Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια κ καλη εβδομαδα να εχουμε

Αρνικολα μου περαστικα στον Δημητρακη σου! Κυκλοφορουν πολλες ιωσεις αυτη την εποχη..

Εβιαρακι τι καλα που πηγατε βολτιτσα κ αλλαξατε παραστασεις!

Νινα καλο κουραγιο με τις δουλειες που εχεις! Χρυσοχερα!!

Αγγελικη καλημερα!

Δωρακι, περιστερακι κ σε ολα τα κοριτσια καλημερα κ καλη εβδομαδα!

Εμεις πηγαμε χωριο , καλα περασαεμ ξεκουραστηκαμε , φαγαμε κ χτες το απογευμα ξανα πισω.

Σημερα τρωμε παστιτσιο απο μαμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα.

Σημερα δεν εχει δουλεια, πηγαμε παιδιατρο και τωρα φτιαχνουμε σουπουλα για τον μικρο και τσιπουρα για μενα. Οι λοιποι απο την πεθερα μπριζολες με πατατες.

Τζενη ευχαριστω για τα περαστικα. Το θεμα ειναι πως θα απομακρυνουμε την μπεμπα. λετε να δεχθουν να μου την κρατησουν;χλωμο...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ακλή εβδομάδα μαγειροκόριτσα!

Για σήμερα το μενού έχει ψαρόσουπα. ΄΄Οτι πρέπει για τον καιρό έτσι όπως είναι σήμερα!

Καλημέρα!

καλημερούδια κορίτσι!

Εβιρούλα μου σε ζηλεύωωωω! Βλέπεις και κάτι διαφορετικό βρε παιδί μου!

Θα συμφωνήσω!

Έχω άρρωστο το Δημήτρη μου με πυρετό από Παρασκευή και είμαι λίγο αποσυντονισμένη. Αύριο μάλλον θα πάρω άδεια για να τον πάω στο γιατρό. άλλωστε δε γίνεται να πάει σχολείο. ίδωμεν...

Περαστικούλια του μωρέ! Κι εμένα ο μικρός είναι λίγο μπουκωμένος από την Παρασκευή το απόγευμα και χθες το βραδάκι άρχισε να μου βήχει λίγο. Τον ξεκίνησα σιροπάκι μήπως κα τον προλάβω!

Χθες το έφτιαξα το φακόρυζο και μας άρεσε πολύ! Για σήμερα τρώμε στο χωριόό,τι καλό έχει η πεθερά.

Αυτό είναι! Συνδιασμός βόλτα στην εξοχή και φαγητό από τα χεράκια άλλου!

Κορίτσια τώρα θα σας διαβάσω, φιλάκια σε όλες!

Αγγελικη καλημερα!

καλημέρα και καλή εβδομάδα κοριτσάκι!

Εμεις πηγαμε χωριο , καλα περασαεμ ξεκουραστηκαμε , φαγαμε κ χτες το απογευμα ξανα πισω.

ένα πολύ ωραίο διαλειμματάκι κάνατε λοιπόν!

Σημερα τρωμε παστιτσιο απο μαμα.

Μιαμ μιαμ, νοστιμότατο φαγάκι, ειδικά να έχει μπόλικη μπεσαμέλ!

Καλημερα.

Σημερα δεν εχει δουλεια, πηγαμε παιδιατρο και τωρα φτιαχνουμε σουπουλα για τον μικρο και τσιπουρα για μενα. Οι λοιποι απο την πεθερα μπριζολες με πατατες.

Τι σας είπε ο παιδίατρος Αρετούλα?

Τζενη ευχαριστω για τα περαστικα. Το θεμα ειναι πως θα απομακρυνουμε την μπεμπα. λετε να δεχθουν να μου την κρατησουν;χλωμο...

αν είναι ίωση μήπως να την κρατούσαν για να μην κολλήσει?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Λαρυγγο-τραχειοβρογχιτιδα, καπως ετσι. Αυτο λεω κι εγω, Αγγελικη μου. Ειναι πολυ μικρη, θα ταλαιπωρηθει... Ο Δημ παιρνει τωρα αντιβιωση, σταγονιτσες και αερολιν, ενα σκασμο φαρμακα δηλ. Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου.

