Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια,

      Επειδή στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες έκανα μόνο εξέταση χοριακης,αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και  κάποιο τεστ από το φαρμακείο.Ποιο προτείνετε? Λέγατε κάτι για κάποια early,αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Να πω ότι βάλαμε βλαστοκυστες πέντε ημερών χθες και μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη την άλλη Παρασκευή 

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσια και ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες!!! Εγω ειμαι 16 εβδομαδων και εχω κανει περιδεση τραχηλου στην 13η λογω προηγουμενης αποβολης που ειχα στην 18η εβδομαδα...αφηστε πονεμενη ιστορια. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχει κανει καμια απο εσας περιδεση και τι γινεται με τα μικροβια που ισως προσβαλουν το ραμα....στην τελευταια αναλυση ουρων που εκανα βρεθηκε e-coli πραγμα που με ανησηχησε παρα πολυ!!! Ο γιατρος ειπε οτι θα παρω αντιβιωση αλλα εγω φοβαμαι μηπως εχει προσβληθει το ραμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...

Δεν είναι απίστευτο πόσο χαρά μας δίνει να βλέπουμε το μικρά μας????

Ξεπερνάμαι όλα τα υπόλοιπα :-)

Γεια σας κοριτσια και ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες!!! Εγω ειμαι 16 εβδομαδων και εχω κανει περιδεση τραχηλου στην 13η λογω προηγουμενης αποβολης που ειχα στην 18η εβδομαδα...αφηστε πονεμενη ιστορια. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχει κανει καμια απο εσας περιδεση και τι γινεται με τα μικροβια που ισως προσβαλουν το ραμα....στην τελευταια αναλυση ουρων που εκανα βρεθηκε e-coli πραγμα που με ανησηχησε παρα πολυ!!! Ο γιατρος ειπε οτι θα παρω αντιβιωση αλλα εγω φοβαμαι μηπως εχει προσβληθει το ραμα.

Summer για περίδεση τραχήλου δεν ξέρω να σου πω κάτι. Όμως μην ανησυχείς για το μικρόβιο... αυτα δεν πάνε στο μώρο... συνήθως πρόβλημα έχεις μόνο κατά την γέννα με φυσιολογικό τοκετό... και φυσικά αν έχεις συπτώματα βασανίζεσαι που δεν είναι καλό. Επίσης ξέρω ότι οι γιατροί λένε όχι αντιβίωση το πρώτο τρίμηνο. Μετά αν υπάρχει ανάγκη μπορείς να πάρεις κανονικά... Και μικρόβια σαν αυτό που έχεις φεύγουν με λίγη αντιβίωση. Οπότε όλα καλά θα πάνε... εμπιστεύσου το γιατρό σου... :-)


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολυξενη μου ολα μια χαρα λοιπόν!!!προσοχη και θ ανεβεί κι αλλο ο πλακουντας!!:))

Γεια σας κοριτσια και ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες!!! Εγω ειμαι 16 εβδομαδων και εχω κανει περιδεση τραχηλου στην 13η λογω προηγουμενης αποβολης που ειχα στην 18η εβδομαδα...αφηστε πονεμενη ιστορια. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχει κανει καμια απο εσας περιδεση και τι γινεται με τα μικροβια που ισως προσβαλουν το ραμα....στην τελευταια αναλυση ουρων που εκανα βρεθηκε e-coli πραγμα που με ανησηχησε παρα πολυ!!! Ο γιατρος ειπε οτι θα παρω αντιβιωση αλλα εγω φοβαμαι μηπως εχει προσβληθει το ραμα.

