Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερααα !!! Χρονια πολλα καλη Χρονια με υγεια ,ευτυχια,  τυχη, προκοπη κ πολυ πολυ γελιο στην ζωη μας ! Να ειμαστε καλα να μαγειρευουμε κ να γραφουμε στο καφε μας  !!! 

Επιστροφη στο γραφειο σημερα κ με περιμενε ενας κακος χαμος οπως αναμενοταν. Ωραια ηταν τοσες μερες που ειχα αδεια , τωρα τα κεφαλια μεσα παλι. Του μικρου το κακοφανηκε ειχε συνηθησει τοσες μερες που ειμασταν μαζι κ εχει απο το πρωι με παιρνει τηλεφωνο ποτε θα γυρισω.

Πολυ φαγητο κοριτσια , νομιζω πως θα κανω υπερχειλιση .

Τι να πρωτο γραψουμε απο τα φαγητα κ τα γλυκα των ημερων ατελειωτα !! 

Την Πρωτοχρονια μαζευτηκαμε σπιτι μας κ αλλαξαμε εκει το χρονο στενοι φιλοι κ περασαμε πολυ ωραια.

Ειχα κανει απο το Σαββατο τον καθιερωμενο μπακλαβα κ την Κυριακη το πρωι εκανα την βασιλοπιτα. Τα τελευταια χρονια κανω απο τις συνταγες παρεας μια που λεγεται βιεννεζικη με τριμμενους ξηρους καρπους ,σταφιδες κ σταγονες σοκολατας. Φετος εκανα την ιδια αλλα εκανα την παραλαγη μου κ εβαλα 5 αυγα αντι για 3 που ελεγε η συνταγη κ προσθεσα κ 1κσ επιπλεον μπεικιν κ εγινε σουπερ αφρατη.

Για φαγητα ειχα κανει ψητο χοιρινο ολοκληρο κομματι στο φουρνο με πατατες baby, λαζανια με σπανακι κ ανθοτυρο, μοσχαρι με μαυροδαφνη κ δαμασκηνα ( ειπα να κανω κ ενα γκουρμε λογω της ημερας) , ενα ρυζι με σταφιδες,καστανα κ κουκουναρι,σαλατες κ ζαμπονοτυροπιτακια . Σκασαμε στο φαι. Το μοσχαρι το εφτιαξα με δισταγμο αλλα τελικα εγινε παρα πολυ ωραιο δεν το μετανοιωσα , δεν εμεινε καθολου. Αφου αρεσε κ στον γιο μου που γλυκιζε κ ελειωνε στο στομα κ θελει να το ξαναφτιαξω. Ο μικρος κλασικα μακαρονια με σαλτσα, δεν ακουμπησε τιποτα.

Χτες το μεσημερι φαγαμε εξω κ το βραδυ περισευματα. Σημερα εγω πηρα μαζι μου χορτα κ η μαμα μου θα κανει γεμιστα .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα, χρόνια πολλά, καλή κι ευλογημένη χρονιά σε όλες και όλους.

Εύχομαι ο νέος χρόνος να σας φέρει περισσότερη αγάπη, περισσότερη τύχη και περισσότερες χαρές από τα προηγούμενα χρόνια.

Αγγελική μου και Ιωάννα μου να χαίρεστε τους Χρήστους σας, Λιάνα μου να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και χρόνια πολλά για την επέτειό σας.

Να καλοσωρίσω κι εγώ την Παλμοίρα στο μαγειροκαφέ.

 

Ύστερα από 10 χρόνια ακούστηκαν τα κάλαντα στο σπίτι μας και το χάρηκα πάρα πολύ.

Οι γιορτές φέτος είχαν οικογενειακό χαρακτήρα με τους γονείς μου και τις αδερφές του συζύγου με τις οικογένειές τους. Τα Χριστούγεννα φάγαμε στο δικό μου σπίτι στήθη κοτόπουλου με πατάτες και χυμό πορτοκαλιού στο φούρνο, γέμιση κιμά χριστουγεννιάτικη που κι αυτή μετά την κατσαρόλα την έψησα χωριστά στο φούρνο, χοιρινό με σέλινο και καστανόσουπα που άρεσε πολύ τις προηγούμενες χρονιές. Έφτιαξα τα συνηθισμένα γλυκά των Χριστουγέννων εκτός από δίπλες επειδή έφεραν οι γονείς μου. Την παραμονή πρωτοχρονιάς ήμασταν στο σπίτι της κουνιάδας μου για την οποία έφτιαξα ανάμεικτα κρέατα με πιπεριές στη λαδόκολλα.

