Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια.

Κατι εχει παθει το λαπτοπ και εκει που γραφω,σβηνει εντελως....

Θελει κι αυτο τον γιατρο του μαλλον φαινεται!!!:rolleyes::tongue:

Σημερα Εφτιαξα γεμιστα και θα φτιαξω και ντοματοσαλατα..λιγη φετουλα και ετοιμο το μεσημεριανο μας.

Το απογευμα εχουμε παιδιατρο για εμβολιο.....:?


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα σε όλες!!

Γειά σου Αρετούλα!

Χθες μαγείρεψα! Για την μπέμπα φυσικά και για μας μοσχαράκι με πεπονάκι. Για το σύζυγο που νηστεύει θα προνοήσει η πεθερά. Δηλ., όπως καταλάβατε πεθερά πάντα "παίζει" ασχέτως του αν θα μαγειρέψω εγώ:D

Μια χαρά το βρίσκω αυτό! Ειδικά άμα το κάνει με καλή διάθεση και δεν υπάρχει πρίπτωση να πετάξει καμία σπόντα...

Σήμερα θα πάω για κούρεμα τον 2ο γιό το Μιχάλη και λέω να κόψω κι εγώ ψαλίδα και ακρούλες.

να πας! Μια μικρή ανανέωση χρειάζεται!

Αγγελική σοβαρολογείς για τα βιβλία;;; Τι με περιμένει Παναγία μου...

Είναι στο επίπεδο προετοιμασίας για lower γι΄αυτό και στοιχίζουν τόσο!

Καλή αρχή στα παιδάκια που ξεκινάνε σήμερα!:) Η συνέχεια είναι το θέμα...:rolleyes:

Καλημέρα κορίτσια.

Γειά σου κι εσένα Γωγώ!

Εγώ σήμερα δεν ξέρω τι θα φάω.μάλλον γεμιστά από την μητριά μου. Έχω πολύ τρέξιμο σήμερα σε λίγο θα πάω για στείρωση την σκύλοκόρη και μετά έχω κάποιες δουλίτσές.

Μπράβο στην μητριά σου που βοηθάει! Τι σκυλάκι έχεις?

Αααααά κ εγώ λέω κανονικό πεπόνι στο φαί?,χαχαχαχα μην με κορόιδεψετέ,χαχαχαχα.

Εβιρι,δεν σου πολύ αρέσει η Γερμανία η μου φαίνετε?

Εμένα είναι σχεδόν το μισό σόι Γερμανία και όταν μιλάνε γι αυτήν είναι λες κ μιλάνε για κάτι παραμυθένιο. Ειδικά ο αδερφός του πατέρα μου καλύτερα βρίσε του την μανά κ την οικογένεια παρά την Γερμανία,η γυναίκα του πάλι που είναι γερμανίδα μόνο στις γιορτές πηγαίνει στους γονείς της,τώρα έφυγε ο θείος μου για δουλειά. Γερμανία κ η γυναίκα του έχει κάτσει στο Λουτράκι τι την παρακαλάει να πάει τίποτα αυτή.(από το 2004 κατέβηκαν Ελλάδα κάτι μου μετάνιωσε ο θείος μου γι αυτό ξανά έφυγε)

Εμ πως να φύγει η γυναίκα! Έχει βρει το καλύτερο κλίμα στον κόσμο, με ευχάριστους ανθρώπους και θα πάει στην ξενέρωτη Γερμανία?????

Καλημέρα κι απο μενα.

Ευχαριστω για τις ευχες σας. Όταν θα εχω νεα θα σας ενημερωσω.

Θα περιμένουμε να ακούσουμε τα καλύτερα!

Σημερα θα παω να δω 3 παιδικους σταθμους για τη μικρη να δω τι παιζει.

Έμεινες ικανοποιημένη από κάποιον?

