Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Ειμαι σε αππογνωση δεν ξερω τι να κανω!


cristy27

Recommended Posts

Αχ φιλες μου βοηθεια θελω τις συμβουλες σας,Εχω προβλημα με τον αντρα μου εδω κ μηνες τα πραγματα εχουν παραγινει.Μενω πολυ μακρια απο τους δικους μου κ δεν εχω κανεναν συγγγενη, φιλη εδω που ειμαι με αποτελεσμα να ειμαι μονη μου! Δεν παλευεται αυτη η μοναξια μου ομως. Ο αντρας εχει δουλειες κ βολτες! ερχεται στο σπιτι μονο για υπνο δεν παμε σχεδον πουθενα μαζι γενικα επειδη δεν εχω που να αφησω το παιδι βγαινουμε πολυ σπανια. Ειμαστε 2 χρονια μαζι,Αλλαξε ριζικα μετα το παιδι!Μου εχει κανει πολλα, απο προσβολες μπροστα σε κοσμο,βρισιες, το οτι ειμαι αχριστη το εχει καραμελα κ το λεει! Γενικα με ολη αυτη την συμπεριφορα δεν μπορω να του κατσω κιολας εχω ξενερωση παρα πολυ αισθανομαι πως δεν μου προσφερει τιποτα αλλο εκτος απο οικονομικη ασφαλεια.Ουτε καν τρυφεροτητα παω να τον χαιδεψω κ μου λεει ασε με με ενοχλεις! απο την στιγμη που δεν θα κανουμε σεξ δεν υπαρχει λογος να με ακουμπας!Το μυαλο του κ το μεγαλο προβλημα του ειναι οτι δεν του καθομαι οποτε θελει! κ οταν του λεω εγω οχι μου λεει γιατι να γινετε οποτε θες εσυ! Αυτη η παιδιαστικη συμπεριφορα μου εχει σπασει τα νευρα!Γενικα ρε κοριτσια εχω περασει παρα πολλα ασχημα μαζι του(καταστασεις κ ζορια που θελει στηριξει καθε ανθρωπος) κ ημουν διπλα του μεχρι το τελος τον στηριξα οσο κανενας κ χωρις να τον ξερω καλα! πιστευα πως ολοι οι ανθρωποι αξιζουν μια δευτερη ευκαιρια να αλλαξουν την ζωη τους κ να συμορφωθουν!Επισης πιστευα πως ολα αυτα θα εκτιμηθουν απο ολους(κ τους δικους του) γιατι αν ημουν στην θεση του θα τον ειχα πασα(οχι οτι θελω τετοια συμπεριφορα)εστω τα στοιχειωδη που χρειαζετε μια υγιεις σχεση. Εχω κουραστει πολυ γιατι μονιμως εγω πρεπει να υποχωρω, εγω να κανω πισω, εγω να τον καταλαβαινω,εγω ολα!Εμενα ομως μου λειπει η αγαπη η εκτιμησει ο σεβασμος κ η κατανοησει που πρεπει να τρεφει εστω για την μανα του παδιου του!Εχω καταντησει καταθλιπτικη ειμαι 24 ωρες το 24ωρο με το μωρακι μου κ αν δεν ηταν αυτο δεν θα ημουν εδω γιατι απλα δεν παιρνει απο λογια!Θα ητανε καλα αν ημουν ολη μερα καθε μερα με τα ποδια ανοιχτα να τον περιμενω, οπως εχει πει ο ιδιος το σεξ ειναι η ζωη του.Γινονται ομως αυτα αν δεν παιρνεις κ εσυ κατι? ποσο ακομα να δωσω αισθανομαι οτι στερεψα!Α! κ με καθε τσακωμο φευγει απο το κρεβατι, επι βδομαδες κοιμομασταν χωρια!Φοβαμαι να χωρισω λογω τις κρισεις ,ο μπαμπας μου ειναι νεος συνταξιουχος κ το παιδι? ειναι 14 μηνων πως θα επηρεαστει?Δεν ξερω τι να κανω!Κ κυριως δεν ξερω τι ακριβως νιωθω για κεινον.Απλα θεωρω πως δεν μου αξιζει αυτη η συμπεριφορα αλλα ειμαι ανασφαλεις πολυ για να τα αλλαξω ολα!Σιγουρα υπαρχουν κ χειροτερα αλλα οπως κ να εχει δεν ειμαι ευτυχισμενη ουτε αυτος νομιζω.Εσεις τι προτεινετε? τι θα κανατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tου το έχεις εξηγήσει ότι δεν γίνεται να ανέχεσαι όλη μέρα την κακή του συμπεριφορά και μετά να είσαι έτοιμη για έρωτες? Δηλαδή, του το έχεις πει ότι μια γυναίκα δεν μπορεί απ' τη μια στιγμή στην άλλη, εκεί που τη μειώνεις, την επόμενη στιγμή να είναι όλα καλά και να σου κάτσει? Ότι θέλει και λίγη τρυφερότητα, λίγο χρόνο οι δυο σας και λοιπά?