Την Παρασκευή που είναι παραμονή φώτων είπα στον παπά της ενορίας να έρθει για αγιασμό στο σπίτι. Την ίδια μέρα έχω ραντεβού με οφθαλμίατρο για να κοιτάξει τη γεροντίασή μου.

 

Σε λίγες γενικές γραμμές αυτά είναι τα νέα μου.

 

Σας φιλώ όλες και σας εύχομαι και πάλι χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Εβιρακι μου πολυ χαρηκα που σε διαβασα !!!! 

Θελω κ εγω να παω οφθαλμιατρο κ ολο το αμελω, εχω συχνα φαγουρα στα ματια κ βγαζουν κ κατι ασπρα σαν τσιμπλες εσωτερικα κ θελω να το δω .

Σημερα το μενου εχε κεφτεδακια τηγανιτα με πατατες τηγανιτες κ γιουβαρλακια για τον μικρο. Ευκαιρια που ειναι η γιαγια στο σπιτι για τηγανιτες πατατες. 

Αντε να τελιωσει κ ο μπακλαβας μπας κ δουμε ασπρη μερα, ολη την μερα πανω απο το ταψι ειμαστε οικογενειακως κ ετσι οπως παμε δεν θα χοραμε να περασουμε απο τις πορτες .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρόνια σε όλες!!

Παραμονη πρωτοχρονιάς κάναμε ρεβεγιόν στο σπίτι μας. Έφτιαξα πουγκάκια λαδόκολλα με μοσχαρι,δαμάσκηνα και πιπεριές,πατάτες φούρνου,παστουρμαδοπιττα, μακαρονοσαλατα,αρνί στο φούρνο και έψησα και λίγο γύρο χοιρινό.Ημασταν 16 άτομα και χαίρομαι πολύ που όλοι έφυγαν ικανοποιημένοι. Την επόμενη μέρα ανήμερα πρωτοχρονιάς μας είχε τραπέζι η μανούλα όποτε απόλαυσα ένα γουρουνάκι στο φούρνο μούρλια! Δεν ξέρω τι κάνει αλλά κάθε χρόνο περιμένω το γουρουνάκι της πως και πως, βάζει και μικρούλες στρογγυλές πατατούλες και είναι όνειρο! Εχθές εννοείται ότι φάγαμε περισσεύματα από το τραπέζι και σήμερα για αποτοξίνωση έφτιαξα μανιτάρια φρικασέ με μαρουλάκι. Πανευκολακι φαγητό και πολύ νόστιμο! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια καλη χρονια ευτυχισμενο το 2018 με υγεια

Να πω καλύτερα τι δεν φαγαμε;χαχα γιατι πολυ φαΐ..παραμονη πηγαμε στα πεθερικα για αλλαγη χρονου κ την πρωτοχρονιά στους δικους μου για φαγητό γιορταζε κ ο μπαμπας μου..απο φαγητά αρνι χοιρινο τηγανια πατάτες τυροσαλατα τζατζικι κεφτεδάκια κ αλλα..κ γλυκα φυσικα..απο Δευτέρα διαιτα...α και σημερα εφτιαξα φακες

Τι ωραία φαγητακια φάγατε ολες..

Εβιρι ευχαριστώ για τις ευχες..

Ααα ξέχασα να σας πω..κέρδισα κ το φλουρί πρωτη φορα μεσα σε 15 ατομα..απιστευτο

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Βροχούλα σήμερα αλλά ευτυχώς χωρίς ιδιαίτερο κρύο. Χρειάζεται κι αυτή που και που. Ελπίζω το απόγευμα που θα σχολάσω να έχειι σταματήσει γιατί θέλω να κάνω κάτι δουλίτσες εξωτερικές που έχω.

Για σήμερα δεν μαγείρεψα καθώς στο ψυγείο υπάρχουν υπόλοιπα από προηγούμενες μέρες.

Τζενάκι μου όντως αυτές τις μέρες το παρακάναμε όλοι με το φαγητό και τα γλυκά! Από Δευτέρα λέω να αρχίσω να μαζεύομαι....