Φιλακια

Τι να πω... ίσως να'ναι και θέμα ανθρώπων. Πάντως θυμάμαι μικρή που φιλοξενούσαμε στο ξενοδοχείο μας 2 οικογένειες Γερμανών με πιο μεγάλα παιδιά, τους ταϊζαμε, τους κοιμίζαμε στο ξενοδοχείο μας τζάμπα, τους πηγαίναμε θάλασσα, θέατρα όπου θες τελος πάντων, περνάγαμε πολύ ωραία, δεν πλήρωναν τπτ. Στην Ελλάδα μας φέρονταν σαν να ήταν Έλληνες, για να σου δώσω να καταλάβεις. Ε, χρειάστηκε να πάει ο θείος μου και αντιμετώπισε τέτοια ψυχρότητα που σηκώθηκε κι έφυγε.

Αυτό είναι αχαριστία καραμπινάτη :mad:

Σου εύχομαι, Φωτεινή, να την πάρεις τη μετάθεση.Ο άντρας μου την πήρε ως νεοδιόριστος και σωθήκαμε οικονομικά και όχι μόνο.

Ξέχασα να πω ότι αυτό γινόταν για χρόνια, δηλ έρχονταν διακοπές κάθε καλοκαίρι και γινόταν το ίδιο πανηγύρι.

λεχρίτες......


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.

Γειά σου Δώρα!

Κατι εχει παθει το λαπτοπ και εκει που γραφω,σβηνει εντελως....

Θελει κι αυτο τον γιατρο του μαλλον φαινεται!!!:rolleyes::tongue:

Του έχεις βγάλει βάουτσερ για δωρεάν φαρμακευτική αγωγή????:P

Σημερα Εφτιαξα γεμιστα και θα φτιαξω και ντοματοσαλατα..λιγη φετουλα και ετοιμο το μεσημεριανο μας.

Μια χαρά σας βρίσκω!

Το απογευμα εχουμε παιδιατρο για εμβολιο.....:?

Ωχ! Αυτό ακριβώς θα κάνουμε κι εμείς αύριο το απόγευμα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξανά!

Αρνικολ μου πεσατε σε γαϊδουρια κι οχι σε ανθρώπους. Τελικά ειναι τι θα σου τυχει... Αλήθεια που δουλευει ο αντρας σου και μπορεσε να παρει μεταθεση ως νεοδιοριστος; Αν δεν μπορεις να μου πεις θα καταλάβω...

Καλή σχολικη χρονια στα παιδακια σας! Να ζησετε πολλες τετοιες μερες!

Εγιναν τοσο ακριβα τα βιβλια των Αγγλικών; Ωχ.

Για το φαγητο προηγουμενων ημερων που λετε δεν του πολυαρεσει αλλά δεν μιλάει. Η δε πεθερουλα μου εχει πει το εξής: "καλό ειναι το φρεσκομαγειρεμενο φαγητο, και σε ποιον δεν αρεσει αλλά άμα η νοικοκυρα δουλευει τι να κάνει; Θα μαγειρευει τις προηγουμενες μερες." Πολύ μυαλωμενη και μετρημενη γυναικα γενικώς.

Ειδα τους παιδικους σταθμους, ο ενας απορριφθηκε για οικονομικους λόγους και παιζουν οι άλλοι δυο και φυσικά ο δημοτικος που ακομα δεν εχω ενημερωση καθως ειναι επιλαχουσα η μικρη. Όταν εξηγουσα δε την κατασταση μας και το γεγονος οτι μπορει να ξαναφυγω στην επαρχια με κοιταζαν με γουρλωμενα μάτια. Ίδωμεν...

Ευχαριστω ξανά όλες για τις ευχες σας.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Αααααά κ εγώ λέω κανονικό πεπόνι στο φαί?,χαχαχαχα μην με κορόιδεψετέ,χαχαχαχα.

