Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

CAFE ΜΑΡΤΙΟΥ 2013


linaariadni

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε? Εμείς χθες πήγαμε στο γιατρό και είναι όλα μια χαρά. Το μπεμπάκι μας έχει πάρει θέση και από ότι μας είπε ο γιατρός τον αναμένουμε σύντομα... χιχιι Η αλήθεια είναι ότι αυτό με άγχωσε λιγάκι...

Αλλά τα έχω όλα έτοιμα να τον περιμένουν :)

Εγώ ευτυχώς δεν έχω αυπνίες, κοιμάμαι νωρίς νωρίς ...απλά μερικά βράδια ξυπνάω κατά τις 5 και μετά ξανακοιμάμαι στις 7... αλλά δεν παραπονιέμαι το μικρό μου να είναι καλά...

Αχ πολύ ωραία...αντε μετράμε μέρες πια....ποσά κιλά ήταν?


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ πολύ ωραία...αντε μετράμε μέρες πια....ποσά κιλά ήταν?

Κορίτσια τι κανετε? Χαθήκατε....

Ο μικρός τη Δευτέρα ήταν 3200 περίπου... και τώρα είμαι σε μια γλυκιά αναμονή... όποτε θέλει ας έρθει είναι καλοδεχούμενος... όλα τα πραγματάκια του είναι έτοιμα και τον περιμένουν όπως κι εμείς.

Η αλήθεια είναι ότι έχω λίγο άγχος αλλά που θα πάει θα το ξεπεράσω!

Αλήθεια πότε πάτε πάλι στο γιατρό?


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κανετε? Χαθήκατε....

Ο μικρός τη Δευτέρα ήταν 3200 περίπου... και τώρα είμαι σε μια γλυκιά αναμονή... όποτε θέλει ας έρθει είναι καλοδεχούμενος... όλα τα πραγματάκια του είναι έτοιμα και τον περιμένουν όπως κι εμείς.

Η αλήθεια είναι ότι έχω λίγο άγχος αλλά που θα πάει θα το ξεπεράσω!

Αλήθεια πότε πάτε πάλι στο γιατρό?

ax ti oraia....k emeis sxedon etoimi eimaste alla exoume akoma merikes leptomeries na teleiosoume...exeis ftiaksei balitsa meeutiriou?ego oxi akoma alla apo bdomada tha tin etoimaso ta exo ta pragmata apla prepei na ta balo mesa....kai ston giatro tha pao tin alli paraskeuh mou eixe pei se 2 ebdomades na pao tin teleutaia fora....kai ego exo ligo anxos kai skeftomai diafora pragmata alla nomizo pos einai epeidi pleon konteuoume arketa...ax kali mas tuxh koritsia ola na pane teleia kai na exoume ygeih morakia....


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!Κι εμείς σήμερα είχαμε γιατρό, όλα καλά ευτυχώς, σήμερα είμαι 36 και 2 ημερών και ο μπέμπης 2880γρ.Οι πρωτομανούλες μην αγχώνεστε τόσο, γιατί ως συνήθως τον παίρνουμε όλο τον μήνα στο πρώτο παιδάκι. Την κόρη μου την γέννησα τελευταία μέρα 39+6.Σιγά σιγά βέβαια ετοιμάζουμε και την βαλιτσούλα μας γιατί ποτε΄δεν ξέρεις.

όλα καλά να μας πάνε, να αποκτήσουμε γερά μωράκια. Καλό μας βράδυ!!!!!


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ be happy (ωραίο ψευδώνυμο πολύ αισιόδοξο)

καλώς να δείτε τα μικρά σας

εγώ το είδα την προηγούμενη Πέμπτη στις 32+3 και ήταν γύρω στα 2 κιλά

έχω κάνει 3 ντοπλερ μέχρι στιγμής και αναμένεται κι αλλο ένα τελευταίο σίγουρα αρχές Μάρτη που θα μπαίνω στις 36 εβδομάδες...

(λόγω διαβήτη κάνω τόσα πολλά και λόγω άγχους βέβαια- αν και οι μετρήσεις δε δείχνουν να έχει επηρεαστεί το μωρό)

οι υπόλοιπες κοντεύετε...τυχερές!!!