Με την οικογένειά σου το έχεις συζητήσει, με τη μητέρα σου, ας πούμε?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να πας λίγο στους γονείς σου ... να ξεφύγεις, να ξεκουραστείς...

Οι άνδρες σκέφτονται πρώτα το σεξ!!!! Αλλά υπάρχουν και καλύτερες (χειρότερες?!?) περιπτώσεις όπου ο άνδρας πάντα περιμένει και δέχεται να το κάνει, δεν παιδιαρίζει!!!


EssPp2.png

R9Y0p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Tου το έχεις εξηγήσει ότι δεν γίνεται να ανέχεσαι όλη μέρα την κακή του συμπεριφορά και μετά να είσαι έτοιμη για έρωτες? Δηλαδή, του το έχεις πει ότι μια γυναίκα δεν μπορεί απ' τη μια στιγμή στην άλλη, εκεί που τη μειώνεις, την επόμενη στιγμή να είναι όλα καλά και να σου κάτσει? Ότι θέλει και λίγη τρυφερότητα, λίγο χρόνο οι δυο σας και λοιπά?

Με την οικογένειά σου το έχεις συζητήσει, με τη μητέρα σου, ας πούμε?

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Ναι καλή μου του το έχω συνέχεια όταν με κατηγορεί αυτο του λέω! Γενικά του έχω εξηγήσει ότι η συμπεριφορά μου κ η απομάκρυνση μου εξαρτάται απο την δική του στάση! Κ το σεξ που θέλει το ζητά χωρίς προκατακτικα χωρίς τίποτα! Του εχω πει ότι μ'εκνευριζει να το ζητά κ ότι θέλω να μου το δείχνει γιατι με ξένερωνει έτσι!το σεξ ειναι η ζωη του λέει! Το έχω συζητήσει με την Μανα μου κ απλά απορεί γιατι τέτοια συμπεριφορά κ μετά απ'οτι του έχω δώσει ειναι απαράδεκτος να μην με καταλαβαίνει! Ευτυχώς η μαμά ειναι δίπλα μου,στον μπαμπά ντρέπομαι να τα πω αν κ πρέπει κ ξέρω πως θα με καταλάβει γιατι ειναι πολυ συναισθηματικος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοπελα μου προσπαθησε να ηρεμησεις και να σκεφτεις αν τον αγαπας πραγματικα.. Αν ναι πρεπει να προσπαθησεις να σωσεις το γαμο σου,ο χωρισμος δεν ειναι η λυση.σε καταλαβαινω.και εμεις με τον αντρα μου ειχαμε ενα θεματακι με το σεξ.αλλα ολα καλα. Σκεψου μπορεις να ζησεις(οχι οικονομικα)χωρις αυτον;;ειναι σημαντικο! Γνωμη μου ειναι πως αν δεν γινει τιποτα δεν αλλαξει η κατασταση εννοω,να χωρισεις.διοτι ενα δυστυχισμενο ζευγαρι δεν μπορει να προσφερει σωστη ανατροφη σε ενα παιδι.το παιδι δεν φταει σε τιποτα για να ζει μεσα σε φωνες νευρα κλαματα γενικα αρνητικες καταστασεις. Θα μεταφερετε ολο αυτο και στο παιδι.αν και δεν μας ειπες πως ειναι ο αντρας σου με το παιδι!;;σου ειπα τη γνωμη μου.εγω θα προσπαθουσα αλλα αν δεν ημουν ευτιχισμενη θα χωριζα.μπορεις για αρχη να πας στη μαμα σου με το παιδι.να κανετε ενα διαλειμα.αλλα για να σε παρει σοβαρα θα πρεπει να μην το πεις πανω στα νευρα.πες του σκεφτηκα τη κατασταση λυπαμαι δεν παει αλλο.θα σου δωσω μια ευκαιρια ακομα να σκεφτεις τη συμπεριφορα σου.ενα διαλλειμα θα μας κανει καλο. Να σκεψτεις και εσυ.γνωμη μου!


