Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 17 λεπτά , linaa είπε:

      Άντε καλέ μην έχεις ανχος επιρεαζει αρνητικά. Σε πάω στοίχημα ότι θα γεννήσεις κανονικά μετά τις 36 εβδομάδες . Χαλάρωσε. Άσε τις προβλέψεις Κ επικεντρωσου στον στόχο σου .

      οχι δεν το νιώθω αν άγχος ! παρολο που δεν πρέπει τόσο νωρίς και δεν το θέλω , εχω μια περίεργη προσμονή! ίσως τώρα αρχίζει να μ μοιάζει πιο χειροπιαστό ! δεν θα παω τόσο , νιώθω πιέσεις χαμηλά εγώ παρακαλάω να παω 32 εστω ! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

ΙΩΑΝΝΑ μου υπομονή, δεν ξέρω περί τίνος πρόκειται γιατί μπαίνω πιο αραιά πλέον αλλά κάνε υπομονή. Ρε παιδί μου όντως εφέτος δεν σε πάει καλά, τι να πω και εγώ. Τουλάχιστον να είστε καλά στην υγεία σας πάνω από όλα!

ΤΖΕΝΗ χρυσοχέρρρααα με το εκμέκ σου με τα τσουρεκιααα πρωταγωνιστείς στους εφιάλτεςςς μου!!! :(:(

ΡΙΚΟΛΑ να χαίρεσαι τον άντρα σου τον μεγάλο :o Εκλογές και βλακείες ίσα να σε τρέχουν και να σε ταλαιπωρούν για το τίποτα λέω εγώ. πφ τα μισώ αυτά

SMURFITA μου τι ήταν τώρα αυτό; 2000;;;; παναγία μου. Πως να μην ταραχτείς...και βάλε και την ταλαιπωρία με χαρτούρες....

ΝΙΝΑΚΙ μου περαστικά σου!!!

ΦΩΤΕΙΝΗ μου όχι και ταπεινά τα γεμιστά!!! Το αντίθετο θα έλεγα...μμμ γεμιστά ωραία θα ταν να χα τώρα ένα ταψάκι θα το τρώγα όλο...αχ να χα την μαμά σου εδώ τώρα να μου κανόνιζε τις μερίδες μου είμαι σίγουρος ότι θα ήταν ΥΠΕΡΟΧΟ!! Αλλά μου τις κανονίζει η σατανική διαιτολόγος που μίσει τους ανθρώπους και κάθε τι χαρούμενο...πφ

ΕΒΙΡΙ μου τι κάνεις; Δεν βλέπω νέα σου...και αποφεύγω να μπω στο blog σου μέχρι ξέρεις...να είμαι έτοιμος να μην ενδώσω :(

ΑΓΓΕΛΙΚΗ χαχα γκρίνιαζε ο μικρός ε; έτσι είμαι και εγώ τώρα :P Πήξιμο η δουλειά τώρα και με τους συναδέλφους να λείπουν αυτό σημαίνει ΕΞΤΡΑ πήξιμο στην δουλεια :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα κοριτσάρες!!

Καλησπέρα στο αγόρι της παρέας!!!

Να μαι και εγώ. Ψιλοχάθηκα. Αφενός η δουλειά αφετέρου η δίαιτα. Κορίτσια είναι υπέροχα με την δίαιτα! Νιώθω ήδη ανανεωμένος, γεμάτος ενέργεια και διάθεση για την ζωή. Δεν χρειάζομαι την ζάχαρη και την ζαχαροπλαστική αφού υπάρχουν τόσες υπέροχες δραστηριότητες όπως το κολύμπι και το τρέξιμο αλλά και τόσο υπέροχα φαγητά λαχανικά και όσπρια...γιάμι γιάμι;)

Καπού εδώ αναρωτιέμαι κι εγώ τι έπαθες;;;

....αααααααααααααααααα ψέματαααα είναι ΦΡΙΚΚΚΗΗΗΗΗΗ την μισσσσσωωωωωωωωω!! Νιώθω πτώμμαα και πεινάω συνέχεια μου λείπουν τα γλυκά και οι δραστηριότητες μου στην κουζίνα και ΜΙΣΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ!!! Υπάρχει λόγος που ήμουν το μόνο παιδί στο λύκειο με βαθμό κάτω από την βάση στην γυμναστική, γιατί την ΜΙΣΩΩΩ!! :mad: Μίσω τα όσπρια! Γιατί καν τα ανακαλύψαμε; Δεν τρώγαμε ζώα ή κάτι από τα αρχαία χρόνια; Και ορίστε μια χαρά εξελιχθήκαμε :mad: θέλωωω καβουροπάτι και κυταρίτιδα και ένα μεγάλο κομμάτι εκμέκ με καντααααίφφφιιι. Και άσπρο ψωμί! Διαόλε.

Πάω να σας διαβάσω μου λείπετε πολύ.

Κι εδώ σκέφτομαι ότι ο Νίκος μας είναι μια χαρά!!! Γιατί αγόρι μου μισείς τα όσπρια;;; Καλό το κρεατάκι αλλά και λίγη πρασινάδα καλό κάνει! Τι γυμναστική προσπαθείς παιδί μου να κάνεις;;;

Στρουμφιτα καλά εκανες και εφαγες ελαφρια το βραδυ. Να σου πω πιστευα οτι θα ετρωγε το μπριαμ γιατι τρωει κολοκυθακια και πατατες αλλά δεν... Δεν χολοσκαω βεβαια γιατι δεν ειναι μιζερος γενικα. Χτες το βραδυ κραταγα λιγη πιτα σκετη που εδινα για κααααμποση ωρα στη μικρη (σημειωτεον ο μπομπιρας ειχε φαει τη δικη του) κι ηρθε ο μικρος την πηρε απο το χερι μου και την εφαγε! Εντελως αντιθετα τα παιδια μου! Ελπιζω μονο να συνεχισει ετσι.

Κρίμα μωρέ που δεν το έφαγε...:-(, αλλά μπορεί απλώς να έτυχε! Έφαγε την πίτα της μικρής;;; απαπαπα.....

Ας συνεχίσουν έτσι τουλάχιστον να μην μπερδεύεσαι ποιό παιδί τρώει τι!!!

SMURFITA μου τι ήταν τώρα αυτό; 2000;;;; παναγία μου. Πως να μην ταραχτείς...και βάλε και την ταλαιπωρία με χαρτούρες....

Άσε μην το συζητάς...αλλά άλλη φορά θα ανοίγω όλο το χαρτί και μετά θα διαβάζω!

