Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια..εχω την μικρή με βηχα κ πυρετο καινουρια ιωση μας ειπε ο παιδιατρος..μια βδομαδα εχει που αναρρωσε κ φτου κ απ την αρχη..κ δεν μπορεί να κοιμηθεί απ το βηχα

Αγγελική το ΚΕΑ σου ειπε η Αφροδίτη τι ειναι..παιρνουν 20μορια παραπάνω κ προηγούνται ας έβγαζαν παραπάνω θέσεις

Αφροδίτη απ το 13 την εχω την καρτα πουθενά δεν εχω μπει γιατι προηγουνται με το κεα..Είμαστε κ παρα πολλοι εδω..εκνευριστικό περιμενα εστω αυτο γιατι για αλλη δουλεια εδω δυσκολο

Γιώτα παρα πολλα τους βαζουν..κ ειναι μικρα τωρα μαθαίνουν κριμα

Σημερα το μενου κοτοσουπα τη ζητησε κ το κοριτσι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Παρασκευή σήμερα και πολύ υγρασία! Δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην μου έχει πει ότι κάτι τον έχει πιάσει με αυτόν τον καιρό. Εμένα πόναγε η μέση μου όταν σηκώθηκα και έχω ένα μικρό βράχνιασμα.

Για σήμερα δεν μαγείρεψα καθώς έχουμε περισεύματα από προηγούμενες μέρες. Έχω και βάρδια και θα σχολάσω αργούτσικα...

Λιάνα ο καιρός δεν βοηθά καθόλου στο θέμα των ιώσεων. Κράτα το παιδί στο σπίτι και πιστεύω μέσα στο σαββατοκύριακο θα συνέλθει. Πολλά παιδιά τον 1ο χρόνο που πηγαίνουν σταθμό αρρωσταίνουν συχνά.

Πολλά φιλάκια μαγειροπαρεάκι! 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!Καλη εβδομαδα!ο καιρος εδω ειναι καλοκαιρινος!

Το Σαββατοκυριακο εφτιαξα κοτοσουπα με ντοπιο κοτοπουλακι!και κρατησα και ζουμακι στην καταψυξη για ωρα αναγκης!Γαριδομακαροναδα με πενες ολικης αλεσης!μια χαρα ηταν δεν καταλαβαινεις την διαφορα!και για σημερα εβρασα παντζαρια και εφτιαξα μια ομελετα φουρνου με διαφορα τυρια και λιγη γαλοπουλα!

Χθες πηγαμε σε ενα γαμο το μεσημερι!ωραια ητανε αλλα κουραστηκα στην καρεκλα!ανυπομονουσα να γυρισω σπιτι να ξαπλωσω λιγο!

Σημερα το απογευμα μετα την ενοργανη θα παμε να παρουμε στολη της μικρης!ανυπομονει!χαχαχα!σκεφτομαι να παρω και εγω τιποτα για το κεφαλι!το Σαββατο το απογευμα θα παμε σε ενα μπαλνταφαν και το νηπιαγωγειο της θα διοργανωση παρτυ σε ενα παιδοτοπο αλλα δεν μας εχουν πει ακομα ποια μερα!

εσεΙς πως περασατε το ΣΚ?

Φιλακια πολλα!:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα!

Με συννεφιά ξεκίνησε η μέρα εδώ. Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται...

Σήμερα τρώμε φασολάκια. Για αύριο δεν ξέρω τι να μαγειρέψω...

Αφροδίτη έχετε σκεφτεί τι στολή θα πάρετε ή θα αποφασίσετε στο μαγαζί? Και του μικρού μου θέλω να του πάρω στολή. Ζορό έχει ζητήσει...

Τι είναι το μπαλνταφαν? 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα!

Με συννεφιά ξεκίνησε η μέρα εδώ. Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται...

Σήμερα τρώμε φασολάκια. Για αύριο δεν ξέρω τι να μαγειρέψω...

Αφροδίτη έχετε σκεφτεί τι στολή θα πάρετε ή θα αποφασίσετε στο μαγαζί? Και του μικρού μου θέλω να του πάρω στολή. Ζορό έχει ζητήσει...

Τι είναι το μπαλνταφαν? 

