Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλό μεσημέρι στο μαγειροπαρεάκι!

Για σήμερα δεν μαγείρεψα κάτι καθώς έχουν μείνει σουβλάκια από το Σάββατο που ψήσαμε. Θα τα περάσει η πεθερά μου στο τηγάνι με κρασάκι και λεμόνι και θα φαγωθούν με πατατούλες τηγανιτές. Για αύριο μάλλον φακές θα φτιάξω.

Την Παρασκευή, πρώτα ο Θεός, θα μας ανεβάσει στο χωριό εμένα και τον μικρό ο άντρας μου. Θα έρθει και η πεθερά μου και θα μείνουμε όλη την Μεγάλη Εβδομάδα. Την Μεγάλη Πέμπτη θα έρθουν και ο άντρας μου με την κόρη μας. Οπότε πρέπει να βρω χρόνο να κάνω κάτι ψώνια που θέλω πριν φύγουμε.

Αφροδίτη ευτυχώς που έχεις στεγνωτήριο γιατί αυτή η ατμόσφαιρα είναι χάλια!

Εμένα με έχει πιάσει για τα καλά η αλλεργία μου. Είμαι με εισπνεόμενα και σπρέι για την μύτη εδώ και 2 μέρες. Άντε να δούμε....

  


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα! Εχω πολύ καιρο να μπω δεν βολευομαι καθολου.

Αφροδιτη με το καλό να υποδεχτειτε το νέο μέλος! Σε εσας απ'οτι διαβαζα ειναι πολύ αποπνικτική η ατμόσφαιρα. Πρόσεχε όσο γίνεται. Και σε εμάς είχε σκόνη πολλή αλλά φυσικά καθε μέρα ρίχνει και τη βροχουλα του και καπως ξεπλύθηκε. Έγιναν όλα όμως χάλια.

Palmoira εύχομαι όλα να πάνε καλά! Θα δεις οτι θα τη βολευτεις τη χυτρα μόλις πάρεις τον αέρα. Κι εμένα η μαμα μου φοβόταν αλλά εγώ τη χρησιμοποιώ αρκετά.

Γιωτα πάντα τετοια να ακους για τα παιδακια σου και πάνω απ'όλα να είναι γερά!

Αγγελική αυτος ειναι ο χειρότερος καιρος για τους αλλεργικούς.

Για σημερα έχουμε αρακά.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! αν κ καθυστεριμενα καλο μηνα κ καλη Μ. εβδομαδα! τι κανετε? εμεις λιγο απο ολα, λιγο δουλειες, λιγο μαγαζι, λιγο βολτα.... αυτες τις μερες λογω νηστιας εχω φτιαξει: δευτερα μακαρονια με κοκκινη σαλτσα, τριτη φακες σημερα αρακα. αυριο χταποδακι κοκκινιστο με πατατες τηγανιτες κ την παρασκευη νεροβραστα λαχανικα. καλως εχοντων των πραγματων σαββατο παμε σαλαμινα κ θα γυρισουμε η δευτερα ολοι μαζι η μονη μου με τα παιδια την τριτη, αναλογως την δουλεια!

φωτεινη αφροδιτη κ αγγελικη ευχαριστω πολυ!!! ευχομαι κ σε εσας το ιδιο!

για την αγγελικη διαβασα, εχει ηδη φυγει, οι αλλες θα πατε πουθενα?

αφροδιτη πως πας?

παλμοιρα τι κανεις?εισαι ξαπλα ακομα?ποτε με το καλο η χοριακη? ευχομαι τα καλυτερα!

 

επειδη δεν ξερω ποτε θα μπορεσω να ξαναμπω, σας ευχομαι Καλο Πασχα, Καλη Ανασταση κ ΥΓΕΙΑ κοριτσια μου πανω απο ολα!!!! καλα να περασετε οπου κ αν πατε!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , YOTOU είπε:

γεια σας κοριτσια! αν κ καθυστεριμενα καλο μηνα κ καλη Μ. εβδομαδα! τι κανετε? εμεις λιγο απο ολα, λιγο δουλειες, λιγο μαγαζι, λιγο βολτα.... αυτες τις μερες λογω νηστιας εχω φτιαξει: δευτερα μακαρονια με κοκκινη σαλτσα, τριτη φακες σημερα αρακα. αυριο χταποδακι κοκκινιστο με πατατες τηγανιτες κ την παρασκευη νεροβραστα λαχανικα. καλως εχοντων των πραγματων σαββατο παμε σαλαμινα κ θα γυρισουμε η δευτερα ολοι μαζι η μονη μου με τα παιδια την τριτη, αναλογως την δουλεια!

