Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts

Ελενακι μου,εγώ δεν ήθελα να κάνω το mmr,τουλάχιστον όχι πριν γίνει δύο χρονών,αλλά μας πρόλαβε το νέο μωρό.Οπότε το έκανε τώρα,λίγο πριν γεννήσω για να μην το έχω αφού γεννηθεί η μπουμπου και κολλήσει τίποτα.Της ανεμοβλογιας το κάναμε τον προηγούμενο μήνα.Κανονικά γίνονται ανάποδα αλλά επειδή εγώ ανεμοβλογια έχω περάσει ενώ την ιλαρά όχι,είπαμε να το κάνουμε έτσι,ώστε αν φτου φτου γίνει τίποτα. Και κολλήσω,εγώ να είμαι τελειομηνη.Θα προσέξω αυτό με τα κακά που μου λες.

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο?.Για να κολλήσω πρέπει να εκδηλωθεί κάποιο σημάδι στο μικρό,πχ να πετάξει σπυράκια η να κάνει πυρετό ή μπορεί και να κολλήσω χωρίς να εμφανίσει τίποτα.Και η ιλαρά πως κολλάει?Μόνο από τα κακά ή και με το να τον πάρω αγκαλιά και να τον φιλήσω?Α ρε απορίες πρωί πρωί.

Δομνινακι μου κάνε όπως νιώθεις εσύ καλύτερα.Εμείς εδώ όλες σου λέμε να βγείτε βολτίτσα,αλλά αν εσύ,αντί να την χαρείς αυτή τη βόλτα,ανχωθεις περισσότερο,τότε άστο καλύτερα.Πάντως το σκ θα έχει λένε τέλειο καιρό,βαλτον στο καρότσι και πηγαίνετε έστω μια βόλτα γύρω από το τετράγωνο.

Εγώ ναι,με προγραμματισμένη καισαρική θα πάω.Σήμερα έχω πάλι γιατρό.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Εδώ κι εγώ στον αγώνα.. Ο μικρούλης μου χθες ξύπναγε το βράδυ κάθε 2 ώρες και έτρωγε... η ψυχούλα μου.. στο τέλος τον βάλαμε στο κρεβάτι ανάμεσά μας και έριξε κάτι ύπνους μετά!

Σήμερα έχει πολύ ωραία μέρα αλλά εμείς την κοιτάμε πίσω από το παράθυρο.. Αγγάρεψα μια γειτόνισσα με την οποία κάνουμε παρέα και έχει και η ίδια 2 παιδάκια (11 και 8 χρονών) και μου κράτησε για μισή ωρίτσα τον μπέμπη για να πεταχτώ στην τράπεζα, στη λαϊκή και στο σούπερ μάρκετ για πάνες.. έτσι με είδε και μένα λίγο ο ήλιος..

Τώρα ο μικρός έφαγε και κοιμάται αμέριμνος..

Σήμερα είναι η μέρα να τον ζυγίσουμε.. Οπότε αφού θα πάρω την παιδίατρο να της πω το νούμερο θα τη ρωτήσω και για τις βόλτες.. Ελπίζω να το δει θετικά το ζήτημα..

Νασούλα η ιλαρά επειδή ανήκει στις λεγόμενες παιδικές αρρώστιες δυστυχώς κολλάει και με το φιλί και με τον αέρα.. Θυμάμαι όταν είχε πέσει επιδημία ανεμοβλογίας στο δημοτικό ήμουν στην 3η δημοτικού και έλειπε σχεδόν όλη η τάξη.. οπότε καλό θα είναι να μην τον φιλάς τον Αλεξάκο αν έχεις υποψία ότι σέρνεται επιδημία ιλαράς.. πάντως έχω πολύ καιρό να ακούσω ότι αρρώστησε κάποιο παιδάκι με ιλαρά! Είμαι σίγουρη ότι τζάμπα ανησυχείς και στενοχωριέσαι πάντως. Δεν πρόκειται να κολλήσεις τίποτε!

Ιονελίτα κοντεύεις κι εσύ σιγά σιγά... τσούκου τσούκου τις τρως τις μέρες μια χαρά!

Καραμελλάκι μου με το καλό η αυχενική σου! Περιμένουμε νεότερα!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νασουλα μου ο ιος ειναι υποτιθεται εξασθενημενος και δε νοσει κανονικα το παιδακι.Για να κολλησει καποιοςαπο το εμβολιο πρεπει να νοσησει σχεδον κανονικα που σπανια συμβαινει αλλα ολα αυτα ειναι προληπτικα.Επειδη οι εγκυες και τα παιδακια εχουν πιο πεσμενο ανοσοποιητικο σου λεει προσεχε λιγο παραπανω επειδη εισαι σε ευαισθητη φαση.Ετσι δλδ μου τα εξηγησε εμενα.Υπολογισε ποτε σας ειπε οτι θα εχει πιθανα συμπτωματα και εχε το νου σου.Καλυτερα τωρα παντως κι εγω αυτο ειπα παρα μετα που θα ειναι και η μπεμπα που θα ειναι ευαισθητη και ανεμβολιαστη...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα και απο μενα!

