Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσακια τι κάνετε;

Εμεις οπως τα ξερετε,τρεξιμο ,τρεξιμο κ τρεξιμο ! Το νεο ειναι πως την Πεμπτη εχουμε γεννητουρια,θα γινω θεια παλι !! 

Ειμαστε ολοι μια χαρα, πιστευω να μπορεσω καποια στιγμη να γραψω αναλυτικα.

Μαγειρικα σημερα φαγαμε αρακα με πατατες κ καροτα κ για αυριο εχω ζυμωμενα απο το Σαββατο μπιφτεκια να τα κανω με πατατες κ θα βρασω κ μπροκολο.Τα εχω στην συντηρηση απο το πρωι ,οποτε θα ειναι ετοιμα.

Χτες εκανα κ μια δοση κουκις γιατι αυτα του Σαββατου εξαφανιστηκαν κ μια μηλοπιτα με ζυμη κεικ.Στο μεγαλο μου δεν αρεσε κ τοσο -το ηξερα- γιατι την προτιμα με τριφτη ζυμη ταρτας . Να ειναι καλα Αγγελικη μου ο συζυγος για την συνταγη για την ζυμη ταρτας,με εχει σωσει !

φιλια πολλα πολλα πολλα σε ολες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα! Πως μου ειστε;

Αγγελική ολα καλά με τα παιδια. Αναδιοργανωση στη δουλεια ε; Τα βαψιματα στο σπιτι τελείωσαν;

Τζενη με το καλό το νέο ανηψάκι! Το τρεξιμο δεν λεει να ηρεμησει ε;

Εμεις ενταξει την παλευουμε. Συνηλθε αρκετα ο παππους αρρωστησε η γιαγια. Αυριο που ειναι αργια για εμάς θα φυγουμε με τα παιδια και θα παμε στο χωριο του άντρα μου όπου εχουμε ενα γαμο το Σαββατο. 

Μαγειρικά ειχαμε σουπίτσα κι έφτιαξα για χτες το βραδυ αρνάκι στο φουρνο με πατατες που ήρθαν κατι συγγενεις κι έχει περισσέψει και για σήμερα.

Φιλακια και καλά να περνατε!

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Ρολό στον φούρνο με πατάτες και γεμιστά από προηγούμενες μέρες θα φάμε σήμερα.

Τζενάκι μου υποδεχτήκατε το νέο μέλος? Να είναι γερό και καλότυχο!

Φωτεινή μου περαστικά στην γιαγιά σας! Σηκώνεται ο ένας και πέφτει ο άλλος... υπομονή!

Με τα βαψίματα τελειώνουμε. Έχει μείνει η κουζίνα. Πιστεύω ότι μέσα στο Σαββατοκύριακο το σπίτι θα έχει μαζευτεί. Στην δουλειά όντως έχουνε αναδιοργάνωση σε όλα τα επίπεδα. Θα μετακομίσουμε σε άλλο σημείο της υπόγας μεν αλλά ποιο ανοιχτό δε. Για να δούμε τι θα δούμε κι εκεί....  Καλά να περάσετε στον γάμο! Ελπίζω να σας κάνει και καλό καιρό για να το ευχαριστηθείτε!

 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...καλοκαιρι εχουνε εδω..το μεσημερακι κανει ζεστη

Λοιπον ειμαι πολυ χαρούμενη η μικρή καθεται μια χαρά στον παιδικό σήμερα με χαιρέτησε κιολας χωρίς κλάμα..το εζησα κ αυτο χαχα...τρωει κιόλας

Τζένη με το καλο το ανιψακι

Φωτεινη περαστικα στους παππούδες σου

Αγγελική άντε ωραια μαζευεστε σιγα σιγα

Μαγειρικα ειχαμε σπανακορυζο μοσχαρακι κοκκινιστό μπριζολες πατατες κ σημερα παστίτσιο..κ μου λεει η μικρη τι φαγητο εχουμε;λεω παστιτσιο..κ λεει ντε πασιτο;χαχα οχι λεει αυτο είναι τραγούδι οχι φαγητο αλλα μοιαζει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Φακές έχει σήμερα το μενού μας.

Παρασκευή σήμερα και με περιμένει ένα κουραστικό Σαββατοκύριακο αφού χτες το βράδυ τελείωσε με τα βαψίματα ο άντρας μου κι εγώ έχω να κάνω ντουλάπια στην κουζίνα, να πλύνω, σιδερώσω και κρεμάσω κουρτίνες κουζίνας και σαλονιού. Έχω και τα άπειρα ασιδέρωτα ρούχα.... Και σκούπισμα, ξεσκόνισμα και σφουγγάρισμα το υπόλοιπο σπίτι... Αλλά δεν πτοούμαι... θα στείλω για τις εξωτερικές δουλειές μπαμπά και γιό κι εγώ σιγά σιγά θα ξεκινήσω από σήμερα το απόγευμα.

