Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια.

Και εγώ έχω σίδερο πολύ! ... ποιός σιδερώνει με τέτοια ζέστη!?;) ίσως το βράδυ, που θα δροσίσει λίγο! αρκετές δουλειές έκανα σήμερα και με πονεμένη μέση...

Πολύ "καινούργιο" κόσμο βλέπω, που μάλλον οι υποχρεώσεις έχουν κρατήσει μακρυά:P ωραία, μαζευόμαστε πολλές!:P ίσως έτσι στην επόμενη συνάντηση, μαζευτούμε πιο πολλές!

Πολλά και ωραία καλούδια φτιάξατε! κουλούρια Θεσ/νίκης, πεινιρλί, παστίτσιο!:tongue: μπράβο! εγώ σήμερα έκανα τουρλού και επειδή μου έλειψε πολύ, έκανα και σουφλέ σοκολάτας, που δεν βγήκε και πολύ σουφλέ... σαν κέικ είναι, αλλά καθόλου δε με χαλάει... ήθελα κάτι πολύ σοκολατένιο και το πέτυχα!:tongue: επίσης έκανα μπάρες δημητριακών, αλλά μάλλον λίγο αποτυχημένες μου φαίνονται.... όταν τις κόβω, διαλύονται... τις βλέπω να μπαίνουν σε κανένα γλυκό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Κοριτσια καλημερα και καλο χειμωνα :rolleyes::mrgreen:

Γειά σου Ιωάννα!

τι μου κανετε??εγω τρεχω με 3 πιτσιρικια και τωρα που σιγα σιγα ξεκινησαν και τα σχολεια η μερα μου ξεκιναει στις 7 και τελειωνει στις 12 με εμενα περα δωθε..

Καλή δύναμη με τα τρεξίματά σου!

Η μεγαλη μου ξεκινησε δημοτικο η πρωτη μας μερα σημερα στέφθηκε με απολυτη αποτυχια :|:-| ειχε γαντζωθει πανω μου και αν δεν με εβλεπε ουρλιαζε και ετρεχε να με βρει,με τα πολλα της ειπα παω να φερω το μωρο και ερχομαι και ψιλοσυμβιβαστηκε στις 12,20 που θα σχολασει θα δω πως τα πηγε,ουφ αγχος και αυτο..

Την έστελνες σταθμό?΄Άλλαξε περιβάλον φαίνεται και της κακοφάνηκε! Θα προσαρμοστεί!

Ο μεσαιος μου εχει εξελιχτει σε μεγαλο ταλιμπαν και περιμενουμε και τα δικα του αποτελεσματα μεχρι τελος της επομενης εβδομαδας αν τον πηρανε στον παιδικο σταθμο,αντε να δουμε..

Εύχομαι να τον πάρουν στον σταθμό!

Και τελος σας αφησα την ξανθουλα :) εχει μεγαλωσει παρα πολυ περπαταει εδω και 3εβδομαδες μιλαει λεει μαμα μπαμπα γιαγια ατα μαμ και αλλα δικα της και φωναζει και αδιαααααα(τα αδερφια της!!! Παιδια δηλαδη) την παρασκευη ειχαμε τα πρωτα της γενεθλια και την Κυριακη βαφτιστηκαμε κι ολας..

Να σου ζήσει η νεοφώτιστη και να τα εκατοστήσει!

Αυτα τα δικα μας νεα,θα προσπαθησω τωρα που σιγα σιγα χειμωνιαζει και ξεκινησανε και τα σχολεια να σας παρακολουθω πιο συχνα..Τα φιλια μου σε ολες και για να μην χανομαι απο το θεμα σημερα εκανα πεννες με κοκκινη σαλτσα

Θα περιμένουμε να διαβάσουμε νέα σου όποτε θα βρίσκεις λίγο χρόνο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.

Γειά σου Νίνα!

Και εγώ έχω σίδερο πολύ! ... ποιός σιδερώνει με τέτοια ζέστη!?;) ίσως το βράδυ, που θα δροσίσει λίγο! αρκετές δουλειές έκανα σήμερα και με πονεμένη μέση...

