Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα παιδια τι κανετε?

εμεις γυρισαμε χτες απογευματακι απο το χωριο.Ισα που εφτιαξα τα πραγματα κ εβαλα μια φακη να γινεται κ φυγαμε στο παρκο μεχρι της 9:30.μετα γυρνοντας βρηκα κ επισκεψεις σπιτι που φυγανε περασμενες 11+ κ μεχρι να κανουμε μπανια κλπ αργησαμε να κοιμηθουμε.

Στο ενδιαμεσο εβαλα κ 4 πλυντηρια κ σημερα εχω το σιδερωμα ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα και καλή εβδομάδα μαγειροπαρεάκι!

Άλλη μία μέρα πηξίματος στην δουλειά! Ελπίζω από αύριο τα πράγματα να είναι καλύτερα...

Στα μαγειρικά μας τώρα...

Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε κουτσομούρες τηγανιτές με χόρτα.

Την Κυριακή το μενού είχε ρολό κοτόπουλο στον φούρνο με πατατούλες.

Σήμερα τρώμε γεμιστά.

Το Σαββατοκύριακό μου ήταν γεμάτο δουλειές! Σίδερο, πλυντήρια, σκούπισμα, ξεσκόνισμα. ΄Εβγαλα και μία δόση από καλοκαιρινά και πλύναμε κι ένα χαλί με τον άντρα μου.

Πάω να διαβάσω τα νέα σας...

ωραια φαγακια εφτιαξες!

Δεν ειχες και πολυ ξεκουραστο σ/κ

Καλησπέρα σε ολους!

Γειά σου Ιωάννα!

Η smurfita που ειναι? Λετε να γεννησε?

Δίκιο έχεις! Ελπίζω όλα να είναι καλά!

αγγελικη στις 4:30 θα γυρναω σπιτι, ειναι η ωρα που ξυπναει το παιδι. Δεν πειραζει καλα να ειμαστε.

Κοιμάται νωρίς το βράδυ έτσι δεν είναι?

δεν θα το ελεγα και νωρις. Ξαπλωνει γυρω στις 10 παρα και κοιμαται μεχρι τις 10:30. Κοιμαται αρκετα το μεσημερι και για την ωρα ειναι κατι που δεν κοβεται, δεν αντεχει και πηγαινει μονος του και ξαπλωνει. Αν τον ξυπνησεις νωριτερα απο την ωρα που θελει εχει πολυ γκρινια ολο το απογευμα

Καλημερα παρεακι!!!

Η διαθεση μου δεν ειναι και η καλυτερη...περα του οτι η γιαγια του αντρα μου χειροτερευει...εκοψα τα γαλακτοκομικα γιατι χειροτερεψε και η κατασταση με τα κακακια του μικρου!!Ευτυχως βεβαια που βαρος βαζει κανονικα και η διαθεση του δεν εχει αλλαξει γιατι δε θα αντεχα......και τωρα ψαχνω τι να φαω για πρωινο....και γενικως τι να τρωω .....Αχχχ συγνωμη για τη γκρινια...

Στα μαγειρικα εκανα πιτσα και μακαρονια με τη σαλτσα λαχανικων το σ/κ για σημερα εχει μεινει πιτσα γι ατον καλο μου...εγω????κατι θα βρω...

Το Σμουρφιτακι δεν εμφανιστηκε....ευχομαι να ειναι ολα καλα!!!

καστερακι καλημερα!!!Μια χαρα τα 9 κιλακια που εβαλες..με λιγο προσοχη στη διατροφη και λιγη γυμναστικουλα θα φυγουν.....εγω εβαλα 18-19!!Πικρα....

Τι καλα που εχετε δικα σας λαχανικα!!!

Μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω στο θεμα διατροφης αλλα δεν τα πηγαμε καλα με το θηλασμο οποτε δεν ξερω.

Απο φαγακια μια χαρα σε βλεπω, αγαπημενα!

καλημερα παιδια τι κανετε?