Γιατί να σε κοροϊδέψουμε; Η κερδισμένη από την κουβέντα είσαι εσύ, γιατί πλέον θα γνωρίζεις τι είναι το πεπονάκι και είμαι σίγουρη, ότι οι συνομίληκές σου θα έχουν πλήρη μεσάνυχτα για το είδος.

Εβιρι,δεν σου πολύ αρέσει η Γερμανία η μου φαίνετε?

Ούτε κι εγώ δεν ξέρω τι θέλω. Σαν χώρα είναι πολύ όμορφη, το κλίμα όμως δεν μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα. Έχω και τη δυσκολία της γλώσσας που δε φροντίζω να μάθω, γι' αυτό μοιάζει ότι δε μου αρέσει εδώ. Κατά τα λοιπά όμως, θα έλεγα ότι είναι πολύ ωραία στη Στουτγκάρδη, τουλάχιστον.

Εμένα είναι σχεδόν το μισό σόι Γερμανία και όταν μιλάνε γι αυτήν είναι λες κ μιλάνε για κάτι παραμυθένιο. Ειδικά ο αδερφός του πατέρα μου καλύτερα βρίσε του την μανά κ την οικογένεια παρά την Γερμανία,

Αυτό, δυστυχώς, το διαπιστώνω κι εγώ με τους Έλληνες που γνωρίζω εδώ. Αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει να το ακούω. Πίστευα ότι οι Έλληνες, θα αισθάνονται Έλληνες όπου κι αν πάνε. Αντιθέτως, εδώ διαπιστώνω ότι οι περισσότεροι αισθάνονται Γερμανοί παρά Έλληνες. Δε θέλουν να ακούνε τα αρνητικά της Γερμανίας, λες και είναι η πραγματική τους πατρίδα.

η γυναίκα του πάλι που είναι γερμανίδα μόνο στις γιορτές πηγαίνει στους γονείς της,τώρα έφυγε ο θείος μου για δουλειά. Γερμανία κ η γυναίκα του έχει κάτσει στο Λουτράκι τι την παρακαλάει να πάει τίποτα αυτή.(από το 2004 κατέβηκαν Ελλάδα κάτι μου μετάνιωσε ο θείος μου γι αυτό ξανά έφυγε)

Στην πραγματικότητα, αυτό που τους συνέβη είναι ότι βρήκαν αυτό που τους έλειπε. Η Γερμανίδα θεία σου δεν είχε ήλιο, θάλασσα, καλό και στρωτό καιρό, ξενοιασιά, χαμογελαστούς ανθρώπους και τα βρήκε στην Ελλάδα, ενώ ο θείος σου δεν είχε οργάνωση, πειθαρχία, μεθοδικότητα, πρόγραμμα και τα βρήκε στη Γερμανία.

Αρνικολ το αν θα σε δεχτει ο Γερμανος σαν φιλο ειναι θεμα ανθρωπου.

Ακριβώς. Μου έτυχε να μου μιλήσουν πολύ εγκάρδια σε συγκέντρωση γονέω στο σχολείο κάποιες μαμάδες Γερμανίδες, αλλά μου έτυχε επίσης, στο δρόμο να ρωτήσω γυναίκα σε ποια αποβάθρα περνάει το σωστό τρένο που ήθελα και αρνήθηκε να μου μιλήσει.

Συγκεκριμένα της λέω: -"μπορώ να σας κάνω μια ερώτηση;"

και μου απαντάει -"όχι", έτσι ξερά, ορθά, κοφτά.

Ειναι πολυ καλά οργανωμενο κρατος και αυτο θαυμαζουν οι ελληνες που πηγαν εκει μετα τον πολεμο. Δυστυχως η Ελλαδα τοτε εζησε κι εναν εμφυλιο που την καθυστερησε πολύ ενω η Γερμανια αν και κατεστραμμενη και ηττημενη ανασυγκροτηθηκε πολυ γρηγορα.

