Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

1 hour ago, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Αφροδίτη είναι μεγάλη υπόθεση να βοηθάει ο άντρας στο σπίτι! Και κυρίως να αντιλαμβάνεται πως μπορεί να το συντηρεί μαζεμένο! Μπράβο του!

Γιώτα μακάρι να συνεχίσει να καταλαβαίνει τα μαθηματικά με ευκολία! Αλήθεια, χρησιμοποιούν τα βιβλία ή δουλεύετε με φωτοτυπίες? Εμείς τα βιβλία τα έχουμε στο συρτάρι...

κ φωτοτυπιες και τα βιβλια, γλωσσα βιβλιο κ εργασιων, μαθηματικα βιβλιο κ εργασιων κ την μελετη περιβαλοντος αλλα την αφηνουν στο σχολειο. Η αληθεια ειναι οτι τους βαζει αρκετα. καθημερινα εχουμε 2 φυλλαδια μπρος πισω, ενα γλωσσα κ ενα μαθηματικα, αναγνωση, αντιγραφη κ ορθογραφια. σαββατοκυριακο πιο πολλα συν επαναλυψη.

 

πρίν από 43 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι ειμαι τυχερη δεν εχω παραπονο...εμενα δουλευει ωραριο καταστηματων και Σαββατα...το μεσημερι θα τα κανει αυτα και μετα παιρνει την κορη μας απο το σχολειο... εντωμεταξυ θα σχολασω εγω θα παω σπιτι για να φυγει να ξαναπαει στην δουλεια το απογευμα.... δεν θα μου κανει δουλειες δουλειες ουτε σιδερο..αλλα αυτα που κανει ειναι υπερ αρκετα..και μαγειρευει και καμια φορα...ξερει δηλαδη αλλα συνηθως μαγειρευω εγω...και εχει μαθει και την κορη μας οταν σχολαει επειδη την παιρνει αυτος μπαινει στο σπιτι βγαζει παπουτσακια, τρεχει στο μπανιο πλενει χερακια, βγαζει ρουχα και βαζει πυτζαμες ή φορμα ...και μετα καθεται στον καναπε...

εμενα αρκετες φορες δεν ερχεται ουτε για φαγητο, κ να φανταστεις οτι το μαγαζι ειναι κατω απο το σπιτι. ωραριο καταστηματων κ εμεις κ στα κενα κανει ολες τις εξωρικες δουλειες του μαγαζιου κ του σπιτιου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

πρίν από 2 λεπτά , YOTOU είπε:

κ φωτοτυπιες και τα βιβλια, γλωσσα βιβλιο κ εργασιων, μαθηματικα βιβλιο κ εργασιων κ την μελετη περιβαλοντος αλλα την αφηνουν στο σχολειο. Η αληθεια ειναι οτι τους βαζει αρκετα. καθημερινα εχουμε 2 φυλλαδια μπρος πισω, ενα γλωσσα κ ενα μαθηματικα, αναγνωση, αντιγραφη κ ορθογραφια. σαββατοκυριακο πιο πολλα συν επαναλυψη.

 

εμενα αρκετες φορες δεν ερχεται ουτε για φαγητο, κ να φανταστεις οτι το μαγαζι ειναι κατω απο το σπιτι. ωραριο καταστηματων κ εμεις κ στα κενα κανει ολες τις εξωρικες δουλειες του μαγαζιου κ του σπιτιου.

καταλαβα..ειναι δικο σας το μαγαζι απο οτι καταλαβαινω γι αυτο τρεχει πιο πολυ...υπομονη...δουλεια να υπαρχει και υγεια να εχουμε...θα πρεπει να του κατεβαζεις ταπερακι :-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Afroditi85 είπε:

καταλαβα..ειναι δικο σας το μαγαζι απο οτι καταλαβαινω γι αυτο τρεχει πιο πολυ...υπομονη...δουλεια να υπαρχει και υγεια να εχουμε...θα πρεπει να του κατεβαζεις ταπερακι :-D

ναι δικο μας ειναι. μαζι δουλευουμε. εγω οσο με αφηνουν τα παιδια. να τωρα λειπει κ ειμαι με την μικρη στο μαγαζι. μολις παρω την μεγαλη παμε για φαγητο κ διαβασμα.

