Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα κοριτσια!εμας ο καιρος ειναο μουντος και η ατμοσφαιρα χαλια!αν βρεξει θα ειναι κοκκινοχωμα!

Γιωτα η αληθεια ειναι οτι καμαρωνω και λεω του αντρα μου η καλυτερη ηταν σημερα!εμας η πρωτη μας στολη ηταν μινι!μια χαρα με το σχολείο!

Φωτεινη ευχαριστουμε πολυ!αν τα καταφερετε θα χαρουνε πολυ!εμενα με ρωταει μαμα τι ρουχα θα βαλεις εχεις μαυρο φορεμα?για να μοιαζω με μαγισσα!χαχαχα!

Αγγελικη ευχαριστουμε!ελπιζω οι αλλαγες να ειναι για καλο!μεγαλωνουν πολυ γρηγορα!εμενα της κορης μου της κουναει το πρωτο δοντακι!και λεω πωπω μεγαλωσε το παιδι μου!

Λιανα τι ωραια η μελισσουλα!με γεια!σιγουρα οταν μεγαλωσει θα της αρεσει περισσοτερο!και για σενα θα ειναι πιο ευκολο γιατι δεν θα πρεπει να εισαι συνεχεια απο πανω της!

Εμεις θα φαμε παστιτσιο απο χθες και σημερα λεω να παρω ψαρι να κανω ψαροσουπα!

Δεν προλαβα να μαγειρεψω χθες γιατι κατεβηκα αγορα για διαφορες δουλειες την αλλη Κυριακη βαφτιζει η κουνιαδα μου το παιδακι της!και βρηκα ενα φορεμα αλλα ηθελε κοντεμα και πηγα στην μοδιστρα!η κορη μου εχει ενα πολυ καλο φορεμα και θα βαλει αυτο απλα της πηρα ενα καλσον!το εχει βαλει μια φορα στην βαφτιση που εκανε η νονα της το οποιο απο 90ευρω το ειχα παρει 55 ευρω!και ο αντρας μου πηρε παντελονι και πουκαμισο αλλα τωρα με τις εκπτωσεις θα ηθελα να βρει και ενα μπλε σακακι!αλλα δεν βρηκαμε στο νουμερο του εκει και θα παμε απο αλλου!Αυτα ...εξοδα αλλα τι να κανουμε....

Φιλακια!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Τι κανετε? Κριθαρακι με κρεας κοκκινιστο σημερα. Το βραδυ θα ψησουμε σουβλακια κ πιτες με πατατες τηγανιτες κ τζατζικι. Να τιμησουμε κ το εθιμο. Αυριο φακες. Ωραιες μερες κανει!!!!

Σας φιλω

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα στο μαγειροπαρεάκι!

Σπανακόρυζο τρώμε σήμερα. Χτες το βράδυ ψήσαμε πανσετούλες και λουκάνικα. Τα συνοδέψαμε με πατάτες τηγανιτές, ψητό ψωμάκι και σαλατούλα λάχανο. 

Γιώτα και του χρόνου να το ξανατιμήσετε το έθιμο! 

Καλό Σαββατοκύριακο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια κ καλη εβδομαδα!

ερχετε τριημερο κ καλως εχοντων των πραγματων θα παμε στην μαμα μου στην σαλαμινα! να ξεκουραστω λιγακι κ να πιουμε κ κανα ποτακι με τον αντρα μου. εχουμε να βγουμε απο το καλοκαιρι....

αγγελικη μου κ εσεις το τιμησατε το εθιμο! μπραβο κ του χρονου.

μαγειρικα το σαββατο ειχαμε φακες, το βραδυ πηγαμε στο αποκριατικο παρτυ του σχολειου κ φαγαμε εκει. την κυριακη εφτιαξα μοσχαρι κοκκινιστο με μακαρονια κ το βραδυ τα παιδια φαγητο, εμεις σαλατα μαρουλι με αυγο ξηρους καρπους παρμεζανα, λαδι κ μπαλσαμικο κ πιτακια με τυρι.σημερα θα φαμε οι μισοι φακες κ οι αλλοι μισοι μακαρονια που περισεψαν. οποτε δεν μαγειρεψα. δεν εχω βγαλει προγραμμα φαγητου, οποτε θα παω μερα μερα....αυτο το σκ δεν εκανα τιποτα στο σπιτι, εκτος απο το μπανιο, φαγητο κ νεροχυτη.ολο εξω ειμασταν. πρεπει να φορτσαρω μες την εβδομαδα να το σουλουπωσω γιατι αν φυγουμε τελικα το τριημερο, θελω να ειναι καθαρο το σπιτι.

για πειτε τι μαγειρευετε εσεις για να παρω καμια ιδεα!