ΦΩΤΕΙΝΗ μου όχι και ταπεινά τα γεμιστά!!! Το αντίθετο θα έλεγα...μμμ γεμιστά ωραία θα ταν να χα τώρα ένα ταψάκι θα το τρώγα όλο...αχ να χα την μαμά σου εδώ τώρα να μου κανόνιζε τις μερίδες μου είμαι σίγουρος ότι θα ήταν ΥΠΕΡΟΧΟ!! Αλλά μου τις κανονίζει η σατανική διαιτολόγος που μίσει τους ανθρώπους και κάθε τι χαρούμενο...πφ

Πήγες σε διαιτολόγο; Ή η Χριστίνα έχει αναλάβει το ρόλο;;;;

ΕΒΙΡΙ μου τι κάνεις; Δεν βλέπω νέα σου...και αποφεύγω να μπω στο blog σου μέχρι ξέρεις...να είμαι έτοιμος να μην ενδώσω :(

Μην μπεις, μην μπεις! Αντιστάσου όσο μπορείς!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ χαχα γκρίνιαζε ο μικρός ε; έτσι είμαι και εγώ τώρα :P Πήξιμο η δουλειά τώρα και με τους συναδέλφους να λείπουν αυτό σημαίνει ΕΞΤΡΑ πήξιμο στην δουλεια :(

Παιδιά έχω χαζέψει τελείως!!! Εκεί που έκανα 40 πράγματα ταυτόχρονα, τώρα το μυαλό μου δεν λειτουργεί ούτε για 10.... Ειδικά τώρα που πλησιάζω στο τέλος έχω την αίσθηση ότι μυαλό γιοκ....!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα κοριτσια δεν ειναι υγειας αλλα ανετα το παθαινεις το εγκεφαλικο. Αληθεια εχουμε κανα δικηγορο στην παρεα μας?

Δικηγόρος είναι η νύφη της κολλητής μου. Αν χρειαστείς κάτι μου λες...

Καλησπέρα κοριτσάρες!!

Να μαι και εγώ. Ψιλοχάθηκα. Αφενός η δουλειά αφετέρου η δίαιτα. Κορίτσια είναι υπέροχα με την δίαιτα! Νιώθω ήδη ανανεωμένος, γεμάτος ενέργεια και διάθεση για την ζωή. Δεν χρειάζομαι την ζάχαρη και την ζαχαροπλαστική αφού υπάρχουν τόσες υπέροχες δραστηριότητες όπως το κολύμπι και το τρέξιμο αλλά και τόσο υπέροχα φαγητά λαχανικά και όσπρια...γιάμι γιάμι;)

Μέχρι εδώ το διάβαζα το μήνυμά σου κι έλεγα έχει δει τόσο θεαματικά αποτελέσματα ο Νίκος που ξέχασε ότι συνήθειες είχε...

....αααααααααααααααααα ψέματαααα είναι ΦΡΙΚΚΚΗΗΗΗΗΗ την μισσσσσωωωωωωωωω!! Νιώθω πτώμμαα και πεινάω συνέχεια μου λείπουν τα γλυκά και οι δραστηριότητες μου στην κουζίνα και ΜΙΣΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ!!! Υπάρχει λόγος που ήμουν το μόνο παιδί στο λύκειο με βαθμό κάτω από την βάση στην γυμναστική, γιατί την ΜΙΣΩΩΩ!! :mad: Μίσω τα όσπρια! Γιατί καν τα ανακαλύψαμε; Δεν τρώγαμε ζώα ή κάτι από τα αρχαία χρόνια; Και ορίστε μια χαρά εξελιχθήκαμε :mad: θέλωωω καβουροπάτι και κυταρίτιδα και ένα μεγάλο κομμάτι εκμέκ με καντααααίφφφιιι. Και άσπρο ψωμί! Διαόλε.

...αλλά μετά και από την συνέχεια διαπίστωσα ότι δεν έπαθες μετάλλαξη!!! Σε καταλαβαίνω, ούτε κι εγώ τα θέλω τα όσπρια! Αλλά αλήθεια έχεις δει τουλάχιστον κάποιο απότέλεσμα από την προσπάθεια που κάνεις?

Πάω να σας διαβάσω μου λείπετε πολύ.

Κι εμάς! Αλήθεια γιατί δεν βάζεις στην υπογραφή σου και το λινκ του blog σου, όπως έκανες παλιότερα?

Χτες το βραδυ κραταγα λιγη πιτα σκετη που εδινα για κααααμποση ωρα στη μικρη (σημειωτεον ο μπομπιρας ειχε φαει τη δικη του) κι ηρθε ο μικρος την πηρε απο το χερι μου και την εφαγε! Εντελως αντιθετα τα παιδια μου! Ελπιζω μονο να συνεχισει ετσι.

Οπότε δεν θα έχεις και θέμα να περισεύει φαγητό! Ο μικρός θα κάνει καλή εκκαθάριση!!!!

Αγγελικη μου αρεσε η περιγραφη σου για τον τραγουδιστη της Αυστριας. Εγω δεν ηθελα να δω eurovision αλλα οι υπόλοιποι ηθελαν οπότε τι να εκανα. Εχει γινει χαλια παντως.

Δεν με χαλάει να την βλέπω! Πάντα μου άρεσε και πάντοτε έβρισκα κάποια τραγούδια να μου αρέσουν. Αλλά φέτος ήταν κάπως ...

Εβιρακι εισαι καλά;

ΦΩΤΕΙΝΗ μου όχι και ταπεινά τα γεμιστά!!! Το αντίθετο θα έλεγα...μμμ γεμιστά ωραία θα ταν να χα τώρα ένα ταψάκι θα το τρώγα όλο...αχ να χα την μαμά σου εδώ τώρα να μου κανόνιζε τις μερίδες μου είμαι σίγουρος ότι θα ήταν ΥΠΕΡΟΧΟ!! Αλλά μου τις κανονίζει η σατανική διαιτολόγος που μίσει τους ανθρώπους και κάθε τι χαρούμενο...πφ

χαχαχαχα! Νίκο δεν ήξερα ότι πήγες και σε διαιτολόγο. Νόμιζα πως ακολουθούσες κάποια διατροφή από μόνος σου.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ χαχα γκρίνιαζε ο μικρός ε; έτσι είμαι και εγώ τώρα :P

Με την διαφορά ότι ο γιός μου κάθε άλλο παρά δίαιτα κάνει!!!!

Πήξιμο η δουλειά τώρα και με τους συναδέλφους να λείπουν αυτό σημαίνει ΕΞΤΡΑ πήξιμο στην δουλεια :(

Ακριβώς αλλά πλησιάζει η ώρα που θα σχολάσω οπότε κάνω υπομονή!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου εχω ενα κεφαλι καζανι ...... περιμενω πως κ πως να ερθει η ωρα να σχολασω... βρε τι ηταν αυτο το πραγμα σημερα...

Νικο αρχικα εμεινα με το στομα ανοιχτο με αυτα που διαβαζα, λεω δεν μπορει ο Νικος μας να μεταλλαχτηκε ετσι, μετα καταλαβα τι τραβς ερμο κ εσυ, συμπασχω οσο δεν παει .....ατιμη κοινωνια

Εγω δεν ειδα γιουροβισιον , απο συναδελφους εδω που βλεπαν βιντεακια με τον /την εν λογω καταλαβα τι παιχτηκε... αισχος ...

Σμουρφιτακι απο την εγκυμοσυνη ειναι μην αγχωνεσαι, λιιιιγο εμεινε κ θα ερθεις ξανα στα ισια σου!

Φωτεινη ειδες διαφορα παιδι με παιδι? ετσι ειναι κ μενα τα αγορια μου .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρεούλα.