οταν εχει δουλεια ουτε να φαει δεν θελει. πολλες φορες ειναι νηστικος ολη μερα! αντε να φαει κανα κρουασαν η καμια τυροπιτα που του παω.

μην συζητας, δουλεια κ υγεια πανω απο ολα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , YOTOU είπε:

ναι δικο μας ειναι. μαζι δουλευουμε. εγω οσο με αφηνουν τα παιδια. να τωρα λειπει κ ειμαι με την μικρη στο μαγαζι. μολις παρω την μεγαλη παμε για φαγητο κ διαβασμα.

οταν εχει δουλεια ουτε να φαει δεν θελει. πολλες φορες ειναι νηστικος ολη μερα! αντε να φαει κανα κρουασαν η καμια τυροπιτα που του παω.

μην συζητας, δουλεια κ υγεια πανω απο ολα!

δυο κοριτσακια εχεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , YOTOU είπε:

Ναι ένα 6χρ Κ ένα 2χρ +9 μηνων. Η δικιά σου πόσο είναι?

Ωραια!να σου ζησουνε!Εμενα η κορη μου θα κλεισει τα 6 τον Απρίλιο...παει νηπιαγωγειο...και πρωτα ο Θεος το Μαιο θα γεννησω την δευτερη κορη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..εχει ωραιες ηλιολουστες μερες εδω

Χρυσα να.σου ζησει το μωρακι

Αφροδιτη τελεια ολα καλα πήγαν

Αγγελική με γεια το μαλλι

Γιωτα πολλα τα βαζουν στην πρωτη δημοτικού ακομα δεν εχουν συνηθισει..υπομονη

Κ εμένα ο αντρας μου βοηθάει αρκετα δουλευει βαρδιες..κ ασχολειται πολυ με τη μικρη

Εχω εκνευριστει με τα αποτελέσματα απο ενα.8 μηνο στον Δήμο..παλι επιλαχων 5χρ ανεργια..κ οι πρωτοι που μπήκαν παίρνουν το κεα κ φυσικά παραπανω μορια..Έτσι δεν μπαινω ποτέ

Μαγειρικα σημερα φασολαδα κ αυτες τις μερες φαγαμε κεφτεδακια πουρέ φακές ψητα στα καρβουνα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Afroditi85 είπε:

Ωραια!να σου ζησουνε!Εμενα η κορη μου θα κλεισει τα 6 τον Απρίλιο...παει νηπιαγωγειο...και πρωτα ο Θεος το Μαιο θα γεννησω την δευτερη κορη...

Ευχαριστώ! Κ εσύ να χαίρεσαι το μεγάλο κοριτσάκι σου κ με το καλό το δεύτερο! Με έναν πόνο!!! 

 

πρίν από 5 λεπτά , Liana1984 είπε:

Γεια σας κοριτσια..εχει ωραιες ηλιολουστες μερες εδω

Χρυσα να.σου ζησει το μωρακι

Αφροδιτη τελεια ολα καλα πήγαν

Αγγελική με γεια το μαλλι

Γιωτα πολλα τα βαζουν στην πρωτη δημοτικού ακομα δεν εχουν συνηθισει..υπομονη

Κ εμένα ο αντρας μου βοηθάει αρκετα δουλευει βαρδιες..κ ασχολειται πολυ με τη μικρη

Εχω εκνευριστει με τα αποτελέσματα απο ενα.8 μηνο στον Δήμο..παλι επιλαχων 5χρ ανεργια..κ οι πρωτοι που μπήκαν παίρνουν το κεα κ φυσικά παραπανω μορια..Έτσι δεν μπαινω ποτέ

Μαγειρικα σημερα φασολαδα κ αυτες τις μερες φαγαμε κεφτεδακια πουρέ φακές ψητα στα καρβουνα

Αχ ναι τα έχουν πρήξει.σημερα έχει εκτός των άλλων καμια 50άρια λέξεις ορθογραφία. Από όλο το βιβλιο, τελείωσαν το πρώτο τεύχος. 