Σε νοιώθω! ;)

Πολύ "καινούργιο" κόσμο βλέπω, που μάλλον οι υποχρεώσεις έχουν κρατήσει μακρυά:P ωραία, μαζευόμαστε πολλές!:P ίσως έτσι στην επόμενη συνάντηση, μαζευτούμε πιο πολλές!

μακάρι!

Πολλά και ωραία καλούδια φτιάξατε! κουλούρια Θεσ/νίκης, πεινιρλί, παστίτσιο!:tongue: μπράβο! εγώ σήμερα έκανα τουρλού και επειδή μου έλειψε πολύ, έκανα και σουφλέ σοκολάτας, που δεν βγήκε και πολύ σουφλέ... σαν κέικ είναι, αλλά καθόλου δε με χαλάει... ήθελα κάτι πολύ σοκολατένιο και το πέτυχα!:tongue:

Αχ! Σοκολάτα να είναι κι ότι να ΄ναι!!!!

επίσης έκανα μπάρες δημητριακών, αλλά μάλλον λίγο αποτυχημένες μου φαίνονται.... όταν τις κόβω, διαλύονται... τις βλέπω να μπαίνουν σε κανένα γλυκό...

άμα σου αρέσουν μην σκας! ;)


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια.

Εδω ειμαι αλλα δεν μπορω να μπω....λογο βλαβης του λαπτοπ!!!:twisted:

Μαλλον για καινουριο μας κοβω....καλο ξεπαραδιασμα δλδ!!!:confused:

Σημερα φαγαμε μπριζολες μοσχαρίσιες!!!

Τα γραφω γρηγορα και συνοπτικά γιατι το βλεπω να με κοβει παλι στη μεση.

Φιλια πολλα!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα.

Φάγαμε γιουβαρλάκια σήμερα και γεμιστά μανιτάρια στο φούρνο.

ειπα να πω ενα γεια στις παλιες φιλες!ελπιζω να ειστε ολες καλα,πανω κατω ξερω τα νεα σας απο το face αλλα η εβιρι ως γνωστον μου εχει ξεφυγει απο εκει χιχιχι!!!!!!προεδρινα ευχομαι να εισαι καλα,το ιδιο κ η οικογενεια σου!!!!

Πού είσαι βρε χαρά της παρέας; Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου. Μας έλειψε το γέλιο σου.

εμεις μεγαλωσαμε,ειμαστε αντρακια πλεον!περπαταμε απο 12 μηνων κ εχουμε γινει τα πιο σκανταλιαρικα αγορακια που εχετε ποτε γνωρισει χιχιχι!!!

Θυμάσαι βρε Άννα; Πότε ήταν που είχες αγωνία για το αν θα μείνεις έγκυος, μετά ήρθε επιτέλους η εγκυμοσύνη και τώρα εκείνο το μωράκι είναι κοτζάμ άντρας!!!!!!!!!!!!! Περνάει γρήγορα ο καιρός. Να το χαίρεσαι το αντράκι σου.

Για να δικαιολογηθώ και να μη με πείτε ανεπρόκοπη, χθες πήγαμε κομμωτήριο να κουρευτούμε και μετά πήγα για μπομπονιέρες βάπτισης και προσκλητήρια. Ε μέχρι να γυρίσω να ταϊσω την μπέμπα, να τα κάνω μπάνιο, να στρώσω τραπέζι, να μαζέψω πιάτα, να βάλω πλυντήριο, να φάω το γιαουρτάκι μου, να κάνω κι εγώ ένα ντους, να τους ετοιμάσω ρούχα, τσάντες, γάλατα, πέρασε η βραδιά.

Εεε όχι και ανεπρόκοπη με τόσες δουλειές και τόσο τρέξιμο που έριξες. Η προκοπή δεν είναι μόνο στο μαγείρεμα.

Σήμερα μαγειρεύουμε μπιφτεκάκια με πατατούλες στο φούρνο.

