Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Τώρα με πιάνουν αλλά άγχη. Λέτε να είναι εξωμήτρια και γι αυτό να έχω καφέ; Παραλογίζομαι ε; 

      Παραλογιζεσε ναι!! Δεν δίνουν τόσο μεγάλες χοριακες με την πρώτη τα εξωμήτρια . Ξεκινάνε από χαμηλά .

      Τα καφέ είναι συνηθισμένα στην αρχή Κ πολύ πιθανό να είναι Κ δύο μωρά γι'αυτό. Να ξεκουράζεσε θέλει πολύ ξεκούραση ώστε να προσαρμοστεί η μήτρα στην νέα συνθήκη . 

Μονη κ εγκυος


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Αναλάβετε Τίς ΕΥΘΫΝΕΣ σας παιδιά είστε ¨Ωριμοι άνθρωποι...Απ την Ωρα που κάνετε ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ 1+1+1και με το καλό όσα παιδιά κι αν κάνετε =1.
ki αν επίσης διανοηθείς π'ως σε έχει για συμφέρον δώστου τον ΜΠΟΥΛΟ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

GRACE1980 Καλησπέρα πραγματικά λυπάμαι πολύ για ό,τι σου συμβαίνει.Ελπίζω να έχεις βρει ηρεμία πιά και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη που βιώνεις.Αυτός ο άντρας (συγνωμη κιόλας!!!)αλλά δεν σου αξίζει και κυρίως δεν αξίζει να γίνει πατέρας του παιδιού σου.Δεν θα σταθώ σε όλο το παραλογισμό που ζει συμφωνα με τα οικονομικά αλλα στ'ότι σου είπε απ'εξω απ'έξω ότι δεν θέλει το παιδί.Για τα υπόλοιπα δεν υπάρχουν λόγια...Διπλές αποδείξεις,δικά σου τα έξοδα της εγκυμοσύνης....θα τρελαθώ...ίσως ότι πιο άνανδρο εχω ακούσει.Ευτυχώς έγινε νωρίς...Σου εύχομαι να πατήσεις σύντομα ψυχολογικά στα πόδια σου και αφου εχεις την δουλίτσα σου και την οικογένειά σου να προχωρήσεις μπρόστα και να φτιάξεις την ζωούλα σου και του παιδιού σου δίπλα σε έναν άντρα που θα αξίζει την αγάπη σου...Επίσης σου ευχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωράκι...Διώξε όλα τα αρνητικά από το μυαλό σου και κράτα τα θετικά...Οτι το καταλαβες νωρις και το μωρούλι σου...φιλια...

Link to comment
Share on other sites

Οταν παντευτηκαμε συμφωνησαμε οτι εγω θα συνεισφερω στα μικροεξοδα μου,στο ρευμα μου,στο πετραιλαιο παντου..Δεν συμφωνησαμε να πληρωνω και την συντηρηση του σπιτιου εγω δεν ηθελα δηλ και αμεσως μετα το γαμο μου λεει τα λεφτα δε φτανουν πρεπει να δινεις 300 ευρω το μηνα για συντηρηση του σπιτιου!!!
Κοριτσια στο οικονομικο εχουμε λυσει καποια θεματα οσον αφορα μικροεξοδα δηλ βαζουμε μισα το σουπερμαρκετ,κ οτι χρειαζομαστε...

είναι η δεύτερη φορά που ακούω παρόμοια ιστορία, η πρώτη έληξε ακριβώς ένα χρόνο μετά το γάμο τους και 12 χρόνια σχέσης - χωρίς να έχουν συζήσει.