εμεις γυρισαμε χτες απογευματακι απο το χωριο.Ισα που εφτιαξα τα πραγματα κ εβαλα μια φακη να γινεται κ φυγαμε στο παρκο μεχρι της 9:30.μετα γυρνοντας βρηκα κ επισκεψεις σπιτι που φυγανε περασμενες 11+ κ μεχρι να κανουμε μπανια κλπ αργησαμε να κοιμηθουμε.

Στο ενδιαμεσο εβαλα κ 4 πλυντηρια κ σημερα εχω το σιδερωμα ..

Γεια σου Τζενη!!! Περασατε καλα? Αληθεια για πιο ενδιαμεσο μιλας? Δουλευες παλι στο fast ε?

Link to comment
Share on other sites

καλα περασαμε Ιωαννα μου αλλα οταν γυρναμε κ με περιμενει την δευτερα μετα απο δυσκολη μερα στην δουλεια ενα βουνο για σιδερωμα απελπιζομαι.

Στο ενδιαμεσο εννοω οταν ηρθαμε κ μεχρι να παμε βολτα εβαλα ενα πλυντηριο κ μετα που γυρισαμε σπιτι μεχρι να κοιμηθουμε εβαλα αλλα 2 κ ενα σημερα το πρωι 4 σε συνολο.

Θα βαλω κ μετα που θα παω σπιτι τα σεντονια μας κ των παιδιων να κ αλλα για αυριο για σιδερωμα.Θελω να βγαλω κ τα καλοκαιρινα μας αυριο κ εχω κ ολα τα μπουφαν κ ζακετες απλυτα πφφφφφφ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και αγόρι.

Γειά σου kasteraki!

Εβίρι πολύ ωραίο το μπλογκ σου, πήρα πολλές ωραίες ιδέες..μπράβο σου!

Χείμαρος ιδεών το Εβιράκι μας!

Εμείς εχθές είχαμε ρεβιθιά που μαγείρεψε η μαμά μου και για σήμερα γαύρο με πατατούλες και χωριάτικη σαλάτα (πήραμε και το πρώτο αγγουράκι απο το θερμοκήπιο μας)

Τι καλά! Αγγουράκι δικής σας παραγωγής και με πραγματική γεύση αγγουριού φανταζομαι!

Πω πω απουσιες! Καλα ειπαμε εκλογες εχουμε αλλα εσεις χαθηκατε. Σημερα φαγαμε σουτζουκακια που ειχαν μεινει απο χτες και το μεσημέρι εκανα ενα κεικ αλμυρο, πολυ νοστιμο βγηκε. Αντε περιμενω να γυρισετε!!

Ιωαννίτσα συνήθως τα Σαββατοκύριακα εχουν λιγότερη κίνηση από ότι οι καθημερινές! Δουλειές σπιτιού βλέπεις και εσωτερικές αλλά και εξωτερικές!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξυπνήσαμε νωρίς, οπότε πήγαμε να ψηφίσουμε νωρίς, μετά για καφεδάκι

΅Είχε και ωραία μέρα ότι πρέπει για καφεδάκι!

Πω πω πόσο καιρό έχω να μπω στο καφέ αλλά πλέον χρόνος μηδέν,είμαστε πρωτάκια φέτος και τρέχουμε διαβάσματα σχολεία κλπ..Τα άλλα 2 μου ζουζούνια τα έχω στο σπίτι ακόμα και ευελπιστώ φέτος με το ΕΣΠΑ να μας πάρουν σε κάποιο σχολείο να μπορέσω και εγώ να ξεκινήσω δουλίτσα..ευχομαι όλες να είσαστε καλά τα φιλιά μου <3

Σαν τα χιόνια κορίτσι! Αλλά με τόσα τρεχάματα και υποχρεώσεις με τα παιδιά δικαιολογήσαι!

Νίνα απο όλα έχουμε, ντομάτες φασολάκια μελιτζάνες, πιπεριές, κρεμμύδια, πατάτες.

Αυτά είναι! Σπιτικά λαχανικά και κηπευτικά. Ξέρεις τι τρως βρε παιδί μου!