φιλια πολλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό μεσημέρι και καλή εβδομάδα μαγειροπαρεάκι!

Είχαμε ένα όμορφο Σαββατοκύριακο με προπονήσεις του μικρού αλλά και παρεούλα στο σπίτι. Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε χόρτα με πατάτες τηγανιτές. Το βράδυ είχαν έρθει κάποιοι φίλοι μας και ψήσαμε σουβλάκια, κεμπάπ και λουκάνικα. Για συνοδευτικά είχα φτιάξει πατάτες τηγανιτές, ψημένες πιτούλες και 2 σαλάτες μία λάχανο καρότο και μία μαρούλι. Την Κυρικαή το μεσημέρι φάγαμε στην πεθερά μου μπακαλιάρο τηγανιτό και στον φούρνο με δαμάσκηνα. Για σήμερα δεν μαγέιρεψα καθώς έχουν μείνει κρέατα από το Σάββατο. Έπλασα όμως μπιφτέκια που έβαλα στην κατάψυξη για μεσοβδόμαδα.

Γιώτα οι δουλειές του σπιτιού δεν τελειώνουν ποτέ. Καλά έκανες και το ρίξατε έξω και μακάρι να μπορέσετε να φύγετε το τριήμερο. Εγώ έχω στο πρόγραμμα να φτιάξω καλαμαράκια με κοφτό μακαρονάκι, φακές και μάλλον τα μπιφτέκια αυτήν την εβδομάδα.

Πολλά φιλιά και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι μας!

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?καλη εβδομαδα!

εμεις το Σαββατο πηγαμε σε αποκριατικο παρτυ και περασαμε πολυ ωραια!τα παιδια ξετρελαθηκαν!στο τελος ειχε και ενα σοου με σαπουνοφουσκες!και μπηκε ενα ενα παιδι μεσα στην σαπουνοφουσκα!

αυτες τις μερες εφτιαξα την Παρασκευη το μεσημερι αρακα, το βραδυ σνιτσελ κοτοπουλου αλλα τα εψησα σε λαδοκολλα στο φουρνο...με σαλατα μαρουλι με ντοματινια, καλαμποκι, καροτο, παρμεζανα και βαλσαμικο, το Σαββατο κουνελακι τσιγαριστο με πατατες σαν τηγανιτες αλλα  ψημενες στο φουρνο  στην λαδοκολλα και μπροκολο βραστο...το βραδυ μετα το παρτυ περασαμε απο την κουνιαδα μου και ειχανε μπριζολες στα καρβουνα ειχανε μαζευτει γιατι δενουν τις μπομπονιερες για την βαπτιση...χθες φαγαμε στο χωριο..και σημερα αγνωστο τι θα φαμε μαλλον κατι προχειρο γιατι με επιασε ο αυχενας μου χθες και δεν μπορουσα να μαγειρεψω...σημερα ειμαι καλυτερα!για την μικρη πηραμε φαγητο απο το χωριο και της εβαλα σημερα στο σχολειο!

Αγγελικη και Γιωτα και του χρονου να τσικνισετε!!!εμεις την Πεμπτη πηγαμε και φαγαμε με τους συναδελφους απο την δουλεια εδω απεναντι σε  ενα μαγαζι..ποικιλια με κρεατικα σαλατες και πιτσες ηταν το μενου..και στο σχολειο παραγγειλανε σουβλακια στα παιδια και φαγανε...

Γιωτα ωραια ειναι τα τριημερα!να αλλαξετε παραστασεις!και εγω οταν πηγαινω στην Σητεια το ιδιο νοιωθω!σαν να πηγαινω διακοπες!

Φιλακια σε ολες!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι!

Γιωτα καλά θα κάνετε και θα φύγετε. Χρειάζεται να ξεφευγουμε που και που.

Αφροδίτη χαιρομαι που περασατε ωραια στο πάρτυ.

Εμεις είμαστε ήρεμα. Εδω βρεχει φυσικά καθε μέρα-ευτυχως κατα διαστήματα. Αν όλα πανε καλά με τον καιρό θα παμε Αθηνα για το τριήμερο. Αγγελική δεν ξέρω αν θα μπορεσουμε να βρεθούμε μια και θα είμαι λίγο πιεσμένη χρονικά. Θα δούμε.

Για σήμερα σουφλέ.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

εμας εβρεχε χθες το απογευμα εδω!σημερα εχει ηλιο!το μενου εχει ψαροσουπα σημερα!απο τα λιγα φαγητα που τρωει η κορη μου...εχω κουραστει με αυτο το θεμα...χθες που γυρισε απο το σχολειο αθιχτο το φαγητο παλι!κριθαρακι με κοτοπουλο...την ρωταω και η απαντηση ηταν εφαγα 2 μπουκες...και οταν της ειχα βαλει αρακα μου λεει εφαγα ενα...ενα μπιζελι???πως αντεξες της λεω!!!να γελαω ή να κλαιω???χθες που γυρισε απο την ενοργανη εφαγε ενα κομματι κεικ μετα ενα πιατο ψαροσουπα και μετα πριν κοιμηθει ηπιε και γαλα!αλλα στο σχολειο τρωει μονο το πρωινο!