φωτεινη αφροδιτη κ αγγελικη ευχαριστω πολυ!!! ευχομαι κ σε εσας το ιδιο!

για την αγγελικη διαβασα, εχει ηδη φυγει, οι αλλες θα πατε πουθενα?

αφροδιτη πως πας?

παλμοιρα τι κανεις?εισαι ξαπλα ακομα?ποτε με το καλο η χοριακη? ευχομαι τα καλυτερα!

 

επειδη δεν ξερω ποτε θα μπορεσω να ξαναμπω, σας ευχομαι Καλο Πασχα, Καλη Ανασταση κ ΥΓΕΙΑ κοριτσια μου πανω απο ολα!!!! καλα να περασετε οπου κ αν πατε!!!!

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

δυστυχως δεν ήταν επιτυχημένη η προσπάθεια αλλά δεν το βάζω κάτω! 

Μαγειρικα λίγα πράγματα αλλά επανέρχομαι δριμύτερη! Αύριο κάθομαι και λέω να φτιάξω τσουρέκια και να βάψω αυγά! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , palmoira είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

δυστυχως δεν ήταν επιτυχημένη η προσπάθεια αλλά δεν το βάζω κάτω! 

Μαγειρικα λίγα πράγματα αλλά επανέρχομαι δριμύτερη! Αύριο κάθομαι και λέω να φτιάξω τσουρέκια και να βάψω αυγά! 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!!! Μην στεναχωριεσαι (οσο μπορεις βεβαια), που θα παει θα το τσακωσετε το μπεμπακι!

κ εγω για αυγα κ κουλουρια ετοιμαζομαι αυριο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη Ανάσταση κοριτσια με υγεια..τι θα κάνετε;εμεις θα παμε Ανάσταση κ μετα θα φαμε στα πεθερικά μαγειρίτσα.Αυριο θα παμε στο χωριο στους δικούς μου θα ψησουν αρνί στη σουβλα..οπως καταλαβατε μια βδομάδα αρνι θα τρωμε

Παλμοιρα εννοείται δεν θα το βαλεις κατω..θα ερθει το μωρακι σου καποια στιγμη...την επομενη φορα θα εισαι.τυχερη

Καλα να περασετε κ να φάτε πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

Λοιπον τα τσουρέκια μου έγιναν καταπληκτικά! Όπου πήγα δεν πίστευαν ότι τα είχα φτιάξει εγώ! Έκανα τη συνταγή της Μπαρμπαρήγου για εύκολα χωρίς ζύμωμα τσουρέκια. Την επόμενη φορά θα βάλω λίγο περισσότερη ζάχαρη...

απο υπόλοιπες μαγειρικές λίγα πράγματα! Τελικά το καλύτερο είναι να πηγαίνεις επισκέπτης παρα να μαγειρεύεις!! :)

Και του χρόνου κοριτσια μου να είμαστε καλά!!


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Χρόνια πολλά!Χριστός Ανέστη! Με υγεία!ότι επιθυμείτε!να χαιρόμαστε τις οικογένειες μας!

Πως περάσατε?εμείς οικογενειακά στο χωριό του άντρα μου!φάγαμε πολύ!και φαγητό και γλυκά!έφτιαξε και η πεθερα μου καλιτσουνια φέτος!

Μαγειρικά όχι πολλά πράγματα και εγώ λόγω του ότι ήμασταν καλεσμένη!την Κυριακή του Πάσχα έφτιαξα ένα τσιζ κέϊκ και χθες που ήταν τα γενέθλια της κόρης μου έφτιαξα  λαζάνια με κιμά, κουνελάκι κρασατο και μια ωραία σαλατα με διάφορα!ο πεθερός μου έφτιαξε ψητό αρνι στο φούρνο και πρόβατο αυγολέμονο με αγκινάρες!και εννοείτε τούρτα σε σχήμα πασχαλιτσα!και φερανε και παγωτό και παγωτινια! πάλι σκάσαμε στο φαγητό!στο χωριό τα καναμε γιατί με την κοιλιά στο στόμα δεν μπορούσα σπίτι μας!