GbM4l6k.jpgGbM4p2.pngtGtWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αα και κατι ακομα ειναι απαραδεκτος. Καμια δεν αξιζει τετοια συμπεριφορα! Ψυχολογικη βια λεγεται!! Με αυτα που μας γραφεις αυτη ειναι η γνωμη μου. Εσυ ξερεις καλυτερα. Μην καταπιεζεσαι.μηπως βλεπει καμια αλλη;


GbM4l6k.jpgGbM4p2.pngtGtWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μου προσπαθησε να ηρεμησεις και να σκεφτεις αν τον αγαπας πραγματικα.. Αν ναι πρεπει να προσπαθησεις να σωσεις το γαμο σου,ο χωρισμος δεν ειναι η λυση.σε καταλαβαινω.και εμεις με τον αντρα μου ειχαμε ενα θεματακι με το σεξ.αλλα ολα καλα. Σκεψου μπορεις να ζησεις(οχι οικονομικα)χωρις αυτον;;ειναι σημαντικο! Γνωμη μου ειναι πως αν δεν γινει τιποτα δεν αλλαξει η κατασταση εννοω,να χωρισεις.διοτι ενα δυστυχισμενο ζευγαρι δεν μπορει να προσφερει σωστη ανατροφη σε ενα παιδι.το παιδι δεν φταει σε τιποτα για να ζει μεσα σε φωνες νευρα κλαματα γενικα αρνητικες καταστασεις. Θα μεταφερετε ολο αυτο και στο παιδι.αν και δεν μας ειπες πως ειναι ο αντρας σου με το παιδι!;;σου ειπα τη γνωμη μου.εγω θα προσπαθουσα αλλα αν δεν ημουν ευτιχισμενη θα χωριζα.μπορεις για αρχη να πας στη μαμα σου με το παιδι.να κανετε ενα διαλειμα.αλλα για να σε παρει σοβαρα θα πρεπει να μην το πεις πανω στα νευρα.πες του σκεφτηκα τη κατασταση λυπαμαι δεν παει αλλο.θα σου δωσω μια ευκαιρια ακομα να σκεφτεις τη συμπεριφορα σου.ενα διαλλειμα θα μας κανει καλο. Να σκεψτεις και εσυ.γνωμη μου!

ΑΧ φιλη μου με το παιδι ασχολειται 10 λεπτα μεσα στην ημερα δεν εχει υπομονη να ασχοληθει παραπανω γιατι ειναι κ κουρασμενος! κ κουρασμενος πολυ να μην ειναι παλι το ιδιο θα κανει!να σου πω την αληθεια μου ειμαι πολυ ηρεμη κ καλυτερα αν ειμαι μακρια του.Οταν παω Αθηνα κ συναντιεμαι με τους φιλους μου εκει νιωθω οτι παιρνω αναπνοη Ειμαι καλα κ μεσα στην τρελλη χαρα.Οχι μονο με φιλους αλλα κ συγγενεις που νιωθεις οτι σ'αγαπανε. Μου λειπει πολυ η αγαπη η στοργη κ η τρυφεροτητα στην ζωη μου,ειμαι δυστυχισμενη γιατι εγω χωρις αυτα δεν μπορω να ζησω!Δεν θελω πολλα λεφτα μου αρκει να ειμαστε καλα κ να με γεμιζει ο ανθρωπος μου! Αλλα...