Εκείνοι ήταν πιο "εξεληγμένοι" ενοίκιο μισό μισό, νερό πλήρωνε η κοπέλα περισσότερο γιατί είχε ένα "βίτσιο" έκανε μπάνιο 2 φορές την ημέρα, σε αντίθεση με εκείνον που έκανε 2 φορές την εβδομάδα, ρεύμα πλήρωναν μισό μισό, γιατί εκείνος άναβε η/υ και τηλεόραση, έτσι πάτσιζαν το θερμοσίφωνο - όταν δεν είχε ήλιο. Τηλέφωνο πλήρωναν τα πάγια στη μέση, το ίντερνετ εκείνος και μέτραγαν τις κλήσεις, τι είχε κάνει ο καθένας...

Σούπερ μάρκετ έπαιρναν τον λογ/σμο πχ. ξυραφάκια δικά σου, τα πληρώνεις εσύ, τυρί το τρώμε και οι δυο το πληρώνουμε μισό μισό, ψωμί το τρώω εγώ το πλήρωνω εγώ.

Εννοείται πως μέσα στο σπίτι ΔΕΝ άγγιζε ο ένας τα πράγματα του άλλου, πχ τηλεόραση, η/υ, κλπ κλπ......

Ούτε μετακινιόντουσαν με κοινό όχημα, ο καθένας χώρια....


My girl: 23/08/05, My boy: 08/08/08 and:

as1cHsJ0g410010MTA3NzdkfDAwMDQ3MTdkfE91ciBsaXR0bGUgcHJpbmNlc3MgaXM.gif

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

είναι η δεύτερη φορά που ακούω παρόμοια ιστορία, η πρώτη έληξε ακριβώς ένα χρόνο μετά το γάμο τους και 12 χρόνια σχέσης - χωρίς να έχουν συζήσει.

Εκείνοι ήταν πιο "εξεληγμένοι" ενοίκιο μισό μισό, νερό πλήρωνε η κοπέλα περισσότερο γιατί είχε ένα "βίτσιο" έκανε μπάνιο 2 φορές την ημέρα, σε αντίθεση με εκείνον που έκανε 2 φορές την εβδομάδα, ρεύμα πλήρωναν μισό μισό, γιατί εκείνος άναβε η/υ και τηλεόραση, έτσι πάτσιζαν το θερμοσίφωνο - όταν δεν είχε ήλιο. Τηλέφωνο πλήρωναν τα πάγια στη μέση, το ίντερνετ εκείνος και μέτραγαν τις κλήσεις, τι είχε κάνει ο καθένας...

Σούπερ μάρκετ έπαιρναν τον λογ/σμο πχ. ξυραφάκια δικά σου, τα πληρώνεις εσύ, τυρί το τρώμε και οι δυο το πληρώνουμε μισό μισό, ψωμί το τρώω εγώ το πλήρωνω εγώ.

Εννοείται πως μέσα στο σπίτι ΔΕΝ άγγιζε ο ένας τα πράγματα του άλλου, πχ τηλεόραση, η/υ, κλπ κλπ......

Ούτε μετακινιόντουσαν με κοινό όχημα, ο καθένας χώρια....

και πολύ άντεξαν εναν ολόκληρο χρόνο.....φαντάζομαι τι εγινε για να μοιράσουν έπιπλα κλπ. εχουμε χασει το νόημα της οικογένειας, η μεγάλη ζωή θα μας φαει:evil:


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είναι η δεύτερη φορά που ακούω παρόμοια ιστορία, η πρώτη έληξε ακριβώς ένα χρόνο μετά το γάμο τους και 12 χρόνια σχέσης - χωρίς να έχουν συζήσει.

Εκείνοι ήταν πιο "εξεληγμένοι" ενοίκιο μισό μισό, νερό πλήρωνε η κοπέλα περισσότερο γιατί είχε ένα "βίτσιο" έκανε μπάνιο 2 φορές την ημέρα, σε αντίθεση με εκείνον που έκανε 2 φορές την εβδομάδα, ρεύμα πλήρωναν μισό μισό, γιατί εκείνος άναβε η/υ και τηλεόραση, έτσι πάτσιζαν το θερμοσίφωνο - όταν δεν είχε ήλιο. Τηλέφωνο πλήρωναν τα πάγια στη μέση, το ίντερνετ εκείνος και μέτραγαν τις κλήσεις, τι είχε κάνει ο καθένας...

