Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα παρεούλα!!!!

Καλημέρα κορίτσι!

Η μέρα ξεκίνησε πολύ όμορφα με κάλαντα!!! Βέβαια ήρθα στη δουλειά 1 ώρα νωρίτερα γιατί φοβήθηκα ότι θα είχε τρομερή κίνηση όπως χθες, αλλά τελικά ήταν άδειος ο δρόμος. Σήμερα πρέπει να φύγω νωρίτερα, για να δούμε θα τα καταφέρω;;;

Όντως σήμερα δεν είχε καθόλου κίνηση! Κι εμείς αέρα φτάσαμε στην δουλειά!

Κορίτσια όσες ταξιδεύετε για τις μέρες αυτές, καλό ταξίδι να έχετε και να περάσετε πολύ πολύ όμορφα!!!

Επίσης όσες έχετε εορτάζοντες-εορτάζουσες να τους χαίρεστε!!!

Ευχαριστούμε!

Χθες έκατσα μέχρι αργά για να μαζέψω το σπίτι όσο προλάβαινα (ευτυχώς τα περισσότερα έγιναν!). Έφτιαξα τον κορμό, τους κουραμπιέδες και το κοτόπουλο με κονιάκ, το οποίο μυρίζει υπέροχα! Πριν φύγω το πρωί έβαλα την πάπια στη "μαρινάδα" της οπότε όταν γυρίσω θα πάει για ψήσιμο. Το μόνο που μένει είναι το ρύζι, το μπουγιουρντί και η σαλάτα. Ε εντάξει δεν θέλουν πολύ χρόνο αυτά.

Είσαι σε πολύ καλό δρόμο!

Αύριο γιορτάζει και ο γαμπρός μου και θα κάνουν τραπέζι σε ταβέρνα. Το κακό είναι ότι η ταβέρνα είναι στην άλλη πλευρά της Αθήνας. Είχαμε πάει και πέρυσι γιατί βολεύει περισσότερο τα πεθερικά της αδελφής μου και κάναμε 1 ώρα να πάμε και 1 ώρα να γυρίσουμε. Φέτος της το είπα ότι είναι δύσκολο με τη μικρή, αλλά δεν καταλαβαίνουν.... Να δω τι "χορό" θα μου βγάλουν το βράδυ που θα έρθουν στο σπίτι... Όπως και να έχει, εμείς έχουμε τη μικρούλα μας και θα περάσουμε τέλεια!!! Εκείνοι ας κάνουν και ας πάνε όπου θέλουν.

Το σκέφτεστε πολύ σωστά! Για τους υπόλοιπους ξυδάκι!

Λογικά σήμερα θα μπορώ να μπαίνω να τα λέμε. Πολλά φιλιά και καλή συνέχεια σε όλες!!!

Και για μένα δείχνει να είναι χαλαρή η μέρα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα παρεούλα:P Χρόνια πολλά!

Τζενάκι αναρωτιόμουν αν γιορτάζεις σήμερα, αλλά μου έλυσαν την απορία τα προηγούμενα σχόλια... Χρόνια σου πολλά και ευτυχισμένα! να σε χαίρονται και να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σου:tongue:

Αγγελική και του χρόνου... ακούω το τριγωνάκι σου να χτυπάει:D... το μεγαλύτερο μου παράπονο είναι αυτό βρε παιδιά: δεν μου έχουν πει ποτέ τα κάλαντα! στο πατρικό μου ήταν περίεργη η είσοδος και δεν την έβρισκαν τα παιδιά... τα υπόλοιπα χρόνια δούλευα πάντα την παραμονή, οπότε τα άκουγα στην δουλειά... και τώρα στην ερημιά που είμαστε και με τόσα αδέσποτα που έχουμε, δεν εμφανίζονται παιδάκια:(...σνιφ σνιφ

Φωτεινούλα καλώς ήλθες στα μέρη μας! ελπίζω να καταφέρουμε να σε δούμε από κοντά... καλά, ο μικρός θα είχε πολύ γέλιο, έτσι που κοίταζε γύρω γύρω:P και καλά κάνεις και δεν αγχώνεσαι με το σπίτι...κοίτα να περάσεις καλά με τα παιδάκια σου και τους αγαπημένους και άφησε τα αυτά.

