωτεινή τελικά ο μικρός μου δεν φέρνει αντίρρηση με τα παντελόνια φόρμας. Αλλά μέχρι εκεί. Εντάξει η αλήθεια είναι ότι δεν χρειάζεται κάτι περισσότερο ακόμη. 

Εχώ δύο μέρες τώρα έναν ελαφρύ πονοκέφαλο και υποψιάζομαι ότι είναι μάλλον ο καιρός. Προσπαθώ να μην χαπακωθώ αλλά συνεχίσει έτσι μέχρι το μεσημέρι θα το χτυπήσω το πονστάν. 

Μαγειροπαρεάκι σας φιλώ... έχω δουλίτσα, τα ξαναλέμε.....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κάνετε ; Αργω να μπω αλλα δεν σας ξεχναω.

Εγω εδω στο τρεξιμο, η κατασταση παει απο το κακο στο χειροτερο στην δουλεια χαλια μαυρα 

Αγγελικη περαστικα , ελπιζω να μην ειναι πολυ ενοχλητικος ο πονοκεφαλος κ να μην χρειαστεις χαπακωμα !!

Φωτεινη μου δεν φανταζεσαι ποσο πολυ χαιρομαι για την κορη σου !!! Μπραβο βρε κοριτσακι, ευχομαι κ στα δικα μας τωρα !!!

Ιωαννακι καλες διακοπες ,καλη ξεκουραση !!

Νινακι μπηκες σε σειρα στην δουλεια; ολα καλα;

Εβιρακι μου επιτελους ολη η οικογενεια μαζεμενη !! 

Λιανακι τι κανεις ;

Απο φαγητα το Σαββατο εφτιαξα προχειρο το ντοματες με αυγα κ πατατες τηγανιτες,την Κυριακη κανελλονια με σαλατα μπροκολο κ σπανακοπιτα για βραδυ κ ενδιαμεσο την Δευτερα ,την Δευτερα κοτοπουλο μπουτακια με μπαμιες κ την Τριτη τα κανελλονια της Κυριακης.Σημερα το μενου εχει μπριαμ.Αυριο εχω αδεια θα ειμαι σπιτι αλλα ακομα δεν ξερω τι να μαγειρεψω. Για Παρασκευη θα κανω φασολακια παντως.

Κοριτσια για την συναντηση που λετε κ εγω μονο Παρασκευη απογευμα μπορω,ολες τις αλλες μερες εχουμε διαβασμα κ δραστηριοτητες που πρεπει να τις μοιρασουμε με τον συζυγο.Μονο αυτη την Παρασκευη δεν μπορω που θα φυγουμε για χωριο.

Κατα τα αλλα περιμενουμε την γεννα της νυφης μου, μπορει κ την ερχομενη εβδομαδα να γεννησει. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Αγγελική είναι ωραια η ανανέωση στο σπιτι αλλά εχω ψυχολογικό θέμα με τους μαστόρους ενω το σπίτι κατοικείται. Χαρα στο κουράγιο σου! Το έχω περάσει πολλές φορες και μου έχει γινει εφιάλτης. Παντως σου δίνει άλλη αίσθηση καθαριοτητας το φρεσκοβαμμένο σπίτι. Πως πηγε ο πονοκέφαλος; Κι εγω αυτην την εβδομαδα έχω και παιρνω καθε μερα το παναντολ μου και να φανταστεις οτι δεν έχω συχνα πονοκεφαλους. 

Τζενάκι τοσο χάλια τα πραγματα στη δουλεια ε; Προβλέπεται φως στο τουνελ ή μπα; Ευχομαι κι εσεις να σταματήσετε να ταλαιπωρείστε στο θεμα του φαγητού. Ειναι τρομερα μεγαλη ευκολία. Με το καλό να υποδεχτειτε το νέο ανηψακι!

Για σημερα γεμιστα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι  μας!

Όπως σας είπα και χτες για σήμερα δεν έχω μαγειρέψει. Έχει μείνει μοσχαράκι κοκκινιστό και ρυζάκι. Όποιος θέλει φτιάχνει πουρέ.

Φωτεινή είναι ταλαιπωρία να είμαστε όλοι στο σπίτι και να έχουμε βαψίματα. Τις προηγούμενες φορές που είχε βάψει ο άντρας μου, ήταν καλοκαίρι και είμασταν οι δυό μας στο σπίτι και ήταν πιό εύκολο. Πάντως όντως όταν είναι έτοιμο το κάθε δωμάτιο είναι άλλη η αίσθηση καθαριότητας.

