Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ατάκες των παιδιών που μας τρελαίνουν....


CoffeeFilter

Recommended Posts

ο άντρας μου λέει στο 3χρονο γιο μας :

"Δημήτρη όταν χαλάμε τα παιχνίδια μας να ξέρεις δε θα παίρνουμε καινούρια θα παίζουμε με τα χαλασμένα!"

πριν καμιά βδομάδα. έπεσε το ρεύμα και δεν ολοκληρώθηκε το φαγητό στο φούρνο.

έρχεται ο Δημήτρης απ το παιδικό σταθμό και ζητάει να φάει με ανυπομονησία (του χαν μυρίσει φαίνεται τα μπιφτέκια). του εξηγώ ότι ο φούρνος δε δουλεύει και δεν έχει γίνει το φαγητό.

με ύφος σοβαρό σα να μου κάνει μάθημα και βλέμμα ξελιγωμένο απ τη πείνα.

"Μαμά κοίτα να δεις, θα παίζουμε και με τα χαλασμένα παιχνίδια ΚΑΙ με τα χαλασμένα φουρνάκια!"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

DepecheM με την ευκαιρία της δικής σου διήγησης κάτι ανάλογο έλεγε και η δική μου η μεγάλη κόρη. Όταν ήταν περίπου 1 1/2 έτους νόμιζε ότι το ρήμα μουδιάζω κλίνεται όπως κλίνουμε το κτητικό μου-σου-του. Έτσι σκέφτηκε ότι για να λέει κάποιος "εγώ μου-διάζω" θα είναι και "εσύ σου-διάζεις" "αυτός του-διάζει" κλπ. Οπότε μια μέρα που καθόμουν πολύ ώρα με διπλωμένα πόδια είχα μουδιάσει και την ακούμε να λέει "σούδιασες μαμά;"

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγα χρόνια επέστρεφα από ένα ταξίδι εξωτερικού και ήρθε η γυναίκα μου μαζί με τον μεγάλο μου γιο (ήταν μικρούλης τότε, δε θυμάμαι ακριβώς πόσο) να με πάρουν από το αεροδρόμιο. Έτυχε από πίσω μου ακριβώς να βγαίνει και ένας μαύρος κύριος με μαύρη καπαρντίνα. Ο γιος μου (δεν είχε ξαναδεί μαύρο) μόλις τον είδε άρχισε να φωνάζει "μαμά ο μπαμπάς έφερε και τον batman από τη Γαλλία"! Εκείνη τη στιγμή όχι μόνο δε μπόρεσα να γελάσω αλλά έγινα και κόκκινος σα τον... flash gordon! Μετά όμως μου φάνηκε πολύ αστείο.

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε λες τίποτα DepecheM. Να προσθέσω και τις ανάποδες λέξεις της μικρής μου κόρης. Ήταν περίπου 1 έτους όταν έλεγε το άλογο-άγκολο και αργότερα είπε το κολοκυθάκι-κολοθυκάκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα παιδιά λένε απίστευτα πράγματα!

Την προηγούμενη βδομάδα παίρνω το μικρό από το σταθμό (2,5 ετών) και αφού έχει πολύ ωραίο καιρό του προτείνω να πάμε παιδική χαρά. Στο ενδιάμεσο έρχεται και ο μπαμπάς από τη δουλειά και τον ρωτάω αν θα έρθει μαζί μας αλλά εκείνος είναι κουρασμένος. Οπότε ρωτάω το μικρό κύριο θα πάμε τελικά ή θα μείνουμε και μείς εδώ και μου λέει: Εμείς θα πάμε παιδική χαρά αλλά θα πάρουμε άλλο μπαμπά.χαχα!Τρελάθηκα!

Βέβαια λέει τέτοια κάθε μέρα αλλά αυτό ήταν special...


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επειδή η μικρή μου είναι 15 μηνών και λέει μόνο λεξούλες θα πω για τον ανηψιό 4 χρονών.

Με βλέπει ταλαιπωρημένη απο τη δουλειά να κυνηγάω το ταρζανάκι μου που κάνει ζημιές και ταυτόχρονα να προσπαθώ να συμαζέψω το σπίτι. Η απελπισία ζωγραφισμένη στο πρόσωπο μου. Και τότε ο 4χρονος πιτσιρίκος παίρνει το λόγο και με ρωτάει: θεία, αντέχεις τη ζωή που κάνεις:roll::roll::roll:

Και το άλλο? Θέλω να βρω μια γυναίκα να κάνω σεξ! Και όταν ρώτηυσα τί είναι το σέξ? Λέει : είναι ένας άντρας και μια γυναίκα που τσιτσιδόνονται , δείχνουν τα βυζιά τους ο ένας στον άλλον και αγκαλιάζονται. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Και τα έμαθε απο ένα παιδάκι στο νηπιαγωγείο:twisted:


Link to comment
Share on other sites

τη Μ.Εβδομάδα με αγκαλιάζει από το λαιμό από πίσω και μου λέει το θεϊκό: "Ουάου ουάου είσαι τέλεια" :roll::lol::lol::lol: (έμεινα στήλη άλατος - που τα ακούει "δεν κέρω" - φυσικά με εντυπωσίασε το ουάου....)

