Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια...εφτιαξα κ εγω πρωτη φορα τα μελομακάρονα συνταγή του Ακη φανταστικά...τα πέτυχα..στην εμφανιση οχι τόσο αλλα δεν πειραζει...το Σάββατο τα,έφτιαξα...τα μισά μείνανε..θα κανω δεύτερη δοση μου φαίνεται

Αφροδίτη εχετε γιορτουλα στο σχολειο;κ εμείς την Παρασκευή..κ εγω του Άκη τα,μελομακάρονα εκανα..εγγύηση...φοβερα

Αγγελική ωραια φαγητακια βλεπω..ωραια περασατε

Μαγειρικά Σάββατο μοσχαρακι γιουβετσι στο πηλινο,Κυριακή φάγαμε στην πεθερα μ κοτόπουλο πατατες κεμπαπ Δευτέρα προχειρα αυγα αλλα το βραδυ εφτιαξα κοτομπουκιες με πατατες τις βαζω σε ψωμάκια και σημερα κοφτο μακαρονακι..για αυριο εχω λαχανοντολμαδες κ χορτοπιτα απο τη μαμα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα παρεούλα!

Τι κάνετε; Εβαλε κρύο ε;

Λιανα ειδα οτι στα μερη σου χιονισε! Κι εδω το πασπαλισε ψηλά στο βουνό. Και του χρόνου να ξαναφτιαξεις μελομακαρονα με υγεια! Λατρευω τους λαχανοντομάδες.

Χτες ειχαμε πιλάφι με μπιφτεκια με σάλτσα. Για σημερα εχουμε φακες. Το απόγευμα ειναι η γιορτη του γιου και αυριο το πρωι της κορης. Θα παω μονο σημερα αφου αυριο δουλευω. Με εχει πιασει μια τρελή ανυπομονησια να φυγω την Παρασκευη το απόγευμα κι οχι Σαββατο πρωι. Θα σας ενημερώσω εγκαιρως.

Φιλια

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Κρύωσε ο καιρός και θυμίζει χειμώνα. Ταιριάζει και στις γιορτινές μέρες που δυανύουμε! Εμείς φεύγουμε Παρασκευή απόγευμα, πρώτα ο Θεός για χωριό. Οπότε είμαι σε φάση πλυντηρίων, στεγνώματος και σιδερόματος! Για το σίδερο δεν πολυσκάω γιατί θα τα πάρω μαζί μου να τα σιδερώσω στο χωριό.

Λιάνα και του χρόνου να είσαι καλά να ξαναφτιάξεις μελομακάρονα! Εγώ κάνω την συνταγή του Παρλιάρου η οποία είναι επίσης πολύ καλή! Φέτος δεν προλαβαίνω να κάνω αλλά έφτιαξε η μαμά μου και βγήκαν όνειρο!

Φωτεινή καλό ταξίδι να έχεις και από κοντά θα τα πούμε την εβδομάδα μετά την Πρωτοχρονιά. Καλά να περάσεις στις γιορτούλες των παιδιών!

 

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια..ψιλοχιονιζει εδω μεσα στην πολη..στα ορεινα το εχει στρωσει..

Μπιφτεκακια σημερα με πατάτες..κ θα σας κερασω κ γλυκάκι εχει γενεθλια ο αντρας μου κ εχουμε κ επετειο γνωριμιας 8 χρονια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι μαγειροπαρεάκι!

Με ψιλόβροχο είμαστε από το πρωί και κάμποσο κρύο. Όσο πάει θυμίζει Χριστούγεννα όλο και πιο πολύ!

Λιάνα να τα εκατοστήσει ο αντρούλης σου και να είστε μαζί για πολλά χρόνια ακόμη αγαπημένοι!

Για σήμερα έχω φτιάξει ρολό κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες.

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!τι κανετε κοριτσια?

και εδω κρυωσε ο καιρός!για να δουμε θα κανουμε χειμωνιατικα Χριστούγεννα τελικα?χθες ηταν η γιορτη της κορουλας μου και πηρα αδεια και πηγα!τα ειπε τα λογια της πολυ ωραια!και ηταν πολυ ωραια η γιορτη!εκανα και εγω τα μελομακαρονα χθες!και στο τελος αφησα λιγη ζυμη και εφτιαξε και μερικα η κορη μου με τα χερακια της!

Λιαννα χιονιζει ε?τι ωραια!Χρονια πολλα!να χαιρεσαι τον αντρα σου και να τα χιλιασετε!παντα αγαπημενοι!