Τζενάκι μου υπομονή κι ελπίζω να στρώσουν τα πράγματα.

Μαγειροπαρεάκι φιλάκια σας στέλνω και τα ξαναλέμε..... 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια...αυτες τις μερες εχει καλο καιρο εδω..Η μικρη καλυτερα στον παιδικό αρχιζει κ τρωει σιγα σιγα...ειμαι κ σε φαση αλλαζω τα ρουχα στις ντουλαπες σιγα σιγα πλυσιμο σιδερωμα χαμος..στα συρταρια τα  ρουχα τα τακτοποιω κυλινδρικα ειναι πιο ομορφα κ εχει περισσότερα χωρο

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 εχετε βαψιματα.;.χαμος θα γινεται αλλα μετα θα ειναι ωραιο το σπιτι...ελπιζω να εισαι καλύτερα απο. τον πονοκέφαλο

@ggeny τι γίνεται στη δουλεια;τοσο χαλια;

Μαγειρικα σημερα κοτόπουλο με.ρυζι χτες κ προχτες μακαρονια με.κιμα αύριο λέω γεμιστα εχω κ δουλειες εξωτερικες

Link to comment
Share on other sites

Λιάνα μου ήμουν σίγουρη ότι η μικρούλα σου θα προσαρμοζόταν στον σταθμό. Θέμα χρόνου ήταν.... Μπράβο σας!

Όντως με τα βαψίματα γίνεται ένας χαμός στο σπίτι αλλά φέτος ειδικά έχω δρομολογήσει αλλαγές σε όλα σχεδόν τα δωμάτια. Οπότε όταν με το καλό τελειώσουμε θα έχουμε ένα διαφορετικό σπίτι! Ήδη στο παιδικό μπήκαν καινούρια κρεβάτια και αλλάξαμε και την διαρύθμιση των επίπλων.

Μακαρόνια θα ζητήσω από την πεθερά μου να μαγειρέψει αύριο για να φάνε τα παιδιά κι εμείς. Σχολάω αργά απόψε και όταν θα φτάσω σπίτι θέλω να σιδερώσω κάτι ρούχα και την κουρτίνα του παιδικού. 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Καλό μήνα, έστω και λίγο καθυστερημένα.

Ψύχρανε για τα καλά το βράδυ και νωρίς το πρωί. Χτες εγώ πάντως έβγαλα το παπλωματάκι μας και κοιμήθηκα σαν πουλάκι! 

On 2/10/2017 at 8:40 ΠΜ, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Καλημέρα παρεάκι, καλό μήνα και καλή εβδομάδα!

Χτες εδω ειχε πολύ ωραια μέρα μετά πο αρκετό καιρό κι έτσι πηγαμε με τα παιδια κι άλλη παρέα μια βολτούλα να μαζέψουμε ήλιο. Βεβαια πρωι και βραδυ έχει κρύο αλλά δεν πειράζει. Εγω για βροχη δεν μιλάω γιατι ζουμε πολύ με αυτήν κι έχουμε συνηθίσει. Σημερα έχω τρομερό πονοκεφαλο.

Ιωάννα μου καλά να περάσετε και να ξεκουραστείτε. Που θα παει θα οργανωθείς κι εσύ. Κι εγω πρεπει να κανω τη δευτερη δοση του εμβολίου στον μικρό αλλά καθως μπορώ να παω μονο πρωι στη γιατρο πρεπει να το κανονισω. 

Λιανα τι ωραια που συνηθιζει η μικρη, Ειδες που όλα πανε καλά;

Νινα τα ειδα τα κατορθώματα σου. Ποτε θα έρθεις απο εδώ να μας φτιαξεις τιποτα; Πότε θες; πές το και έγινε!

Αγγελική εγω εχω να φαω καρμποναρα παρα πολύ καιρο γιατι αντιδρουν οι υπολοιποι αν και δεν έχω καταλάβει γιατι. Μήπως να τους την κάνεις μία μέρα, να δουν τι εννοείς?!

Το Σαββατο φαγαμε μπιφτεκια και λουκάνικα με πατατες στο φουρνο και χτες ψαρια, φαγκριά και γλώσσες, τηγανιτά με σαλάτα μαρουλι. Για σημερα σπανακορυζο που το έχω επιθυμήσει αν και με σπανακι κατεψυγμένο γιατι αυτο που έβρισκα φρέσκο δεν ήταν καθολου καλό. Ειχα βαρεθει ομως να τρωμε τα ιδια και τα ιδια κι έτσι πηρα την απόφαση. Καλά έκανες... μία χαρά είναι και το κατεψυγμένο!