Εεεε πήρανε κι απ' τους Αμερικάνους τα δανεικά κι αγύριστα κι ανέβηκαν πολύ. Δεν έδωσαν εκεί που έπρεπε τα χρεωστούμενα/ αποζημιώσεις του πολέμου, ονόματα δε λέμε, καταστάσεις δε θίγουμε και συνέχισαν να ανεβαίνουν.

Δε σου λεω οτι δεν υπαρχουν προβληματα αλλά δημιουργουν μια τετοια νοοτροπια που τα αποδεχεσαι. (Δεν ξερω να η Εβιρι συμφωνει απο την εμπειρια της αλλά εγω αυτο εχω αποκομισει απ τη δικη μου εμπειρια)

Συμφωνώ απόλυτα.

Εβιρακι ευχαριστω για τη λιστα. Τελικα εφτιαξα χοιρινο λεμονατο με πατατες.

Μην το ξαναπείς, χαρά μου ήταν να βοηθήσω λίγο.

Στην Ελλάδα μας φέρονταν σαν να ήταν Έλληνες, για να σου δώσω να καταλάβεις. Ε, χρειάστηκε να πάει ο θείος μου και αντιμετώπισε τέτοια ψυχρότητα που σηκώθηκε κι έφυγε.

Εμ βλέπεις εκείνοι δε γεννήθηκαν Έλληνες, να φέρονται όπως εμείς.

Eviri ολόκληρο κατάλογο μας κατέβασες! μόνο παραγγελία δε θα δώσουμε:P

:D:D:D:D

μπράβο, μου θύμησες κάποια φαγητά, που έχω καιρό να κάνω! Καλή αρχή στα παιδάκια σου σήμερα και σε όλα τα παιδάκια!!

Σ' ευχαριστούμε.

Καλημερα κοριτσια.

Κατι εχει παθει το λαπτοπ και εκει που γραφω,σβηνει εντελως....

Θελει κι αυτο τον γιατρο του μαλλον φαινεται!!!:rolleyes::tongue:

Το γιατρό γρήγορα, μη μας φύγεις τώρα που σε βρήκαμε.

Εμ πως να φύγει η γυναίκα! Έχει βρει το καλύτερο κλίμα στον κόσμο, με ευχάριστους ανθρώπους και θα πάει στην ξενέρωτη Γερμανία?????

Πες τα, πες τα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειπα να πω ενα γεια στις παλιες φιλες!ελπιζω να ειστε ολες καλα,πανω κατω ξερω τα νεα σας απο το face αλλα η εβιρι ως γνωστον μου εχει ξεφυγει απο εκει χιχιχι!!!!!!προεδρινα ευχομαι να εισαι καλα,το ιδιο κ η οικογενεια σου!!!!

εμεις μεγαλωσαμε,ειμαστε αντρακια πλεον!περπαταμε απο 12 μηνων κ εχουμε γινει τα πιο σκανταλιαρικα αγορακια που εχετε ποτε γνωρισει χιχιχι!!!

σας φιλω γλυκα!!καλη συνεχεια κοριτσια!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες! Πώς είστε σήμερα;

ΑΝΝΟΥΛΑ πού είσαι;! τι κάνεις;! να σου ζήσει ο γιόκας! ένα έχεις έτσι; τώρα τρέχα... έιναι δύσκολη φάση αυτή ειδικά αν ό,τι βρίσκει το βάζει στο στόμα όπως κάνει ο Δημήτρης μου...και πάλι να σου ζήσει!