Εβιράκι μου καλή και ευλογημένη χρονιά εύχομαι! Χάρηκα που διάβασα ότι είστε καλά, γιατί είχες λίγες μέρες να φανείς και ψιλοανησύχησα! Ευχαριστώ για τις ευχές για τον γιόκα μου!

palmoira άλλο πράγμα το γουρουνάκι! Όσο ζούσε η γιαγιά μου,λόγω καταγωγής από Πελοπόννησο, το γουρουνόπουλο ήταν το νο1 γιορτινό φαγητό στο τραπέζι της!

Λιάνα μου σου εύχομαι να έχεις μία πολύ τυχερή χρονιά φέτος! Σε εμάς το φλουρί έπεσε ανάμεσα στον φτωχό και το σπίτι μας.

Μαγειροπαρεάκι σας αφήνω για την ώρα, να δουλέψω λιγάκι και τα ξαναλέμε....  


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Kαλημεραααα !!!

Παλμοιρα μαζευω τα σαλια μου απο το γραφειο με τα φαγητα σας !! Αν μπορεις ρωτησε την μαμα σου να μας πει πως το φτιαχνει το γουρουνακι, η οποια αλλη  ξερει ας το γραψει να μαθουμε. Διαβαζω παντου πως κανουνε μεγαλο μπουτι ολοκληρο αλλα δεν το εχω κανει ποτε, μονο λαιμο παιρνω κομματι μεγαλο κ το ψηνω ολοκληρο η σε κομματικα και κοτσια . Αληθεια, τα κρεατα πως τα εψησες ; Εννοω το αρνι κ τα πουγκια , πρωτα το ενα κ μετα το αλλο η με την σειρα. Ειναι το μονιμο αγχος μου στα τραπεζια οταν θελω να κανω 2 κρεατα πως να τα ψησω ωστε να μην κρυωσει το πρωτο οσο θα ψηνεται το δευτερο.

Λιανα μου παντα τυχερη να εισαι !!!! 

Αγγελικη θα σταματησει, θα ριξει τωρα θα ξεσπασει κ μετα θα σταματησει . Ετσι θελω να πιστεω γιατι το απογευμα εχει το παιδι αγωνες.

Εμεις σημερα κοκορα κοκκινιστο με μακαρονια ( πολυ ελαφρυ και διαιτιτικο !!!! ) .

Απο αυριο αρχιζει παλι το σερι των τραπεζιων, δεν θα χοραμε να περασουμε απο τις πορτες ετσι οπως παμε το βλεπω εγω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! 

Liana να έχεις μια υπέροχη και τυχερή χρονιά! 

Ggeny, για το γουρουνάκι ξέρω ότι το μαρινάρει αρκετές ώρες ( θα μάθω με τι ακριβώς) και ότι το ψήνει σε χαμηλή φωτιά επίσης πολλές ώρες. Θα μάθω λεπτομέρειες και θα σου πω. Όσο για τα δικά μου ψησίματα, έβαλα πρωτα την παστουρμαδοπιττα, μετά τις πατάτες φούρνου για 2 1/2 ώρες, μετά το αρνί για άλλες 2 1/2 και στο τέλος τα πουγκιά με το μοσχάρι για 4 ώρες. Όπως κατάλαβες ο φούρνος δούλευε από το πρωί!Το μοσχαρι το έβαλα τελευταίο για να μην σκληρύνει. Ήταν το μόνο που φοβόμουν. Όλα τα υπόλοιπα, λίγο πριν τα σερβίρω τα έβαλα λίγο στο φούρνο με τις πιατέλες και τα ζέστανα. Ήταν μια χαρά! Δεν χρησιμοποίησα καθόλου αέρα στο φούρνο για να μην στεγνώσουν, όλα τα σιγοεψησα αρχικά τυλιγμένα με λαδόκολλα και αλουμινόχαρτο και στο τέλος απλά την έβγαζα για να πάρουν όμορφο χρωμα και να γίνουν ξεροψημένα. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σπανακόρυζο έχω φτιάξει για σήμερα. Αποτοξίνωση από την κραετοφαγία των ημερών...

Τζένη τελικά δεν έκανα τίποτα χτες το απόγευμα γιατί προέκυψε κάτι και απόψε μετά την βάρδια θα τρέχω να προλάβω καθώς αύριο είναι των Φώτων και θα είναι όλα κλειστά.