Βραδυνή σήμερα καθώς γύριζα μέχρι το απόγευμα σε δουλειές και αγγαρείες:mad: πήρα λοιπόν λίγα κουκιά να μασάω και έκατσα να σας διαβάσω στα πεταχτά:P

Καλημερα και καλή εβδομαδα! επίσης!!

Τι μου κανετε; Βολταρατε το ΣΚ; Πρεπει να εχει φτιαξει ο καιρος σε ολη την Ελλάδα.

Νινα περαστικά για το δαχτυλο. Μια παρανυχιδα εκανε τετοια ζημια; Πω πω εφιαλτης. Πως εισαι σημερα; Την καρμποναρα να υποθεσω την εκανες με αυγα οπως ειναι και η αυθεντικη συνταγη; από χτες είναι λες και δεν υπήρξε τίποτα! τί να πώ? ναι την καρμπονάρα την έκανα όπως η αυθεντική, απλά κράτησα λίγο από το ζουμί των μακαρονιών για να είναι ζουμερή μέσα στο τηγάνι.

Το ΣΚ δεν μαγειρεψα εγω γιατι η μαμα μου ειπε να κανουμε οικογενειακές βολτούλες. ωραία πράγματα! ειδικά στο όμορφο νησί σου! Το Σαββατο φαγαμε μπριαμ και το βραδυ σουβλακια. Την Κυριακή γιδα βραστη σουπιτσα. Για σημερα περισσευματα απο το ΣΚ. Ο μικρος δυσανασχετησε με το μπριαμ δεν του αρεσε καθολου. Στη γιδα ψιλοαντεδρασε αλλά εφαγε. Σκεφτομουν οτι εχει συνηθισει τα δικα μου τα ανοστα - χιχι αλλα δεν ειπα τιποτα στη γιαγια.

Φιλια

Καλημερα καλη βδομαδα! Τελικα οσο και να θελω να κραταω το κεφαλι ψηλα ολο και κατι ερχεται και ξαναπεφτω. Περασαμε ενα αρκετα ασχημο σ/κ και τωρα ειμαι στη δουλεια και ειμαι κομματια. Μαλλον δεν ειναι η χρονια μας φετος. Μια το ενα μια το αλλο, κεφαλι δεν σηκωνουμε. είναι πράγματι μερικές φορές που πέφτουν απανωτές οι στραβές:(... κράτα όσο μπορείς! σκέψου ότι δε μπορεί! θα γυρίσει ο τροχός!

Εχτες φαγαμε κοτοπουλο με πιπεριες στο τηγανι και ρυζι και για σημερα εχω κανει αρακα. Παλι συννεφια εχει και μου τη δινει, εχτες ηταν ωραια!

Να εχετε ολοι μια ομορφη εβδομαδα!

Καλημέρα παρεούλα!!! Καλή εβδομάδα!!!

Πφφφ...πάλι συννεφιά έχει.... θέλω ήλιο!!! ναι βρε παιδιά! τι συννεφιά και ζέστη συγχρόνως ήταν αυτή σήμερα?!;) μπάφιασα! έφυγα και εκτός Αθηνών με χαλασμένο aircondition και μου πήρε τα αυτιά ο αέρας από τα παράθυρα!

Νίνα ελπίζω το δάχτυλο να είναι καλύτερα σήμερα ή και να έχει περάσει τελείως!!! :D Πήγατε τελικά βολτούλα στη θάλασσα;ναι!! και στα δύο!:P η βόλτα ήταν καταπληκτική! πολύς κόσμος με μαγιό και ζηλέψαμε:D... ίσως αν είναι έτσι, την άλλη Κυριακή να ρίξουμε καμία βουτιά.

Κορίτσια μια χαρά ελαφριά τρώω και μικρές ποσότητες, αλλά η μικρή μάλλον έχει μεγαλώσει πολύ και περιορίζεται και μου σπρώχνει το στομάχι, το οποίο είναι χάλια όοοολη την ημέρα, ό,τι κι αν φάω, έστω και μόνο νερό που λέει ο λόγος! 2 Μέρες την έβγαλα με μακαρονάκια σκέτα νερόβραστα, φιδέ και γιαουρτάκι. Χθες μόνο το βράδυ έφτιαξε ο άντρας μου τυρόψωμο-πίτσα και δενάντεξα έφαγα μια γωνίτσα... Παραδόξως κοιμήθηκα μια χαρά συνεχόμενα μέχρι το πρωί και δεν είχα και καμία ενόχληση!

Για σήμερα έβαλα από χθες φασόλια στο νερό κι έτσι θα φτιάξω γίγαντες για το μεσημέρι και το βράδυ γιαουρτάκι!

Καλή συνέχεια και πολλά φιλιά!!!!!!!!!!!!

Τζένη διάπρεψες πάλι! εύγε προκομένο κοριτσάκι!

Η Εβίρι μας πού είναι? πολλές απουσίες θα πάρει!

Νίκο η δίαιτα βλέπω χτύπησε κατευθείαν στον εγκέφαλο:P... πρόσεχε παιδί μου! μήπως να το ξανασκεφτείς?:tongue:

Εμείς χτες γυρίσαμε από θάλασσα και η προκομένη έκανα μία πιατέλα τηγανιτές πατάτες και χωριάτικη σαλάτα για μεσημεριανό!... όχι ότι μας χάλασε ιδιαίτερα! Το βράδυ έφτιαξα από ένα σουβλάκι του καθενός μας, με κοτόπουλο ψιλοκομμένο που είχα στην κατάψυξη. Σήμερα έχουμε κοκκινιστό κοτόπουλο με μακαρονάδα.

Αύριο θα λείπω πάλι, αλλά δεν έχω μαγειρέψει τίποτα... δεν ξέρω τι ώρα θα γυρίσουμε με τον σύζυγο, οπότε θα δω όταν γυρίσω τι θα κάνω.... ίσως καμία γρήγορη ομελέτα.

Όσο για την Eurovision, εγώ ήμουν σίγουρη ότι θα έβγαινε αυτό το πράγμα ανάμεσα σε άντρα και γυναίκα... όποτε γίνεται μεγάλος ντόρος για περίεργες συμμετοχές, έχω καταλήξει ότι πρωτεύουν... όπως και με τα τέρατα και με την Ντάνα Ιντερνάσιοναλ... κατά τα άλλα, είναι λέει μουσικός διαγωνισμός! ποιόν κοροϊδεύουν?!

Φιλιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα παιδιά μου.

Σήμερα έφτιαξα μια ομελέτα φούρνου κι έβρασα μπρόκολο με καρότα. Χτες Έφτιαξα κοτόπουλο στο φούρνο με ζυμαρικά χωρίς σάλτσα.

Το Σάββατο δε μαγείρεψα γιατί πήγαμε εκδρομή. Είδαμε το κάστρο Neuschwanstein (Νόισβανστάιν) στην περιοχή του Fόssen. Βρίσκεται πολύ κοντά στα σύνορα της Αυστρίας, αλλά είναι Γερμανική πόλη.

Το κάστρο είναι αυτό που ενέπνευσε τον Ντίσνεϊ να το συμπεριλάβει σαν σκίτσο στην αρχή της κάθε του ταινίας, πίσω από τη νεραϊδούλα που πετάει με τα φτερά, το πράσινο κοντό φόρεμα και το ραβδί που σκορπάει ασημόσκονη.

