Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

κατά φαντασίαν έγκυος;;;


Recommended Posts

Καλησπέρα!!!!

Με τον άντρα μου ξεκινήσαμε προσπάθειες για παιδάκι, εδώ και 2-3 μήνες περίπου.

Είμαι 40 ετών. Διάρκεια κύκλου περίπου 29 ημέρες.

1) Τον πρώτο μήνα (σημ. ήταν και η πρώτη φορά που έκανα ελεύθερα έρωτα), το σώμα μου τρελάθηκε και τρέλανε και μένα. Είχα συμπτώματα που διέφεραν τελείως από τις άλλες φορές. Αποτέλεσμα: με την πρώτη μέρα καθυστέρησης να τρέχω για τεστ και για β-χοριακή και φυσικά να φάω τα μούτρα μου!!!! (που πάς βρε Καραμήτρο). Η περίδοδος εμφανίστηκε 3 ημέρες μετά.

2) Αδιαθέτησα στις 16/01/2013. Μέσα σε όλα είχαμε τον μήνα αυτό και τον γάμο και ψιλογριπούλες κλπ κλπ, με αποτέλεσμα να μην το πολυσκέφτομαι το θέμα. Μετά την ωορρηξία (που την καταλαβαίνω γιατί έχω υγρά πριν και πονάκια), άρχισαν τα όργανα: πόνοι - τσιμπήματα- σουβλίτσες χαμηλά στην κοιλιά, στο κέντρο, δεξιά και αριστερά και στις ωοθήκες (σημ.: τελείως καινούργιο σύμπτωμα για μένα), το στήθος είναι ζεστό και πονάει κυρίως δεξιά και στις θηλές. Επαφές έγιναν και στις γόνιμες, αν και δεν μέτραγα, όποτε τύχαινε...

Και 2-3 ημέρες πριν είδα και όνειρο με μια κοπέλα που δεν ήξερα και σαν να γιναμε φίλες, μετά βλέπω τη μαμά μου και μένα δίπλα και παρακολουθούσαμε σαν σε βίντεο την στιγμή που το ωάριο συναντά το σπερματοζωάριο και γίνεται η σύλληψη και μετά ξαναβλέπω την κοπέλα και το κεφάλι της ήταν ένος άσπρου σαμογιέτ (σκύλος) που σαν να χαμογελούσε. Κουφό!!!

Λογικά περιμένω να αδιαθετήσω κατά τις 15/02/2013.

Κρατιέμαι να μην πάω να κάνω τεστ. Είναι νωρίς ακόμα. Ασε που νομίζω ότι θα φάω πόρτα πάλι

Τι να κάνουμε αν είναι να έρθει η περίοδος θα έρθει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εισαι εγκυος!!!

αν ομως δεν εισαι θα σου πω το μεγαλυτερο μυστικο για να μεινεις!!!

κανε ελευθερα επαφρε χωρις να το σκευτεσε και τοτε συγουρα θα μεινεις!!!οι πιο πολες δεν μενουν γιατι ανχονοντε να μεινουν

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

εγώ νομίζω το σκέφτεσαι συνέχεια και σου έχει μπει στο

μυαλό η ιδέα εξού και συμπτώματα που στην πραγματικότητα

μπορεί να μην υπάρχουν! πάντως εννοείται πως μπορεί να είσαι

ακόμα και από τον 1ο μήνα οπότε δεν ήσουν παράλογη!

μήπως με το που έχεις επαφή και βλέπεις ότι ήταν γόνιμη

σε πιάνουν?τότε θα είναι ψυχολογικό!

κάνε υπομονή γιατί δεν θα σου δέιξει το τεστ ακόμα!