Palmoira ο φούρνος σου είχε την τιμητική του διαβάζω, αλλά τα φαγητάκια που έκανες ήταν όλα ένα κι ένα! Εγώ έχω καταργήσει εντελώς τον αέρα γιατί όπως είπες στεγνώνει τα φαγητά. Αντιστάσεις και πάλι αντιστάσεις κι ας χρειάζεται περισσότερη ώρα για να γίνει το φαγητό.

Φωτεινούλα πολύχρονη να είσαι! Σου εύχομαι από σήμερα καθώς δεν ξέρω αν θα μπορέσω να μπω μέσα στο Σαββατοκύριακο.

Πολλά φιλάκια και στην υπόλοιπη μαγειροπαρέα! 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?

Χρονια πολλα!καλη χρονια!με υγεια!χρονια πολλα και σε οσους γιορταζαν!ευχομαι οτι καλυτερο σε ολες!οτι επιθυμειτε!καλα μαγειρεματα να εχουμε!

τελειωσε η αδεια μου και επεστρεψα στην δουλεια!ωραια περασαμε και εμεις ησυχα και οικογενειακα!Πρωτοχρονια καναμε εδω ηρθανε και οι γονεις μου!την αλλαγη του χρονου την καναμε στο χωριο!πολυ φαγητο!και γλυκα!ντυθηκε και αδερφος του αντρα μου Αγιος Βασιλης και εφερε τα δωρα στα παιδια!το φλουρι στην πιτα το ετυχε η κορη μου μαζι με τον ξαδερφουλι της το μικρο ηταν στην μεση του κομματιου!Την μερα της Πρωτοχρονιας εφτιαξα ρολο χοιρινο στο φουρνο με πατατες και φαγαμε και μετα οι γονεις μου επεστρεψαν Σητεια!

πολυ ωραια φαγητα διαβασα!και του χρονου να ειστε καλα να τα ξαναφτιαξετε!

εμενα γιορταζε ο αντρουλης μου χθες και εφτιαξα προβατο κοκκινιστο, τορτελινια με κρεμα γαλακτος, τυρια, μπεικον μανηταρια, σαλατα με μαρουλι καλαμποκι τυρι, ζαμπον, κρουτον και σως με μαγιονεζα κετσαπ μουσταρδα και για γλυκο ενα τσιζ κεικ!στο χωριο πηγαμε και γιορτασαμε και ειχε κανει και ο πεθερος μου αρνακι με αγκιναρες αυγολεμονο!δεν ηθελαν να ερθουν σπιτι για να μην με κουραζουν!και το πρωι σηκωθηκα μαγειρεψα και πηγαμε εκει!

αυριο εχω ραντεβου για την β επιπεδου!πως περναει ο καιρος!το μωρο κανει παρτι στην κοιλια με τοσο φαγητο!χαχαχαχα!κουνιεται συνεχεια!

Φιλια σε ολες!!!:-D

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρεάκι και καλή εβδομάδα!

Πάνε οι γιορτές και τα κεφάλια μέσα σιγά σιγά! Βέβαια το τριώδιο δεν αργεί και πολύ...

Στα μαγειρικά μας ... Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε μακαρόνια με κιμά. Το βράδυ είχαν έρθει ο αδερφός μου και παραγγείλαμε σουβλάκια. Είχε πάει ο άντρας μου την Παρασκευή το απόγευμα στον χασάπη για να πάρει κρεατικά να ψήσουμε και δεν βρήκε ούτε για δείγμα!! Την Κυριακή το μεσημέρι είχα φτιάξει ρολό χοιρινό γεμιστό με ξηρούς καρπούς. Το συνεδέψαμε με πατάτες φούρνου και ρυζάκι. Για σήμερα έχω φτιάξει φακές.

Φωτεινή πολύχρονη και από εδώ!

Ιωάννα χρόνια πολλά και σε σένα!

Χρύσα γιόρταζες κι εσύ τα Χριστούγεννα? Πολύχρονη να εισαι!

Αφροδίτη καλή χρονιά! Να χαίρεσαι τον άντρα σου και με το καλό το νινάκι σας!

Μαγειροπαρεάκι πολλά φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ καλη εβδομαδα μαγειροπαρεακι !!

Χρονια πολλα σε οσους γιορταζαν η ειχαν εορταζοντα ! 