Ωραίο φαγητό.

Κοριτσια καλημερα και καλο χειμωνα :rolleyes::mrgreen:

Γεια σου Άννια, καλό χειμώνα και καλή σχολική χρονιά και στα δικά σου παιδάκια.

Και τελος σας αφησα την ξανθουλα :) εχει μεγαλωσει παρα πολυ περπαταει εδω και 3εβδομαδες μιλαει λεει μαμα μπαμπα γιαγια ατα μαμ και αλλα δικα της και φωναζει και αδιαααααα(τα αδερφια της!!! Παιδια δηλαδη) την παρασκευη ειχαμε τα πρωτα της γενεθλια και την Κυριακη βαφτιστηκαμε κι ολας..

Πάει, ξεπετάχτηκε κι εκείνη. Να σας ζήσει και το όνομα και να τα εκατοστήσει για τα γενέθλιά της.

[quote name='ggeny;2162601

Σημερα τρωμε παστιτσιο που εφτιαξα χτες κ το βραδυ θα ψησω καν απεινιρλι απο αυτα που εφτιαξα προχτες κ τα εχω βαλει στην καταψυξη.Κοριτσια γιναν παααρα πολυ νοστιμα!

Ήμουν σίγουρη γι' αυτό.

Εφτιαξα κ κουλουρακια Θεσ/κης συνταγη απο τις συνταγες παρεας κ γιναν θεικα.Στα μισα εβαλα κ σταφιδες πεντανοστιμα κ σημερα 3η μερα ηταν επισης μαλακα κ φρεσκα.Εχω βαλει κ σε μικρα σακουλακια δυο δυο στην καταψυξη γι ααλλες 2 φορες.Θα τα καθιερωσω! Πανευκολα κ πεντανοστιμα.

Δεν έχω λόγια' date=' μπράβο για όλα Τζένη.[/color']

Και εγώ έχω σίδερο πολύ! ... ποιός σιδερώνει με τέτοια ζέστη!?;) ίσως το βράδυ, που θα δροσίσει λίγο! αρκετές δουλειές έκανα σήμερα και με πονεμένη μέση...

Βάλ' τα στη βαλίτσα να στα σιδερώσω εγώ. Διαφορετικά, έλα να τα σιδερώσεις εδώ που δεν έχει καθόλου ζέστη. Χτες εγώ έβαλα και δεύτερη κουβερτούλα στον ύπνο και φυσικά χειμωνιάτικο νυχτικό. Στη διάρκεια της μέρας χρειάζομαι μια ζακετούλα και κάλτσες.

Πολύ "καινούργιο" κόσμο βλέπω, που μάλλον οι υποχρεώσεις έχουν κρατήσει μακρυά:P ωραία, μαζευόμαστε πολλές!:P ίσως έτσι στην επόμενη συνάντηση, μαζευτούμε πιο πολλές!

Ναι τα κορίτσια που επανήλθαν, είχαν να γράψουν περίπου ένα χρόνο. Ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη για μας που τις ξέρουμε από καιρό.

εγώ σήμερα έκανα τουρλού και επειδή μου έλειψε πολύ, έκανα και σουφλέ σοκολάτας, που δεν βγήκε και πολύ σουφλέ... σαν κέικ είναι, αλλά καθόλου δε με χαλάει...

Ποιος νοιάζεται για την εμφάνιση; Αφού βγήκε ωραίο στη γεύση αυτό μετράει.

ήθελα κάτι πολύ σοκολατένιο και το πέτυχα!:tongue: επίσης έκανα μπάρες δημητριακών, αλλά μάλλον λίγο αποτυχημένες μου φαίνονται.... όταν τις κόβω, διαλύονται... τις βλέπω να μπαίνουν σε κανένα γλυκό...

Δεν πειράζει που διαλύονται, αν είναι νόστιμες. Την επόμενη φορά θα πετύχεις και το σφίξιμο.

