Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Πληροφορίες σχετικά με Λονδίνο -μετακόμιση λόγω δουλειάς


oneiraki

Recommended Posts

ουτε να αντιμετωπιζω τον ρατσισμο ατην επαρχια που δειχνουν ατους στρατιωτ κ τος οικογ τους ειναι ςυκολο.

αυτό δεν το κατάλαβα - ποιον ρατσισμό; Απέναντι στους στρατιωτικούς; Γιατί;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 206
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ονειρακι θα ήθελες να μάθεις περισσότερα στην δουλεια σου? Εγώ καταλαβαίνω οτι θέλεις να διευρινεις τους ορίζοντες σου. Καταλαβαίνω οτι πολύ πιθανό ο άντρας σου ως στρατιωτικός δεν έχει άγχος για το αντικείμενο του.

Εαν σε ενδιαφέρει στη παρούσα φαση μια αλλαγή επαγγελματική ίσως ενα ρίσκο να το αξίζει η όλη φαση. Εαν κανοντας αυτό το βήμα δηλαδή σε λιγα χρόνια ειτε γυρίσεις Ελλάδα ειτε αλλου μπορεί να σου αποφέρει. Καμια φορά το οικονομικό μας διαλύει τα όνειρα κ τις φιλοδοξίες.....

Link to comment
Share on other sites

Oneiraki, δεν ξερω αν διαβαζεις ακομα εδω, αλλα θα σου πω κι εγω την αποψη μου, η οποια διαφερει εκ διαμετρου με αυτες των αλλων κοριτσιων εδω.

Αν ερθετε για ενα χρονο πχ για την εμπειρια (η οποια ειναι ομορφη) τοτε θα σου ελεγα οτι ναι, χρειαζεται να εχεις καποια χρηματα στην ακρη για να τα βγαλετε περα αυτο τον χρονο +τη δουλεια σου. Αν το βλεπεις πιο μακροπροθεσμα (οχι απαραιτητα δια παντως, αλλα για καποια χρονια) τοτε η αποψη μου ειναι οτι πρεπει εκτος απο προσεκτικοι να εισαστε και τολμηροι.

Κατα την εκτενη μου εμπειρια και την εμπειρια πολλων ανθρωπων που εχω βοηθησει η αγγλια ειναι κρατος προνοιας. Αν ερθεις με μια δουλεια, εστω και των 20,000 το χρονο (αν και καταλαβαινω οτι θα πιασεις περισσοτερα), θα τα καταφερετε. Θα εχετε καποια βοηθηματα, τα οποια δικαιως θα μειωνονται οσο αυξανεται ο μισθος σου. Δε σου λεω ελα να ζησεις με τα επιδωματα, αλλα βλεπω στα μηνυματα σου οτι εισαι προσγειωμενος ανθρωπος που ψαχνει τα παντα πολυ προσεκτικα. Στην αρχη θα δυσκολευτειτε λιγακι. Αναμενομενο πιστευω. Οχι, δε θα εχεις τεσσερα δωματια που εχεις στην Ελλαδα, θα εχεις πχ 2. Απλως, για λιγο καιρο, θα απλωνετε τα ποδια σας μεχρι εκει που φτανει το παπλωμα, δεν ειναι κακο.

Αυτο που προσφερει η Αγγλια που δεν θα το βρεις στην Ελλαδα ειναι το "παραπερα". Δηλαδη αν ερθεις με 25,000, του χρονου θα παρεις 28,000 και σε δυο χρονια ισως προαγωγη, ή αλλαγη δουλειας αν εισαι καλη και ψαξεις σε αλλη εταιρια. Εδω δεν κρατας μια δουλεια για ολη σου τη ζωη, ο κοσμος αλλαζει, ανανεωνεται, επανεκπαιδευεται σε ολες τις ηλικιες.

Ας μη συζητησουμε καν για το τι θα προσφερει στο παιδι σου (και στον αντρα σου) η ευκαιρια να ειναι με τον μπαμπα του, εστω και για λιγους μηνες.

Οταν λοιπον θα περασει λιγος καιρος και θα δειτε τα πραγματικα σας εξοδα και τι παει που, ο αντρας σου θα εχει πολλες ευκαιριες (αν ειναι καλα τ'αγγλικα του, αν και μπορει να τα μαθει εδω με λιγη προσπαθεια και χρονο). Θυμασαι που ελεγα οτι ο κοσμος αλλαζει δουλειες και καριερες; Εχει καταπληκτικες ευκαιριες (αν τις ψαξεις) για γονεις στην εκπαιδευση, ανθρωπους δηλαδη που δεν εχουν καποιο πτυχιο, εκαναν οικογενεια, και τωρα θελουν να σπουδασουν και να κανουν κατι αλλο στη ζωη τους (οχι απαραιτητα πανεπιστημιακου επιπεδου, οι επιλογες ειναι απειρες).