Τόσο το ίδιο το κάστρο όσο και η γύρω περιοχή είναι μαγευτικά. Αυτό είναι χτισμένο σε ένα λόφο και στη γύρω πεδιάδα βλέπει κανείς από το μπαλκόνι τρεις λίμνες χωριουδάκια, πράσινο, βραχώδη βουνά, αλλά και τις Αυστριακές άλπεις με τα χιόνια που βρίσκονται δίπλα.

Κάναμε βαρκάδα στη λίμνη Άλπενζέε και μετά το κάστρο που το είδαμε και εσωτερικά πήγαμε στην πόλη του Φύσσεν. Πολύ ωραίες εντυπώσεις μας άφησαν όλα.

Το βράδυ που επιστρέψαμε τα πόδια μας ήταν σε κακή κατάσταση από το περπάτημα όλη μέρα και την κούραση που τραβήξαμε. Μας έμεινε όμως λίγο ακόμα κουράγιο για να "θαυμάσουμε" τα αίσχη της Γιουροβίζιον. Με αυτή την πρόταση φαντάζομαι τα σχολίασα όλα γύρω από το διαγωνισμό.

Ερωτησουλα....Η μια μου κολλητη εχει μια κορουλα 2,5ετων...μεχρι και τα 2 της εδινε σκονογαλα και μετα το γυρισαν σε φρεσκο χωρις προβλημα...εχει τωρα ομως ενα μηνα που δε το πινει καθολου!Οποτε τη φιλη μου την εχει πιασει πανικος χωρις να υπαρχρι ιδιαιτερος λογος(λεω εγω)μιας και τρωει γιαουρτι και τυρι!Επισης τραχανα με γαλα.και ψαχνει ιδεες για να της δινει για πρωινο της ειπα ρυζογαλο και κρεμα σιμιγδαλιου..για δωστε μου και αλλες ιδεες παρακαλω!!!

Να σου πω τώρα τι προτείνω εγώ. Έχω διαβάσει ότι το πρόβειο και το κατσικίσιο γάλα έχουν πολύ περισσότερο ασβέστιο από το αγελαδινό. Γι' αυτό θα έλεγα να φτιάχνει στο παιδί κρεμούλες και να δίνει γιαούρτι και τυρί αιγοπρόβειο. Έτσι η μικρή θα καλύπτει πλήρως τις ανάγκες της για το ημερήσιο ασβέστιο και το πρωί θα μπορεί να πίνει ένα χυμό για αρχή ή κάτι άλλο.

Εβιρι η αληθεια ειναι οτι σε αυτη που πηγα δεν την εμπιστευομαι ιδιαιτερα αλλα εχει το ιατρειο πανω απο το σπιτι μου και ειπα ενα σφραγισματακι ειναι τι στο καλο θα μπορει να το κανει. Ακομα ποναω αλλα οχι πολυ, ανοιγει το στομα

Κατάλαβα, πήγες για μαλλί (επειδή ήταν από πάνω σου) και βγήκες κουρεμένη (με ό,τι σου δημιούργησε).

Εβιράκι μου η κόρη μου πέρασε πολύ ωραία! Ήρθε και την είχε πιάσει ο ήλιος στα μάγουλα και κάτω από τα μάτια. Ήταν σαν τις τουρίστριες που έρχονται στην Ελλάδα και τις πιάνει ο ήλιος!

Μαγουλάκια για τσίμπημα.

χτες έκανα σουτζουκάκια κοκκινιστά με πιλάφι... προχτές καρπονάρα με μανιτάρια και λουκάνικα (χωρίς κρέμα γάλακτος!)... έκανα επίσης μία μηλόπιτα και ένα κέικ με σοκολατένια αυγά που είχαν περισσέψει από το Πάσχα... μου έφεραν μία σακούλα με τα μικρά αυγουλάκια και ποιός να τα φάει τόσα πολλά?:wink: κάτι πρέπει να τα κάνω!

Πωπωπω μου τρέχουν τα σάλια.

genny εδώ είμαι! με έχει πιάσει μία απίστευτη υπνηλία τις τελευταίες 3 μέρες, που ούτε τον υπολογιστή δεν μπορώ να ανοίξω... πονάει και το δάκτυλο μου και μου έχει σπάσει τα νεύρα... έχει πρηστεί 2 μέρες τώρα και μόλις το ακουμπήσω, πονάω τρομερά... μάλλον κάποια μόλυνση έπαθα από παρανυχίδα...

Σήμερα έχει υποχωρήσει;

Χθες ειχε τα γενεθλια του ο καλος μου!

Να τα εκατοστήσει και να τον χαίρεστε.

Το Σαββατο το μεσημερι εφτιαξα γαυρο τηγανιτο με κολοκυθακια τηγανιτα κ σαλατα χωριατικη.Το βραδυ για το τραπεζι ετοιμασα κατσικακι στην λαδοκολα κ κρεας χοντρο κοκκινιστο σαν κυριως, μια ταρτα κοτοπουλο κ ζαμπονοκασεροπιτα, πατατες τηγανιτες,τζατζικι ,πιτουλες σκετες κ σαλατα.Γλυκο εφτιαξα καρυδοπιτα κ ενα μικρο γαλακτομπουρεκο.

Αμάν βρε Τζένη μου έπεσε το ζάχαρο διαβάζοντας αυτά που έφτιαξες και θέλω να τα φάω τώρα. Λιποθυμάω.

Η μαμά του τον έκανε αγόρι! Στην πορεία κάτι χάλασε στην συνταγή!!!

Της ξεφούσκωσε το κέικ.

Η κόρη μου εκνευρίστηκε απίστευτα με την...τον....το αυτό τέλος πάντως που κέρδισε! Και φυσικά δεν μπορώ να χωνέψω ότι δώσαμε 12άρι εκεί!!!

Ούτε κι εγώ το χωνεύω, αλλά ο πολύς προοδευτισμός θα μας φάει, διότι γι' αυτό το δώσαμε για να μας πουν προοδευτικούς.

Το έχω πει πολλές φορές αλλά θα το ξαναπώ! Είσαι κι εσύ χρυσοχέρα σαν το Εβιράκι μας! Τέλος!

Εδώ θα διαφωνήσω. Η Τζένη είναι πολύ πιο χρυσοχέρα. Εγώ δεν πιάνω μπάζα μπροστά της.

Νιώθω πτώμμαα και πεινάω συνέχεια μου λείπουν τα γλυκά και οι δραστηριότητες μου στην κουζίνα και ΜΙΣΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ!!!

Νίκο καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι. Αλλά κάθε φορά που πεινάς θα λες στον εαυτό σου ότι αυτό που αισθάνεσαι δεν είναι πείνα, αλλά θεραπεία κατά της παχυσαρκίας.

Χτες το βραδυ κραταγα λιγη πιτα σκετη που εδινα για κααααμποση ωρα στη μικρη (σημειωτεον ο μπομπιρας ειχε φαει τη δικη του) κι ηρθε ο μικρος την πηρε απο το χερι μου και την εφαγε!

