Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Φασολάκια έχω μαγειρέψει για σήμερα.

Οι ωραίες μέρες συνεχίζονται και πολύ μου αρέσει! Στεγνώνουν και τα ρούχα! ( Καθένας με τον πόνο του! )

Φωτεινή ούτε κι εγώ είχα ξαναφάει κοτόπουλο με σπανάκι και χθες που το δοκίμασα ήταν μούρλια! Είχε βάλει και φετούλα η πεθερά μου στο ταψί ... κόλαση!

Αφροδίτη έχω ένα θέμα αλλεργίας που με χτυπάει στο αναπνευστικό αλλά εδώ και 3 χρόνια κάνω ανοσοθεραπεία κι έχω δει αισθητή βελτίωση! Κάτω από άλλες συνθήκες με τις υγρασίες που είχαμε τις τελευταίες μέρες, θα ήμουν τουλάχιστον μπουκωμένη και θα είχα βήχα. Μέχρι στιγμής όμως είμαι μια χαρά! Φτου φτου μην το ματιάσω!

¨Οσο για την κορούλα σου μην ανησυχείς, έτσι κάνουν πολλά παιδιά. Μεγαλώνοντας θα αλλάξει.

Μαγειροπαρεάκι σας ΄καλημερίζω και πάω να συνεχίσω την δουλίτσα μου....  


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κοριτσια!τι κανετε?

εχει κρυωσει και εδω ο καιρος αλλα έχει ηλιο!εγω ευτυχως εχω στεγνωτηριο και με εχει σωσει το χειμωνα με τα ρουχα!

Αγγελική η αλλεργιες είναι δυσκολο πράγμα και η μαμα μου έχει και η κορη μαλλον... αλλα η κόρη μου βγάζει εξανθηματα που μοιάζουν με τσιμπηματα απο καποιο έντομο π.χ. και ξύνεται... στα ακρα  χερια η ποδια 1 με 2 κοκκινιλες πιο έντονα την ανοιξη και καλοκαιρι...της εκανα εξετασεις αιματος αλλα δεν δείχνει κατι αξιόλογο..και σκεφτομαι να την παμε σε αλλεργιολόγο να κάνει τα τεστ...απλα δεν ξερω αν θα συνεργαστεί γι αυτό το καθυστερώ...ειναι ευχαριστω που παει καλα η θεραπεια σου..μπραβο...

Φωτεινη σίγουρα ο καθένας ξερει τα δικά του και ολοι αντιμετωπίζουμε προβλήματα κατα καιρους..αλλοτε πιο σοβαρα και αλλοτε λιγοτερο..αλλα πρεπει να σκεφτομαστε θετικα και να προχωραμε...ωραιοι οι λαχανοντολμαδες!!!

εμεις σήμερα θα φαμε ψαροσουπα με ψαρακι που ψαρεψε ο μπαμπας μας!!!και εφτιαξα και ενα κεικ βανιλια σοκολατα το κλασικο!

χθες το βραδυ ανεβηκαμε χωριο και φτιαξαμε καριοκες σε σχημα αστερι και γλασαραμε με ασπρη κουβερτουρα και τρουφα γιατι την Παρασκευη εχει γενεθλια ο ανιψιος του αντρα μου, το παιδακι της αδερφης του γινεται ενός έτους και σημερα η ανιψια του, η κορη του αδερφου του γινεται 8 χρονών...(παραλιγο να γεννηθουνε την ιδια μερα με 7 χρονια διαφορα) οποτε θα παμε σε δυο παρτυ αυτες της μερες..η κορη μου ειναι χαρουμενη!!!

Φιλια σε ολες!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρεάκι!

Λίγο από όλα έχει το μενού μας σήμερα. Έτσι χθες μου έμεινε χρόνος και σιδέρωσα λιγάκι τα άπειρα που έχω! Χαμήλωσε το βουνό αλλά αναμένεται να ψηλώσει εκ νέου καθώς στεγνώνουν 2 πλυντήρια....

