Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μονη κ εγκυος


Recommended Posts

Κων/να, πριν παντρυτουμε ειχαμε κανει συμφωνια οτι θα δινω χ ποσο για το γαμο και ψ αυτος.Δεν ειχαμε συζητησει να δινω καθε μηνα 300 ευρω.και αυτα μου λεει οτι χρειαζονται για τη συντηρηση της μεζονετας του..βεβαια..τα 300 ευρω μου τα ζητησε αμεσως μετα το γαμο,αν το ηξερα δε θ το εκανα το βημα..εχω υποψιαζομαι οτι ειναι το χαρατσι κ το τεκμηριο της εφοριας και φυσικα καποιο κερδος γιατι εμενα στο πατρικο μου μια φορα στην πενταετια γινεται συντηρηση..και να σου πω και κατι δεν ειναι τα 300 ευρω.ειναι ο τροπος που μου τα ζηταει .Για ενα σπιτι που εχω δεν του ζητησα λεφτα και ουτε θα του ζηταγα.Θα κοιταγα πρωτα εγω να πληρωσω-αν δεν ειχα- θα πηγαινα στους δικους μου και μετα στον αντρα μου.δηλ αν ο αντρας μου παρει δανειο χωρις την εγκριση μου θα πρεπει να συνεισφερω επειδη ειμαστε ζευγαρι..?μα τι λετε?Παραπανω λετε οτι σε ενα γαμο ολα ειναι κοινα κ συμφωνω..αλλα η μεζονετα που πηρε ειναι πανακριβη,την πηρε πριν με γνωρισει.Πρεπει,νομιζω, να ξερουμε μεχρι που απλωνουμε το χερι μας..επισης ζηταει βοηθεια και απ τους γονεις μου.και ο πατερας μου με σπασμενη μεση δουλευει για εμενα και θελει και τα λεφτα της δουλειας μου και τις συνταξεις τους γιατι λεει οτι ειναι υποχρεωμενοι.κ μπορει να συμμεριζεστε οτι ολα ειναι κοινα εγω ομως δε συμφωνω κατω απ αυτες τις συνθηκες.νομιζα απαντησα και στα περι αγαπης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και στη δουλεια μου ο πατερας μου δουλευει 10 ωρες και γερος ανθρωπος και αυτος πανω 2 ωρες αν δουλευει στη δουλεια του και δεν εχει προσφερθει μια φορα να βοηθησει τον πατερα μου.και αν δεν ηταν αυτος δε ξερω τι θα εκανα γιατι η δουλεια μου απαιτει να σηκωνω βαρη οποτε για ενα διαστημα εχω βγει εκτος..

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειναι που σηκωνω τα χερια μου ψηλα...συγνωμη και λυπαμαι αλλα πραγματικα εγω αυτην την νοοτροπια δεν την καταλαβαινω..μαλλον ειμαι απο αλλον πλανητη ...:shock:

νομιζω πως είμαστε απο τον ίδιο πλανήτη λιλί ...

Link to comment
Share on other sites

Grace καλησπερα!Είναι πραγματικά απιστευτη η ολη κατασταση που ζεις..Αντι να κανετε ονειρα,σχεδια,να κοιταζετε μαζι ρουχαλακια κ χιλια δυο πραγματα για το μωρακι που ερχεται σ αυτην την ζωη, εσεις καθεστε κ ασχολειστε με τα οικονομικα!Καταλαβαινω ολη την κατασταση κ δεν θα κρινω κανεναν απο τους δυο σας,αλλα καλο ειναι βρε κοπελα μου να καθισετε κ να συζητησετε 5 πραγματα σα ζευγαρι!Εδω ερχεται ενα μωρακι!Στην τελικη εαν δε θελετε να ειστε μαζι καλο ειναι να το ξεκαθαρισετε απο τωρα γιατι η ηρεμια της γυναικας στην εγκυμοσυνη παιζει πολυ μεγαλο ρολο!Ευχομαι απο καρδιας να σου πανε ολα καλα κ με το καλο να κρατησεις στην αγκαλιτσα σου το μωρακι σου!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι κατ αρχην ολα να πανε καλα με την εγκυμοσυνη σου,γιατι με τον γαμο σας πραγματικα δεν νομιζω οτι θα πανε.Εσυ θαμπωθηκες απο το ακριβο προαστειο και τη μεζονετα και την καλη του θεση,κι αυτος απο τον συνεταιρο που θα τον βοηθουσε στους λογαριασμους.Το παιδακι μεσα σε ολο αυτο τον παραλογισμο περισσευει....αυτο δεν ειναι γαμος παιδια,παλατι στην αμμο κυριολεκτικα ειναι :(