Κορίτσια, σήμερα πάλι δε μαγείρεψα, έμεινε σούπα από χθες και το βράδυ θα φτιάξω πίτσες. Για αύριο έχει ο Θεός... και η πεθερά...;)

Για να δικαιολογηθώ και να μη με πείτε ανεπρόκοπη, χθες πήγαμε κομμωτήριο να κουρευτούμε και μετά πήγα για μπομπονιέρες βάπτισης και προσκλητήρια. Ε μέχρι να γυρίσω να ταϊσω την μπέμπα, να τα κάνω μπάνιο, να στρώσω τραπέζι, να μαζέψω πιάτα, να βάλω πλυντήριο, να φάω το γιαουρτάκι μου, να κάνω κι εγώ ένα ντους, να τους ετοιμάσω ρούχα, τσάντες, γάλατα, πέρασε η βραδιά.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Σήμερα τρώμε λίγο από όλα! Μείνανε και γεμιστά από την Δευτέρα, μακαρόνια από την Τρίτη και ρολό κοτόπουλο από χθες. Οπότε καθένας διαλέγει και τρωει!

Σήμερα έχουμε και εμβολιάκι το απόγευμα.

Εγιναν τοσο ακριβα τα βιβλια των Αγγλικών; Ωχ.

Το συζήτησα με μία γνωστή μας καθηγήτρια αγγλικών και μου είπε πως τα βρήκα σε πολύ καλή τιμή! Είναι 5 βιβλία.

Για το φαγητο προηγουμενων ημερων που λετε δεν του πολυαρεσει αλλά δεν μιλάει. Η δε πεθερουλα μου εχει πει το εξής: "καλό ειναι το φρεσκομαγειρεμενο φαγητο, και σε ποιον δεν αρεσει αλλά άμα η νοικοκυρα δουλευει τι να κάνει; Θα μαγειρευει τις προηγουμενες μερες." Πολύ μυαλωμενη και μετρημενη γυναικα γενικώς.

Μπράβο στην πεθερούλα που καταλαβαίνει!

Ειδα τους παιδικους σταθμους, ο ενας απορριφθηκε για οικονομικους λόγους και παιζουν οι άλλοι δυο και φυσικά ο δημοτικος που ακομα δεν εχω ενημερωση καθως ειναι επιλαχουσα η μικρη. Όταν εξηγουσα δε την κατασταση μας και το γεγονος οτι μπορει να ξαναφυγω στην επαρχια με κοιταζαν με γουρλωμενα μάτια. Ίδωμεν...

Μπορώ να φανταστώ την σκηνή!

Ευχαριστω ξανά όλες για τις ευχες σας.

Φιλια


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα και καλο χειμωνα :rolleyes::mrgreen: τι μου κανετε??εγω τρεχω με 3 πιτσιρικια και τωρα που σιγα σιγα ξεκινησαν και τα σχολεια η μερα μου ξεκιναει στις 7 και τελειωνει στις 12 με εμενα περα δωθε..Η μεγαλη μου ξεκινησε δημοτικο η πρωτη μας μερα σημερα στέφθηκε με απολυτη αποτυχια :|:-| ειχε γαντζωθει πανω μου και αν δεν με εβλεπε ουρλιαζε και ετρεχε να με βρει,με τα πολλα της ειπα παω να φερω το μωρο και ερχομαι και ψιλοσυμβιβαστηκε στις 12,20 που θα σχολασει θα δω πως τα πηγε,ουφ αγχος και αυτο..Ο μεσαιος μου εχει εξελιχτει σε μεγαλο ταλιμπαν και περιμενουμε και τα δικα του αποτελεσματα μεχρι τελος της επομενης εβδομαδας αν τον πηρανε στον παιδικο σταθμο,αντε να δουμε..Και τελος σας αφησα την ξανθουλα :) εχει μεγαλωσει παρα πολυ περπαταει εδω και 3εβδομαδες μιλαει λεει μαμα μπαμπα γιαγια ατα μαμ και αλλα δικα της και φωναζει και αδιαααααα(τα αδερφια της!!! Παιδια δηλαδη) την παρασκευη ειχαμε τα πρωτα της γενεθλια και την Κυριακη βαφτιστηκαμε κι ολας..