Ελπίζω να περάσατε όλες ωραία!

Φιλάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη, χρόνια πολλά σε όλες και όλους, να χαίρεστε τις οικογένειές σας.

Αφροδίτη να τα εκατοστήσει η κορούλα σου.

Πήγαμε στο χωριό για Πάσχα και γυρίσαμε χτες. Καλά περασαμε, φάγαμε αρνί στη λαμαρίνα πάνω σε κληματόβεργες ψημένο στο φούρνο της γειτονιάς, ενώ ο Έβιρος έφτιαξε κοντοσούβλι και κοκορέτσι. Εγώ έφτιαξα δυο φορές τσουρέκια για να δώσω σε συγγενείς και μία δόση κουλούρια. Το βράδυ της Ανάστασης επειδή δεν τρώμε όλοι μαγειρίτσα έφτιαξα κοτόπουλο λεμονάτο με πατάτες, αγκινάρες, κολοκυθάκια, μάραθο και αυγολέμονο.

Σήμερα θα φτιάξω κεφτεδάκια στο φούρνο και τηγανητές πατάτες. 

Το καλύτερο νέο όμως το φύλαγα για το τέλος. Αρραβωνιάσαμε την κόρη μας με ένα καλό και σεβαστικό παιδί. Εύχομαι να χαρείτε κι εσείς στα παιδιά σας.!!!

Φιλιά πολλά και χρόνια πολλά σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

On 13/4/2018 at 10:30 ΠΜ, Eviri είπε:

Χριστός Ανέστη, χρόνια πολλά σε όλες και όλους, να χαίρεστε τις οικογένειές σας.

Αφροδίτη να τα εκατοστήσει η κορούλα σου.

Πήγαμε στο χωριό για Πάσχα και γυρίσαμε χτες. Καλά περασαμε, φάγαμε αρνί στη λαμαρίνα πάνω σε κληματόβεργες ψημένο στο φούρνο της γειτονιάς, ενώ ο Έβιρος έφτιαξε κοντοσούβλι και κοκορέτσι. Εγώ έφτιαξα δυο φορές τσουρέκια για να δώσω σε συγγενείς και μία δόση κουλούρια. Το βράδυ της Ανάστασης επειδή δεν τρώμε όλοι μαγειρίτσα έφτιαξα κοτόπουλο λεμονάτο με πατάτες, αγκινάρες, κολοκυθάκια, μάραθο και αυγολέμονο.

Σήμερα θα φτιάξω κεφτεδάκια στο φούρνο και τηγανητές πατάτες. 

Το καλύτερο νέο όμως το φύλαγα για το τέλος. Αρραβωνιάσαμε την κόρη μας με ένα καλό και σεβαστικό παιδί. Εύχομαι να χαρείτε κι εσείς στα παιδιά σας.!!!

Φιλιά πολλά και χρόνια πολλά σε όλες.

Συγχαρητήρια!,Εύχομαι καλά στέφανα και να χαρείς την κόρη σου όμορφη νυφούλα! Σύντομα να σε λέμε και γιαγιά!!


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 13/4/2018 at 10:30 ΠΜ, Eviri είπε:

Χριστός Ανέστη, χρόνια πολλά σε όλες και όλους, να χαίρεστε τις οικογένειές σας.

Αφροδίτη να τα εκατοστήσει η κορούλα σου.

Πήγαμε στο χωριό για Πάσχα και γυρίσαμε χτες. Καλά περασαμε, φάγαμε αρνί στη λαμαρίνα πάνω σε κληματόβεργες ψημένο στο φούρνο της γειτονιάς, ενώ ο Έβιρος έφτιαξε κοντοσούβλι και κοκορέτσι. Εγώ έφτιαξα δυο φορές τσουρέκια για να δώσω σε συγγενείς και μία δόση κουλούρια. Το βράδυ της Ανάστασης επειδή δεν τρώμε όλοι μαγειρίτσα έφτιαξα κοτόπουλο λεμονάτο με πατάτες, αγκινάρες, κολοκυθάκια, μάραθο και αυγολέμονο.