προσκυνάω ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α μαλιστα θαμπωθηκα απο την ακριβη μεζονετα του..μαααααααααααααλιστα..να σαι καλα με κανες κ γελασα,πραγματικα.εγω ειμαι μονη μου ,ειμαι εγκυος και συ καθεσαι κ μου λες οτι εχω θαμπωθειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι/???????????????????κοιταξε το θεατρο του παραλογου εγω δε θα κατσω να το παιξω εδω περα.αρκετα ακουσα..σπιτια σας τωρα γιατι λετε μ..................εςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα θαμπωθηκα απο την ακριβη μεζονετα του..μαααααααααααααλιστα..να σαι καλα με κανες κ γελασα,πραγματικα.εγω ειμαι μονη μου ,ειμαι εγκυος και συ καθεσαι κ μου λες οτι εχω θαμπωθειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι/???????????????????κοιταξε το θεατρο του παραλογου εγω δε θα κατσω να το παιξω εδω περα.αρκετα ακουσα..σπιτια σας τωρα γιατι λετε μ..................εςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Συγγνώμη αλλά από που μας διώχνεις; Από το χωράφι του πατέρα σου; Άνοιξες ένα θέμα σε ένα δημόσιο φόρουμ, δεν ήξερες ότι μπορεί να γραφτούν και πράγματα που δεν θα σου αρέσουν τόσο; Μια συμβουλή θα σου δώσω. Αν θέλεις να το λήξεις το θέμα σταμάτα εσύ πρώτη να απαντάς στα κορίτσια. Κοίταξε την εγκυμοσύνη σου και εύχομαι όλες οι αποφάσεις που θα πάρεις να είναι προς όφελος του παιδιού σου.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με την κοπέλα πιο πάνω

απο που μας διωχνεις ρε κοπελιά έγραψες κάπου δημοσια και πρέπει να δεχτείς όλες τις προτάσεις ειτε σου αρέσουν είτε όχι.

όλες οι κοπέλες έγραψαν εκτός απο την κωνσταντίνα πάνω κάτω τα ιδια..

αρα ή στραβος είναι ο γιαλοσ ή στραβα αρμενίζουμε δεν νομίζεις???

απο εκει και πέρα δεν θα σου πουμε εμείς τι θα κάνεις μονη σου θα αποφασισεις δικια σου η ζωη και φροντισε αυτό που θα επιλέξεις να είναι το καλύτερο όχι για σένα αλλά για το παιδι που κουβαλάς.

σου ξαναπα ότι είσαι ικανη να το μεγαλώσεις μόνη σου και ότι απο ότι καταλαβα και όποιος τα δοιάβασα μπορείς να προσφέρεις στο μωρό σου ότι χρειάζετε.

επίσης ΔΕΝ συμφωνω να ρίξεις νερο στο κρασί σου γιατί πολύ απλά ενας ανθρωπος τσιγκουνης είναι ενας ανθρωπος μιζερος και εκτος απο δυστυχια και μιζερια τιποτα αλλο δεν μπορεί να σου προσφέρει.