γενικα εχω προσπαθησει πολυ απο τοτε που ειμαι μαζι του παντα προσπαθω να αποδειξω οτι αξιζω κ οτι μπορω να κανω πολλα πραγματα αν θελω! φαντασου 9 μηνων εγκυος σερβιρα στο μαγαζι που ειχαν (ταβερνα) ολομοναχη βοηθουσα τους γονεις του κ ξερεις πιο ηταν το ευχαριστω 'η εστω η εκτιμηση γι'αυτο που εκανα ''ελα μωρε σιγα κ τι επαθες τι εκανες"? Μεχρι κ στις ελιες πηγα να βοηθησω κ μου την ειπε οτι το εκενα για να δειξω πως ειμαι καλη. Γενικα δεν εκτιμαει ΤΙΠΟΤΑ!!!Οτι κ αν κανω δεν του αρκει γι'αυτο κ εγω σταματησα να κανω δεν μπορω αλλο να προσπαθω κ να τρωω πορτα παντα.Με πληγωνει αυτη η συμπεριφορα πια! Α!!δεν θελει κ με τιποτα τους δικους μου! Οταν ερχεται η μανα μου κ μενει καποιοες μερες αντε κ ποτε θα φυγει κ δεν μπορω λεει ολη την ωρα! Εγω ομως να ειμαι συνεχεια με τους δικους του κ να καθομαι να ακουω ολα τα κουτσομπολια κ πραγματα που δεν θελω κ που δεν μ'ενδιαφερει! Γιατι εγω πρεπει να τα ανεχομαι ολα κ εκεινος τιποτα! Ουτε μια υποχωρησει ουτε ενα ευχαριστω κατι? Παραμονο προσβολες φωνες κ παραπονα!Εμενα ποιος θα με σκεφτει,εμενα ποιος θα με καταλαβει κ τα δικα μου θελω ποτε θα εκπληρωθουν?Ειμαι πολυ νεα για μαραζωνω κ να κλαιω την μοιρα μου νομιζω? Ξερω πως ειναι δυσκολο να ξαναφτιαξεις την ζωη σου εχοντας 1 παιδι αλλα δεν με πειραζει ειμαι καλυτερα κ μονη με το παιδακι μου. Το μονο που με κραταει ακομα ειναι η οικονομικη ανασφαλεια γιατι θελω να μεγαλωσω με αξιοπρεπεια το παιδακι μου!

Link to comment
Share on other sites

Αα και κατι ακομα ειναι απαραδεκτος. Καμια δεν αξιζει τετοια συμπεριφορα! Ψυχολογικη βια λεγεται!! Με αυτα που μας γραφεις αυτη ειναι η γνωμη μου. Εσυ ξερεις καλυτερα. Μην καταπιεζεσαι.μηπως βλεπει καμια αλλη;[/QU

Το εχω σκεφτει γιατι το λεει κ συνεχεια οτι δεν μου καθεσαι κ θα παω να βρω καμια αλλη! Φαντασου οτι ειχα μια ανωμαλια στην περιοδο μου κ μου ηρθε πολυ συντομα η μια περιοδος με την αλλη κ μου ειπε''οοο αμαν πια εγω μπορω να παω με καμια αλλη μονο σεξ θα κανω''! Ναι την ψυχολογικη βια την βιωνω κ καταπιεζομαι γενικα! Δεν ξερω πραγματικα τι να κανω κ πιο θα ειναι κ το καλυτερο για το παιδακι μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 months later...