Αφροδίτη πόσο είναι η μικρούλα σου? Συνήθως τα δερματικά τεστ δεν προκαλούν κάποια ιδιαίτερη ενόχληση όταν γίνονται. Αλλά θα πρέπει, όσο θα περιμένετε να δράσουν, να μην τα ξύσει καθόλου. Αν βρεις και παιδοαλλεργιολόγο ακόμη καλύτερα...

Ποιος την χάρη της μικρούλας σου με τα πάρτυ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Καλημέρα μαγειροπαρεάκι!

Λίγο από όλα έχει το μενού μας σήμερα. Έτσι χθες μου έμεινε χρόνος και σιδέρωσα λιγάκι τα άπειρα που έχω! Χαμήλωσε το βουνό αλλά αναμένεται να ψηλώσει εκ νέου καθώς στεγνώνουν 2 πλυντήρια....

Αφροδίτη πόσο είναι η μικρούλα σου? Συνήθως τα δερματικά τεστ δεν προκαλούν κάποια ιδιαίτερη ενόχληση όταν γίνονται. Αλλά θα πρέπει, όσο θα περιμένετε να δράσουν, να μην τα ξύσει καθόλου. Αν βρεις και παιδοαλλεργιολόγο ακόμη καλύτερα...

Ποιος την χάρη της μικρούλας σου με τα πάρτυ!

Ειναι 5,5 χρονων!γενικα ειναι ενα παιδι συνεργασιμο και ησυχο θεωρω οτι μπορει να συνεργαστει!εκτος αν την πιασει το πεισμα εκει δεν της αλλαζεις γνωμη με τιποτα!την τελευταια φορα που της πηραμε αιμα δυσκολευτηκαμε γιατι ειναι μεγαλη και δεν μπορεις να την ξεγελασεις και δεν ηθελε..και κακα τα ψεματα ποναει οποτε την κρατουσαμε και η δυο και δεν ηταν και οτι καλυτερο!στεναχωρηθηκα και στρεσαριστηκα και εγω μαζι της...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..τι κανετε;

Αγγελική εχει ηλιο κ φυσαει λιγο ναι ναι δικιο.εχεις να.στεγνωσουν τα ρουχα..το εκμεταλλεύομαι κ βαζω πλυντήρια..

Αφροδιτη τι ωραια που θα πατε σε παρτυ..χαιρεται κ η μικρούλα ..αχ καριοκες αγαπημενο γλυκακι

Μαγειρικα το Σάββατο μοσχαρακι κοκκινιστό με πατάτες την Κυριακή πηγαμε παιδοτοπο κ μετα στην πεθερα μ ειχε μπαμιες με κοτόπουλο κ πρασοσελινο Δευτέρα φακες,Τρίτη μακαρονια με κιμα κ φαγαμε κ χτες κ σημερα κοτόπουλο με κριθαράκι

Φευγω να παω να παρω τη μικρη απο το σχολειο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κοριτσακια μου τι κάνετε;

Λιανα με το καλο το μωρακι !! Να σας ερθουν ολα οπως τα εχετε σκεφτει απο ολες τις αποψεις . Ειναι δυσκολο για εμας που δεν εχουμε καθολου βοηθειες αλλα θα τα βγαλουμε περα ,δεν μασαμε!

Αφροδιτακι να σας ζησουν τα ανιψια,να τα χαιρεστε ! Δεν εχω ξανακουσει καριοκες με λευκη σκοκολατα,πες μας πως ειναι γευστικα ! Ποιος την χαρη της την μικρη με τοσα παρτυ !

Φωτεινη απιστευτο μου φαινεται με την κορη σου,πραγματικα μεταλλαξη ομως !! Αυτα διαβαζω κ παρηγορουμε για τον δικο μου , κουραστηκα . Υπομονη για τα αλλα θεματα κ προσπαθησε οσο μπορεις αν και δεν ειναι ευκολο το ξερω, τουλαχιστον να μην σε παιρνει απο κατω ! Θα ερθεις καθολου Αθηνα τις γιορτες ;

Αγγελικη πολυ καλα τα αποτελεσματα της θεραπειας σου μπραβο !! Τουλαχιστον ο καυστηρας διορθωθηκε τωρα που δεν ειναι κ μεγαλα τα κρυα κ ειναι σε ετοιμοτητα για οταν χρειαστει ! Κ εγω πρωτη φορα ακουω σπανακι με κοτοπουλο,ενδιαφερον.

