Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

      Το μόνο εύκολο πλεον μπες σε Airbnb Κ βάλε όριο 2 μήνες σου κάνουν ειδικές τιμές μην σε ανχωνει Κ βρες κάπου κοντά εκεί που θα γεννήσεις . 

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2013


milinaki

Recommended Posts

Σε εμένα!! Στο μεσοδιάστημα που δεν έπαιρνα ουτροζεστάν. Τώρα δεν μπορώ να ανοίξω μάτι γενικά και κοιμάμαι σαν τούβλο. Και όταν δεν κοιμάμαι... ζαλίζομαι, ανακατεύομαι και κοιμάμαι όρθια.

Ρε κορίτσια....Πονάει το κεφάλι μου από χτες . Καμιά άλλη; Ή αρρωσταίνω;

Γιατι παιρνεις ουτροζεσταν;;εχεις συσπασεις;;;τα ειχα παρει στην πρωτη εγκυμοσυνη, μια φορα πηρα να τρακαρω απο την υπνηλια! και εγω εχω πονοκεφαλους.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 280
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γιατι παιρνεις ουτροζεσταν;;εχεις συσπασεις;;;τα ειχα παρει στην πρωτη εγκυμοσυνη, μια φορα πηρα να τρακαρω απο την υπνηλια! και εγω εχω πονοκεφαλους.....[/quote

Στην αρχή τα πήρα γιατί είχα καφέ. Πριν μια βδομάδα είχα κάτι σταγόνες αίμα (τελευταία μέρα 11ης βδομάδας) οπότε τα ξαναάρχισα. Και εκεί που όλα φαινόταν καλά, σήμερα ξαναείδα καφέ. Σκατά, μάλλον θα με πάει όπως η πρώτη, όλο μικροαιμοραγίες (αν και τότε είχα και μια μεγάλη με ροή αίματος. 5 νύχτες έμεινα στο νοσοκομείο μέχρι να γίνει καφέ ανοιχτόχρωμο). Και μετά είχα συσπάσεις συνεχώς αλλά όχι συχνές.

Χάλια είναι αυτά τα χάπια, αύριο που θα πάω έτσι και αλλοιώς στο γιατρό θα τον ρωτήσω στην ψύχρα αν βοηθάν ή αν τα παίρνουμε μονο για προληπτικόυς λόγους.


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

εμένα εδώ και λίγες μέρες πονάει το κεφάλι μου κάθε μέρα...παίρνω ντεπόν για να μπορέσω να δουλέψω..και γενικά νυστάζω συνέχεια και είμαι κουρασμένη..

τι να κάνω για τον πονοκέφαλο; ξέρει καμία;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμενα!

Στην αναμονή για το πρώτο μας παιδάκι κ εμείς...μετά από μια αποβολή...αλλά όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής...ΠΗΤ 22/9/2013....κάναμε αυχενική και Papp A το Σάββατο που μας πέρασε και όλα πήγαν πολύ καλά...ο γιατρός εκεί στι Ιασώ πολύ πολύ υπομονετικός γιατι το έμβρυο δεν γύρναγε με τπτ...και κάτσαμε 45 λεπτά και τελικά γύρισε...και πάμε για αγοράκι λέει..

Καλή συνέχεια σε όλες μας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα εδώ και λίγες μέρες πονάει το κεφάλι μου κάθε μέρα...παίρνω ντεπόν για να μπορέσω να δουλέψω..και γενικά νυστάζω συνέχεια και είμαι κουρασμένη..

τι να κάνω για τον πονοκέφαλο; ξέρει καμία;

Κοριτσι , αρχικα να παρεις και ενα τηλ τον γιατρο σου και να μετρησεις και πιεση!!!!Αν αυτα ειναι οκ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗΗΗΗΗΗ!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμενα!

Στην αναμονή για το πρώτο μας παιδάκι κ εμείς...μετά από μια αποβολή...αλλά όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής...ΠΗΤ 22/9/2013....κάναμε αυχενική και Papp A το Σάββατο που μας πέρασε και όλα πήγαν πολύ καλά...ο γιατρός εκεί στι Ιασώ πολύ πολύ υπομονετικός γιατι το έμβρυο δεν γύρναγε με τπτ...και κάτσαμε 45 λεπτά και τελικά γύρισε...και πάμε για αγοράκι λέει..

Καλή συνέχεια σε όλες μας!!!!

καλως όρισες :) !! με το καλο να ερθει το μωρακι σας!!καλα σχεδον ολες αγορια εχουμε;;χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες.Πως είστε;Εγω αποφάσισα να μην παω για δουλειά σήμερα,με ξανάπιασαν οι ναυτίες είχα και κάτι πονάκια.Αν και δεν μπορω να κάτσω όταν είμαι σπίτι κι όλο κάποια δουλειά κάνω.

duN8p2.png?mW9THhJJ

Link to comment
Share on other sites

καλως όρισες :) !! με το καλο να ερθει το μωρακι σας!!καλα σχεδον ολες αγορια εχουμε;;χαχαχαχα

Ευχαριστώ πολύ!!!

