Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αφροδίτη ευτυχώς που δεν έγινε κάτι κατά την διάρκεια των μαθημάτων! Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω... Δηλαδή, από ότι κατάλαβα, τέλος ο παιδικός για σας φέτος?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

πρίν από 9 λεπτά , ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Αφροδίτη ευτυχώς που δεν έγινε κάτι κατά την διάρκεια των μαθημάτων! Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω... Δηλαδή, από ότι κατάλαβα, τέλος ο παιδικός για σας φέτος?

ναι ευτυχώς...νηπιαγωγειο ειναι...απο αυριο θα ξαναπανε κανονικα..αλλα δεν θα λειτουργησει αλλη χρονιά απο οτι καταλαβα...(αν και λειτουργει περιπου 12 χρονια απο οτι μας ειπαν) αλλιως τα παιδια πρεπει να μεταφερθουνε αλλου γιατι ειναι υποχρεωτικη εκπαιδευση...αλλα δεν νομιζω να προλαβουμε εμεις αυτα θελουν χρονο για να γινουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αφροδίτη πάλι καλά που δεν έγινε εν ώρα μαθηματος. Πωπω! Το νηπιαγωγειο ειναι σε νοικιασμένο χώρο; 

Κρυο σήμερα και φυσικά συννεφια. Χτες φυσουσε πολύ μέχρι το βραδυ. 

Σουπίτσα για σήμερα με ζωμό από την κατάψυξη. 

Φιλια σε όλο το παρεάκι


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!

ευτυχως σήμερα βγαίνει η πεθερά μου από το νοσοκομείο μπας και ηρεμήσουμε λιγάκι.

Σημερα γιουβαρλακια! Αφροδίτη ευτυχώς που δεν ήταν σε ώρα λειτουργίας ο παιδικός! Ήσασταν πολύ τυχεροί! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπρεάκι!

Ωραίο ήλιο έχουμε σήμερα αλλά με κρύο! Δεν με πειράζει όμως, αρκεί που δεν βρέχει! Βέβαια δεν θα τον ευχαριστηθώ εδώ κάτω που δουλεύω αλλά τουλάχιστον είδα λίγο το πρωί την ώρα που ερχόμουν.

Για σήμερα έχω κοκκινιστό μοσχαράκι με μακαρόνια.

Φωτεινή είχατε αέρα? Εδώ δεν φυσάει ιδιαίτερα.

Palmoira σιδερένια η πεθερά σου!

 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!εμας εφτιαξε ο καιρος!σημερα εχουμε ηλιο!

ναι ο χωρος που βρισκεται το νηπιαγωγειο ειναι ενοικιαζομενος και ο ιδιοκτητης εχει κανει εξωση...αλλα το θεμα ειναι διαδικαστικο...πρεπει πρωτα να βρεθει αλλος χωρος για να φυγουμε...που να ειναι καταλληλος..οποτε εμεις δεν θα το προλαβουμε αυτο...

Σημερα κοτοπουλο φιλετο με ρυζακι..το εκανα για να φαει και η κορη μου για να δουμε...απλο και λιτο γιατι οταν εχει διαφορα και σαλτσες δεν τα τρωει...

περαστικα στην πεθερα σου palmoira!σιδερενια!

ωραια τα φαγητα σας κοριτσια!και εγω το κανω αυτο με το ζωμο και εχω παντα στην καταψυξη για ωρα αναγκης!τα γιουβαρλακια μου αρεσουν πολυ αλλα δεν τα τρωει ο αντρας μου και δεν τα φτιαχνω!:-(

Φιλακια!!!:wub:

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέραααα !!!

Πολυ κρυο βρε κοριτσια !!! 

Αφροδιτακι δεν το πιστευω αυτο που διαβαζω !! Αγιο ειχαν τα παιδακια !

Παλμοιρα περαστικα στην πεθερα σου ! 

Αγγελικη αντε να αλλαξει σε λιγο καιρο η ωρα γιατι εκει που δουλευεις δεν βλεπεις το φως της ημερας !

Λιανα η καλυτερη διαιτα πιστεω ειναι αυτη γιατι ειναι κατι που μπορεις να το κρατησεις . 

