Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καταρχήν καλοσωρίζω κι εγώ με τη σειρά μου τις καινούριες κοπέλες!Με το καλό όλα τα μπεμπάκια!

Πολυξένη μου υπομονή!Αφού δεν είναι κάτι σοβαρό, απόλαυσε τις ξάπλες σου!!!

Υγρά πολλά...την επόμενη φορά θα κάνω και καλλιέργεια για να είμαι σίγουρη ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό.

Την Παρασκευή πήγαμε γιατρό, είδαμε το μπεμπάκι σε μια πόζα...ούτε μια σωστή φωτογραφία δε μπόρεσε να μας βγάλει ο γιατρός...Ξεκίνησα σίδηρο-ασβέστιο! 5 Ιουλίου επόμενο ραντεβού για επιβεβαίωση φύλου!

Όσο για τα κιλά που λέγατε δεν έχω πάρει ακόμη ευτυχώς! Η κοιλίτσα ίσα που ξεπετάχτηκε, μόνο εγώ όμως το καταλαβαίνω...Και γραμμές στην κοιλιά γιοκ!


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πολυξένη λίγο ξάπλα τώρα και όλα θα πάνε καλά. Οσο για τα μπανια... τι σε νοιάζει το επόμενο καλοκαίρι θα έχεις μια χαρα συνοδεία τον μικρό σου άντρα !!αλλά τώρα να αποφεύγεις την πολύ ζέστη πιο καλά να πηγαίνεις να βρεις τον αντρα σου πιο μετά εσύ!είναι πολύ επικύνδυνες οι ζέστες ειδικά με το κλίμα που υπάρχει πλεον!

Κορίτσια ομολογώ πως μπερδέυτικα με τους μήνες !εκείνο το blog όμως (δεν θυμάμαι πια μανούλα το ανέφερε ) με βοήθησε αρκετά

εγώ δεν έχω δει καμία αλλαγή στον αφαλό μου....!!και γενικά δεν έχω δει ιδιαίτερες αλλαγές στο σώμα μου ακόμα! όσο για τα κιλά ελπίζω να μην πάρω βάρος μεχρι το 5ο και μετά να περιοριστώ στο 1 - 1,5 κιλό το μήνα!!προσέχω πολύ! αν και δεν πεινάω και ιδιαίτερα!

αλήθεια θα θηλάσετε???εγώ πριν μείνω έγκυος ήμουν αρνητική!μετά όμως διάβασα αρκετά και άλλαξα γνώμη!

Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια δεν καταλαβαίνω το μπέρδεμα σας με τους μήνες είναι απλό μαθαίνουμε για την εγκυμοσύνη περίπου ένα μήνα μετά δλδ είμαστε ενός μηνός νταν, μέχρι να περάσει και ο δεύτερος μήνας είμαστε ενός μήνα και μιας μέρας, ενός μήνα και 2 ημερών.....ενάμισι μηνών και μετά την ημέρα που μπαίνουμε στον τρίτο κλείνουμε τον δεύτερο.

Το ίδιο συμβαίνει και με τα μωρά όταν γεννιούνται στην αρχή είναι μαις μέρας, δύο ημερών κλπ ώσπου γίνονται ενός μήνα κοκ...

Άρα αν εγώ έχω κλείσει τον 3ο και μπήκα στον 4ο είμαι 3 μηνών και μίας μέρας, 3 μηνών και 2 ημερών....τρισίμισι μηνών μέχρι να κλείσω τον 4ο! Στον ένατο μπαίνουμε ένα μήνα πριν την ΠΗΤ και μετά είμαστε 9 μηνών και μιας ημέρας, 9 μηνών και 2 ημερών, 9μισι και η ΠΗΤ είναι τη μέρα που μπαίνουμε στο 10ο μήνα! Άλλωστε γι αυτό κι αν μετράς σε βδομάδες αν φτάσεις ως την ΠΗΤ έχεις συμπληρώσει 40 εβδομάδες!