Εμεις σημερα μακαρονια φουρνου με σαλτσα τυρια κ αλλαντικα. Χτες γεμιστα,προχτες σντιτσελ με πατατοσαλάτα. 

φιλια 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ggeny είπε:

καλησπέρα κοριτσακια μου τι κάνετε;

Λιανα με το καλο το μωρακι !! Να σας ερθουν ολα οπως τα εχετε σκεφτει απο ολες τις αποψεις . Ειναι δυσκολο για εμας που δεν εχουμε καθολου βοηθειες αλλα θα τα βγαλουμε περα ,δεν μασαμε!

Αφροδιτακι να σας ζησουν τα ανιψια,να τα χαιρεστε ! Δεν εχω ξανακουσει καριοκες με λευκη σκοκολατα,πες μας πως ειναι γευστικα ! Ποιος την χαρη της την μικρη με τοσα παρτυ !

Φωτεινη απιστευτο μου φαινεται με την κορη σου,πραγματικα μεταλλαξη ομως !! Αυτα διαβαζω κ παρηγορουμε για τον δικο μου , κουραστηκα . Υπομονη για τα αλλα θεματα κ προσπαθησε οσο μπορεις αν και δεν ειναι ευκολο το ξερω, τουλαχιστον να μην σε παιρνει απο κατω ! Θα ερθεις καθολου Αθηνα τις γιορτες ;

Αγγελικη πολυ καλα τα αποτελεσματα της θεραπειας σου μπραβο !! Τουλαχιστον ο καυστηρας διορθωθηκε τωρα που δεν ειναι κ μεγαλα τα κρυα κ ειναι σε ετοιμοτητα για οταν χρειαστει ! Κ εγω πρωτη φορα ακουω σπανακι με κοτοπουλο,ενδιαφερον.

Εμεις σημερα μακαρονια φουρνου με σαλτσα τυρια κ αλλαντικα. Χτες γεμιστα,προχτες σντιτσελ με πατατοσαλάτα. 

φιλια 

 

Τζενη καποια αλλη στιγμη στο μελλον να μου ευχηθεις για το μωρακι χαχαχα η Αφροδίτη περιμένει μωράκι οχι εγω...πάντως σ ευχαριστώ προκαταβολικά χαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι και καλή εβδομάδα!

Βροχούλα σήμερα αλλά ευτυχώς την ώρα που πήγαινα στην δουλειά δεν έβρεχε δυνατά κι έτσι πήγα στεγνή. Το Σαββατοκύριακο έστρωσα και το σπίτι και έλεγα να στολίζαμε χτες το μεσημέρι αλλά έιχα πολύ σίδερο κι έτσι το άφησα για το επόμενο σαββατοκύριακο.

Στα μαγειρικά μας τώρα... Σάββατο μεσημέρι φάγαμε κουτσομουρίτσες τηγανιτές με χόρτα. Είχα και λίγο κουνουπίδι που είχαμε φέρει από το χωριό και το έφαγαν σαλατούλα. Το βράδυ παραγγείλαμε σουβλάκια. Την Κυριακή έφτιαξα ρολό κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες. Το συνοδέψαμε με μαρουλοσαλάτα, επίσης από το χωριό. Για σήμερα έφτιαξα σπανακόρυζο με σπανάκι ... μαντέψτε... από το χωριό. 

Τζενάκι μου κι εγώ το κοτόπουλο με το σπανάκι δεν το είχα ξανακούσει αλλά όπως σας είπα με ενθουσίασε!

Λιάνα, Αφροδίτη τις καλημέρες μου! 

Νινάκι, Εβιράκι, Φωτεινούλα πολλά φιλιά!

 

 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο μαγειροπαρεακι!τι κανετε?

χθες εδω ητανε καλοκαιρι και σημερα βρεχει!αλλα εδω την θελουμε την βροχη γιατι αλλιως το καλοκαιρι εχουμε προβλημα λειψυδριας!