Αγγελικη και εσεις στο χωριο θα πατε!μια χαρα!

Φωτεινη πως πηγε η γιορτη σας?

Πηγαμε και στο γιατρο την Τρίτη και ειδαμε και το μωρακι μας!ολα καλα!μεγαλωνει και κλωτσαει!με τον καινουργιο χρονο θα κανω και την β επιπεδου!

Μαγειρικά εφτιαξα την Τρίτη ριζοτο με σπανακι και γαριδες και χθες μπιφτεκακια και εβρασα και παντζαρια!

Και εμεις θα παμε Χριστούγεννα Σητεια!το Σαββατο θα φυγουμε!Καλα Χριστουγεννα να εχουμε με υγεια!Καλα να περασουμε!

Φιλακια σε ολες!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πως τα πατε; Τι χιονόκαιρος ειναι αυτος!

Λιανα μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και να ειστε ευτυχισμένοι ως τα βαθια γεραματα!

Αφροδίτη μπράβο για την κορουλα σου! Τι ωραια που εφτιαξε κι η μικρη μελομακαρονα! Με το καλό και το νέο μωρακι. Οι γιορτες μας ήταν πολύ ωραιες. Εγω πήγα μόνο στου μικρου που ηταν απόγευμα. Ειπε και ποιημα για πρωτη φορα μια χαρα. Της μεγαλης ήταν πρωι και δεν μπορουσα να παρω άδεια μια που ειμαι μόνη στο γραφείο. Την είδα στο βιντεακι που τραβηξαν μια χαρα ηταν κι εκεινη. 

Μαγειρικά χτες ειχαμε απομεινάρια και για σημερα ειπαμε ομελέτα.

Αν όλα πάνε καλά από θέμα καιρου και χρόνου θα φύγω σήμερα το απόγευμα αλλιως αυριο το πρωι. Με έχει πιασει μια ανυπομονησία να φύγω που δεν περιγράφεται. Ευχομαι σε όλη την παρέα Καλά Χριστούγεννα και Καλές Γιορτές! Να έχετε υγεία και να περάσετε όμορφα τις άγιες τούτες μέρες! Χρόνια Πολλά και στους εορτάζοντες των ημερών! Θα τα πούμε κι απο κοντά στη συνάντηση που θα κανονίσουμε!

Φιλια πολλά

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρεακι!

καλε τι κρύο είναι αυτό εξω!!!παγωνια! Μόνο μια ωραία σουπίτσα μπορώ να με φανταστώ να τρώω σήμερα!Σουπα από μπούτι γαλοπούλας με μπόλικα λαχανικά!

Φωτεινη τα μπιφτέκια γαλοπούλας τα φτιάχνω με νιφάδες βρώμης αντί ψωμί, τρίβω μέσα πατάτα, κρεμμύδι, πιπεριά φλωρινης ψητή από βαζάκι και βάζω  μπαχαρικά μιξ για κοτόπουλο, πάπρικα και λίγη μουστάρδα. Θέλουν μπόλικο αλατάκι και αυγό. Η φίλη που μου έδωσε τη συνταγή βάζει μέσα και μισό φακελάκι κρεμμυδόσουπα (σκόνη Knorr) εγώ δεν το έχω βάλει ποτέ. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Κάνει κρύο αλλά είναι ότι πρέπει για τις γιορτινές μέρες! Το απόγευμα ταξιδεύουμε για το χωριό και δεν κρατιέμαι! Για φαγητό έχει περισεύματα των προηγούμενων ημερών.

Αφροδίτη και του χρόνου να είστε καλά να ξαναδείτε την γιορτούλα της κορούλας σου! Και με το καλό το νέο μέλος!

Φωτεινή καλό ταξίδι να έχετε και με το καλό να ανταμώσουμε από κοντά!

Palmoira ωραία η συνταγή με τα μπιφτέκια γαλοπούλας!

Μαγειροπαρεάκι, εύχομαι σε όλους Καλά Χριστούγεννα, με υγεία! Να προσέχετε όσοι ταξιδέψετε και με το καλό να επιστρέψετε στα σπίτια σας!

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!

Σημερα κανει κρυο και ειναι βροχερος ο καιρος!

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!ευχομαι οτι καλυτερο στις οικογενειες σας!υγεια και αγαπη!