πολυξένη ξεκουράσου!

καλωσορίσατε οι καινούριες!

Εγώ θήλασα 8 μήνες το γιο μου και ελπίζω να τα ξανακαταφέρω γιατί αξίζει τον κόπο!

όσο για τη θάλασσα κι εμείς πριν πηγαίναμε καταμεσήμερο μέχρι τις 7-8 και μετά φαγητό! Από πέρσι με το παιδί προσαρμοστήκαμε μια χαρά στο νέο πρόγραμμα που λέει θάλασσα πρωί-απόγευμα και το μεσημέρι σπίτι (ή στο δωμάτιο) φαγητό και ξεκούραση! Και να σας πω και κάτι μια χαρά είναι κι αυτό...


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια δεν καταλαβαίνω το μπέρδεμα σας με τους μήνες είναι απλό μαθαίνουμε για την εγκυμοσύνη περίπου ένα μήνα μετά δλδ είμαστε ενός μηνός νταν, μέχρι να περάσει και ο δεύτερος μήνας είμαστε ενός μήνα και μιας μέρας, ενός μήνα και 2 ημερών.....ενάμισι μηνών και μετά την ημέρα που μπαίνουμε στον τρίτο κλείνουμε τον δεύτερο.

Το ίδιο συμβαίνει και με τα μωρά όταν γεννιούνται στην αρχή είναι μαις μέρας, δύο ημερών κλπ ώσπου γίνονται ενός μήνα κοκ...

Άρα αν εγώ έχω κλείσει τον 3ο και μπήκα στον 4ο είμαι 3 μηνών και μίας μέρας, 3 μηνών και 2 ημερών....τρισίμισι μηνών μέχρι να κλείσω τον 4ο! Στον ένατο μπαίνουμε ένα μήνα πριν την ΠΗΤ και μετά είμαστε 9 μηνών και μιας ημέρας, 9 μηνών και 2 ημερών, 9μισι και η ΠΗΤ είναι τη μέρα που μπαίνουμε στο 10ο μήνα! Άλλωστε γι αυτό κι αν μετράς σε βδομάδες αν φτάσεις ως την ΠΗΤ έχεις συμπληρώσει 40 εβδομάδες!

πολυξένη ξεκουράσου!

καλωσορίσατε οι καινούριες!

Εγώ θήλασα 8 μήνες το γιο μου και ελπίζω να τα ξανακαταφέρω γιατί αξίζει τον κόπο!

όσο για τη θάλασσα κι εμείς πριν πηγαίναμε καταμεσήμερο μέχρι τις 7-8 και μετά φαγητό! Από πέρσι με το παιδί προσαρμοστήκαμε μια χαρά στο νέο πρόγραμμα που λέει θάλασσα πρωί-απόγευμα και το μεσημέρι σπίτι (ή στο δωμάτιο) φαγητό και ξεκούραση! Και να σας πω και κάτι μια χαρά είναι κι αυτό...

θα συμφωνήσω μια χαρά είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολες για τη συμπαρασταση! :D:D:D

μελανινη εγω δεν εχω καθολου πανω μου, και δεν μαυριζω ΠΟΤΕ! Οποτε φανταζομαι πως ουτε ο αφαλος μου θα σκουρυνει αλλα ουτε linea nigra θα κανω. Οι θηλες μου ομως εχουν σκουρυνει και εχουν 2πλασιαστει σε ογκο!!

Υγρα εχω ακομα αρκετα, οχι ομως τοσα οσα ειχα στην αρχη και με την προγεστερονη που εβαζα!