Αυτα απο μενα, αν πιστευεις οτι μπορω να σε βοηθησω σε κατι στειλε μου πμ. Ξερω, οπως ειπα παραπανω, οτι οι περισσοτερες κοπελες εδω διαφωνουν καθετως με τα παραπανω, αλλα αυτο δεν αλλαζει ουτε τις εμπειριες μου ουτε τις γνωσεις μου.

Καλη επιτυχια σε ο,τι αποφασισετε

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με την τραβελλινγκμαμ. Αν πιστεύεις οτι κάτι καλό θα βγει επαγγελματικά στο μέλλον τόλμησε το! Η Ελλάδα παντα θα είναι εκεί να σε περιμένει :(

Καλες αποφάσεις κ απο εμένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να απαντήσω σε όλες γιατί τα διάβασα μαζεμένα τώρα..

Peekaboo εγώ με τον μισθό μου μπορώ να πληρώνω μόνο την κοπέλα & το ενοίκιο.Τίποτε άλλο..Είμαι 4χρόνια στην ίδια εταιρία και δεν έχω πάρει 1Ε αύξηση ούτε τα νόμιμα αντιθέτως όλες τις νόμιμες μειώσεις. Ο λόγος που δεν αλλάζω δουλειά είναι απλώς γιατί αλλού (μιλάω για το αντικείμενο μου) σε αντίστοιχες εταιρίες τα ωράρια είναι μαύρα χάλια.Και σε αυτή τη φάση για 100ή 200Ε παραπάνω δεν διαθέτω ώρες από τον γιό μου για ν την σπατλήσω αλλού. Επομένως εμείς δεν έχουμε δύο κλοπληρωμένες δουλειές,και γιάυτό φυσικά δεν σκέφτομαι ν μείνω και Αθήνα και να φύγει ο άνδρας μου μόνος του.Τώρα θα μου πει,γιατί τα 900Ε θα στα χαρίσουν όταν δεν θα έχεις δουλειά?Όχι φυσικά όμως όταν παντρεύτηκα ήξερα τι συνεπάγεται το επάγγελμα του και ήξερα ότι θα πάω μαζί του από επιλογή όπου πάει. Μεγάλο θέμα συζήτησης..Κι η δική μου εταιρία είναι Αμερικάνικη και έχει γραφεία στην Αγγλία αλλά δεν ενδιαφέρομαι να πάω εκεί..

Isla το επάγγελμα των στρατιωτικών στην επαρχεία αντιμετωπίζει αρκετό ρατσισμό. Γιάυτό και κάνουν κύκλους μόνο μεταξύ τους,τους αντιμετωπίζουν σαν την τελευταία τρύπα του ζουρνά. Μπορεί να σου φαίνετι αστείο ή περίεργο και αναληθές αυτό που σου γράφω αλλά δυστυχώς έτσι είναι.Και το έβλεπα πριν ακόμη παντρευτώ πριν ακόμη γνωρίσω τον άνδρα μου ότν σπούδαζα σε νησί παραμεθωρίου..Χάλια μάυρα..αυτό σου λέω μόνο.Εγώ βέβαια δεν μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες αλλά έτσι είναι τ πράγματα..Κανείς δεν πρόκειται να σε πάρει πχ σε δουλειά γιατί πολύ απλά ξέρει πως μπορεί σε 1-2-3 χρόνια να φύγεις.Μόνο από αυτό κταλαβαίνεις..

Fairymummy &Travelgirl ναι γενικώς θέλω να διευρύνω τους ορίζοντες μου. Ιδανικά θα με ενδιέφερε να βρω δουλειά σαν στατιστικός σε φαρμακευτική αλλά εδώ αυτό πλώς δεν παίζει. Ξέρω πως Αγγλία ο κόσμος ανανεώνεται και αλλάζουν οι δουλειές γρήγορα κλπ,δεν είναι κάτι που με πειράζει αυτό. Έχω μάθει στην αλλαγή στην ζωή μου,νομίζω πως θα βαριόμουνα συνέχεια στην ίδια δουλεια/σπίτι/τόπο κατοικίας.