Φιλια

 

On 2/10/2017 at 9:15 ΠΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλό μήνα!

Ψύχρανε ο καιρός κι ελπίζω να αλλάξει αυτό γιατί δεν θέλω ακόμη να φορέσω μακρυμάνικα!!! Ο μικρός μου με το ζόρι φόρεσε σήμερα μακρύ παντελόνι φόρμας. Μέχρι χτες ήταν με τις βερμούδες. Χώρια το ότι ξεκίνησε ο άντρας μου να βάψει το σπίτι σιγά σιγά και γίνεται ένας πανικός. Το τελευταίο πράγμα που θέλω είναι να έχω και τα κουτιά με τα χειμωνιάτικα μέσα στην μέση... για να μην μιλήσω για το πλύσιμο και το σιδέρωμα..... Ωχ αρχίσατε βαψίματα? Καλό κουράγιο! Δεν νομίζω ότι θα αρχίσετε ακόμα τα χειμωνιάτικα εκεί... έχετε καιρό ακόμα. Εγώ έχω αρχίσει να τα βγάζω, γιατί δεν παλεύεται αλλιώς η πρωινή και η βραδινή δροσιά...

Στα μαγειρικά μας τώρα... Σάββατο μεσημέρι αυγουλάκια ομολέτα ή μάτια με πατατούλες τηγανιτές και ντοματοσαλάτα. Το βράδυ έψησα στον φούρνο εξοχικό και φάγαμε με λίγες πατατούλες τηγανιτές και σαλατούλα. Την Κυριακή το μεσημέρι φάγαμε στην πεθερά μου αρνάκι στον φούρνο με πατάτες. Για σήμερα δεν μαγείρεψα γιατί έμειναν κάτι υπόλοιπα από το Σαββατοκύριακο. Για αύριο θα φτιάξω μοσχαράκι κοκκινιστό.

Μαγειροπαρεάκι θα τα ξαναπούμε και πιο μετά γιατί έχω δουλίτσα....

Τζένη με την δουλειά είμαι μία χαρά... έχω μάθει και αρκετά πράγματα που με βοηθάνε, αλλά έχει ένα περίεργο κλίμα τελευταία... ίσως επειδή έχει αρκετό πανικό, οι παλιότερες κοπέλες αγχώνονται πάρα πολύ και γίνονται πολλά λάθη επίσης....εγώ προσπαθώ να κρατάω αποστάσεις και με βοηθάει ότι είμαι σε άλλο χώρο. Εσύ εξακολουθείς να ζορίζεσαι,ε? Πάντως αυτό το πράγμα, να θέλουν να σου βγάλουν το λάδι, αντί να πάρουν ένα άνθρωπο παραπάνω, δεν το καταλαβαίνω!

Liana εδώ να δεις τι χαμός γίνεται με τα ρούχα! Απλώστρες μέσα και έξω, ρούχα χειμωνιάτικα και καλοκαιρινά.. άσε, δε σου λέω τίποτα! Αύριο θέλω να πλύνω και τα καλοκαιρινά παπούτσια να τα φυλάξω και ευτυχώς που θα έχει καλό καιρό, να στεγνώσουν γρήγορα!

Αυτή την βδομάδα φάγαμε ψαρόσουπα, γεμιστά, κοτομπουκιές με μπρόκολο, κοραλάκι με σάλτσα, ρεβύθια και χούμους. Κορίτσια τις κοτομπουκιές τις έχουμε ξανασυζητήσει πόσο εύκολα γίνονται... εγώ έκανα το εξής: αφού έκοψα το φιλέτο στήθος σε μπαστούνια, τα πέρασα από χτυπημένο αυγό και γαλέτα, όπου είχα βάλει μέσα αλάτι, πιπέρι, καπνιστή πάπρικα και τζίντζερ... έγιναν πεντανόστιμα! Αύριο θα φάμε την υπόλοιπη ψαρόσουπα και την Κυριακή κουτσομούρες με σκορδαλιά και χόρτα, αν βρω στην λαϊκή.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια! Γυρισαμε κι εμεις την Πέμπτη. Ειχα κουπονια κοινωνικου τουρισμου και δεν μπορουσα να παω πουθενά το καλοκαίρι γιατι μονο τη βδομάδα του 15αυγουστου κλεισαμε. Πηγαμε με την κολλητη μου και το γιο της και περασαμε τελεια και φαγαμε του σκασμου. Στη δουλειά εγινε χαμος 3 αντρες και δεν τα καταφεραν. Ευτυχώς μας εκανε πολυ καλο καιρο. Πηγαμε και μεχρι Μέτσοβο. 