εμένα 2 μέρες πριν μου έδειξε αρνητικό και με 1 μέρα καθυστέρηση

ήταν θετικό!:D

σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι και σύντομα να κρατάς ένα θετικό

τεστάκι στα χέρια σου! με το καλό!;):D


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

χε χε πόσο μου θυμίζεις εμένα :)))))))))

λοιπόν φιλενάδα δεν θέλω να σε ξεσηκώσω, αλλά όταν είχα μείνει έγγυος στην μπουμπού μου είχα δει στον ύπνο μου οτι ήθελα να κάνω βουτιά σε μια πισίνα και ακριβώς από κάτω μου ήταν μια φίλη μου (που δυστυχώς έχει πεθάνει εδώ και 15 χρόνια περίπου) και μου άπλωνε το χέρι να με βοηθήσει γιατί "στην κατάστασή μου" (μου είπε) "δεν είναι να θέλεις και βουτιές" .

σε ξεσήκωσα καθόλου? ε? ε?

τες πα έχε πάντως υπόψη σου οτι ο οργανισμός όντως τρελένεται και τα συμπτώματα αλλάζουν σε κάθε περίπτωση γιατί, όπως μου λεγε και η μανούλα μου, τόσα χρόνια η μήτρα άδεια κάθε φορά χρειάζεται κι αυτή λίγο λάδι να λειτουργήσουν τα γρανάζια της...


U6Vip2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!!!!

Το πιο πιθανό είναι να μην είμαι έγκυος, το ξέρω.

Σε αντίθετη περίπτωση θα πάω να παίξω λοττο!!!

Πριν από την ωορρηξία, ούτε καν το σκεφτόμουν...

Επειδή είχα τρελαθεί τον πρώτο μήνα, είπα να να μην αγχώνομαι...

Τώρα θα μου πεις Αιγόκερως και όχι άγχος, δεν είναι το σύνηθες!!!

Αλλά με τέτοια αλλαγή στα συμπτώματα, λέω λες;;;

Και εμένα δεν θέλει μόνο λαδάκι η μηχανή, αλλά ολόκληρο βαρέλι για να πάρει μπροστά!!!!

Απλά έγραψα το μήνυμα για να δουν και άλλες γυναίκες, το πόσο μπορεί να σε μπερδέψει το ίδιο σου το σώμα.

Θα αρχίσω να κρατάω ημερολόγιο με τις αλλαγές συμπτωμάτων κάθε μήνα μου φαίνεται, έτσι για να γελάω...:P

Τα καλύτερα σας εύχομαι για εσάς και την οικογένειά σας και για όσες προσπαθούμε...κουράγιο και θα έρθει και η στιγμή που θα γίνουμε και εμείς μανούλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι μου θυμίζεις. Στο 2ο μου παιδάκι ήμουν σίγουρη από ένστικτο. Να κάνω τεστ αρνητικό, να κάνω χοριακή 2-3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου-αρνητική, εκεί είπα καταφαντασίαν θα είμαι λοιπόν. Κιόμως...

Να μην αγχώνεσαι και θα έρθει πριν το καταλάβεις!

Εύχομαι να είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θυμίζεις. Στο 2ο μου παιδάκι ήμουν σίγουρη από ένστικτο. Να κάνω τεστ αρνητικό, να κάνω χοριακή 2-3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου-αρνητική, εκεί είπα καταφαντασίαν θα είμαι λοιπόν. Κιόμως...

Να μην αγχώνεσαι και θα έρθει πριν το καταλάβεις!

Εύχομαι να είσαι.

Καλησπέρα

Να' σαι καλά tsioubal...:)

Οσο δεν έρχεται η ακατανόμαστη (απ' ό,τι έχω δει στο forum είναι ένας προσφιλέστατος χαρακτηρισμός και συμφωνώ απόλυτα!!!), ελπίζω!!!!:D

Αισίως στην 27η μέρα του κύκλου. Μιας και έχω ακανόνιστο κύκλο (το 2012 είχα μέσο όρο 28,6 ημέρες με ελάχιστο 26ημ και μέγιστο 33ημ), μάλλον πρέπει να περιμένω μέχρι τις 18/2/2013 για να δω τι γίνεται...

Τα συμπτώματα παραμένουν...