Εμεις το Σαββατο φαγαμε λαχανοντολμαδες . Την Κυριακη παστιτσιο κ μπροκολο.Την Δευτερα τους υπολοιπους λαχανοντολμαδες,χτες Τριτη μπριαμ κ σημερα το υπολοιπο παστιτσιο . Χτες το βραδυ θελανε τηγανοψωμα οι 2 μεγαλοι κ ο μικρος τραχανα  κ την Κυριακη το βραδυ κρεπες. Για αυριο εβγαλα μπουτακια κοτοπουλο κ μπιφτεκια μοσχαρισια να κανω με πατατες στο φουρνο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρεάκι!

Σήμερα τρώμε μοσχαράκι κοκκινιστό που έμεινε από χτες και φασολάκια από προχτές. Για αύριο θα φτιάξω χταπόδι με κοφτό μακαρονάκι.

Αφροδίτη να φτιάχνεις γιουβαρλάκια για σένα και την μικρή και του άντρα σου φτιάχνε του κανένα μπιφτέκι. Είναι κρίμα να μην τρως φαγητά που σου αρέσουν γιατί δεν τα τρώει ο άντρας σου.

Τζενάκι μόνο η αλλαγή της ώρας θα βελτιώσει τα πράγματα, όντως! Νοιώθω ότι χάνω όλη μου την μέρα εδώ κάτω πφφφφ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?σημερα κανει πολυ κρυο!

γιγαντες εχει σημερα το μενου!

ggeny λιγουρευτικα τους λαχανοντολμαδες!και εγω σκεφτομουνα να φτιαξω κρεπες!αλλα τις τρωω και παχαινω!ναι ευτυχως δεν εγινε την ωρα του μαθηματος!

Αγγελικη ουτε η κορη μου τα τρωει...πλεον τρωει πολυ λιγα πραγματα..ελπιζω να ειναι φαση και να περασει...τα ειχε κανει η πεθερα μου και εφαγα...αλλα μυριζουνε τωρα που κανει κρυο...βαριεμαι να μπω στην διαδικασια για να φαω μονο εγω...

Φιλιά σε ολες!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!

Σημερα έφτιαξα πρώτη φορά κόκκινες φακές. Τις έφτιαξα όπως τις κανονικές και έγιναν πολύ ωραίες. Είχα διαβάσει σε διάφορες συνταγές ότι στο τέλος τις πολτοποιουν και γίνονται σαν φάβα. Εγώ δεν τις έβρασα τόσο πολύ και τις άφησα ολόκληρες. Ήταν η μόνη λύση που βρήκα για να μπορεί να φάει και ο άντρας μου με το πρόβλημα στο έντερο όσπρια...Συμπλήρωσα και με λίγες ψητές σαρδέλες και έτοιμο το φαγάκι μας για σήμερα! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γεια σας..κρυο εδω αυτες τις μερες αλλα εχει τουλάχιστον ηλιο

Αφροδίτη ευτυχώς δεν ηταν τα παιδια εκείνη την ωρα στο.σχολειο παλι καλα..η μικρη σου φάση ειναι θα περάσει

Τζενη ειναι καλη αυτη η διατροφή δεν σου λειπει τίποτα ολα με μετρο..λαχανοντολμαδες παστιτσιο κρεπες αααχχχ τελεια τι με κάνεις

Παλμοιρα οι κοκκινες φακές τι διαφορά εχουν;δεν εχω φάει..

Αγγελική ωραιο το χταποδακι μ αρέσει

Λοιπόν το μενου αυτες τις μερες ειχε γαλοπουλα με κριθαρακι,μπιφτεκακια με πατάτες κ σημερα σπανακορυζο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κρύο σήμερα. Στο χωριο μου ειχε 0 βαθμους το πρωι.

Τζενη κι εγω θελω να κανω λαχανοντολμαδες.

Palmoira βγηκε η πεθερα σου; Όλα καλά; Κοκκινες φακες ουτε εγω έχω φτιαξει. Εχω ακουσει οτι ειναι λιγο πιο γλυκες στη γευση.