Μου αλλαξε το ραντεβου, θα με δει πιο νωρις!!!:D:D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!! ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

kat3r1na .............. ΠΗΤ 01/11/13

AthKos ................ ΠΗΤ 02/11/13 Κοριτσι

stefaniana............. ΠΗΤ 06/11/13 Αγορι

zacharoula1982 ...... ΠΗΤ 07/11/13 Κοριτσι

zwoula80 .............. ΠΗΤ 07/11/13

Figaroli ................. ΠΗΤ 07/11/13

Δημητρα69............. ΠΗΤ 09/11/13

ganna .................. ΠΗΤ 09/11/13 Αγορι

polixenh ................ ΠΗΤ 15/11/13 Αγορι

Merenta ................ ΠΗΤ 16/11/13

Vula ..................... ΠΗΤ 17/11/13

Renita ................... ΠΗΤ 19/11/13 Αγορι

despina77............... ΠΗΤ 20/11/13

elenaki1987 ............ ΠΗΤ 20/11/13 Κοριτσι

πακι ...................... ΠΗΤ 21/11/13

glykeritsa ............... ΠΗΤ 23/11/13 Αγορι

ioazon ................... ΠΗΤ 23/11/13

xrydim ................... ΠΗΤ 26/11/13 Κοριτσι (μαλλον)

kokkinotrixa..............ΠΗΤ 01/12/13

Ellie2013................. ΠΗΤ 02/12/13 Αγορι

Lia_84 ................... ΠΗΤ 04/12/13 Κοριτσι

magdou_................. ΠΗΤ 08/12/13 Αγορι

maria*.................... ΠΗΤ 10/12/13 Κοριτσι

anchelita ................ ΠΗΤ 12/12/13

maribell .................. ΠΗΤ 13/12/13 Κοριτσι

sotsafi89 ................ ΠΗΤ 15/12/13 Αγορι

kellymania ............... ΠΗΤ 18/12/13

maira77 .................. ΠΗΤ 20/12/13

chrstina123 ............. ΠΗΤ 24/12/13

may23 .................... ΠΗΤ 25/12/13

ΓΙΑΤΡΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!!

15/06 kokkinotrixa......(υπερηχος)

17/06 Ellie2013 ..........(εξετασεις)

19/06 Christina123......(αυχενικη)

20/06 maria* .............(επιβεβαιωση φυλου)

20/06 polixenh ...........(υπερηχος)

03/07 kellymania..........(A' test)

03/07 ganna ..............(Β' επιπεδου)

03/07 zwoula80 ..........(Β' επιπεδου)

05/07 maribell ............(επιβεβαιωση φυλου)

11/07 ioazon...............(Β' επιπεδου)

12/07 polixenh ............(Β' επιπεδου)

15/07 elenaki1987........(Β' επιπεδου)

17/07 glykeritsa ...........(Β'επιπεδου)

26/07 xrydim ...............(Β'επιπεδου)

08/08 magdou_ ...........(Β' επιπεδου)


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ήσουν αρνητική;εγω αν και δεν είχα κανεναν στο περίγυρο μου να εχει θηλασει,μ άρεσε πάντα σαν ιδέα χωρις να το έχω ψάξει καθόλου φυσικά γιατι ηταν ακαιρο τότε!εδω και κάποιους μήνες που έχουν γεννήσει φίλες μου απο το τοπικ εξωσωματικης και θηλαζουν αποκλειστικά,έχω δει και τα κακά που ουτε καν ξεπερνάνε τα καλα!θελω πολυ να θηλασω τουλάχιστον ενα εξάμηνο!μεθαυριο θα παρακολουθήσω μάλιστα και το πρώτο μου σεμινάριο ονλαιν!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ήσουν αρνητική;εγω αν και δεν είχα κανεναν στο περίγυρο μου να εχει θηλασει,μ άρεσε πάντα σαν ιδέα χωρις να το έχω ψάξει καθόλου φυσικά γιατι ηταν ακαιρο τότε!εδω και κάποιους μήνες που έχουν γεννήσει φίλες μου απο το τοπικ εξωσωματικης και θηλαζουν αποκλειστικά,έχω δει και τα κακά που ουτε καν ξεπερνάνε τα καλα!θελω πολυ να θηλασω τουλάχιστον ενα εξάμηνο!μεθαυριο θα παρακολουθήσω μάλιστα και το πρώτο μου σεμινάριο ονλαιν!

