Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Παλλίνδρομες κυήσεις


Recommended Posts

ειμαι κ γω στο κλαμπ το δικο σας με μια αυτοματη αποβολη τον αυγουστο κ μια παλινδρομη πριν κιγες μερες

adnihor λυπάμαι πολύ γι' αυτό που σου συνέβη... Λογικά θα κάνεις εξετάσεις σε λίγο καιρό για να μάθεις τον λόγο, έτσι?

Ό,τι χρειαστείς, είμαστε εδώ για σένα...

Το ξέρω ότι διανύεις πολύ δύσκολες στιγμές, αλλά σε λίγο (πολύ λίγο) καιρό θα γίνει αυτό το "κλικ" μέσα σου και θα ξαναβρείς τον εαυτό σου...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

klelia eimai h adriani hourdoumi εχουμε ξαναμιλησει στο αλο φορουμ αλλα κ παλι σε ευχαριστω αλλα οσο προχωραει ο καιρος τοσο πιο δυσκολα γινονται τα πραγματα


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

η ιστολογικη δεν εδιξε κατι σε 3 μερες περιμενω τον καρυοτυπο κ μετα θα πρεπει να κανω πολλες εξετασεις αλλα υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην βρουν τιποτα η να ειναι πολυ πιθανον ενα αυτοανοσο που συσχετιζεται με αποβολες χωρις να κανουν αλλα συμτωματα στην ζωη του ανθρωπου το αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όντως οι εξετάσεις μπορεί να μην δείξουν τπτ, πράγμα το οποίο μπορεί μεν να σε απογοητεύει, αλλά στην τελική είναι πολύ καλό να μην έχεις τίποτα.

Και εγώ με 2 παλινδρομήσεις στην 10η εβδομάδα ξεκατινιάστηκα στις εξετάσεις (θρομβοφιλία, αντιπηκτικό λύκου, μεταλλάξεις γονιδίων, αυτοάνοσα, γλυκοζηλιωμένη κλπ) και δεν βρέθηκε τίποτα. Όταν μείνω έγκυος θα παίρνω 1 salospir την ημέρα και όταν ακούσουμε καρδιά θα κάνω θρομβοελαστόγραμμα για να δείξει μήπως γίνομαι θρομβοφιλική σε κατάσταση εγκυμοσύνης...

Καρυότυπο ζεύγους δεν χρειάστηκε να κάνουμε, αφενός διότι ο γιατρός μου δεν πολυπιστεύει ότι θα βρούμε κάτι, αφενός και σε 2ο γιατρό που πήγα και ήθελε πολύ να την κάνουμε αυτή την εξέταση, στο τέλος του ξέφυγε και είπε πως αν είχαμε κάτι, κάπου θα το βλέπαμε μέσα σε τόσες εξετάσεις...

Σε ποια εβδομάδα απέβαλες την πρώτη φορά και σε ποια εβδομάδα παλινδρόμησε τώρα?


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την πρωτη φορα στην 5 εβδομαδα κ ηταν αυτοματη ενω τωρα εφτασα στην 8 αλλα δεν ακουσαμε καρδια κ μας ειπε οτι παλινδρομησε εκανα αποξεση


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

θρομβοφιλια εκανα στην πρωτη αποβολη γιατι δεν θελαμε να το ρισκαρουμε επειδη ηταν δυκολα αποκτημενη κυηση κ βγηκα ομοζυγωτης οταν εμαθα για την εγκυμοσυνη αυτη μου εδωσε ενεσεις κλεξαν νευρομπιον ασπιρινι φιλισιν των 5mgεχω κ υποθυρεοειδισμο αλλα παιρνω το χαπι μου 2 χρονια τωρα κ τον παρακολουθουσα ηταν οκ το μονο που μου ειπε για ορμονικα ηταν οτι ειναι αυξημενα τα ανδρογονα αλλα απο μονο του δεν σημαινει κατι τι να πω απλα φοβαμαι να ξαναμεινω εγκυος


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει και σε άλλες κοπέλες εδώ μέσα: σύμφωνα με τον γιατρό μου, σε γυναίκες που ξεγεννάνε κρατούν το μαιευτικό ιστορικό τους, και στις περισσότερες γράφει 1-2 παλινδρομήσεις.

Κακό σπυρί αυτές οι παλινδρομήσεις.

Αλλά να σκέφτεσαι πως δεν θα σου συμβεί τπτ άλλο, ξεχρέωσες με τις κακοτυχίες στις εγκυμοσύνες σου, και η τρίτη μας φορά (για εμάς τις 2 μιλάω) θα είναι η τυχερή!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

μακαρι κλελια μου δεν μπορω ομως να μην ανυσηχω κ να μην φοβαμαι το ενδεχομενο μιας επομενης αποβολης


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι λογικότατο!