Εδω ειμαι αλλα δεν μπορω να μπω....λογο βλαβης του λαπτοπ!!!:twisted:

Μαλλον για καινουριο μας κοβω....καλο ξεπαραδιασμα δλδ!!!:confused:

Πες στο λάπτοπ να μη μας τα κάνει τώρα αυτά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσακια.

Εδω ειμαι αλλα δεν μπορω να μπω....λογο βλαβης του λαπτοπ!!!:twisted:

Μαλλον για καινουριο μας κοβω....καλο ξεπαραδιασμα δλδ!!!:confused:

Σημερα φαγαμε μπριζολες μοσχαρίσιες!!!

Τα γραφω γρηγορα και συνοπτικά γιατι το βλεπω να με κοβει παλι στη μεση.

Φιλια πολλα!!!

Εχω να σου πω ότι επειδή και το δικό μας λάπτοπ είδε τα ραδίκια ανάποδα, κυριολεκτικά γιατί έπεσε κάτω και έσπασε, πήραμε μεταχειρισμένο και είναι μία χαρά... να το ψάξεις, αν χρειαστείτε τελικά. είναι πολύ φθηνότερο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις νοικοκυρούλες!:)

Τι κάνετε;

annia, να σας ζήσει η νεοφώτιστη, να τη χαίρεστε!

Δώρα μου, επιδέχεται επιδιόρθωση; μήπως μπορείτε να γλιτώσετε το έξοδο έτσι;ο μικρός έβαλε το χεράκι του; εμας μας το έχουν χαλάσει πολλές φορές, πάντως...:-(

Εβιρί μου σε ζηλεύω που κρυώνεις! Αλήθεια! Δεν την αντέχω τη ζέστη ρε παιδιά και έχει και μια υγρασία τα βράδια, πωπωπω... κάθεσαι και ιδρώνεις. Γενικά το κλίμα στην καρδίτσα δεν μ'αρέσει καθόλου.

Τζένη, μπράβο χρυσοχέρα!

Νίνα κι εγώ είχα φτιάξει κάποια στιγμή από τη συνταγή της Ντίνας Νικολάου. Μου έσπαγαν ελαφρώς αλλά ήταν πολύ νόστιμες! Φάτε τες έτσι, κρίμα είναι...Σωστή σε βρίσκω για το σουφλέ που βγήκε τελικά κέικ!

Αγγελικούλα έλα μετά στις βιβλιοφάγες να σου πω. Καλά είσαι κατά τ'άλλα;

Λοιπόν, χθες έφτιαξα τις πίτσες, πολύ ωραίες βγήκαν. Σήμερα εμείς θα φαμε αυτές και ο Βασ ό,τι έχει η πεθερά μου, νηστίσιμο. Αύριο είναι του Σταυρού και σκέφτομαι να κάνω μια απλή μακαρονάδα με σάλτσα. Τουλάχιστον επιτρέπεται το λάδι.

Σήμερα έχω να αγοράσω τα βιβλία των παιδιών και τη γραφική ύλη που μας έδωσαν από το σχολείο. 5 βιβλία ρε παιδιά στα νήπια! Πλέον σκεφτόμαστε να πάρουμε γραφείο στο μεγάλο, το Χρήστο. Να δω με τόση φασαρία που έχουμε εδώ μέσα πώς θα καταφέρει να διαβάζει... Είναι και μικρό το σπίτι...:-(Μέχρι και ντουλάπα στην κουζίνα έχουμε...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Αννια μεγεια το ονοματακι !! να σας ζησει το αντρακι σας!

Δωρακι κ εμεις ετοιμο για πεταμα το ειχαμε γιατι μας ζητουσαν 580 για επισκευη κ τελικα εφτιαξε μονο του.... πανακριβα ειναι ρε γμτ ... Ωραιες κ οι μπριζολιτσες σου γιαμι γιαμι!!

Εβιρακι μου , τα γιουβαρλακια σου ειναι οτι πρπ με την δροσουλα.Τα εχω κ εγω στα υποψιν για τις επομενες μερες!

Αχ παλι καλα που μου το θυμισατε οτι ειναι του Σταυρου αυριο γιατι ελεγα να κανω κοτοπουλο ....