χαχαχαχα

Εβιρακι εισαι καλά;

Αχ Φωτεινή μου δεν ήθελα να σας ανησυχήσω. Απλά έτυχε να μη γράψω αυτές τις μέρες συν το ότι πήγαμε εκδρομή. Όμως σ' ευχαριστώ που ρωτάς.

ΦΩΤΕΙΝΗ μου όχι και ταπεινά τα γεμιστά!!! Το αντίθετο θα έλεγα...μμμ γεμιστά ωραία θα ταν να χα τώρα ένα ταψάκι θα το τρώγα όλο...αχ να χα την μαμά σου εδώ τώρα να μου κανόνιζε τις μερίδες μου είμαι σίγουρος ότι θα ήταν ΥΠΕΡΟΧΟ!! Αλλά μου τις κανονίζει η σατανική διαιτολόγος που μίσει τους ανθρώπους και κάθε τι χαρούμενο...πφ

χαχαχαχαχαχα

ΕΒΙΡΙ μου τι κάνεις; Δεν βλέπω νέα σου...και αποφεύγω να μπω στο blog σου μέχρι ξέρεις...να είμαι έτοιμος να μην ενδώσω :-(

Σύμπτωση ήταν Νίκο που δεν μπήκα αυτές τις μέρες. Για τους πειρασμούς πολύ καλά κάνεις και τους αποφεύγεις γιατί το μυαλό δύσκολα ξεκολλάει.

Η Εβίρι μας πού είναι? πολλές απουσίες θα πάρει!

χαχαχαχαχα κυρία, κυρία να φέρω το δικιολογητικό από το σπίτι μου αύριο;

Το βράδυ έφτιαξα από ένα σουβλάκι του καθενός μας, με κοτόπουλο ψιλοκομμένο που είχα στην κατάψυξη. Σήμερα έχουμε κοκκινιστό κοτόπουλο με μακαρονάδα.

Μπράβο Νίνα και για τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα,

Αν και κατεξοχήν γυναικεία υπόθεση αυτο το νημα, θα σας πω και γω τι μαγείρεψα αυτές τις μέρες καθώς αν κ είμαστε στον 3 ακόμα, δεν την αφήνω να κανει πολλα πολλα στο σπίτι.

Σάββατο είχε ψάρι (τσιπουρα) στο BBQ με ψητά λαχανικά και αγουροντοματα σαλάτα. Το βράδυ κινέζικο (έξω)

Κυριακή πρωι scrambled eggs, και για μεσημέρι ήθελε ψαροσουπα, οποτε πήρα ενα μεγάλο φαγκρι και της έκανα ψαρορουπα με λαχανικά και για μένα έκανα τη μισή "τύπου βελουτε".

Επειδη ήταν ομως μπόλικη φάγαμε κ σήμερα. Για αύριο κοτόπουλο λεμονατο με ρύζι και για Τετάρτη κατι σε μοσχάρι θα παίξει αλλα δεν έχω αποφασίσει ακόμα...

Αυτα απο μένα και καλός σας βρήκα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω χαζέψει τελείως!!! Εκεί που έκανα 40 πράγματα ταυτόχρονα, τώρα το μυαλό μου δεν λειτουργεί ούτε για 10.... Ειδικά τώρα που πλησιάζω στο τέλος έχω την αίσθηση ότι μυαλό γιοκ....!!!!

δεν ειναι τιποτα θα συνελθεις. Μπορει μετα λογω κουρασης να το ξανανιωσεις αλλα πιστευω οι γυναικες ειμαστε γεννημενες να κανουμε 100 πραγματα ταυτοχρονα. Πως νιωθεις που απο μερα σε μερα μπορει να γεννησεις? Φοβασαι? νιωθεις αγωνια? χαρα?

Δικηγόρος είναι η νύφη της κολλητής μου. Αν χρειαστείς κάτι μου λες...

QUOTE]

Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω αν ειναι ευκολο να της μεταφερεις. Αν μπορεις πες μου να σου στειλω πμ. Σ ευχαριστω!

φιλοι μου εχω ενα κεφαλι καζανι ...... περιμενω πως κ πως να ερθει η ωρα να σχολασω... βρε τι ηταν αυτο το πραγμα σημερα...

Εγω δεν ειδα γιουροβισιον , απο συναδελφους εδω που βλεπαν βιντεακια με τον /την εν λογω καταλαβα τι παιχτηκε... αισχος ...

Να κατσεις να ξεκουραστεις! Εχω την εντυπωση οτι θα μπεις και θα μας πεις οτι μετα απο τοση κουραση εκανες και 3 φαγητα και 2 γλυκα ετσι για ξεκουραση!!!

Ωραια παραδειγματα δινουνε παντως στην τηλεοραση. Απλα αηδιασα

Καλησπέρα παρεούλα

Εμείς χτες γυρίσαμε από θάλασσα και η προκομένη έκανα μία πιατέλα τηγανιτές πατάτες και χωριάτικη σαλάτα για μεσημεριανό!... όχι ότι μας χάλασε ιδιαίτερα! Το βράδυ έφτιαξα από ένα σουβλάκι του καθενός μας, με κοτόπουλο ψιλοκομμένο που είχα στην κατάψυξη. Σήμερα έχουμε κοκκινιστό κοτόπουλο με μακαρονάδα.

Μια χαρα προκομενη εισαι, εγω να σου πω ζηλεψα, μου αρεσει πολυ η πατατα μαζι με χωριατικη οπως μου αρεσει πανω στις πατατες να ψιλοκοβω ντοματα και φετα

Φιλιά σε όλους!

Καλησπέρα παιδιά μου.

Σήμερα έφτιαξα μια ομελέτα φούρνου κι έβρασα μπρόκολο με καρότα. Χτες Έφτιαξα κοτόπουλο στο φούρνο με ζυμαρικά χωρίς σάλτσα.

Το Σάββατο δε μαγείρεψα γιατί πήγαμε εκδρομή. Είδαμε το κάστρο Neuschwanstein (Νόισβανστάιν) στην περιοχή του Fόssen. Βρίσκεται πολύ κοντά στα σύνορα της Αυστρίας, αλλά είναι Γερμανική πόλη.

Το κάστρο είναι αυτό που ενέπνευσε τον Ντίσνεϊ να το συμπεριλάβει σαν σκίτσο στην αρχή της κάθε του ταινίας, πίσω από τη νεραϊδούλα που πετάει με τα φτερά, το πράσινο κοντό φόρεμα και το ραβδί που σκορπάει ασημόσκονη.

Τόσο το ίδιο το κάστρο όσο και η γύρω περιοχή είναι μαγευτικά. Αυτό είναι χτισμένο σε ένα λόφο και στη γύρω πεδιάδα βλέπει κανείς από το μπαλκόνι τρεις λίμνες χωριουδάκια, πράσινο, βραχώδη βουνά, αλλά και τις Αυστριακές άλπεις με τα χιόνια που βρίσκονται δίπλα.

Κάναμε βαρκάδα στη λίμνη Άλπενζέε και μετά το κάστρο που το είδαμε και εσωτερικά πήγαμε στην πόλη του Φύσσεν. Πολύ ωραίες εντυπώσεις μας άφησαν όλα.