δεν ξέρω γιατι??? μάλλον με φόβιζε η όλη διαδικασία!!όταν άρχισα να το ψάχνω άλλαξα γνώμη!άντε τι σεμινάριο είναι πώς το βρήκες???ωραία θα είναι!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω γιατι??? μάλλον με φόβιζε η όλη διαδικασία!!όταν άρχισα να το ψάχνω άλλαξα γνώμη!άντε τι σεμινάριο είναι πώς το βρήκες???ωραία θα είναι!!

Τα κανει μια εταιρία αλλα ειναι πρωινά!οποια θέλει της στέλνω πμ!εγω δε δουλεύω οπότε με βολεύουν!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα κανει μια εταιρία αλλα ειναι πρωινά!οποια θέλει της στέλνω πμ!εγω δε δουλεύω οπότε με βολεύουν!

εγω αλλές μέρες δουλεύω πρωί άλλες απόγευμα!!είναι ανακατεμένα τα ωράρια μοου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ θέλω να θηλάσω... αλλά με τόση λίγη άδεια που δικαιούμαι μετά τη γέννα... θα το θεωρήσω τέλειο αν τα καταφέρω για 3 μήνες. Κοπέλες από την δουλειά μου είπαν ότι ήταν μαρτύριο να είσαι στο γραφείο και να τρέχεις στην τουαλέτα να βγάλεις με θήλαστρο... ή να πονάς και να περιμένεις πως και πως να γυρίσεις σπίτι... Έτσι είναι καλύτερο να το έχεις μειώσει πριν καν επιστρέψεις ατο γραφείο.

Για τους μήνες είναι απλά λογοπαίχνιο για αυτό μπερδέυει :-)....

Όταν είναι τριών μηνών μπαίνεις στον 4ο μήνα... και 3 μηνών και 1 μέρα είσαι στο 4ο -δεν είσαι τεσσάρων... απλά είσαι στον 4ο μήνα - κ.ο.κ... :-)....

Περιμένω πως και πως να έρθει η Τετάρτη για την αυχενική!!!!

Γραμμή στην κοιλιά δεν έχω κάνει.... αλλά είμαι υπερβολικά άσπρη οπότε δεν ξέρω αν θα κάνω.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω, εχετε υγρα?εγω μια δυο φορες τη μερα εχω μια βλεννα!ο γιατρος μου πε δεν ειναι τιποτα!

Ναι, έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης.

Τόσο τα βιβλία εγκυμοσύνης, όσο και η γιατρός μου λένε οτι είναι φυσιολογικά, αρκεί να είναι λευκά/διάφανα και να μην μυρίζουν.

Εμένα ούτε ο αφαλός μου έχει πεταχτεί, ούτε μαύρη γραμμή έχω κάνει. Έχουν σκουρύνει μόνο λίγο οι τρίχες μου (οι κανονικά ξανθές), πάνω σε αυτή τη νοητή γραμμή από το στήθος μέχρι τον αφαλό μου :shock:

αλήθεια θα θηλάσετε???εγώ πριν μείνω έγκυος ήμουν αρνητική!μετά όμως διάβασα αρκετά και άλλαξα γνώμη!

Θα θηλάσω πάσει θυσία.

Μπορείς να αγοράσεις το βιβλίο της Πατσούρου για το θηλασμό. Είναι εξαιρετικό (25?)