Σούπερ μάρκετ έπαιρναν τον λογ/σμο πχ. ξυραφάκια δικά σου, τα πληρώνεις εσύ, τυρί το τρώμε και οι δυο το πληρώνουμε μισό μισό, ψωμί το τρώω εγώ το πλήρωνω εγώ.

Εννοείται πως μέσα στο σπίτι ΔΕΝ άγγιζε ο ένας τα πράγματα του άλλου, πχ τηλεόραση, η/υ, κλπ κλπ......

Ούτε μετακινιόντουσαν με κοινό όχημα, ο καθένας χώρια....

Κωνσταντίνου και Ελένης δλδ! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχουν πολλές κομπλεξικές μέσα σε αυτό το δημόσιο φόρουμ και ακριβώς λόγω του οτι είναι δημόσιο λένε ο, τι κακία τους κατέβει και ρίχνουν τη χολή τους! :evil: Ευτυχώς όμως δεν είναι όλες οι κοπέλες τέτοιας "φθηνής διαλογής" και ακούμε και καμιά σωστή κουβέντα! Όταν λέω σωστή κουβέντα δεν εννοώ φυσικά αυτό που μας συμφέρει ή που θέλουμε να ακούσουμε, αλλά την όποια άποψη έστω και αντίθετη με αυτή του θεματοθέτη να την εκφράζουν με σωστό τρόπο, ευγενικό και πολιτισμένο.

Και έλεος που μερικές δεν καταλαβαίνουν τι θέλει να πει η θεματοθέτρια επειδή απουσιάζουν σημεία στίξης και κεφαλαία γράμματα... Μάλλον θα πρέπει εσείς που δυσκολεύεστε και ζαλίζεστε απο αυτό να επαναλάβετε κάποιες τάξεις του δημοτικού...σας απαντάω με τρόπο χαμηλού επιπέδου σαν μερικών για να με καταλάβετε.. ;)

Όσο για την περίπτωσή σου grace, λυπάμαι αλλά ο άνθρωπος αυτός έτσι όπως μας τα περιγράφεις δεν σε αγαπάει και αυτό είναι το πρώτο ζητούμενο σε ένα γάμο κι ύστερα έρχονται οι οικονομικοί διακανονισμοί, κατά την ταπεινή μου γνώμη... :cry: Κρίμα που το παιδάκι σας έρχεται στον κόσμο κάτω από αυτές τις άσχημες συνθήκες, αλλά αυτά που έγραψες τελευταία σχετικά με τον πατέρα σου και το οτι θελει και μερίδιο από τις συντάξεις των γονιών σου είναι απλά εξοργιστικό! :evil: Για την ευτυχία του μωρού σου και τη δική σου ηρεμία γνώμη μου είναι να χωρίσεις με αυτό τον άντρα και να βρεις αλλού την τύχη σου, για την ώρα έχεις βρει την ατυχία δυστυχώς... Φιλιά!


tt10204303fltt.gif
Link to comment
Share on other sites

Όπως ολα τα χούγια έτσι και με τη τσιγκουνιά πρώτα φεύγει η ψυχή και μετά το χούι !!!

Η τσιγκουνιά κοπέλα μου δεν διορθώνεται ποτέ, είναι ελάττωμα βγάζει συνεχώς ρίζες και παρακλάδια.

Και φυσικά ο τσιγκούνης στα λεφτά είναι και τσιγκούνης στα αισθήματα προς εσένα και στο μέλλον και στο παιδί του ...

Ανίατες περιπτώσεις ,άκρη δεν θα βγάλεις

Καλό κουράγιο. Ελληνίδες είμαστε όχι Γερμανίδες ....


Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

Ακουω και καποιες -τις οποιες-λογικες κουβεντες εδω μεσα και ευχαριστω τις κοπελες οσες ειναι που με καταλαβαινουν..για να μης σας τα πολυλογω ξεκιναω αυτες τις μερες αγωγη εναντιον του συζηγου οπου ζηταω διατροφη αυτο το δθιστημα και οτι αλλο συνεπαγεται οπως πχ μεχρι και ρουχα εγκυμοσυνης γιατι αρκετα τη σκαπουλαρε ο τυπος.για διαζυγιο δε το συζητω οποτε ειναι ξεκιναω αμεσα..απλα θα του ρθει εγκεφαλικο γιατι νομιζει οτι τα εξοδα ξεκινανε μολις γεννηθει το παιδι..;);)

Link to comment
Share on other sites

Ακουω και καποιες -τις οποιες-λογικες κουβεντες εδω μεσα και ευχαριστω τις κοπελες οσες ειναι που με καταλαβαινουν..για να μης σας τα πολυλογω ξεκιναω αυτες τις μερες αγωγη εναντιον του συζηγου οπου ζηταω διατροφη αυτο το δθιστημα και οτι αλλο συνεπαγεται οπως πχ μεχρι και ρουχα εγκυμοσυνης γιατι αρκετα τη σκαπουλαρε ο τυπος.για διαζυγιο δε το συζητω οποτε ειναι ξεκιναω αμεσα..απλα θα του ρθει εγκεφαλικο γιατι νομιζει οτι τα εξοδα ξεκινανε μολις γεννηθει το παιδι..;);)

τοσο χαλια βρε κοριτσι?δεν υπηρχε καμια επικοινωνια?να συζητησετε ηρεμα να βρεθει μια λυση?

για μενα καλα θα κανεις κ θα του ζητησεις διατροφη αν κ επειδη ειμαι χωρισμενη μια φορα ξερω οτι πρωτα κανετε ιδιωτικο συμφωνητικο για να οριστει η διατροφη.αλλα μαλλον εσεις θα πατε αντιδικια κ οχι συναινετικα ε?εκεινος τι λεει?

προσεχε μονο στο ξαναειπα να μην συγχιζεσαι γιατι εγκυος κ στεναχωριες δεν πανε μαζι!!


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι ειναι τοσο χαλια τα πραγματα.επιμενει οτι δεν εχει λεφτα κατι που εχω λογους να μην το πιστευω.δε ξερει οτι ετοιμαζω αγωγη αλλα ο δικηγορος μου ειπε οτι δικαιουμαι σαν εγκυος και τα εξοδα και να πληρωνει τη διατροφη μου.δε ξερω τι θα γινει με το διαζυγιο εχει να με παρει 2 βδομαδες..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε όλα αυτά να μην σε αγγίξουν ψυχολογικά και να μην σε ταράζουν.Διανύεις μια περίοδο που πρέπει να κρατάς τον εαυτό σου ήρεμο.Καταλαβαίνω απόλυτα ότι δεν γίνεται να μην συγχίζεσαι αλλά διεκδίκησε τα πάντα γιατί ο νόμος είναι με το μέρος σου και κοίτα μπροστα...Σου εύχομαι καλά ξεμπερδέματα και με το καλό το μωράκι σου...και συντομα με εναν σωστό άνθρωπο δίπλα σου αντάξιό σου...φιλια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Grace μου γεια σου, πολύ λυπήθηκα με τη στάση του άντρα σου ως τωρα (απαράδεκτη) και με την άσχημη τροπή που έχει πάρει ο γάμος σου από τόσο νωρίς. Βλέπω ότι η κατάσταση έχει εκτροχιαστεί και είστε ήδη με το ένα πόδι στα δικαστήρια.

Απλά θέλω να σου πω ότι από δική μου εμπειρία, ίσως υπάρχουν ενδεχόμενα που δεν έχεις σκεφτεί και ίσως σε βοηθήσουν να άποφύγεις τα χειρότερα.