πάμε σε γάμο το προηγούμενο Σ/Κ, μπαίνουμε στο αυτο και ρωτάει -μαμά πάμε να παντρευτείς? -όχι άλλη είνα η νύφη -θα παντρέψουμε τον μπαμπά?? - όχι ο μπαμπάς παντρεύτηκε τη μαμά - εγώ θα παντρευτώ???

τώρα τελευταία θέλει να λέει τους γύρω όχι με τα ονόματά τους αλλά, ο μπαμπάς σου, η αδερφή σου, η μαμά σου κλπ...

ή βάζει τον μπαμπά του να λέει "μαμά πες τη μαμά Τάνια" :roll:

απόψε το βράδυ μας έφερε στο σπίτι ο αδερφός μου και γυρνάει στην είσοδο και μου λέει "μαμά πες τον αδερφό σου να πας στο καλό":rolleyes:


2abdce11ba.png oUzdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή μου κόρη (8 ετών) δεν γνωρίζει ακόμη αγγλικά παρά μόνο λίγες λέξεις. Εντωμεταξύ, μάλλον επειδή είναι παρατηρητική προσπαθεί να διαβάσει κάποια που θα της τραβήξουν το ενδιαφέρον και άλλες φορές τα πετυχαίνει να τα πει σωστά, άλλες όχι.

Τις προάλλες είδε ένα σύνθημα μιας κονκάρδας που έχει και μας ρωτάει:

-Τι θα πει στατέ οφ σκατέ;

Εγώ δεν κατάλαβα και μου έδειξε την κονκάρδα που έγραφε "state of skate" :roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η κόρη μου τραγουδάει το τραγούδι από την "Μερλία" & λέει :

"... μαγεύει - χταπόδι - κυριαρχεί

μαζί της θα κάνουμε μια νέα αρχή"...

διορθώνω εγώ τραγουδώντας...: "μαγεύει - θαμπώνει - κυριαρχεί αγάπη μου"

"Χταπόδι μαμά... αφού είναι στο βυθό... του βυθού αρχηγός..."

!!!!!!!!! :shock::shock::-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Είμαστε στην εκκλησία την Μεγάλη Παρασκεύη και περιμένουμε να "βγει ο επιτάφιος" όπως πολλές φορές είπαμε. Οπότε η μικρή μου ρωτάει (3 ετών) ο Θεός πότε "βγαίνει"?

Από τότε όποτε μπαίνουμε σε εκκλήσία, ειδικά άδεια, ρωτάει Πίσω από την κουρτίνα (του ιερού) είναι ο παπάς και πότε "βγαίνει"?

Η ανηψιά μου τεσσάρων είναι εξαιρετικά λιγόφαγο παιδί. Ένα μεσημέρι πάμε με τον άντρα μου από το σπίτι τους και τον ρωτάει

-Θείε, τί ήρθες να κάνεις εδώ?

-Να σας φάω το φαγητό! βροντοφωνάζει σαν κακος λύκος εκείνος

Λίγη ώρα αργότερα φεύγουμε και η μικρή σχεδόν κλάιγοντας πάει στη μαμά της και λέει

-Μαμά ο θείος έφυγε και δεν έφαγε τα μπιζελάκια μας :(

Link to comment
Share on other sites

τη 1η μερα που γυρισα απο το νοσοκομειο με το μπεμπη με βλεπει ο μεγαλος με το στηθος εξω να ταιζω το μωρο

- μαμα τι κανεις?

-δινω γαλατακι στο μπεμπη

-ααα σοκολατουπολη??

αυτο εγινε πριν λιγες μερες

του εχω διαλεξει ρουχα να βαλει για να παμε βολτα,καποια στιγμη με ρωταει

-μαμα να βαλω ζελε?

-οχι Μαριουλη μου

-γιατι δε παει με τα ρουχα μου??


362dqfx42eoh7x91.png

3b3lu8mjbt2pbtrc.png

Link to comment
Share on other sites

Μπαμπάς τσισσσσσσσσσσσσς

μπαμπάς τσισσσσσσσσς

Ο μικρός μου γυμνός

μπροστά στην λεκάνη τις τουαλέτας

προσπαθώντας να φτάσει να ουρήσει μέσα στην λεκάνη…..

Μου έδειχνε πως ουρεί ο μπαμπάς μας :lol::lol::lol:


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

έχει κανα 2-3 μέρες που όλο συμφωνίες θέλει να κάνουμε... του λέω να κάνει κάτι και μου απαντάει ναι θα πάω/κάνω/.... μαμά και μετά θα πάμε πλατεία/παίξω πλέιμομπιΝ*/..... ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΕΕΕΕΕ?? και κουνάει και τα χεράκια του.......

*τις περισσότερες ξένες λέξεις τις λέμε με κατάληξη Ν (τρακτέν, κομπιούτεν, ....)


2abdce11ba.png oUzdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...