Διαβασα λιγο τα νεα σας και απότι βλεπω τα μωρακια της παρεας μας μεγαλωνουνε!Να'ναι ολα τους γερα κι ευτυχισμενα!!Γεννησαν και η Νασουλα και η Μελετινα μας!Να σας ζησουν αγαπες μου!Εγω σας εχω στειλει τις ευχες μου και μεσω facebook οπου μπαιινω πιο συχνα..

Σειρα εχουνε η ιονελιτα και η καραμελλιτσα μας σωστα?Αντε με το καλο!

Εγω ειμαι ποτε στα καλα μου ποτε στα κατω μου...Με τη δουλεια μου το παλευω απιστευτα πολυ..πολλες ωρες με απιστευτα χαμηλες τιμες...δεν το βαζω κατω ομως γιατι την αγαπαω πολυ!

Με το θεμα των προσπαθειων δεν ξερω ειλικρινα πως θα προχωρησουμε...εχουμε περασει διαφορες δυσκολες φασεις σε ραντεβου με γιατρους που δεν αντεχω να τις ξαναφερω στη σκεψη μου...μολις ξεμπερδεψαμε με μια σειρα πολλων εξετασεων που επρεπε να επαναλαβουμε για να περασω επιτροπη αυτη τη φορα για τα φαρμακα αφου αλλαξε ο νομος..στο μεταξυ προσπαθω να βρω και γκοναλ γιατι μου ειπανε απο το κεντρο οτι αποκλειεται να μου δωσουνε και τα 6 πακετα που χρειαζομαι για επομενη προσπαθεια...τρεχα γυρευε...οπως και να χει...ηρθαμε σε επαφη και με μια καταπληκτικη ανδρολογο που μας συστησε η κουκου μας!Να'σαι καλα κουκακι μου!Εχουμε επισκεφτει 5-6 ανδρολογους και ουρολογους ολα αυτα τα χρονια για να μην αναφερω και το κεντρο του Λυμπεροπουλου....οσα μας ειπε και μας εξηγησε εκεινη κανενας αλλος δεν τοχε κανει...τελοσπαντων...θεωρω πως ανοιγουν καποιες πορτες κι ευχομαι στο τελος του τουνελ να υπαρξει φως και για μας...Το μονο καλο σε ολη την υποθεση ειναι δοξα το Θεο πως η επεμβαση εκανε πολυ καλο στην περιπτωση του αντρα μου τελικα!

Δεν μπαινω συχνα γιατι δεν θελω να σας ζαλιζω με τα δικα μου που'ναι λιγο ''αχαρα'' ''βαρετα'' και γνωστα πια σε ολες σας...μου αρεσει που διαβαζω οποτε μπαινω τα νεα σας για τα μωρα...ξεχνιεμαι...

Να μουστε ολες καλα!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπερα μανουλες και μελλοντικες μανουλες!Την μπουλοκιτσα μας(η μικροτερη κορη μου) την αποκτισαμε με σπερματεγχυση (οπος και την πρωτη) και μολις εκλεισε τους 8 μηνες !

Ευκομαι συντομα να αποκτισουν μωρακι ολα τα κορητσια που εχουν μπει σε διαδικασια σπερματεγχυσς,εξωσ. η προσπαθουν φυσικα!Καλη δυναμη!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

τι ενθαρυντικο μηνυμα ...πολυ χαιρομαι που ακουω πετυχημενες σπερματεγχυσεις..να σε ρωτησω κατι ποσες ειχες κανει;;;λοιπον εγω κοριτσια αυριο θα ξερω ποτε την κανω..ειναι τελικη ευθεια...μαλλον Σαββατο

Link to comment
Share on other sites

  • 9 χρόνια μετά...
On 3/4/2011 at 11:40 ΠΜ, Phoenix είπε:

εχω επισης προχωρησει σε σαλπιγγογραφια που εδειξε οτι ολα ειναι οκ αν εξαιρεσουμε την τοξοειδη μητρα ! επισης σκεφτομαι και το ενδεχομενο υστεροσκοπησης για να την φτιαξω αν και οι γιατροι ειναι αντιθετοι ( λενε οτι κακο δεν θα μου κανει αν το κανω αλλα προς το παρον δεν υπαρχει ενδειξη για να προχωπησω σε κατι τετοιο ) Τα εχω κανει αχταρμα στο κεφαλι μου !

καλησπέρα κορίτσι μου. έπειτα από πολλά χρόνια θα ήθελα να σε ρωτήσω αν τελικά διορθώσεις την τοξοειδη μητρα ? 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...