Έτσι όπως διαβάζω την περίπτωσή σας βλέπω ότι είστε και οι 2 εν βρασμώ αυτή τη στιγμή. Εσύ νιώθεις αδικήμένη και θυμωμένη και η στάση του σε εξαγριώνει, όμως εγώ που είμαι απ'έξω βλέπω πως κι εκείνος μπορεί να νιώθει το ίδιο και πως μπορεί όλη αυτή η άσχημη συμπεριφορά του να είναι από αντίδραση σε κάτι που τον έκανε να νιώθει άσχημα στη συμβίωσή σας. Πρόσεξέ το αυτό που σου λέω και προσπάθησε να σκεφτείς αντικειμενικά ποια ήταν τα σημάδια ότι κάτι τον ενοχλεί και μήπως υπάρχει κάτι που έκανες εσύ. Μη θυμώνεις, δεν πάω να σε κατηγορήσω. Διάβασε παρακάτω.

Οι άντρες είναι ανασφαλείς, ψάχνουν συνέχεια την επιβεβαίωση, θέλουν να πειστούν ότι τους αγαπάς γιαυτό που είναι, συχνά φοβούνται ότι μπορεί να τους θέλεις για τα λεφτά ή την επιφάνεια ή κάτι άλλο και όχι για τον υπεροχο ανδρισμό τους, ότι ας πούμε θα τους παγιδεύσεις να σε αγαπούν κι εσύ να "εκμεταλλεύεσαι" την αγάπη τους. Είναι ανώριμο αυτό αλλά συμβαίνει! Και τους κάνει να αντιδρούν άσχημα σαν θυμωμένα παιδιά!

Είναι πιθανό να ένιωσε πως θεωρείς κάποια πράγματα δεδομένα ή να είδε βίαιη αντίδραση από μερους σου σε αυτά τα θέματα και αυτό να τον πείραξε. Ίσως περίμενε άλλη, πιο "σοφτ" αντιμετώπιση, περισσότερη υποστήριξη στον αγώνα του να συντηρήσει την οικογένεια. Μη γελάς, από την πλευρά του δεν αποκλείεται καθόλου να ένιωθε πως αυτό κάνει!

Ενώ εσύ με τη στάση σου μάλλον έδειξες ότι δεν του έχεις εμπιστοσύνη.

Δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλά με τα δεδομένα που δίνεις, 1700 ευρώ αν έχει να πληρώνει δάνειο για μια τεράστια μεζονέτα συν χαράτσια συν όλα τα άλλα έξοδα λογαριασμοι υπέρογκοι σόρυ αλλά δεν φτάνουν ούτε για ζήτω...Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τον πίστευες όταν έλεγε ότι δεν έχει λεφτά, πλέον έχουν ανατραπεί όλα στην Ελλάδα δε σημαίνει ότι όποιος έχει ακίνητα είναι πλούσιος, το αντίθετο συμβαίνει!

Όσο για την εκδρομή για μένα καλό είναι που ήθελε να πάτε εκδρομή δείχνει ότι νοιάζεται για σένα σαν γυναίκα αλλιώς δε θα ήθελε να ξοδεύει λεφτά σε ταξίδια μαζί σου. Και το αμάξι οκ αφού το έχει τώρα τι να κάνει πρεπει να το συντηρήσει αλλιώς θα πληρώνει και πρόστιμα! Υποθέτω το πήρε σε παλαιότερες καλύτερες εποχές και τώρα την πάτησε, όπως τόσοι άλλοι πρώην "πλούσιοι", ή νεόπλουτοι, ή ΒΠ τύποι που τώρα κλαίνε. Η Ελλάδα γεμάτη είναι.

Δεν πάω να τα φορτώσω σε σένα, όμως μερικές φορές είναι η συμπεριφορά μας και ο τρόπος που λέμε κάποια πράγματα μπορεί να δημιουργούν το πρόβλημα στη σχέση.