Όντως, από οτι έχω παρατηρήσει πολλά αγοράκια!!!:P

Καλά να είναι όλα τα παιδάκια, αγοράκια κοριτσάκια...:eek:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχετε παρατηρήσει διαφορά στο τι θέλετε να φάτε σε σχέση με πριν την εγκυμοσύνη; Εγώ ας πούμε ενώ έτρωγα απαραιτήτως δύο τοστ κάθε βράδυ, τώρα με αηδιάζει η μυρωδιά και η γεύση από το ψημένο βιτάμ .Με το ωμό είμαι εντάξει, μάλιστα το θέλω και πολύ να το φάω. Σταμάτησα να θέλω φέτα, ενώ πριν έτρωγα. Θέλω να τρώω ωμό ζαμπόν, ενώ πριν ούτε να το μυρίσω. Και θέλω πολύ να τρώω σαλάτες, ειδικά βλέπω ντομάτες και τρέχουν τα σάλια μου, ενώ πριν δεν είχα γενικά τα σαλατικά σε καμιά ιδιαίτερη εκτίμηση. Φυσικά κάθε φορά που τρώω σαλάτα το πληρώνει το στομάχι μου μετά, αλλά δεν είναι αυτο το θέμα...


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Επανήλθα μετά από αρκετές μέρες γιατί την προηγούμενη εβδομάδα είχα κάτι μπεζ / ανοιχτό καφέ σταγονίτσες και ο γιατρός είπε να μείνω στο κρεββάτι μέχρι να σιγουρευτούμε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Ευτυχώς ό,τι κι αν ήταν πέρασε και σήμερα πήρα την άδεια να σηκωθώ (ευτυχώς γιατί με είχε πεθάνει η μέση μου από την πολλή ξάπλα...)

Λοιπόν, ο Σεπτέμβριος έχει όλο αγοράκια μέχρι στιγμής αλλά ευτυχώς στον Αύγουστο άρχισαν να κάνουν την εμφάνισή τους λίγο περισσότερα κοριτσάκια! Αναρωτιέμαι ποιο φύλο να επικρατεί στο καφέ Οκτωβρίου!

Από φαγητό εγώ έχω πάθει το ανάποδο - δεν μπορώ να πλησιάσω τη σαλάτα! Το οποίο δεν είναι καθόλου καλό, βέβαια, αλλά πραγματικά δεν έχω καθόλου όρεξη για οτιδήποτε πράσινο. Περισσότερη όρεξη έχω για στεγνά μακαρόνια με τυρί και καμιά φορά λιγουρεύομαι πίτσα. Το άλλο κακό είναι ότι μου έχει κοπεί η όρεξη να πίνω νερό, κι αυτό είναι πολύ περίεργο γιατί πριν την εγκυμοσύνη έπινα συνέχεια - σε βαθμό που με ρωτάγανε αν έχω ελέγξει το σάκχαρό μου, γιατί συνέχεια είχα ένα ποτήρι νερό μπροστά μου και έπινα κι από λίγο. Τώρα πίνω πολύ λίγο όλη την ημέρα, κι αυτό με το ζόρι, με αποτέλεσμα να έχουν ξεραθεί και τα χείλη μου από την αφυδάτωση... Τι στο καλό, η εγκυμοσύνη απειλεί να διαλύσει όλες τις καλές διατροφικές μου συνήθειες!

Για πονοκέφαλο ευτυχώς δε με έχει πιάσει πολύ, μια φορά μόνο που είχα μου είπε μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα ότι η δική της γιατρός της είχε πει ότι μπορεί να παίρνει ντεπόν αλλά άμα μπορεί να το αποφύγει καλύτερα και έτσι δεν πήρα, ευτυχώς όμως ξάπλωσα και μου πέρασε. Ο δικός μου γιατρός είπε ότι είναι ΟΚ το ντεπόν, πάντως, οπότε άμα με ξαναπιάσει θα πάρω.


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!! ειμαι η σοφη απο θεσσαλονικη μανουλα οκτωβριου και η πρωτη που ειδε φυλο και ναι ειναι αγορι!!!βεβαια ο γιατρος μου διορθωσε την ημερομηνια και απο 4 οκτωβριου το εκανε 30 σεπτεμβριου οποτε....ανηκω παντου!!!φιλια σε ολες και να εχουμε μια τελεια τελειομηνη εγκυμοσυνη ολες μας.:P


MQjzp2.png?FkLR57Wy

3gadp2.png?sI4enUWb

tXwAp2.png?KJlKPIIe

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες, Σόφη από Θεσσαλονίκη! Με το καλό να έρθει και εσένα το αγοράκι σου. Το πρώτο παιδάκι είναι; Από συμπτώματα πώς πας;

Άσχετο, είμαι περίεργη - άραγε δε θα κάνει την εμφάνισή του και κανένα κοριτσάκι στο καφέ;


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, είμαι περίεργη - άραγε δε θα κάνει την εμφάνισή του και κανένα κοριτσάκι στο καφέ;

Μπα... και εγώ αγοράκι μάλλον. (τί μάλλον, το 95% πιθανότητα δεν το λές μάλλον,το λες σίγουρα).

καλωσήρθες Νουνού και από εδώ. Και εγώ σαν εσένα ανήκω παντού, 1 Οκτωβρίου ΠΗΤ, αλλά λόγω προηγούμενης καισαρικής πάω Σεπτέμβριο.


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...