Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Melusa54 είπε:

      Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

Πληροφορίες σχετικά με Λονδίνο -μετακόμιση λόγω δουλειάς


oneiraki

Recommended Posts

ονειρακι εχετε κοιταξει για μεταθεση του αντρα σου στο εξωτερικο?

καλη αρχη να εχετε!!!

Α καλάαααα εκεί και αν δεν θέλει βίσμα!!!Στην Ελλάδα βρισκόμαστε!!!!


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 206
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι το ξέρω απλώς μία πρώτη εντύπωση μπορείς να την αποκτήσεις κάπως..Μου αρέσει το εξωτερικό αλλά δεν έχω πάει Αγγλία για να ξέρω αν θα μπορούσα να ζήσω..δυστυχώς!


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ παιρνω 900Ε για 9+ ώρες δουλειάς ,για να κάνω 1,5 ώρα μονο να παω στο γραφείο με ΜΜΜ και άλλη τόση να επιστρέψω και για να βλεπω τον μικρό μου 2 ώρες τη μερα πριν κοιμηθει..ποσο χάλια μπορεί να είναι εκεί?

twra ekanes erwthsh pou o kathenas tha sou apanthsei polu diaforetika. gia mena den to suzhtw, edw einai 100 fores kalutera apo ellada (gi auto eimai kai edw) alla gia allous oxi.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

to londino diaferei polu apo thn upoloiph agglia na xereis. opws kai h athhna me thn upoluph ellada.

to londino einai mia apo ths kaluteres poleis gia metanastes ergazwmwnous (oxi ergates). den aisthanesai xenos kai sou fairontai fusiologika. den exei sxedon katholou ratsismo


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ειδα την αγγελια αλλα και παλι...δεν λεει ακριβως! Ρωτα τους εσυ τη δευτερα ποσες ωρες την εβδομαδα για να εισαι σιγουρη!

Υπολογισε επισης ποσα θα σου δινουν το μηνα και βγαλε το νοικι, λογαριασμους, κλπ...για να δεις ποσα θα σου μενουν αν ο αντρας σου τελικα δεν εργαστει. Αληθεια τι θα ηθελε να κανει?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα σπίτια που βρήκα στο ενοίκιο συμπεριλαμβάνονται και οι λογαριασμοί..θα δούμε..προς το παρόν θα μένει σπίτι με τον μικρό.Θα είναι περίοδος προσαρμογής για όλους μας..ΑΝ τελικά πάμε φυσικά..

Νατάσα εσύ που βρίσκεσαι?


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα σπίτια που βρήκα στο ενοίκιο συμπεριλαμβάνονται και οι λογαριασμοί..θα δούμε..προς το παρόν θα μένει σπίτι με τον μικρό.Θα είναι περίοδος προσαρμογής για όλους μας..ΑΝ τελικά πάμε φυσικά..

Νατάσα εσύ που βρίσκεσαι?

egw eimai londino. menw notio londino sunora me surrey. vevaia eimai 15 lepta me to treno apo London bridge pou einai h douleia mou.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

nai ontws. vevaia gia na eimai hlikrhnhs pleon thelw kai kana 12lepto podarodromo mexri to treno alla emena proswpika den me peirazei. mou aresei to podarato.

epexe rolo kai auto sthn epilogh spitiou. einai mia perioxh oikonomikh, ok gia mena kai konta sth douleia mou. xwris na xreiazete na mpw sto upogeio metro pou de mou polu aresei!


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα ονειρακι και καλη δυναμη στις αποφασεις που εχετε να παρετε.

Να σου πω κι εγω καποιες αποψεις και εμπειριες, εχοντας συνεργαστει πολυ στενα στην προηγουμενη δουλεια μου με recruitment agencies και εχοντας δει τη δουλεια τους απο κοντα. Η δουλεια λογικα ειναι full time και permanent, απ'αυτα που καταλαβα αυτο δεν ειναι teaching agency ή care agency που μπορει να κανεις λιγες ωρες εδω λιγες εκει. Οταν το agency βρισκει αρκετα ενδιαφερον ενα βιογραφικο ωστε να το στειλει στην εταιρια (εκεινη τη στιγμη συναγωνιζεται με αλλα agencies που στελνουν αλλα βιογραφικα, οποτε δε μπορει να ρισκαρει, στελνει μονο αυτα που πραγματικα θεωρει καλα -ή τιποτα) παρ'ολο που αυτο το βιογραφικο ειναι απο το εξωτερικο, και οταν η εταιρια εχει αναφερει relocation package τοτε σημαινει μονιμη πληρης απασχοληση, αλλιως δε θα επενδυαν ουτε τοσο χρονο ουτε χρηματα σε σενα.