Λιάνα μου ήμουν σίγουρη ότι η μικρούλα σου θα προσαρμοζόταν! Τώρα απολαύστε τις όμορφες στιγμές που θα μοιράζεται μαζί σας από το σχολείο. Να μου την φιλήσεις!

Μαγειροπαρεάκι σας αφήνω για την ώρα ... αν δεν τα ξαναπούμε εύχομαι σε όλες καλό Σαββατοκύριακο!

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια.

Τι γίνεστε; αραιώσαμε λιγάκι τελευταία ή μου φαίνεται; Και εγώ λιγάκι με  την δουλειά και ότι άλλο προκύπτει, τρέχω και δεν προλαβαίνω και πολλά πολλά. Καλά να είμαστε, να τρέχουμε.

Τζένη με το καλό το νέο ανίψι! Πώς πήγε η γέννα; Κούκις, μηλόπιτα διαβάζω... από όλα τα καλά!

Αγγελική τελειώσατε επιτέλους με το σπίτι. Πώς σου φαίνεται; Αλλάζει η διάθεση με τέτοιες αλλαγές. Βέβαια θα το απολαύσεις όταν θα ξεκουραστείς από τα μαζέματα, που είναι και πολλά τώρα!

Λιάνα σε λίγο καιρό η μικρή μπορεί και να μη σε χαιρετάει καν, τρέχοντας να μπει στο σχολείο.. το φαντάζεσαι;

Φωτεινή σηκώνεται ο παππούς, πέφτει η γιαγιά; δύσκολα πράγματα! πώς πήγε ο γάμος;

Εμείς σήμερα είχαμε στο πάρτυ γενεθλίων της βαπτιστήρας και το καταευχαριστήθηκε! Όπως και εμείς, ειδικά όταν την βλέπω να χαίρεται! Κατά τα άλλα τα μαγειρικά, τώρα τρώω τα σπανακοπιτάκια που έφτιαξα προχτές και γενικώς δεν έκανα και κάτι ιδιαίτερο... φασολάδα, μακαρόνια με κιμά, σαρδέλα στο φούρνο και ένα κέικ κακάο. Για αύριο έχω παστίτσιο (από κατάψυξη) και θα φτιάξω πιλάφι με σάλτσα για την Τρίτη. Έχω βγάλει και γαλοπούλα να την κάνω κοκκινιστή, που μάλλον θα την συνοδέψω με μακαρόνια. 

Φιλιά σε όλους και καλή εβδομάδα να έχουμε.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Νινα να χαιρεσαι την βαφτιστήρα σου! Να ειναι πολυχρονη και να έχετε παντα όμορφη σχέση!

Λιανα πολύ χαιρομαι που η μικρη προσαρμοστηκε τοσο καλά. Σε λίγο θα δεις που θα σου λεει ιστοριες και κυριως που θα σου μιλάει για τις γιορτες και θα σου λεει και τραγουδακια. Τι αστειο αυτο με το παστιτσιο. Τα δικά μου έχουν ακουσει και τη διασκευη "θες παστιτσιο" και το λενε συχνα κακαριζοντας απο τα γελια.

Αγγελική όλο ανακατατάξεις είσαι αυτο το διαστημα. Παλι καλά που πας σε καλύτερο σημείο της υπόγας. Πολύ ωραια η ανανέωση στο σπιτι αν και συνεπάγεται δουλειες. 

Εμας ευτυχως μας έκανε πολύ καλό καιρο στο ταξιδι. Περασαμε ωραια, ο γαμος ήταν πολύ ωραιος. Τα παιδια το κατευχαριστήθηκαν. Για φαγητο δεν μιλάω αφου άλλοι μαγειρευαν. Για σημερα αρακάς από την καταψυξη.

Απο το Μαιο μηνα καποιος απο τους δυο παππουδες ειναι άρρωστος. Αναμενομενο λογω της ηλικιας τους αλλά πραγματικα με έχει καταβαλει κυριως ψυχολογικά γιατι δεν προσεχουν και δεν ακουνε καθολου. 

Φιλια και παντα υγεια και χαρες να έχουμε στα σπιτια μας!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα να εχουμε. Σημερα τρωμε φακες! Σ/κ ειχαμε παει Σπαρτη εκδρομουλα ωραια περασαμε.

Τζενη να σας ζησει γερο να ειναι! Πηγαν ολα καλα?

Φωτεινη πως περασατε? Η γιαγια ειναι καλα?

Αγγελικη θα κουραστηκες αλλα θα εγινε πολυ καλο το σπιτι, χρειαζονται οι αλλαγες.