αποκριατικο παρτυ ειναι...σε ενα ξενοδοχειο θα γινει...μου ειπε οτι θελει μαγισσα!αλλα αμα παμε μπορει να αλλαξει γνωμη και να θελει κατι αλλο!θα δειξει!εγω ειχα λιγο κιμα στην καταψυξη και θα φτιαξω ενα μικρο παστιτσιο για αυριο...που αρεσει στην κορη μου μπας και φαει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Αφροδίτη πάντα σε χαρες να πηγαινετε! Εμεις δεν έχουμε αποφασίσει για στολές. Ο μικρος δεν πολυζητάει, η κόρη σκέφτεται πως μπορεί να μετατρεψει μια παλια της στολή για να την κάνει σαν μια ηρωιδα ενος παιδικου που της αρεσει. Το θεμα ειναι οτι δεν προκειται να παμε και σε κανενα παρτυ και μου φαινεται λίγο κριμα να παρουμε και στολή.

Αγγελικη το ΣΚ εδω έβρεχε φυσικά. Σημερα όμως δειχνει ωραια μέρα.

Για σημερα μπιφτεκια. Για αυριο λέω μακαρονια.

Φιλια

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Αφροδίτη πάντα σε χαρες να πηγαινετε! Εμεις δεν έχουμε αποφασίσει για στολές. Ο μικρος δεν πολυζητάει, η κόρη σκέφτεται πως μπορεί να μετατρεψει μια παλια της στολή για να την κάνει σαν μια ηρωιδα ενος παιδικου που της αρεσει. Το θεμα ειναι οτι δεν προκειται να παμε και σε κανενα παρτυ και μου φαινεται λίγο κριμα να παρουμε και στολή.

Αγγελικη το ΣΚ εδω έβρεχε φυσικά. Σημερα όμως δειχνει ωραια μέρα.

Για σημερα μπιφτεκια. Για αυριο λέω μακαρονια.

Φιλια

δεν ζηταει ο γιος σου στολη?μπραβο!και η κορη σου μια χαρα που το σκεφτηκε αυτο!εμεις καθε χρονο παιρνουμε μια!αλλα ολο και καπου θα παμε και στο σχολειο παντα διοργανωνουν κατι!αλλα την φοραμε και μεσα στο σπιτι!και λεω του αντρα μου  με την δευτερη κορη  θα κανουμε αποσβεση!χαχαχα!μεχρι να μεγαλωσει και να εχει αποψη!και να μην δεχεται να βαζει τα παλια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερααα !!

Αφροδιτη εχεις δικιο, ετσι κ εμεις με τον μεγαλο καθε χρονο στολες κ τωρα ο μικρος εχει ενα σωρο.Αλλα δεν εχει προβλημα τις φοραει κ μεσα στο σπιτι συνεχεια χαχαχα. Ο μεγαλος κ εμενα φετος δεν θελει στολη μονο μασκα.

Το Σαββατο εμεις φαγαμε πιτσα κ χτες μουσακα. Σημερα φασολαδα. Για αυριο δεν θα μαγειρεψω γιατι θα φαμε τον μουσακα το χτεσινο.

Αγγελικη συνεχιζει να εχει ηλιο αλλα το έχει το κρυο του .

Φωτεινη εντελως πεταμενα λεφτα οι στολες. Εμενα περσυ πηραν κ οι δυο για ενα παρτυ που πηγαμε (60 ευρω) κ τις φορεσαν απο ουτε μιση ωρα γιατι δεν τους βολευε στο παιχνιδι κ ολα τα παιδακια αλλαξανε .

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Μακαρονάδα με σαλτσούλα έχει σήμερα το μενού  μας. Για αύριο λέω να φτιάξω φακές.

Αφροδίτη τελικά τι στολή πήρε η μικρή?

Φωτεινή τι καιρό έχετε σήμερα?

Τζένη ευτυχώς τα δικά σου είναι αγόρια και τα δύο οπότε βολεύστε με τις στολές που ήδη υπάρχουν. Τα καλά του να έχεις παιδιά του ίδιου φύλου!

Εμάς έχουν έρθει οι μεγάλοι εδώ σήμερα. Κάτι ετοιμάζουν...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρεα!