Γεια σας κοριτσια παλι εδω με νεοτερα! Σε ολο αυτο το διαστημα ειμασταν μεσα στην κοντρα κ την γρινια! μεχρι που αποφασισα να παω στους δικους μου Αθηνα κ δεν ηθελε με τιποτα να φυγω!Γιατι ηταν η μανα μο σπιτι μας κ τον ενοχλουσα να "εκφραστει''! βλακειες ουτε το ποδι του δεν πατουσε σπιτι. Τελος παντων εγω ηθελα να φυγω κ δεν με κρατουσε τιποτα!!! Η ειρωνια της τυχης!!! Ευτυχως που πηγα κ ειδα λιγο τον μπαμπα μου γιατι πεθανε ανημερα τον γενεθλιων μου,ευτυχως που ημουν εκει κ προλαβα να τον φιλησω κ να δει κ τον μικρο μου!Δεν ξερω, ισως ηταν κ καλυτερα αν δεν πηγαινα δεν θα τον στεναχωρουσα!Εμαθε πολλα πραγματα αρνητηκα για τον αντρα μου κ τον χρεωνω γιατι 3 μερες αφου εφυγα μου ειπε να πω στους δικους μου οτι πρεπει να χωρισουμε!Εφυγε μια βδομαδα περιπου μετα! Ηταν ανθρωπος που τα κρατουσε μεσα του κ δεν ξεσπουσε ποτε! νιωθω υπευθυνη για τον χαμο του κ ελεγα στην μαμα μου πως δεν θελω να του μιλησω για τα προβλημητα μου γιατι φοβαμαι μην παθει τιποτα!Οπωσ κ να χει δεν ξερω αν θα γινοτανε ουτος η αλλος!Να περασουμε στην συμπαρασταση του αντρα μου????? Μηδεν κοριτσια δεν μπορω να σας περιγραψω τι ακουσα! Μεχρι κ λεφτα που του ζητησα για καποια εξοδα μου την ειπε για την μανα μου για ακομη μια φορα οτι τι κουμαντο ειναι αυτο που εχει κανεικ δεν εχει λεφτα! Τα οποια λεφτα υπηρχαν αλλα δεσμευμενα απο την τραπεζα μεχρι αποδοχη κληρονομιας! Τι να σας πω στην κηδεια δεν ητανε διπλα μου να με παρει μια αγκαλια, μονο με σταυροφιλησε οπως ολους κ εφυγε καθοτανε με καποιους φιλους! κ πολλα αλλα λογια σκληρα που μ'εχουν ξενερωσει τοσο πολυ!!!! Μεχρι τελεσιγραφο μου εστειλε πως αν δεν γυρισω την επομενη του μνημοσυνου να τα μαζεψω κ να σηκηθω να φυγω! Αυτα ακριβως ηταν τα λογια του. Μετα απ'ολα αυτα εγω ειμαι διαλυμενη εντελως! δεν νιωθω οπως πριν δεν νιωθω πως τον θελω με φιλουσε κ εκνευριζομουνα! Ασε το σεξ? Σ'αυτο βασιζετε ολοι του η ζωη κ η ψυχολογια του γι'αυτο μου ειπε ολα αυτα λεει πανω στα νευρα του! Τωρα??? Μ'αγαπαει με λατρευει ειμαι η ζωη του αφου του εκατσα μια μερα τρεις φορες μετα απο πολυ πιεση γιατι δεν γλυτωνα αλλιως! Ειμαι κοριτσια να σκασω δεν μπορω αλλη πιεση κ ειδικα για το σεξ τα νευρα μου! νιωθω πολυ περιεργα! Κ ειναι πολυ γλυκος δεν μου χαλαει χατηρι κ δεν γρινιαζει! Αλλα εγω δεν μπορω!!!! Προσποιουμε πως ειναι ολα καλα αλλα μεσα μου δεν εχω αερα δεν αναπνεω απο την θλιψει το βαρος τις τυψεις ολα μαζι! Αν εισασταν στην θεση μου τι θα κανατε? περιμενω απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites

από προσωπική πείρα αυτή η συμπεριφορά είναι συμπεριφορά ατόμου που σκέφτεται μόνο τον εαυτούλη του.το θεμα είναι ότι έχετε κι ένα παιδάκι.σε κανεναν δεν αξιζει τετοια συμπεριφορά,το ξέρουμε αλλά λόγω συναισθήματος και συνήθειας δεν το αποδεχόμαστε και διαιωνίζουμε μια κατάσταση.δες πώς θα είναι η συμπεριφορά του από εδώ και πέρα.το σημαντικό είναι πώς αισθάνεσαι εσύ.μπορεί να νιώθεις τώρα έτσι γιατί κουράστηκες ,γιατί σου συνέβησαν πολλά μαζί.αν αντέχεις,κάνε λίγη ακόμα υπομονή,εφόσον νιώθεις κάτι για τον άντρα σου.αν όχι και πιστεύεις ότι σου έχει τελειώσει,τότε κάνε αυτό που θα έχει εσένα και το παιδί σου ευτυχισμένους.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου συλλυπητηρια για το μπαμπακα σου…Καλο παραδεισο να εχει και να προστατευει εσενα και το παιδακι σου από εκει ψηλα…