Εδώ έχουν άγχος κοπέλες στην πρώτη τους εγκυμοσύνη που δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα και τελικά γεννάνε ένα υγιέστατο μωρό, δεν θα έχουμε εμείς?

Άσε τον κόσμο να λέει "μην έχεις άγχος". Άγχος θα έχεις, αλλά τπτ κακό δεν θα σου ξανατύχει...

Σκέψου τον νόμο των πιθανοτήτων: πόσες φορές έχεις ακούσει να συμβαίνει κάτι κακό? Ήδη εμείς με 2 ατυχίες είμαστε λιγότερες από τις κοπέλες με 1 παλίνδρομη που τελικά έκαναν μια χαρά παιδάκια...

Γενικότερα ο κόσμος δεν θα σε καταλαβαίνει και ίσως σου κάνει κακό στην προσπάθειά του να σε κάνει να νιώσεις καλύτερα... Άστοχες συμβουλές και προτροπές έχουμε ακουσει εδώ... ένα σωρό!

Άκου στατιστικές: μία κοπέλα όταν μένει έγκυος έχει 70% πιθανότητες να έχει θετική έκβαση στην εγκυμοσύνη της. Μετά από μία αποβολή έχει 75% πιθανότητες και μετά από 2η αποβολή στο καπάκι (όπως εμείς) έχει 80% πιθανότητες! Έλεος δλδ!! Είμαστε πολύ κοντά!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θελω τοσο πολυ να κρατησω ενα μωρο στα χερια μου ενα μωρο απο μενα κ τον αντρα μου κ τις δυο φορες που εμεινα εγκυος το μονο που σκεφτομουν ειναι αν θα του μοιαζει ηθελα τοσο πολυ να κραταω ενα κομματι απο αυτον στα χερια μου να ειμαστε εγω κ αυτος σε ενα μικροσκοπικο ανθρωπακι να εχει τα ματια του κ καθε φορα που το κοιταω να βλεπω αυτον,τοσο πολυ τον αγαπαω κ τοσο πολυ θελω ενα παιδι απο αυτον

Επεξεργάστηκαν by adnihor

PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακριβώς το θέλεις, θα σου έρθει! Και θα μοιάζει και στον άντρα σου και σε σένα!

Και επειδή το ξέρει ότι θα το αγαπάτε πολύ, θα σας έρθει σύντομα, πολύ σύντομα...

Κάνε τις εξετάσεις σου, και μέχρι να βγούνε όλες (θα πάρει γύρω στον 1-1.5 μήνα για όοοοοολες) θα έχεις πάρει τα πάνω σου και θα είσαι σίγουρη.

Τπτ τυχαίο λένε, από την άλλη θα μου πεις γιατί και εσύ να μην είσαι σαν τις κοπέλες που μένουν έγκυες και τελικά το φέρνουν στον κόσμο.

Σε αυτό δεν μπορώ να σου απαντήσω διότι και εμένα με πιάνει το παράπονο.

Αλλά είναι σίγουρο ότι εμείς, αυτό το παιδί μας θα το αγαπάμε ΠΟΛΥ!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Μολις ειδα το τοπικ σας και ειπα να πω μια καλημερα!

Εχω κι εγω ιστορικο με 1 παλλινδρομη και 3 βιοχημικες και καταλαβαινω τι λετε, αλλα πανω απ'ολα αφηστε τα ασχημα πισω σας και ολα τα καλα επονται!


Xgu4p2.pngSAJdp2.png
Link to comment
Share on other sites

απο τι φανταζομαι εσυ εχεις ηδη ξεκινησει προσπαθειες εγω εχω 3 μηνες μπροστα μου αν μεινεις εγκυος θα ειναι παρηγορια για μενα να ξερω οτι μπορω να τα καταφερω κ γω,ξερω πως νιωθεις κ ξερεις πως νιωθω οπως ειπες πριν δεν μπορουν να καταλαβουν πως νιωθουμε αυτοι που δεν εχουν περασει εστω μια αποβολη ποσο μαλλον πεθερες νυφες φιλοι κ αλλοι γνωστοι ειναι διπλα σου σε στηριζουν αλλα δεν μπορουν να καταλαβουν οπως ειπα στην νυφη μου οταν εκανε αποβολη το 3 παιδι της.<<αμαλιτσα οταν γυρισες στο σπιτι ειχες 2 παιδια να σε περιμενουν εγω γυρισα κ ημουν ΜΟΝΗ>>


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...