Σήμερα θα φτιάξω κεφτεδάκια στο φούρνο και τηγανητές πατάτες. 

Το καλύτερο νέο όμως το φύλαγα για το τέλος. Αρραβωνιάσαμε την κόρη μας με ένα καλό και σεβαστικό παιδί. Εύχομαι να χαρείτε κι εσείς στα παιδιά σας.!!!

Φιλιά πολλά και χρόνια πολλά σε όλες.

Ευχαριστώ πολύ!

Συγχαρητήρια!και στο γάμο με το καλό!Πάντα ευτυχισμένοι και αγαπημένοι να είναι στη ζωή τους!

Τσουρέκια μπράβο!μου φαίνονται πολύ δύσκολα για να φτιάξω!προς το παρόν τρώω τα έτοιμα!και του χρόνου με υγεία!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!εμεις σήμερα  έχουμε ψητό λαβράκι στη σχάρα με πατάτες τηγανητές και χωριάτικη σαλάτα.Πως τα περάσατε τις γιορτες;Εμείς οικογενειακά και ήρεμα στη μαμά μου κάνοντας βόλτες τον μπέμπη μας με το καρότσι στην αυλή!!!

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη μαγειροπαρεάκι!

Επιστροφή στην ρουτίνα μας από σήμερα, μετά από μία πολύ ωραία ανάπαυλα! Μας έκανε τέλειο καιρό στο χωριό και το ευχαριστηθήκαμε όλοι μας!

Εβιράκι μου χάρηκα πολύ με τα νεά της κορούλας σου! Να ζήσουν τα παιδιά και με το καλό ο γάμος τους!

Φωτεινή, Γιώτα, Palmoira, Αφροδίτη και Λιάνα, διάβασα ότι περάσατε όλες καλά αυτές τις μέρες και χάρηκα!

Άντζελα ο καιρός ήταν ιδανικός για βολτούλες με το μπεμπάκι σας!

Έχω κάμποση δουλίτσα και δεν προλαβαίνω να σχολιάσω περισσότερο.... Ελπίζω να το καταφέρω αργότερα....

 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη!

Εβιρι πραγματικά χάρηκα που σε ξαναδιάβασα! Να ζήσουν τα παιδιά κι η ώρα η καλή! Να είναι ευτυχισμένα στη ζωή τους! Η μικρή Εβιρίνα πως τα πάει;

Παλμύρα δεν πειράζει. Θα τα καταφέρεις σίγουρα να μείνεις έγκυος.

Αφροδίτη μια χαρά περασατε απ'οτι διαβασα.

Αντζελα ωραιοτατες οι βολτες του μπεμπη.

Αγγελική σήμερα επέστρεψες κι εσύ; 

Εμεις περάσαμε έτσι κι έτσι γιατι ενω πηγαμε στο χωριο Μ. Πεμπτη βραδυ, Μ. Παρασκευη αρρώστησε ο μικρος με ίωση που κρατησε μια εβδομάδα περίπου. Κόλλησε κι η κόρη η οποία ψήθηκε στον πυρετό αλλά τωρα συνήλθε. Σημερα όμως την κρατησα προληπτικά σπίτι. Εν τω μεταξύ επρεπε να προσέχουμε να μην κολλήσει η γιαγιά. Από φαγητά τα κλασσικά των ημερών. Τωρα προσπαθούμε να αποτοξινωθούμε. 

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι πάλι.

Το φαγητό μας ήταν κοτόπουλο με πατάτες και τυρί τσένταρ στο φούρνο από την Κυριακή. Τώρα που γράφω το μήνυμα θα φάμε σουβλάκια. Έχω να φάω περίπου δύο μήνες ίσως και περισσότερο.

 

On 14/4/2018 at 1:46 ΜΜ, palmoira είπε:

Συγχαρητήρια!,Εύχομαι καλά στέφανα και να χαρείς την κόρη σου όμορφη νυφούλα! Σύντομα να σε λέμε και γιαγιά!!

Ευχαριστώ πολύ Παλμοίρα να είσαι καλά. Θα ολοκληρωνόταν η ευτυχία όλων μας.

 

On 15/4/2018 at 8:29 ΠΜ, Afroditi85 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!