επισης απο ότι κατάλαβα εσυ μέσα σου έχεις κρυώσει έχεις σπαστεί και γενικά δεν τον θες.. οποτε καλύτερα μονη

προσπάθησε να χαρεις όσο πιο πολύ μπορείς αυτή την περίοδο της ζωης σου γιατι κάθε μερα που περνάει δεν γυρνάει πίσω

Link to comment
Share on other sites

Κοπελα δε ξερω κατα ποσο σκεφτεστε πριν γραψετε κατι γιατι προφανως αυτο δε γινεται.τωρα να καθεσαι να μου λετε οτι λιμπιζομαι τη μεζονετουλα και χιλια μυρια αυτο κρυβει ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ και ΚΑΚΙΑ.Επισης να ξερεις οτι τη κριτικη την αποδεχομαι αλλα οχι την κακοπροαιρετη.αν βρεις ενα κομματι απ τα λεγομενα μου που δειχνει οτι μεγαλοπιαστηκα να μου το πεις γιατι ειναι ΜΕΓΑ ΜΠΟΥΡΔΑ.΄και πολλα αλλα.εμενα προσωπικα δε με αγγιζουν αυτα που λετε και ξερεις γιατι?γιατι πολυ εχετε ΚΑΤΕΒΕΙ.ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο θα μαι κατηγορησετε οτι σας τα λεω γιατι θελω κ χρηματα απο σας.ελεος δηλ!ναι μπορει καποιες παρανοικες να με κατηγορησουνε δεν ειναι θεμα.ολα τα χω ακουσει μπορει ν ακουσω κ αυτο που ξερεις??ημαρτον..πρεπει να χετε θεματακια παντως..οσο για το μελος Κων/να ειναι η μονη που ''επιασε'' τι λεω .γιατι δεν ειναι ο γυαλος που αρμενιζει στραβα αλλα οτι στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος.:P

Πραγματικα ηταν υπεροχες οι συμβουλες και μετα απο τοση συμπαρασταση δε νομιζω οτι χρειαζομαι αλλες συμβουλες .Παντα τετοια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωπα βρε κορίτσια, ηρεμία! Δημόσιο φόρουμ ειναι, μην μαλλιοτραβηχτειτε στο τελος!

Κορίτσια όντως η σκληρή κριτική δεν ειναι η αρμοζουσα σε αυτές τις περιπτώσεις, ιδίως οταν δεν γνωρίζουμε τον άλλον! ούτε εγω κατάλαβα απο τα λεγόμενα τις κοπέλας, ότι μεγαλοπιαστηκε η θαμπωθηκε. Αν διαφωνείτε με τα λεγόμενα της, η αν πιστεύετε ότι πρέπει να προσεγγίσει αλλιώς την κατάσταση, τότε μπορείτε να το κάνετε, αλλα με ευγένεια.

Τώρα, grace1980 μη θυμωνεις και εσυ έτσι, θα ακούσεις και αντίθετες γνώμες, εγω στη ζωή μου έχω δει πολλα ζευγάρια με τελείως διαφορετικό σύστημα απο αυτο που έχω με τον άντρα μου. Εμάς δεν μας αρέσει ο τρόπος τους, και σε άλλους δεν αρέσει ο τρόπος μας. Έτσι ειναι η ζωή!

Εμείς, όπως σου είπα και πιο κατω, τα έχουμε όλα κοινά. Είμαστε πολλα χρόνια μαζι και μέχρι σήμερα το πρώτο κριτήριο στη ζωή μας ειναι η αγάπη μας. Οπότε ναι, ότι έχω, με χαρα να του το δώσω! Κρατάμε για τον εαυτό μας και μοιραζόμαστε για τον συντροφο μας!

Το πως θα διαχειριστείτε τα οικονομικά του σπιτιού σας, αυτο μονο μεταξύ σας συζητιέται. Αν εσυ δεν έχεις αλλα χρήματα, και αυτός συνεχίζει να ζητάει, τότε το πρόβλημα δεν ειναι τα λεφτα. Ειναι ότι δεν σε υπολογίζει. Δεν σε ακούει!!! Καλα, για τους γονείς σου, ούτε λογος! και εκατομμύρια να είχαν οι άνθρωποι δεν ειναι υποχρεωμένοι να δώσουν τίποτα! όλα αυτα, ξεφεύγουν απο τα 300 ευρώ που σου ζητάει, να εστιασεις στο ότι δεν υπάρχει κατανόηση! Προσωπικη μου γνώμη, ότι τέτοιοι άνθρωποι δεν αλλάζουν.