εγώ είμαι 33+5 σήμερα και αύριο έχω και γενέθλια

32 χρονών επισήμως!!!

δομνίνα κι εσύ με ζάχαρο?

εγώ ξύπνησα με 87 σήμερα αλλά μεταγευματικό είχα 120

λογικό βέβαια γιατί έφαγα γίγαντες

84 σπάνιο να δώ για μεταγευματικό πάντα πάνω από 100 έχω

μετά το πρωινό γεύμα δε μετράς? εκεί χτυπάει κόκκινο στις περισσότερες έγγυες με διαβήτη λόγω ορμονών!!!

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Κι εγώ έχω πρόβλημα με τον ύπνο.. Σχεδόν σε όλη την εγκυμοσύνη ξυπνάω από τα άγρια χαράματα.. Για του λόγου το αληθές σήμερα ξύπνησα στις 4.30... Ευτυχώς τώρα που σταμάτησα τη δουλειά αναπληρώνω τον ύπνο μέσα στη μέρα.. Συνήθως κατά τις 8 το πρωί κουτουλάω οπότε την πέφτω στον καναπέ για κανένα δίωρο και έρχομαι στα ίσα μου..

Πήγαμε κι εμείς και κάναμε το doppler τη Δευτέρα που μας πέρασε. Το μωρό έφτασε κοντά στο δίκιλο, τρέφεται κανονικότατα, έχει πάρει τη σωστή θέση εδώ και 3 βδομάδες περίπου, εγώ έχασα και 3 κιλά, κατακράτηση δεν έχω, οι μετρήσεις του ζαχάρου είναι καλές και έτσι ο διαβητολόγος μου είπε ότι συνεχίζουμε κανονικάτα τη διατροφή και προχωράμε χωρίς ινσουλίνες. Την ερχόμενη Τρίτη έχουμε ραντεβού με το γιατρό μας και μετά θα μιλήσω με τον διαβητολόγο για να μου πει πως συνεχίζουμε..

Chrimai εγώ πάλι έχω υψηλό ζάχαρο νήστεως.. Δηλαδή έχει φτάσει μέχρι και το 105 αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί αφού η εγκυμοσύνη μου εξελίσσεται καλά, το έμβρυο αναπτύσσεται τέλεια, τα αμνιακά υγρά και ο πλακούντας είναι σε άριστη κατάσταση και δεν έχω κάνει καμία κατακράτηση.. Κι εμένα μου κάνει εντύπωση πάντως που μόνο το νήστεως είναι υψηλό και δεν μπορώ να το εξηγήσω.. Μου έχει βάλει να κάνω μόνο δυο μετρήσεις. Μια το πρωί νηστική και μια το μεσημέρι μια ώρα μετά το φαγητό.. Χθες π.χ. έφαγα αρακά.. Ε λοιπόν μια ώρα μετά το φαγητό είχα μέτρηση 101.. Στις 4 βδομάδες που μετριέμαι μια φορά μόνο έτυχε το μεταγευματικό να φτάσει 144 όταν έφαγα πατάτες φούρνου με μια φέτα ψωμί... Άβυσσος η ψυχή του ζαχάρου!

Σε όλα τα κοριτσάκια εύχομαι με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας γερά στην αγκαλιά μας!:-P


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα

εγώ από τότε που γέννησα το γιόκα μου δεν έχω κοιμήθεί ποτέ σερί 8ώρο

οπότε προετοιμαστείτε για τρελά ξενύχτια

εμένα μου έτυχε και δύσκολο μωρό με τον ύπνο

μέχρι να σαραντήσει κοιμόμουν ένα 2ώρο τη μέρα και ένα 2ώρο τη νύχτα

ένα όρθιο ζόμπι ήμουν

αυτός κοιμόταν κυρίως την ημέρα τέταρτακια και εικοσάλεπτα

ίσα που προλάβαινα να φάω ή να κάνω ένα ντουζάκι....

μη σας τρομάζω εμένα μου έτυχε ζόρικο παιδί...

δομνίνα μια χαρά τα πάς με το ζάχαρο κι εμένα

ανεβαίνει τόσο το νηστείας καμιά φορά και μάλιστα από το πρώτο μήνα

αλλά εφόσον δεν δείχνει

να έχει επηρεαστεί το μωρό στους υπερήχους δεν με βάζει σε ινσουλίνη

101 με αρακά είναι τέλειο έγω με αρακά φτάνω 130 χαλαρά....

