Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ατάκες των παιδιών που μας τρελαίνουν....


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και πάλι για τη μικρή ο λόγος. Όταν ήταν περίπου 5 είχε τη συνήθεια να λέει συνέχεια "σόρυ" όταν ζητούσε συγνώμη. Κάποια φορά κάτι έκανε (δεν θυμάμαι τι) και με πόνεσε στο μικρό δάχτυλο του ποδιού. Γυρίζει και μου λέει: Μαμά σόρυ κατά σόρυ

Link to comment
Share on other sites

τονοτο , τινατα , πανιτα!! αντε να μην σας κουραζω... να σας πω τι σημαινει... μαθαιναμε τα χρωματα σε ηλικια γυρω στα δυο.. κοκκινο κιτρινο πρασινο αντιστοιχα!!!

μαριε τι φαγητο θελεις να φας σημερα.. ¨μανιοτα¨ απανταει...δηλαδη μακαρονια!!


line_line_typew6_beg_d_typew9_time_1058673600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

ΜΑΡΙΟΣ-ΝΙΚΟΣ:18/12/2003

ΝΙΚΟΛΑΣ:27/01/2006

Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα χαζεύω τις φωτογραφίες των διδύμων της giota. στο facebook. Έρχεται ο Ευριπίδης, βλέπει τη Γιώτα με την κοιλούμπα και ρωτάει "μαμά, γιατί αυτή η κυρία έχει τόσο μεγάλη κοιλιά;"

"Έχει δύο μωρά μέσα" του απαντάω.

"Αυτά;" ρωτάει και μου δείχνει τις φωτογραφίες με τα δίδυμα.

"Ναι" του λέω.

"Τα γέννησε;" ξαναρωτάει.

"Ναι" του απαντάω.

Φεύγει τρέχοντας και πάει στον πατέρα του "μπαμπά, μπαμπά μια φίλη της μαμάς μου γέννησε δύο μωρά σε μια μέρα!!"


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ να πω και εγώ...............

ότι από χτες μόλις τον ρωτάς πως σε λένε λέει

τετεηησσσσσσσσσσσσσσς

είναι και δύσκολο το Λευτέρης

ξέρω δεν είναι πολύ σπουδαίο για σας

αλά εμένα δεν λέει πολλά και αυτό με κάνει να καμαρώνω :D:D:D:D:D


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Μου φτιάξατε τη μέρα κοριτσάρες με τα καμάρια σας!

να τα χαίρεστε!

η δική μου είναι μικρή για να πει κάτι που μορώ να μεταφέρω ως ατάκα.

η ανηψιά μου πριν μήνες όταν την ρώτησα πού είναι ο μπαμπάς αγάπη μου μου απάντησε "δουλεύει στον πουτσή" (Η/Υ/).

"πάμε μαμά πίπουρο"=περίπτερο

άλλη ανηψιά μου "θέλω ποπόπολο"=κοτόπουλο

πολήβαφο=ποδήλατο

τρελοκομείο=τυροκομείο

"ζεν σέλω ατό το πουτανάκι, ατό σέλω" =φουστανάκι

Link to comment
Share on other sites

Να σας διηγηθώ κάτι που είπε το κοριτσάκι μιας φίλης μου αλλά αρκετά χρόνια πριν. Είχαμε πάει σε ένα παιδικό πάρτυ που έκανε ο συμμαθητής της κόρης μου. Αυτός είχε και μια μικρή αδερφούλα. Η φίλη μου της είχε αγοράσει μια καλοκαιρινή φούστα που ήταν τότε στην αρχή της σεζόν (μάλλον λίγο πριν το Πάσχα).

Το κοριτσάκι της φίλης μου, λοιπόν, δίνοντάς της τη φούστα της λέει: "σου φέραμε μία φούστα κοντομάνικη" , θέλοντας να πει μια φούστα καλοκαιρινή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κάθε φορά που θα θυμάμαι κι από κάτι θα σας το αναφέρω. Όταν η μεγάλη μου κόρη ήταν μικρούλα άκουγε στις ειδήσεις για Σέρβους, Βούλγαρους και Κούρδους, αλλά δεν είχε ακούσει καθαρά τις εθνικότητες.

Κάποια στιγμή ήρθε η κουβέντα, αλλά δε θυμάμαι τι λέγαμε, και μας έλεγε τι έκαναν οι "Σέρδοι, οι Βούρδαροι και οι Πούρδοι".

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ να πω και εγώ...............

ότι από χτες μόλις τον ρωτάς πως σε λένε λέει

τετεηησσσσσσσσσσσσσσς

είναι και δύσκολο το Λευτέρης

ξέρω δεν είναι πολύ σπουδαίο για σας

αλά εμένα δεν λέει πολλά και αυτό με κάνει να καμαρώνω :D:D:D:D:D

Αχ ειναι γλυκα τα παιδια που δε μπορουν να που το ονομα τους..ειχαμε ενα αγορακι στην γειτονια που το ελεγαν γιωργος..ειχε την πιο γλυκια φατσα του κοσμου οταν ελεγε Γωγος..ηξερε οτι δεν το ελεγε σωστα και μετα ελεγε στον πατερα του "μπαμπα πες τους εσυ το ονομα μου γιατι εγω δε το λεω σωστα" επισης σε μωρουδιακα που τα καταλαβαιναν μονο οι γονεις του..


an1cHjg0g001210MjJkfDc4NTU1NTZkYXxpIG1wb3VybXBvdWxpdGhyYSBtYXMgZWluYWk6.gif
Link to comment
Share on other sites

Ένας καθηγητής της κόρης μου διηγούνταν ότι σε κάποια μετάθεσή του σε χωριό (δε θα σας πω σε ποιο), ρωτάει ένα κοριτσάκι μέσα στην τάξη:

-Πώς σε λένε;

-Ιλέν (Ελένη)

-Πώς είπες;

-Ιλέν

-Καλέ τι λες δεν καταλαβαίνω;

-ΙΛΕΝ (το είπε πιο δυνατά το κοριτσάκι)

-Δεν καταλαβαίνω καλέ τι όνομα λες;

-Ιλέν μι λεν σι λεν!!!!!!!!!!

:roll: :roll: :roll: :roll:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΕΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΣΤΟ ΠΡΟΝΗΠΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΝΕΙΜΕΡΩΝΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΤΗΣ.

-ΚΥΡΙΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΑΠΕΡ.......

ΕΝΝΟΟΥΣΕ ΝΤΗΛΕΡ ΣΤΗΝ TUPPERWARE.....

Link to comment
Share on other sites

κάθε απόγεμα σχεδόν τον πάνε η μαμά μου κι ο μπαμπάς μου στο χωριό, εκεί έχει ένα κοριτσάκι και κάνουν παρέα

Πάνε χτες και τον ρωτάω αν παίξανε με τη Δήμητρα, μου λέει δεν ήταν πήγαν στη "σάλασσα"

Σήμερα, τώρα το βράδυ που γυρνάμε στο σπίτι, τον ρωτάω (του πήρε ο ξάδερφός μου σουβλάκι) "έφαγε και η Δημητρούλα?" και απαντάει ο σπόρος αυτολεξί με ύφος:

"Καλά ρε μαμά το αύριο που με ρώτησες δε σου είπα πήγαν στη σάλασσα?":roll::rolleyes::lol::lol::lol:

τα ίδια δλδ θα λέμε κάθε μέρα?


2abdce11ba.png oUzdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...