Γεια σου κορίτσι μου!εγω έκανα περίδεση λόγω μικρού τραχήλου,13η βδομάδα και γω!για τον ecoli δεν ξέρω να σου πω αν θα χει προσβάλλει το ράμμα...αυτο αλήθεια πως φαίνεται;;το χω άγχος να σου πω την αλήθεια!εχω διαβάσει πως άλλες κοπέλες με περίδεση παίρνουν καθε μηνα αντιβιωση προληπτικά!εμενα δε μου χει πει κατι ακομη,τωρα που θα πάω θα ρωτήσω!!γενικα σερί φάση είσαι;όλη μέρα κρεβάτι;εγω δεν μπορώ!σα τη σβουρα γυρνάνε μέσα στο Σπιτι!ολα θα πανε καλα πάντως τωρα και θα έχεις τέλειομηνη εγκυμοσύνη!!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυξενη μου ολα μια χαρα λοιπόν!!!προσοχη και θ ανεβεί κι αλλο ο πλακουντας!!:))

Γεια σου κορίτσι μου!εγω έκανα περίδεση λόγω μικρού τραχήλου,13η βδομάδα και γω!για τον ecoli δεν ξέρω να σου πω αν θα χει προσβάλλει το ράμμα...αυτο αλήθεια πως φαίνεται;;το χω άγχος να σου πω την αλήθεια!εχω διαβάσει πως άλλες κοπέλες με περίδεση παίρνουν καθε μηνα αντιβιωση προληπτικά!εμενα δε μου χει πει κατι ακομη,τωρα που θα πάω θα ρωτήσω!!γενικα σερί φάση είσαι;όλη μέρα κρεβάτι;εγω δεν μπορώ!σα τη σβουρα γυρνάνε μέσα στο Σπιτι!ολα θα πανε καλα πάντως τωρα και θα έχεις τέλειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Ευχαριστω για την απαντηση σου....τωρα για το πως θα φανει το μικροβιο εγω εκανα γενικη και καλιεργεια ουρων και εκει φανηκε.....εμενα ο γιατρος μου ειπε απο την αρχη οτι πρεπει να προσεχουμε οταν κανουμε περιδεση για τυχον μολυνση στο ραμμα. Αντιβιωση πηρα μονο για μερικες μερες μερες μετα την περιδεση δεν παιρνω καθε μηνα....αν και θα αισθανομουν πιο ασφαλης αν επαιρνα καθε μηνα!!! Οσο για το πως ειμαι..ναι ειμαι σχεδον ολη μερα κρεββατι και μονο για τουαλετα φαγητο και μπανιο ειμαι ορθια. Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας και φτασουμε στο τελος αυτης της διαδρομης!!!! Εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι?

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D

Γυρισαμε!!!!!!!!!!!! :tongue: Ειναι πολυ μεγαλος πια, ηταν γυρισμενος με το κεφαλι προς τα κατω ο κουκλος μου και κοιμοταν με το χερι στο μαγουλο ενω κρεμοταν το τσουτσουνι του.... :D μολις ξυπνησε μου εριξε κατι κλωτσιες αλλο πραγμα και απο εκεινη την ωρα δεν εχει σταματησει να κουνιεται. Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ!!! φτασαμε αισιως τα 260γρ:D

βεβαια παρολο που εχει ανεβει λιγο ο πλακουντας απο την τελευταια φορα, θελουμε προσοχη μεχρι και την 26η εβδομαδα!!! :? αλλα δεν πειραζει χαλαλι του!!!

Μπράβο μπράβο μπράβο!!!!Τέλεια νέα!Υπομονή...ξεκουράσου όσο μπορείς!Έχουμε καιρό για βόλτες και φουλ τρέξιμο μόλις γεννηθούν τα μικρά ζουζούνια!!!


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

επανέρχομαι στο θέμα του θηλασμού.

Μία φίλη μου έχει μία κόρη 6 ετών που έχει πρόβλημα παχυσαρκίας. Την πήγε λοιπόν στο Παίδων που έχει μία ειδική μονάδα παιδικής παχυσαρκίας και την είδαν 4-5 ειδικότητες.

Ξέρετε ποιο της είπαν πως ήταν το βασικότερο αίτιο για την παχυσαρκία της μικρής;

Το γάλα-φόρμουλα που έφαγε ως μωρό. Κουφάθηκα!

Τώρα την έβαλαν σε πολύ αυστηρό πρόγραμμα. Παγωτό 1 φορά το μήνα. Το καημένο το παιδάκι.