στο παιδικό δωμάτιο δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα

αλλά μπορώ να σας δείξω τι είχα φτιάξει στον κωστή μου

από το δωματιάκι του και το λίκνο που θα έχουμε στο δωμάτιο

post-28151-14825440876333_thumb.jpg

post-28151-14825440876926_thumb.jpg

post-28151-14825440877086_thumb.jpg


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

εγώ από τότε που γέννησα το γιόκα μου δεν έχω κοιμήθεί ποτέ σερί 8ώρο

οπότε προετοιμαστείτε για τρελά ξενύχτια

εμένα μου έτυχε και δύσκολο μωρό με τον ύπνο

μέχρι να σαραντήσει κοιμόμουν ένα 2ώρο τη μέρα και ένα 2ώρο τη νύχτα

ένα όρθιο ζόμπι ήμουν

αυτός κοιμόταν κυρίως την ημέρα τέταρτακια και εικοσάλεπτα

ίσα που προλάβαινα να φάω ή να κάνω ένα ντουζάκι....

μη σας τρομάζω εμένα μου έτυχε ζόρικο παιδί...

δομνίνα μια χαρά τα πάς με το ζάχαρο κι εμένα

ανεβαίνει τόσο το νηστείας καμιά φορά και μάλιστα από το πρώτο μήνα

αλλά εφόσον δεν δείχνει

να έχει επηρεαστεί το μωρό στους υπερήχους δεν με βάζει σε ινσουλίνη

101 με αρακά είναι τέλειο έγω με αρακά φτάνω 130 χαλαρά....

στο παιδικό δωμάτιο δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα

αλλά μπορώ να σας δείξω τι είχα φτιάξει στον κωστή μου

από το δωματιάκι του και το λίκνο που θα έχουμε στο δωμάτιο

μακαρι να σου βγει πιο ησυχο το δευτερο παιδακι για να κοιμασαι και λιγο....εγω που εχω και μεγαλη αγαπη με τον υπνο αντε να δουμε...πολυ ομορφο το δωματιο ειναι ζωγραφια στο χερι?


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτες τις μερες κοριτσια με πονανε πολυ τα ποδια μου αναμεσα στα μπουτια αλλα μιλαμε για πονο ειδικα το βραδυ δεν μπορω να γυρισω πλευρο το εχει και καμια απο εσας? behhape τι κανεις?μηπως γεννησεσ?πουυ χαθηκατε κοριτσια?


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι το είχα και το έχω και στις 2 εγκυμοσύνες μου

από πολύ νωρίς και πολύ έντονα

και ειδικά όταν είμαι ξαπλωμένη και γυρίζω πλευρό

ή όταν πάω να σηκωθώ

στις κλειδώσεις εννοείς ? εκεί που ενώνονται τα πόδια με το σώμα στην εσωτερική πλευρά όμως....

εγώ βέβαια περπατούσα πάρα πολύ

ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη

περπάταγα 1 ώρα τη μέρα (κυρίως για να ρίχνω το ζάχαρο, λόγω διαβήτη)

ε δεν άντεξε κι ο μικρός και βγήκε 10 μέρες νωρίτερα

για το δωμάτιο

ναι ζωγραφική στο χέρι είναι αλλά από επαγγελματία...

κι όσο για τον ύπνο ο μικρός παρόλο που είναι 2+ χρονών

ακόμα μας ταλαιπωρεί με τον ύπνο


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

ναι το είχα και το έχω και στις 2 εγκυμοσύνες μου

από πολύ νωρίς και πολύ έντονα

και ειδικά όταν είμαι ξαπλωμένη και γυρίζω πλευρό

ή όταν πάω να σηκωθώ

στις κλειδώσεις εννοείς ? εκεί που ενώνονται τα πόδια με το σώμα στην εσωτερική πλευρά όμως....

εγώ βέβαια περπατούσα πάρα πολύ

ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη

περπάταγα 1 ώρα τη μέρα (κυρίως για να ρίχνω το ζάχαρο, λόγω διαβήτη)

ε δεν άντεξε κι ο μικρός και βγήκε 10 μέρες νωρίτερα

για το δωμάτιο

ναι ζωγραφική στο χέρι είναι αλλά από επαγγελματία...