Αρνικολ μου 5 βιβλια στο νηπιο? εγω ρωτησα την δασκαλα κ μου ειπε προς το παρον δεν χρειαζεται να παρουμε τπτ κ 4 Οκτωβρη στην συνελευση γονεων θα μας ενημερωσουν γι ατυχον ελλειψεις ... απο τωρα αρχισε το ξεπαραδιασμα. Ωραια κ η πιτσουλα ε? μμμμμ

Νινα μου σοκολατα να ειναι κ οτι να ειναι!!! Ωραιο κ το κεικ καλυτερο θα ελεγα!! Κ οι μπαρες αφου ειναι νοστιμες μην σκας καθολου!!

Αγγελικουλα μου τι κανεις?

Κοριτσια εμεις σημερα θα φαμε οπως σας ειπα κ χτες σουτζουκακια με ρυζακι με λαχανικα. Χτες το βραδυ εβγαλα κ εψησα ενα πεινιρλυ που ειχα καταψυξη στο μικρο κ ηταν λες κ το ειχες φτιαξει εκεινη την ωρα , τελειο!! Μεγαλη ευκολια!

Ααα περιττο να σας πω πως τα κουλουρακια Θεσ/κης απο την Τρίτη το απογευμα ειναι ακομα φρεσκα κ μαλακα.Εφαγε το πρωι ενα ο αντρας μου κ ηταν μια χαρα! Ακομα δεν εχω βγαλει καν αυτα της καταψυξης να φανταστειτε! Θα τα καθιερωσω κ θα δοκιμασω να τα κανω κ ολικής!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κι από μένα!

Σήμερα το πρωί πριν πάω στην δουλειά πέρασα από τον παιδικό και έδωσα κάποια χαρτιά που χρειαζόταν. Την Δευτέρα ξεκινάμε!

Για σήμερα έχω φτιάξει αρακά.

Γεια σας κοριτσακια.

Γειά σου Δωρα!

Εδω ειμαι αλλα δεν μπορω να μπω....λογο βλαβης του λαπτοπ!!!:twisted:

Μαλλον για καινουριο μας κοβω....καλο ξεπαραδιασμα δλδ!!!:confused:

Δεν σας συμφέριε να το φτιάξετε?

Σημερα φαγαμε μπριζολες μοσχαρίσιες!!!

Τα γραφω γρηγορα και συνοπτικά γιατι το βλεπω να με κοβει παλι στη μεση.

Φιλια πολλα!!!

Καλημέρα στις νοικοκυρούλες!:)

Τι κάνετε;

Καλώς την την Αρετούλα! Καλά είμαστε!

Αγγελικούλα έλα μετά στις βιβλιοφάγες να σου πω. Καλά είσαι κατά τ'άλλα;

Θα έρθω δίπλα σε λιγάκι! Καλά είμαι κατά τα άλλα!

Λοιπόν, χθες έφτιαξα τις πίτσες, πολύ ωραίες βγήκαν. Σήμερα εμείς θα φαμε αυτές και ο Βασ ό,τι έχει η πεθερά μου, νηστίσιμο. Αύριο είναι του Σταυρού και σκέφτομαι να κάνω μια απλή μακαρονάδα με σάλτσα. Τουλάχιστον επιτρέπεται το λάδι.

Μιά χαρά την βρίσκω την μακαρονάδα!

Σήμερα έχω να αγοράσω τα βιβλία των παιδιών και τη γραφική ύλη που μας έδωσαν από το σχολείο. 5 βιβλία ρε παιδιά στα νήπια! Πλέον σκεφτόμαστε να πάρουμε γραφείο στο μεγάλο, το Χρήστο. Να δω με τόση φασαρία που έχουμε εδώ μέσα πώς θα καταφέρει να διαβάζει... Είναι και μικρό το σπίτι...:-(Μέχρι και ντουλάπα στην κουζίνα έχουμε...