Για μπεσαμελ τρελαινομαι κι εγω στο παστιτσιο. να φανταστειτε, ενιοτε την φτιαχνω σαν σαλτσα και την τρωωω με μακαρονια.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλή εβδομαδα!

Αρνικολ και Αγγελικουλα περαστικα στα ζουζουνια σας! Άλλαξε αποτομα ο καιρος κι αρχισαν οι ιωσεις.... Καλό θα ηταν να μπορουσαν να κρατησουν τη μικρη να μην κολλησει.

Εβιρακι τι ωραια που τα περιγραφεις. Και τι ωραια που βλεπεις και κατι διαφορετικο

Νινα καλό κουραγιο με τις δουλειες που ανοιξες. Κι εγω θελω να βαψω την κουζινα μου αλλά δεν το βλεπω να γινεται...

Το Σαββατο φαγαμε διαφορα περισσευματα και χθες φαγαμε στιφαδο στη μαμά μου. Σημερα φτιαχνω κανελλονια κι εφτιαξα κι ενα μιλφειγ γιατι σημερα γιορταζει η κορουλα μου κι ειπα να κανω ενα γλυκο για το καλό. Δε θα κανω ιδιαιτερη γιορτη γιατι σε ενα μηνα ειναι κι η βαφτιση και οι εποχες ειναι τετοιες που δεν θελω να υποβαλλεται ο κοσμος σε εξοδα. Όσο και να πεις να μη φερουν τιποτε εκεινοι θα φερουν οπότε εμεις ας ειμαστε λογικοι...

Προετοιμασα και τη νονα του μικρου να κανει βαρακια για να μπορει να τον σηκωσει...

Φιλάκια σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φωτεινη να τη χαιρεσαι την κορουλα σου, χιλιοχρονη! Τι γιορτη ειναι σημερα; μου διαφευγει...

Καλα ε, εφτιαξες το αγαπημενο μου γλυκο! εχε χαρη που ειμαι σε διαιτα (απο σημερα) αλλιως θα εφτιαχνα κι εγω...:mrgreen:

Απιστευτο, το ιδιο εχω πει κι εγω στη νονα και την ενημερωνα τακτικα για το βαρος της μικρης. Ασε που το φορεματακι που της εχω παρει για να φορεσει πριν τη βαπτιση ειναι για 12μ. και δε νομιζω οτι θα της χωραει:rolleyes:


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Αρετούλα με την αγωγή που σας έδωσε ο γιατρός θα συνέλθει γρήγορα ο μικρούλης σου!

Τελικά με την μικρή τι έκανες? Θα σου την κρατήσουν?

Φωτεινούλα να χαίρεσαι την κορούλα σου! Ούτε κι εγώ ήξερα ότι ήταν γιορτή σήμερα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 και ARNIKOL γρήγορα περαστικά στα παιδάκια σας!

ΦΩΤΕΙΝΗ να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!:P

Είδα φως και μπήκα κι απόψε!

Νίνα τι χρώμα έβαψες τις καρεκλες? Τι καλά που πιάνουν τα χέρια σου! Εγώ δεν το έχω καθόλου με τα βαψίματα σε αντίθεση με τον άντρα μου ο οποίος βάφει τα πάντα μόνος του!

Τις έκανα κυπαρισσί, ενώ την πλάτη και τα μπράτσα κερασί... μου αρέσει να ασχολούμαι, αλλιώς δε με χάλαγε καθόλου το κλασσικό άσπρο που ήταν!;)

Αυτά κορίτσια! Σας καληνυχτίζω κι αν δεν τα ξαναπούμε σας εύχομαι καλό Σαββατοκύριακο!

Καλημερα και καλή εβδομαδα!