Αυτό που με ενδιαφέρει κατά βάση είναι ο μικρός μου να μεγαλώνει με εμένα ή τον μπαμπά του.Όχι με γιαγιάδες ,νταντάδες και άσχετους.Αν αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να παμέ εξωτερικό (η Αγγλία απλώς είναι η επιλογή που παίζει περισσότερο λόγω ειδικότητς και όχι για κανέναν άλλο λόγο,αν έβρισκα δουλειά πχ και Φιλανδία θα πήγαινα) κι να δουλεύω μόνο εγώ,δεν με πειράζει. Αν σημαίνει ότι θα πρέπει να αφήσω την δουλειά μου και να ζουμε με τα 1000Ε του άνδρα μου όπου είναι αυτός και αυτό δεν με πειράζει.Φυσικά και θα είναι δύσκολα στο εξωτερικό,πάρα πολύ κιόλας..Όχι μόνο για θέμα διαφορετικότητας ρυθμών,κουλτούρας,νέου περιβάλλοντος,αλλαγής γλώσσας.Για χίλιους δύο λόγους. Όμως πιστεύω στον εαυτό μου και τον άνδρα μου ότι έχουμε μάθει στ δύσκολα και θα τα καταφέρουμε ότι και αν αποφασίσουμε να κάνουμε. Δεν είμαι φυσικά η μοναδική παντρεμένη με στρτιωτικό αλλά πόσες νομίζετε ότι κάθε 3 χρόνια ξεσηκώνουν το σπίτι τους και πάνε όπου τους στέλνουν?Έχω πολλές γνωστές που απλώς στέλνουν τον άνδρα τους και μένουν με τ παιδιά όπου είναι -σε μεγάλη πόλη φυσικά συνήθως.Ο καθένας βέβαια κάνει ότι θεωρεί καλύτερο για την οικογένεια του και τίποτ δεν είναι κατακριτέο. Απλώς λέω πως εγώ δεν θα το έκανα.. Έχουμε αποφασίσει πως θα πάμε παντού μαζί και πως θα παίρνουμε τις αποφάσεις από κοινού σκεφτόμενοι και την τελευταία λεπτομέρεια.Δεν μπορείς πάντ να προβλέψεις προφανώς τα πάντα αλλά κάνουμε ότι μπορούμε καλύτερο. Θα δούμε..άλλωστε αυτό που έχουμε σίγουρα αποφασίσει είναι ότι ακόμη και δουλειά να βρω και να είναι όλα όπως τα θέλω δεν θα κάνουμε βιαστικές κινήσεις.Δεν θα αφήσουμε το σπίτι μας εδώ (το ενοίκιο εννοώ) να τ μαζέψουμε και να φύγουμε. Θα πάρουμε κάποια πράγματα να πάμε για 2-3 μήνες να δούμε πως πάνε τα πράγματα και μετά αν αποφασίσουμε ότι μένουμε (για όσο τέλος πάντων) θα κινηθούμε ανάλογα.

Όπως και να έχει..δεν είναι ότι έχω και εκκρεμείς προτάσεις από Αγγλί επομένως όπως έχω πει αρκετες φορές ήδη απλώς μαζεύω εμπειρίες από τις συνεντεύξεις και όλα.Δεν ευελπιστώ σε κάτι..

Υ.Γ. Ζητώ συγνώμη αλλά δεν πατιέται το α στο πληκτρολόγιο μου!(ΓΜΤ!)


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Oneiraki δεν εχω σκοπο ουτε να σε παρακινησω ουτε να σε αποτρεψω. Ο καθενας ζυγιζει τα ρισκα και αποφασιζει τι εχει να κερδισει και τι να χασει σε καθε περιπτωση. Την προσωπικη μου ιστορια στην εγραψα για να σου εξηγησω οτι δεν ηρθα εδω ως φοιτητρια και εμεινα (μιας και ρωτησες πως βρεθηκαμε εδω). Υπηρχε ρισκο οταν αποφασισαμε την μετεγκατασταση. Οπως σου εγραψα, ο μισθος μου στην Ελλάδα ηταν επαρκης για να μας συντηρισει και γι' αυτο οταν ειπα σε συγγενεις και φιλους οτι θα ακολουθησω τον αντρα μου στην Αγγλια το θεωρουσαν παρατολμο. Τελικα μας βγηκε σε καλο. Επισης, καταλαβαινω αυτο που γραφεις για το οτι δεν θελεις να αφησεις τον αντρα σου. 4 μηνες που μειναμε χωρια ηταν πολυ δυσκολα και δεν μπορω καν να φανταστω πως ειναι οταν το κανεις για μεγαλυτερο διαστημα.