Αυτα τα δικα μας νεα,θα προσπαθησω τωρα που σιγα σιγα χειμωνιαζει και ξεκινησανε και τα σχολεια να σας παρακολουθω πιο συχνα..Τα φιλια μου σε ολες και για να μην χανομαι απο το θεμα σημερα εκανα πεννες με κοκκινη σαλτσα


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειπα να πω ενα γεια στις παλιες φιλες!

Βρε καλώς την! Τελικά ο Σεπτέμβρης επεφύλασε πολλές επιστροφές!!!!!

ελπιζω να ειστε ολες καλα,πανω κατω ξερω τα νεα σας απο το face αλλα η εβιρι ως γνωστον μου εχει ξεφυγει απο εκει χιχιχι!!!!!!προεδρινα ευχομαι να εισαι καλα,το ιδιο κ η οικογενεια σου!!!!

εμεις μεγαλωσαμε,ειμαστε αντρακια πλεον!περπαταμε απο 12 μηνων κ εχουμε γινει τα πιο σκανταλιαρικα αγορακια που εχετε ποτε γνωρισει χιχιχι!!!

σας φιλω γλυκα!!καλη συνεχεια κοριτσια!!!

Φιλάκια και σε σας!

Γεια σε όλες! Πώς είστε σήμερα;

Καλά είμαστε Αρετούλα!

Κορίτσια, σήμερα πάλι δε μαγείρεψα, έμεινε σούπα από χθες και το βράδυ θα φτιάξω πίτσες. Για αύριο έχει ο Θεός... και η πεθερά...;)

θησαυρός η πεθερούλα ε?

Για να δικαιολογηθώ και να μη με πείτε ανεπρόκοπη, χθες πήγαμε κομμωτήριο να κουρευτούμε και μετά πήγα για μπομπονιέρες βάπτισης και προσκλητήρια. Ε μέχρι να γυρίσω να ταϊσω την μπέμπα, να τα κάνω μπάνιο, να στρώσω τραπέζι, να μαζέψω πιάτα, να βάλω πλυντήριο, να φάω το γιαουρτάκι μου, να κάνω κι εγώ ένα ντους, να τους ετοιμάσω ρούχα, τσάντες, γάλατα, πέρασε η βραδιά.

Ανεπρόκοπη εσύ Αρετούλα με 4 παιδιά???? Μην τρελαθούμε τώρα!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα οριτσακια τι κανετε?

Ουφ μι αμερα πηρα χτες αδεια κ γιναται χαμος απο δουλεια.

Δεν εχω προλαβει να διαβασω ακομα τπτ, ελπιζω να μπορεσω καποια στιγμη μεσα στην μερα.

Σημερα τρωμε παστιτσιο που εφτιαξα χτες κ το βραδυ θα ψησω καν απεινιρλι απο αυτα που εφτιαξα προχτες κ τα εχω βαλει στην καταψυξη.Κοριτσια γιναν παααρα πολυ νοστιμα! Εφτιαξα κ κουλουρακια Θεσ/κης συνταγη απο τις συνταγες παρεας κ γιναν θεικα.Στα μισα εβαλα κ σταφιδες πεντανοστιμα κ σημερα 3η μερα ηταν επισης μαλακα κ φρεσκα.Εχω βαλει κ σε μικρα σακουλακια δυο δυο στην καταψυξη γι ααλλες 2 φορες.Θα τα καθιερωσω! Πανευκολα κ πεντανοστιμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μενα!

Αννουλα να χαιρεσαι το ζουζουνακι σου! Καλως μας ηρθες ξανά!

Βρε Αρετουλα εσενα θα πουμε ανεπροκοπη; Έλεος!!! Δηλαδη εγω τι θα λεγομαι; Εγω σε θεωρω ηρωιδα!

Εβιρουλα δικιο εχεις σε όλα οσα επισημανες γαι την αναπτυξη της Γερμανιας.