κι όσο για τον ύπνο ο μικρός παρόλο που είναι 2+ χρονών

ακόμα μας ταλαιπωρεί με τον ύπνο

ναι στις κλειδωσεις λεω και εγω απο την μεσα μερια...και εγω το εχω καιρο αλλα αυτες τις ημερες εχει γινει χειροτερο αστα να πανε....εγω να περπαταω δεν μπορω πολυ ωρα νιωθω οτι θα σωριαστω...πολυ ωραιαο ειναι το δωματιο ποσο σου βγηκε ολο μαζι αν επιτρεπετε σε ρωταω επειδη και εγω αυτες τις μερες εχω δει καποια σχεδια και ψαχνομαι με τις τιμες.


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Πως είναι τα μπεμπάκια σας?

Εμείς καλά είμαστε.... τη Δευτέρα έχουμε ραντεβού με το γιατρό... και χαίρομαι που θα τον ξαναδούμε!

Έχω αρχίσει να ανυπομονώ... θα έλεγα ότι μου έφυγε ο φόβος που είχα στην αρχή (μάλλον το δούλεψα μέσα μου... ιχχιιχ) και τώρα θέλω να τον γνωρίσω και να τον πάρω αγκαλίτσα... κοντεύουμε!!!


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Πως είναι τα μπεμπάκια σας?

Εμείς καλά είμαστε.... τη Δευτέρα έχουμε ραντεβού με το γιατρό... και χαίρομαι που θα τον ξαναδούμε!

Έχω αρχίσει να ανυπομονώ... θα έλεγα ότι μου έφυγε ο φόβος που είχα στην αρχή (μάλλον το δούλεψα μέσα μου... ιχχιιχ) και τώρα θέλω να τον γνωρίσω και να τον πάρω αγκαλίτσα... κοντεύουμε!!![/Q

γεια σου κουκλιτσα καλα ειμαστε και εμεις ανυπομονουμε να περασουν οι μερες και επιτελους να την παρουμε αγκαλιτσα, εμεις εχουμε ραντεβου την παρασκευη και εκει θα αποφασισουμε πια μερα θα μπω να γεννησω.....πλησιαζουμε πολυ πια....


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μια πρωϊνή καλημέρα κι από μένα..

Κι εγώ έχω αυτό τον πόνο όμως μόνο στην κλείδωση του αριστερού ποδιού και μόνο όταν πάω να σηκωθώ από το κρεββάτι. Θέλω να πιστεύω ότι με έχει βοηθήσει το γεγονός πως δεν έχω πάρει πολλά κιλά, μόνο 5, η κοιλιά μου δεν είναι μεγάλη και έτσι μπορώ και κινούμαι άνετα..

Σήμερα έχουμε το ραντεβού με το γιατρό μας.. Ανυπομονώ να δω πόσο έχει μεγαλώσει ο πιτσιρίκος..

Chrimai υπέροχο και το δωμάτιο και η προίκα σας..

Το ζάχαρο εξακολουθεί να είσαι σε ανεκτά επίπεδα (το νηστείας πάντα), το μεταγευματικό είναι τέλειο.. Οι αιματολογικές που έκανα είναι τέλειες οπότε προχωράμε μια χαρούλα..

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι από μένα

δυστυχώς κρύωσα με μπούκωμα και βήχα για τρίτη φορά από την αρχή του έτους....ο μικρός μου πάει παιδικό και όλο αρρωσταίνει και μας κολλάει...

χτές με έπιασε έντονος βήχας και δεν μπορούσα να σταματήσω....και κάποια στιγμή εκεί που έβηχα....κατουρήθηκα...

πήρα το γιατρό και τον διαβεβαίωσα ότι δεν πρέπει να είναι αμνιακό υγρό

αλλά μου είπε να πάω σήμερα για υπέρηχο...

πήγα το πρωί στο Έλενα (εκεί θα γεννήσω) και έκανα ντόπλερ

μου βρήκαν πολύ αμνιακό υγρό!!! είναι εκτός ορίων και το μωρό στην 95η εκατοστιαία θέση με βάρος 2880!!!