Η εκδρομη πρεπει να ηταν φανταστικη!! Τι ομορφα τοπια που εχετε. Να περνατε παντα ετσι καλα

Καλησπέρα και απο μένα,

Αν και κατεξοχήν γυναικεία υπόθεση αυτο το νημα, θα σας πω και γω τι μαγείρεψα αυτές τις μέρες καθώς αν κ είμαστε στον 3 ακόμα, δεν την αφήνω να κανει πολλα πολλα στο σπίτι.

Σάββατο είχε ψάρι (τσιπουρα) στο BBQ με ψητά λαχανικά και αγουροντοματα σαλάτα. Το βράδυ κινέζικο (έξω)

Κυριακή πρωι scrambled eggs, και για μεσημέρι ήθελε ψαροσουπα, οποτε πήρα ενα μεγάλο φαγκρι και της έκανα ψαρορουπα με λαχανικά και για μένα έκανα τη μισή "τύπου βελουτε".

Επειδη ήταν ομως μπόλικη φάγαμε κ σήμερα. Για αύριο κοτόπουλο λεμονατο με ρύζι και για Τετάρτη κατι σε μοσχάρι θα παίξει αλλα δεν έχω αποφασίσει ακόμα...

Αυτα απο μένα και καλός σας βρήκα

Καλως ηρθες στην παρεα! Μπραβο που βοηθας τη γυναικα σου και μαλιστα κανεις και δυσκολα φαγητα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πρωινή σημερα αλλα κι εδω εχει αρκετη δουλεια και κοσμο οπότε δεν ξερω πότε θα μπορεσω να μπω.

Dimitriss καλωσόρισες στην παρεουλα μας και μπραβο που προσεχεις το ετερον σου ημισυ και μαγειρευεις τετοιες νοστιμιες! Με το καλό και το μωρακι σας!

Νινα χαιρομαι που περασε το δαχτυλο. Βεβαια ακομα καλύτερη η βολτα στη θαλασσα. Κιε δω εδειχνε ωραια αλλα δε θα τολμουσα να μπω ακομα. Βεβαια οι τουριστες μια χαρα κανουν τα μπανακια τους και την ηλιοθεραπεια τους! Μου αρεσουν τα σπιτικα σουβλακια που κανεις!

Εβιρι δεν μας ανησυχησες αλλά μας ελειψες! Ακομα μια φορα με ταξιδεψες με την περιγραφη σου! Τελικα εχεις πολλα ταλεντα!

Νικο εγω δεν σκεφτηκα μεταλλαξη - ανησυχησα μηπως η εντονη υπογλυκαιμια σου προκάλεσε κατι στον εγκεφαλο! Μετα ενταξει ηρεμησα οταν ειδα οτι τιποτα δεν εχει αλλαξει. Δυστυχως ολα ειναι στο μυαλο μας ακομα και η εξαρτηση απο τη ζαχαρη - κανε λιγο υπομονη να χασεις καποια κιλα για το ποδι σου κυριως. Παντως σε καταλαβαινω απολυτα!

Τζενη κουραγιο!

Αγγελικη επισης! Πικρα η δουλεια οταν λειπουν συναδελφοι!

Ιωαννα μου ευχομαι ολα να πανε καλά και προσπαθησε να κρατας ακμαιο το ηθικο σου!

Χτες εφτιαξα γιουβαρλακια κοκκινιστα με πατατες για σημερα. Δεν ηθελα παλι σουπα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τι κάνετε; Πώς είστε;

Εμείς χτες γυρίσαμε από θάλασσα και η προκομένη έκανα μία πιατέλα τηγανιτές πατάτες και χωριάτικη σαλάτα για μεσημεριανό!... όχι ότι μας χάλασε ιδιαίτερα! Το βράδυ έφτιαξα από ένα σουβλάκι του καθενός μας, με κοτόπουλο ψιλοκομμένο που είχα στην κατάψυξη. Σήμερα έχουμε κοκκινιστό κοτόπουλο με μακαρονάδα.

Αύριο θα λείπω πάλι, αλλά δεν έχω μαγειρέψει τίποτα... δεν ξέρω τι ώρα θα γυρίσουμε με τον σύζυγο, οπότε θα δω όταν γυρίσω τι θα κάνω.... ίσως καμία γρήγορη ομελέτα.

Όσο για την Eurovision, εγώ ήμουν σίγουρη ότι θα έβγαινε αυτό το πράγμα ανάμεσα σε άντρα και γυναίκα... όποτε γίνεται μεγάλος ντόρος για περίεργες συμμετοχές, έχω καταλήξει ότι πρωτεύουν... όπως και με τα τέρατα και με την Ντάνα Ιντερνάσιοναλ... κατά τα άλλα, είναι λέει μουσικός διαγωνισμός! ποιόν κοροϊδεύουν?!

Φιλιά σε όλους!

Νίνα πολύ χαίρομαι που περάσατε τόσο όμορφα στην παραλία! Τολμηρή σε βρίσκω έστω και που σκέφτεσαι να μπεις από τώρα στη θάλασσα!!! Το μεσημεριανό ήταν πολύ ωραίο, απλό και αγαπημένο ειδικά το καλοκαίρι. Τα σπιτικά σουβλάκια αξίζουν όλα τα λεφτά! Το κατάλαβα αυτό απ'όταν ξεκίνησα να τα κάνω κι εγώ.

Αναφορικά με τη Eurovision συμφωνώ μαζί σου απόλυτα.

Καλησπέρα παιδιά μου.

Σήμερα έφτιαξα μια ομελέτα φούρνου κι έβρασα μπρόκολο με καρότα. Χτες Έφτιαξα κοτόπουλο στο φούρνο με ζυμαρικά χωρίς σάλτσα.

Το Σάββατο δε μαγείρεψα γιατί πήγαμε εκδρομή. Είδαμε το κάστρο Neuschwanstein (Νόισβανστάιν) στην περιοχή του Fόssen. Βρίσκεται πολύ κοντά στα σύνορα της Αυστρίας, αλλά είναι Γερμανική πόλη.

Το κάστρο είναι αυτό που ενέπνευσε τον Ντίσνεϊ να το συμπεριλάβει σαν σκίτσο στην αρχή της κάθε του ταινίας, πίσω από τη νεραϊδούλα που πετάει με τα φτερά, το πράσινο κοντό φόρεμα και το ραβδί που σκορπάει ασημόσκονη.

Τόσο το ίδιο το κάστρο όσο και η γύρω περιοχή είναι μαγευτικά. Αυτό είναι χτισμένο σε ένα λόφο και στη γύρω πεδιάδα βλέπει κανείς από το μπαλκόνι τρεις λίμνες χωριουδάκια, πράσινο, βραχώδη βουνά, αλλά και τις Αυστριακές άλπεις με τα χιόνια που βρίσκονται δίπλα.

Κάναμε βαρκάδα στη λίμνη Άλπενζέε και μετά το κάστρο που το είδαμε και εσωτερικά πήγαμε στην πόλη του Φύσσεν. Πολύ ωραίες εντυπώσεις μας άφησαν όλα.