Λοιπον εγω σημερα δε μαγειρευω. Έχει περισσεψει μια μεριδα απο το χθεσινο φαγητο για τον αντρα μου, τη μικρη την πηραν οι δικοι μου για να την πανε λιγο παιδικη χαρα που ειναι διπλα στο σπιτι τους οπότε θα την κρατησουν και το μεσημερι για φαγητο αφου εγω την αφηνω νηστικη (χιχιχι), εγω θα βολευτω με κατι προχειρο κι ετσι θα βρω επιτελους χρονο να σιδερωσω γιατι τα ασιδερωτα κοντευουν να μας πνιξουν (εγω κι αν λεγομαι ανεπροκοπη Αρετουλα μου αν και δικαιολογουμαι λιγουλακι γιατι τα περισσοτερα ειναι αυτα που εχει αφησει ο αντρας μου οσο καιρο εμεινε μονος το καλοκαιρι).

Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα οριτσακια τι κανετε?

καλά είμαστε κορίτσι!

Ουφ μι αμερα πηρα χτες αδεια κ γιναται χαμος απο δουλεια.

Δεν εχω προλαβει να διαβασω ακομα τπτ, ελπιζω να μπορεσω καποια στιγμη μεσα στην μερα.

Σε καταλαβαίνω! Και με μένα κάπως έτσι γίνεται τις περισσότερες φορές που θα λείψω με άδεια!

Σημερα τρωμε παστιτσιο που εφτιαξα χτες κ το βραδυ θα ψησω καν απεινιρλι απο αυτα που εφτιαξα προχτες κ τα εχω βαλει στην καταψυξη.Κοριτσια γιναν παααρα πολυ νοστιμα! Εφτιαξα κ κουλουρακια Θεσ/κης συνταγη απο τις συνταγες παρεας κ γιναν θεικα.Στα μισα εβαλα κ σταφιδες πεντανοστιμα κ σημερα 3η μερα ηταν επισης μαλακα κ φρεσκα.Εχω βαλει κ σε μικρα σακουλακια δυο δυο στην καταψυξη γι ααλλες 2 φορες.Θα τα καθιερωσω! Πανευκολα κ πεντανοστιμα.

Χρυσοχέρα κι εσύ!

Καλημέρα κι απο μενα!

καλημέρα Φωτεινούλα!

Βρε Αρετουλα εσενα θα πουμε ανεπροκοπη; Έλεος!!! Δηλαδη εγω τι θα λεγομαι; Εγω σε θεωρω ηρωιδα!

πες τα!

Λοιπον εγω σημερα δε μαγειρευω. Έχει περισσεψει μια μεριδα απο το χθεσινο φαγητο για τον αντρα μου, τη μικρη την πηραν οι δικοι μου για να την πανε λιγο παιδικη χαρα που ειναι διπλα στο σπιτι τους οπότε θα την κρατησουν και το μεσημερι για φαγητο αφου εγω την αφηνω νηστικη (χιχιχι), εγω θα βολευτω με κατι προχειρο κι ετσι θα βρω επιτελους χρονο να σιδερωσω γιατι τα ασιδερωτα κοντευουν να μας πνιξουν (εγω κι αν λεγομαι ανεπροκοπη Αρετουλα μου αν και δικαιολογουμαι λιγουλακι γιατι τα περισσοτερα ειναι αυτα που εχει αφησει ο αντρας μου οσο καιρο εμεινε μονος το καλοκαιρι).

Φιλακια

Ωχ! Φωτεινούλα κι εμένα με περιμένει ο ¨Ολυμπος για σιδέρωμα!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτο το σιδερωμα κ εγω εχω δυο πλυντηρια που εβαλα χτες....

Τειλικα για αυριο θα βγαλω σουτζουκακι απου εχω στην καταψυξη απο την προηγουμενη βδομαδα κ θα κανω κ ρυζακι με λαχανικα κ ετοιμοι !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...