δέκατα (αλλά αυτό απ' ό,τι διάβαζα ισχύει μέχρι να έρθει η περίοδος)

πόνοι δεξιά, αριστερά στην κοιλιά (ήμουν για καφέ χθες και είχα έντονους - σαν σφάχτες περίπου για 1-2 λεπτά από τ΄αριστερά)

το στήθος σήμερα πονάει παντού και όχι μόνο στα πλάγια

Βέβαια ο πόνος στο στήθος (παντού) είναι σύμπτωμα για μένα πριν την περίοδο. Τα πονάκια όχι.

Σαν τρελή έτρεξα χθες και πήρα ένα clear blue digital, αλλά δείχνω δύναμη χαρακτήρα (λέμε τώρα) και δεν το έχω κάνει ακόμα...

Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

αχ τι μου θυμισες τωρα χαχαχαχαχα ολα τα συμπτωματα τα ειχα καθε μηνα για ενα χρονο στο 2ο παιδακι μου χαχαχαχαχα το πρωτο ουτε που καταλαβα ποτε ηρθε και το 3ο και παλι δεν καταλαβα τιποτα (τοσο ζωον χαχαχαχαχαχα) λοιπον για να γνωριζετε οοοοσες δεν το ξερετε ο οργανισμος της γυναικας οταν αρχιζουν οι ελευθερες επαφες παθαινει ενα σοκ γιατι δεν υπηρχαν προηγουμενος προετοιμαζει το εδαφος με λιγα λογια εγω θα σου ελεγα αν δεν εχεις υπομονη να κανεις το τεστ 1-2 μερες πριν την ημερομηνια που περιμενεις οχι πιο πριν


0hrOp2.png

zygvp2.pngyPhUp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ τι μου θυμισες τωρα χαχαχαχαχα ολα τα συμπτωματα τα ειχα καθε μηνα για ενα χρονο στο 2ο παιδακι μου χαχαχαχαχα το πρωτο ουτε που καταλαβα ποτε ηρθε και το 3ο και παλι δεν καταλαβα τιποτα (τοσο ζωον χαχαχαχαχαχα) λοιπον για να γνωριζετε οοοοσες δεν το ξερετε ο οργανισμος της γυναικας οταν αρχιζουν οι ελευθερες επαφες παθαινει ενα σοκ γιατι δεν υπηρχαν προηγουμενος προετοιμαζει το εδαφος με λιγα λογια εγω θα σου ελεγα αν δεν εχεις υπομονη να κανεις το τεστ 1-2 μερες πριν την ημερομηνια που περιμενεις οχι πιο πριν

Καλημέρα!!!!

Έχω τρελαθεί βρε κορίτσια...χθες με το που φεύγω από τη δουλειά, μ' έπιασε και ένας πονοκέφαλος τρελός και ζαλάδα (σημ.: τον τελευταίο καιρό με πιάνει και ζαλάδα πριν αδιαθετήσω, οπότε δεν έδωσα σημασία).

Βέβαια δεν πέρασε καθόλου όλο το βράδυ (παρ' όλο που ήμουν και ματιασμένη (μην κοροιδεύετε, με πιάνει το μάτι) και συνεχίζει και σήμερα.

Το βράδυ άρχισα να κρυώνω και να έχω και δέκατα.

Το πρωι δεν άντεξα και έκανα το clear blue και είδα ένα μεγαλοπρεπέστατο ΟΧΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!.

Τώρα θα μου πεις το έκανα νωρίς;; Δεν ξέρω, θα δείξει

Από την άλλη επειδή έχω βαρεθεί με τις λαλακίες που παθαίνω και μ' έχουν τρελάνει, είπα να το κάνω, να φάω τα μούτρα μου, μήπως και αδιαθετήσω και ησυχάσω...

Είναι αδικία βρε κορίτσια όμως...όλα οι γυναίκες τα τραβάμε...

το' χα διαβάσει και εγώ ότι μέχρι να συνηθίσει το σπέρμα το σώμα, θα έχω ένα διάστημα προσαρμογής, αλλά δεν περίμενα αυτό το πράγμα.Λες και πρόκειται για άλλο σώμα και όχι το δικό μου.

Αν έχω καμιά τρελή καθυστέρηση πάλι, θα τραβάω τα μαλλιά μου.

Βρε minaki, τρία παιδιά βρε θηρίο;;; ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΡΑΒΟ!!!