Το βράδυ που επιστρέψαμε τα πόδια μας ήταν σε κακή κατάσταση από το περπάτημα όλη μέρα και την κούραση που τραβήξαμε. Μας έμεινε όμως λίγο ακόμα κουράγιο για να "θαυμάσουμε" τα αίσχη της Γιουροβίζιον. Με αυτή την πρόταση φαντάζομαι τα σχολίασα όλα γύρω από το διαγωνισμό.

Καλώς την Εβιρι!!! Τι ωραία περιγραφή!!! Τι ωραία εκδρομή!!!

Καλησπέρα και απο μένα,

Αν και κατεξοχήν γυναικεία υπόθεση αυτο το νημα, θα σας πω και γω τι μαγείρεψα αυτές τις μέρες καθώς αν κ είμαστε στον 3 ακόμα, δεν την αφήνω να κανει πολλα πολλα στο σπίτι.

Σάββατο είχε ψάρι (τσιπουρα) στο BBQ με ψητά λαχανικά και αγουροντοματα σαλάτα. Το βράδυ κινέζικο (έξω)

Κυριακή πρωι scrambled eggs, και για μεσημέρι ήθελε ψαροσουπα, οποτε πήρα ενα μεγάλο φαγκρι και της έκανα ψαρορουπα με λαχανικά και για μένα έκανα τη μισή "τύπου βελουτε".

Επειδη ήταν ομως μπόλικη φάγαμε κ σήμερα. Για αύριο κοτόπουλο λεμονατο με ρύζι και για Τετάρτη κατι σε μοσχάρι θα παίξει αλλα δεν έχω αποφασίσει ακόμα...

Αυτα απο μένα και καλός σας βρήκα

Καλως ήρθες και με το καλό να κρατήσετε το μωρό σας αγκαλίτσα!!! Συγχαρητήρια που βοηθάς τη γυναίκα σου σε αυτή την περίοδο και την ξεκουράζεις στον τομέα της μαγειρικής!!!

δεν ειναι τιποτα θα συνελθεις. Μπορει μετα λογω κουρασης να το ξανανιωσεις αλλα πιστευω οι γυναικες ειμαστε γεννημενες να κανουμε 100 πραγματα ταυτοχρονα. Πως νιωθεις που απο μερα σε μερα μπορει να γεννησεις? Φοβασαι? νιωθεις αγωνια? χαρα?

Καλημέρα Ιωάννα μου! Ελπίζω κι εγώ να επανέλθω στους προηγούμενους ρυθμούς μου. Μέχρι χθες αισθανόμουν περισσότερο φόβο και στη συνέχεια αγωνία για τον ερχομό της μικρής. Από χθες το βράδυ και μετά που γυρίσαμε από το γιατρό θέλω να είναι καλά, να μεγαλώσει κι άλλο και όποτε έρθει με όποιον τρόπο έρθει θα χαρώ πάρα πολύ!!! Ο άντρας μου ανυπομονεί περισσότερο και για έναν περίεργο λόγο δε νιώθει καθόλου αγωνία ή τουλάχιστον δεν μου την έχει εκφράσει.

Φωτεινή πρωινή πρωινή! Καλημέρα και καλή δουλειά!!! Πεντανόστιμο το σημερινό φαγητό σας!!! Στείλε λίγο και από εδώ!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα παιδια τι κανετε?

Τι βλεπω κ αλλο αγορι στην παρεα μας , μπραβο! Dimitriss καλως ηρθες κ με το καλο το μωρακι σας! Βλεπω εισαι κ σουπερ μαγειρας ευγε!

Εβιρακι μου τι ωραια που ηταν η εκδρομη σας!! μπραβο κοριτσι!!! Κ τα φαγητα σου βεβαια δεν πανε πισω?

Νινακι χαιρομαι που συνηλθες απο την παρανυχιδα, δεν παλευεται ο πονος.Καλε γιατι σνομπαρεις τις τηγανιτες πατατες με την χωριατικη? μακραν απο τα καλυτερα φαγητα!!!

Φωτεινη πολυ δουλεια ε? υπομονη κοριτσακι μας εχουν λειωσει .... κ τα γιουβαρλακια κοκκινιστα πρεπει να ειναι πολυ ωραια !!

Σμουρφιτακι τωρα κοιταξα την υπογραφη σου κ ειναι πως μειναν μονο 9 μερες !!! αντε ερχεται η μπουμπου!!! μην αγχωνεσαι καθολου κοριτσακι ολα καλα θα πανε να εισαι σιγουρη!!

Ιωαννακι μου τι κανεις?

Νικο που εισαι? ελα να μας πεις πως πας!!

Αγγελικη μου καλημερα !!

Ρικολακι, που εισαι βρε βολταρετε με τον κουκλο??

Απο μαγειρικα εφτιαξα φασολαδα τρομερη κ τυροψωμα για κολατσιο κ μετα βολταραμε μεχρι το βραδυ !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Φακές έχει σήμερα το μενού και δεν έχω ιδέα τι να φτιάξω γι΄ αύριο! Και πρέπει να είναι και κάτι που θα γίνει γρήγορα μιά και σχολάω αργά σήμερα.

Νυστάζω και δεν θα έλεγα όχι αν μου έδιναν ένα μαξιλαράκι και μου έλεγαν να κοιμηθώ για 1-2 ώρες!

Πάω να διαβάσω τα νέα σας...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παρεακιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!

Παλι πολλα εχασα...λοιπον ξεκινω οσο ο μιρκος μου κοιμαται!!

ΝΙνακι Τελικα δεν ηταν τοσο ταλαιπωρια.Πηγαμε το Σαββατο παρκαραμε σχεδον εξω απο τα δικαστηρια και σε 5 λεπτακια ειχαμε ξεμπερδεψει!!!Καναμε και τη βολτα μας!!

Σε ευχαριστω για τις ευχες του αντρα μου!Τι να τον κανω που απο την αγοροπαρεα του ειναι ο πρωτος παντρεμενος και ο πρωτος με παιδι...τους μαζευω και στο σπιτι αλλα το να βγουν ολοι μαζι οπως παλια του κανει καλο!!!

Τελεια η βολτα σας αλλα και το μενου σας!!!Μιαμ μιαμ!!

Οσο για τον κοσμο στο γυμναστηριο περα του οτι ειναι τεραστιο..λεω να πηγαινω τα πρωινα...οποτε σιγουρα θα ειναι λιγοτερος.

Χεχεχε..οταν δεν εχω και εγω κρεμα γαλακτος βαζω εβαπορε!!!

Φωτεινη μου καλημερα!!Σε ευχαριστω για τις ευχες.

Ευτυχως που υπηρχε τροπος να απαλλαχτω απο την εφορευτικη αλλιως θα ηταν μεγαλη ταλαιπωρια.

Γενικως ναι χανω ευκολα.....αλλα βαζω πιο ευκολα...χαχαχα!!!!Και εγω δυσκολευομαι να μπω σε προγραμμα(κυριως τωρα)αλλα αν μπω παει καλα.

Ιωαννακι μου τι εγινε παλι???ΠΠΠφφφφ ευχομαι ολα καλα!!!

Τζενακι καλημερα!Ευχαριστω για τις ευχες....με φανταζεσαι εφορευτικη με το μωρο στο σλινγκ..απαπαπα!!!!