Αφροδιτη με το καλο να ερθει το μωρακι σου ! Μπραβο ομως που σε σκεφτονται να μην κουραστεις !!  Αυτο το τσιζ κεικ ολο ελεγα να το κανω στις γιορτες κ δεν το εκανα , τωρα ειπα για ενα διαστημα να μην κανω γλυκα φαγαμε μπολικα τις γιορτες !

Παλμοιρα ευχαριστω για τις διευκρινησεις ! Φωται πηρε ο φουρνος ε; Κ εγω σπανια ψηνω στον αερα γιατι τα ξηραινει. 

Φωτεινουλα πως εφτασες; 

Αγγελικη απο ποσους το ακουσα αυτο για τον χασαπη δεν φανταζεσαι, λες κ ετοιμαζομαστε για κατοχη !! Πολυ ωραιο πρεπει να εγινε το ρολο σου !

Εγω το Σαββατο ειχα τον κουνιαδο μου με την κορη του κ την μαμα μου κ φαγαμε ολοι μαζι. Ειχα κατσικακι με πατατες στο φουρνο και ρολο χοιρινο γεμιστο με τυρι-ζαμπον-πιπεριες & ντοματα, σαλατα πολιτικη κ μια πιατελα διαφορα τυρια. Γλυκο φαγαμε αυτα που υπηρχαν ηδη μπακλαβα ,κουραμπιεδες & μελομακαρονα.

Χτες κ σημερα κανελονια με κιμα κ μπεσαμελ κ εκανα κ μια ζαμπονοκασεροπιτα για κολατσιο. 

Για αυριο εβγαλα φασολακια να ξεπαγωσουν το πρωι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρεάκι!

Τι υγρασία είναι αυτή? Δύο μέρες παλεύω να στεγνώσω ρούχα! Και μαζεύονται τα άπλυτα....

Για σήμερα δεν έχω μαγειρέψει καθώς έχει στο ψυγείο φαγάκια από προηγούμενες μέρες. Για αύριο θα φτιάξω μάλλον καρμπονάρα.

Τζένη το ρολό έγινε όντως πολύ ωραίο! Θα μπει στο μενού μας μια στο τόσο. Ωραίο φαγάκι έχεις σήμερα!

Φωτεινούλα πως ήταν το ταξίδι σου?

Μαγειροπαρεάκι σας φιλώ... το κα΄θηκον με καλεί!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Καλή Χρονιά με υγεία κι ευτυχία στα σπιτικά σας!

Βλέπω ότι όλες τα περασατε καλά με πολύ φαγητό! Και του χρόνου με υγεία! Χρόνια Πολλά και στους εορτάζοντες των ημερών αυτών! Ευχαριστώ πολύ και για τις ευχές σας.

Ιωαννα πολύχρονη κι απο εδώ!

Εγω επέστρεψα σήμερα στη δουλεια. Στο νησί εχω έρθει απο το Σαββατο. Στην Αθηνα περάσαμε καλά. Δεν καναμε τα τρελα τραπέζια γιατι εγω αρχικά ήθελα ξεκουραση και να ευχαριστηθούμε λίγο οι τεσσερις μας την οικογενειακή μας ζωή αλλά τα πραγματα εξελίχθηκαν τελειως διαφορετικά απ'οτι περίμενα. Παραμονή Πρωτοχρονιάς πήγαμε στην μια κουνιαδα μου όπου όλοι φτιαξαμε από κατι. Ψήσαμε σουβλάκια και λουκάνικα, είχαμε ρολο κοτοπουλο, τυρόπιτα με φύλλο καταιφι, παστίτσιο, χοιρινό, διαφορες σαλάτες. Το Σαββατο ταξιδευαμε και δεν έκανα τίποτα και Κυριακή έφτιαξα μοσχαρι κοκκινιστό με ρυζι. Χτες ειχα μπιφτεκια με πατατες στο φουρνο, για σημερα σουφλέ και για αυριο φακες.

Η μαμα μου ειναι εδω και 10 μερες περιπου στο νοσοκομειο και αναμένουμε το ιατρικο πορισμα οταν ολοκληρωθουν ολες οι εξετασεις. Βρηκα τελικά μια κοπελα για τα παιδια, χτες κατσαμε μαζι για να δουμε τη ρουτινα τους κι απο σημερα επέστρεψε καθε κατεργαρης στον πάγκο του.

Πρεπει να επιστρεψω στη δουλεια. Τα λέμε αργοτερα!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...