το Σαββατοκυριακο εκανα αρκετες δουλιτσες! το Σαββατο επιτελους θα στολισουμε το δεντρο μας!!!η κορη μου περιμενει πως και πως!!!σκεφτομαι το Σαββατο το απογευμα να καλεσω στο σπιτι καποιες φιλες της κορης μου να παιξουνε και να γνωριστουμε και με τις μαμαδες! με το ενα κοριτσακι μενουμε ακριβως διπλα και εχω μιλησει με την μαμα του!

κοριτσακια μου να σας πω και κατι που εγινε χθες και  με στεναχωρησε πολυ...ανεβηκαμε στο χωριο για φαγητο στο σπιτι της πεθερας ...και το απογευμα ηρθε η ξαδερφουλα της που ειναι κατα 2,5 χρονια μεγαλυτερη και μενουν στο χωριο...μαλιστα ο αντρας μου πηγε και την εφερε μαζι με την κορη μου...οταν ηρθε κρατουσε ενα κουκλοσπιτο και 2 κουκλες...το οποιο εχουμε ακριβως το ιδιο στο σπιτι μας ηταν δωρο για τα περσινα χριστουγεννα...και δεν ηθελε να παιξουνε μαζι..επαιζε μονη της..δεν την αφηνε την κορη μου ουτε να πλησιασει...και το παιδακι μου γκρινιαζε και εκλαιγε..και μου ελεγε γιατι δεν με παιζει η ξαδερφουλα και πες της κατι.. την παιζαμε εμεις και ο αντρας μου και της ελεγα και εγω διαφορα οτι θα στολισουμε το δεντρο..οτι πρεπει να γραψουμε γραμμα στον Αγιο Βασιλη και διαφορα τετοια...οτι θα καλεσουμε τις φιλες της στο σπιτι..και προσπαθουσαμε να την πεισουμε να φυγουμε να παμε σπιτι αλλα αυτη επεμενε οτι ηθελε να παιξει με την ξαδερφουλα...και τοσο η μεγαλη το εκανε επιτηδες και δεν την επαιζε...η πεθερα μου προσπαθησε να μιλησει στην μεγαλη και να της πει γιατι το εφερε αφου δεν την αφηνει να παιξουνε και να μην το ξανα κανει αυτο γιατι δεν ειναι σωστο αλλα τιποτα...ελεγε στην κορη μου οτι θα τους παρει αλλο να παιζουν εκει..αλλα η κατασταση δεν αλλαξε..εγω δεν πηρα θεση γιατι ειχα νευριασει παρα πολυ και δεν ηθελα να μιλησω...οταν φυγαμε με κλαματα...ειπα του αντρα οτι αυτο δεν θα ξανα γινει και θα κανουμε να ανεβουμε 2-3 βδομαδες στο χωριο..(εχουν γινει και διαφορα αλλα τετοια περιστατικα αλλα οχι τοσο εντονα) μηπως ηρεμησουν τα πραγματα και το ξεχασουν...θα μου πεις παιδια ειναι θα τα ξαναβρουνε..αλλα και εγω μανα ειμαι και δεν θελω να μου στεναχωρουν το παιδι μου χωρις λογο...συγνωμη που σας κουρασα αλλα τα εβγαλα απο μεσα μου..

Μαγειρικα τωρα το Σαββατο φαγαμε ριζοτο με γαριδες (το οποιο αρεσε πολυ της κορης μου), την Κυριακη στο χωριο βραστο με πιλαφι και κουνελι κοκκινιστο και για  σημερα εφτιαξα φασολακια χαντρες με πατατουλες και καροτα...

Τζενη και εγω μπερδευομαι οταν τα διαβαζω ολα μαζι και καποιες φορες γυρναω και ξαναδιαβαζω τι ειπε ποια..μην αγχωνεσαι οι ευχες ειναι παντα καλοδεχουμενες!

Λιανα μηπως  η Τζενη ξερει κατι που δεν ξερουμε!!!χαχαχα!!!:-D

Φιλια σε ολες και καλη εβδομαδα να εχουμε!!!:wub:

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Φυσικά εδω βρεχει. Εχει ριξει απο χτες το βραδυ πολύ νερό. Το ΣΚ ο καιρος ήταν συννεφιασμένος και με πολλή υγρασία.