Είναι δύσκολα τα 8μηνα. Είχα κάνει κ εγώ πέρυσι γιατί ναι μεν δουλεύω στο μαγαζι αλλά δηλώνω άνεργη. Έχω κάρτα ανεργίας 4 χρήστη περίπου ούτε επιλαχών δεν με πήραν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρεάκι!

Χρύσα να σου ζήσει το μωρακι! Εγω ουτε που θυμαμαι το φαγητο στο μαιευτήριο. 

Αφροδίτη ήμουν σιγουρη οτι ολα θα ηταν καλα αλλά σίγουρα ανακουφίστηκες. Κι εγω ειμαι γλυκατζου αλλά μονο με τη σοκολάτα. Τα υπολοιπα ουτε που με αγγιζουν. Μπραβο για τον άντρα σου που κανει το πιο βασικό: δεν λερώνει και δεν σου προσθέτει δουλεια.

Τζενη εγω σε θαυμαζα με ολα αυτα που εφτιαχνες περυσι. Μια χαρα κι αυτα που κάνεις. Τοσο τρεξιμο έχεις στην καθημερινότητά σου.

Αγγελική με γεια το μαλλι. κι εγω σήμερα κοιταζα το δικο μου. Τα άσπρα εκαναν αισθητη την παρουσια τους αλλά βαριεμαι και να παω παλι να τα φτιάξω.

Γιωτα μια χαρα ειναι αυτά που φτιάχνεις. Το πιο σημαντικό είναι να υπάρχει μαγειρεμενο φαγητό στο σπιτι. Οσον αφορα το σχολείο τι να πω. Δυσκολες λέξεις τους έχει βάλει. Που να δεις τα μαθηματικά της δευτερας. Θα ξεχάσεις κι αυτά που ήξερες. Καθώς εγώ ειμαι μαθηματικός τύπος πολύ με ενοχλεί γιατι προσπαθω να ακολουθησω αυτα που τους λένε για τις αφαιρεσεις κυρίως ώστε να μην μπερδεύω την μικρή. 

Λιανα κρίμα αυτό με τα 8μηνα. Αξιοκρατία γιοκ.

Κι εδω έχει ήλιο αλλά το πρωί έχει κρύο και πάγο. Ωρες ώρες συννεφιάζει σαν να ετοιμάζεται να βρεξει αλλά ακομα την έχουμε γλιτώσει. Εχω τον μικρο με πυρετο κι ειμαι σπίτι μαζι του. Χτες ανεβασε παλι πυρετο αλλά σημερα ειναι απυρετος. 

Για σήμερα ειχα αρακά με καροτακια αλλά εψησα και 5 σεφταλιες για να δελεάσω την κορη που δεν τον πολυσυμπαθει. Για αυριο έχω παστίτσιο από χτες οπότε θα βολευτουμε.

Στη δουλεια έχει ξεκινήσει η κίνηση για το καλοκαίρι και δεν προλαβαινω να κουνηθω.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρεάκι!

Ωραίες μέρες έχουμε αλλά σήμερα το πρωί είχε και πολύ υγρασία. Κάτι άκουσα για βροχές από το απόγευμα?

Για σήμερα έφτιαξα κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες.

Γιώτα χτες μπερδεύτηκα νομίζοντας ότι η κόρη σου πηγαίνει 2α. Στην πρώτη κι εμείς κάναμε το βιβλίο των μαθηματικών με συμπλήρωμα φωτοτυπίες. Φέτος στην δευτέρα δεν το ακολουθούμε καθόλου. 50 λέξεις επανάληψη μεσοβδόμαδα?????? Καλά βλαμένη είναι? Δεν μπορούσε να σας βάλει την επανάληψη το Σαββατοκύριακο? :confused:

Αφροδιτάκι ανοιξιάτικες και οι δύο οι κόρες σου! Κι εγώ Μαίο έχω γεννηθεί και μου αρέσει πολύ αυτή η εποχή!