Να χαίρεστε όλες τα παιδάκια σας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Έχω τρελαθεί βρε κορίτσια...χθες με το που φεύγω από τη δουλειά, μ' έπιασε και ένας πονοκέφαλος τρελός και ζαλάδα (σημ.: τον τελευταίο καιρό με πιάνει και ζαλάδα πριν αδιαθετήσω, οπότε δεν έδωσα σημασία).

Βέβαια δεν πέρασε καθόλου όλο το βράδυ (παρ' όλο που ήμουν και ματιασμένη (μην κοροιδεύετε, με πιάνει το μάτι) και συνεχίζει και σήμερα.

Το βράδυ άρχισα να κρυώνω και να έχω και δέκατα.

Το πρωι δεν άντεξα και έκανα το clear blue και είδα ένα μεγαλοπρεπέστατο ΟΧΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!.

Τώρα θα μου πεις το έκανα νωρίς;; Δεν ξέρω, θα δείξει

Από την άλλη επειδή έχω βαρεθεί με τις λαλακίες που παθαίνω και μ' έχουν τρελάνει, είπα να το κάνω, να φάω τα μούτρα μου, μήπως και αδιαθετήσω και ησυχάσω...

Είναι αδικία βρε κορίτσια όμως...όλα οι γυναίκες τα τραβάμε...

το' χα διαβάσει και εγώ ότι μέχρι να συνηθίσει το σπέρμα το σώμα, θα έχω ένα διάστημα προσαρμογής, αλλά δεν περίμενα αυτό το πράγμα.Λες και πρόκειται για άλλο σώμα και όχι το δικό μου.

Αν έχω καμιά τρελή καθυστέρηση πάλι, θα τραβάω τα μαλλιά μου.

Βρε minaki, τρία παιδιά βρε θηρίο;;; ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΡΑΒΟ!!!

Να χαίρεστε όλες τα παιδάκια σας!!!!!

χαχαχαχα 3 παναθεμα με 3 το τελευταιο κατα λαθος χιχιχιχιχιχι αλλα δεν παραπονιεμαι ευχαριστω το θεο που εχω 2 υγιεστατα κοριτσακι και παρακαλαω να ειναι γερο και το 3ο μην ξεχασω δες τι λεει το νετ για το προεμμηνορρυσιακο συνδρομο το παθαινουμε κι αυτο πριν μεινουμε εγκυες ολα τα τρελα σε μας τις γυναικες


0hrOp2.png

zygvp2.pngyPhUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εμένα είχε βγάλει όχι έγκυος. Και μετά πήγα κι έκανα και β-χοριακή γιατί έλεγα αποκλείεται. 2,7 το αποτέλεσμα=αρνητικό.Κι όμως...

Όπως και να έχει το άγχος είναι ο χειρότερος φίλος της σύλληψης.

Σταμάτα να το σκέφτεσαι τόσο, χαλάρωσε και απόλαυσε τις στιγμές με τον άντρα σου γιατί μετά θα έχετε άλλες έγνοιες.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα 3 παναθεμα με 3 το τελευταιο κατα λαθος χιχιχιχιχιχι αλλα δεν παραπονιεμαι ευχαριστω το θεο που εχω 2 υγιεστατα κοριτσακι και παρακαλαω να ειναι γερο και το 3ο μην ξεχασω δες τι λεει το νετ για το προεμμηνορρυσιακο συνδρομο το παθαινουμε κι αυτο πριν μεινουμε εγκυες ολα τα τρελα σε μας τις γυναικες

Να τα χαιρέσαι μικρή μου!!!!

Το pms το γνωρίζω καλά δυστυχώς. Πρήξιμο και πόνος στήθους, κοιλιάς, δυσκοιλιότητα, πόνος την 1η-2η μέρα (μόνο με παυσίπονα τη βγάζω καθαρή), αλλά τσιμπήματα στην κοιλιά και για τόσες ημέρες, δεν είχα ποτέ.

Αστα να πάνε!!!!