Νινα κι εσυ στα τρεχαματα ε? δεν πειραζει ας ειμαστε καλα

Εβιρι πως εισαι? Προσαρμοστηκατε?

Λιανα ολα καλα με το παιδι ε? Ειδες θα γινοταν κι αυτο

Εγω ειμαι αρκετα χαρουμενη γιατι κερδισα στο θεμα της παλιας δουλειας εξωδικαστικα και χωρις να πληρωσω τιποτα. Εκλεισε το ζητημα ευχαριστα. Εδωσαν αυτα που επρεπε, πληρωσαν και το δικηγορο και ολα καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρεάκι και καλή εβδομάδα!

Σήμερα το μενού μας έχει μελιτζάνες στον φούρνο με πατατούλες. Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε λαβράκια που είχε ψαρέψει ο μπαμπάς μου από την Εύβοια και το βράδυ ανοίξαμε την ψησταριά μας και ψήσαμε σουβλάκια χοιρινά, κοτόπουλου και κεμπάπ. Τα συνοδέψαμε με τζατζίκι, πατάτες τηγανιτές και πιτούλες. Την Κυριακή το μεσημέρι φάγαμε στην πεθερά μου μπουτάκια κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες. Είχε φτιάξει και ρολάκια μελιτζάνας και κρέπες.

Νινάκι μου να χαίρεστε την βαφτιστήρα! Άντε και στις χαρές του γάμου της! Όσο για το σπίτι έχεις δίκιο... τα μαζέματα είναι πολύ κουραστικά! ¨Ολο το Σαββατοκύριακο ασχολιόμασταν με την κουζίνα. Βρήκα ευκαιρία και ζήτησα από τον άντρα μου να κατεβάσει τα φύλλα των ντουλαπιών για να καθαριστούν καλά. Και με την ευκαιρία άδειασα και τα ντουλάπια και τα καθάρισα. Ευτυχώς με βοήθησε πολύ ο άντρας μου γιατί σκεφτήτε ότι είχα και να διαβάσω τον μικρό αλλά και να σιδερώσω τον Όλυμπο και τον Κίσσαμο που έχουν μαζευτεί!!!!!!! Κάτι έκανα, αλλά η στοίβα ξαναμεγάλωσε καθώς έβαλα και 3 πλυντήρια. Μαγεία!!!  

Φωτεινή να ζήσει το ζευγάρι! Χαίρομαι που περάσατε όμορφα! Όντως το σπίτι μας δείχνει όμορφο! Που να κρεμάσω και τις κουρτίνες σε σαλόνι και κουζίνα....

Ιωαννάκι ο καιρός του Σαββατοκύριακου ήταν ιδανικός για εκδρομή! Χαίρομαι που περάσατε καλά! Όσο για την παλιά σου δουλειά νομίζω ότι η υπομονή και η επιμονή σας σας αντάμειψε! Πάντα καλά από εδώ και μπρος....

Πολλά φιλιά και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι μας!

 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσακια μου  τι κανετε;

Καλη εβδομαδα να έχουμε !!!

Ιωαννακι μπηκα κ επεσα πανω σε σουπερ ευχαριστα νεα, επιτελους μπραβοοοοοο !!!

Φωτεινη μου να σας ζησουν !! Εχεις δικιο για το θεμα αρρωστιας, ετσι κ εμεις εδω κ ενα εναμιση χρονο μετα το ποδι του μπαμπα και το πρωτο χειρουργειο της μαμας ειμστε σε περιεργη φαση.

Αγγελικη μου μετακομιση διαβαζω,ελπιζω να ειστε καλυτερα.Εγω την εχω δερι πολυ χαλαρη ακομα τιποτα δεν εχω κανει απο γενικη για να στρωσω,το εχω ακομα καλοκαιρι !

Νινακι να σας ζησει η βαφτιστηρα,γερη κ ευτυχισμενη να ειναι στην ζωη της !

Λιανα πολυ ευχαριστα τα νεα της προσαρμογης της μικρουλας σου, μπραβο! 

Γεννηθηκε η ανιψουλα,ολα καλα ! Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες !

Στο γραφειο σημερα τελειωσα ενα πολυ μεγαλο εργο κ μου εφυγε ενα βαρος.Συνεχιζει βεβαια το τρεξιμο αλλα στα συνηθισμενα.Οποτε απο αυριο πιστευω να τα ξαναλεμε καθημερινα !

Εμεις σημερα τρωμε περισυεματα απο το ΣΚ. Για αυριο θα κανω πιτσα.

Κοριτσια για πειτε καμια ιδεα για φαγητο για τραπεζι.Θα κανουμε το Σαββατο τραπεζι λογω της γιορτης του μεγαλου σε 3 ζευγαρια με τα παιδια τους κ εχει κολλησει το μυαλο μου !