Περι επιδοματων που γραφει η τραβελινγκ δεν γνωριζω. Ισως να μπορειτε να συμπληρωσετε το εισοδημα σας ετσι ωστε να ειναι ικανοποιητικο για τη ζωη που θελετε να κανετε.

Ευχομαι οτι καλυτερο, οτι και αν αποφασισετε.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Ονειρακι εγω θεωρω οτι πρεπει να απαντησεις σε μια και μοναδικη ερωτηση. Ποσο αξιζει για σενα η δουλεια που ηδη εχεις.

Αν δε σε πειραζει να τη χασεις μπορεις απλα να βρεις μια δουλεια με μετρια χρηματα Αγγλια, να παρει ο αντρας σου ανευ αποδοχων και να κατσει σπιτι με το παιδι οσο εσυ δουλευεις. Και σε ενα-δυο χρονια θα εχεις δει αν η δουλεια σου εχει δυνατοτητα εξελιξης, ποσα μπορεις να βγαλεις, αν ο αντρας σου θελει να σπουδασει κατι, αν υπαρχει η δυνατοτητα με δεδομενο οτι πρεπει να προσεχει το μωρο κλπ..ολα αυτα. αν ολα πανε καλα και σας αρεσει κανενα προβλημα. Αν παλι δε σας αρεσει και αποφασισετε να γυρισετε πολυ απλα θα ζειτε με τα 1000 του αντρα σου...μεχρι να βρεις κατι αλλο.

Αν η δουλεια σου σε ευχαριστει και φοβασαι οτι αν την αφησεις θα εχετε θεμα, αυτο θα ειναι προβλημα σε περιπτωση που αποφασισετε να ξαναγυρισετε Ελλαδα διοτι δε θα μπορεις να επαναπροσληφθεις εκει φανταζομαι...

γνωμη μου ειναι ανεξαρτητα με το τι κανεις εσυ με τη δουλεια σου ο αντρας σου να κρατησει οπωσδηποτε τη δικη του! Εστω με ανευ αποδοχων...ειναι μεγαλο ρισκο τετοιες εποχες να αφησει σιγουρη δουλεια και αρα ενα σιγουρο εισοδημα.

Για τις αυξησεις που λες εξαρταται βρε Ονειρακι, δλδ κ εγω πιο λιγα εβγαζα περσυ απο το 2007..αλλη η οικονομια τοτε αλλη τωρα. Οπως και ο αντρας μου ειχε μεγαλη μειωση γιατι το συμβολαιο του ανανεωνοταν καθε χρονο και πολυ απλα τα επομενα συμβολαια ειχαν πολυ μικροτερα ποσα απο τα προηγουμενα. Κ αυτο δεν εχει σχεση με την ποιοτητα της δουλειας του αλλα με το γεγονος οτι τα Councils δεν πληρωναν πια τοσα χρηματα λογω περικοπων...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, να πω κι εγώ τα δικά μου...

Το βασικό είναι ότι χρειάζεσαι αρκετά λεφτά για να ρθεις, και δεν εννοώ τα εισητήρια. Εμείς πριν 2 μήνες που μετακομίσαμε μέσα στην ίδια πόλη, μας έφυγαν γύρω στα 3,5 χιλιάρικα. Προκαταβολές, λεφτά στο agency για τα references, οι εξοφλητικοί λογαριασμοί που έρχονται όλοι μαζί, μεταφορικά και πράγματα που χρειαστήκαμε για το σπίτι, που ήταν μεν επιπλωμένο αλλά πάντα χρειάζεσαι κάτι έξτρα. Εσύ ως ξένη υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί να δώσεις και πάνω από δύο νοίκια προκαταβολή.

Αν έχεις αυτά τα λεφτά στην άκρη τότε βαλτα κάτω και δες αν συμφέρει. Όπως κατάλαβες έχει διαφορά όμως αν θα πας Πλυμουθ, Εδιμβούργο ή Σέφιλντ. Για Λονδίνο δεν το συζητάμε, έχει διαφορά αν θα είσαι από την πάνω ή την κάτω πλευρά του δρόμου. Και τα έξοδα του αυτοκινήτου εμένα (που δεν έχω) μου φαίνονται υπερβολικά πολλά, οπότε μετράει το αν θα έχετε αυτοκίνητο.

Τα κορίτσια δεν προσπαθούν να σε αποτρέψουν, προσπαθούν απλά να σου δώσουν μια γενική ιδέα για τα έξοδά σου, τα οποία φυσικά είναι διαφορετικά για την καθεμία μας.