Το λογικο σε αυτές τις περιπτωσεις, ειναι αν υπάρχει κάποια αδυναμία πληρωμής, το ζευγάρι να συζητάει και να βρίσκει τη λύση! Αν ούτε ο άντρας σου δεν έχει να καλύψει τα παραπάνω έξοδα, τότε θα έπρεπε να βρείτε μια λύση. Όπως για παράδειγμα να πουλησετε την μεζονετα.

Το πιο σημαντικό όμως, απο εδω και πέρα, ειναι ότι περιμένεις ένα παιδι, οπότε πρέπει να δημιουργήσεις ένα καλύτερο περιβάλλον για αυτο το μωρο. Ένα ήρεμο και όμορφο αύριο. Με τον άντρα σου μπορει να μην τα ξανα βρείτε ποτε, όμως πρέπει να συνυπαρχετε ειρηνικά γιατι η ζωή σας ¨εδεσε¨!

Πάρε τις αποφάσεις σου, και άρχισε να ζεις την εγκυμοσυνη σου όμορφα! Και οπότε στεναχωριεσαι, σκέψου αυτο το πολυ όμορφο δώρο που σου έκανε ο Θεός! Σου εύχομαι να πανε όλα κατ΄ ευχήν!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Προτάσεις είναι οι κακίες που τις λέτε?¨Τι επίθεση είναι αυτή ρε κορίτσια?Μα είμαστε καλά?

Το κορίτσι έκατσε και έγραψε το πρόβλημα της,γιατί ήθελε συμπαράσταση,γιατί ήθελε κάπου να τα πεί και να ξεσπάσει...Τώρα αν σε κάποιες δεν φαίνεται σοβαρό το προβλημά της ας μην ασχοληθεί,γιατί οι κακίες δεν είναι άποψη!!!!! .Οκ εσείς μπορεί να έχετε κάνει τις τέλειες επιλογές και τις τέλειες οικογένειες με τους τέλειους οικογενειακούς προυπολογισμούς και να μην μπορείτε να ανεχθείτε οτι είναι παράλογο κατά την γνώμη σας. Αν είναι έτσι τότε κάντε γαργάρα αυτά που έχετε να πείτε γιατί δεν βοηθάνε καθόλου.Και ασχοληθείτε με την τέλεια ζωή σας.Τρελάθηκα με τοοοοοσξ ΚΑΚΙΑ που διάβασα εδώ μέσα, ντροπή σας πραγματικά!!!

Τέσπα....