Εβιρουλα μας που εισαι ? ολα καλα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σας ζήσει η μπουμπού σας Τζενάκι μου!

Σχετικά με το τραπέζι μπορείς να φτιάξεις ρολό κοτόπουλο που θα το συνοδέψεις με πατατούλες φούρνου και ρυζάκι. Μπορείς επίσης να πάρεις από τον χασάπη και εξοχικό που το έχουν έτοιμο σε σακούλες ψησίματος. Το δικό μας το χασάπικο έχει τέτοια και μου έχει λύσει τα χέρια πολλές φορές.

Σχετικά με την μετακόμιση θα είναι μεγαλύτερος ο χώρος που θα πάμε αλλά θα είναι και πάλι στην υπόγα.... Θα σας πω πως θα είναι από μεθαύριο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

Κοριτσια ελεγα να κανω χοιροινο με πατατες στο φουρνο λεμονατο κ να βαλω κ μια σακουλα κοτοπουλο εξοχικο.Αν το ψησω πρωτα το κοτοπουλο θα γινει πολυ χαλια μετα; 

Ελεγα το κοτοπουλο να το κανω οπως το ρολο που παιρνουμε , θα παρω φιλετο απο μπουτι θα βαλω τα αναλογα μπαχαρικα κ μουσταρδα κ μαζι πιπεριες χρωματιστες,ζαμπον-μπεικον κ τυρι κ ισως λιγη ντοματα. Αν το αφησω κλειστω στην σακουλα κ μετα στο τεος το ξαναβαλω λιγο μεσα στο φουρνο λετε να μην ειναι καλο; 

Εχω το χοιρινο σαν ενα φαγητο αλλα ελεγα ακομα ενα κ θα κανω κ παστιτσιο που τρωνε τα παιδια να μεινει κ για την Κυριακη.

Χτες ηταν δυσκολο απογευμα.Γυρισα σπιτι κ το παιδι ηταν πτωμα. Δεν ειχε ξεκουραστει την Κυριακη κ δεν μπορουσε να διαβασει,δεν λειτουργουσε.2 ωρες καναμε  για 3 ασκησεις που τις αντιστοιχες το Σαββατο τις εκανε σε 10 λεπτα. Μιλησαμε μετα κ του εξηγησα πως δεν υπαρχει περιπτωση αλλη Κυριακη να μην ξανακοιμηθει το μεσημερι. Εχει ολο το ΣΚ αγωνες συν το διαβασμα κ μετα οταν κοιμαται το μεσημερι 2-3 ωρες δεν μασαει χαλαρωνει.Προχτες ομως ειχε κ την μικρη κ ξεμυαλιστηκε κ χτες το λυπηθηκα.

Για φαγητο εκανα πιτσα κ με λιγο ζυμαρακι που περισεψε εψησα τηγανοψωμα.

Για αυριο εβγαλα το πρωι να ξεπαγωσω φασολακια.

Αγγελικη θα ειναι πολυ καλυτερα αφου θα εχει μεγαλυτερο χωρο.Δεν θυμαμαι αν σας το ειπα , αρχες καλοκαιριου μετακομισαμε κ εμεις σε ενα χωρο μεγαλο γυρω στα 55 ατομα.Με ειχε πιασει απελπισια.Ειχα ομως αδικο γιατι τελικα ντρεπονται να φωναζουν ,εχουν κανει παρατηρηση κ οι διευθυντες κ ειναι πιο ησυχα απο το αλλο γραφειο που ειμασταν 15. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Κοτόπουλο κοκκινιστό στον φούρνο έχει σήμερα το μενού μας. Θα το συνοδέψουμε μάλλον με πουρέ.

Τζενάκι εμείς δεν είχαμε θέμα φασαρίας.  6 είμαστε εδώ, 6 θα είμαστε και στον άλλο χώρο. Το θέμα μου είναι ότι είναι υπόγειο και δεν βλέπεις έξω... αλλά τουλάχιστον θα είμαστε πιο ανοιχτά.

Μια χαρά νομίζω θα βγει το κοτόπουλο. Αν παραμείνει στην σακούλα δεν θα έχει θέμα.

Τι ώρα κοιμάται το βράδυ ο μικρός? Ο δικός μου 8,30 το αργότερο 9 είναι στο κρεβάτι του. Αν τον βάλω να κοιμηθεί το μεσημέρι δεν υπάρχει περίπτωση να κοιμηθεί τόσο νωρίς το βράδυ. Τις Κυριακές το μεσημέρι τις αφιερώνουμε στο διάβασμα και στο μαγείρεμα.

Εβιράκι που είσαι?????

Μαγειροπαρεάκι σας φιλώ, πάω να βάλω κανένα πράγμα σε κούτα......


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...