Απο οτι διαβασα ολες ειστε στο τρεξιμο μακαρι να μπορουσαμε να ρίξουμε λιγο τους τονους. 

Αυριο εχει κανει η μαμα φασολαδα και θα μου στειλει και το παιδι θα φαει γαυρακι. Εκανα και κατι κουλουρακια βανιλιας για τον καφε, πολυ ωραια βγηκανε. 

Ωρα να ξαπλωσουμε εχει τρέξιμο η αυριανη μερα. Σας φιλω ολες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλέ που χαθήκατε; Έχει πέσει πολύ τρεξιμο ε;

Εγω χτες δεν ηρθα στη δουλεια, πηγα τον μικρο να κανει τη δευτερη δοση του εμβολίου της ιλαράς και περασα κι απο το σχολείο της μικρης για ενημέρωση αλλά μου ειπαν οτι θα κάνουν και την Πεμπτη. Να δουμε αν καταφέρω να παρω άδεια και τοτε. 

Ιωαννα μου χαιρομαι παρα πολύ που περασατε ωραια. Τα Γιαννενα ειναι πολύ ωραια πόλη. 

Νινα πως πανε οι πονοκέφαλοι; Κι εμενα αυτο με εκνευριζει τα τελευταια χρόνια: να κάνεις τη δουλεια 5 ανθρώπων. Και ισχύει σε πολλούς τομεις. 

Λιανα ήμουν σίγουρη οτι η μικρή θα προσαρμοζόταν. Τα χειμωνιάτικα των παιδιων τα είχα πλύνει τα περισσότερα και τα σιδερωνω σιγα σιγά παράλληλα με τα τρέχοντα. Επειδη ομως κι εδω εχει ψυχρανει πολύ ο καιρός χτες μαζεψα οριστικά τα καλοκαιρινά. Τα δικά μου καααποια στιγμή θα γίνουν.

Μαγειρικά το Σαββατο είχαμε γίγαντες και σπανακοπιτα, την Κυριακή μουσακά που φαγαμε και χτες και το βραδυ εκανα κοτομπουκιτσες όπως είχε πει η Τζενη. Για σημερα σουπιτσα που παει και με τον καιρο. Γενικά έφτιαξα διαφορα φαγητά γιατι έστειλα πακετάκι στον συζυγο.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..χαθηκα στο τρέξιμο δουλειες πολλες..η μικρή καλυτερα καθεται στον παιδικο λιγο κλαιει το πρωι

Μαγειρικά αυτη τη βδομαδα φαγαμε κοτοπουλο με ρυζι μουσακα μπιφτέκια.με.πατατες μακρονια μοσχαρι κοκκινιστο κ σημερα σπανακορυζο

Σημερα εκανα κ στη μικρη μ τη δεύτερη δόση το εμβολιο της ιλαρας..κλαψαμε λιγο

Ο καιρος εδω πρωι βραδυ έχει ψυχρα και το μεσημέρι ζεσταίνει

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι! Που χαθηκατε; Συμβαινει κάτι;

Λιανα χαιρομαι που ολα πανε καλά με τη μικρη. Να αισθανεσαι κι εσυ καλύτερα. Κι εγω του εκανα την προηγουμενη εβδομαδα το εμβολιο.

Μαγειρικά απ'οσο θυμαμαι ειχαμε τις προηγουμενες ημερες αρακά, ψαρακια με κουνουπιδι, κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες και για σημερα μακαρονάδα απλή, σκέτη.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Μας έχουν κάνει κάποιες αναβαθμίσεις στο πρόγραμμα που δουλεύουμε και αυτές τις μέρες κάνουμε συνέχεια τεσταρίσματα για να δούμε ότι όλα δουλεύουν καλά. Αυτός είναι και ο λόγος που χάθηκα αυτές τις μέρες...

Σήμερα είμαι με πονοκέφαλο και πριν από λίγο χαπακώθηκα. Να δω πως θα βγει η μέρα...

Γεμιστά έχει το μενού μας σήμερα.

Φωτεινή τι όλα καλά με την μικρή σου? Από καιρό τι λέτε? Εδώ πάντως έχει ωραίες μέρες!

Λιάνα χαίρομαι που η μικρούλα σου προσαρμόζεται. Θα έχει κάνει σίγουρα και νέους φίλους.

Μαγειροπαρεάκι θα τα ξαναπούμε όταν βρω ευκαιρία.

Φιλάκια!

 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...