Φωτεινη καλα να περασετε και εσεις!

Εμενα θα ερθουν οι γονεις μου για την βαπτιση του ανιψιου του αντρα μου που ειναι την Κυριακη!οποτε θα κανουμε εδω τριημερο και Κ.Δευτερα!Μαλλον θα ερθει και η νονα της κορης μου να κανουνε και αυτη εδω τριημερο και θα τους δουμε και αυτους!

Φιλακια!:wub:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια..εδω παλι μας τα χαλάει ο.καιρος ψιλοβρεχει

Τι ωραια φαγητα φτιαξατε ολες..Εμείς Τσικνοπέμπτη φαγαμε στα πεθερικα ψησαμε πανσετα παϊδάκια λουκάνικα,Παρασκευή αποτοξίνωση κριθαρακι το εφτιαξε ο.αντρας μου,Σάββατο μοσχαρακια κοκκινιστο με.πουρε Κυριακή κοτόπουλο με πουρε ή κριθαρακι που εμεινε Δευτέρα φακές κ.σημερα γιουβαρλακια

Αφροδίτη με το καλο η βαφτιση του ανιψιού εμενα η μικρή στον παιδικο τρωει το μεσημεριανο πρωινο λιγο κ αν φαει..οταν ερχεται σπιτι μπορει να ξανα φαει λιγο..αναλογα

Γιώτα καλα θα.κανετε να.ξεφυγετε..καλα να περασετε

Την Παρασκευή εχει γενεθλια η μικρη μ θα μαζευτουμε εδω σπιτι οικογενειακά..το πρωι εχουν παρτυ μασκε στον παιδικο..ήθελα να φτιαξω κέϊκ για το.σχολειο..αλλα θα το παω πεμπτη γιατι Παρασκευή θα ειναι μαζι ολα τα παιδακια απ ολες τις ταξεις.κ μου ειπαν καλυτερα Πέμπτη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Φακές έχει σήμερα το μενού μας. Χτες είχα πάρει γονική άδεια καθώς πήρε βαθμούς τετραμήνου η ΄κορη μου και είχαμε ενημέρωση στο σχολείο του μικρού.

Χτες το βράδυ έριξε καρέκλες αλλά εγώ δεν κατάλαβα τίποτα! Μου το έλεγε το πρωί ο άντρας μου και δεν τον πίστευα!

Αφροδίτη χαίρομαι που περάσατε όμορφα αυτές τις μέρες! Πως δεν βαρυστομάχιασε η κόρη σου με το ολόκληρο μπιζέλι??? :-D Κι εμένα ο δικός μου πολλές φορές δεν τρώει το μεσημεριανό του στο σχολείο. Πιό πολύ τα νοιάζει να παίξουν παρά να φάνε.

Φωτεινή μουλιάζετε? Πιθανόν να ανεβούμε Γιάννενα για το τριήμερο και από ότι δείχνει θα έχει καλό καιρό. Βέβαια αυτό είναι σχετικό στην δυτική Ελλάδα!

Λιάνα ημέρα εορταστικών εκδηλώσεων από το πρωί η Παρασκευή ε? Καλύτερα να πας το κέικ την προγούμενη για να χαρεί το γλυκό με τους συμμαθητές της.

 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!εβρεξε λιγο χθες το βραδυ και τωρα παλι ηλιος!

Αγγελικη τι ωραια που ψηνεται συχνα!εμεις δεν εχουμε την δυνατοτητα στο σπιτι...μονο στο χωριο αναβουμε ψησταρια..και μια που ειχαμε παρει την πηγαμε εκει και την χρησιμοποιει τωρα ο πεθερος μου!η πεθερα σου μαγειρευει γκουρμε!μπραβο!μπακαλιαρο με δαμασκηνα δεν εχω φαει ποτε!δεν αρεσουν και του αντρα μου τα περιεργα...και τα φρουτα και τα αποξηραμενα στα φαγητα....

Λιανα ευχαριστουμε πολυ!κανω υπομονη με το φαγητο τι να κανω?τι ωραια που εχετε γενεθλια!τα 3 κλείνει η μικρή?και εμας στο σχολειο την Παρασκευη θα πανε ντυμενα!και μπορουμε και να κραταμε κατι να φανε ολα μαζι!και χυμους και πατατακια επιτρεπονται λογω της ημερας!