Συγχαρητήρια!και στο γάμο με το καλό!Πάντα ευτυχισμένοι και αγαπημένοι να είναι στη ζωή τους!

Τσουρέκια μπράβο!μου φαίνονται πολύ δύσκολα για να φτιάξω!προς το παρόν τρώω τα έτοιμα!και του χρόνου με υγεία!

Ευχαριστώ πολύ Αφροδίτη μου, εύχομαι στα παιδάκια σου.

Τα τσουρέκια δεν είναι καθόλου δύσκολα ως προς την παρασκευή τους. Το μόνο μειονέκτημα που έχουν είναι ότι σε θέλουν στο σπιτι γιατί δεν ξέρεις σίγουρα σε πόση ώρα θα φουσκώσουν για να τα πλάσεις και μετά για να τα ψήσεις. Το αγχωτικό με αυτά είναι να προλάβεις να τα τελειώσεις για να είσαι στην ώρα σου στην Εκκλησία τις μέρες της Μ. Εβδομάδας.

 

On 15/4/2018 at 11:16 ΠΜ, Angela123 είπε:

Καλημέρα σας!εμεις σήμερα  έχουμε ψητό λαβράκι στη σχάρα με πατάτες τηγανητές και χωριάτικη σαλάτα.Πως τα περάσατε τις γιορτες;Εμείς οικογενειακά και ήρεμα στη μαμά μου κάνοντας βόλτες τον μπέμπη μας με το καρότσι στην αυλή!!!

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά. Καλώς ήρθες στο μαγειροκαφέ και να σου ζήσει το μωρό.

 

8 ώρες πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Εβιράκι μου χάρηκα πολύ με τα νεά της κορούλας σου! Να ζήσουν τα παιδιά και με το καλό ο γάμος τους!

Ευχαριστώ πολύ Αγγελική μου. Εύχομαι να χαρείς και στα παιδιά σου.

 

6 ώρες πρίν, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Εβιρι πραγματικά χάρηκα που σε ξαναδιάβασα! Να ζήσουν τα παιδιά κι η ώρα η καλή! Να είναι ευτυχισμένα στη ζωή τους!

Ευχαριστώ πολύ Φωτεινή μου, εύχομαι και στα παιδιά σου.

Η μικρή Εβιρίνα πως τα πάει;

Η μικρή Εβιρίνα στις διακοπες πέρασε ωραία. Ήταν στη Θεσσαλονίκη με την αδερφή της. Ενώ εμείς πήγαμε στο χωριό του Έβιρου. Κατά τα άλλα επειδή έχω καιρό να γράψω νέα στο σχολείο έβγαλε μέσο όρο 18 και είμαστε όλοι πολύ ευχαριστημένοι. Δυστυχώς, όμως της εμφανίστηκε πρόβλημα στη μέση όπως έχει γίνει και σε μένα με τα ίδια ακριβώς συμπτώματα. Εδώ και δυόμιση μήνες έχει διαρκώς σκαμπανεβάσματα και στη γυμναστική μεγάλο πρόβλημα. Μίλησα βέβαια με τη γυμνάστρια και της βάζει απο ήπια γυμναστική έως καθόλου. Εγώ ξαναήμουν στο κρεββάτι για μία εβδομάδα λόγω μέσης και το αποτέλεσμα ήταν να κουράσω τη μικρή με τη βοήθεια που μου παρείχε και να γίνεται ένας φαύλος κύκλος.

Εμεις περάσαμε έτσι κι έτσι γιατι ενω πηγαμε στο χωριο Μ. Πεμπτη βραδυ, Μ. Παρασκευη αρρώστησε ο μικρος με ίωση που κρατησε μια εβδομάδα περίπου. Κόλλησε κι η κόρη η οποία ψήθηκε στον πυρετό αλλά τωρα συνήλθε. Σημερα όμως την κρατησα προληπτικά σπίτι. Εν τω μεταξύ επρεπε να προσέχουμε να μην κολλήσει η γιαγιά. Από φαγητά τα κλασσικά των ημερών. Τωρα προσπαθούμε να αποτοξινωθούμε.

Περαστικά τους. Σέρνεται κάποια συγκεκριμένη ίωση φαίνεται γιατί τις τελευταίες μέρες ακούω διαρκώς γύρω μου αρρώστους.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...