έπαθα ένα πανικό γιατί το τελευταιό ντόπλερ έγινε πριν 20 μέρες και ήταν

όλα φυσιολογικά και μάλιστα προς τα κάτω...

στις 7/2 ήταν 1946 γρ και μέσα σε 20 μέρες πήρε 900γρ

και ήταν στην 40η εκατοστιαία θέση...

μ'έστειλαν στους ενδοκρινολόγους που με παρακολουθούν

αλλα μου είπαν ότι δεν ανησυχούν σε ότι αφορά το ζάχαρο

γιατί οι μετρήσεις μου είναι σχετικά καλές....

(δομνίνα τι όριο σου έχουν δώσει???)

άυριο θα πάω στο γιατρό να με δεί και να μου πεί τι θα κάνουμε

η ενδοκρινολόγος είπε να επαναλάβω τον υπέρηχο

στο εξειδικευμένο κέντρο που πάω και κάνω όλους τους υπερήχους και στο όχι νοσοκομείο με τον κάθε ειδικευόμενο...

για να δούμε εξακολουθεί το πρόβλημα

πάντως επειδή κι εγώ δεν τους πίστευα

τους έβαλα και το μέτρησαν 2 φορές

και μάλιστα τη 2η βγήκε αρκετά παραπάνω

ανησυχώ πολύ!!!διαβάζω και όλα αυτά τα κακά που σχετίζονται

με το αυξημένο αμνιακό υγρό και γίνομαι χειρότερα


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι από μένα

δυστυχώς κρύωσα με μπούκωμα και βήχα για τρίτη φορά από την αρχή του έτους....ο μικρός μου πάει παιδικό και όλο αρρωσταίνει και μας κολλάει...

χτές με έπιασε έντονος βήχας και δεν μπορούσα να σταματήσω....και κάποια στιγμή εκεί που έβηχα....κατουρήθηκα...

πήρα το γιατρό και τον διαβεβαίωσα ότι δεν πρέπει να είναι αμνιακό υγρό

αλλά μου είπε να πάω σήμερα για υπέρηχο...

πήγα το πρωί στο Έλενα (εκεί θα γεννήσω) και έκανα ντόπλερ

μου βρήκαν πολύ αμνιακό υγρό!!! είναι εκτός ορίων και το μωρό στην 95η εκατοστιαία θέση με βάρος 2880!!!

έπαθα ένα πανικό γιατί το τελευταιό ντόπλερ έγινε πριν 20 μέρες και ήταν

όλα φυσιολογικά και μάλιστα προς τα κάτω...

στις 7/2 ήταν 1946 γρ και μέσα σε 20 μέρες πήρε 900γρ

και ήταν στην 40η εκατοστιαία θέση...

μ'έστειλαν στους ενδοκρινολόγους που με παρακολουθούν

αλλα μου είπαν ότι δεν ανησυχούν σε ότι αφορά το ζάχαρο

γιατί οι μετρήσεις μου είναι σχετικά καλές....

(δομνίνα τι όριο σου έχουν δώσει???)

άυριο θα πάω στο γιατρό να με δεί και να μου πεί τι θα κάνουμε

η ενδοκρινολόγος είπε να επαναλάβω τον υπέρηχο

στο εξειδικευμένο κέντρο που πάω και κάνω όλους τους υπερήχους και στο όχι νοσοκομείο με τον κάθε ειδικευόμενο...

για να δούμε εξακολουθεί το πρόβλημα

πάντως επειδή κι εγώ δεν τους πίστευα

τους έβαλα και το μέτρησαν 2 φορές

και μάλιστα τη 2η βγήκε αρκετά παραπάνω

ανησυχώ πολύ!!!διαβάζω και όλα αυτά τα κακά που σχετίζονται

με το αυξημένο αμνιακό υγρό και γίνομαι χειρότερα

μην ανχωνεσαι κοριτσι μου ολα καλα θα πανε αφου πηγες στο γιατρο και σε ειδε ολα καλα θα πανε θα σε καθοδηγησει αυτος και ολα καλα θα πανε...να ρωτησω κατι τι ειναι εκατοστιαια θεση?τι σημαινει?και τι γινεται αν ειναι παραπανω το αμνιακο μεχρι στιγμης ηξερα πως ειναι κακο να ειναι λιγοτερο το αμνιακο υγρο...


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...