Caution: The author has a tendency to google margarita recipes when life hands her lemons. :D

Link to comment
Share on other sites

ελενη οχι δεν με πειραζει να αφησω την δουλεια μου.απο την πρωτη μερα που πηγα ηξερα οτι θα συμβει καποια στιγμη και οχι γιατι θα αποφασισω εγω να κανω κατι αλλο..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 μηνες που μειναμε χωρια ηταν πολυ δυσκολα και δεν μπορω καν να φανταστω πως ειναι οταν το κανεις για μεγαλύτερο διάστημα

Δράμα ειναι. Ρωτά εμένα που είμασταν στο πέρα δώθε 3,5 χρονια. Ενα roller coaster χαράς-λύπης.

travellingmum πολυ θα ήθελα να κανω κάτι, αναφέρομαι σε αυτα που είπες για τις σπουδές, όχι απαραίτητα στο πτυχιο μου, ειμαι στο ψάξιμο. Ειναι πραγματικα τόσες οι επιλογές που εχω χαθεί.

oneiraki στην εταιρεια που ήμουν, είχα πολυετη συνεργασία με εν ενεργεια στρατιωτικους. Ξέρω οτι τα πράγματα ειναι πολυ δύσκολα για αυτούς. Τους εχουν ταράξει πρωτα απο ολα στις μειώσεις. Οι στρατιωτικοί ειναι πολυ ιδιαίτερη ομάδα δημοσίων υπαλλήλων. Αντιμετωπιζουν ρατσισμό ειναι αληθεια, πρεπει να οργωνουν την Ελλάδα ανά τριετία, επισης οι συζύγοι τους ειναι πολυ δύσκολο να κανουν καριέρα αφου ξεσπιτωνονται τρεις την ώρα. Ασε που κανουν διατριβη στο μαθημα Καλοπιασμα Προισταμενου Ι, ΙΙ , ΙΙΙ (ειναι αλυσιδα το μαθημα), αφου απο αυτον εξαρταται αν θα πανε στο Σουφλι η θα παραμεινουν ενα χρονακι στην υπηρεσια που ειναι. Το μαθημα δε, δεν περνιεται ποτε γιατι μετα αλλαζει ο προισταμενος και φτου απ΄την αρχη. Ξερω τι λες δηλαδη και το ξεκιναω τελειως διαφορετικα, με την βάση οτι ναι μεν ειναι μια σταθερή δουλεια αλλα σκατοδουλεια, ψυχοφθορα και ποτε δεν θα βγάλει λεφτα για κάτι καλυτερο. Μεροδουλι, μεροφαι θα παει η υπόθεση. Ετσι, συμφωνω με ντοματινι, πολλα έξοδα η μετεγκατάσταση, συμφωνω με katrin ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ χαχα σε πειραζω, συμφωνω με Ελενη ας πάρει άνευ αποδοχών στην τελικη και κανε το σαλτο αν βρεις κατι που αξιζει. Κι εγω οταν έφυγα απο Ελλάδα και άφησα την δουλεια μου, μου έλεγαν που πας κοπέλα μου τόσα χρονια είσαι εδω, μια χαρα είσαι, και τώρα μου λένε τι καλα που την έκανα, άλλος παει Αμερική, αλλος Αυστρια, άλλος για Χίο τράβηξε κι άλλος για Μυτιλήνη που λέει και το τραγουδάκι. Σχετικά ειναι ολα. Αυτα και την κανω, παω να κουρεψω το γκαζον (ψυχοθεραπεία μέγιστη).


RLcRp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να δουμε..σημετα εθεσα και το θεμα στην δουλεια μηπως παω να δουλεψω στα γραφεια εκει αφου δινουν την δυνατοτητα και αυριο εχουμε συναντηση να το συζητησουμε..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!Πέρασε καιρός που έχω να γράψω ,πέρασα άλλες δύο συνεντεύξεις με εταιρίες στο μεσοδιάστημα και περιμένω απαντήσεις. Έχω μιλήσει με 3 καινούριους πράκτορες που με βρήκαν στο linkedin και περιμένω και από εκεί.Για ν δούμε..Η αλήθεια είναι πως λέω να κάνω μία πάυση γιατί αυτό το πράγμα να χτυπάει κάθε τρεις και λίγο το τηλ και να λέω συνέχεια τα ίδια και τα ίδια σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα με έχει κουράσει κάπως..και μέσα στο καλοκαίρι το βρίσκω λίγο απίθανο να βρω κάτι..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...