εγω θελω να φτιαξω πιτσα για το σχολειο αλλα εχω προβληματιστει αν την φτιαξω το βραδυ και την ψησω το πρωι θα ειναι ενταξει?θα την βαλω στο ψυγειο βεβαια..τι λετε?

Φιλακια σε ολες!

 

πρίν από 7 λεπτά , ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Φακές έχει σήμερα το μενού μας. Χτες είχα πάρει γονική άδεια καθώς πήρε βαθμούς τετραμήνου η ΄κορη μου και είχαμε ενημέρωση στο σχολείο του μικρού.

Χτες το βράδυ έριξε καρέκλες αλλά εγώ δεν κατάλαβα τίποτα! Μου το έλεγε το πρωί ο άντρας μου και δεν τον πίστευα!

Αφροδίτη χαίρομαι που περάσατε όμορφα αυτές τις μέρες! Πως δεν βαρυστομάχιασε η κόρη σου με το ολόκληρο μπιζέλι??? :-D Κι εμένα ο δικός μου πολλές φορές δεν τρώει το μεσημεριανό του στο σχολείο. Πιό πολύ τα νοιάζει να παίξουν παρά να φάνε.

Φωτεινή μουλιάζετε? Πιθανόν να ανεβούμε Γιάννενα για το τριήμερο και από ότι δείχνει θα έχει καλό καιρό. Βέβαια αυτό είναι σχετικό στην δυτική Ελλάδα!

Λιάνα ημέρα εορταστικών εκδηλώσεων από το πρωί η Παρασκευή ε? Καλύτερα να πας το κέικ την προγούμενη για να χαρεί το γλυκό με τους συμμαθητές της.

 

μα αυτο της ειπα και εγω!!!χαχαχα!του χρονου στο Δημοτικο θα της βαζω κατι προχειρο και θα τρωει στο σπιτι το απογευμα μετα!με εχει κουρασει αυτο το πραγμα!αλλα δεν γινεται να μην της βαζω ενω βαζουν σε ολα τα παιδια και μπαινουν και στην διαδικασια να τα ζεσταινουν!Καλα να περασετε αν πατε στα Γιαννενα!θα αλλαξετε και εσεις παραστασεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Μπιφτέκια στον φούρνο με πατάτες έχω φτιάξει για σήμερα. Για αύριο μάλλον καμία μακαρονάδα με σάλτσα που έχω στην κατάψυξη γιατί έχω βάρδια σήμερα και θα πάω στο σπίτι αργούτσικα.

Βροχή σήμερα από τα ξημερώματα και έκανα να φτάσω στην δουλειά 1 ώρα. Αυτή η Αθήνα όταν βρέχει είναι σκέτο δράμα αν κινείσαι με αυτοκίνητο.

Αφροδίτη η πεθερά μου δεν την ήξερε την συνταγή με τον μπακαλιάρο και τα δαμάσκηνα. Η μαμά μου της την έμαθε. Αλλά τώρα με τις τόσες πολλές εκπομπές μαγειρικής στην τηλεόραση έχει αρχίσει να κάνει κάποιους πειραματισμούς.

Φιλάκια στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?και εδω ο καιρος ειναι περιεργος!κανει κρυο σημερα!παει να βρεξει αλλα σταματαει!

δεν ειπαμε χρονια πολλα για χθες!!!λογω της ημερας φτιαξαμε το βραδυ ψαρονεφρι με μουσταρδα,θυμαρι και μελι και το συνοδευσαμε με ρυζακι και μια ωραια σαλατα!η κορη μου ηθελε το ρυζι σε σχημα καρδιας!και το φτιαξαμε!μας πηρε και ο αντρας μου σοκολατες μια λακτα για την μικρη και εμενα μια ιον αμυγδαλου!γιορτασαμε και οι τρεις!του χρονου πρωτα ο Θεος θα ειμαστε τεσσερις!(οχι οτι πιστευω στην μερα απλα για κατι διαφορετικο!)

τελικα για το σχολειο θα φτιαξω κεφτεδακια και οχι πιτσα με επηρεασε ο συζυγος οτι το ζυμαρι απο την προηγουμενη δεν θα γινει καλο!οποτε θα φτιαξω κεφτεδακια και σκεφτομουνα να τα περασω σε σουβλακια με τυρακι και ντοματινια!θα δω!

Αγγελικη μια χαρα η πεθερα πειραματιζεται εμενα ο πεθερος μου καμια φορα!καλη βάρδια!

Φιλακια!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την όμορφη παρέα.Ψητο γαύρο με πουρέ πατάτας και σαλάτα λάχανο είχαμε σημερα.

Ευτυχώς σήμερα βγήκε ο ήλιος μετά από τόσες μέρες βροχής και κατάφερα να απλώσω τα ρουχαλάκια του μπέμπη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...