Grace κοριτσάκι μου πραγματικά είναι σκληρό όλο αυτό που περνάς και που (μια χαρά σαφές για όποιον θέλει να καταλάβει) περιέγραψες... Είναι πολύ άδικο να συμβαίνει αυτό στην πιο όμορφη στιγμη της ζωής σου...και καταλαβαίνω πως νοιώθεις μονη σου..είναι λογικο..τώρα θα έπρεπε να σε φροντίζουν και να σε κανακεύουν και όχι να σου ζητάει ο άντρας σου ενοίκιο.Καλά που έχεις και τους γονείς σου να σε στηρίζουν..Αυτό που θα σου πώ τώρα θα σε στεναχωρήσει αλλά δεν θα γίνουν καλύτερα τα πράγματα αγάπη μου, και να γυρίσεις έτσι θα είναι αυτός να σου μαυρίζει την καρδιά σου. Καλά έκανες και δεν ξαναγυρνάς, το ξέρω πιστεψέ με, είναι δύσκολο να είσαι μόνη σου τώρα και κανείς,ούτε φίλοι,ούτε συγγενείς δεν μπορούν να αναπληρώσουν την παρουσία του και την αγάπη που θα επρεπε να σου προσφέρει..μόνο να συμπαρασταθούν μπορούν και να σε φροντίσουν σωματικά...Εχεις το μαγαζάκι σου, το σπιτάκι σου, τους γονείς σου και τους φίλους σου,δείξε μεγάλη δύναμη και υπομονή και μεγάλωσε το μωράκι σου μόνη σου,ούτε η πρώτη θα είσαι ούτε η τελευταία η οποία έμεινε μόνη της. και ξέρω πως είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να διατηρήσεις θετική σκέψη και να μην στεναχωριέσαι, βρές κατι να απασχοληθείς(π.χ. πλέξιμο, θα κάνεις πράγματα για το μωρό σου).Και πήγαινε και σε ένα συμβουλευτικό κέντρο,όπως π.χ. η αγκαλιά για να μιλήσεις με έναν ψυχολόγο, γιατί όλο αυτό είναι πολύ βαρύ και δεν ξέρεις τι θα αφήσει στην ψυχούλα σου και εσύ πρέπει να είσαι δυνατή και συγκροτημένη για το μωρό σου που έρχεται σε μερικούς μήνες.Ο Θεός μαζί σου και όλα να πάνε κατευχήν.΄Αν χρειαστείς κάποιον να μιλήσεις μην διστάσεις να μου στείλεις μνμ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, φιλενάδα, δεν είχα το χρόνο να διαβάσω όλα όσα έχετε γράψει εσύ και οι συμφορουμίτισσες αλλά απ'όσα έχω καταλάβει θα σου πω δυο πραγματάκια: αν ο τύπος σου βγάζει τώρα, στους 2 μήνες γάμου τέτοια μιζέρια και τέτοιο παρτακισμό, άστο να πάει άστο... Τα κουσούρια να ξέρεις, με το πέρασμα του χρόνου και με το ρουτίνιασμα, μόνο μεγενθύνονται, σχεδόν ποτέ δε μειώνονται. Το λοιπόν, αν έχεις στραβώσει πραγματικά κι αν δεν τρελαίνεσαι κι από καψούρα κι αν όπως λες έχεις καλό οικονομικό background και μια οικογένεια να σε στηρίζει... τότε σκέψου το καλά. Μια δυστυχισμένη μάνα θα έχει ένα δυστυχισμένο παιδί, de facto αυτό, μια ευτυχισμένη μάνα ίσως και να κάνει ένα ευτυχισμένο παιδί. Φύλαξε την εγκυμοσύνη σου ως κόρην οφθαλμού και κατέβασε ρολά σε όποιον και ό,τι μπορεί να στη χαλάσει. Δεν αξίζει. Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν καταλαβα γιατι τοση κακια???

την προσβαλετε και την λετε προικοθηρα....και ετσι να ειναι λιγη ευγενεια βρε κοριτσια,

Τοκοριτσι εινα ισε αδιεξοδο! απο οτι καταλαβα μοιραζονται τα εξοδα τροφιμα,δεη,τηλεφωνο,αλλα εκεινος θελει + 300 ακομα το μηνα!! μπορει η κοπελα να μην διαθετει,δεν καταλαβαινω που το παραλογο?

Στο μονο που δεν συμφωνω ειναι οτι κρατανε μουτρα ο ενας στον αλλο και δεν τα βαζουν κατω να συζητησουν!!! εστω και αν αυτο σημαινει να χωρισουν οι δρομοι τους!

Ευχομαι να εχετε λυση το θεμα σας,με το καλο το μωρακι σου


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

θα συμφωνήσω με την Rica και δεν θα σχολιάσω περισσότερο,γιατί η κάθε οικογένεια εχει το δικό της σύστημα.αυτό που μου κάνει εντύπωση και βγαζω σαν συμπέρασμα είναι οτι προφανώς δεν ήξερε ο ενας τον αλλο ή δεν είχε αποδεχτεί ο ένας τον άλλο.

αυτά ...τα δικά σου ,δικά μου σε ενα ζευγάρι ή σε μια οικογένεια εγω δεν τα καταλαβαίνω. εγω ας πουμε ,τωρα ειμαι ανεργη...τι να γινει ,να μην τρώω επειδή δεν δουλεύω?

κατα την γνωμη μου , Grace όλα αυτα που σου συμβαίνουν τωρα ειναι το λιγότερο

όταν θα ερθει το μωρό τι θα γινει ? θα διαφωνείτε για το ποσες πάνες θα πληρωσει ο καθένας ,ποιός θα παρει το γάλα,τα εμβολια , τον γιατρό , τι απο όλα ?

Σκέψου καλά...................

και πανω απ όλα το παιδάκι που δεν φταίει σε τίποτα

Με το καλό το μωράκι σου !!!!


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...