Τώρα πιά στο νήπιο μαθαίνουν γραφή και ανάγνωση οπότε έτσι δικαιολογούνται τα βιβλιαράκια σας. Αλλά δεν τα περέχουν αυτοί? Εσείς τα αγοράζετε?

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Γειά σου κορίτσι!

Αγγελικουλα μου τι κανεις?

καλά είμαι! Δυσανασχετώ λίγο βέβαια με αυτήν την υγρασία αλλά κάνω υπομονή!

Κοριτσια εμεις σημερα θα φαμε οπως σας ειπα κ χτες σουτζουκακια με ρυζακι με λαχανικα. Χτες το βραδυ εβγαλα κ εψησα ενα πεινιρλυ που ειχα καταψυξη στο μικρο κ ηταν λες κ το ειχες φτιαξει εκεινη την ωρα , τελειο!! Μεγαλη ευκολια!

μεγάλη ευκολία δεν λες τίποτα!

Ααα περιττο να σας πω πως τα κουλουρακια Θεσ/κης απο την Τρίτη το απογευμα ειναι ακομα φρεσκα κ μαλακα.Εφαγε το πρωι ενα ο αντρας μου κ ηταν μια χαρα! Ακομα δεν εχω βγαλει καν αυτα της καταψυξης να φανταστειτε! Θα τα καθιερωσω κ θα δοκιμασω να τα κανω κ ολικής!

Είναι ότι πρέπει για κολατσιό, αφού διατηρούνται τόσο καλά! Μπορείς να τους βάλεις μέσα και νιφάδες ή σταγόνες σοκολάτας. Δεν θυμάμαι που είχα δοκιμάσει αλλά μου άρεσαν πολύ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σε όλες! Πώς είστε σήμερα;

ΑΝΝΟΥΛΑ πού είσαι;! τι κάνεις;! να σου ζήσει ο γιόκας! ένα έχεις έτσι; τώρα τρέχα... έιναι δύσκολη φάση αυτή ειδικά αν ό,τι βρίσκει το βάζει στο στόμα όπως κάνει ο Δημήτρης μου...και πάλι να σου ζήσει!

Κορίτσια, σήμερα πάλι δε μαγείρεψα, έμεινε σούπα από χθες και το βράδυ θα φτιάξω πίτσες. Για αύριο έχει ο Θεός... και η πεθερά...;)

Για να δικαιολογηθώ και να μη με πείτε ανεπρόκοπη, χθες πήγαμε κομμωτήριο να κουρευτούμε και μετά πήγα για μπομπονιέρες βάπτισης και προσκλητήρια. Ε μέχρι να γυρίσω να ταϊσω την μπέμπα, να τα κάνω μπάνιο, να στρώσω τραπέζι, να μαζέψω πιάτα, να βάλω πλυντήριο, να φάω το γιαουρτάκι μου, να κάνω κι εγώ ένα ντους, να τους ετοιμάσω ρούχα, τσάντες, γάλατα, πέρασε η βραδιά.

νταξει πλακα μου κανεις Αρετουλα εσυ εισαιιιιιιιιιιιιιιιιι?????καλε ποτε εκανες κ 4?????μαρη θα μας τρελανεις λεμε!!!!ρεσπεκτ,εισαι η ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!μπραβο σου κοπελα μου,χιλια μπραβο!για πες λεπτομερειες εγω ειχα μεινει στο 3ον γιο,για την μπεμπα δεν ηξερα.να σου ζησουν ρε ηρωιδα,να στε γεροι να τα μεγαλωσετε!!!!

Φιλάκια και σε σας!

Ανεπρόκοπη εσύ Αρετούλα με 4 παιδιά???? Μην τρελαθούμε τώρα!!!!!

γεια σου καλη μου Αγγελικη καλη αρχη στα παιδακια σου για τα σχολεια!κ οσες ξεκινησαν τα παιδακια σας καλη σχολικη χρονια χωρις παρατραγουδα....

Καλημέρα κι απο μενα!

Αννουλα να χαιρεσαι το ζουζουνακι σου! Καλως μας ηρθες ξανά!