Δεν αποκλείεται να έχει παγιδευτεί κι αυτός στην άσχημη συμπεριφορά του και από εγωισμό και πόνο να συνεχίζει να σε πλήγώνει..ξέρει πως είναι άδικο να σου ζητάει να πληρώσεις τους γιατρούς εσύ αλλά το λέει γιατί είναι βέβαιος πως εσύ πρώτη τον έχεις αδικήσει...

Ίσως και να είναι όλα λάθος αυτά που λέω και να είναι απλά ένας παλιοχαρακτήρας. Όμως για μένα ένας άντρας για να αποφασίσει να παντρευτεί και να κάνει και παιδί σημαίνει πως αγαπάει!! Οπότε ψάξτο...σκέψου τα....είναι κρίμα να τραβήξετε χρόνια δυστυχίας κι εσείς και το παιδι, μην το τραβήξεις τόσο πολύ, πάρε λίγο χρονο πρώτα να καλμάρουν τα πράγματα. Ακόμα και τα δικαστήρια συνιστούν "relection period" σε τέτοιες περιπτώσεις, δε δίνουν διαζύγιο έτσι άντε με τη μία.

Σου εύχομαι ότι καλύτερο, είσαι τυχερή που θα γίνεις μανούλα, αυτό να σκέφτεσαι. Θα τα βρείτε με τον άντρα σου θα δεις.


Lv4ip1.png
Link to comment
Share on other sites

Grace μου γεια σου, πολύ λυπήθηκα με τη στάση του άντρα σου ως τωρα (απαράδεκτη) και με την άσχημη τροπή που έχει πάρει ο γάμος σου από τόσο νωρίς. Βλέπω ότι η κατάσταση έχει εκτροχιαστεί και είστε ήδη με το ένα πόδι στα δικαστήρια.

Απλά θέλω να σου πω ότι από δική μου εμπειρία, ίσως υπάρχουν ενδεχόμενα που δεν έχεις σκεφτεί και ίσως σε βοηθήσουν να άποφύγεις τα χειρότερα.

Έτσι όπως διαβάζω την περίπτωσή σας βλέπω ότι είστε και οι 2 εν βρασμώ αυτή τη στιγμή. Εσύ νιώθεις αδικήμένη και θυμωμένη και η στάση του σε εξαγριώνει, όμως εγώ που είμαι απ'έξω βλέπω πως κι εκείνος μπορεί να νιώθει το ίδιο και πως μπορεί όλη αυτή η άσχημη συμπεριφορά του να είναι από αντίδραση σε κάτι που τον έκανε να νιώθει άσχημα στη συμβίωσή σας. Πρόσεξέ το αυτό που σου λέω και προσπάθησε να σκεφτείς αντικειμενικά ποια ήταν τα σημάδια ότι κάτι τον ενοχλεί και μήπως υπάρχει κάτι που έκανες εσύ. Μη θυμώνεις, δεν πάω να σε κατηγορήσω. Διάβασε παρακάτω.

Οι άντρες είναι ανασφαλείς, ψάχνουν συνέχεια την επιβεβαίωση, θέλουν να πειστούν ότι τους αγαπάς γιαυτό που είναι, συχνά φοβούνται ότι μπορεί να τους θέλεις για τα λεφτά ή την επιφάνεια ή κάτι άλλο και όχι για τον υπεροχο ανδρισμό τους, ότι ας πούμε θα τους παγιδεύσεις να σε αγαπούν κι εσύ να "εκμεταλλεύεσαι" την αγάπη τους. Είναι ανώριμο αυτό αλλά συμβαίνει! Και τους κάνει να αντιδρούν άσχημα σαν θυμωμένα παιδιά!

Είναι πιθανό να ένιωσε πως θεωρείς κάποια πράγματα δεδομένα ή να είδε βίαιη αντίδραση από μερους σου σε αυτά τα θέματα και αυτό να τον πείραξε. Ίσως περίμενε άλλη, πιο "σοφτ" αντιμετώπιση, περισσότερη υποστήριξη στον αγώνα του να συντηρήσει την οικογένεια. Μη γελάς, από την πλευρά του δεν αποκλείεται καθόλου να ένιωθε πως αυτό κάνει!