Συμφωνώ: μην κόψουμε τις φλέβες μας για να θηλάσουμε

Αλλά: ας αναγνωρίσουμε πως είναι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε για τα μπεμπέ και ας το παλέψουμε όσο η καθεμιά μας μπορεί....

polixeni,

έχεις πολύ πλάκα. Χαίρομαι μαζί σου όποτε σε διαβάζω! (κάτς ξάπλα τώρα!!!!)


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D

Γυρισαμε!!!!!!!!!!!! :tongue: Ειναι πολυ μεγαλος πια, ηταν γυρισμενος με το κεφαλι προς τα κατω ο κουκλος μου και κοιμοταν με το χερι στο μαγουλο ενω κρεμοταν το τσουτσουνι του.... :D μολις ξυπνησε μου εριξε κατι κλωτσιες αλλο πραγμα και απο εκεινη την ωρα δεν εχει σταματησει να κουνιεται. Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ!!! φτασαμε αισιως τα 260γρ:D

βεβαια παρολο που εχει ανεβει λιγο ο πλακουντας απο την τελευταια φορα, θελουμε προσοχη μεχρι και την 26η εβδομαδα!!! :? αλλα δεν πειραζει χαλαλι του!!!

Μπράβο κοριτσάκι μας, όλα τέλεια! Λίγη προσοχή ακόμη κ τον έφαγες τον γάιδαρο ;) Που θα πάει θ'ανέβει :P

Κορίτσια,

επανέρχομαι στο θέμα του θηλασμού.

Μία φίλη μου έχει μία κόρη 6 ετών που έχει πρόβλημα παχυσαρκίας. Την πήγε λοιπόν στο Παίδων που έχει μία ειδική μονάδα παιδικής παχυσαρκίας και την είδαν 4-5 ειδικότητες.

Ξέρετε ποιο της είπαν πως ήταν το βασικότερο αίτιο για την παχυσαρκία της μικρής;

Το γάλα-φόρμουλα που έφαγε ως μωρό. Κουφάθηκα!

Τώρα την έβαλαν σε πολύ αυστηρό πρόγραμμα. Παγωτό 1 φορά το μήνα. Το καημένο το παιδάκι.

Συμφωνώ: μην κόψουμε τις φλέβες μας για να θηλάσουμε

Αλλά: ας αναγνωρίσουμε πως είναι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε για τα μπεμπέ και ας το παλέψουμε όσο η καθεμιά μας μπορεί....

Κορίτσια εγώ 2 πράγματα θα σας πω από τη δική μου 2ετή -υπέροχη- εμπειρία θηλασμού. 1ον η μικρή μου ακόμη (φτου φτου μη τη ματιάσω) δεν έχει χρειαστεί αντιβίωση ούτε έχει κρυώσει σοβαρά. Και πέρυσι, με πήρε μια κυρία από εταιρία στατιστική που με είχε επισκεφτεί εμένα κ τις υπόλοιπες μανούλες μόλις γεννήσαμε στο νοσοκομείο. Πήρε λοιπόν για το follow up να δει την εξέλιξη της μικρής. Μόλις της είπα ότι θηλάζαμε ακόμη, εκτός από την 2λεπτη παύση που έκανε στο τηλ., μου είπε "άρα δεν σας ρωτάω αν αρρώστησε ποτέ ή χρειάστηκε εισπνοές. Φαντάζομαι πως όχι..." εμένα αυτό μου φτάνει και θα προσπαθήσω να κάνω το ίδιο κ γι'αυτό το μωράκι μου όταν με το καλό (πρώτα ο Θεός) έρθει υγιές στον κόσμο ;)

ΦΙΛΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ!!!


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ 2 πράγματα θα σας πω από τη δική μου 2ετή -υπέροχη- εμπειρία θηλασμού. 1ον η μικρή μου ακόμη (φτου φτου μη τη ματιάσω) δεν έχει χρειαστεί αντιβίωση ούτε έχει κρυώσει σοβαρά. Και πέρυσι, με πήρε μια κυρία από εταιρία στατιστική που με είχε επισκεφτεί εμένα κ τις υπόλοιπες μανούλες μόλις γεννήσαμε στο νοσοκομείο. Πήρε λοιπόν για το follow up να δει την εξέλιξη της μικρής. Μόλις της είπα ότι θηλάζαμε ακόμη, εκτός από την 2λεπτη παύση που έκανε στο τηλ., μου είπε "άρα δεν σας ρωτάω αν αρρώστησε ποτέ ή χρειάστηκε εισπνοές. Φαντάζομαι πως όχι..." εμένα αυτό μου φτάνει και θα προσπαθήσω να κάνω το ίδιο κ γι'αυτό το μωράκι μου όταν με το καλό (πρώτα ο Θεός) έρθει υγιές στον κόσμο ;)

ΦΙΛΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ!!!