Δεν θα πρεπει πιστευω να εχεις τυψεις που του μιλησες…Μπορει να συνεβαινε ως γεγονος ειτε του μιλαγες ειτε όχι…Αλλωστε πιστευω πως ένας γονιος ξερει παντα την αληθεια για το παιδι του,αν είναι καλα,αν περναει καλα…Είναι η διαισθηση κάθε γονιου…Κρατησε τα ομορφα από αυτές τις στιγμες σας και να εισαι ευτυχισμενη που βρεθηκατε πριν να φυγει από την ζωη και ειδε και το εγγονακι του….Για φαντασου να ειχες ακουσει τον συζυγο σου και να μην ειχες παει…..

Τωρα οσον αφορα τον συντροφο σου…Θα ηθελα να πω πααααρα πολλα αλλα προτιμώ να πολλα δυο κουβεντες…Απανθρωπος ως προς το θεμα του χαμου του μπαμπα σου και απαραδεκτος ως προς εσενα και το παιδι σας….

Φυσικα εσυ μονο γνωριζεις τις παραμετρους της σχεσεις σας.Θα ηταν πολύ απλο να σου πω τι θα εκανα αν ημουν στην θεση σου μιας και θα μιλουσα εκ του ασφαλους.

Θα σε συμβουλευα όπως θα εκανα σε μια φιλη μου.Αδραξε την κάθε στιγμη της ζωης σου γιατι δεν ξαναγιεννιεσαι και μαζι με εσενα και το παιδακι σου…Μην κανεις το κακο στον ευατο σου να συμβιβαζεται σε καταστασεις που δεν σου αξιζουν.Οσο και δυσκολες να είναι καποιες αλλαγες στην ζωη σου τουλαχιστον θα είναι αυτές που σε κανουν ευτυχισμενη και θα αποτελεσουν κινητρο για το μελλον.

Με τις δεδομενες καταστασεις ποιο είναι το κινητρο σου?Το παιδι φυσικα,αλλα ένα παιδι θελει πολλα και σιγουρα τα χρηματα σε πρακτικο επιπεδο αλλα κυρως χρειαζεται συναισθηματικη καλυψη.Για εσενα όμως,περα από το παιδι,ποιο είναι το κινητρο σου?Ενας συζυγος αααααν αλλαξει στο μελλον?Και αν ,δεν?Ως τοτε μαλλον θα εχεις «αδειασει» συναισθηματικα και θα κανεις την εκρηξη σου.Οποτε….Μην αφησεις τον εαυτο σου να φτασει σε τετοια σημεια…σε παρακαλω…

Μετρησε ότι σε κανει ευτυχισμενη και βημα-βημα,ένα-ένα κάθε φορα καντο πραγματικοτητα…Ξερω δεν είναι ευκολο…Ολοι μας εχουμε περασει από παρομοιες καταστασεις…Αλλα μετρα τα οφελη αν προσπαθησεις με τα μειονεκτηματα του να μην κανεις καν την προσπαθεια….

Σου αξιζουν τα ομορφοτερα σε εσενα και το παιδακι σου καλη μου και μην αφησεις τιποτα και για κανενα να φυγει αυτος ο στοχος από το μυαλουδακι σου….!!!!!!!!!

Ευχομαι να πραγματοποιησεις όλα σου τα ονειρα,απλα πρεπει να τους δωσεις χωρο και χρονο να αναπτυχθουν!!!!!

Φιλακια σε εσενα και το μωρακι σου….Να προσεχετε….


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου συλλυπητηρια για το μπαμπακα σου…Καλο παραδεισο να εχει και να προστατευει εσενα και το παιδακι σου από εκει ψηλα…

Δεν θα πρεπει πιστευω να εχεις τυψεις που του μιλησες…Μπορει να συνεβαινε ως γεγονος ειτε του μιλαγες ειτε όχι…Αλλωστε πιστευω πως ένας γονιος ξερει παντα την αληθεια για το παιδι του,αν είναι καλα,αν περναει καλα…Είναι η διαισθηση κάθε γονιου…Κρατησε τα ομορφα από αυτές τις στιγμες σας και να εισαι ευτυχισμενη που βρεθηκατε πριν να φυγει από την ζωη και ειδε και το εγγονακι του….Για φαντασου να ειχες ακουσει τον συζυγο σου και να μην ειχες παει…..