Η επιστροφή στη δουλειά με έχει αποσυντονίσει εντελώς... Μαγειρικά τη Δευτέρα είχα σούπα από την προηγούμενη μέρα και το βράδυ γιαουρτάκι με ξηρούς καρπούς. Σήμερα θα φτιάξω γλώσσες με σπανάκι μόλις γυρίσω. Ευτυχώς είναι εύκολο και γρήγορο φαγητό. Αύριο φακές 

 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια!τι κανετε?

Εμεις σημερα θα φαμε παστιτσιο!εκανα μικρη ποσοτητα και το εφτιαξα στα γρηγορα αλλα εγινε ωραιο!δοκιμασα μετα που το εβγαλα απο το φουρνο ζεστο ζεστο!οπως και να το κανεις δεν ειναι και το ιδιο να το τρως φρεσκο και το ιδιο την επομενη αλλα τι να κανουμε!

Πηγα χθες και καμαρωσα την κορη μου στην ενοργανη!μια φορα το μηνα μπορουμε να παρακολουθουμε!και μετα πηγαμε και πηραμε την στολη!

Αγγελικη τελικα πηραμε μαγισσα που ηθελε!και μια σκουπα για αξεσουαρ!και εγω πηρα ενα καπελο μαγισσας να ειμαστε ασορτι!

Τζενι ειναι πεταμενα λεφτα οι στολες αλλα τι να κανουμε?μονο που χαιρονται τοσο φτανει!και εμεις σε λιγο καιρο ετσι μας φανταζομαι!θα τις βαζουν ολες στη μεση και γινεται χαμος!χαχαχα!Μουσακας!μιαμ μιαμ!

Palmoira ωραιες οι γλωσσες με το σπανακι! θα προσαρμοστεις σιγα σιγα!

Φιλακια σε ολες!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια..εδω σημερα ενω είχε ηλιο συννεφιασε 

Στολη πηραμε κ εμεις φέτος μελισσουλα αλλα να σας πω την αληθεια 6€ την πήρα απο το γερμανικο σουπερ μαρκετ..μια χαρα ειναι τρελάθηκε τη φοραει φυσικα στο σπιτι..δεν ξερω αν θα κανουν κατι στο σχολειο..μαλλον θα την ντυσω την αλλη Παρασκευή που εχει κ γενεθλια εδω σπιτι στο.παρτυ της

Αφροδιτη τι ωραια κανει ενόργανη η μικρή ε;τελεια..τα αποκριατικα παρτυ ειναι ωραία αλλα να μεγαλωσει λιγο ακομα να την παω...περυσι ηταν 2χρ πηγαμε σε παρτυ απ το σχολειο απ τις ξαδερφες της κ κοντεψα να την χάσω ηθελε να.γυρίσει ολο το μαγαζι χαχα

Φωτεινη μια χαρα η κορη θελει να δημιουργησει

Τζένη οντως πεταμενα λεφτα οι στολες δεν αξιζει..

Μαγειρικα Παρασκευή λαχανοντολμαδες που εφερε η μαμα μου,Σάββατο μακαρονια με κιμα κ Κυριακή δεν μαγείρεμα πηγαμε σε βαφτιση Δευτέρα σπανακορυζο που έμεινε κ για αυριο κ σημερα μπιφτεκια με πατατες

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! τι κανετε?

εμεις καλα, ξεκινησε η μεγαλη μπασκετ εχτες κ ξετρελαθηκε. κ ξαφνικα η δασκαλα τους λες κ διαβασε τα ποστ κ εχει μειωσει πολυ τις εργασιες στο σπιτι. 1 φυλλαδιο, αναγνωση κ 4 λεξεις ορθογραφια??? πεταμε λεμε!!!!

αυτες τις μερες φαγαμε, μοσχαρι κοκκινιστο με πατατες τηγανιτες, σπανακορυζο, φασολακια λαδερα κ σημερα τσιπουρες με χορτα κ πατατες τηγανιτες. για αυριο θα φτιαξω η μακαροναδα με κοκκινιστο που εχει μεινει, η φακες κ την παρασκευη το αλλο.

κοριτσια εχετε δικιο για τις στολες, αλλα περνουμε μια χρονια παρα χρονια. αλλα πως εκατσε φετος κ εχουμε 4 για την μεγαλη!!!! μας εδωσε ο κουνιαδος μου 2 κ ειχαμε κ 2. η μικρη εχει αρκετες απο την μεγαλη. ευτυχως ακομα δεν εχει αποψη να ζηταει.