Εγώ σήμερα εκανα μοσχαράκι κοκκινιστό στο φούρνο με πατάτες κολοκυθάκια και μελιτζάνες.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάρες!

Μου λείψατε πολύ. Μετά από πολλά πέρα δώθε και ραντεβού επιτέλους στο γραφείο μου πάλι οπότε είπα να σας έρθω στην παρέα πάλι. Η δίαιτα κάλα πάει έχω χάσει κοντά στα 10 κιλά :-D Πάλι καλά επειδή παλιά γυμναζόμουν έχω καλό μεταβολισμό. Οπότε την κάνω πιο εύκολα τώρα που βλέπω αποτέλεσμα.

Πάμε στα δικά σας

τζενη δεν πρόλαβες να έρθεις δηλαδή έπεσαν ένα σωρό δουλειές!! Καλό κουράγιο. Ακόμα ονειρεύομαι το εκμέκ σου που χα κάνει παλιότερα με τα τσουρέκια...αχχχχ

ρικόλα μου ελπίζω να πάνε όλα κατ ευχήν με την γιαγιά. πφ σιγά την γκρίνια πες τα παιδί μου να ξαλαφρώσεις!!

αααααααα ΙΩΑΝΝΑ ωραία συνταγή ακούγεται!! Θα την σημειώσω για μελοντική χρήση βλέπεις τώρα έχω πολύ συγκεκριμένο διαιτολόγιο που μου έχει εκτός τα γλυκά πέρα από παστέλι. Και αυτό μην νομίζεις. Το τραγανό ούτε καν το άλλο το μελάτο. Αν και το τραγανό είναι πιο νόστιμο χιχι :cool:

kasteraki μου μην το ψάχνεις. Χρειάζομαι πολλά να χάσω :D. είμαι 120. ή μάλλον ήμουν. τώρα είμαι 110. Και δεν είμαι ιδιαίτερα ψηλός (1.77) οπότε πρέπει να χάσωωωω πολύυυυυυ πράγμα ακόμα

ΕΒΙΡΙ σήμερα νιώθω δυνατός οπότε το βράδυ θα επιστρέψω στους θησαυρούς της κουζίνας που μου χουν λείψει!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ από ότι κατάλαβα πήξιμο μέρος 2. Το sequel. Επέστρεψαν τουλάχιστον οι συνάδελφοι που έλειπαν; Υπομονή :(

ΝΙΝΑ ΣΚΟΡΔΑΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧ...και αυτό μου λείπει πολύ :(

Να δείτε που το Στρουμφάκι μας γεννάει για αυτό δεν έχουμε νέα της. Όλα να πάνε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μενα! Βραδυνη σημερα!

Δεν εχω διαβασει τα νεα σας! Ελπιζω να ειστε καλά όλες και ολοι! Ειχαμε κανενα νεο; Γεννησε η Στρουμφιτα μας;

Εμεις επιστρεψαμε σημερα. Ωραια ηταν ο καιρος να ηταν λιγο καλυτερος - ειχε λιγη ψυχρα (κρυο θα ελεγα). Μαγειρευε η αλλη γιαγια εφτιαξε μια υπεροχη σπανακοπιτα οπως παντα κι εφαγε κι ο μικρος, μπιφτεκακαι με πατατες, μπριζολες με σαλατουλα μαρουλακι απο τον κηπο και αλλα.

Θα σας διαβασω με την ησυχια μου και θα τα πουμε καποια αλλη στιγμη.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.

Σήμερα έφτιαξα πράσινα φασολάκια φρέσκα, χτες έφτιαξε ο Έβιρος κοτόπουλο με λαχανικά στη λαδόκολλα και συνοδεία πατάτες στη λαδόκολλα (χωριστά) με σάλτσα τσένταρ που είχε περισσέψει από το Σάββατο. Το Σάββατο το μεσημέρι είχαμε βγει βόλτα στο κέντρο της πόλης και φάγαμε σαουέρμα, φαλάφελ, κίμπε και χόμους σε λιβανέζικο μαγαζί. Το βράδυ όμως ο Έβιρος άνοιξε τη δική του ταβέρνα και μας έφτιαξε ψαρονέφρι με σάλτσα τσένταρ (η οποία περίσσεψε και τη βάλαμε την επόμενη μέρα στις πατάτες).