Αρνικολ και Αγγελικουλα περαστικα στα ζουζουνια σας! Άλλαξε αποτομα ο καιρος κι αρχισαν οι ιωσεις.... Καλό θα ηταν να μπορουσαν να κρατησουν τη μικρη να μην κολλησει.

Εβιρακι τι ωραια που τα περιγραφεις. Και τι ωραια που βλεπεις και κατι διαφορετικο

Νινα καλό κουραγιο με τις δουλειες που ανοιξες. Κι εγω θελω να βαψω την κουζινα μου αλλά δεν το βλεπω να γινεται...

Ευχαριστώ πολύ! θα μου χρειαστεί, γιατί διαπίστωσα χτες ότι θέλουν άλλο ένα χέρι πέρασμα:mad:

Φιλάκια σε όλες

Ρεβύθια θα κάνω σήμερα... δεν μου ερχόταν καμία άλλη ιδέα.

Χτες έκανα μία ταμπουλέ σαλάτα, μαζί με τις τσιπούρες που έψησε ο καλός μου... και μία τυροκαυτερή.

Link to comment
Share on other sites

Νινα εσυ δεν εφτιαξες την τηγανια με φετα; Πως σου φανηκε; Αξιζει να την προσπαθησω;

Αγγελικουλα, δεν ξερω ακομα, αν και ειπα στην πεθερα μου απεξω-απεξω τι ειπε ο γιατρος αλλα δεν μου εκανε καμια προταση... τωρα θα παει ο αντρας μου απο κει να την παρει, ελπιζω να τους το ζητησει ξεκαθαρα ο ιδιος.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου γεια σας.

Χτες έφτιαξα ψάρι τυλιχτό στο φούρνο, ενώ σήμερα μακαρόνια απλά για συμπλήρωμα για να φάμε και τα περισσεύματα που υπάρχουν.

Εβιρούλα μου σε ζηλεύωωωω! Βλέπεις και κάτι διαφορετικό βρε παιδί μου!

:D:DΠροσπαθώ να εκμεταλλευτώ το διάστημα που είμαστε εδώ για να γνωρίσω όσο περισσότερα μέρη μπορώ.

Έχω άρρωστο το Δημήτρη μου με πυρετό από Παρασκευή και είμαι λίγο αποσυντονισμένη.

Περαστικά στο Δημητράκη και να γίνει γρήγορα καλά.

Το θεμα ειναι πως θα απομακρυνουμε την μπεμπα. λετε να δεχθουν να μου την κρατησουν;χλωμο...

Καλά θα ήταν να μην κολλήσει ακόμη και το μωρό. Νομίζω ότι πρέπει να το πείτε ευθέως στην πεθερά σου.

Εβιρακι τι ωραια που τα περιγραφεις. Και τι ωραια που βλεπεις και κατι διαφορετικο

Σ' ευχαριστώ Φωτεινή.

Σημερα φτιαχνω κανελλονια κι εφτιαξα κι ενα μιλφειγ γιατι σημερα γιορταζει η κορουλα μου κι ειπα να κανω ενα γλυκο για το καλό.

Ααααα καταρχήν, χρόνια πολλά στο κοριτσάκι σου, και να την καμαρώσετε όπως επιθυμείτε. Δεύτερον, φτιάχνεις πολύ ωραίο φαγητό και φυσικά, πολύ ωραίο γλυκό. Τέλεια.

Προετοιμασα και τη νονα του μικρου να κανει βαρακια για να μπορει να τον σηκωσει...

χαχαχα

Τις έκανα κυπαρισσί, ενώ την πλάτη και τα μπράτσα κερασί... μου αρέσει να ασχολούμαι, αλλιώς δε με χάλαγε καθόλου το κλασσικό άσπρο που ήταν!:wink:

Θα πρέπει να έγιναν πολύ ωραίες. Το βασικότερο όμως που με κάνει να σε θαυμάζω είναι ότι τις έφτιαξες μόνη σου.

Χτες έκανα μία ταμπουλέ σαλάτα, μαζί με τις τσιπούρες που έψησε ο καλός μου... και μία τυροκαυτερή.