αγγελικη κουραγιο για την δουλεια!!!!

παλμοιρα καλη προσαρμογη

αφροδιτη πολυ καμαρι ε? κ εγω ετσι κανω, σαν την κουκουβαγια!

λιανα κ εμεις προπερσι ειχαμε παρει μια στολη μινυ απο τα μαξ 5€!!!!

σας φιλω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Λίγο από όλα έχει το μενού μας σήμερα. Χτες είχα βάρδια και γύρισα αργά στο σπίτι κι έτσι αποφάσισα να γίνει εκκαθάριση ψυγείου!

Στην δουλειά μας ανακοίνωσαν κάποιες αλλαγές που ο χρόνος θα δείξει αν είναι για καλύτερα ή όχι.

Palmoira, κι εγώ επιστρέφοντας στην δουλειά τις πρώτες μέρες μετά την άδεια λοχείας ήμουν σαν ψάρι έξω από το νερό. Ειδικά μετά την 2η γέννα επέστρεψα σε εντελώς διαφορετικό πόστο και μάθαινα τα πάντα από την αρχή!

Αφροδίτη μεγειά η στολή της ζουζούνας και το δικό οσυ καπέλο!

Λιάνα μου όταν τα παιδάκια μας είναι τόσο μικρά δεν νομίζω ότι αξίζει να δώσεις περισσότερα χρήματα για μία στολή. Κι εγώ της κόρης μου της είχα πάρει μία στολή πασχαλίτσα και όποτε βλέπω τις φωτογραφίες που την είχα τραβήξει σκέφτομαι πότε πέρασαν τόσο γρήγορα τα χρόνια! Τον Σεπτέμβρη κλείνει τα 18 και εχώ την έχω ακόμη για το μικρό μου κοριτσάκι!!!!

Γιώτα λες να διαβάζει το φόρουν η δασκάλα σας? Εκτός κι αν διαμαρτυρήθηκαν κάποιοι γονείς και μαζεύτηκε!

Μαγειροπαρεάκι σας φιλώ για την ώρα....  


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι! Εδω έχει συννεφιασει σήμερα. Για να δουμε θα βρεξει;

Palmoira δεν θυμάμαι αν σου ευχήθηκα καλή επιστροφή στη δουλεια. Ειναι λογικό να έχεις αποσυντονιστεί τις πρώτες μέρες. Σιγα σιγα θα βρεις το ρυθμο σου.

Αφροδιτη μεγεια τη στολή σας! Και το καπέλο! Ο μικρος δεν είναι και η ψυχή των πάρτυ και γιαυτο μάλλον δεν ζητάει. Τους έχει υποσχεθει ο πατερας τους στολές στην Αθηνα αν μας βοηθησει κι ο καιρος και παμε αν κι εγω το θεωρω ανουσιο. Εκεινος θελει να χαρουν λιγακι. Εδω δεν νομιζω να προλάβουμε καποια απο τις σχολικές αποκριάτικες γιορτες. 

Τζενη η μικρη τωρα με την κοπέλα που τα κρατάει έχει πολλές ιδεες και φορεσε και τις στολές που είχαμε, πιο παλια δεν έκανε τίποτε απο αυτά ενώ λόγω ηλικίας  καταλαβαινει γενικά για την οικονομική κατάσταση των ανθρωπων της χώρας μας και δεν ζητάει πολλά.

Λιανα μια χαρα ειναι η μελισσουλα. Ειναι μικρή και θα την ευχαριστηθει.

Αγγελική ευχομαι οι αλλαγες να εξελιχθουν προς το καλύτερο. 

Γιωτα το πιο πιθανον είναι να της έβαλαν χέρι της δασκάλας σας! Καλό αυτο.

Για σήμερα σπανακόρυζο (επιτελους το έφτιαξα). Χτες ειχαμε τορτελινια σκετα γιατι έτσι ήθελαν τα καμαρια. Περισσεψαν και λίγα κι είχα και κατι μακαρονια ολικής που δεν τα ακουμπησαμε και λέω να τα αφήσω για αυριο και το βραδυ να τσικνησουμε με σουβλάκια.

Φιλια σε όλες! 


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...