Εβιρι κανεις και χατηρια ε; Τι να σου ζητησω εγω;

Ό,τι μου πεις έγινε.

Για σημερα η μαμα μου εβγαλε το αρνακι που ειχε περισσεψει απο το Πασχα και το ειχαμε σγκαταψυξ και θα το φτιαξει αναλογα τα κεφια της.

χαχαχαχαχαχα τέλεια το απέδωσες.

Σήμερα έκανα φακές και συνόδεψα με χταπόδι ξυδάτο και πράσινη σάλατα...

Ααααα τι ωραία σκέψη για συνδυασμό πιάτων!!!!!!!!!

μόλις φάγαμε και τα τελευταία ζελεδάκια και σκέφτομαι να κάνω αύριο με γιαούρτι και λιωμένες φράουλες... θα πειραματιστώ:tongue:

Θα σου βγει πολύ ωραίο.

εγώ σέρνομαι λίγο σήμερα:wink:... χτες βράδυ είχαμε ένα πρόβλημα με τα υδραυλικά στο σπίτι και καταφέραμε να τα φτιάξει στις 10 ο σύζυγος... κομμάτια μετά και οι δυό μας... αλλά ο ύπνος ήταν χάλια, γιατί έπαθε μόλυνση το χέρι του και πόναγε όλο το βράδυ:-(

Πώς είναι το χέρι του σήμερα;

Πού θα ψηφίσετε εσείς? εγώ εδώ που μένω και συγκεκριμένα στο διπλανό στενό είναι το σχολείο:P...

Τυχερή είσαι που είσαι δίπλα. Εμείς θα ψηφίσουμε μόνο στις Ευρωεκλογές στο Ελληνικό Προξενείο. Σ' αυτές δεν έχουμε δικαίωμα.

Εβίρι πολύ ωραίο το μπλογκ σου, πήρα πολλές ωραίες ιδέες..μπράβο σου!

Αχ σ' ευχαριστώ πολύ.

Μια διευκρίνιση για την ζύμη πιτσας, είναι για δύο ταψιά έτσι δεν είναι;

Ναι, εγώ βάζω ένα πυρέξ και μια μικρή λαμαρίνα που έχουν και τα δύο μέγεθος 38Χ26εκ. γιατί δεν έχω μεγάλο της κουζίνας. Τις φτιάχνω με λεπτό ζυμάρι γιατί έτσι αρέσουν στον Έβιρο. Αν θες να βγουν με λίγο πιο χοντρό ζυμάρι θα βάλεις όλη τη δόση του ζυμαριού σε ένα μεγαλύτερο ταψί ή σε ένα μεγάλο κι ένα αρκετά μικρότερο.

Πω πω πόσο καιρό έχω να μπω στο καφέ αλλά πλέον χρόνος μηδέν,

Γεια σου Καλοκαιράκι (summer). Είσαι απολύτως δικιολογημένη.

είμαστε πρωτάκια φέτος και τρέχουμε διαβάσματα σχολεία κλπ..

Πώς τα πάει στο σχολείο;

Τα άλλα 2 μου ζουζούνια τα έχω στο σπίτι ακόμα και ευελπιστώ φέτος με το ΕΣΠΑ να μας πάρουν σε κάποιο σχολείο να μπορέσω και εγώ να ξεκινήσω δουλίτσα..ευχομαι όλες να είσαστε καλά τα φιλιά μου <3

Καλή επιτυχία και στα δύο σου εύχομαι.

΄Εβγαλα και μία δόση από καλοκαιρινά και πλύναμε κι ένα χαλί με τον άντρα μου.

Σε θαυμάζω αφού έπλυνες και χαλί έκανες μια δουλειά πολύ σημαντική μαζί με τις άλλες.