Λιάνα μου τι είναι το ΚΕΑ? Πάντως η αξιοκρατία είναι άγνωστη λέξη στην Ελλάδα!

Φωτεινή πως ξημέρωσε ο μικρούλης σου? Αν μπορείς κράτα τον σπίτι σήμερα και αύριο για να αναρρώσει καλά. Έχει πολύ υγρασία αυτές τις μέρες!

Μαγειροπαρεάκι μου σας φιλώ για την ώρα.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Καλησπέρα παρεάκι!

Χρύσα να σου ζήσει το μωρακι! Εγω ουτε που θυμαμαι το φαγητο στο μαιευτήριο. 

Αφροδίτη ήμουν σιγουρη οτι ολα θα ηταν καλα αλλά σίγουρα ανακουφίστηκες. Κι εγω ειμαι γλυκατζου αλλά μονο με τη σοκολάτα. Τα υπολοιπα ουτε που με αγγιζουν. Μπραβο για τον άντρα σου που κανει το πιο βασικό: δεν λερώνει και δεν σου προσθέτει δουλεια.

Τζενη εγω σε θαυμαζα με ολα αυτα που εφτιαχνες περυσι. Μια χαρα κι αυτα που κάνεις. Τοσο τρεξιμο έχεις στην καθημερινότητά σου.

Αγγελική με γεια το μαλλι. κι εγω σήμερα κοιταζα το δικο μου. Τα άσπρα εκαναν αισθητη την παρουσια τους αλλά βαριεμαι και να παω παλι να τα φτιάξω.

Γιωτα μια χαρα ειναι αυτά που φτιάχνεις. Το πιο σημαντικό είναι να υπάρχει μαγειρεμενο φαγητό στο σπιτι. Οσον αφορα το σχολείο τι να πω. Δυσκολες λέξεις τους έχει βάλει. Που να δεις τα μαθηματικά της δευτερας. Θα ξεχάσεις κι αυτά που ήξερες. Καθώς εγώ ειμαι μαθηματικός τύπος πολύ με ενοχλεί γιατι προσπαθω να ακολουθησω αυτα που τους λένε για τις αφαιρεσεις κυρίως ώστε να μην μπερδεύω την μικρή. 

Λιανα κρίμα αυτό με τα 8μηνα. Αξιοκρατία γιοκ.

Κι εδω έχει ήλιο αλλά το πρωί έχει κρύο και πάγο. Ωρες ώρες συννεφιάζει σαν να ετοιμάζεται να βρεξει αλλά ακομα την έχουμε γλιτώσει. Εχω τον μικρο με πυρετο κι ειμαι σπίτι μαζι του. Χτες ανεβασε παλι πυρετο αλλά σημερα ειναι απυρετος. 

Για σήμερα ειχα αρακά με καροτακια αλλά εψησα και 5 σεφταλιες για να δελεάσω την κορη που δεν τον πολυσυμπαθει. Για αυριο έχω παστίτσιο από χτες οπότε θα βολευτουμε.

Στη δουλεια έχει ξεκινήσει η κίνηση για το καλοκαίρι και δεν προλαβαινω να κουνηθω.

Φιλια

καλημερα κοριτσια!

φωτεινη περαστικα στο παιδακι σου. ολα αρρωστα ειναι! τα δικα μου εχουν βηχα κ μυξα....

ναι δυσκολα τους βαζουν, αχ αρνουμαι να δω τα μαθηματικα της δευτερας!

1 hour ago, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Καλημέρα μαγειροπαρεάκι!

Ωραίες μέρες έχουμε αλλά σήμερα το πρωί είχε και πολύ υγρασία. Κάτι άκουσα για βροχές από το απόγευμα?

Για σήμερα έφτιαξα κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες.