Όλα τα ωραία έφτιαξες.

Link to comment
Share on other sites

φωτεινουλα πολυχρονη η κορουλα σου να την χαιρεστε!!

οσο για το φαγητο κ το γλυκο θαυμα κ τα δυο!! γεια στα χερια σου κοριτσακι!!

Αρνικολ μου κ εγω πιστευω πρπ να της το πει ο συζυγος στην πεθερα γιατι ειναι κριμα να κολλησει η μικρουλα.Βασικα κ τα δυο ειναι πολυ μικρα μωρε τα καημενα.

Κ μενα ο μεγαλος ξυπνησε χτες με λιγο βραχναδα κ ελαχιστο μπουκωμα κ ο μικρος σημερα τα ιδια κ νομιζω πως με γυροφερνει κ μενα με καινε λιγο τα ματια ...

νινα πολυ ωραιες πρπ να γιναν οι καρεκλες!

Εβιρακι ωραιο το ψαρακι σου.Πολυ νοστιμο κ μαλακο γινεται στο χαρτι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Πρωινη σημερα γιατι θα προσπαθησω να παω να ψωνισω στα παιδια (του μικρου δεν του κανει τιποτε απο τα αντιστοιχα που ειχα απο τη μεγαλη-γκρρρ).

Ευχαριστω πολυ όλες για τις ευχες σας! Να χαιρεστε κι εσεις τις οικογενειες σας! Δεν ειναι και καμια πασιγνωστη γιορτη οπότε μην αγχωνεστε. Κι εγω οταν γνωρισα την πεθερα μου την εμαθα. Πολυξενη λεγονται γιαγια και εγγονη. Ευχαριστω και για τα καλά σας λογια για το γλυκο. Καλο βγηκε.

Αρετουλα πως ειναι ο μικρος; Την μπεμπα τελικα στην κρατησαν;

Τζενακι ελπιζω να το ξεπερασετε στο ποδι. Δε βολευει κι αυτος ο καιρος ετσι οπως ειναι για τετοια θεματα.

Νινα κανεις και διχρωμιες; Ευγε! Εγω ειμαι μαπα σε οτι αφορα την αισθητικη κι ετσι κινουμαι σε ασφαλη πλαισια για να μη βγαινουν κιτς τα πραγματα.

Σημερα θα φαμε περισσευματα μαλλον. Θα δω ανάλογα με το πως θα παει το προγραμμα μου

Φιλακια σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Φωτεινή μου!

Καλύτερα είναι ο Δημητράκης. Την μπέμπα δεν μου την κράτησαν κι έχει ήδη συναχωθεί το πουλάκι μου... ελπίζω να μην προχωρήσει, τι να πω, τι να πω... Είμαι εξαντλημένη...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια !!

Αρνικολ πως ειναι τα πιτσιρικια σημερα?

Εγω το πρωι πηγα το παιδι στο νηπειο κ μου ειπε η δασκαλα πως εχουν παιδακι με πυρετο ...... ελεος βρε κοριτσια ....

Φωτεινουλα καλα ψωνια!! Ειδς ποσο πολυ μεγαλωνουν τα ατιμουλικα? Κ εγω αυτο σκεφτομουν χτες που κρυωσε ο καιρος οτι θα χρειαστω μαλλον αρκετα πραγματα κ για τους δυο.Ειχα παρει μεν με τις εκπτωσεις το Φλεβαρη μερικα παντελονια μεγαλυτερα στον μεγαλο αλλα ψηλωσε πολυ κ δεν θα τον βγαλουν ολοκληρο το χειμωνα.Θελουν κ τα δυο παπουτσια κ για τον μικρο δεν θυμαμαι καθολου τι εχω απο το μεγαλο...

Στα μαγειρικα μας τωρα, σημερα τρωμε μπριαμ στην γαστρα με τυρακι κ σαλατουλα αγγουροντοματα.

Για αυριο λεω να παρω κιμα να κανω γιουβαρλακια που το τραβαει κ ο καιρος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...