Η διαθεση μου δεν ειναι και η καλυτερη...περα του οτι η γιαγια του αντρα μου χειροτερευει...εκοψα τα γαλακτοκομικα γιατι χειροτερεψε και η κατασταση με τα κακακια του μικρου!!Ευτυχως βεβαια που βαρος βαζει κανονικα και η διαθεση του δεν εχει αλλαξει γιατι δε θα αντεχα......και τωρα ψαχνω τι να φαω για πρωινο....και γενικως τι να τρωω .....Αχχχ συγνωμη για τη γκρινια...

Αφού σου έτυχαν οι καταστάσεις τι να κάνεις!!!! Για τη γιαγιά να έχεις ψυχραιμία και για το μωρό μόνο σε δοκιμές θα στηριχτείς.

Στο ενδιαμεσο εβαλα κ 4 πλυντηρια κ σημερα εχω το σιδερωμα ..

:shock::shock::shock::shock::shock:

Μου λείψατε πολύ. Μετά από πολλά πέρα δώθε και ραντεβού επιτέλους στο γραφείο μου πάλι οπότε είπα να σας έρθω στην παρέα πάλι.

Η απουσία σου έγινε αισθητή.

Η δίαιτα κάλα πάει έχω χάσει κοντά στα 10 κιλά :-D Πάλι καλά επειδή παλιά γυμναζόμουν έχω καλό μεταβολισμό. Οπότε την κάνω πιο εύκολα τώρα που βλέπω αποτέλεσμα.

Καλά πόσες μέρες την κάνεις; Μήπως έχασες πολλά μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα;

ΕΒΙΡΙ σήμερα νιώθω δυνατός οπότε το βράδυ θα επιστρέψω στους θησαυρούς της κουζίνας που μου χουν λείψει!!

Σε είδα που επέστρεψες αλλά τις φωτογραφίες να μη τις κοιτάς με ανοιχτά τα μάτια.

Να δείτε που το Στρουμφάκι μας γεννάει για αυτό δεν έχουμε νέα της. Όλα να πάνε καλά!!

Κι εγώ το ίδιο εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και αγόρια!

Αχ Νίκο σε καταλαβαίνω...και ο άντρας μου τόσο ήταν και απο τότε που τα έχασε, πάνε 4 χρόνια, δεν τα ξαναέβαλε πέρα απο 5-6 κιλά που ανεβοκατεβαίνουν.Αν είχα πολλά κιλά και έπρεπε να κάνω δίαιτα θα δυσκολευόμουν πολύ, είμαι πολύ λιχούδα και λαίμαργη.

Εβίρι πόσο πολύ μ'αρέσουν τα φασολάκια, γενικά δεν είμαι πολύ του κρέατος.

ρικολάκι πολύ αγχωτικό αυτό με τις αλλεργίες, υπομονή και πείνααααα

Το Σαββατο έκανα την πίτσα... απο τη συνταγή της ρικόλα, πολύ σταθερή στις απόψεις μου βλέπετε....βγήκε τελεια και άρεσε σε όλους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα απο τη βροχερη Κηφισια!!!πφφφ βαρετος καιρος, εχω την εντυπωση οτι δεν θα δουμε καλοκαιρι.

Νικο μπραβο, τα πας μια χαρα με τη διαιτα. Κρατα γερα!!! Ελπιζω απο σημερα να εχεις πιο χρονο για την παρεουλα μας!

Δημητρη περαστικα! Αντε να γινεις καλα, να μας ανοιξεις τα ματια με καμμια συνταγη

Εβιρι ζηλευω πολυ που ο αντρας σου καταπιανεται με την μαγειρικη! Εμενα κανει λιγα πραγματα. Κανατε ωραια φαγακια! Ελπιζω να περασατε ωραια στο λιβανεζικο

Φωτεινη μια χαρα εφαγε ο μικρος σου. Λιγουρευτηκα πολυ τη σπανακοπιτα. Θα πω στη μαμα να φτιαξει καμμια!! Μεχρι εδω ερχεται η μυρωδια απο το φρεσκο μαρουλακι γιαμ γιαμ. Τι επαθα πρωι πρωι και πειναω?