Παλι "λιγα" εκανες το σ-κ!!!

Χαχαχα μ αρεσει που εγραψες Χτες δεν μαγειρεψα κατι αλλο εεεεε μα δεν ειχε μεινει και κατι αλλο να φτιαξεις!!!Χαχαχαχα!!!!ειλικρινα σε θαυμαζω...και γενικα ολες τις μανουλες που δουλευουν και εχουν και τα παντα ετοιμα στο σπιτι!!(Και μνε το παραπανω)

Σμουρφιτακι μου καλημερα!!!Υπομονη με το στομαχι...αλλα τι εμεινε ερχεται η μπεμπουλινα και ολα αυτα θα ειναι παρελθον!!!

Εγω παντα ειχα ενα μικρο προβληματακι με τη μνημη μου..με την εγκυμοσυνη απεκτησα αμνησια!!!!!Και απο τοτε τα post it εχουν την τιμιτικη τους!!!!!

Καλημερα Αγγελικουλα, σε ευχαριστω για τον αντρουλη μου.

Νικο...αχαχαχα κλαιω με τη πρωτη παραγραφο σου!!!!Αχχχχ ποσο σε καταλαβαινω και να φανταστεις δεν εχω μπει σε διαιτα ακομη..μονο τα γλυκα που εχω κοψει(εκτος απο το σ-κ που κατι θα φαω)ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗΗ!!!!!Σε ευχαριστω για τις ευχες.

Εβιρακι μου καλημερα!!!Τι τελεια εκδρομουλα.Ταξιδεψα και εγω λιγο μαζι σας!!!Τι ομορΦα!!!

Ευχαριστω για τον αντρουλη μου.

Οσο για τη μκρη της φιλης μου και το κατσικισιο η προβειο...δυσκολο το βλεπω γιατι μιζεριαζει η μκρη γενικως με το φαγητο..θα της το πω ομως!!

Dimitriss καλως ηρθες στο μαγειροκαφε μας!!!

Με το καλο το μωρακι σας!!!Μπραβο που προσεχεις τη γυναικα σου τοσο πολυ!!!

Μια χαρα πεντανοστιμα φαγακια ετοιμασες!!!ΓΙΑΜΥΥΥΥ!!!!

Για σημερα μπριαμμμμμμμ μιαμ μιαμ μιαμ!!!!

Πολλα φιλια σε ολουςςςςςςς!!!!

(σας προλαβα ολους και το τσιτσινι μου ακομα κοιμαται)

Link to comment
Share on other sites

Τζενακι εδω ειμαι μολις ξυπνησε το μικρακι μου και λεει τα δικα του απο το κρεβατι του.Ελπιζω να μη βρεξει γιατι παλι εχει μια συννεφια.....και θελουμε να βολταρουμε και παλι!!!ΜΜΜΜΜΜ τυροψωμα....οποτε μπορεσεις πες μας πως?????

Σμουρφιτακι μου....μια χαρα θα ειναι η μπουμπου και ολα θα πανε τελεια!!!!!Θα δεις..και αυτο που θα ζησετε ειναι οτι καλυτερο..το πιο υπεροχο....δε περιγραφεται...

Αχχχχ σα να ζηλεψα λιγακι!!!!!

Αγγελικουλα μακαρονιααααααααααα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρεούλα.

Γειά σου Νινάκι!

Εμείς χτες γυρίσαμε από θάλασσα και η προκομένη έκανα μία πιατέλα τηγανιτές πατάτες και χωριάτικη σαλάτα για μεσημεριανό!... όχι ότι μας χάλασε ιδιαίτερα!

και φέτα μαζι? Μιαμ μιάμ!!!!

Φιλιά σε όλους!

Το Σάββατο δε μαγείρεψα γιατί πήγαμε εκδρομή. Είδαμε το κάστρο Neuschwanstein (Νόισβανστάιν) στην περιοχή του Fόssen. Βρίσκεται πολύ κοντά στα σύνορα της Αυστρίας, αλλά είναι Γερμανική πόλη.

Το κάστρο είναι αυτό που ενέπνευσε τον Ντίσνεϊ να το συμπεριλάβει σαν σκίτσο στην αρχή της κάθε του ταινίας, πίσω από τη νεραϊδούλα που πετάει με τα φτερά, το πράσινο κοντό φόρεμα και το ραβδί που σκορπάει ασημόσκονη.

Τόσο το ίδιο το κάστρο όσο και η γύρω περιοχή είναι μαγευτικά. Αυτό είναι χτισμένο σε ένα λόφο και στη γύρω πεδιάδα βλέπει κανείς από το μπαλκόνι τρεις λίμνες χωριουδάκια, πράσινο, βραχώδη βουνά, αλλά και τις Αυστριακές άλπεις με τα χιόνια που βρίσκονται δίπλα.

Κάναμε βαρκάδα στη λίμνη Άλπενζέε και μετά το κάστρο που το είδαμε και εσωτερικά πήγαμε στην πόλη του Φύσσεν. Πολύ ωραίες εντυπώσεις μας άφησαν όλα.

Το βράδυ που επιστρέψαμε τα πόδια μας ήταν σε κακή κατάσταση από το περπάτημα όλη μέρα και την κούραση που τραβήξαμε. Μας έμεινε όμως λίγο ακόμα κουράγιο για να "θαυμάσουμε" τα αίσχη της Γιουροβίζιον. Με αυτή την πρόταση φαντάζομαι τα σχολίασα όλα γύρω από το διαγωνισμό.

Από την περιγραφή και μόνο αξιζε η κούραση ε? Τι όμορφα μέρη...

Καλησπέρα και απο μένα,

Γειά σου Δημήτρη, καλώς ήρθες!

Αν και κατεξοχήν γυναικεία υπόθεση αυτο το νημα, θα σας πω και γω τι μαγείρεψα αυτές τις μέρες καθώς αν κ είμαστε στον 3 ακόμα, δεν την αφήνω να κανει πολλα πολλα στο σπίτι.

Δεν νομίζω ότι είναι το θεματάκι μόνο γυναικείο. Μιά χαρά μαγειρεύετε κι οι άντρες! Σου δίνω παράδειγμα τον Νίκο τον άλλο άντρα της παρέας!

Σάββατο είχε ψάρι (τσιπουρα) στο BBQ με ψητά λαχανικά και αγουροντοματα σαλάτα. Το βράδυ κινέζικο (έξω)

Κυριακή πρωι scrambled eggs, και για μεσημέρι ήθελε ψαροσουπα, οποτε πήρα ενα μεγάλο φαγκρι και της έκανα ψαρορουπα με λαχανικά και για μένα έκανα τη μισή "τύπου βελουτε".

Επειδη ήταν ομως μπόλικη φάγαμε κ σήμερα. Για αύριο κοτόπουλο λεμονατο με ρύζι και για Τετάρτη κατι σε μοσχάρι θα παίξει αλλα δεν έχω αποφασίσει ακόμα...

Μμμμ νόστιμα φαγητάκια έφτιαξες!

Αυτα απο μένα και καλός σας βρήκα

Να μας γράφεις τα νέα σας....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...