Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! τι κάνετε?που χαθήκατε όλες?πως είστε?

Εγω γέννησα μια μπουμπου 3280γρ στις 2/05 Όλα πήγαν πολύ καλά!ο τοκετός ήταν εύκολος και γρήγορος!τώρα είμαστε σπίτι και προσπαθούμε να προσαρμοστούμε!είναι η μαμα μου εδώ και με βοηθάει προς το παρόν!η κορη μου η μεγάλη κρύωσε όταν ημουν στο μαιευτήριο και είμαστε σε απόσταση...εγώ στο υπνοδωμάτιο με το μωρό..δεν έχουν έρθει καθόλου σε επαφή αλλά τι να κάνουμε θα περάσει και αυτό...σήμερα θα πάμε στην παιδίατρο για έλεγχο και ζυγισμα!

Φιλάκια σε όλες!καλά να περνάτε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Αφροδίτη μου να σας ζήσει το νέο μέλος! Γερό και καλότυχο να είναι!

Εμείς τρέχουμε με τις καθημερινές υποχρεώσεις, έχουμε και μπόλικη δουλειά αυτήν την περίοδο. Είμαι και στην φάση που δεν έχω τελειώσει ακόμη με τα πλυσίματα και τα σιδερώματα από την αλλάγή των εποχιακών ρόυχων.. κι έτσι όπως το  βλέπω δεν με βλέπω να τελειώνω σύντομα! Κοινώς πήζω!

Φακές έχω μαγειρέψει για σήμερα. 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη μου να σας ζήσει η μπουμπού και περαστικά στη μεγαλη σου! Υπομονή και σε λίγο καιρό όλα θα πάρουν το δρόμο τους.

Κι εγω στο τρεξιμο και το πηξιμο με τις δραστηριοτητες της κορης.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρεάκι!

Μπιφτέκια στον φούρνο με πατάτες έχει το μενού  μας σήμερα.

Σήμερα έχω βάρδια και σχολάω στις 6,30 και στο σπίτι έχω δυο βουνά ασιδέρωτα.... κερνάω καφέ και γλυκάκι, ποιά έρχεται να βάλει ένα χεράκι???


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω!!!! αλλα θα φερω και τα δικα μου!!!! 4 βουνα!!!

μακαρονακι κοχυλι με κοκκινιστο χταποδακι για σημερα, εχτες γιγαντες κ προχτες αρακα με κοτοπουλο

πολυ πηξιμο ρε κοριτσια.....!!!! σας φιλω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!να είστε καλά να χαίρεστε τις οικογένειες σας και τα παιδάκια σας!!!και υγεία πάνω από όλα!!!

Η μεγάλη κορη είναι καλά τώρα...από Δευτερα μου είπε η παιδιατρος θα μπορούν να έρθουν σε επαφή...επιτέλους!!!

Σήμερα η γιαγιά μας φτιάχνει γεμιστά! τι ωραία που είναι να τα βρίσκεις έτοιμα!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Σήμερα τρώμε χτένι στην γάστρα με συνοδευτικό ρύζι.

Χτες είχα και εμβολιάκι ανοσοθεραπείας που κάνω και είχα πολύ καλά νέα από τον αλλεργιολόγο! Ο οργανισμός μου πιά ανταποκρίνεται πολύ καλά στα αλλεργιογόνα και η θεραπεία μου οδεύει προς το τέλος της! 

Αφροδίτη τι είπε η κόρη σου που είδε τον αδερφούλη της? Ωραίο φαγάκι σας έφτιαξε η γιαγιά σας!

Πολλά φιλιά και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι! 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κορίτσια!!!Τι κάνετε?

Που χαθηκατε όλες???Πως περνάτε το καλοκαιράκι?

Εμείς σήμερα γίναμε 2 μηνών!δε μπορώ να πω ότι είναι εύκολο μωράκι!δεν έχουμε μπει ακόμα σε σειρά!έχουμε και ποναλακια και εχω κόψει τα γαλακτοκομικά γιατι θηλαζουμε αποκλειστικά...αλλά όλα καλά μας γελάει και μας λέει αγκου και τα ξεχνάμε όλα και κούραση και ξενύχτια!!!και η μεγάλη είναι το καλύτερο κορίτσι με βοηθάει και αγαπάει πολύ την αδερφούλα της!

Το Σάββατο θα πάμε Σητεία να κάνουμε τις διακοπές μας!!!

Μαγειρικά την εβδομάδα που μας πέρασε φάγαμε ψαράκι στο φούρνου με λαχανικά, μπάμιες με κοτόπουλο, κουνελάκι με μακαρόνια, αυγουλακια τηγανιτά,μπουκιές χοιρινό με ρυζι, φακες και σήμερα μακαρόνια με κιμα!

Περιμένω νέα σας!καλά να περνάτε!

Φιλάκια!!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...