Σημερα θα φαμε ζουμερα κι αφρατα μπιφτεκακια της μαμας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα θα φάμε ότι έμεινε από προηγούμενες μέρες.

Επιτέλους είναι πιό χαλαρά τα πράγματα σήμερα στην δουλειά! Και το καλύτερο θα φύγω και νωρίς!

Πάω να διαβάσω τα νέα σας...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάρες!

Γειά σου Νίκο!

Μου λείψατε πολύ. Μετά από πολλά πέρα δώθε και ραντεβού επιτέλους στο γραφείο μου πάλι οπότε είπα να σας έρθω στην παρέα πάλι.

Και πολύ καλά έκανες!

Η δίαιτα κάλα πάει έχω χάσει κοντά στα 10 κιλά :-D Πάλι καλά επειδή παλιά γυμναζόμουν έχω καλό μεταβολισμό. Οπότε την κάνω πιο εύκολα τώρα που βλέπω αποτέλεσμα.

Μπράβο και πάλι μπράβο! Χαλάλι τα στερητικά σύνδρομα!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ από ότι κατάλαβα πήξιμο μέρος 2. Το sequel. Επέστρεψαν τουλάχιστον οι συνάδελφοι που έλειπαν; Υπομονή :(

Επέστρεψαν αλλά το πήξιμο ήταν λόγω όγκου δουλειάς.

Να δείτε που το Στρουμφάκι μας γεννάει για αυτό δεν έχουμε νέα της. Όλα να πάνε καλά!!

Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι!

Καλησπέρα κι απο μενα! Βραδυνη σημερα!

Γειά σου Φωτεινούλα!

Θα σας διαβασω με την ησυχια μου και θα τα πουμε καποια αλλη στιγμη.

Φιλια

Φιλάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.

Γειά σου Εβιράκι!

Σήμερα έφτιαξα πράσινα φασολάκια φρέσκα, χτες έφτιαξε ο Έβιρος κοτόπουλο με λαχανικά στη λαδόκολλα και συνοδεία πατάτες στη λαδόκολλα (χωριστά) με σάλτσα τσένταρ που είχε περισσέψει από το Σάββατο. Το Σάββατο το μεσημέρι είχαμε βγει βόλτα στο κέντρο της πόλης και φάγαμε σαουέρμα, φαλάφελ, κίμπε και χόμους σε λιβανέζικο μαγαζί. Το βράδυ όμως ο Έβιρος άνοιξε τη δική του ταβέρνα και μας έφτιαξε ψαρονέφρι με σάλτσα τσένταρ (η οποία περίσσεψε και τη βάλαμε την επόμενη μέρα στις πατάτες).

Είστε μία οικογένεια με ταλέντο στην μαγειρική!

Καλησπέρα σε όλες, δεν έχω γράψει αυτες τις μέρες για φαγητά γιατι ειμαι σε φάση αναρρωσης, θέλω 3-4 μέτρου λες ακόμα και μετα θα επανέλθω :)

περαστικά Δημήτρη!

Καλημέρα κορίτσια και αγόρια!

γειά σου κορίτσι!

Το Σαββατο έκανα την πίτσα... απο τη συνταγή της ρικόλα, πολύ σταθερή στις απόψεις μου βλέπετε....βγήκε τελεια και άρεσε σε όλους

Ωραία! Οπότε την κατοχύρωσες!

Καλημερα απο τη βροχερη Κηφισια!!!πφφφ βαρετος καιρος, εχω την εντυπωση οτι δεν θα δουμε καλοκαιρι.

Έβρεξε εκεί ε? Στην Αθήνα ψιχάλισε λίγο.

Σημερα θα φαμε ζουμερα κι αφρατα μπιφτεκακια της μαμας!!!

Τέτοια μπιφτέκια δεν έχω καταφέρει να φτιάξω ακόμη! Πάντα μου βγαίνουν σφιχτα :rolleyes:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...