smurfita πώς έγινε ο κορμός τελικά? εγώ λέω να μην κάνω γλυκό τελικά... έχουμε τόσα μελομακάρονα! θα αρκεστώ σε αυτά. ελπίζω να τα καταφέρεις να φύγεις νωρίτερα, ώστε να προλάβεις τα μαγειρέματα σου:D

Ιωάννα ούτε γιορτές δε σέβονται τελικά στην δουλεία σου... μακάρι να μπορέσεις να βρεις κάποια άλλη δουλειά...είναι και δύσκολοι καιροί;)... την συμβουλή σου περί πεθερόπληκτων έχω αποφασίσει να την ακολουθήσω... δεν θα μου χαλάσουν την διάθεση μου με τίποτα!...μάλιστα χτες που συναντηθήκαμε τυχαία, της είπα μία γλυκύτατη καλημέρα και δεν ασχολήθηκα παραπάνω:D φιλιά!

Πάω να συνεχίσω τις δουλειές... δεν ξέρω αν θα ξαναμπώ, οπότε εύχομαι σε όλους Καλά Χριστούγεννα, με υγεία και ευτυχία στα σπιτικά σας, να περάσετε όμορφα και να χαίρεστε τους ανθρώπους σας που γιορτάζουν!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Νινάκι μου του χρόνου θα έρθω να σου τα πω εγώ τα κάλαντα αρκεί να κεράσεις καφεδάκι μετά! ;)

Χρόνια Πολλά και καλά σου εύχομαι για τις μέρες που έρχονται, με υγεία!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Νινάκι μου του χρόνου θα έρθω να σου τα πω εγώ τα κάλαντα αρκεί να κεράσεις καφεδάκι μετά! ;)

Χρόνια Πολλά και καλά σου εύχομαι για τις μέρες που έρχονται, με υγεία!

Μόνο καφεδάκι Αγγελική μου? ότι λαχταράει η καρδιά σου θα σου έχω! Φιλιά πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο καφεδάκι Αγγελική μου? ότι λαχταράει η καρδιά σου θα σου έχω! Φιλιά πολλά!

Ωραία! Ξεκινάω να ετοιμάζω λίστα με αυτά που θέλω να μου φτιάξεις και θα σου την δώσω μία εβδομάδα πριν για να προλάβεις να τα φτιάξεις!!!!!:tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Τζενακι χρονια σου πολλά, να σε χαιρεται η οικογενεια σου αλλα κι εμεις! Σου ευχομαι ο,τι επιθυμεις να σου συμβει! Καλά να περασετε στο χωριο, να γεμισετε και τις μπαταριες σας!

Στρουμφιτα μου ευχομαι να περασετε υπεροχα! Εισαι σε καλό δρομο. Εχεις δικιο που λες οτι η μελενια μετραει πιο πολυ και θα περασετε υπεροχα.

Νινα μου να ειμαστε του χρονου εδω να σου στειλω την κορη μου να σου πει τα καλαντα; Θα ειμαι κι εγω μαζι και θα δοκιμασω οτι θα εχεις φτιαξει για την Αγγελική ομως (χιχιχι)

Αγγελικουλα καλο ταξιδι να εχετε με το καλο να πατε και με το καλο να γυρισετε.

Ιωαννα μου καλό αγωνα αν κι εγω σου ευχομαι με το καλό να βρεις αλλη δουλεια, οσο γινεται στις μερες μας καλυτερη. Καλά κανετε και θα φατε εξω. Στις γιορτες μην ξεχνατε κανουμε το κεφι μας.