Αγγελική το στεγνωμα των ρουχων ολοι το έχουμε καημό. Εγω πηρα την άνοιξη ένα πλυντηριο στεγνωτηριο αλλα αν μπορω δεν το χρησιμοποιώ για λογους οικονομίας κυρίως (μας έχουν τρελάνει κι οι λογαριασμοί). Όταν χρειάζεται ομως ειναι σωτήριο!

Τζενη πες μας τί ξέρεις και δεν το ξέρουμε!!!:-D:-D Υπομονή απ'οτι καταλαβα θέλει και σταθεροτητα. Την Παρασκευή ειχαμε αρακά, δεν ξετρελαινεται φυσικά αλλά είχαμε κανει συμφωνια ποσες κουταλιες θα φαει. Αν την έβλεπες πως το έτρωγε θα καταλάβαινες, καλύτερα να έπαιρνε την πιο πικτη αντιβίωση παρά το φαγητό. Επειδη ομως χωρις φωνες δεν υποχώρησα το έφαγε. 

Αφροδίτη όντως εσεις έχετε μεγαλη ανάγκη για βροχή. Για τις μικρες προσπάθησε να μη στενοχωριέσαι και να κάνεις τη μικρή σου ανεξάρτητο χαρακτήρα. Σε όλους μας έχει συμβει να μην μας συμπαθουν απο παιδια καποιοι συγγενεις τι να κάνουμε. Πάλι καλά που η γιαγια δεν δικαιολόγησε τη μεγάλη γιατι αυτο θα καταγραφόταν περισσοτερο στην μνημη της κορης σου. Συγχαρητηρια και για τις καριοκες! Σου το έχω ξαναπει οτι ζηλευω τα κουνελάκια σου ε;

Λιανα τι κανετε;

Νινα που έχεις χαθει; 

Εγω την Παρασκευη πηρα άδεια γιατι χειροτερεψε η γιαγια ξανά κι έπρεπε να παει στο γιατρο οπότε αποφασισα να μην της δώσω δικαιολογία. Την Πεμπτη θα ανέβω Αθηνα γιατι την Παρασκευή έχω ένα σεμινάριο και τελικά θα παρω και τα δύο παιδια μαζί μου ενώ έλεγα να παρω μόνο τον μικρο γιατι δεν ειναι κι ευκολα τα πραγματα με τη γιαγια και δεν θελω να είναι η κορη χωρις εμένα εδω αν συμβει οτιδηποτε. Εξτρα έξοδα αλλά προτιμώ να είμαι ήρεμη παρά αγχωμένη. Μαγειρικά την Παρασκευή αρακά, το Σαββατο πιτσα και χτες μοσχαρακι κοκκινιστό με ρυζι. Για σήμερα έχει μεινει λιγο χτεσινό φαγητο για εμάς τους μεγαλους και θα φτιαξουμε και μακαρονια για τα πιτσιρικια. Φτιαξαμε χτες και τρουφακια που ηθελαν τα παιδια.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αφροδίτη δίκιο είχες που στεναχωρήθηκες και καλά έκανες που συγκρατήθηκες και δεν μίλησες! Την επόμενη φορά που θα πάτε κάντε συμφωνία να μην φέρει το άλλο κορίτσι παιχνίδια από το σπίτι του και να ασχοληθούν μόνο με ότι έχει η γιαγιά. 

Φωτεινή περαστικά στην μαμά σου! Καλά θα κάνεις και θα πάρεις τα παιδιά μαζί σου, να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. 

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Φυσικά εδω βρεχει. Εχει ριξει απο χτες το βραδυ πολύ νερό. Το ΣΚ ο καιρος ήταν συννεφιασμένος και με πολλή υγρασία.

Αγγελική το στεγνωμα των ρουχων ολοι το έχουμε καημό. Εγω πηρα την άνοιξη ένα πλυντηριο στεγνωτηριο αλλα αν μπορω δεν το χρησιμοποιώ για λογους οικονομίας κυρίως (μας έχουν τρελάνει κι οι λογαριασμοί). Όταν χρειάζεται ομως ειναι σωτήριο!