Αφροδιτη μαλλον φαση πρεπει να ειναι οσον αφορα τη μικρη σου. Όλα καλά με τις εξετάσεις;

Κοριτσια μου λέει η κοπελα τι τρωει η κορη μου τωρα και σκέφτομαι σε τι κατασταση ήμαστε περυσι τετοια εποχη και δεν το πιστευω.

Για σημερα κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Χταποδάκι κοκκινιστό με ρυζάκι έχω φτιάξει για σήμερα.

Κρύο και σήμερα αλλά τουλάχιστον χωρίς βροχή. Έτσι έδειχνε το πρωί τουλάχιστον, τώρα τι γίνεται δεν ξέρω...

Αφροδίτη φάση είναι αυτή που περνάει η μικρούλα σου. Θα στρώσει...

Palmoira κι εγώ τις φακές τις κάνω κόκκινες. Έτσι τις φτιάχνει η πεθερά μου και τις είχα δοκιμάσει και μου άρεσαν καλύτερα από τις άσπρες. Αλλά τις αφήνω ολόκληρες, δεν τις πολτοποιώ. Περνάω και στο multi και ένα καρότο και ρίχνω μέσα και γίνονται πολύ νόστιμες.

Λιάνα καλημέρα! Ωραίος ο ηλιάκος τις κρύες μέρες!

Φωτεινή τελικά η κόρη σου αποδεικνύεται ότι είχε κακή επιρροή στο θέμα του φαγητού απο τους παππούδες. Δεν εξηγείται αλλιώς....

Μαγιεροπαρεάκι σας φιλώ για την ώρα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα έχω αρακά με κρέας.Πήρα και κάτι ψάρια για να κάνω μια ψαρόσουπα αύριο μεθαύριο..

Απ' όταν γέννησα και μετά τρελαίνομαι για σούπες!!!!! Ειδικά βελουτέ... Δε σας είχα γράψει σχετικά με τη γέννα κι αυτά, αλλά αυτό που θέλω να τονίσω μιας και είναι σχετικό με το τόπικ, είναι ότι στο νοσοκομείο έφαγα ΠΑΡΑ πολύ καλά!!! Υπέροχα, πλούσια και γευστικά γεύματα!!! Ήταν όλα ένα κι ένα, αλλά το καλύτερο όλων ήταν τα γεμιστά!!! Κορίτσια, δεν έχω φάει ωραιότερα γεμιστά στη ζωή μου...!!! Τι να σας πω, δεν ήθελα να φύγω!!! Η μόνη έγνοια μου όταν πήρα  εξιτήριο ήταν το αν θα μου φέρουν μεσημεριανό :-P:-P:-P χαχαχαχα

Είδα στο σούπερ μάρκετ κάτι κουτσομουράκια μούρλια!!! Ό,τι έπρεπε για τηγάνι, δηλαδή το λέω και μου τρέχουν τα σάλια... Αλλά δεν πήρα γιατί δεν έχω καθόλου χρόνο για τηγάνισμα..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! εχω παρα πολυ καιρο να γραψω λογω ελλειψης χρονου, αλλα σας διαβαζω που κ που! ειδα κ νεες αφιξεις σε μωρακια. να σας ζησουν κ να τα χαιρεστε!

την προηγουμενη εβδ ειχα:

κυριακη: μπριζολες με πατατες τηγανιτες, δευτερα: γιγαντες, τριτη: μακαρονια με κρεας κοκκινιστο, τεταρτη: τσιπουρες με πατατες τηγανιτες κ χορτα, πεμπτη : φακες παρασκευη: φασολακια λαδερα.

σημερα κ αυριο: παστιτσιο

για την αλλη εβδ

δευτερα : σπανακοριζο, τριτη: καγιανα με πατατες τηγανιτες, τετάρτη: χυλοπιτες με κοτοπουλο κοκκινιστο

πεμπτη: φακες

παρασκευη: φασολακια λαδερα (επαναλλαμβανομαι με μικρες αλλαγες, αλλα πραγματικα ΔΕΝ προλαβαινω να κανω πιο δυσκολα φαγητα!)

σας φιλω ολες

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...