Οι δικοι μου ηρθαν μαζι γιατι ειχαμε κανονισει ιατρικα ραντεβου γιαυτους. Σημερα θα κατσουμε σπιτακι μας οι τεσσερις μας. Μας ειχαν πει να παμε σε μια ταβερνα αλλά δεν γινοταν να παρουμε το μικρο μαζι και δεν ηθελα να τον αφησω στη γιαγια να μην την επιβαρυνω αλλο- ετσι εμεις αρνηθηκαμε αλλά δεν με πολυπειραζει. Αν ολα πανε οπως τα σχεδιαζω σημερα θα στολισω το δεντρο μας (εντελως αμερικανια ε;). Αυριο θα φαμε στους δικους μου αφου η κουζινα μου προς το παρον δεν μπορει να ψησει.

Για σημερα φαγαμε λιγα γιουβαρλακια που περισσεψαν απο χτες με πατατουλες τηγανητες.

Φιλακια και Καλά Χριστουγεννα να εχουμε!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Παιδιά μπήκα για να ευχηθώ τα Χριστούγεννα για σας να είναι γλυκά σαν μέλι, ευωδιαστά σαν την κανέλα, να έχουν χρώμα χρυσό και να είναι γεμάτα αστέρια στο παράθυρό σας.

Χρόνια Πολλά σε όλους με υγεία κι ευτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Παρεακι!!!!

Χρονια πολλαααα!!!!!ευχομαι να ειστε ολοι καλα και να περνατε

υπεροχα!!!!!

Εχω χαθει...μα το ζουζουνι μου μεγαλωνει κ τρεχουμε!!!!

Δε στεξεται λεπτο σε ενα μερος..μπουσουλαει σε οκο το σπιτι

..στηριζεται στα επθπλα κ οπου βρει κ κανει βηματακθα...επισης αν τον κραταμε απο τα χερακια βολταρειιθθ!!!!ο καιρος μας βοηθαει πολυ κ καθε μερα ειμαστε εξω!!τρωμε κακα κ θηλαζουμε ακομα.

Δεν προλαβαινω να κανω πολλα οπως καταλαβαινετε!!!!

Μου λειπετε ομως!!!!

Πολλα πολλα φιλια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά μαγειροπαρέα!!!!

Επιστρέψαμε την Κυριακή το βράδυ και χτες είχα πολλές εξωτερικές δουλειές γι΄αυτό και δεν μπόρεσα να μπω. Περάσαμε πολύ ωραία, φάγαμε πολύ, βολτάραμε.

Σήμερα πρώτη μέρα στην δουλειά και μου φαίνεται κάπως...

Πολλά φιλιά σε όλες και όλους και τα ξαναλέμε αργότερα.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χρόνια πολλά!

Είπα να σας ανεβάσω λίγο σήμερα και σας δείχνω την θέα από το παράθυρο μου:D Υπέροχη?

JgjTATIl.jpg?1

Ελπίζω να περνάτε όλοι καλά και να έχουμε μία όμορφη και λευκή Πρωτοχρονιά... ετοιμάζω την βασιλοπίτα και επανέρχομαι να σας διαβάσω.

Φιλιά.

ΥΓ.Αν δείτε ότι ξεχειλώνει πάλι η σελίδα, πείτε μου άμεσα να την κατεβάσω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μαγειροπαρέα.

Μπήκα να σας ευχηθώ και να βγω έξω για χιονάνθρωπο με την βαπτιστήρα... όπου να ΄ναι, έρχεται και ανυπομονώ!:D

Καλή Πρωτοχρονιά να έχετε, να περάσετε όμορφα με τους ανθρώπους σας και εύχομαι η νέα χρονιά να μας βρει με περισσότερα χαμόγελα, αγάπη για τους γύρω μας, και ας μας στενοχωρούν μερικές φορές και να έχουμε την υγεία μας!

Καλά μας μαγειρέματα, με εμπνευσμένες και αγαπημένες συνταγές!

Φιλιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!!!!!

Χτες τα παιδάκια μου ανέλαβαν να φτιάξουν την βασιλόπιτα και σήμερα η κόρη μου θα την στολίσει με ησυχία όσο ο μικρός θα είναι σχολείο.

Εύχομαι σε όλες και όλους να έχετε μία πολύ καλή χρονιά και ο νεός χρόνος να φέρει μόνο χαρά και ευχάριστα νέα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...