Κλεινουν τα σχολεια σημερα!και λεω της κορης μου αντε τυχερουλα 2 εβδομαδες διακοπες!ανυπομονω και εγω να φυγουμε αυριο!Σημερα θελω να κανω κατι ψωνια ελπιζω να τα καταφερω!και αυριο το πρωι να σιδερωσω και να φτιαξω τα πραγματα!θα φυγουμε μετα το μεσημερι γιατι δουλευει ο αντρας μου!

Και παλι καλα Χριστουγεννα και καλες γιορτες να εχουμε!!!

σημερα ψαρακι (σαργός) στο φουρνο με πατατουλες. καροτακι. ντοματουλα. κρεμμυδακι!απο αυριο θα μαγειρευει η μανουλα μου!μιαμ μιαμ!

Φιλακια πολλα!:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια 

Ευχαριστώ για τις ευχες σας

Λοιπον Παρασκευή φασολάδα χτες  κ σημερα σπανακορυζο..κανουμε αποτοξίνωση..γιατι ακολουθούν πολλα φαγητα αυτες τις μερες

Εμεις δεν παμε πουθενα δουλευει πρωί ο αντρας μου αυριο..στα πεθερικα θα φάμε κ την Τρίτη στους δικους μου

Καλες γιορτές Καλα Χριστούγεννα κ καλα να περασετε κορίτσια ο τι και να κανετε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Πως περασατε τα Χριστούγεννα?εμεις πολυ ωραια!γυρισαμε την Τριτη λόγω δουλειάς και αφησαμε την κόρη μας στην Σητεια με την γιαγια και τον παππου!θα ερθουν την Κυριακη να κάνουμε ολοι μαζι Πρωτοχρονια εδω στο Ηρακλειο!Την άλλη εβδομαδα θα πάρω άδεια!περιμενω πως και πως!

η κόρη μου ζήτησε απο τον Αγιο Βασιλη μια κουκλα που λεγετε Κλαψουλινι!χθες που πηγαμε να την παρουμε δεν υπηρχε πουθενα!εχουνε εξαντηθει απο παντου!ευτυχως της μιλησα και της ειπα να διαλεξει κατι αλλο γιατι τελειωσαν απο το εργοστασιο και ο Αγιος Βασιλης δεν μπορει να την βρει!και μου ειπε μια αλλη κουκλα!θα παω να την παρω μολις σχολασω!μην τελειωσει και αυτη!

Καλη Πρωτοχρονια να εχουμε με υγεια!!!!καλα να περνατε!!!

Φιλακια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια χρονια πολλα Καλή Πρωτοχρονιά

Πολυ φαγητο αυτες τις μερες..ο.αντρας μου δουλευε βεβαια..Χριστούγεννα φαγαμε στα πεθερικα αρνι πατάτες τζατζικι εγω κ η μικρή ο άντρας μου το.πηρε ταπερακι την Τρίτη στους δικούς μου γαλοπουλα γεμιση κ τα συνοδευτικά..το βραδυ βγηκαμε σε ταβέρνα κ μαντέψτε παλι φαγαμε..γι αυτο λεω πολυ φαΐ..σημερα φασολαδα κ.αύριο λεω μακαρονια αποτοξινωση απ το κρεας ερχεται πρωτοχρονιά..εφτιαξα  κ ενα κεικ πορτοκαλι

Αφροδιτη εμενα η δικια μου καθε φορα ζητάει κ αλλο απ.τον Άγιο Βασιλη ειναι μικρη ακόμα...της πηραμε μια ταμειακη μηχανη γιατι κάνει τον υπολογιστή ταμειακή χαχα να τον αφησει στην ησυχια του πάντως τα κλαψουλινια εχουν ζητηση μεγαλη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Μπήκα να σας ευχηθώ καλή χρονιά να έχουμε, με υγεία κυρίως και αγάπη, λιγότερο εγωισμό, περισσότερη τύχη και ευλογία στα σπιτικά μας, με τους ανθρώπους μας και ότι επιθυμεί ο καθένας! Και φυσικά καλά και επιτυχημένα μαγειρέματα!! 

Φιλιά σε όλους!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά μαγειροπαρεάκι!!!!

Εύχομαι στην κάθε μία ξεχωριστά να έχει μία πολύ καλή χρονιά, γεμάτη αγάπη και υγεία! Καλή πρόοδο στα παιδάκια σας και με το καλό να έρθουν και τα νέα ζουζουνάκια!

Περάσαμε πολύ ωραία τις προηγούμενες μέρες στο χωριό, κάναμε Πάσχα στην ουσία!

Έχω μπόλικη δουλίτσα σήμερα ... ελπίζω  να μπορέσω να μπω πιο μετά ....

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...