Θα κάνω αρχείο στον υπολογιστή και θα καταγράφω τα συμπτώματα, έτσι για να γελάω με τα συμπτώματα κάθε μήνα... Τον επόμενο μήνα, που ξέρεις, μπορεί να και να αρχίσω και τη γαλακτοφορία!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα είχε βγάλει όχι έγκυος. Και μετά πήγα κι έκανα και β-χοριακή γιατί έλεγα αποκλείεται. 2,7 το αποτέλεσμα=αρνητικό.Κι όμως...

Όπως και να έχει το άγχος είναι ο χειρότερος φίλος της σύλληψης.

Σταμάτα να το σκέφτεσαι τόσο, χαλάρωσε και απόλαυσε τις στιγμές με τον άντρα σου γιατί μετά θα έχετε άλλες έγνοιες.

Να' σαι καλά κορίτσι μου...

Το έκανα το τεστ κυρίως για να ξεαγχωθώ...

Αλλά τα καινοφανή συμπτώματα μ' έβαλαν εξαρχής στο τριπάκι "είμαι- δεν είμαι".

Αρχίζω και μαθαίνω όμως. Τον πρώτο μήνα είχα φρικάρει, τώρα το έχω πάρει πιο χαλαρά (τώρα είπαμε Αιγόκερως και χαλαρά δεν είναι ταυτόσημες έννοιες, αλλά το παλεύω), απλά παρατηρώ τα συμπτώματα. Αλλά κουράστηκα, βρε παιδιά. Δεν αναγνωρίζω το σώμα μου πλέον. Αντε να αδιαθετήσω να ησυχάσω και τσουπ να αρχίσουμε τις ωραίες στιγμές της προσπάθειας τον επόμενο μήνα.:):D:)

Προς το παρόν είμαι στην 28η μέρα και ακόμα τίποτα. Αντε να δούμε

Να' σται καλά όλες σας για τα καλά σας λόγια και να χαίρεστε τις οικογένειες σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν έρθει η ακατονόμαστη, σου προτείνω από τον επόμενο κύκλο να ξεκινήσεις να παρακολουθείς την ωορηξία σου με τα γνωστά τεστάκια που πουλάνε μέσω ίντερνετ και όχι αυτά των φαρμακείων που είναι και λίγα και πανάκριβα. Εγγυημένα!

Φυσικά δεν σημαίνει πως αν πετύχεις την ωορηξία θα μείνεις κι αμέσως έγκυος, αυτό έχει να κάνει και με άλλους παράγοντες. Αλλά να ξέρεις όμως ποιες μέρες είναι αυτές που θα σου δώσουν την πιθανότητα.

εύχομαι να πάνε όλα όπως τα θέλεις!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν έρθει η ακατονόμαστη, σου προτείνω από τον επόμενο κύκλο να ξεκινήσεις να παρακολουθείς την ωορηξία σου με τα γνωστά τεστάκια που πουλάνε μέσω ίντερνετ και όχι αυτά των φαρμακείων που είναι και λίγα και πανάκριβα. Εγγυημένα!

Φυσικά δεν σημαίνει πως αν πετύχεις την ωορηξία θα μείνεις κι αμέσως έγκυος, αυτό έχει να κάνει και με άλλους παράγοντες. Αλλά να ξέρεις όμως ποιες μέρες είναι αυτές που θα σου δώσουν την πιθανότητα.

εύχομαι να πάνε όλα όπως τα θέλεις!

Την καταλαβαίνω την ωορρηξία μου. Έχω υγρά πιο πριν και πόνο στην ωοθήκη (συνήθως την δεξιά). Αλλά το πιο πιθανό να τα πάρω αυτά τα τεστάκια, για πιο επισταμένη μελέτη. Τώρα στα γεράματα, μάθε γέρο γράμματα!!!!

Είναι μικρές οι πιθανότητες, το ξέρω, ακόμα και αν όλοι οι παράγοντες είναι οι βέλτιστοι και στη δική μου περίπτωση δεν είναι...

Τι να κάνουμε;;; que sera, sera

Να' σαι καλά κοπέλα μου, ανταποδίδω τις ευχές!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...