Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

κατά φαντασίαν έγκυος;;;


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπερα. Είμαι τελειως καινουργια στα αναγνωσματα και στο φορουμ.

δεν ξερω αν γραφω στο σωστό τοπικ, αλλα θελω να σας πω το προβλημά μου.

με τον αντρα μου προσπαθουμε για μωρακι εδώ και 8 μήνες. Στην αρχή πολύ χαλαρα, τους τελευταίους 2 μήνες όμως τσεκαρουμε την ωοριξια με βαση υπολογισμό ημερών και από πονους και υγρα δικά μου. εχω κυκλο σταθερό, 29-30 μερες. πρώτη μερα τελευταία περιόδου ήταν στις 20-09-13. με βάση λοιπον τις 14 μερες που αφαιρουμε από την επομενη περιοδο, λεγαμε ότι θα εχω ωοριξια στις 5,6,7 καπου εκει του Οκτώβρη. στις 3 όμως του Οκτώβρη αρχισα να εχω καφε υγρα τα οποία κρατησαν μεχρι τις 6 του ιδιου μηνα. Λογω ταξιδίου του αντρα μου ελευθερες επαφες εκεινες τις ημερες είχαμε στις 5 και 6, παρολου που είχα καφε υγρα. κι όταν λεω καφε υγρα εννοώ να γεμίζω σερβιετακια συνεχεια. Είχα ενημερωσει τον γιατρό μου ο οποίος μου είπε ότι συμβαίνει καμια φορα λογω αγχους ή στρες.Πρωτη φορα το παθαίνω εγώ στην ζωή μου. ελευθερες επαφες είχαμε φυσικα και τις επομενες μερες του μηνα. περιοδο κανονικα περιμενα το σαββατο 19 ή την κυριακή 20 οκτώβρη. Αλλα τίποτα....και το θεμα είναι ότι δεν εχω και κανενα συμπτωμα, ουτε πόνο, ουτε πρησμενο στηθος, ουτε τσιμπηματα, τίποτα! Λετε ότι υπαρχει πιθανότητα να είμαι εγκυος ή παιζει να είναι καμια ανωμαλία του κυκλου??? αααα, επίσης δεν εχω καθόλου υγρα αυτες τις μερες, δεν ξερω αν παίζει ρολο αυτό. Ποτε λετε να κανω ενα τεστ? Σας ευχαριστώ πολύ!

kalhspera!!mporei na apantaw sxetika arga alla twra kai tuxaia eida to mhnuma s!!kane to test loipon an den to xeis kanei hdh

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

καλησπερα θα ηθελα τη γνωμη σας,οκυκλος μου ειναι σχετικα σταθερος δλαδη απο 28-32 μερες.τις 2 τελευταιες φορες ηταν στις 29 μερες.αυτο το μηνα ειχα ελευθερη επαφη με τον αντρα μου την 8 μερα τ κυκλου μου κ μετα ειχαμε επαφη στις γονιμες μερες μου.το θεμα ειναι οτι κατα τις σεξουαλικες μας επαφες στις γονιμες μερες μου καναμε στοματικο ερωτα ο ενας στον αλλον(συγνωμη κιολας)με αποτελεσμα απο τη μια να εκσπερματωσει ο αντρας μου μεσα μου απο την αλλη ομως ι κολπος μου κ κυριως τ πεος του να εχοτν σαλια λογω του στοματικου ερωτα.απο τοτε ξανα ειχαμε επαφη και την 24 μερα του κυκλου μου κ κανονικα τωρα επρεπε να μ εχει ερθει περιοδος αλλα τιποτα.ειμαι στην 30 μερα κ τους προηγουμενους 2 μηνες μου ηρθε την 29.μεγαλη καθυστερηση δεν εχω αλλα μπορει ν μην εχω ουτε καν καθυστερηση γιατι ο κυκλος μου εχει τυχει να ειναι κ 32 μερες.εχω πονακια στην κοιλια κ μια αισθηση οτι θα μου ερθει.υπαρχει περιπτωση εγγυμοσινης??στην αρχη το απεκλεια το γεγονος γιατι λογω των επαφων π ειχαμε στις γονιμες μερες υπαρχαν κ πολλα μα πολλα σαλια που απο οσο ξερω σκοτωνουν το σπερμα,απο την αλλη ομως δεν ξερω,πειτε μου τη γνωμη σας

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

suzanna σου ηρθε τελικα??? και γω στην ιδια φαση ειμαι. κυκλος 30-33 μερες εχει τυχει κ 34 μια φορα καλοκαιρι. οποτε δεν εχω ιδεα ποτε ειναι να ερθει. εχω πριξιμο στο στηθος και πονους περιοδου εδω και 3 μερες αλλα τιποτα τωρα ειμαι στην 32η. περιμενω νεα σου! οσο για το στοματικο ε δεν νομιζω να παιζει τοσο μεγαλο ρολο εαν το ''εδαφος'' ειναι καλο.


