Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts

Καλημέρα Κalliroi!!!! Μαζευόμαστε σιγά σιγά!!!!

Chemin παράξενο που τα βλέπεις ανάποδα...Δεν ξέρω γιατί....Αν και τελειώσαμε με τη σπερματέγχυση έμεινα εδώ γιατί εδώ είναι οι κοπέλες που μιλάω....Σιγά σιγά ίσως ανοίξουμε κανένα νέο θεματάκι...Προς το παρόν εγώ έχω ελπίδες πως κάποιες κοπέλες θα μας πουν ευχάριστα εδώ που θα τα καταφέρουν!!!!!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κάνεις 1-2-3.. σπερματεγχύσεις, να πεις πως έκανες και αυτού του είδους την προσπάθεια και μετά πας στο επόμενο στάδιο

Ακριβώς! Εγώ αν και απέτυχα στις σπερματεγχύσεις δεν το μετανιωνω γιατί έτσι ξέρω ότι προσπάθησα και είμαι πλέον πιο σίγουρη για το επόμενο βήμα...Και ο γιατρός μου, μου έλεγε πως είναι πιο ψυχοφθόρο να μπεις αμέσως στην εξωσωματική...γιατί έστω κι αν αποτύχεις στη σπερματέγχυση μέσα σου νιώθεις πως έχεις κι άλλο τρόπο να πετύχεις το στόχο μπροστά σου....Και είχε δίκιο!!!! Άσε που αν τα καταφέρεις από τη σπερματέγχυση ακόμη καλύτερα...λιγότερα φάρμακα...μικρότερο κόστος!!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα moments, chemin, καλά κάνετε και γράφετε εδώ.. γιατί άλλωστε δεν πρέπει να πηδά κανείς τάξη για να πάρει πτυχίο.. :)

Χεχεχε....Μετά μας μένουν κενά!!!!!;)


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Chemin μίλησα με το γιατρό μου προχτές για εξωσωματική....πάνω κάτω μου εξήγησε τη διαδικασία. Το ξερες πως εδώ στην Κύπρο το πολύ δύο έμβρυα σου βάζουνε; Εσάς στην Ελλάδα βάζουν 3 και μετά τα 40 τέσσερα.


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Chemin μίλησα με το γιατρό μου προχτές για εξωσωματική....πάνω κάτω μου εξήγησε τη διαδικασία. Το ξερες πως εδώ στην Κύπρο το πολύ δύο έμβρυα σου βάζουνε; Εσάς στην Ελλάδα βάζουν 3 και μετά τα 40 τέσσερα.

καλύτερα 2 μομεντάκι, είναι πολύ πολύ επικίνδυνη η κύηση με 3 ή ακόμη περισσότερα..

γνωστή μου αποφάσισε 3 και το ένα δε τα κατάφερε και τα άλλα 2 ζορίστηκαν επίσης πάρα πάρα πολύ..

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα 2 μομεντάκι, είναι πολύ πολύ επικίνδυνη η κύηση με 3 ή ακόμη περισσότερα..

γνωστή μου αποφάσισε 3 και το ένα δε τα κατάφερε και τα άλλα 2 ζορίστηκαν επίσης πάρα πάρα πολύ..

Απλά είναι που νιώθω πως όσα περισσότερα τόσο περισσότερες και οι πιθανότητες να μείνει κάποιο και να είναι επιτυχής η εξωσωματική. Τώρα θα μου πεις όλα σχετικά είναι...


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!!

ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΠΑΡΕΑ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΑΘΑ ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΑΥΤΟ..... ΧΙΧΙΧΙΧΙ


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απλά είναι που νιώθω πως όσα περισσότερα τόσο περισσότερες και οι πιθανότητες να μείνει κάποιο και να είναι επιτυχής η εξωσωματική. Τώρα θα μου πεις όλα σχετικά είναι...

δεν είναι έτσι ρισκάρεις τις πιθανότητες επιβίωσής τους..

δύο είναι το καλύτερο, άλλωστε και στη σπερματέγχυση αν προκύψουν περισσότερα από 2 σου συστήνουν μείωση για να έχουν μεγαλύτερη σιγουριά τα 2 ..

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί μας το έκλεισαν στο parents?:( Koρίτσια άνοιξα το ίδιο θέμα εδώ κι ελπίζω να δοκιμάσετε να ρθειτε από δω για να μαζευτούμε σιγά σιγά!!! Για να δούμε!!!!

κοριτσια και αγορια moment!!!!!Καλημερα και απο εμενα!Πως θα περασουν και εμενα οι μερες μου μεχρι την αλλη εβδομαδα?????

Link to comment
Share on other sites

Τα εμφανίζει ανάποδα όταν είμαι συνδεδεμένη. Αν βγω τα βλέπω κανονικά. Νταξει θα το συνηθίσω.

Κι εγώ γράφω εδώ γιατί μ' έσάς έχω μιλήσει περισσότερο. Νομίζω πως την τάξη Σπερματέγχυση την πέρασα. Είχα μερικές ελλείψεις στο μάθημα "ωορρηξία", αλλά μου τις καλύψατε.

Moments είχα ακούσει πως υπάρχουν διαφορές από χώρα σε χώρα σχετικά με τον αριθμό των εμβρύων που τοποθετούνται και ότι στην Ελλάδα είμαστε πιο ...large. Γιατί σε απασχολέι αυτό; Το θέμα είναι αμφιλεγόμενο θα έλεγα. Είχα διαβάσει για μια κοπέλα που είχε 4 (μπορεί και παραπάνω, δε θυμάμαι), έμεινε με τρία και πέρασε μεγάλη πίκρα γιατί οι γιατροί της λέγανε να κάνει μείωση και αυτή δεν ήθελε. Τελικά μετά από πολύ αγωνία γέννησε τρία. Φαντάσου μετά από όλη αυτή την προσπάθεια να έχεις να πάρεις τέτοιες αποφάσεις! Ό, τι είναι να γίνει θα γίνει, μην το σκέφτεσαι και αυτό τώρα.


as1cM8UVM3D0000MDAyNzQ2ZHwzNTMyNjJkfG91ciBiYWJ5IGdpcmxzIGFyZQ.gif391223400111
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και αγορια moment!!!!!Καλημερα και απο εμενα!Πως θα περασουν και εμενα οι μερες μου μεχρι την αλλη εβδομαδα?????

καλημέρα Γεράσιμε, πολύ χαίρομαι που υπάρχει και ένας άντρας στην παρέα, έστω και για δείγμα.

θα περάσουν οι μέρες, φρόντιζε να κάνετε καθημερινά κάτι σινεμά κλπ. για να ξεφύγει το μυαλό λιγουλάκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...