Σε καμμια μα καμμια περιπτωση ΔΕΝ θα αναφερθεις εσυ στο θεμα της αμοιβης αν δεν το θιξουν εκεινοι. Ειναι κακη πρακτικη, θεωρειται ελλειψη επαγγελματισμου και κατανοησης εργασιακων σχεσεων και θα χασεις τη δουλεια (οχι παντα, αλλα ως επι το πλειστον). Αν σε ρωτησουν ποσα θελεις θα τους πεις και του τυπου "I have seen similar positions advertised for 40 to 45,000, so I wouldn't go much under 40,000..." . Αφηνεις ενα παραθυρο για μια μικρη μειωση (ισως λογω ελειψης εγχωριας εμπειριας) και υπαρχει και μια υπονοια οτι κοιτας και αλλου -ισως εχεις κι αλλες συνεντευξεις; ποιος ξερει; Μηπως να βιαστουν να σε κλεισουν μην πας αλλου;;; Αρχιζουν και τα σκεφτονται κι αυτα. Καλη επιτυχια.

40,000 μεικτα =29,000 καθαρα. Καλα ειναι, μην ξεχασεις να κανεις αιτησεις για working tax credits και child tax credits που θα σας βοηθησουν λιγο. Στη δικη σας περιπτωση θα ειναι πολυ λιγα, αλλα παλι βοηθαει, αν τα δικαιουσαι γιατι να τα χασεις. Οταν θα ξερεις μισθο και περιοχη στειλε μου ενα πμ να σου πω ακριβως τι θα παιρνεις το χρονο και απο ποια πηγη. Και πως να τα υπολογιζεις μονη σου.

Οσον αφορα τον αντρα σου ειναι καλα αρχικα να κατσει στο σπιτι, θα χρειαστειτε χρονο για προσαρμογη και θα γινει πιο ευκολα αυτο αν ο ενας εχει ολο το χρονο να ασχοληθει με το παιδι και να το βοηθησει να συνηθισει. Και ο ιδιος θα ανακαλυψει την περιοχη και θα ειναι σε ολους πιο ευκολο. Πιθανον να υποφερει λιγο κοινωνικα στην αρχη, αλλα ειμαι σιγουρη οτι στην πορεια θα βρει μια δουλεια και θα γνωρισει κοσμο απο΄κει.

Οσον αφορα τις περιοχες, εξαρταται τι θελεις. στο osterley εισαι μεσα στο λονδινο (περιπου, εξω εισαι αλλα εχεις προσβαση στο tube που τα φερνει ολα κοντα). Εχει πολυ γευση Λονδινου με ο,τι καλο και κακο αυτο συνεπαγεται. Προσωπικα δε θα μεγαλωνα τα παιδια μου σε πρωτευουσα καμμιας χωρας, θεωρω οτι εχουν καλυτερη ποιοτητα ζωης σε πιο μικρες πολεις, αλλα αυτο ειναι καθαρα θεμα γουστου. Το st albans ειναι ομορφη πολη (μονο αυτο ξερω απο μια μονοημερη που πηγα εκει) και οποτε θελετε να πατε Λονδινο για βολτιτσα (ή καποια αλλη δουλεια αργοτερα) παιρνεις το τραινο και φτανεις σε 15'. Ασε που γενικως κανεις πολυ πιο ευκολα φιλους και παρεες σε μικροτερα μερη.

Συγγνωμη για το κατεβατο, ελπιζω να μη σε επρηξα και να βοηθησα λιγο.

Καλη τυχη και εδω ειμαστε χ

Link to comment
Share on other sites

τελεια σ'ευχαριστω πλυ για το μην.θα χρειαστω σιγουρα βοηθεια κ ολα τα τιπς που μου δινεται ειναι πολυ χρησιμα αν θελω να πετυχω την προσληψη.


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...