Τζενη πες μας τί ξέρεις και δεν το ξέρουμε!!!:-D:-D Υπομονή απ'οτι καταλαβα θέλει και σταθεροτητα. Την Παρασκευή ειχαμε αρακά, δεν ξετρελαινεται φυσικά αλλά είχαμε κανει συμφωνια ποσες κουταλιες θα φαει. Αν την έβλεπες πως το έτρωγε θα καταλάβαινες, καλύτερα να έπαιρνε την πιο πικτη αντιβίωση παρά το φαγητό. Επειδη ομως χωρις φωνες δεν υποχώρησα το έφαγε. 

Αφροδίτη όντως εσεις έχετε μεγαλη ανάγκη για βροχή. Για τις μικρες προσπάθησε να μη στενοχωριέσαι και να κάνεις τη μικρή σου ανεξάρτητο χαρακτήρα. Σε όλους μας έχει συμβει να μην μας συμπαθουν απο παιδια καποιοι συγγενεις τι να κάνουμε. Πάλι καλά που η γιαγια δεν δικαιολόγησε τη μεγάλη γιατι αυτο θα καταγραφόταν περισσοτερο στην μνημη της κορης σου. Συγχαρητηρια και για τις καριοκες! Σου το έχω ξαναπει οτι ζηλευω τα κουνελάκια σου ε;

Λιανα τι κανετε;

Νινα που έχεις χαθει; 

Εγω την Παρασκευη πηρα άδεια γιατι χειροτερεψε η γιαγια ξανά κι έπρεπε να παει στο γιατρο οπότε αποφασισα να μην της δώσω δικαιολογία. Την Πεμπτη θα ανέβω Αθηνα γιατι την Παρασκευή έχω ένα σεμινάριο και τελικά θα παρω και τα δύο παιδια μαζί μου ενώ έλεγα να παρω μόνο τον μικρο γιατι δεν ειναι κι ευκολα τα πραγματα με τη γιαγια και δεν θελω να είναι η κορη χωρις εμένα εδω αν συμβει οτιδηποτε. Εξτρα έξοδα αλλά προτιμώ να είμαι ήρεμη παρά αγχωμένη. Μαγειρικά την Παρασκευή αρακά, το Σαββατο πιτσα και χτες μοσχαρακι κοκκινιστό με ρυζι. Για σήμερα έχει μεινει λιγο χτεσινό φαγητο για εμάς τους μεγαλους και θα φτιαξουμε και μακαρονια για τα πιτσιρικια. Φτιαξαμε χτες και τρουφακια που ηθελαν τα παιδια.

Φιλια

ναι δικιο εχεις αλλα εχουν μεγαλωσει μαζι...τωρα τελευταια γινεται αυτο...δε λεω οτι και παλιοτερα δεν τσακωνοντουσαν αλλα τωρα εχει γινει πιο εντονο...θα μιλησω παλι στην κορη μου να της εξηγησω καποια πραγματα...οτι δεν γινεται να πιεσουμε καποιον να παιξει μαζι μας..και οτι αφου δεν ηθελε η ξαδερφουλα δεν πειραζει μπορει να παιξει και μονη της η μαζι μας....οτι φυσικα δεν ηταν ωραιο αυτο που εκανε ..και οτι ουτε και αυτη πρεπει να το κανει σε φιλες της...γιατι θα στεναχωρηθουν οπως αυτη χθες..

η αληθεια ειναι οτι τρωμε συχνα κουνελακι!η καριοκες γινανε πολυ ωραιες!και τα τρουφακια μας αρεσουν!η κορη μου γυρισε και μου ειπε μαμα ειμαι γλυκατζου οπως εσυ!!!χαχαχαχα!το ειπα στον αντρα μου και γελουσε!

Καλα να περασετε στην Αθηνα!θα ξεφυγετε και λιγο θα αλλαξετε παραστασης!περαστικα στην γιαγια!

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια κ καλη εβδομαδα !!

 

Λιανα γλωσσα λανθαζουσα λενε πως λεει πολλες φορες αληθειες, αντε ετοιμασου !! 