Ενώ εσύ με τη στάση σου μάλλον έδειξες ότι δεν του έχεις εμπιστοσύνη.

Δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλά με τα δεδομένα που δίνεις, 1700 ευρώ αν έχει να πληρώνει δάνειο για μια τεράστια μεζονέτα συν χαράτσια συν όλα τα άλλα έξοδα λογαριασμοι υπέρογκοι σόρυ αλλά δεν φτάνουν ούτε για ζήτω...Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τον πίστευες όταν έλεγε ότι δεν έχει λεφτά, πλέον έχουν ανατραπεί όλα στην Ελλάδα δε σημαίνει ότι όποιος έχει ακίνητα είναι πλούσιος, το αντίθετο συμβαίνει!

Όσο για την εκδρομή για μένα καλό είναι που ήθελε να πάτε εκδρομή δείχνει ότι νοιάζεται για σένα σαν γυναίκα αλλιώς δε θα ήθελε να ξοδεύει λεφτά σε ταξίδια μαζί σου. Και το αμάξι οκ αφού το έχει τώρα τι να κάνει πρεπει να το συντηρήσει αλλιώς θα πληρώνει και πρόστιμα! Υποθέτω το πήρε σε παλαιότερες καλύτερες εποχές και τώρα την πάτησε, όπως τόσοι άλλοι πρώην "πλούσιοι", ή νεόπλουτοι, ή ΒΠ τύποι που τώρα κλαίνε. Η Ελλάδα γεμάτη είναι.

Δεν πάω να τα φορτώσω σε σένα, όμως μερικές φορές είναι η συμπεριφορά μας και ο τρόπος που λέμε κάποια πράγματα μπορεί να δημιουργούν το πρόβλημα στη σχέση.

Δεν αποκλείεται να έχει παγιδευτεί κι αυτός στην άσχημη συμπεριφορά του και από εγωισμό και πόνο να συνεχίζει να σε πλήγώνει..ξέρει πως είναι άδικο να σου ζητάει να πληρώσεις τους γιατρούς εσύ αλλά το λέει γιατί είναι βέβαιος πως εσύ πρώτη τον έχεις αδικήσει...

Ίσως και να είναι όλα λάθος αυτά που λέω και να είναι απλά ένας παλιοχαρακτήρας. Όμως για μένα ένας άντρας για να αποφασίσει να παντρευτεί και να κάνει και παιδί σημαίνει πως αγαπάει!! Οπότε ψάξτο...σκέψου τα....είναι κρίμα να τραβήξετε χρόνια δυστυχίας κι εσείς και το παιδι, μην το τραβήξεις τόσο πολύ, πάρε λίγο χρονο πρώτα να καλμάρουν τα πράγματα. Ακόμα και τα δικαστήρια συνιστούν "relection period" σε τέτοιες περιπτώσεις, δε δίνουν διαζύγιο έτσι άντε με τη μία.

Σου εύχομαι ότι καλύτερο, είσαι τυχερή που θα γίνεις μανούλα, αυτό να σκέφτεσαι. Θα τα βρείτε με τον άντρα σου θα δεις.

δεν διαβασα το προβλημα της κοπελας ,αλλα διαβασα την απαντηση της λαουρα 36,η οποια μου φαινεται πολυ τεκμηριωμενη.κατσε και σκεψου κοπελα μου ολα αυτα που σου γραφει και πηγαινε και σε ενα συμβουλο γαμου,αν νιωθεις οτι αδυνατεις να σκεφτεις καποιες λυσεις,αυτον τον καιρο!

δεν υπαρχει πιο ωραιο πραγμα ο μπαμπας και η μαμα να ειναι αγαπημενοι μεταξυ τους και να μεγαλωνουν το παιδακι τους σε ενα ηρεμο και γεματο αγαπη περιβαλλον!


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...