Τέτοια λέγε μου!!!! Τέτοια λέγε μου να γεμίζω αποφασιστηκότητα!!!

(Πάντως κι εγώ που θήλασα 2 χρόνια είμαι πολύ duracell. Και δεν ήπια και καθόλου γάλα μετά, δεν το ήθελα με την καμία. Μόνο 1,78 έφτασα :tongue: )


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια παντως η πατσουρου για το θηλασμο ειναι φοβερη ψαξτε να δειτε τα βοντεο στο youtube παρα πολλες συμβουλες, πραγματικες καταστάσεις και αλήθειες λεει!εγω πήρα πολλά!και κατάλαβα ένα δεν θέλει να τρελένεσε με το όλο θέμα..είναι φυσιολογικό. θα σας πω την φράση της ...στην αρχη ζεις εναν ατελειωτο θηλασμο σχεδον 24 ωρες το 24ωρο, αν ενα μπιμπερο ξενο γάλα σε κάνει να σώσεις και να εξασφαλίσεις εναν θηλασμό για μήνες ή και χρόνια ακόμα δώστο! γενικά κατάλαβα οτι δεν πρέπει να είσαι κλειστή και να καταπιέζεσε ,ανάλογα με την δύναμη σου και τις ανάγκες σου. μπορεί να χρειάζεσε ενα βράδυ να κοιμηθείς 7 ωρες σερι. κάντο θα σου δώσει δύναμη να συνεχίσεις τους υπόλοιπους μήνες. απλά μην το κάνεις συνήθεια. όσο πιο πολύ θηλάζεις τόσο πιο πολύ γάλα έχεις και τόσο πιο εύκολο γίνεται!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια παντως η πατσουρου για το θηλασμο ειναι φοβερη ψαξτε να δειτε τα βοντεο στο youtube παρα πολλες συμβουλες, πραγματικες καταστάσεις και αλήθειες λεει!εγω πήρα πολλά!και κατάλαβα ένα δεν θέλει να τρελένεσε με το όλο θέμα..είναι φυσιολογικό. θα σας πω την φράση της ...στην αρχη ζεις εναν ατελειωτο θηλασμο σχεδον 24 ωρες το 24ωρο, αν ενα μπιμπερο ξενο γάλα σε κάνει να σώσεις και να εξασφαλίσεις εναν θηλασμό για μήνες ή και χρόνια ακόμα δώστο! γενικά κατάλαβα οτι δεν πρέπει να είσαι κλειστή και να καταπιέζεσε ,ανάλογα με την δύναμη σου και τις ανάγκες σου. μπορεί να χρειάζεσε ενα βράδυ να κοιμηθείς 7 ωρες σερι. κάντο θα σου δώσει δύναμη να συνεχίσεις τους υπόλοιπους μήνες. απλά μην το κάνεις συνήθεια. όσο πιο πολύ θηλάζεις τόσο πιο πολύ γάλα έχεις και τόσο πιο εύκολο γίνεται!!

Έτσι! Έτσι!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι! Έτσι!

εγω γενικά είμαι της άποψης οτι σε τίποτα δεν πρέπει να φτάνεις στα άκρα!μέτρον άριστον!πάντως αυτή η γυναίκα είναι φοβερή, πραγματικά πολύ καθυσυχαστική!!!

με έκανε να σιγουρευτώ για την απόφασή μου να θηλάσω και μου έλυσε πολλές απορίες, χωρίς να σου λέει σάλτσες και όμορφα λογάκια μόνο και μόνο για να σε ησυχάσει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...