Φωτεινουλα με το καλο να ερθεις κ ευχομαι γρηγορη αναρρωση στην γιαγια !

Αγγελικη ξεπατωθηκες το ΣΚ ε;

Αφροδιτακι προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη,πολλες φορες εμεις οι μεγαλοι δινουμε μεγαλυτερη εκταση απο οσο πρεπει, αλλα σκεψου πως ειναι παιδακι κ μπορει απλα να μην ηταν στην μερα του κ να το εκανε ολο αυτο. Σιγουρα εχει συμβει πολλες φορες σε ολες μας κ ξερω πως ειναι να βλεπεις το παιδι σου να στεναχωριεται.Τουλαχιστον η γιαγια κρατησε προσπαθησε να σωσει την κατασταση ...

Εμεις το Σαββατο το μεσημερι μοσχαρι με πατατες κ χτες κ σημερα λαχανοντολμαδες μκας κ μας εστειλε η μαμα λαχανο. Για αυριο εχω βγαλει μπουτια κοτοπουλο να τα βαλω στο φουρνο με πατατες κ θα βρασω κ μπροκολο επισης απο το χωριο. Αυριο περιμενω κ εγω νεο δεμα με μπολικο σπανακι κ αυγουλακια !! 

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα!!!τι κάνετε?

ευχαριστω που με διαβασατε και για τις απαντησεις σας!παιδια ειναι πιστευω και εγω να τους περασει!θα προσπαθησω να κανει παρεα και με αλλα παιδακια και να μην ειναι τοσο κολλημενη πανω της!βεβαια αυτο θα γινει και μεγαλωνοντας στο δημοτικο!απο εκει ξεκινανε συνηθως οι φιλιες και εγω εχω μια φιλη απο την πρωτη δημοτικου!η οποια θα ερθει το ΣΚ κανει εδω συναντησεις για το μεταπτυχιακο της!

εμεις σημερα κοτοπουλο με κριθαρακι στην γαστρα!γιουβετσακι δηλαδη!χθες που το εβγαλα απο το φουρνο εβαλα και εφαγα λιγο κριθαρακι!μιαμ μιαμ ζεστο ζεστο!λεω του αντρα μου για την λιγουρα!!!χαχαχα!μου εχει ανοιξει πολυ η ορεξη!και θελω να τρωω τα παντα!αλλα πρεπει να προσεχω!σημερα εχω ραντεβου με το γιατρο και ανυπομονω να δω το μωρακι μας!θα εχει μεγαλωσει!

Τζενη δεν μου στελνεις ενα μπολ λαχανοντολμαδες!Βαριεμαι να τους φτιαξω!την διαδικασια με το λαχανο βαριεμαι!

Μιλησα χθες με το μπαμπα μου και εχει βαλει σπανακι, μπροκολα, κουνουπιδια, λαχανα,καροτα,κρεμμυδια,φυλλαδες εκοψε λεει πρωτη φορα σπανακι χθες τα υπολοιπα θα αργησουν λιγο γιατι αργησε λιγο να τα βαλει...ειναι ωραιο να εχεις δικα σου προιοντα!και νοστιμα και χωρις φαρμακα!

Φιλια σε ολες!:wub:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι μας!

Για σήμερα θα φτιάξει η πεθερά μου τηγανιά χοιρινή και έχει μείνει και ρολό κοτόπουλο. Θα γίνουν και συμπλήρωμα λίγες πατατούλες τηγανιτές και βγήκε η σημερινή μέρα.

Αφροδίτη, όντως η κορούλα σου θα ανεξαρτητοποιείται όσο θα μεγαλώνει. Οι φίλοι του σχολείου γίνονται οι καλύτεροι βοηθοί σε αυτό το θέμα! Να μας πεις θα νέα από τον γιατρό. ¨Ολα καλά θα είναι έτσι κι αλλιώς!

Τζενάκι μου, η αλήθεια είναι ότι κουράστικα αλλά ευτυχώς ο άντρας μου με βοήθησε πολύ και τελείωσα γρήγορα! Το επόμενο ΣΚ έχει στόλισμα!

Καλή συνέχεια μαγειροπαρεάκι!

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...