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω το εχω ακουσει το ειχα ψαξει οταν ρωτησες για αυτο στο αλλο το γκρουπακι που ειμαστε. εαν θελεις ελα εκει ειμαστε πολλες μαζεμενες!! τι να σου πω και εγω ελπιζω να εχω καλα νεα αν και δεν νομιζω. σημερα αυριο θα ερθει τη νιωθω ;)


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω δεν εχω καλα νεα. ημουν οντως κατα φαντασιαν εγκυος. αδιαθετησα σημερα :( πραγματικα εχω κουραστει... το αλλο ειναι στο θελουμε να γινουμε γονεις στο ποσο καιρο προσπαθειτε για πρωτο μωρακι


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites

lupamai:-( egw eixa mia palundromi prin apo enamisi xrono k bale k ton teleutaio kairo apofasisa oti thelw na ξαναπροσπαθησουμε.ειναι ο 4 μηνας χαμενων προσπαθειων..την πρωτη φορα εμεινα αμεσως,με την πρωτη φορα που ειχαμε ελςυθερη επαφη στις γονιμες μερες μου,ετσι νομιζα οτι κ τωρα θα ειναι τοσο ευκολο αλλα βλεπω πως δεν ειναι.εσεις ποσο καιρο πρισπαθειτε?"???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα! Θα ήθελα τη γνώμη σας. Περιμένω την επόμενη περίοδό μου σήμερα (17/3) ή αύριο και σήμερα το πρωί (17/3) μας έσπασε το προφυλακτικό με αποτέλεσμα να το συνειδητοποιήσουμε αφού είχε ολοκληρωθεί όλη η διαδικασία. Υπάρχει πιθανότητα μιας εγκυμοσύνης; Τι πιστεύετε;

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα.είμαι νέα εδώ και θα ήθελα τα φώτα σας.είχα περίοδο κανονικά τον Δεκέμβρη στις 17 του μήνα.τον Ιανουάριο αδιαθετησα στις 10 του μήνα.τώρα έχω καθυστέρηση ή όχι;περίμενα στις 10 του μήνα,αλλά τίποτα ακόμα.έχω σταθερό κυκλο και προσπαθούμε με τον σύζυγο μου.έχω πινάκια περιόδου και τίποτα άλλο ιδιαίτερο.τι λέτε;να ελπίζω ή θα ερθει ή περίοδος;ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Δεσποινα, καταρχήν ο κύκλος σου ποσο είναι; κάθε 28 μέρες; αν ναι τοτε εχεις καθυστέρηση, θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο ακόμα και την Δευτερά να πας για β χοριακη που είναι σίγουρη, ρωτά και τον γιατρό σου, η εξέταση γράφεται και κοστίζει πολυ λίγο, γυρώ στα 2? αν θυμάμαι καλά, άλλα συμπτώματα εχεις; είχες ποτε καθυστέρηση; εύχομαι να είσαι!!! Μην αγχωνεσαι


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, μην τρελλενεσαι και πας συνεχεια τουαλετα και γενικως μην αγχωνεσαι, σκεψου θετικα, μπορω να καταλαβω την αγωνια σου, εγω ουτε σαββατοκυριακο μπορουσα να περιμενω, ετρεξα σε ενα φαρμακειο και πηρα τεστ, το εκανα και βγηκε αρνητικο!!! απογοητευση.......ομως επειδη η περιοδος μου αργουσε εκλεισα την δευτερα ραντεβου στον γιατρο και εκανα β χοριακη!!! και ναι ημουν εγκυος!!! τελικα δεν ειναι και πολυ αξιοπιστα αυτα τα τεστ.... εγω ομως περα απο την καθυστερηση ειχα και ενα σαν τσιμπημα κατω ερχοταν και εφευγε και ημουν σχεδον σιγουρη αφου ελεγα στον αντρα μου ειμαι και εκεινος ο καημενος προσπαθουσε να μην μου πει κατι και με στεναχωρησει...

και εσυ φαινεται να χεις κααθυστερηση εκυος και αν επεσες πανω στην αλλαγη του κυκλου σου και σε παιδευει...τι να πω;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.ο κυκλος μου ειναι 31 ημερων.θα περιμενω να δω τι θαγινει.εχω αρκετα υγρα και καθε φορα πηγαινω στην τουαλετα να δω αν αδιαθετησα.

Καλημερα:Dκαι εγω στον αγωνα για μωρακι ειμαι...τελικα ποσο ιδια ειναι τα συναισθηματα μας????ολοι παθων....χι,χι,χι

Δεσποινακι καλα αποτελεσματα!!Εκανες χοριακη???

καλημερα, μην τρελλενεσαι και πας συνεχεια τουαλετα και γενικως μην αγχωνεσαι, σκεψου θετικα, μπορω να καταλαβω την αγωνια σου, εγω ουτε σαββατοκυριακο μπορουσα να περιμενω, ετρεξα σε ενα φαρμακειο και πηρα τεστ, το εκανα και βγηκε αρνητικο!!! απογοητευση.......ομως επειδη η περιοδος μου αργουσε εκλεισα την δευτερα ραντεβου στον γιατρο και εκανα β χοριακη!!! και ναι ημουν εγκυος!!! τελικα δεν ειναι και πολυ αξιοπιστα αυτα τα τεστ.... εγω ομως περα απο την καθυστερηση ειχα και ενα σαν τσιμπημα κατω ερχοταν και εφευγε και ημουν σχεδον σιγουρη αφου ελεγα στον αντρα μου ειμαι και εκεινος ο καημενος προσπαθουσε να μην μου πει κατι και με στεναχωρησει...

και εσυ φαινεται να χεις κααθυστερηση εκυος και αν επεσες πανω στην αλλαγη του κυκλου σου και σε παιδευει...τι να πω;;;

Τι ωραια που τα λες........ετσι ειναι οι αντρες μας,λενε τα δικα τους για να μας φτιαξουν την διαθεση χωρις να ξερουν εν τελη αν το θελουμε......τελικα εσενα σου βγηκε σε καλο!!και απο οτι βλεπω στο τικερακι σου σε λιγο θα γινεις μανουλα!!με το καλο!!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...