Βρε Αρετουλα εσενα θα πουμε ανεπροκοπη; Έλεος!!! Δηλαδη εγω τι θα λεγομαι; Εγω σε θεωρω ηρωιδα!

Εβιρουλα δικιο εχεις σε όλα οσα επισημανες γαι την αναπτυξη της Γερμανιας.

Λοιπον εγω σημερα δε μαγειρευω. Έχει περισσεψει μια μεριδα απο το χθεσινο φαγητο για τον αντρα μου, τη μικρη την πηραν οι δικοι μου για να την πανε λιγο παιδικη χαρα που ειναι διπλα στο σπιτι τους οπότε θα την κρατησουν και το μεσημερι για φαγητο αφου εγω την αφηνω νηστικη (χιχιχι), εγω θα βολευτω με κατι προχειρο κι ετσι θα βρω επιτελους χρονο να σιδερωσω γιατι τα ασιδερωτα κοντευουν να μας πνιξουν (εγω κι αν λεγομαι ανεπροκοπη Αρετουλα μου αν και δικαιολογουμαι λιγουλακι γιατι τα περισσοτερα ειναι αυτα που εχει αφησει ο αντρας μου οσο καιρο εμεινε μονος το καλοκαιρι).

Φιλακια

φιλακια Φωτεινουλα,ο μικρος σου τι κανει?

Κοριτσάκια μου καλησπέρα.

Φάγαμε γιουβαρλάκια σήμερα και γεμιστά μανιτάρια στο φούρνο.

νταξει για την Εβιρι τι να πω..με εκανες να ντραπω με τα λογια σου...παντα σε σκεφτομαι με αγαπη!!!!η μικρη σου ξεκινησε σχολειο?η μεγαλη πως ειναι?ειστε ακομη Γερμανια ε?οπως το βλεπω κρατα κ καμμια θεση κ για μας,δυσκολα τα πραγματα στο ελλαδισταν μουχαχαχαχα!!!!

εμεις λοιπον ζουμε στους ρυθμους του Λαζαρακου,μονιμα τρεχουμε απο πισω του.μεγαλος ταλιμπαν.αχ ειμαι ερωτευμενη μαζι του κ αυτος ειναι τοσο τρυφερος,μου κανει αγκαλιες κ λιωνω...επισης ειναι κ ο νεος Μογλης,τρελαμενος με ολα τα ζωακια!!!!αν δειτε πως κανει με τα αδεσποτα που ταιζουμε αλλα κ αυτα με αυτον θα καταλαβατε γιατι τον λεμε Μογλη χιχιχιχιχι!!!!!!!

κ για να μην ειμαι κ εκτος θεματος σημερα μιας κ εχουμε επετειο γαμου εκανα το αγαπημενο φαγητο του καλου μου,κολοκυθακια γεμιστα κ κολοκυθοκεφτεδες(θα τις κανω λιγο πριν φαμε) να τον ευχαριστησω για αυτα τα 5υπεροχα χρονια γαμου!περασαμε τοσα πολλα κ παντα μαζι!!!!!!

σας φιλω ομορφουλες!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Αννούλα να τα εκατοστήσετε! Να συνεχίσετε να είστε μονιασμένοι κι αγαπημένοι παρόλες τις δυσκολίες που σας φέρνει η ζωή!

Και δες σύμπτωση, σήμερα έχει τα γενέθλιά της η Κωνσταντίνα μου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

α να την χαιρεσαι Αγγελικη,να ναι παντα γερη κ ευτυχισμενη!!!βεβαιως πλεον ειναι κοπελαρα,αχ μεγαλωνουν γρηγορα τα παιζακια μας!!!!περσι τον ειχα λεχουδακι κ τωρα ειναι παλλικαρος κ θυμωνει κιολας το σκατο χεχεχε!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Αννούλα να ζήσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένοι! τι λεπτομέρειες να πω; ούτε κατάλαβα πώς έγινε... ήρθαν κοντά - κοντά!

Αγγελικούλα να σας ζήσει! χιλιόχρονη!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...