Τωρα οσον αφορα τον συντροφο σου…Θα ηθελα να πω πααααρα πολλα αλλα προτιμώ να πω δυο κουβεντες…Απανθρωπος ως προς το θεμα του χαμου του μπαμπα σου και απαραδεκτος ως προς εσενα και το παιδι σας….

Φυσικα εσυ μονο γνωριζεις τις παραμετρους της σχεσης σας.Θα ηταν πολύ απλο να σου πω τι θα εκανα αν ημουν στην θεση σου μιας και θα μιλουσα εκ του ασφαλους.

Θα σε συμβουλευα όπως θα εκανα σε μια φιλη μου.Αδραξε την κάθε στιγμη της ζωης σου γιατι δεν ξαναγιεννιεσαι και μαζι με εσενα και το παιδακι σου…Μην κανεις το κακο στον ευατο σου να συμβιβαζεται σε καταστασεις που δεν σας αξιζουν.Οσο και δυσκολες να είναι καποιες αλλαγες στην ζωη σου τουλαχιστον θα είναι αυτές που σε κανουν ευτυχισμενη και θα αποτελεσουν κινητρο για το μελλον.

Με τις δεδομενες καταστασεις ποιο είναι το κινητρο σου?Το παιδι φυσικα,αλλα ένα παιδι θελει πολλα και σιγουρα τα χρηματα σε πρακτικο επιπεδο αλλα κυρως χρειαζεται συναισθηματικη καλυψη.Για εσενα όμως,περα από το παιδι,ποιο είναι το κινητρο σου?Ενας συζυγος αααααν αλλαξει στο μελλον?Και αν ,δεν?Ως τοτε μαλλον θα εχεις «αδειασει» συναισθηματικα και θα κανεις την εκρηξη σου.Οποτε….Μην αφησεις τον εαυτο σου να φτασει σε τετοια σημεια…σε παρακαλω…

Μετρησε ότι σε κανει ευτυχισμενη και βημα-βημα,ένα-ένα κάθε φορα καντο πραγματικοτητα…Ξερω δεν είναι ευκολο…Ολοι μας εχουμε περασει από παρομοιες καταστασεις…Αλλα μετρα τα οφελη αν προσπαθησεις με τα μειονεκτηματα του να μην κανεις καν την προσπαθεια….

Σου αξιζουν τα ομορφοτερα σε εσενα και το παιδακι σου καλη μου και μην αφησεις τιποτα και για κανενα να φυγει αυτος ο στοχος από το μυαλουδακι σου….!!!!!!!!!

Ευχομαι να πραγματοποιησεις όλα σου τα ονειρα,απλα πρεπει να τους δωσεις χωρο και χρονο να αναπτυχθουν!!!!!

Φιλακια σε εσενα και το μωρακι σου….Να προσεχετε…


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! Ειμαι σε φαση που προσπαθω πολυ να με κανω να νιωσω καλα δεν μου κινει τιποτα το ενδιαφερων! Μου περνουν σκεψεις κακιες κ λεω πως θα προτιμουσα να παω στον μπαμπακα μου απ'ολο αυτο που ζω! Ναι ξερω οτι εχω κ ενα παιδι που με χρειαζεται αλλα κ αυτο μπορει να βρει μια αλλη μαμα καλυτερη κ πιο υγιεις! Πολυ φοβαμαι πως απο την δειλια μου κ μονο θα συμβιβαστω γιατι δεν ξερω τι θα ειναι καλυτερο 'η χειροτερο για μενα!Οπως κ να χει ξερω πως παλευω μονη μου κ εχω διαλυθει δεν μπορω αλλο! Παντα πστευα οτι ο εγγαμος βιος ειναι κατι πολυ ομορφο κ ειναι ωραιο να μοιραζεσαι καποια πραγματα στην ζωη! Αλλα ζουσα σε ενα ροζ συνεφακη αργησα να κατεβω! Ποτε δεν πιστευα πως ενας ανθρωπος μπορει να σε οδηγησει στην καρεκλα του ψυχολογου! φοβερο!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...