Γιώτα χτες μπερδεύτηκα νομίζοντας ότι η κόρη σου πηγαίνει 2α. Στην πρώτη κι εμείς κάναμε το βιβλίο των μαθηματικών με συμπλήρωμα φωτοτυπίες. Φέτος στην δευτέρα δεν το ακολουθούμε καθόλου. 50 λέξεις επανάληψη μεσοβδόμαδα?????? Καλά βλαμένη είναι? Δεν μπορούσε να σας βάλει την επανάληψη το Σαββατοκύριακο? :confused:

Αφροδιτάκι ανοιξιάτικες και οι δύο οι κόρες σου! Κι εγώ Μαίο έχω γεννηθεί και μου αρέσει πολύ αυτή η εποχή!

Λιάνα μου τι είναι το ΚΕΑ? Πάντως η αξιοκρατία είναι άγνωστη λέξη στην Ελλάδα!

Φωτεινή πως ξημέρωσε ο μικρούλης σου? Αν μπορείς κράτα τον σπίτι σήμερα και αύριο για να αναρρώσει καλά. Έχει πολύ υγρασία αυτές τις μέρες!

Μαγειροπαρεάκι μου σας φιλώ για την ώρα.

δεν εχουν σχολειο σημερα, γιατι εχουν σεμιναριο οι δασκαλες. κ ετσι φανταστηκε οτι θα εχουμε ελευθερο χρονο. λες κ δεν εχουμε αλλες δουλειες..... οι λεξεις ειναι 56! τις μετρησα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Αχ πολυ με αγχωνεται με την πρωτη δημοτικου!και θα εχω και το μωρο!εμενα μου λενε οτι ειναι ευκολη η πρωτη και να μην ανησυχω..και εγω την βλεπω οτι εχει δυνατοτητες..της εχει παρει ο αντρας μου τετραδια πρωτης γραφης και καθεται και τα κανει..της πηρα και εγω μια κασετινα...πιο πολυ της αρεσουν τα μαθηματικα...και η δασκαλα της  αυτο μου εχει πει οτι απο οτι φαινεται δεν θα εχει προβλημα στην πρωτη...σιγουρα εχει να κανει και με την δασκαλα που θα τα αναλαβει...

Σημερα το μενου εχει μπιφτεκακια με πουρε!

Αγγελικη με γεια το μαλλι!το ΚΕΑ ειναι ενα επιδομα που δινουν αλλα για να το παρεις πρεπει το εισοδημα σου να ειναι κατω απο το οριο της φτωχιας....

Λιανα κριμα για το οκταμηνο...με τοσους μηνες ανεργια και να μην σε παρουν...εμενα με ειχαν παρει σε ενα 5 μηνο στο Δημο το 2013, μετα ειχα κανει τα χαρτια μου σε ενα voucher και με πηραν και μετα προεκυψε η δουλεια που ειμαι τωρα...για 2 χρονια...αν και θα σταματησω λογω εγκυμοσυνης το Μαρτιο και μετα τελος...γιατι μεχρι να τελειωσει η αδεια εγκυμοσυνης μου...θα τελειωνει και η συμβαση...τον Αυγουστο κλεινουν τα 2 χρονια...

Φωτεινη περαστικα στο παιδακι σου!

κοριτσια μου ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια!η αληθεια ειναι οτι τωρα νοιωθω καλυτερα!γιατι αγχωνομουνα πολυ!ανυπομονω κοριτσια μου να το παρω στην αγκαλια μου..μου εχει λειψει η μωρουδιλα...ποτε θα κατεβασω τα φορμακια να τα φρεσκαρω..να μυρισει προδερμ...να χαζεψω στα μαγαζια μωρουδιστικα..

Φιλακια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα είχα την εντύπωση ότι είσασταν Πειραιά...

Όχι δεν είπαν κάτι, τα παιδιά έμειναν στο σχολείο και μοιράστηκαν σε άλλες τάξεις. Εκτός από τις ώρες που είχαν μαθήματα ειδικοτήτων οπότε επέστρεφαν στην τάξη τους.

Αφροδίτη την 1η εύκολη δεν την λες σε σχέση με τα μαθηματικά. Βέβαια είναι και στο παιδί. Αλλά μην αγχώνεσαι.... βλέποντας και κάνοντας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...