Ιδού http://www.protoporia.gr/thilasmos-mia-yperochi-empeiria-dvd-p-382335.html

Εγώ θέλω να θηλάσω... αλλά με τόση λίγη άδεια που δικαιούμαι μετά τη γέννα... θα το θεωρήσω τέλειο αν τα καταφέρω για 3 μήνες. Κοπέλες από την δουλειά μου είπαν ότι ήταν μαρτύριο να είσαι στο γραφείο και να τρέχεις στην τουαλέτα να βγάλεις με θήλαστρο... ή να πονάς και να περιμένεις πως και πως να γυρίσεις σπίτι... Έτσι είναι καλύτερο να το έχεις μειώσει πριν καν επιστρέψεις ατο γραφείο.

Έχω ήδη πάει σε 5 σεμινάρια θηλασμού.

Επειδή γεννάμε χειμώνα είναι εξαιρετικά σημαντικό να θηλάσουμε γιατί για 6 μήνες το μωρό δεν μπορεί να φτιάξει αντισώματα μόνο του και του δίνουμε τα δικά μας. Επομένως, μπορεί εσύ να είσαι άρρωστη με πυρετό και να θηλάζεις εκείνη την ώρα το μωρό και να του δίνεις τα αντισώματα, οπότε να μην κολλάει. Επένδυση σε ένα γερό παιδί κάνεις.

Έχω μία φίλη που γύρισε στη δουλειά της στις 20 μέρες και στα 2 παιδιά της και δεν είχε πρόβλημα με το θήλαστρο. Διάβασε κι εσύ το βιβλίο της Πατσούρου και θα δεις πόσο απλά είναι τα πράγματα ;)

Κορίτσια, εγώ είμαι ξανθομπάμπουρας άσπρος και μόλις κάτσω στον ήλιο γίνομαι σοκολατί. Δεν ξέρω πώς γίνεται.

Ο πατέρας μου μου έλεγε πως με πήραν από τους γύφτους επειδή βρήκαν ένα ξανθό γυφτάκι και τους άρεσε. Λέτε να είναι αλήθεια;;;; χαχαχαχα :D


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στους 3 μήνες πήγα στη δουλειά (8 ώρες) και δεν είχα θέμα...μάλιστα δεν έκανα καν αντλήσεις στη δουλειά γιατί είχα φροντίσει να μαζέψω γάλα από πριν! Τις πρώτες μέρες έβγαζα λίγο γάλα με το χέρι ίσα να ανακουφίζομαι και μετά δεν είχα θέμα. Σαββατοκύριακα αναπληρώναμε θηλασμούς! Μετά τον 5ο θήλαζα πριν πάω δουλειά ενδιάμεσα έτρωγε φρούτα και ξαναθήαλζα όταν γυρνούσα!


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν νομίζω να κάνω γραμμή. Και εγώ είμαι πολύ άσπρη. Αλλά και η ξαδέρφη μου που σας είπα άσπρη ήταν. Αφού δεν μαυριζω. Μόνο κοκκινιζω και φεύγει και γρήγορα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια πηρα το καινουριο βιβλιο της Πατσουρου και σε 3 μερες το τελειωσα. το τι κλαμα εριξα... φανταζομαι ολες κλαιτε πολυ ευκολα αλλα μ εμενα παραπαει!! φυσικα και ειμαι αποφασισμενη να θηλασω αλλα δεν φανταζεστε τι αντιμετωπιζω!! ολο τον κοσμο γυρω μου να μου λεει οτι θα κουραστω οτι ειναι απαραιτητο το ξενο γαλα κλπ. και οχι απο ξενους! απο την μαμα και την αδερφη μου, που επειδη ειδαν οτι κατι ξαδερφες μου δεν θα καταφεραν(τωρα καταλαβαινω βεβαια οτι δεν προσπαθησαν καν) υποστιριζουν οτι ουτε εγω θα τα καταφερω. ποσο θυμωνω!! θα ειναι δυσκολο ετσι κι αλλις στην αρχη πρεπει να εχω και πολεμο??

Πολυξενη μου να καθησεις να ξεκουραστεις και να μην ανησυχεις!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...